Setari Cookie-uri

Concurs Fitomagra

secretul siluetei mele? simplu... merg pe jos dimineata 4 km la serviciu, mai fac 4 cand ma intorc, la serviciu nu stau prea mult jos, mananc cam ce am de trei ori pe zi, iar daca imi creste putin burtica o saptamana nu mai mananc la amiaza.... si-mi revin.... pentru mine e perfect regimul asta de viata, iar de ani buni am 50 kg, la 1,70 inaltime... pupici tuturor
sylvi_sy2008
Postat pe 4 Mai 2009 09:09
Secretul siluetei mele este cu siguranta mancarea cat mai sanatoasa ,in portii mici,manac de 3 ori pe zi si nu sar peste micul dejun niciodata. Beau multa apa plata ,peste 2 litri pe zi si fac exercitii fizice zilnic cel putin 1 ora. Am reusit asa slabesc dupa nastere 10 kg dar mai am nevoie sa dau inca 8 kg. jos si de aceea imi doresc tare mult si un ajutor de la Fitomagra.
alidascalu
Postat pe 4 Mai 2009 09:11
Secretul siluetei mele consta in peste, pui si cu siguranta Fitomagra Limita Dima Fibra si Fitomagra Actidren.
mary17sandy
Postat pe 4 Mai 2009 09:25
Regim alimentar si gimnastica
syl_life
Postat pe 4 Mai 2009 09:42
Desi kg in plus nu prea o arata, incerc sa am o alimentatie cat mai sanatoasa (bazata pe fructe, legume, lactate) si sa merg la aerobic de cate ori am timp liber. Ceea ce ma motiveaza cel mai mult sa ma tin de o dieta este faptul ca e singurul lucru pe care nu am dovedit ca il pot face.
Alysha
Postat pe 4 Mai 2009 09:44
secretul siluetei mele este faptul ca mananc foarte putina paine, uneori chiar deloc.....si multe fructe.....!!!
ramo_yubi
Postat pe 4 Mai 2009 10:14
kilogramele in plus au devenit o problema deloc de neglijat. O silueta perfecta este benefica atat din punct de vedere estetic, cat si din punct de vedere al sanatatii.Eficienta dietelor este egala cu zero, acestea nu sunt eficiente decat pe termen scurt. Schimbarea stilului de viata, in care sa includem mai multa miscare si o mancare sanatoasa, este secretul unei siluete perfecte pe termen lung.
sxyblonde2die4
Postat pe 4 Mai 2009 10:25
am cate un program de exercitii de 8 min pentru fiecare parte a corpului....bratei,fese,abdomen si picioare pe care incerc sa le fac in fiecare zi, nu mai mananc dupa ora 18.30-19.00, incerc sa nu mananc repede pentru ca mancand incet si mestecand de mai multe ori te saturi mult mai repede, ba chiar te plictisesti nu sunt un robot asa ca nu tot timpul le reusesc pe toate, traim intr-o lume care nu ne prea acorda timp pentru noi, dar totusi incerc zi de zi sa le respect deoarece greutatea mea fluctueaza foarte rapid
roxy_pisu
Postat pe 4 Mai 2009 10:31
De la: iiacobliliana, la data 2009-05-04 09:02:15ce fac ca sa-mi mentin silueta? merg pe jos... mai mult in week-end, mananc sanatos, fara prajeli, fara grasimi, nu consum alcool, tutun, fara zahar, multe fructe si legume, apa plata multa, ceaiuri, si un pic de gimnastica zilnic.. da, zilnic, si cam atat... nu am chiar silueta pe care mi-o doresc, imi prisosec cateva kilograme, pe care iarna le mai ignor, dar de acum nu prea mai am cum, caci a venit caldura si se vad.

iacobliliana, descrierea ta a fost prea generica...ai descris prea in mare ceea ce faci si consumi. "un pic de gimnastica zilnica" si putin "mers pe jos"....ce rezulate vrei sa ai? pai ca sa fii aratat eu bine...trageam de fiare aproape zilnic , aproape o ora si mergem si aproape zilnic de acasa si pana la sala, pe jos 8 statii de autobuz+scoala....ia vezi compari efortu asta al meu, cu ce faci tu? + sportu de la scoala + mersu dus intors sc-casa tot pe jos (10-15min faceam) + efortu intelectual, care si ala consuma calorii.
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 Mai 2009 10:31
De la: roxy_pisu, la data 2009-05-04 10:31:16am cate un program de exercitii de 8 min pentru fiecare parte a corpului....bratei,fese,abdomen si picioare pe care incerc sa le fac in fiecare zi, nu mai mananc dupa ora 18.30-19.00, incerc sa nu mananc repede pentru ca mancand incet si mestecand de mai multe ori te saturi mult mai repede, ba chiar te plictisesti nu sunt un robot asa ca nu tot timpul le reusesc pe toate, traim intr-o lume care nu ne prea acorda timp pentru noi, dar totusi incerc zi de zi sa le respect deoarece greutatea mea fluctueaza foarte rapid

roxy_pisu, tin sa te contrazic un pic. nu fac trimitere directa la tine...ci doar la un paragraf scris de tine. zici ca traim intr-o lume in care nu acordam atentie noua, corpului nostru. dar ai idee cate pers (fem+barbati) se plang de felul in care arata si se plang de lipsa de timp? si daca ar gandi obiectiv, ar descoperi, ca de-a lungul zilei fac alte lucruri cu o insemnatate f mica, niste lucruri inutile. vrei sa zici ca in special voi femeile nu va acordati atentie? pai sunt unele care stau zeci de minute pe zi...cu machiaj si alte porcariii dastea si apoi baga faza: " nu am timp si de sport".
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 Mai 2009 10:37
Raspuns corect: Fitomagra!!!
Oare ce fel de tratament miraculos o mai fi si asta?
andra_ale
Postat pe 4 Mai 2009 10:40
Dupa ce au trecut Sarbatorile de iarna m-am preocupat serios de silueta: am inceput sa merg la sala (aerobic + tae bo) de 3 ori pe saptamana, am eliminat painea din alimentatie si incerc sa evit combinatiile pacatoase de genul friptura + cartofi; beau apa cca 2 l pe zi, incerc sa consum multe legume si fructe. De retinut ca fructele se consuma la distanta de 3 ore de masa propriu-zisa. Cred ca este esential ca masa de seara sa fie cat mai light - legume, cereale integrale sau fructe- dar si sa fie consumata inainte de ora 6. Nu cred ca o silueta frumoasa se obtine numai cu regim alimentar ci si cu mult sport care ajuta la cizelarea formelor si la tonifierea musculaturii.
Pup.
Rhunezmay
Postat pe 4 Mai 2009 10:42
Secretul siluetei mele e sa nu mananc. Atunci am silueta care mi-o doresc. Incovenientul acestei metode e ca nu poate dura prea mult.
larisa_lovin25
Postat pe 4 Mai 2009 10:55
alimentatia echilibrata.si totusi.........e nevoie de mai mult cand metabolismul nu avantajeaza.poate kit-ul fitomagra????????
oni_math
Postat pe 4 Mai 2009 11:01
Nu maninc piine, beau mullte ceaiuri (papadie, coada calului ,leustean ) iar dupa ora 6.30 nu mai maninc(cam greu dar reusesc !!!!! ) si cu mersul pe jos mai mult in weekend .
ralus
Postat pe 4 Mai 2009 11:47
Kit-ul Fitomagra este secretul siluetei tale.
salimoni
Postat pe 4 Mai 2009 11:56
Daca ai nevoie de acest produs, inseamna ca nu ai nici un secret pt. silueta ta.
Vreau si eu unul pt ca abia acum am aflat de el si este cam scump pt mine. Vreau sa-l incerc. Sunt curioasa daca este cineva pe forum care a incercat. Merci.
danasalomia
Postat pe 4 Mai 2009 12:04
Cred k mai importanta ca silueta este in primul rand sanatatea.dak ai grija de sanatatea ta ,poti avea si o siulueta de invidiat.
Eu fac miscare in fiecare zi,am mese regulate,dimineata consum cereale cu lapte de soia si fructe,la pranz consum mancare cu multa salata,si seara fructe in special.
p.s:sunt vegetariana
venusph2004
Postat pe 4 Mai 2009 12:12
Secretul siluetei mele este dansul.Zilnic acord o ora dansului, iar seara mananc numai fructe sau beau un fresh de citrice.Carnea o servesc numai la gratar(carne de pasare) in rest miscare, multa miscare
rizica
Postat pe 4 Mai 2009 12:14
De la: rizica, la data 2009-05-04 12:14:31Secretul siluetei mele este dansul.Zilnic acord o ora dansului, iar seara mananc numai fructe sau beau un fresh de citrice.Carnea o servesc numai la gratar(carne de pasare) in rest miscare, multa miscare
si canddddd imi prezinti si mie siluetaa taaaa
thadoog
Postat pe 4 Mai 2009 12:15
De la: danasalomia, la data 2009-05-04 12:04:16 Daca ai nevoie de acest produs, inseamna ca nu ai nici un secret pt. silueta ta.
Vreau si eu unul pt ca abia acum am aflat de el si este cam scump pt mine. Vreau sa-l incerc. Sunt curioasa daca este cineva pe forum care a incercat. Merci.
hai ca daca estiiiiiii bunaciune ti l cumparrrrrrrr you mancatasssssssss
thadoog
Postat pe 4 Mai 2009 12:19
iaurt activia cu musli la micul dejun, la pranz niste fructe, iar seara depinde , carne la gratar , salata, peste.si nu mananc dupa ora 18.iar cu sportul cam slabut cand am chef.
pisiccris
Postat pe 4 Mai 2009 12:39
mese la ore fixe,sport(tae bo),multa apa si cat mai multa buna dispozitie
crazy_kitty
Postat pe 4 Mai 2009 14:33
PAI, TEORETIC, STIU LECTIA: MANCARE SANATOASA, CAT MAI PUTIN SEARA, MISCARE SI APA PLATA. PRACTIC..........
mihaela123
Postat pe 4 Mai 2009 14:33
Fitomagra................................oare e asa eficace precum se spune?................
andradada4you
Postat pe 4 Mai 2009 14:56
multa miscare impreuna cu o dieta ( mananc orice dar in cantitati mici)
iuliaiulia
Postat pe 4 Mai 2009 15:48
pai secretul mentinerii mele in forma este fetita mea care nu imi da nici o clipa de ragaz si care are atata energie incat poate slabit 100 de femei dar pe langa fetita mea mai tin si dieta si un stil de viata sanatos cu legume si carne fiarta sau la gratar
crystynabyanca
Postat pe 4 Mai 2009 16:12
cu ajutorul kit-ului fitomagra combinat cu 1h de aerobic facuta zilnic aveti toate sansele sa reusiti sa slabiti! miscarea este cuvantul cheie in orice cura de slabire,iar orele de aerobic ajuta f.mult....asta daca sunt si facute corespunzator. nu va asteptati la rezultate dupa prima saptamana de mers la sala si nu in ultimul rand,aveti grija si ce mancati!!! spor la slabit!!!
carm3n1987
Postat pe 4 Mai 2009 16:47
postul negru ... ti-e foame, bea apa, inca ti-e foame mai bea apa..daca ti-e foame a 3 a oara, continua sa bei apa
andrushcaa17
Postat pe 4 Mai 2009 17:20
FITOMAGRA
Kit-ul Fitomagra, compus din Fitomagra Limita Dima Fibra si Fitomagra Actidren, asigura o solutie practica si eficienta pentru o silueta ideala. Special concepute pentru tine, pentru reducerea greutatii corporale, cele 2 produse, impreuna, limiteaza senzatia de foame si absorbtia caloriilor, favorizeaza actiunea activanta a metabolismului si pe cea drenanta a organismului. Alaturi de un regim alimentar corespunzator, Kit-ul Fitomagra este perfect pentru controlul greutatii.
crisslux2002
Postat pe 4 Mai 2009 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Silan 414 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31
Wizz Air iti da aripi sa descoperi Europa 460 De la: concursKudika 22 August 2012 15:08
Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste! 291 De la: aelimarual 13 Februarie 2009 16:17
Concurs Silan 806 De la: concursKudika 1 Iulie 2010 12:14
Sanador si Kudika te invita la concurs! 346 De la: concursKudika 26 Noiembrie 2013 14:27