Setari Cookie-uri

Drama falsã a femeii de 30 ani

Majoritatea fetelor ºi femeilor considerã cã odatã ajunse la vârsta de 30 ani le dispare tot farmecul ºi intrã în categoria desuetã a bãbãtâilor. Nu e deloc adevãrat. Scriitorul american de best-seller-uri Sydney Shedon confirmã teoria mea. Femeia la 30 de ani este infinit mai atrãgãtoare decît suratele ei de 20. Deoarece posedã experienþã. ªtie cum sã seducã. Ori dacã meritã riscul. ªtie care bãrbat reprezintã un potenþial redutabil ºi care nu. Vârsta de 30 ani este vârsta înþelepciunii ºi al farmecului maximal.
Recomand fetelor sã nu se teamã de schimbarea prefixului. Dincolo de temere se aflã izbânda. Prin urmare trebuie sã ne situãm dincolo de temeri. Sã ne îngrijim corpul, menþinându-i supleþea, tenul, hidratându-l în consecinþã, ºi vom vedea cum privirile bãrbaþilor ne rãsplãtesc efortul de culise. Vã garantez!
ileanaadrianastan
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:02
sunt intru totul de acord din punctul meu de vedere intre 28-32 - 35 femeia este in punctul ei de varf si cu atat mai mult atragatoare, sexy......spun asta din proprie experienta sau poate sunt doar unul caruia ii plac femeile mai mature ca el, ce nu inteleg este de ce chiar unele dintre ele nu realizeaza ca aceasta este o varsta la care dpdv al unui barbat sunt foarte atragatoare si au tot ce le trebuie iar in loc sa fructifice acest moment intervine in randul lor o spaima a trecerii timpului.....o criza asa zice. pacat
Adi_Zu_
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:13
cand eram mica ma gandeam ca oamenii care depasesc varsta de 30 incep , incet -incet, sa intre in categoria oamenilor" mai in varsta" . acum am 38 si cea mai frumoasa perioada a vietii mele a fost "30-35"...daca ma intreaba cineva daca as vrea sa mai am 20 si ceva ....le raspund: , NU ! aveam copil mic , probleme , greutati , nu aveam experienta , dupa 30 multe , multe s-au schimbat...si s-au schimbat in bine !
nu am fost niciodata o femeie frumoasa , fermecatoare, dar am atras atentia probabil prin atitudinea vesela si politicoasa dar dupa 30 de ani....wow :)) ...pot spune ca m-am indragostit eu insami de mine:)))schimbarea au remarcat-o in primul rand barbatii, cred ca la varsta aia femeia emana feminitate, sexualitate, e mai puternica dar mai ales o incredere linistita ( ca sa zic asa) in ea insasi, in propriile -i puteri. la 30 stii cum sa te descurci in multe situatii fara sa te agiti sau ambalezi prea mult. ma uit cu groaza ca incep sa apara probl de sanatate si riduri si nu-mi vine sa cred ca ...incep sa imbatranesc , mi-as dori sa raman in permanenta ca la 32 de ani !
lauracris
Postat pe 29 Aprilie 2009 07:25
Eu am 43 si ma simt exact cum spui tu ! Viata mea e mai simpla pentru ca am avut nesansa sa raman singura....ar fi multe de spus....Dar ma simt increzatoare si am senzatia ca acum am terminat liceul. E o stare ciudata. Parca am primit o a doua sansa in viata si am o piatra de incercare. Ciudat e ca in afara de chipul meu peste care au trecut anii, sufletul e la fel de plin de bucurie, optimism si incredere. Eu cred ca nu numai mie mi se intampla. E bine sa lasam tineretea sa ne invadeze sufletul pana cand ajungem la acel prag al trecerii dincolo.
raisabadescu
Postat pe 29 Aprilie 2009 07:35
la 30 de ani sa fiu mai sexy eu am 20 si probleme de sanatate cu duiumul si pana l 30 cine stie cum o sa ajung dar sexy nu o sa mai fiu in niciun caz mai ales daca o sa mai si nasc, oricat as avea grija de mine oricat de desteapta as fii corpul va tine cu mine pana la 30, dar dupa nu cred, prea multe medicamente prea mult stres prea multa agitaztie nu fac bine organismului, iar intr-o lume atat de ploluata nici nu ma vad dincolo de 30 de ani si sa mai fiu si sexy insa nu contrazic ca unele femei arata la fel de bn la 30 ca la 20 dar nu cred ca o sa intru in categoria lor
yumy
Postat pe 29 Aprilie 2009 07:43
De la: yumalai, la data 2009-04-29 07:43:09la 30 de ani sa fiu mai sexy eu am 20 si probleme de sanatate cu duiumul si pana l 30 cine stie cum o sa ajung dar sexy nu o sa mai fiu in niciun caz mai ales daca o sa mai si nasc, oricat as avea grija de mine oricat de desteapta as fii corpul va tine cu mine pana la 30, dar dupa nu cred, prea multe medicamente prea mult stres prea multa agitaztie nu fac bine organismului, iar intr-o lume atat de ploluata nici nu ma vad dincolo de 30 de ani si sa mai fiu si sexy insa nu contrazic ca unele femei arata la fel de bn la 30 ca la 20 dar nu cred ca o sa intru in categoria lor



Hm...Buna....Eu nu cred ca varsta fizica este atat de importanta...conteaza varsta sufletului tau...sunt copii de 15 ani care gandesc si se simt de parca ar avea 30 si sunt copii de 40-45 si care se simt de 15... E important sa stii sa te pastrezi in echilibru, sa gandesti optimist...Fiecare varsta are placerile si problemele ei...Eu personal as fi vrut sa raman blocata undeva la 16-18 ani, chiar daca atunci aveam cateva kg in plu, a fost varsta la care m-am distrat cel mai mult si aveam multi oameni dragi around. Acum, la 29, sunt diverse provocari (nu am de gand sa le mai numesc probleme) pe care trebuie sa le pun jos...Dar stiu ca va fi ok...Oricum eu ma simt de 24 de ani...Mai am putin pana la 30 de ani...Nu stiu daca o sa ma apuce amocu cu cateva luni inainte sa schimb prefixul...dar am de gand sa raman pozitiva, sa ma simt bine in pielea mea si sa savurez fiecare picatura...mai dulce sau mai amara...Asta e viata...Cine nu are probleme? Stiti care sunt singurii oamenii fara probleme? Cei care locuiesc in cimitir? Ce ar fi viata fara provocarile ei...Depinde doar de voi sa le depasiti, cum le depasiti etc... :P Pupici...
krystalis
Postat pe 29 Aprilie 2009 09:17
De la: yumalai, la data 2009-04-29 07:43:09la 30 de ani sa fiu mai sexy eu am 20 si probleme de sanatate cu duiumul si pana l 30 cine stie cum o sa ajung dar sexy nu o sa mai fiu in niciun caz mai ales daca o sa mai si nasc, oricat as avea grija de mine oricat de desteapta as fii corpul va tine cu mine pana la 30, dar dupa nu cred, prea multe medicamente prea mult stres prea multa agitaztie nu fac bine organismului, iar intr-o lume atat de ploluata nici nu ma vad dincolo de 30 de ani si sa mai fiu si sexy insa nu contrazic ca unele femei arata la fel de bn la 30 ca la 20 dar nu cred ca o sa intru in categoria lor


Ai tot timpul pana la 30 sa te schimbi .Tu pari f pesimista si de aici si neincrederea atingerii varstei de 30 .Cred ca toti in viata am gandit la un moment dat ca nu apucam un anumit moment .
Ca esti frumoasa si arati bine la 30 de ani...poate fi adevarat ,dar nu vin toate de la sine .Ai grija de tine si iti garantez ca te vei iubi singura (daca acum n-o faci ) pentru ce vei fi .
Exista si un mare dezavantaj ........invidia celorlalte mai putin ...norocoase .
Bafta multa si nu uita totul incepe de la o gandire pozitiva !!!
ionia
Postat pe 29 Aprilie 2009 12:53
De la: ileanastan, la data 2009-04-14 19:02:28... Scriitorul american de best-seller-uri Sydney Shedon confirmã teoria mea.


Sydney Shedon nu exista.
Scrie macar numele persoanelor pe care le citezi corect...Persoana citata a purtat numele Sidney Sheldon (1917-2007)...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:42
Exista o femeie de origine italiana, nascuta in 1907, premiata cu premiul NOBEL in 1986 si care acum la 100 de ani spune ca gandeste mai bine acum decat la 20 de ani. Lumea e in permanenta schimbare, evolutie, populatia de varsta a 3-a e din ce in ce mai numeroasa si evolutia merge inainte. Vorbele trecutului nu trebuie sa influenteze la ora actuala.
ema_rice
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:22
De fapt, se spune de mult si altceva - depinde cine ce aude: ca femeia adevarata este intre 35 - 45 ani dar si acest lucru e in schimbare.
ema_rice
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:24
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-04-29 16:42:28
De la: ileanastan, la data 2009-04-14 19:02:28... Scriitorul american de best-seller-uri Sydney Shedon confirmã teoria mea.


Sydney Shedon nu exista.
Scrie macar numele persoanelor pe care le citezi corect...Persoana citata a purtat numele Sidney Sheldon (1917-2007)...



de ce esti rea??? mare scofala ! aici e intre prieteni nu la ora de literatura ! ideea topicului deschis de ea era ca o interesa cum se simt femeile trecute de 30 de ani...ai pierdut timpul scriind rautati ???? e un timp pierdut ! nici macar nu ti-ai dat cu parerea , probabil pt ca nu ai cum, nu am apucat sa-ti vizitez profilul. observa ea pana la urma ..si oricum, e un nume american ...
lauracris
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:36
Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)
Iradiatu_
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:17
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-30 09:17:16Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)


adica ma vrei pe mine si nu banii mei

pot sa adaug ca eu care nu-s 90-60-90 nu ca as fi fost vreodata....am mai mult succes acum decat la 20 de ani....
coffeeta
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:29
Eu am observat ca am un prag psihologic in ceea ce priveste varsta femeilor cu care ma intalnesc. Am o sora mai mica care are 26 de ani, dar fiind sora mea mai mica nu ma pot abtine sa nu o consider un copil:))). Asadar daca ma intalnesc, sa zicem, cu o tipa de 24 de ani, ma trezesc gandind..."Maaaaiii...tipa asta e mai mica decat sora-mea si soramea nu e decat un copil....ce o fi oare in capul meu?!?!"....

Deh..fiecare cu "pasarelele" lui
Iradiatu_
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:55
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 09:29:18
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-30 09:17:16Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)


adica ma vrei pe mine si nu banii mei

pot sa adaug ca eu care nu-s 90-60-90 nu ca as fi fost vreodata....am mai mult succes acum decat la 20 de ani....


neatza coffy nu stia ca mai nou conform standardelor lui vanghelie cica femeia perfecta trebe sa aive 69-96-69
donttouch
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:05
De la: donttouch, la data 2009-04-30 10:05:20
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 09:29:18
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-30 09:17:16Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)


adica ma vrei pe mine si nu banii mei

pot sa adaug ca eu care nu-s 90-60-90 nu ca as fi fost vreodata....am mai mult succes acum decat la 20 de ani....


neatza coffy nu stia ca mai nou conform standardelor lui vanghelie cica femeia perfecta trebe sa aive 69-96-69

neatza!!! donty
nu stau in cartierul care este
coffeeta
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:08
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 10:08:27
De la: donttouch, la data 2009-04-30 10:05:20
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 09:29:18
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-30 09:17:16Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)


adica ma vrei pe mine si nu banii mei

pot sa adaug ca eu care nu-s 90-60-90 nu ca as fi fost vreodata....am mai mult succes acum decat la 20 de ani....


neatza coffy nu stia ca mai nou conform standardelor lui vanghelie cica femeia perfecta trebe sa aive 69-96-69

neatza!!! donty
nu stau in cartierul care este


apropo pe 16 vin la bucuresti asa ca pazea

a si on topic:nu conteaza varsta prea mult ci sa te simtzi bine in pielea ta
donttouch
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:11
De la: donttouch, la data 2009-04-30 10:11:18
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 10:08:27
De la: donttouch, la data 2009-04-30 10:05:20
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 09:29:18
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-30 09:17:16Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)


adica ma vrei pe mine si nu banii mei

pot sa adaug ca eu care nu-s 90-60-90 nu ca as fi fost vreodata....am mai mult succes acum decat la 20 de ani....


neatza coffy nu stia ca mai nou conform standardelor lui vanghelie cica femeia perfecta trebe sa aive 69-96-69

neatza!!! donty
nu stau in cartierul care este


apropo pe 16 vin la bucuresti asa ca pazea

a si on topic:nu conteaza varsta prea mult ci sa te simtzi bine in pielea ta


sa te astept la gara?sau sa fug eu din bucuresti?
coffeeta
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:16
De la: coffeeta, la data 2009-04-30 09:29:18
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-30 09:17:16Eu cred ca majoritatea femeilor de 30 de ani isi fac probleme degeaba. Eu personal, poate si din cauza varstei :))), prefer o femeie de 30 de ani. O femeie de 20 de ani poate ar arata mai bine fizic, dar rafinamentul, intelegerea mai profunda a lucrurilor, dicutiile spumoase pot fi rareori inlocuite de un fizic de topmodel. Pe langa asta eu m-am cam plictisit de crescut tot felul de copchile :)))).
Acu, mai mult sau mai putin serios in orice femeie de 30 de ani, de 35 de ani, se ascunde o fetita de 18 ani care iese din cand in cand la iveala :)


adica ma vrei pe mine si nu banii mei

pot sa adaug ca eu care nu-s 90-60-90 nu ca as fi fost vreodata....am mai mult succes acum decat la 20 de ani....


Mi-e mi se aminteste aproape in fiecare zi ce varsta am si asta de vreo 2 ani incoace
Sotul meu imi spune mereu: "Nu spune nimanui cati ani ai ca tu ai 30 dar areti ca la 25 si te comporti ca la 17"
Si stiti ceva?! Imi convine de minune si chiar daca il mai calc pe nervi cateodata, n-o sa schimb nimic. Dar NIMIC
Loryya
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:02
Aha....si cum s-ar numi best-sellerulul Sidney Sheldon amintit aici?
Elenne_is
Postat pe 1 Mai 2009 13:17
De la: lauracris, la data 2009-04-29 07:25:53cand eram mica ma gandeam ca oamenii care depasesc varsta de 30 incep , incet -incet, sa intre in categoria oamenilor" mai in varsta" . acum am 38 si cea mai frumoasa perioada a vietii mele a fost "30-35"...daca ma intreaba cineva daca as vrea sa mai am 20 si ceva ....le raspund: , NU ! aveam copil mic , probleme , greutati , nu aveam experienta , dupa 30 multe , multe s-au schimbat...si s-au schimbat in bine !
nu am fost niciodata o femeie frumoasa , fermecatoare, dar am atras atentia probabil prin atitudinea vesela si politicoasa dar dupa 30 de ani....wow :)) ...pot spune ca m-am indragostit eu insami de mine:)))schimbarea au remarcat-o in primul rand barbatii, cred ca la varsta aia femeia emana feminitate, sexualitate, e mai puternica dar mai ales o incredere linistita ( ca sa zic asa) in ea insasi, in propriile -i puteri. la 30 stii cum sa te descurci in multe situatii fara sa te agiti sau ambalezi prea mult. ma uit cu groaza ca incep sa apara probl de sanatate si riduri si nu-mi vine sa cred ca ...incep sa imbatranesc , mi-as dori sa raman in permanenta ca la 32 de ani !


asa e, eu am 46 de ani si nici eu nu m-as intoarce in timp pentru nimic in lume, mai ales pentru o piele mai proaspata. Problema e ca, instinctiv, la varsta tineretii dam importanta primordiala atractiei sexuale. Pe masura ce ne maturizam ne mai schimbam scara prioritatilor. E adevarat, la 35 de ani o femeie poate fi mai atragatoare decat la 20 sau poate sa nu mai fie, dar... parca nici nu mai are asa mare importanta. Poate corpul se degradeaza in timp, dar personalitatea evolueaza, experienta se imbogateste, viata poate deveni mult mai interesanta. Cu cat am inaintat in varsta, viata mi-a oferit mult mai mult decat satisfactia de a fi atragatoare. Categoric nu-mi doresc10-15-20 ani in minus, cateva riduri mai putin nu merita.
ctl
Postat pe 18 August 2009 22:15
Corpul o sa tine cu tine tot timpul,pt ca este coordonat de creier.important e cum gandesti,ajuta mult gandirea pozitiva,si importante sunt prioritatile in viata.poate ai ales sa muncesti pt a te realiza si uiti de tine,te dai la o parte pt un proiect sau o promovare,dar,iti spun din proprie experienta,lucrurile merg mult mai bine daca ai incredere in tine,in frumusetea ta si daca ai curajul sa te uiti in oglinda si sa spui:azi sunt frumoasa,pt ca am pastrat 30 de min pt mine,si o sa le recuperez pt ca am incredere in mine ca pot face tot ceea ce mi-am propus.si eu am fost speriata de varsta aceasta,am facut un bilant si am ajuns la concluzia ca pana la 28 de ani eu nu am trait decat pt a munci,pt a face ceva pt mine si familia mea,pe la 28 m-am trezit putin si am inceput sa traiesc,iar acum la 31 muncesc la fel ,dar traiesc intens.intotdeauna trebuie sa-ti gasesti timp pt tine,este f important si te ajuta cu siguranta si in cariera.Timpul e ireversibil,si cum am venit ,asa plecam,atunci de ce sa nu savuram momentul?de ce sa nu gasim un echilibru intre noi,casa,familie,bani?
simonik29
Postat pe 19 August 2009 09:42
"Pe masura ce inaintez in varsta, apreciez cel mai mult femeile trecute de 30 de ani.O femeie trecuta de 30 de ani nu te va trezi niciodata la miezul noptii sa te intrebe la ce te gandesti.Ei nu-i pasa la ce te gandesti. Daca o femeie trecuta de 30 nu vrea sa urmareasca un meci,nu sta prin preajma miorlaindu-se.Face ceva ce chiar isi doreste sa faca.Si de obicei e vorba de ceva mult mai interesant.
O femeie trecuta de 30 se cunoaste suficient pe ea insasi ca sa fie sigura de cine este,ce este,ce vrea si de la cine.Sunt putine femei trecute de 30 carora le pasa de ce-ai putea gandi despre ele sau despre ce fac.Femeile trecute de 30 au o mare demnitate.Rareori se apuca sa tipe la tine la opera sau in mijlocul unui restaurant foarte scump.Desigur,daca o meriti,nu ezita sa traga in tine.Femeile trecute de 30 de ani sunt generoase cu laudele,deseori nemeritate.Ele stiu cum e sa nu fii apreciat.O femeie peste 30 are incredere sa te prezinte prietenelor ei.Una mai tanara cuplata cu un barbat isi ignora deseori chiar si cele mai bune prietene pentru ca nu are incredere sa le aduca in preajma lui.Celor peste 30 nu le prea pasa daca esti atras de prietenele ei pentru ca stie ca ele nu o vor trada.Femeile devin medium pe masura ce imbatranesc.Niciodata nu trebuie sa-ti martusisesti pacatele unei femei peste 30.
Ele stiu intotdeauna.O femeie trecuta de 30 arata bine purtand un ruj rosu stralucitor. Asta nu e valabila si pentru una mai tanara.O data ce a trecut de un rid sau doua, o femeie peste 30 este de departe est mai sexy decat omoloaga sa mai tanara.Femeile de peste 30 de ani sunt deschise si oneste.Ele iti vor spune imediat daca esti un ticalos sau te porti ca un ticalos.Niciodata nu trebuie sa te intrebi cam pe unde te situezi in relatia cu ele.Da, pretuim femeile trecute de 30 de ani pentru o multime de motive.Din pacate, nu e reciproc. Pentru fiecare femeie uluitoare,inteligenta si fierbinte, trecuta de 30 de ani, exista o relicva cu chelie si burta in pantaloni galbeni facandu-se de ras alaturi de o chelnerita in varsta de 22 de ani"...DE OBICEI ASA E....

AM ACEASTA POVESTIOARA A FEMEII DE 30 DE ANI SCRISA SI PE PAGINA DE PROFIL.....E ATAT DE ADEVARATA....ASA CA...SA NU VA FIE TEAMA DE ACEASTA FRUMOASA VARSTA....EU UNA MAI AM O LUNA SI SCHIMB PREFIXUL....SI NU ARAT....SI MA SIMT ATAT DE BINE......

monaq
Postat pe 19 August 2009 09:52
desii mai am 4 ani pana ajung la 30 ma gandesc un pic la aceasta varsta...cred ca e varsta la care trebuie sa te simti implinita, sa fi iubita, sa ai copii, sa radiezii de fericire si prin pori sa emani optimism si incredere, chiar zilele trecute am primit un mail superb cu femeia la 30 de ani...abia la 30 de ani probabil ca ne putem considera femei!!!!
bruneagra25
Postat pe 19 August 2009 09:52
De la: bruneagra25, la data 2009-08-19 09:52:22desii mai am 4 ani pana ajung la 30 ma gandesc un pic la aceasta varsta...cred ca e varsta la care trebuie sa te simti implinita, sa fi iubita, sa ai copii, sa radiezii de fericire si prin pori sa emani optimism si incredere, chiar zilele trecute am primit un mail superb cu femeia la 30 de ani...abia la 30 de ani probabil ca ne putem considera femei!!!!

EU PESTE 47 DE ZILE IMPLINESC 30 DE ANI,DAR MA SIMT DE MULT FEMEIE,AM CEVA DEFECT OARE?????





GLUMESC DESIGURRRRRR,E O VARSTA FRUMOASA,SI EU UNA MA UIT IN URMA SI VADDD 3 COPII MINUNATI,O CASNICIE DE 13 ANI(DAAA M-AM MARITATA DE MICA,DAR NU REGRET)MA SIMT IMPLINITA INTR-UN CUVANT
yza79
Postat pe 19 August 2009 10:11
LA MULTI ANI! de acum.................
simonik29
Postat pe 19 August 2009 19:13
De la: simonik29, la data 2009-08-19 19:13:55LA MULTI ANI! de acum.................

Multumesc nu stiu de ce dar chiar am un sentiment......nu stiu cum sa-l descriu
yza79
Postat pe 19 August 2009 19:23
De la: yza79, la data 2009-08-19 19:23:24
De la: simonik29, la data 2009-08-19 19:13:55LA MULTI ANI! de acum.................

Multumesc nu stiu de ce dar chiar am un sentiment......nu stiu cum sa-l descriu

pt mine a fost extrem de important,treceam de la depresie laextax,e normal,e un prag important trebuie doar sa stii cum sa-l treci,cu mandrie si bucurie,eu la 30 de ani am primit cea mai frumoasa declaratie de dragoste din viata mea,si exact la 31 m-am casatorit(pt a doua oara)..........ce dovada mai mare puteam avea ca varsta mea e atat de frumoasa?
simonik29
Postat pe 19 August 2009 19:32
De la: ileanastan, la data 2009-04-14 19:02:28Majoritatea fetelor ºi femeilor considerã cã odatã ajunse la vârsta de 30 ani le dispare tot farmecul ºi intrã în categoria desuetã a bãbãtâilor. Nu e deloc adevãrat. Scriitorul american de best-seller-uri Sydney Shedon confirmã teoria mea. Femeia la 30 de ani este infinit mai atrãgãtoare decît suratele ei de 20. Deoarece posedã experienþã. ªtie cum sã seducã. Ori dacã meritã riscul. ªtie care bãrbat reprezintã un potenþial redutabil ºi care nu. Vârsta de 30 ani este vârsta înþelepciunii ºi al farmecului maximal.
Recomand fetelor sã nu se teamã de schimbarea prefixului. Dincolo de temere se aflã izbânda. Prin urmare trebuie sã ne situãm dincolo de temeri. Sã ne îngrijim corpul, menþinându-i supleþea, tenul, hidratându-l în consecinþã, ºi vom vedea cum privirile bãrbaþilor ne rãsplãtesc efortul de culise. Vã garantez!


Draga mea...la orice varsta o femeie care se respecta este atragatoare...curtata...iubita..varsta porneste din gandire....tarile occidentale au depasit aceste tare....in cluburi merg oameni diferiti..se
d istreaza fara probleme...de unde moda sa pui la zid un om datorita varstei???/ ..datorita profesiei am intalnit tineri de 17 ani imbatraniti...si oameni de 64 cu un spirit tanar...este doar o problema de mentalitate..desigur sunt si limite...astea tin de educatie....in rest as fi fericita sa traiesc intr-un mediu constructiv cu oameni de diferite varste , care fac echipa buna...de la fiecare om poti invata ceva....pe fiecare om poti sa-l vezi frumos..poti sai vezi calitatile...din pacate suntem orbiti de goana dupa defecte.....eiiiiiii......
pacifista
Postat pe 27 August 2009 20:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alin 46 De la: mitura 5 Iunie 2010 15:56
lumanari de cununie 9 De la: miss_darine 9 August 2011 16:17
Foto Video Trash The Dress - poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 22 Octombrie 2009 09:56
frica de casatorie.... 47 De la: stem_29 27 Iunie 2011 09:08
Inca o despartire 41 De la: goanga2000 6 Ianuarie 2010 21:46