Setari Cookie-uri

poti sa recuceresti un barbat din zodia taur???

Am fost cu un tip din zodia taur ....(eu sunt fecioara)a fost f ok...pana intr-o seara cand am exagerat...cu critica cand ne am certat din lucruri banale...si l-am determinat sa puna capat relatiei....de atunci ne am mai vazut...cam in fiecare sapt...pana acum o luna de cand am rupt orice legatura...
l-am revazut din nou...era cu o tipa...si m-am simtit ca naiba...intrebarea ...oare mai pot sa-l recuceresc?:(
alyna_b
Postat pe 25 Octombrie 2009 12:22
De la: alyna_b, la data 2009-10-25 12:22:48Am fost cu un tip din zodia taur ....(eu sunt fecioara)a fost f ok...pana intr-o seara cand am exagerat...cu critica cand ne am certat din lucruri banale...si l-am determinat sa puna capat relatiei....de atunci ne am mai vazut...cam in fiecare sapt...pana acum o luna de cand am rupt orice legatura...
l-am revazut din nou...era cu o tipa...si m-am simtit ca naiba...intrebarea ...oare mai pot sa-l recuceresc?:(

depinde ce fel de relatie ati avut..cit de mult va iubiti...zodia mai putin conteaza...
cristiana_cris
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:49
taurul e foarte incapatanat,daca i-ai calcat pe orgoliu greu mai poti sa-l "indupleci". insa daca te iubeste cu adevarat pe tine,cred ca ai mari sanse sa-l recuperezi. si daca-l recuperezi ai un avantaj, atunci cand iubeste,taurul se dedica trup si suflet si rar pleaca dintr-o relatie:) e usor de pastrat,greu de cucerit,dar merita:) cu rabdare arata-i cat inseamna pentru tine demonstreaza-i ca la tine va gasi stabilitatea emotionala si siguranta de care are atata nevoie. taurul apreciaza bunul simt si bunul gust, are deseori un dezvoltat simt estetic...si ce sa mai zic? cam atat mi-a venit in minte acum:P
eu is tipa tauroaica dar stiu cum sta treaba cu taurii in general:P multa bafta
sakura_7777777
Postat pe 3 Ianuarie 2010 04:35
aaaa...si faza cu critica..e nasoala rau...taurul e foarte rabdator si bland,rabda si tace si indura,pana la un anumit punct...si cand esti aproape de punctul acela...ai noroc daca te avertizeaza...daca nu..te trezesti cu o furtuna dezlantuita:P asta pentru ca el nu accepta sa fie criticat,sa i se dicteze ce sa faca,sa fie corectat,etc...taurul vrea sa fie propriul lui sef si chiar seful altora,nu sa aiba pe cineva cicalitor sa-i atraga atentia mereu in legatura cu eventuale greseli,bla bla.
compatibilitatea taur-fecioara este in general buna.singurele piedici pe care le vad sunt spiritul critic al fecioarei,care-l va scoate din sarite pe taur,si comoditatea taurului o va enerva pe fecioara perfectionista.
sakura_7777777
Postat pe 3 Ianuarie 2010 04:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faceti deobicei duminica? 59 De la: Ame_ly 25 Octombrie 2010 13:02
fostul iubit si a gasit jumatatea in 3 luni?ce parere aveti 66 De la: anastasia_m 13 Octombrie 2010 21:36
un sfat....va rog!! 0 De la: 23 Octombrie 2010 13:44
diferenta de varsta, un obstacol? 26 De la: Baiat_virgin 13 Martie 2012 19:55
sunt mai importantii prietenii??? 8 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:39