Setari Cookie-uri

VIATA SAU MOARTEA

De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 22:08:35luati voi pastile si calmati-va ca voi sunteti care sa luat de mine ati uitat ieri seara ca incercam sa las vorbele rele la adresa mea si sa nu le dau importanta da cam nu ati incetat si ma-ti provocat


stii ce spune Dumnezeu?? intoarce si alalalt obraz....
cristi_nne
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:31
De la: Roco, la data 2009-04-03 10:24:48
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 15:02:40lasa fetelor ca e bine daca faceti matanii la p...a , o sa va ajute aia sa deveniti oameni buni

Asta le spun si eu fetelor de mic copil ! Mare dreptate ai! Eu te sustin cu tot ce e nevoie.


cristi_nne
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:33
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 10:30:28
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 17:31:22nebune mama nebune reduse mintale sunteti ramaneti pe topic ca pe mine nu ma doare nicaieri pot sa mai deschid 10 topicuri ci nu aici ci la oameni ce stiu sa vorbesca chiar de nu vorbesc de topicul pe care il deschid dar vorbesc frumos nu ca voi parca ati deztrabalate


pai deci...se spune DESSSSTRABALATE. si ce are de a face moda cu religia???? reduse mintale aaaa??? ba fetilii, numai stiu eu ce e aia, sau fetitza asta a luat-o pe carari nebanuite??? offf, offf..oitza lui Dumnezeu...ratacita mai esti. Amin!


inca un geniu neinteles...inca in viata...
coffeeta
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:38
De la: Roco, la data 2009-04-03 10:24:48
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 15:02:40lasa fetelor ca e bine daca faceti matanii la p...a , o sa va ajute aia sa deveniti oameni buni

Asta le spun si eu fetelor de mic copil ! Mare dreptate ai! Eu te sustin cu tot ce e nevoie.

Cu... obiectul muncii o sustii, nu-i asa?
Lucia1971
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:39
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 10:38:32
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 10:30:28
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 17:31:22nebune mama nebune reduse mintale sunteti ramaneti pe topic ca pe mine nu ma doare nicaieri pot sa mai deschid 10 topicuri ci nu aici ci la oameni ce stiu sa vorbesca chiar de nu vorbesc de topicul pe care il deschid dar vorbesc frumos nu ca voi parca ati deztrabalate


pai deci...se spune DESSSSTRABALATE. si ce are de a face moda cu religia???? reduse mintale aaaa??? ba fetilii, numai stiu eu ce e aia, sau fetitza asta a luat-o pe carari nebanuite??? offf, offf..oitza lui Dumnezeu...ratacita mai esti. Amin!


inca un geniu neinteles...inca in viata...


pai da ce??? sa nu-mi spui ...................
cristi_nne
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:01
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 11:01:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 10:38:32
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 10:30:28
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 17:31:22nebune mama nebune reduse mintale sunteti ramaneti pe topic ca pe mine nu ma doare nicaieri pot sa mai deschid 10 topicuri ci nu aici ci la oameni ce stiu sa vorbesca chiar de nu vorbesc de topicul pe care il deschid dar vorbesc frumos nu ca voi parca ati deztrabalate


pai deci...se spune DESSSSTRABALATE. si ce are de a face moda cu religia???? reduse mintale aaaa??? ba fetilii, numai stiu eu ce e aia, sau fetitza asta a luat-o pe carari nebanuite??? offf, offf..oitza lui Dumnezeu...ratacita mai esti. Amin!


inca un geniu neinteles...inca in viata...


pai da ce??? sa nu-mi spui ...................


nimeni nu o intelege..dar vine ea mai tarziu si ne explica iar sensul vietii
coffeeta
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:04
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:07
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 11:04:15
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 11:01:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 10:38:32
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 10:30:28
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 17:31:22nebune mama nebune reduse mintale sunteti ramaneti pe topic ca pe mine nu ma doare nicaieri pot sa mai deschid 10 topicuri ci nu aici ci la oameni ce stiu sa vorbesca chiar de nu vorbesc de topicul pe care il deschid dar vorbesc frumos nu ca voi parca ati deztrabalate


pai deci...se spune DESSSSTRABALATE. si ce are de a face moda cu religia???? reduse mintale aaaa??? ba fetilii, numai stiu eu ce e aia, sau fetitza asta a luat-o pe carari nebanuite??? offf, offf..oitza lui Dumnezeu...ratacita mai esti. Amin!


inca un geniu neinteles...inca in viata...


pai da ce??? sa nu-mi spui ...................


nimeni nu o intelege..dar vine ea mai tarziu si ne explica iar sensul vietii


k sunt aici fetelor. probleme ceva??? cred ca de mine vb voi sau???
cristi_nne
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:18
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 11:18:11
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 11:04:15
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 11:01:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 10:38:32
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 10:30:28
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 17:31:22nebune mama nebune reduse mintale sunteti ramaneti pe topic ca pe mine nu ma doare nicaieri pot sa mai deschid 10 topicuri ci nu aici ci la oameni ce stiu sa vorbesca chiar de nu vorbesc de topicul pe care il deschid dar vorbesc frumos nu ca voi parca ati deztrabalate


pai deci...se spune DESSSSTRABALATE. si ce are de a face moda cu religia???? reduse mintale aaaa??? ba fetilii, numai stiu eu ce e aia, sau fetitza asta a luat-o pe carari nebanuite??? offf, offf..oitza lui Dumnezeu...ratacita mai esti. Amin!


inca un geniu neinteles...inca in viata...


pai da ce??? sa nu-mi spui ...................


nimeni nu o intelege..dar vine ea mai tarziu si ne explica iar sensul vietii


k sunt aici fetelor. probleme ceva??? cred ca de mine vb voi sau???


vb de fata cu topicul....neatza daca nu te-ai trezit inca
coffeeta
Postat pe 3 Aprilie 2009 11:35
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 11:35:51
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 11:18:11
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 11:04:15
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 11:01:54
De la: coffeeta, la data 2009-04-03 10:38:32
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-03 10:30:28
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 17:31:22nebune mama nebune reduse mintale sunteti ramaneti pe topic ca pe mine nu ma doare nicaieri pot sa mai deschid 10 topicuri ci nu aici ci la oameni ce stiu sa vorbesca chiar de nu vorbesc de topicul pe care il deschid dar vorbesc frumos nu ca voi parca ati deztrabalate


pai deci...se spune DESSSSTRABALATE. si ce are de a face moda cu religia???? reduse mintale aaaa??? ba fetilii, numai stiu eu ce e aia, sau fetitza asta a luat-o pe carari nebanuite??? offf, offf..oitza lui Dumnezeu...ratacita mai esti. Amin!


inca un geniu neinteles...inca in viata...


pai da ce??? sa nu-mi spui ...................


nimeni nu o intelege..dar vine ea mai tarziu si ne explica iar sensul vietii


k sunt aici fetelor. probleme ceva??? cred ca de mine vb voi sau???


vb de fata cu topicul....neatza daca nu te-ai trezit inca


m-am trezit coffi..neatza da am la treaba k imi vine sa innebunesc, am turbat pana acum si o luai pe aratura.... bine dreaq k vine week-endul
cristi_nne
Postat pe 3 Aprilie 2009 12:09
De la: Lucia1971, la data 2009-04-03 10:39:31
De la: Roco, la data 2009-04-03 10:24:48
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 15:02:40lasa fetelor ca e bine daca faceti matanii la p...a , o sa va ajute aia sa deveniti oameni buni

Asta le spun si eu fetelor de mic copil ! Mare dreptate ai! Eu te sustin cu tot ce e nevoie.

Cu... obiectul muncii o sustii, nu-i asa?

Cu ce altceva ?!
Fetele vin cu mataniile, care stie, care nu... sa ramana repententa.

Postat pe 6 Aprilie 2009 10:17
dis de dimineata va ganditi la prostii
ingerasul_noptii
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:19
De la: ingerasul_noptii, la data 2009-04-06 10:19:59dis de dimineata va ganditi la prostii

e nu chiar..ne-a mai ramas ceva de asta noapte
coffeeta
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:22
roco va invata numai prostii fetelor .nu-l ascultati
ingerasul_noptii
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:25
De la: bruni_eu, la data 2009-04-02 23:01:51
De la: coffeeta, la data 2009-04-02 22:33:37eu te provoc sa inveti limba romana..ce zici te bagi?!

invata tu fai fufo romana ca eu o stiu


Oliolio! Tot aici'sha esti, tanti Bruni?
Pai asa te-a invatzat taica popa sa vorbesti? Nu e frumooss... Ai si uitat ce 'ice Noul Testament? Sa intorci si celalalt obraz? Vad ca le besteleshti de numa-numa pe fetele astea... Unde ti-e spiritul crestin?
Sau te-ai gandit ca mai bine sa te certi cu cineva decat sa nu fii bagata in seama deloc... Pentru ca... Nu te baga nimeni in seama nici in viata reala, nu-i asa? toti isi dau seama brusc ca au uitat fierul in priza acasa cand te apropii de ei... Am ghicit? am ghicit? ... Si daca sunt acasa, isi dau seama ca au uitat fierul in priza la munca... Am ghicit si de data asta, nu?
Pai de! o lume plina de nebuni si tu, sfanta Bruni!
D'aia zic! Lasa-ne pe noi cu pacatele noastre si tu baga mare metanii la biserica de la coltz... Ce? Si popa isi da seama ca a uitat fierul de calcat in priza? Mde! Lasa, uite, am o idee! Alege o biserica cu cimitir... Dupa slujba, te duci si vorbesti cu raposatii... Aia nu au fiare de calcat

Dor_a
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:36
Deci am ras cu lacrimi inca de la prima pagina....sincer nu am stat sa citesc tot topicul pentru ma mah doare burtica de cat am ras....fata draga care a inceput acest topik, iti spun din experienta ca da esti cam dusa cu capul.....sa va povestesc in mare.Am o verisoara care pe la 25 de ani a plecat de la tara intr-un orasel la fac cu gazda la o batranica....cand a venit de acolo dupa 2 luni era alta vb intr-una de Dumnezeu(apropo sunt si eu credincioasa)nu suporta nici tv nici radio sa nu mai vb ca incepuse sa poarte basma pe cap iar cand auzea vreo injuratura incepea sa se inchine si sa se "roage".Timpul a trecu si a avut loc o mare SCHIMBARE.acum are 32 de ani este singura fara un iubyt sa nu mai vb de sot....si-o trace cu cine apuca si isi blesteama mama si o injura mai ceva ca la usa cortului.in Biserica nu mai intra cand ea se ducea aproape in fiecare zi.....si injura din orice.....asa ca credinciosi sunt,dar nu se lauda cu asta ,poti crede in Dumnezeu si sa te rogi fara sa te asculte nimeni .....si sa faci si unele "prostioare", ca na de-aia avem viata sa ne si distram chiar daca mai injuram sau vb de sex.....ESTE O MARE PROSTIE ACEST TOPIK si mai fa-ti un control chiar vb cu un preot sa vezi ca nu asta te sfatuieste(vb de fata care a deschis topikul)sau poate vrei sa devii maicuta:)
simona_marinela1987
Postat pe 14 Mai 2009 10:46
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 17:17
Am gasit acest topic cam tarziu.....tot ceea ce vreau sa-ti spun este sa nu iei in seama rautatile unora...la un moment dat, toti o sa ne primim rasplata mai mult sau mai putin.....pe mine, credinta m-a ajutat de foarte multe ori, in momentele cele mai grele....trebuie doar sa intelegi ca viata este destul de dura si nu toti o sa-ti impartaseasca parerea.....cunosc persoane care s-au intors la credinta in momentele cele mai grele ale vietii lor.....de ce?.....fiindca, undeva, in sufletul lor cred ca exista Dumnezeu, dar sunt prea mandri ca sa o arate....
mikidutza_gabi
Postat pe 9 Iulie 2009 16:12
viata, apoi moarte
yumy
Postat pe 9 Iulie 2009 16:17
O baba la padure, si-a incropit si ea o crosnie de lemne.A incercat sa o puna in spinare, dar crosnia, grea.
-Of moarte, unde esti?
-Aici, aici..-i-a raspuns moartea si a iesit de dupa un copac.-De ce ma chemi?
-Nu ma ajuti si pe mine draga, sa duc lemnele acestea acasa? Ca tot iti pierzi timpul degeaba pe aici.
kudika023770
Postat pe 15 Iulie 2009 16:40
multi dintre noi am uitat sau nu ne intereseaza D-zeu,credem ca dak vb de ceea ce e la moda sau subiectele tinerilor suntem cei mai tari..doar cu ajutorul lui d-zeu trecem prin greutatile vietii si imi pare bine ca mai este cineva care vb si de d-zeu,nu numai de sex,bani,moda....
muiebarlad
Postat pe 15 Iulie 2009 18:09
Da,un topic cu un inceput care m-a pus pe ganduri...Si ii multumesc pe aceasta cale persoanei care l-a creat !!!!
Nu am citit decat prima pagina,pt ca ironiile si "atacurile la persoana" nu ma intereseaza si nu-mi fac placere de nici un fel,nu suntem nici mai inteligenti si nici mai apreciati folosind astfel de procedee,dar in fine,cine se aseamana se aduna.....
Lucrez in sistemul sanitar,la un centrul de ingrijire al varstnicilor.
La inceputul carierei mele plecam de la munca mai distrusa sufleteste,si cu un sentiment de neputinta...
Intr-adevar,moarte pandeste la orice pas,depinde de cum o privesti : ca o eliberare a unui suflet sfasiat de durere sau ca o nedreptate adresata unui om caruia viata ii este curmata...
Toti suntem muritori,chiar daca in anumite momente ale vietii chiar uitam !!!
Nu pot spune ca sunt credincioasa,am momente cand uit sa ma inchin seara la culcare sau dupa masa pt A-i multumi pt bucatele oferite,insa nici atee nu sunt !!!
Cred in viata de dincolo,cred in D-zeu,cred in Fiul lui D-zeu - Isus!!!!
Cu ajutorul acestor varstnici mi-am putut privi mai indeaproape sufletul si m-am schimbat enorm ,cred eu...
Cer atat de putin si daruiesc atat de multa caldura sufleteasca !!!!! Sunt la apusul vietii si se apropie cu gandul si fapta mai mult de D-zeu...Merita sa-i iubesti,sa-i asculti,ei te invata si indruma spre bunatate !!!!
Nu ai nimic de pierdut daca incerci sa fi mai bun,mai darnic,sa empatizezi cu cel in suferinta ci doar de castigat : O stare de bine si liniste sufleteasca,ca ai putut ajuta un semen !!!
Si nu uitati niciodata : ROATA SE INTOARCE !!! CU CE MANA DAI CU ACEEA PRIMESTI !!!
Cu stima,tuturor !!!
Floare_de_castan
Postat pe 15 Iulie 2009 18:52
:sml-happy0relr 158: super tare ,mai fata ce relatareeee ,iata unul din subiectele ,evitate de totii ,
hairlucifer0
Postat pe 15 Iulie 2009 23:16
Am o intrebare pentru cei care au luat in ras acest subiect....de ce va duceti la Biserica de Pasti si de Craciun??? Doar ca e la moda? Nu cred....in adancul sufletului credeti.....eu am intalnit pers care, in momentul in care le vorbeam de credinta, incepeau si faceau glume pe seama mea....asemenea oameni trebuie lasati in pace fiindca in momentul in care vor da de necazuri vor alerga repede catre Biserica si atunci nu se va sti in favoarea cui se va intoarce roata.....
mikidutza_gabi
Postat pe 16 Iulie 2009 20:48
INTERESANT CUM ATI INTRAT IN POLEMICI....TREBUIE SA INVATAM INCA : SUNTEM DIFERITI DAR EGALI!....ESTE SUBIECTUL PE CARE L-A DESCHIS EA...ESTE CEEA CE SIMTE...ASA CUM SI VOI SIMTITI IN FELUL VOSTRU....ASTA NU INSEAMNA CA DACA UN OM GANDESTE ALTFEL DECAT MINE TREBUIE SA FIU DUR...SUNT CONVINSA CA UNII DINTRE VOI INTELEG ACESTE LUCRURI..POATE SUNTETI APASATI DE ALTE PROBLEME SI NU AVETI TIMP DE POLEMICI PE ACEST SUBIECT...AVETI ALTE PREOCUPARI...DAR...DACA AM FI LA FEL NU NE-AM PLICTISI???/
DRAGA MEA ( CEA CARE A DESCHIS TOPICUL )..TOTI OAMENII IN SITUATII DE CRIZA..CHIAR SI SEXUALA, SENTIMENTALA ETC SE ROAGA...FIECARE UIN MODUL SAU..PANA SI HOTUL INAINTE DE A FURA SE ROAGA....
CU PERMISIUNEA VOASTRA AM SA VA DAU UN CITAT DIN CARE EU AM INVATAT MULT :
" MAI INTAI I-AU LUAT PE HITLERISTI- SI NU M-AM RIDICAT IMPOTRIVA LOR PTR CA NU ERAM HITLERIST.....APOI I-AU LUAT PE EVREI...SI NU M-AM RIDICAT IMPOTRIVA LOR PTR CA NU ERAM EVREU...APOI PE COMUNISTI...EU NU ERAM COMUNIST...APOI AU VENIT DUPA MINE ....SI NU A FOST NIMENI CARE SA MA APERE!!!!""" CU MARE SIMPATIE PENTRU VOI TOTI
pacifista
Postat pe 26 August 2009 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TATUAJELE 14 De la: machiajsemipermanent 7 Martie 2011 19:39
VIOLUL-VICTIMA A VIOLULUI 54 De la: anda_iso 27 Decembrie 2009 11:49
Indragostita de un barbat insurat aflat in divort 16 De la: cristinarudi 2 Iunie 2009 21:41
hei 12 De la: kudika015246 27 Aprilie 2009 23:58
COMUNITATEA FETELOR SUPER TARI...ORICE SUBIECT!!! 81 De la: kudika484489 11 Decembrie 2011 23:15