Setari Cookie-uri

sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita?

buna tuturor membrilor de pe acest site!am intrat pe acest forum din curiozitate,am citit cateva subiecte(dar continui sa citesc )si mi-am dat seama k unele persoane chiar s-au deschis total in fata voastra si chiar le-au ajutat oarecum...eu nu am prietene..prietene adevarate la care sa ma pot descarca fara sa imi fie jena.asa k v-as fi foarte recunascatoare daca ma-ti asculta si mi-ati da niste sfaturi..pt k sunt singura k nu numai eu trec pt prima data prin asa ceva...nu numai eu nu stiu ce sa fac..sunt persoane care,chiar stiu sa reactioneze intr-un anumit fel la o anumita situatie..deci,sa incep

acum 6 luni am inceput o relatie..o relatie intamplatoare care nu credeam nici o secunda ca se va ajunge aici..ne-am cunoscut intr-un club el fiind barman de profesie..dupa nopti lungi de tachinari si priviri insistente,intr-o alta seara am hotarat sa il iau acasa cu mine...
in acea seara nici eu nici el nu s-a gandit la nimik altceva decat la o aventura...dar a continuat s avina si a2 seara si a 3 si a 4..si tot asa pana knd ne-am dat seama k au trecut luni si noi ne dorim din ce in ce mai mult si k nu ne mai saturam unul de altul..
totul a mers mai mult decat bine...in afara comportamentului meu care era sa ziceam nu tocmai increzator(era barman intr-un club de fite de 2 ani...acolo i se ofera in fiecare seara makr una buna...nu as fi putut..nu am putut crede k am aparut eu si el a lasat tot pt mine si treb sa am incredere)el comportandu-se cu mine intr-un mod deosebit de frumos..chiar socant pentru mine.Lucrul asta nu a fost tocmai benefic relatiei,el spunand ca,cu mine nu are nicodata siguranat unei relatii ....toate au mers asa vreo 4 luni knd situatia s-a schimbat la 180 de grade....eu il vroiam iar el nu stia daca ma mai vrea,nu stia ce vrea..
il simteam rece ,il simteam nepasator,suspect-knd am luat atitudine dupa ceva timp sa imi explice ce se intampla imi spune k nu stie nici el..k poate e vina mea k am fost intr-un fel pana acum apoi m-am schimbat total...k l-am bulversat.bineinteles asta nu am crezut si nu cred nici in momentul de fata(intuitia feminina nu da gres nicodata..poate nu e suta la suta dar este..
si k sa nu mai lungesc ca ar fi multe de povestit...am mai continuat asa vreo luna ,am spus sa incercam acum knd si eu ma comport ca o iubita,ca o fata indragostita..pentru k ajunsesem sa ma indragostesc de el chiar daca eu nu am recunoscut lui..si nici nush daca am realizat eu pe moment(am realizat abia dupa ce a plecat) si el sa incerce sa se obisnuiesca cu mine..dar dupa 1 luna de chinuiala tot asa il simteam..ba chiar mai rau...gaseam mesaje in telefonul lui,tel ii era tot timpul pe silent si knd venea la mine il tine a numai in buzunar...
atunci i-am spus k cel mai bine ar fi sa o scurtam aici..k nu merge
el isi cere iertare pentru simplul fapt k nu stie ce se intampla cu el si pentru k ma adora imi respecta decizia(scurt pe doi).
Bineinteles dupa 2 zile tot eu l-am cautat timp in care el nu a dat nici un semn...si am acceptat sa ne mai intalnim asa,mi-am dat seama k nu pot fara el..vezi doamne ca sa ne consolam,sa vb sa gasim o solutie,,si ajungeam in pat de fiecare data si km atat :( indiferenta si bataia lui de joc continua...iar eu ma indragosteam de el pe zi ce trecea tot mai mult si mai mult...
Am acceptat situatia asta timp de 2 luni...eu la draci ii spuneam sa ma lase in pace..el imi spunea k ma adora si k nu ma lasa pt nimik in lume dar ink el e bulversat si nu poate lua o decizie
Ieri pe 14 a fost ziua lui si mi-am luat inima in dinti si l-am sunat sa il felicit...si pt ce pana la urma??k el sa imi povesteasca ca a iesit la un suc cu fosta lui prietena(prima lui iubire...o relatie de 3 ani..fata de inainatea mea)si foarte entuziasmat k a primit si cadou de la ea...atunci am simtit k a calcat in picioare si ultima picatura de respect care o mai avea fata de mine...fata de Noi///si i-am trimis un mesaj spunandu-i sa tina minta ziua de 14...a fost inceputul si sf relatiei noastre..
bineinteles a al nu stiu catalea mesaj de adio si apoi tot eu il cautam...si se pare k nici pe asta nu l-a luat in seama.
Sufar enorm..am 2 luni de cand incerc sa il las in urma sa nu mai traiesc toate amintirile cu el..dar imi este imposibil.
nici nush daca am facut bine..dar nu mai rezist,simt k isi bate joc intentionat..
desi el spune k ma adora pentru ceea ce sunt eu,k sunt unica pentru el...k nu poate fara mine..se gandeste la mine in fiecrae zi..dar totusi nu se poate hotara,nu isi poate pune in ordine gandurile
Fetelor km asta e pe scurt..nush daca veti intelege daca nu am facut o talmaceala de cuvinte)(sunt foarte zapacita...as fi in stare sa scriu depsre el pe n pagini "te iubesc")..dar daca vreti sa ma ajutati intradevar ma puteti intreba si eu cu cea mai mare placere va raspund



naughty
Postat pe 16 Iulie 2010 01:14
primul semn ca nu vrea o relatie a fost cand ai cedat tu, si i-ai spus ca vrei sa fii cu el? eu zic ca e clar. lasa-l. resemneaza-te.
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 01:23
fa un "pe scrut" sau "sumar" si vorbim
Shhh
Postat pe 16 Iulie 2010 01:25
Barbatilor le place sa cucereasca femeia si nu ca ea sa li se ofere pe tava,asa cum ai facut tu cand ai ales sa-l duci acasa la tine in prima noapte.Asta cu "ma adora,nu poate fara mine ,sunt unica pentru el,dar nu poate sa se hotarasca"..... Cred ca te imbeti cu apa rece.
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 08:35
Vede ca esti topita dupa el si se joaca cu sentimentele tale. Ai zis ca simti ca isi bate joc de tine intentionat, pai ai intuit bine, si eu simt la fel citind ceea ce scrii... Nu e om de omenie...serios vb. Nu stii cum e sa te iubeasca un barbat cu adevarat? Vei intalni la un moment dat unul care sa te iubeasca cu adevarat, daca ai rabdare, si roaga-te la Dumnezeu sa iti dea noroc...
anutzzaa
Postat pe 16 Iulie 2010 23:04
Toata lumea iti da raspunsuri rationale, chiar si tu pui pe hartie si rationezi corect... insa ce poti face in fata emotiilor/sentimentelor? Pai... nimik. Intre ratiune si sentimente primeaza mereu zona emotionala, deci nici nu mai are rost sa te chinui sa gandesti. Dimpotriva, va fi ca la durerea de masele, de ce te gandesti mai mult de aia te doare mai rau. Vrei sa scapi? Vrei sa afli ce s-a intamplat? Pai s-a intamplat ceva f. simplu... prea putini barbati pot face fata atunci cand oferta este buna (o revenire a fostei spre exemplu...). De ce te tine pe loc? Simplu... pt. ca la fel ca si tine este un pic egoist... un pic mai mult. Ce poti face? Intr-un film era o fraza... ca sa iti scoti o femeie din cap... baga-ti in pat o alta. Poate se aplica si la femei, dar nu in pat neaparat. Adica trebuie sa gasesti pe cineva care sa te faca sa suferi mai mult decat ai suferit:)) Nu e gluma. Atunci vei simti ca pe acela il iubesti mai mult. Banuiesc si ca esti destul de draguta... deci ai si un orgoliu mare care te impiedica sa spui Pass. Doar oamenii puternici stiu sa spuna pass... Cam asta ar fi:)
danyTT
Postat pe 17 Iulie 2010 21:30
De la: Barbie30, la data 2010-07-16 08:35:03Barbatilor le place sa cucereasca femeia si nu ca ea sa li se ofere pe tava,asa cum ai facut tu cand ai ales sa-l duci acasa la tine in prima noapte.Asta cu "ma adora,nu poate fara mine ,sunt unica pentru el,dar nu poate sa se hotarasca"..... Cred ca te imbeti cu apa rece.


adevarat ceea ce spui pentru ca,chiar mia spus asta dupa vreo 2 saptamani knd eu in figurile mele nu imi pasa si ii spuneam sa ne despartim in fiecare zi daca nu ii convine...ceva de genul nu ma lasa ea pe mine..
kt despre prima noapte intradevar poate nu am procedat bine sau poate ca da pt k altfel nush knd mai aveam ocazia.dar faptul k nu s-a intamplat nimik intre noi in acea seara l-a facut sa vine si a 2 sia 3..in caz contrar nu cred k il mai vedem dupa ce iesea pe usa
naughty
Postat pe 18 Iulie 2010 16:41
fosta nu ramane mult in tara si atunci am ajuns la concluzia k ma tine de rezerva in caz de...
am incercat si cu altcineva,dar nu pot nici makr purta o discutie..am incercat faza :am pus o prietena sa imi dea mesaje,presupunand k e actualul meu iubit in timp ce ne intalneam fara sa avem o relatie oficiala..dar nu am putut sa i le dezvalui desi ma intreba,mii frica daca afla ca as avea pe altul sa nu ma mai vrea inapoi ,sa nu ramana cu gandul k am fost a altuia..pentru k recunosc...eu ink mai sper k intr-o zi imi va spune hai sa o luam de la capat .sunt slaba de inger aici stiu....dar nici nush cum sa mai procedez,prietenele nu ma mai recunosc...ma intreaba unde e orgoliul meu kre mi-l impuneam si la o singura vb arunkta...multumesc mult
naughty
Postat pe 18 Iulie 2010 16:49
fosta nu ramane mult in tara si atunci am ajuns la concluzia k ma tine de rezerva in caz de...
am incercat si cu altcineva,dar nu pot nici makr purta o discutie..am incercat faza :am pus o prietena sa imi dea mesaje,presupunand k e actualul meu iubit in timp ce ne intalneam fara sa avem o relatie oficiala..dar nu am putut sa i le dezvalui desi ma intreba,mii frica daca afla ca as avea pe altul sa nu ma mai vrea inapoi ,sa nu ramana cu gandul k am fost a altuia..pentru k recunosc...eu ink mai sper k intr-o zi imi va spune hai sa o luam de la capat .sunt slaba de inger aici stiu....dar nici nush cum sa mai procedez,prietenele nu ma mai recunosc...ma intreaba unde e orgoliul meu kre mi-l impuneam si la o singura vb arunkta...multumesc mult
imi cam prin urechile pe aici...stiu k sunt niste reguli si nu poti posta oricum si oriunde..nha.sper sa invat repede
naughty
Postat pe 18 Iulie 2010 16:55
fosta nu ramane mult in tara si atunci am ajuns la concluzia k ma tine de rezerva in caz de...
am incercat si cu altcineva,dar nu pot nici makr purta o discutie..am incercat faza :am pus o prietena sa imi dea mesaje,presupunand k e actualul meu iubit in timp ce ne intalneam fara sa avem o relatie oficiala..dar nu am putut sa i le dezvalui desi ma intreba,mii frica daca afla ca as avea pe altul sa nu ma mai vrea inapoi ,sa nu ramana cu gandul k am fost a altuia..pentru k recunosc...eu ink mai sper k intr-o zi imi va spune hai sa o luam de la capat .sunt slaba de inger aici stiu....dar nici nush cum sa mai procedez,prietenele nu ma mai recunosc...ma intreaba unde e orgoliul meu kre mi-l impuneam si la o singura vb arunkta...multumesc mult
imi cam prin urechile pe aici...stiu k sunt niste reguli si nu poti posta oricum si oriunde..nha.sper sa invat repede
naughty
Postat pe 18 Iulie 2010 16:58
cand un tip iti spune ca e bulversat, ca nu stie ce vrea, ca nici el nu stie ce se intampla cu el, inseamna un singur lucru: joaca pe doua planuri!
Cat despre cum au evoluat lucrurile intre voi, cred ca a fost ceva de genu' "imi doresc ceea ce nu pot avea, dar dupa ce am acel lucru nu mi-l mai doresc" - atitudine de om inca in curs de maturizare, parerea mea.

Cel mai bine pui punct cat inca mai ai o farama de respect de sine. Pentru ca cu cat tragi mai mult de el, de o relatie care nici nu mai exista, cu atat iti vei mai pierde din respect.
kitty_krieger
Postat pe 18 Iulie 2010 17:06
cata dreptate ai!in sinea mea sunt constienta de lucrul asta,si am fost ink de knd a inceput sa se distanteze si colac peste pupaza am gasit si niste mesaje deocheate in tel lui...si am trecut si peste acea faza..
de ce?nici eu nu stiu...probabil e la fel cuum a spus o prietena mai sus...vrei sa ai ceea ce nu poti avea
am 4 zile de cand am reuzit sa ma stapanesc sa nu mai vb cu el si mi se pare o vesnicie..dar ma ajuta gandul k el nici makr un mesaj nu a dat in aceste zile...deci pot si eu
multumesc mult
naughty
Postat pe 18 Iulie 2010 19:25
De ce nu incerci si altfel, anume... daca te chinuie sa stai departe... infrunta totul si accepta pt. o perioada situatia. Spune-i ca esti dispusa sa accepti sa il imparti cu alta, ca il iubesti mult si poate chiar un sex in 3... astfel o sa vezi cam ce ii poate mintea si care sunt dorintele lui ascunse. Long story short... cand destinzi situatia iti va povesti el exact situatia care il "framanta"... atunci vei putea analiza pe baza unor fapte mai evidente. Daca mergi pe statul departe si abtineri cu eforturi nu prea ai un viitor fericit zic eu... Desigur tine cont ca e f. posibil ca eu sa gresesc. Tu esti pana la urma stapana propriei persoane... si mai in gluma mai in serios chiar si imaginea lui exceptionala este doar o iluzie din Mintea Ta. Deci intr-un mod bizar se poate spune ca tu te iubesti pe tine... sau o iluzie care iti apartine. Stai linistita, nici el nu o va duce prea bine cu stilul asta (iti spun din proprie experienta:))
PS: daca pe de alta parte are acces la postarile tale de aici... ai cam incurcat-o:))
danyTT
Postat pe 19 Iulie 2010 19:52
am facut si lucrul asta
de vreo 2 luni de cand i-am gasit mesajele in telefon si de cand am banuit k ma inseala si nu cu fosta(k aia era ink in anglia)desi am incercat sa il pedepses in toate felurile totusi am acceptat sa ne intalnim...dupa o perioada mi-a si confirmat banuielile..ca e cu aia dar k nu s-a intamplat nimik mai mult intre ei decat sa converseze si sa iasa la intalniri din astea inocente...de ce nici el nu stia de ce ..probabil k vroia sa vada diferenta.
timp de o luna ne-am tachinat asa...nu ne intalneam foarte des dar ne mai apucau nebuniile in miez de noapte si nu puteam sta unul fara celalalt...
dupa aprox o luna imi spune k nu mai este cu aia ca si-a dat seama k are multe in minus fata de mine..dar k tot e bulversat si nu stie ce sa faca...acum a aparut fosta...ne-am intalnit si in perioada asta
sa vedem ce o sa faca dupa ce pleaca si fosta
PS:nu cred ca ma descopera el aici si chiar daca o face lucrurile astea le stie foarte bine..unele sunt spuse de el..altele sunt recunoascute de el...oricum poate merge asa daca altfel nu s-a putut
naughty
Postat pe 23 Iulie 2010 09:12
crezi ca nu mai exista baieti pe lumea asta ?
crezi ca e sfarsitul la el ?
rasp : NU
fata_healthy
Postat pe 23 Iulie 2010 20:57
Se vede clar ca ai o mare pb cu ''self-esteem-ul''...adica stima de sine...pt c il lasi sa te calce in picioare? e clar ca nu e genul de barbat la-locul-lui care se implica si vrea o rel. chiar si daca te-ar minti frumos ca numai pe tine te vrea, daca in fiecare seara se da una la el, el nu a zice ''nu''. ce astepti de la omul asta? nu vezi ca pt el cuvintele sunt doar o arma??? cum adica te adora? si apoi face ce face si te frange pe tine si calca in picioare respectul si increderea ta... da-ti singura raspunsul...
anemma2002
Postat pe 24 Iulie 2010 00:11
incearca sa lupti pt el, daca asta iti doresti, macar asa te potolesti si iti si dai seama daca merita sau nu. desi probabil nu merita. desi probabil nu tine asa mult la tine. dar poate iti va fi mai usor daca e convingi.
lupta pt el. in fond, ce mai ai de pierdut? ca daor demnitatea s`a cam dus de mult...nu`ti face iluzii prea mari. dar fa`o si p`astea. bafta
dumitru9elena
Postat pe 24 Iulie 2010 06:45
draga mea, ca poti iubi pe cineva este un lucru extraordinar, dar ca sa iubesti si sa isi bata joc de tine......e altceva
Singura sa gandesti pentru tine, dar dupa cele relatate, nu cred ca te mai merita.
Probabil ca s-a obijnuit cu tine, poate chiar tine la tine, dar pana la iubire........mai este.
Ai sa auzi peste catva timp ca s-a casatorit, ce ai sa faci??? Trebuie sa fii dura cu tine, sa accepti situatia asa cum este.
Eu nu zic sa nu lupti, dar daca nu se mai poate.............stiu ca este greu, iti spun din experienta unei casnicii cu multe, multe situatii similare.
Pana la urma finalul a fost acelasi, adica nu m-a meritat..............
Asa ca, nu pierde timpul ca este pretios, este din viata ta, incearca o relatie de prietenie cu cineva, stai de vorba cu mama ta ...........
Eu nu stiu daca ma mai descurc pe aici ca sa mai vb, dar voi incerca.
Curaj, nu trebuie sa te apleci la prima bataie de vant!!!!
Lucia
agapie_lucia
Postat pe 24 Iulie 2010 07:43
nu te lasa calcata in picioare de asemenea animale...asa am patit si eu cu fostul meu isi batea joc de mine pur si simplu iesea cu altele mie imi spunea k nu e pregatit sa aiba o relatie cu mine k ar vrea o pauza sa se gandeasca k eu nu il merit venea la mine doar cand avea nevoie de ceva chiar m/a si imbolnavit nenorocitul si asa mai departe....totul pana cand intr/o zi mi/am luat inima in dinti si l/am lasat ..rezultatul??????acum am o relatie de 4 ani cu un barbat exceptional anul acesta avem nunta si ne gandim la multe lucruri frumoase pe care sa le facem impreuna si omul asta chiar merita totul din partea mea.....nu ca altii care nu stiu sa aprecieze o femeie.si fostul ce a rezolvat pana la 28 de ani ai alui care ii are...in afara de serviciu nimik umbla din una in alta si sigur e fff fericit asa ....asa draga mea stai linistita k sigur o sa iti gasesti pe cineva care sa te merite si tu trebuie sa te valorifici mai mult cand esti in fata acelui barbat daca il pot numi asa....nu te merita si nu merita nici o lacrima de/a ta....
healthy013624
Postat pe 24 Iulie 2010 09:27
De la: naughty, la data 2010-07-23 09:12:17am facut si lucrul asta
de vreo 2 luni de cand i-am gasit mesajele in telefon si de cand am banuit k ma inseala si nu cu fosta(k aia era ink in anglia)desi am incercat sa il pedepses in toate felurile totusi am acceptat sa ne intalnim...dupa o perioada mi-a si confirmat banuielile..ca e cu aia dar k nu s-a intamplat nimik mai mult intre ei decat sa converseze si sa iasa la intalniri din astea inocente...de ce nici el nu stia de ce ..probabil k vroia sa vada diferenta.
timp de o luna ne-am tachinat asa...nu ne intalneam foarte des dar ne mai apucau nebuniile in miez de noapte si nu puteam sta unul fara celalalt...
dupa aprox o luna imi spune k nu mai este cu aia ca si-a dat seama k are multe in minus fata de mine..dar k tot e bulversat si nu stie ce sa faca...acum a aparut fosta...ne-am intalnit si in perioada asta
sa vedem ce o sa faca dupa ce pleaca si fosta
PS:nu cred ca ma descopera el aici si chiar daca o face lucrurile astea le stie foarte bine..unele sunt spuse de el..altele sunt recunoascute de el...oricum poate merge asa daca altfel nu s-a putut


NU TE INSALA CU FOSTA CA E IN ANGLIA??????!!!
ACUM CA A VENIT...
nu-mi pierd timpul
iti spun ca esti atat de carpa pt el..incat nu gasesc majusculele
GET LOST MAI SUNT BAI FATA BARBATI SI OK..
UNDE DREACU' II GASITI ASA CU FOC?
dragon_fly88
Postat pe 24 Iulie 2010 09:40
De la: naughty, la data 2010-07-16 01:14:50buna tuturor membrilor de pe acest site!am intrat pe acest forum din curiozitate,am citit cateva subiecte(dar continui sa citesc )si mi-am dat seama k unele persoane chiar s-au deschis total in fata voastra si chiar le-au ajutat oarecum...eu nu am prietene..prietene adevarate la care sa ma pot descarca fara sa imi fie jena.asa k v-as fi foarte recunascatoare daca ma-ti asculta si mi-ati da niste sfaturi..pt k sunt singura k nu numai eu trec pt prima data prin asa ceva...nu numai eu nu stiu ce sa fac..sunt persoane care,chiar stiu sa reactioneze intr-un anumit fel la o anumita situatie..deci,sa incep

acum 6 luni am inceput o relatie..o relatie intamplatoare care nu credeam nici o secunda ca se va ajunge aici..ne-am cunoscut intr-un club el fiind barman de profesie..dupa nopti lungi de tachinari si priviri insistente,intr-o alta seara am hotarat sa il iau acasa cu mine...
in acea seara nici eu nici el nu s-a gandit la nimik altceva decat la o aventura...dar a continuat s avina si a2 seara si a 3 si a 4..si tot asa pana knd ne-am dat seama k au trecut luni si noi ne dorim din ce in ce mai mult si k nu ne mai saturam unul de altul..
totul a mers mai mult decat bine...in afara comportamentului meu care era sa ziceam nu tocmai increzator(era barman intr-un club de fite de 2 ani...acolo i se ofera in fiecare seara makr una buna...nu as fi putut..nu am putut crede k am aparut eu si el a lasat tot pt mine si treb sa am incredere)el comportandu-se cu mine intr-un mod deosebit de frumos..chiar socant pentru mine.Lucrul asta nu a fost tocmai benefic relatiei,el spunand ca,cu mine nu are nicodata siguranat unei relatii ....toate au mers asa vreo 4 luni knd situatia s-a schimbat la 180 de grade....eu il vroiam iar el nu stia daca ma mai vrea,nu stia ce vrea..
il simteam rece ,il simteam nepasator,suspect-knd am luat atitudine dupa ceva timp sa imi explice ce se intampla imi spune k nu stie nici el..k poate e vina mea k am fost intr-un fel pana acum apoi m-am schimbat total...k l-am bulversat.bineinteles asta nu am crezut si nu cred nici in momentul de fata(intuitia feminina nu da gres nicodata..poate nu e suta la suta dar este..
si k sa nu mai lungesc ca ar fi multe de povestit...am mai continuat asa vreo luna ,am spus sa incercam acum knd si eu ma comport ca o iubita,ca o fata indragostita..pentru k ajunsesem sa ma indragostesc de el chiar daca eu nu am recunoscut lui..si nici nush daca am realizat eu pe moment(am realizat abia dupa ce a plecat) si el sa incerce sa se obisnuiesca cu mine..dar dupa 1 luna de chinuiala tot asa il simteam..ba chiar mai rau...gaseam mesaje in telefonul lui,tel ii era tot timpul pe silent si knd venea la mine il tine a numai in buzunar...
atunci i-am spus k cel mai bine ar fi sa o scurtam aici..k nu merge
el isi cere iertare pentru simplul fapt k nu stie ce se intampla cu el si pentru k ma adora imi respecta decizia(scurt pe doi).
Bineinteles dupa 2 zile tot eu l-am cautat timp in care el nu a dat nici un semn...si am acceptat sa ne mai intalnim asa,mi-am dat seama k nu pot fara el..vezi doamne ca sa ne consolam,sa vb sa gasim o solutie,,si ajungeam in pat de fiecare data si km atat :( indiferenta si bataia lui de joc continua...iar eu ma indragosteam de el pe zi ce trecea tot mai mult si mai mult...
Am acceptat situatia asta timp de 2 luni...eu la draci ii spuneam sa ma lase in pace..el imi spunea k ma adora si k nu ma lasa pt nimik in lume dar ink el e bulversat si nu poate lua o decizie
Ieri pe 14 a fost ziua lui si mi-am luat inima in dinti si l-am sunat sa il felicit...si pt ce pana la urma??k el sa imi povesteasca ca a iesit la un suc cu fosta lui prietena(prima lui iubire...o relatie de 3 ani..fata de inainatea mea)si foarte entuziasmat k a primit si cadou de la ea...atunci am simtit k a calcat in picioare si ultima picatura de respect care o mai avea fata de mine...fata de Noi///si i-am trimis un mesaj spunandu-i sa tina minta ziua de 14...a fost inceputul si sf relatiei noastre..
bineinteles a al nu stiu catalea mesaj de adio si apoi tot eu il cautam...si se pare k nici pe asta nu l-a luat in seama.
Sufar enorm..am 2 luni de cand incerc sa il las in urma sa nu mai traiesc toate amintirile cu el..dar imi este imposibil.
nici nush daca am facut bine..dar nu mai rezist,simt k isi bate joc intentionat..
desi el spune k ma adora pentru ceea ce sunt eu,k sunt unica pentru el...k nu poate fara mine..se gandeste la mine in fiecrae zi..dar totusi nu se poate hotara,nu isi poate pune in ordine gandurile
Fetelor km asta e pe scurt..nush daca veti intelege daca nu am facut o talmaceala de cuvinte)(sunt foarte zapacita...as fi in stare sa scriu depsre el pe n pagini "te iubesc")..dar daca vreti sa ma ajutati intradevar ma puteti intreba si eu cu cea mai mare placere va raspund





mamaaaaaaaaaaaaaaa .................. daca asta e pe scurt , ,,pe lung" e un roman cu 3 volume ?
sincer , am citit in diagonala , asa ca poate raspunsul meu nu prea iti va placea ; inainte de a-l iubi pe el , de a-i acorda atentie lui , iubeste-te pe tine , acorda-ti atentie , ai incredere in tine , simte-te bine cu tine insati ................. restul vine de la sine .
perce_neige
Postat pe 24 Iulie 2010 09:41
Neavând ce face am citit povestea ta și m-am gândit poate te intereseazã cum gândește o parte masculinã.Pentru început idealul bãrbatului,este o femeie pe care s-o cucereascã ușor,sã nu fie nevoit sã inventeze vorbe,situații sau nu știu mai ce.Faptul cã totul s-a petrecut într-un club,este clar cã nu a fost gânditã situația decât ca o simplã aventurã,iar faptul cã baiatul s-a fãcut barman este cã vrea numai sã "agațe".În cazul tãu,va-ți împrietenit ușor,tu îi demonstrezi cã el nu ți-e indiferent,iar el analizând situația știe cã tot timpul o sã aibe o ușã deschisã la tine și atunci te ține în planul 2 și se joacã cu tine din vorbe.Cu scuze dacã am fost prea direct,tu trebuie sã iei o alegere numai pentru tine,eu personal cred cã nu era o chestie seroasã.Vizioneazã filmul Spread,e o chestie asemãnãtoare.
romulus_lazy
Postat pe 24 Iulie 2010 09:51
De la: naughty, la data 2010-07-16 01:14:50buna tuturor membrilor de pe acest site!am intrat pe acest forum din curiozitate,am citit cateva subiecte(dar continui sa citesc )si mi-am dat seama k unele persoane chiar s-au deschis total in fata voastra si chiar le-au ajutat oarecum...eu nu am prietene..prietene adevarate la care sa ma pot descarca fara sa imi fie jena.asa k v-as fi foarte recunascatoare daca ma-ti asculta si mi-ati da niste sfaturi..pt k sunt singura k nu numai eu trec pt prima data prin asa ceva...nu numai eu nu stiu ce sa fac..sunt persoane care,chiar stiu sa reactioneze intr-un anumit fel la o anumita situatie..deci,sa incep

acum 6 luni am inceput o relatie..o relatie intamplatoare care nu credeam nici o secunda ca se va ajunge aici..ne-am cunoscut intr-un club el fiind barman de profesie..dupa nopti lungi de tachinari si priviri insistente,intr-o alta seara am hotarat sa il iau acasa cu mine...
in acea seara nici eu nici el nu s-a gandit la nimik altceva decat la o aventura...dar a continuat s avina si a2 seara si a 3 si a 4..si tot asa pana knd ne-am dat seama k au trecut luni si noi ne dorim din ce in ce mai mult si k nu ne mai saturam unul de altul..
totul a mers mai mult decat bine...in afara comportamentului meu care era sa ziceam nu tocmai increzator(era barman intr-un club de fite de 2 ani...acolo i se ofera in fiecare seara makr una buna...nu as fi putut..nu am putut crede k am aparut eu si el a lasat tot pt mine si treb sa am incredere)el comportandu-se cu mine intr-un mod deosebit de frumos..chiar socant pentru mine.Lucrul asta nu a fost tocmai benefic relatiei,el spunand ca,cu mine nu are nicodata siguranat unei relatii ....toate au mers asa vreo 4 luni knd situatia s-a schimbat la 180 de grade....eu il vroiam iar el nu stia daca ma mai vrea,nu stia ce vrea..
il simteam rece ,il simteam nepasator,suspect-knd am luat atitudine dupa ceva timp sa imi explice ce se intampla imi spune k nu stie nici el..k poate e vina mea k am fost intr-un fel pana acum apoi m-am schimbat total...k l-am bulversat.bineinteles asta nu am crezut si nu cred nici in momentul de fata(intuitia feminina nu da gres nicodata..poate nu e suta la suta dar este..
si k sa nu mai lungesc ca ar fi multe de povestit...am mai continuat asa vreo luna ,am spus sa incercam acum knd si eu ma comport ca o iubita,ca o fata indragostita..pentru k ajunsesem sa ma indragostesc de el chiar daca eu nu am recunoscut lui..si nici nush daca am realizat eu pe moment(am realizat abia dupa ce a plecat) si el sa incerce sa se obisnuiesca cu mine..dar dupa 1 luna de chinuiala tot asa il simteam..ba chiar mai rau...gaseam mesaje in telefonul lui,tel ii era tot timpul pe silent si knd venea la mine il tine a numai in buzunar...
atunci i-am spus k cel mai bine ar fi sa o scurtam aici..k nu merge
el isi cere iertare pentru simplul fapt k nu stie ce se intampla cu el si pentru k ma adora imi respecta decizia(scurt pe doi).
Bineinteles dupa 2 zile tot eu l-am cautat timp in care el nu a dat nici un semn...si am acceptat sa ne mai intalnim asa,mi-am dat seama k nu pot fara el..vezi doamne ca sa ne consolam,sa vb sa gasim o solutie,,si ajungeam in pat de fiecare data si km atat :( indiferenta si bataia lui de joc continua...iar eu ma indragosteam de el pe zi ce trecea tot mai mult si mai mult...
Am acceptat situatia asta timp de 2 luni...eu la draci ii spuneam sa ma lase in pace..el imi spunea k ma adora si k nu ma lasa pt nimik in lume dar ink el e bulversat si nu poate lua o decizie
Ieri pe 14 a fost ziua lui si mi-am luat inima in dinti si l-am sunat sa il felicit...si pt ce pana la urma??k el sa imi povesteasca ca a iesit la un suc cu fosta lui prietena(prima lui iubire...o relatie de 3 ani..fata de inainatea mea)si foarte entuziasmat k a primit si cadou de la ea...atunci am simtit k a calcat in picioare si ultima picatura de respect care o mai avea fata de mine...fata de Noi///si i-am trimis un mesaj spunandu-i sa tina minta ziua de 14...a fost inceputul si sf relatiei noastre..
bineinteles a al nu stiu catalea mesaj de adio si apoi tot eu il cautam...si se pare k nici pe asta nu l-a luat in seama.
Sufar enorm..am 2 luni de cand incerc sa il las in urma sa nu mai traiesc toate amintirile cu el..dar imi este imposibil.
nici nush daca am facut bine..dar nu mai rezist,simt k isi bate joc intentionat..
desi el spune k ma adora pentru ceea ce sunt eu,k sunt unica pentru el...k nu poate fara mine..se gandeste la mine in fiecrae zi..dar totusi nu se poate hotara,nu isi poate pune in ordine gandurile
Fetelor km asta e pe scurt..nush daca veti intelege daca nu am facut o talmaceala de cuvinte)(sunt foarte zapacita...as fi in stare sa scriu depsre el pe n pagini "te iubesc")..dar daca vreti sa ma ajutati intradevar ma puteti intreba si eu cu cea mai mare placere va raspund





naughty,
se intelege ceva din povestirea ta. ba chiar se pot intelege multe.
din ceea ce au relatat, am inteles ca tu cam ''amesteci'' serviciul cu viata personala.

ce legatura are faptul ca el este ospatar intr-un club de fite (dupa cum ai spus tu) cu relatia voastra? ce vina are el daca pe-acolo se perinda doar fete ''bune''?

gandeste-te putin... spuneai ca nu poti sa ai incredere in el sau in relatia voastra pt ca in orice moment poate interveni alta mult mai buna ca tine, iar totul se poate distruge.

eu cred ca e confuz pt ca nu stie la ce sa se astepte din partea ta. daca sti ca in cluburi nu se pot lega relatii serioase, atunci de ce l-ai mai luat acasa la tine si pe deasupra, te-ai mai si indragostit de el?
se spune ca trebuie sa ai foarte mare grija ce-ti doresti, pt ca uneori se poate indeplini si vei constata ca ceea ce-ti doreai nu iti aduce chiar fericire... cam asta cred ca s-a intamplat in cazul tau.

am invatat din proprie experienta ca, inainte sa ceri cuiva ceva, trebuie sa iti ceri tie personal; inainte sa te iubeasca cineva, trebuie sa te iubesti tu insati; tu trebuie sa ramai intotdeauna prima ''linie'' iar abia apoi sa ai pretentii si de la cei din jurul tau!

Hai..capul sus! Daca asta e sfarsitul relatiei voastre, don`t give up. Cu siguranta vor mai fi ocazii de a cunoaste super-baieti, iar ceea ce ai trait acum va ramane undeva, intr-un colt de suflet.

Lisssa
Postat pe 24 Iulie 2010 09:55
Intrebarea dupa cum observati are doua capete.De la unul incepe, la celalalt se sfarseste.Din aceasta cauza, raspunsurile sunt intotdeauna mai multe, minimum fiind de doua.Important este sa stai pe marginea drumului si sa vezi cu ce viteza ruleaza masinile.
kudika023770
Postat pe 24 Iulie 2010 10:22
De la: grasshopper, la data 2010-07-16 01:23:37primul semn ca nu vrea o relatie a fost cand ai cedat tu, si i-ai spus ca vrei sa fii cu el? eu zic ca e clar. lasa-l. resemneaza-te.
kudika228677
Postat pe 24 Iulie 2010 10:37
Singura educatie sexuala care mi-a facut-o taticul meu s-a rezumat in : Tata ai grija in viata, pe lumea asta sunt doar 2 tipuri de barbati soferii si oamenii.
Acum sa-l parafrazez pe taticul meu sunt 2 tipuri de barbati : barmanii si oamenii.In zilelele noastre soferii s-au mai cumintit pentru ca au mai multe pretentii(si castiga salariul la kilometri parcursi nu stationati ).Pe cand barmanii au vazut cam multe filme in care o tipa draguta, bogata si singurica i- a cumparat barmanului dupa o noapte de amor masina decapotabila.
Parerea mea , mergi la un psiholog , iesi in lume, si i-ati gandul de la un tip care esti sigura ca va agata urmatoarea d-ra singurica pe care o va servi .
angelica74nicu
Postat pe 24 Iulie 2010 11:43
Prima ta greseala o fost k ai sarit in pat cu el din prima seara si i-ai oferit (posibil) multe din ceea ce nu i-a oferit fosta. Fiind plictisit de fosta iubire (care dupa cum zici a durat 3 ani..timp in care sigur a intervenit monotonia inclusiv in pat) cu tine a trait acel sentiment de aventura chestie care probabil l-a scos din monotonie...el nu cred k a fost indragostit de tine...ci mai degraba de sentimentul care il simtea cand era cu tine (in pat) ..de ce crezi k de fiecare data ajungeati in pat si ceea ce ii ziceai intra pe o ureche si iesea pe cealalta? Iar la partea de indoieli care o avea...k nu are incredere in tine...e si normal....nu numai k te-ai culcat cu el din prima seara..da l-ai si dus la tine acasa..macar d te invita el la el acasa...
Asa ca sa ai cu ce sa te compari...un caz real din viata mea...imi placea mult d un tip...intr-o seara ne-am intalnit in club...(probabil ca si-a dat seama din privirile mele k il plac) si m-a invitat la el acasa. Ajunsi acolo nu au trecut 5 min si s-a dat la mine....Intr-adevar mi-a placut seara petrecuta cu el...dar nu si ce a urmat a doua zi. Pe langa faptul k mi-a scos povesti la prietenii comuni..printre altele am aflat k el "niciodata nu o sa aiba o relatie cu o fata k mine"..DC? PT K M_AM CULCAT CU EL DIN PRIMA SEARA ! nu el nu ar fi vrut asta...evident k ne-am mai intalnit...si ce crezi? a incercat din nou sa ma "ademeneasca" in patul lui. Si colac peste pupaza...la ceva timp dupa cele intamplate..am aflat k se despartise d prietena lui cu care avusese o relatie d peste 3 ani.
Concluzie? DA-l in aia masii...oceanul e plin de pesti...si din toti care sunt...tot o sa dai peste unul care sa te iubeasca si sa te respecte dupa cum meriti...numai atentie si la "dragostea asta" cand o oferi..nu prea repede k li se suie la cap :)
take care:P
AandreeaC
Postat pe 24 Iulie 2010 13:15
nu merita sa faci sacrificii ptr nici unul.
sa te caute ei...........
pastreaza-ti din sentimente,oricit de mult ti-ar zice vreo unul ca te iubeste,si nu ii pune tot pe tava ca tu o sa ai de suferit
ei nu pling,nu ii dor..................isi gasesc cu usurinta "alinare" in alta parte
iuliana_gulerez
Postat pe 24 Iulie 2010 13:17
Dapu asa suuntemmm tooti..........Luam ce aveem de luuaaat......shi ca sa mai continuie relatia.,.........spunem ca, este bine shi nu puteem fara de vooi.......poate ca multi ma vor,crede laas ca vreau sa te ajuut,dar vreau sa_ti dau un sfaat cuum sa_l aduci inapooi.........daca asa de tare tii la el......dai pace un tiimp.....nu_l telefoona......nu_l ruga sa va vedeti.......ci siimplu,,,.........asteeapta sa deie el un seemn de viiata..........shi crede_ma ca va da............poate dura maximul...o saptamina.....2 cel muult..!!! shi apoi vei fi telefoonata.......neeaparaat,daca telefoneaza.....poartate........rece.....va fi greu pentru tine......dar asa trebui ca sa_l ai mai departe linga tine.......spunei....ca ai trecuut,cu brio de despartire,shi chiar ca sa intimplat ceva uimitor de curind,care chiar te face fericita,asta va fi pentru el ca o lovitura sub centura....intrun momeent ii va trece toata dispoozitia......va ruga sa va vedeti....dar tu spunei ca,nu poti,sau sa astepte un pic ca suna altcineva pe celalanta linie...........dupa aceasta.....spunei ca trebuie sa pleci urgeent shi inchidei telefonul cu un zimbeet........shi doar ce trebuie sa faaci e sa astepti.........buchetuul de trandafiri,acasa ,Crede_ma va merge,suta de procente,shi daca va merge chiar ca ma anunti shi pe mine.....iti urez succese.!



kudika276268
Postat pe 24 Iulie 2010 13:30
De la: naughty, la data 2010-07-16 01:14:50. ...dupa nopti lungi de tachinari si priviri insistente,intr-o alta seara am hotarat sa il iau acasa cu mine... ....... ...a continuat s avina si a2 seara si a 3 si a 4..si tot asa pana knd ne-am dat seama k au trecut luni si noi ne dorim din ce in ce mai mult si k nu ne mai saturam unul de altul... ....... ... Sufar enorm..am 2 luni de cand incerc sa il las in urma sa nu mai traiesc toate amintirile cu el..dar imi este imposibil ... ....... ... nu mai rezist,simt k isi bate joc intentionat ... ...... ... as fi in stare sa scriu depsre el pe n pagini "te iubesc")





... parca e mai bine cu un rezumat ... incepi sa intelegi ceva ... comentarii !!! ... cred ca se intelege ...
marco918
Postat pe 24 Iulie 2010 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti? 5 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2009 19:35
Ajutati-ma!! 20 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:54
Nu sunt iubit cum vreau 69 De la: kudika_9381 17 August 2013 13:54
Oare merita o sansa? 11 De la: luyyzz 26 Iulie 2009 15:52
De ce ? 24 De la: dandanaua_reloaded 8 Septembrie 2009 21:53