Setari Cookie-uri

Concurs Fitomagra

Cand vreau sa slabesc,timp de o saptamina maninc numai mere,beau 2L apa si 1L ceai urzica in fiecare zi.
2mercedes2
Postat pe 2 Mai 2009 13:53
eu sunt mare admiratoare a ceaiului verde!Il combin cu ceai antiadipos sau cu sunatoare ori soc ori tei....pentru a nu se obisnui organismul.Daca se acociaza si cu o dieta echilibrata apar rezultatele mai repede decat te astepti!
buzaalexandra
Postat pe 2 Mai 2009 13:56
Eu am fost in vacanta in Turcia la un hotel all inclusive si am pus pe mine vreo 3 kg. de cand am venit inapoi merg la sala si fug cam 4 km o data la 2-3 zilei mananc mai putin si incerc sa ma tin cat pot de la dulciuri. Sunt fan ceai verde si cam in 1-2 sapt am slabit 2 kg
bella87
Postat pe 2 Mai 2009 14:00
secretul siluetei mele este: mersul p jos, cat mai mult cu putinta, sportul, macar 10-15 min zilnic, alimentatie corespunzatoare...desi personal pot spune ca imi este destul de greu sa ma pot abtine de la unele lucruri dar...dupa cum se spune "baba la frumusete sufera"...cam asa si eu :)) ptr k pentru mine este f important felul in care arat si ma simt bine in pielea mea atunci cand ma simt usoaraa :P
IulySimo
Postat pe 2 Mai 2009 14:20
De la: kudika017308, la data 2009-05-02 01:51:18 Secretul siluetei mele(desi vreau sa mai slabesc) este: mananc cu pofta dar nu foarte mult, seara putina paine, si putina gimnastica in fiecare zi.
Cred , persoanele care doresc sa slabeasca foarte mult, sa consulte in primul rand un nutritionist , sau ceaiuri pentru slabit, alte tratamente recomandate pentru slabit!.
Pentru sezonul de vara , trebuie sa fim foarte atenti la silueta si recomand tuturor un regim sanatos,multe fructe, legume,fara ''E-uri" si recomand tratamente naturale pentru slabit. Consumarea
acestora daca ne sunt recomandate de persoane autorizate!


nea.... gresit cu "sa mancam multe fructe". trebuie sa si specifici ce fructe! ;) fructe=carbo
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Mai 2009 14:39
kudika008479
Postat pe 2 Mai 2009 15:07
cand vreau sa slabesc nu mananc.
cand vreau sa ma mentzin.....imi vine sa urlu de foame
matracucu
Postat pe 2 Mai 2009 15:25
De la: just_laura, la data 2009-05-02 15:25:47cand vreau sa slabesc nu mananc.

nea o prostie si asta!
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Mai 2009 15:41
eu cand vreau sa slabesc,tin timp de 1 luna,o cura cu Pastila de slabit,una pe zi,dimineata.se dau jos,garantat,3-7kg.cel putin asa functioneaza,si chiar nu e nevoie de mai mult de atat.are efect ,pt ca aceste pastile iti taie pofta de mancare,doar ca trebuie sa bei si foarte multa apa.
cyucy
Postat pe 2 Mai 2009 16:08
Sa mananci echilibrat,din toate cate putin.Sa nu faci excese.maimum 2 felii de paine.
ableotu
Postat pe 2 Mai 2009 19:51
acum 2 ani aveam plus 14 kg, si anume 62 (1.58 inaltime)...anul trecut am divortat si am ajuns la 48kg... imi mentin greutatea, din fericire, fara prea mari eforturi...am reusit sa slabesc divortand, si acum ma mentin iubind... nu recomand "dieta" divort nimanui, numai "dieta" iubire!
alinastinga
Postat pe 2 Mai 2009 22:21
daca vreau sa slabesc incerc sa mananc cat mai sanatos , beau ceai alb,imping la carut si evit frigiderul
rekaalina
Postat pe 3 Mai 2009 11:24
Eu am 1.68 inaltime si 82 kg la 40 ani si tare as mai vrea sa scap de cateva kg bune dar nu mai reusesc Acum 5 ani aveam 63 kg dupa ce slabisem 7 kg. cu ajutorul LIPOSTOP......Acum am incercat mai multe feluri de capsule de la PLAFAR dar nu-si mai fac efectul.........As vrea sa incerc si Fitomagra, poate cine stie ????? e adevarat ca duc o viata sedentara si am si un loc de munca pe masura. Asa ca nu am nici un secret legat de silueta mea.......
cornela1968
Postat pe 3 Mai 2009 12:20
Teoretic fiecare dintre noi stim ce tebuie facut pentru a nu ne ingrasa....insa nu intotdeauna putem sa ne controlam impulsurile, asa ca...pofta invinge!
Acum cativa ani am slabit serios, de la vreo 60 de kg la 48 kg: fara dulciuri (nici nu le simteam lipsa), fara paine (asta o consider o greseala, trebuia sa fi mancat macar o felie pe zi), multe legume, fructe si apa. Rezultatul....super! nici burtica, nici aripioare, nici fund mare.
Si sa nu uitam....sportul ne ajuta sa ne modelam corpul si e esential pentru sanatate!
Teoretic usor....practic....spuneti voi.
lauria
Postat pe 3 Mai 2009 13:42
Echilibrul dintre caloriile consumate si cele obtinute din mancare :D
Flaffy__P
Postat pe 3 Mai 2009 15:54
.. tin o dieta de saptamani.. a dat ceva rezultate dar nu sufient , pe cat mi-as dorii. asa ca fac si sport, rar cei drept. mi-as dorii sa ajung la o greutate pe care mio doresc.. nu am incercat niciodata Fitomagra,, mi-as dorii sa incerc si mi-as dorii sa ma si ajute sa ajung la greutatea dorita.
desyre
Postat pe 3 Mai 2009 20:36
miscare multa
kudika020597
Postat pe 3 Mai 2009 20:37
De la: Flaffy__P, la data 2009-05-03 15:54:30Echilibrul dintre caloriile consumate si cele obtinute din mancare :D

nu! nu e vorba de echilibru. tre sa fie deficit de calorii. sa consumi mai multe, decat mananci.
Ronnie_Coleman
Postat pe 3 Mai 2009 21:30

FITOMAGRA,Kit-ul Fitomagra,
getu_82
Postat pe 3 Mai 2009 22:06
Parerea mea...intai si intai iti stabilesti un anumit ideal pe care vrei sa il atingi(unul cat se poate de posibil bineinteles)in functie si de conformitatea corpului tau,eventual cu aproximatie un anumit nr de kg,dupa care iti alegi solutia cea mai optima pt a slabi intr-un mod santos eficient.Te documentezi cat mai bine si alegi o varianta.Este total exclus infometarea chiar daca ai o vointa de fier si are rezultate vizibile imediate deoarece dauneaza extrem de multtttt!!!
Stiu,cu toate vrem sa fim slabe si eu vreau,insa...ne trebuie rabdare vointa pe termen lung.
Oricum fetelor...la urma urmei si cu slabitul asta..daca suntem prea slabe nu e bine daca suntem prea grase iar nu e bine eeeeee stiti ce?trebuie sa ne privim cu incredere in oglinda si sa invatam sa acceptam ceea ce vedem,sa mancam normal si sanatos..important este sa nu exageram in mod exagerabil.cui nu-i place sa nu se uite!m-am saturat de moda asta "scheletica"trebuie sa fim asa si asa nici slabe nici grase!
parerea mea am zis...
larysukulitza
Postat pe 4 Mai 2009 00:03
Fitomagra
yrol14simona
Postat pe 4 Mai 2009 01:48
as zice ca secretul siluetei mele consta inainte de toate in practicarea sportului de intretinere,fie e; jogging,aerobic.biking...de 3-4 ori pe sapt , consumul scazut de dulciuri si grasimi ,mananc de 4-5 ori pe zi dar in cantitati mai mici cat se poate de variat ...ah, fast food exclus; de asemenea foarte important este micul dejun, nu sariti peste el....este probabil cea mai avantajoasa masa a zilei pt ca in functie de ce si cat mancati la micul dejun aveti sau nu energie pe parcursul intregii zile ,deci, cu alte cuvinte chair puteti sa consumati ce doriti la micul dejun...si cat doriti...
3041977
Postat pe 4 Mai 2009 07:48
Mananc putin si des dar sportul este esential.
feraru_andreea
Postat pe 4 Mai 2009 08:03
in primul rand trebuie sa mancam sanatos(putina paine,multe legume,fructe etc.),apoi multa miscare .Cred ca nimeni nu poate tine un regim cap- coada, important e sa avem un pic de ambitie ca sa avem incredere in corpul nostru si in noi.
kudika012715
Postat pe 4 Mai 2009 08:21
Secretul siluetei mele este : mersul la terase cu prietenele si mancarea cat mai sanatoasa.
o_alisa
Postat pe 4 Mai 2009 08:37
mananc sanatos:doar carne de pui fiarta/gratar,peste la gratar,fructe,salate, 2 l de apa zilnic si nelipsita cana de apa calda dimineata,alternez fitness-ul cu aerobicul si lucrurile merg bine din toate punctele de vedere;)
kristinn_a
Postat pe 4 Mai 2009 08:49
aice te contrazic,ba da poti tine o cura de slabire cap -coada,doar nu o lua atat de tragic,nu folosi cuvantul cura,transform-o in mod de viata, grasimile si dulciurile nu sunt sanatoase nici atunci knd nu urmezi o dieta si sportul la fel e benefic tot timpul;)
kristinn_a
Postat pe 4 Mai 2009 08:54
FITOMAGRA
hereea
Postat pe 4 Mai 2009 08:54
ma refeream la rasp "kudika 012715"
kristinn_a
Postat pe 4 Mai 2009 08:55
ce fac ca sa-mi mentin silueta? merg pe jos... mai mult in week-end, mananc sanatos, fara prajeli, fara grasimi, nu consum alcool, tutun, fara zahar, multe fructe si legume, apa plata multa, ceaiuri, si un pic de gimnastica zilnic.. da, zilnic, si cam atat... nu am chiar silueta pe care mi-o doresc, imi prisosec cateva kilograme, pe care iarna le mai ignor, dar de acum nu prea mai am cum, caci a venit caldura si se vad.
iiacobliliana
Postat pe 4 Mai 2009 09:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Charm.ro 1220 De la: concursKudika 22 Februarie 2010 14:03
Castiga unul dintre cele 10 seturi de ingrijire a parului oferite de Dove! 70 De la: ruxmax 27 Iunie 2014 18:32
Castiga unul dintre cele 3 premii New Look ! 264 De la: concursKudika 7 Octombrie 2011 17:16
Concurs Ivyshop.ro si Kudika.ro: castiga acum 2 vouchere de 500 RON oferite de IvyShop.ro! 762 De la: kudika379879 28 Octombrie 2013 06:23
Castiga pantofi de 1000 lei! 1866 De la: concursKudika 2 August 2010 15:37