Setari Cookie-uri

Concurs Fitomagra

as vrea sa fiu si eu siluet dar orice incerc nu reusesc sa dau jos din kilograme. Sfatuitima si pe mine ce sa iau s-au ce cura sa mai tin
nicolaedavid2000
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:32
as vrea sa fiu si eu siluet dar orice incerc nu reusesc sa dau jos din kilograme. Sfatuitima si pe mine ce sa iau s-au ce cura sa mai tin
nicolaedavid2000
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:32
As vrea si eu sa mai dau cam 5 kg jos dar nici nu ma stresez prea mult. Nu slabesc, dar nici nu ma ingras si mananc cam orice si cam la orice ora, dar imi plac foarte mult fructele si mananc foarte multe fructe care cred ca ma ajuta sa nu pun kilograme in plus. Asa ca secretul meu sunt fructele.
kudika017015
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:39
buna!eu am slabit repede mancand regulat
adica 3 mese p zi
dimineata mancam paine prajita cu unt sau margarina,cam 2 felii
cand veneam d la scoala mancam un iaurt cu fulgi sau fulgi cu lapte ,salate,cremvursti fierti ,crne p gratar,sau multe altele
mai p seara ceva fructe,dac imi era fome o salata,depinde;dar nu mancam mult incat sa ma satur,ci doar sa numi mai fie foame,
mergeam la alergat
beam multa apa,ceai verde care chiar e bun si te ajuta la digestie
faceam abdomene si alte exercitii d gimnastica
plus c mai fac sport la scoala,baschet volei
si peste sa zicem o saptamana a inceput sa se vada
am slabit in coapse,in talie,nu mai aveam stomacul balonat
eu zic sa incerci,e si sanatos si nici nu rabzi d foame
adevarul e ca daca imi era pofta d o ciocolata mai mancam,dar nu faceam abuz
si eu am incercat tot felul d diete p zile si nu au dat rezultate
incearca si o sa vezi
iony_roxxy
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:56
Secretul meu este ca mananc doar fructe,legume si peste.In rest absolut nimic.Si 2l. lichide pe zi.
Stafi_Ramona
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:45
la mine lamaita da "rezultate",dar nu ma dau in laturi nici de la"exercitii fizice".
VIORICA27
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:16
Cred ca sexul combinat cu o pofta de viata ..asa cum am eu in zilele mele happy..Eu cand sunt happy slabesc:)
adr_ioana
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:53

In primul rand oglinda arata tot ce vrei TU!

Mananc orice dar in cantitati micute! Daca vreau ceva dulce fructe si jeleuri!
Evit painea,alcoolicele excluze( nu uitati berea este ~ echivalentul painii,prin urmare vara nu te racoresti c-o berica..un suc natural e mai indicat!).
Apa = multa hidratare! Cand ies din dus nu ma sterg cu prosopul nici pe corp nici pe fata!
Alerg de cateva ori pe saptamana in sezonul cald! Acasa pe covor Tae bo..downloadat de pe internet!
Evit scara rulanta de la metrou si fesele se simt mai bine!
Folosesc crema anticelulitica si manusa !
In rest ma bucur de viata..acestea sunt "maruntisuri"!
:D:D:D
prafshipulbere
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:32
Secretul este constiinta si ponderarea alimentelor, dar si miscare.

Postat pe 30 Aprilie 2009 22:23
Secretul siluetei mele, este secret
ETE_EU
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:29
De la: nicolaedavid2000, la data 2009-04-30 17:32:48as vrea sa fiu si eu siluet dar orice incerc nu reusesc sa dau jos din kilograme. Sfatuitima si pe mine ce sa iau s-au ce cura sa mai tin

-sport
-alimentatie sanatoasa
-o gandire pozitiva
ETE_EU
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:31
Sportul, mancarea sanatoasa(desi fac exceptii) si sunt optimista cu privire la tot. (la mine,merge)
Catwoman
Postat pe 1 Mai 2009 01:33
sex.. sex... si iar sex
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 02:13
Paaaai...teoretic secretul meu este o alimentatie sanatoasa, cu muuuuulte fructe, legume, fara prajeli si dulciuri, totul degresat, mese regulate si disociate, si putina miscare in fiecare zi. Dar practic mai calc si eu stramb (de sarbatori de exemplu)...dulciurile sunt problema mea principala...nu trebuie sa le am in preajma ca e periculos Cand stiu ca am exagerat cu ceva insa incerc sa iau masuri, mai ales cu ceva mai mult sport plus restrictii alimentare... Si incerc sa ma mentin la o greutate constanta...cu oscilatii de 1-2-3 kg...cam asa...
oana_en
Postat pe 1 Mai 2009 08:35
sport, mancare sanatoasa,adica fructe si legume si gandire pozitiva
kudika019344
Postat pe 1 Mai 2009 09:25
secretul UNEI siluete de vis este dieta echilibrata combinata cu f f f mult sport.am spus unei siluete pentru ca silueta mea nu e de invidiat avand in vedere ca ma lupt cu kg de dupa nastere de aproape 1 an si nu mai stiu ce sa fac
vios777ro
Postat pe 1 Mai 2009 16:48
Saluare, dragele mele!
Ca o "femeie veritabila" ce sunt, care a incercat fel de fel de diete si cure de slabit ( este vreuna dintre noi care nu le-a incercat? , vreau sa va arat
ce a fost cel mai eficient in cazul meu- mancatul regulat : 3 mese pe zi, fara sa mananc nimic intre mese, doar beam lichide ( apa plata, ceaiuri si sucuri naturale . )
Chiar mancam absolut tot ce pofteam ( uneori chiar imi incepeam ziua cu dulciuri :)), in cantitati moderate.
Astfel, in vreo 2 luni am slabit considerabil, si am ajuns la silueta dorita.
daca mai adaugati putin sport ( poate fi chiar si alergat in parc- nu costa nimic, si o sa va simtit excelent dupa ;) + un masaj mai energic, pe care puteti sa vi-l faceti chiar voi, veti vedea rezultatele.
Eu, personal, pledez pentru un slabit treptat, care e eficient pe terment lung, si care va protejeaza organismul.
....ideea este sa adoptati un stil de viata cat de cat echilibrat, fara excese..... Curele astea "minune", care promit rezultate spectaculoase in cateva zile, si va fac sa va infometati doar distrug metabolismul, si in scurt timp dupa ce renunti la cura, pui la loc toate kg pierdute....

PS: one more thing.... frumusetea vine din interior, din increderea in noi insine....daca voi va simtiti frumoase(chiar daca aveti cateva kg in plus) , si aveti o atitudine ce arata incredere in propria persoana, si ceilalti va vor vedea frumoase. la mine a functionat......

GiorgianaD
Postat pe 1 Mai 2009 16:51
Secretul siluetei mele este cumpatarea.A exagera cu mancarea pentru mine inseamna a ma ingrasa.Iar dupa ce am nascut 2 copii si aveam vreo 10-14 kg in plus,am tinut un regim de 2 luni de zile in care am eliminat sucurile,painea,dulciurile si multe altele.Acum am slabit ,dar mai trebuie sa dau jos inca 4,zic eu.Asa ca nu o sa mai mananc dulciuri(dar imi este asa de greu).
lianatrasca
Postat pe 1 Mai 2009 20:17
am avut si eu probleme de greutate dar prin reglarea alimentatiei si respectarea celor 3 mese pe zii am reusit sa ajung la greutatea mea normala (46Kg- 1.60).
Dar bineinteles ca fac si sport (cricul globus), deci nu voi mai avea cum sa reajung la sunculitza...
Sfat: faceti sport cat de mult puteti ca asa slabiti, mentineti si muschii corpului dar si sanatatea, si respectati mesele, reduceti grasimile (carnea de porc in special), mancarurile sarate si bauturile acidulate. si o sa simtiti diferenta
Akara
Postat pe 1 Mai 2009 20:30
De la: Akara, la data 2009-05-01 20:30:01 am avut si eu probleme de greutate dar prin reglarea alimentatiei si respectarea celor 3 mese pe zii am reusit sa ajung la greutatea mea normala (46Kg- 1.60).
Dar bineinteles ca fac si sport (cricul globus), deci nu voi mai avea cum sa reajung la sunculitza...
Sfat: faceti sport cat de mult puteti ca asa slabiti, mentineti si muschii corpului dar si sanatatea, si respectati mesele, reduceti grasimile (carnea de porc in special), mancarurile sarate si bauturile acidulate. si o sa simtiti diferenta

partial adevarat. desi un gram de grasime are mai mult de dublu ca si calorii decat cel de carbohidrat, totusi sunt unele regimuri alimentare, in care lipidele ocupa peste 60% din necesarul de calorii de-a lungul unei zi (vezi dieta ketogenica). legat de carnea de porc, nu ca mananc eu mai des (desi prefer pestele si puiul), daca esta slaba, nu are cu mult maimulte calorii decat celelalte tipuri de carne. ea ar trebui evitate din cauza toxinelor pe care le detine. si legat de nr de mese.....cam putin 3 mese pe zi, dar difera oricum de la pers la pers.
Ronnie_Coleman
Postat pe 1 Mai 2009 21:50
secretul siluetei mele este dragostea pentru iubitul meu si nu in ultimul rand iubitul meu. alaturi de el nu mai am alte "pofte" asa ca ...a iubi si a fi iubit este micul meu secret pe care vi l-am impartasit si voua.
elenita1904
Postat pe 1 Mai 2009 22:42
Cum ma mentin in forma? simplu,mananc de toate cat sa stiu ca mi-am facut pofta si apoi ma izolez in dormitor cu iubitul , apoi iar mai gust cate ceva si o luam de la capat
laura0801
Postat pe 1 Mai 2009 23:16
Kit-ul Fitomagra, compus din Fitomagra Limita Dima Fibra si Fitomagra Actidren, asigura o solutie practica si eficienta pentru o silueta ideala. Special concepute pentru reducerea greutatii corporale, cele 2 produse, impreuna, limiteaza senzatia de foame si absorbtia caloriilor, favorizeaza actiunea activanta a metabolismului si pe cea drenanta a organismului. Alaturi de un regim alimentar corespunzator, Kit-ul Fitomagra este perfect pentru controlul greutatii.

kudika017308
Postat pe 2 Mai 2009 01:28
Secretul siluetei mele(desi vreau sa mai slabesc) este: mananc cu pofta dar nu foarte mult, seara putina paine, si putina gimnastica in fiecare zi.
Cred , persoanele care doresc sa slabeasca foarte mult, sa consulte in primul rand un nutritionist , sau ceaiuri pentru slabit, alte tratamente recomandate pentru slabit!.
Pentru sezonul de vara , trebuie sa fim foarte atenti la silueta si recomand tuturor un regim sanatos,multe fructe, legume,fara ''E-uri" si recomand tratamente naturale pentru slabit. Consumarea
acestora daca ne sunt recomandate de persoane autorizate!

kudika017308
Postat pe 2 Mai 2009 01:51
Nu am nici un secret pentru siluaeta mea.Singurul lucru pe care-l fac este ca maninc fara piine, fac un pic de sport. Oricum nu sunt prea slaba, asa ca in concluzie, daca as mai slabii un picut, n-ar fi nimic rau.
MONIK_KRIS
Postat pe 2 Mai 2009 07:35
Nu am nici un secret. In general, mananc de toate, dar in cantitati moderate. Nu fac excese, imi plac ,insa dulciurile la nebunie, astfel ca ,zilnic "consum" ceva dulce,cat de putin, acolo. Paine, o felie, doua pe zi, carne de pui, peste si vita, fructe si legume. Cu toate ca nu ma consider o femeie grasa, nici macar "durdulie", am probleme cu "stratul adipos", de care nu stiu cum sa scap.
kudika012657
Postat pe 2 Mai 2009 10:33
secretul siluetei mele?!.....Nimic iesit din comun.Pur si simplu nu dau importanta acestui aspect;nu ma stresez ce mananc ,cat mananc,cand mananc .Dar am si o viata destul de agitata...fac suficient sport ca sa ma mentin ca si pana acum.Deocamdata imi place stilul de viata nesanatos..Daca acum nu mananc o ciocolata cand imi permite organismul la 40 ,50 de ani ce o sa fac??!
riva_nr1
Postat pe 2 Mai 2009 11:05
Cu Fitmograma ,un regim alimentar corespunzator si putina miscare poti reusi sa ai silueta mult dorita.
Derbypesca

Postat pe 2 Mai 2009 11:24
eu nu mai pot spune ca mai am o silueta perfecta pentru ca am nascut de 3 luni prin cezariana si am un abdomen nu tocmai plat dar in rest (fata picioare )miam mai revenit prin multa miscare mancare mai sanatoasa (legume,lactate,supe si ciorbite si multe fructe)
elena_287
Postat pe 2 Mai 2009 12:55
silueta se pastreaza cu multa atentie la ceea ce mananci,cat mananci,cata miscare faci si f.important cand mananci.Nu te culci pe ureche in momentul cand ai atins greutatea ideala ci mergi in continuare pe aceleasi principii sanatoase pt. ate si mentine la greutatea ta.
kudika012217
Postat pe 2 Mai 2009 12:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul din cele 6 seturi Normaderm pentru ingrijirea tenului cu probleme 663 De la: concursKudika 23 Aprilie 2012 23:47
Concurs Liberty Center 288 De la: concursKudika 21 Decembrie 2012 09:50
Concurs: Castiga una dintre cele 7 biciclete oferite de Brillance 731 De la: concursKudika 27 Noiembrie 2009 17:53
Concurs 208 Metode Inedite De Seductie 80 De la: concursKudika 13 Octombrie 2009 15:40
Concurs Fruttini 2143 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:23