Setari Cookie-uri

"SUNT CASATORITA CU UN HOMOSEXUAL'....,

De la: silviu_m74, la data 2009-05-16 18:03:15fetelor,in loc sa va plangeti de mila,mai bn faceti ceva pt viata voastra...un amant discret nu strica


nu-i asa? cea mai buna solutie

dar pt oamenii slabi
arhanghel
Postat pe 16 Mai 2009 18:34
are pe cineva, cauta...
Sweet_Rodica
Postat pe 16 Mai 2009 19:49
Folletto
Postat pe 16 Mai 2009 21:15
De la: wella, la data 2009-05-01 12:08:35intr-o situatie ca asta, eu l-as face fericit...divortand!
i-as reda libertatea sa doarma cu taica-su, sa se plimbe cu maica-sa.
nu cred ca e gay, cred ca e pocait si nu stii....probabil nici el nu stie


...vai ..ce bine spui...si eu sunt de acord cu tine..cred ca e o femeie puternica care a suportat multe si poate sa o ia de la capat oricand..cat timp ii mai trebuie?...sunt sigura ca va intalni pe cineva care sa o merite si sa o respecte..acum depinde de ea..sa faca pasul si sa se rupa de aceasta realitate intangibila..curaj...
Folletto
Postat pe 16 Mai 2009 21:17
De la: taliw, la data 2009-05-16 21:15:42
ziiiiii frumoaso ne cuplam si noiiiiii
thadoog
Postat pe 16 Mai 2009 21:21
De la: Sweet_Rodica, la data 2009-05-16 19:49:05are pe cineva, cauta...

Nah, imbecilii de tipul asta nu sunt capabili sa aiba amante. Fata spunea ca pentru el sexul era ceva de duminica dintotdeauna... Astfel de barbati nu iubesc (nu pe cineva din afara casei unde s-au nascut), nu sunt in stare sa ofere CEVA... totul li se cuvine, asa cum zice mamica, nu? "I´m the best, f..k the rest! "
rashela
Postat pe 16 Mai 2009 23:54
Buna Elena,
Intr-adevar esti intr-o situatie delicata la care si tu ai contribuit destul pentru ca nu ti-ai dat seama sau ai refuzat sa vezi la timp inainte sa faci pasul cel mare- casatoria.Fetelor ,cascati ochii bine inainte de a va casatori! Uitat-va bine la barbat,dar si la familia lui care e foarte importanta pentru dezvoltarea unui om.Omul este produsul mediului in care a crescut(multe familii s-au destramat doar din cauza soacrei).E important ca un om sa cresca intr-un mediu sanatos.Sotul tau are o legatura bolnavicioasa cu mama lui care i-a inoculat din frageda pruncie ca nici barbat nu este,ci este dupa cum ai zis ca-l striga ea"fata mamii".Pe de alta parte,ai circumstante atenuante,pentru ca trecutul tau in materie de barbati a fost zero.Ai zis ca el a fost primul barbat din viata ta.Deci,nu ai avut cum sa faci o comparatie.Dar,chiar si asa,neexperimentata cum ai fost,ti-ai dat seama ca esti o persoana careia ii place sa faca sex.Atunci trebuia sa-ti pui intrebarea daca intr-adevar este un barbat care corespunde sau nu nevoilor tale,adica daca va potriviti ca si cuplu.Trebuia sa stii ca un om nu se poate schimba.In ce priveste supozitia ca ar fi homosexual,aici ar trebui sa faci niste cercetari mai amanuntite ca sa fii sigura.Prima,bineinteles ar fi sa-l intrebi chiar pe el,ceea ce tu nu ai facut(de unde rezulta ca sunteti un dezastru si la capitolul comunicare-esential pt un cuplu).Eu am mai auzit ca cei care au devenit homosexuali aveau aveau o incertitudine in privinta identitatii lor,pentru ca mamele lor ii imbracau in haine de fetita cand erau mici,ei crescand cu impresia ca erau fete.
Eu cred ca nu prea ai ce sa faci ca sa salvezi relatia.Educatia lui si mentalitatea lui nu o mai poti schimba prea mult nici ajutata de un psiholog,pt ca el nici macar nu e constient ca are nevoie de un psiholog.Gaseseste-ti un barbat adevarat si ai grija ca copilul tau,daca e baiat,sa nu-i semene.Mult succes!
sylvynet
Postat pe 17 Mai 2009 03:25
mda, stiu cum e ...si eu am avut o experienta de genul asta, si am reusit sa trec peste gandind pozitiv, stiu ca pare greu si absurd dar trebuie sa constientizezi ca esti o persoana cu mult mai evouluata spiritual si mental nu lasa sa te darame nimic, o singura viata ai ! nu are nimeni dreptul de a-ti amara viata, iti doresc mult curaj , rabdare, si succes pt a depasi aceasta perioada....si in ceea ce priveste sfatul celorlalti...sa il lasi/sa nu il lasi......eu zic sa cauti raspunsul in adancul tau , desi eu cred ca deja stii raspunsul...
aaa...si asa....ca si o ultima idee...daca tot sunt oamenii credincioasi si toate cele...eu zic sa te duci la un preot care e mai deschis la minte sa vina sa vorbeasca cu ei...poate avea efecte nebanuite...cine stie....
succes!!
dyanna_deedee
Postat pe 17 Mai 2009 05:07
De la: elenaionita2005, la data 2009-04-29 16:17:06AR FI BINE DACA AM AVEA PROBLEME DE GENUL ASTA...darr...nu nu avem credit decat la un logan,pe care l-a cumparat cu banii daruiti de socrul meu din vanzarea unui teren,(lucru pe care a preferat sa il faca in loc sa facem o mica nunta,noi nu aveam decat cunuia civila,si asta ,a cumparat loganul ca sa ce?)sa o vada pe mami,care sta in afara bucurestiului......si acum sa imi spui tu daca e o faza trecatoare?cand tu nu iesi niciodata in parc cu sotia si copilul si nici macar nu arati interes pentru cele 2 femei din viata ta....familia ta, d,a acum...nu mama si sora...ele vor fi mereu .asta o stiu,dar familia ta cu care ar trebui sa iti imparti zilele sunt langa tine ,cand iti e rau,cand iti e bine......si care sunt mereu mai aproape dar,tu le refuzi din start,doar cand iti aduci aminte ca de niste papusi.....pe care la lasi pana iti aduci aminte...eu una nu am amintiri cu sotul meu ,prin parc,sa facem baia fetii cand era mica....nu am asa ceva...amintiri comune...doar secrete si lucruri separate,dar care ne leaga doar pt.ca impartim acelasi apartament...atat....stiai ca din cauza lui eu nu mai vreau sa fac alt copil,desi iubesc la nebunie copiii?asta pentru ca imi zicea cand eram gravida in luna a 7 a sa ii car cutiile de guma pe care le avea de la munk...si ii ziceam k nu pot k imi e rau...iar spunea"k esti si tu mare doamna ,ce suferi de tine...."asta este barbatul cu care imi impart eu zilele...deci?ce ,faza trecatoare?
Nu cred ca faci bine , raminind casatorita cu el !Cunosc foarte bine o asemenea situatie , si dupa 33 de ani de casnicie , femeia respectiva isi pune si acum intrebarea :de ce p... masii nu l-am lasat de tinara sa stea cu masa ????Esti tinara , ai toata viata inainte !iti urez mult succes in lupta cu soacra , care va iesi pe locul intii , dar incearca totusi sa ii impusti un toc de bataie soacrei , poate va lasa in pace !!
twincle
Postat pe 17 Mai 2009 08:22
Parerea mea e ca ar fi onanist,are o problema cu rezistenta si de teama ca nu tear satisfae sexual prefera sa se masturbeze ca e mai simplu pt el .
westwind_71_yahoo_com
Postat pe 17 Mai 2009 08:36
mai conteaza ce este ???!!!
lasa-l dracului ! nu te mai umili ca sunt destui barbati care isi doresc o femeie !
si ...sa nu bagi copilul in fata ! adica ...consider ca nu merita sa te sacrifici pentru nimic ! daca tu esti fericita si copilul tau va fi fericit ! ia-l si dute unde gasesti fericirea ! pupici !
70365
Postat pe 17 Mai 2009 09:17
cam trist suna!!!!!eu zic sa discuti cu el si sa ii explici ca esti femeie si ca ai si u nevoile tale....daca nu intelege si tot te face nimfomana sunt clare doua lucruri: 1 ori are pe cineva 2 e gay
Luzy19
Postat pe 17 Mai 2009 10:07
BUNA CE FACI TU NU FACI BINE CA TE FACI SI TE ARATI INTERESATA DE EL IA PUNE TU MANA SI FATE FOARTE INDIFERENTA IA PUNE SI TE ARANJEAZA SI FA IESIRI SINGURA DIN CASA SA VEZI TU CHESTIE CA LA MINE A FUNCTIONAT TOATEASTEA SA LE FACI CAND ESTE EL ACASA TE ARANJEZI SI II SPUI CA PLECI CA AI TEABA SA STEA CU CPOILA DAR SAI SPUI PE TONUL ALA INDIFERENT EU STIU CE INSEAMNA SA AI BARBATUL MAMOS DAR NU TE LASA CA LA FINAL CU TINE TRAESTE IN CASA NU CU MASA SI MAI ESTE CEVA AI SPIS CA ESTE SOFER DA AI SPUS TOTUL CAND AI ZIS DE SOFERI EL NARE NICIUN STRES DACA E SATISFACUT EL BINE CE TREABA MAI ARE CU ALTI SINCER TE SFATUIESC DIN SUFLET LASAL CAT MAI AI TIMP CE DACA AI O COPILA SA VINA SA O VADA CAND ARE TIMP TU REFATI VIATA SI CAUTA UN BARBAT CARE SA TE MERITE STIU CA E GREU SI EU LUCREZ LA TREABA ASTA DAR CAT DE CURAND ORI LA BAL ORI LA SPITAL NU MERITA CA VIATA E SCURTA
vika_mihaela80
Postat pe 17 Mai 2009 10:39
Nu m-am putut abtine sa nu-ti scriu!
Nu ma cunosti, nu te cunosc, dar imi permit sa-ti spun prieteneste ca faci o foarte mare greseala.La 28 de ani sa stai efectiv sa te rogi de un barbat sa faca sex cu tine mi se pare de-a dreptul de neinchipuit.
Voarba aia, maicamea la 55 de ani nu face asta!Nu e bine deloc!Barbatul tau nu cred ca este nicvi gay, in schimb este posibil sa aibe pe altcineva si crede-ma, cand unul incepe sa insele se strica totul.Poate l-ai ierta, dar te asigur(mi s-a intamplat si mie)ca tot timpul ti-ai dori sa te razbuni si uite asa poate ai ajunge sa-l inseli numai penru ca a facut si el asta, sa-l inseli din razbunare.
Aveti un copil, foarte frumos, sa va traiasca!IChiar daca este greu, incearca sa stai tu cu tine si sa te gandesti foarte bine daca asta iti doresti de la viata ta!
Imi permit sa-ti dau sfaturi pentru ca si eu am trecut prin ceva de genul asta, nu are legatura cu sexul, dar esenta tot asta era.
So, asta este sfatul meu, gandeste-te bine, nu uita ca sunt foarte multi barbati singuri pt care sunt foarte sigura ca ar vedea in tine femeie atragatoare si ca orice femeie este foarte puternica(mult mai mult decat un barbat) cand isi doresc, referitor la copil.
Te pup si astept sa-mi raspunzi!
borgovaniulia
Postat pe 17 Mai 2009 10:45
Nu cred ca este vorba de dependenta de familie, este desigur si asta un aspect, insa cred ca ceva intre voi s-a rupt, lipsa comunicarii poate fi un aspect ! incearca sa fii blanda cu el, fa-i pe plac aducandu-ti aminte cum faceai in trecut sa-i starnesti curiozitatea si aici nu ma refer neaparat l aspect sexual ! ci mai degraba ar fi indicat sa-l scoti din cotidian, poate el gandeste acum ca si copilul de 4 ani sta in calea fericirii lui . . . trist ce iti spun insa sigur are probleme emotionale, te rog spune-mi ce zodie are el si ce zodie ai tu . . . conteaza extrem de mult, cumva el este rac ?
bushido
Postat pe 17 Mai 2009 12:14
Elena draga,timpul trece ireversibil si daca pana acum nu ai amintiri frumoase cu el ,nici nu vei avea.Eu am trecut print-o situatie asemanatoare cu multi ani in urma ,a fost primul,am crezut ca asa este normal ,traiam cu soacra in casa,si etc....am asteptat sa se schimbe ceva timp de 7 ani....deja ma resemnasem si tot el si mama lui au vrut sa plec cu tot cu copil....parea imatur ,insensibil,,,,,eram prea "destupata"si independenta financiar si nu corespundeam tiparului...trebuia sa fiu supusa ,calcata in picioare si la ordinele intregii familii....nu am calcat gresit desi ocazii erau la tot pasul,din orgoliu si respect ptr mine,desi ulterior mi-au adus si astfel de acuze ...chiar nu mi-a pasat .. Invata sa te iubesti pe tine si copilul....este singura ta avere...eu am lasat tot si am luat-o de la inceput sprijinita de familia mea care mi-a fost si este alaturi de mine .NImic si nimeni nu merita sacrificiul pe care il faci ...este viata ta si a copiluli tau...Orice sut in fund ,e ......un pas inainte....gresit ...sunt 10 sau 20 de pasi....am facut multe lucruri singura tot ce doream sa fac cu un barbat...si am uitat sa specific...eram cea mai conservatoare femeie care se vrdea imbatranind alaturi de el ...am tras cu dintii de aceasta "..casnicie"....dupa o prietenie de 3ani si ,dar fara alte implicatii..eram inainte de revolutie si eram "demodati"... Nu-ti distruge tineretea si nu chinuii fetita ..fii un exemplu de mama puternica ptr ea ..barbati sunt peste tot ,mai buni mai rai ,mai iubitori ca si femeile de altfel....eu am un baiat care face 17 ani si nici acum tatal lui nu stie sa se poarte cu el ,sa vb , sa-l apropie ...e rece ....din atitudine si comportament ..."un mamos".....pe care si a doua l-a parasit cu fata cu tot ,dar saraca a vrut sa reziste mai mult ca mine ,10 ani si nu cu soacra-sa,dar a sfarsit bolnava psihic.....asa poate as fi fost si eu daca mai stateam...asta vrei tu ptr tine ...si fetita ta ...??invata din ce-am trait noi ...esti o norocoasa ca primesti sfaturi si exemple reale , la vremea aceea totul era tabu.....toate erau fericite pe strada si in casa batai cu carul....off deja m-am agitat prea tare ,trecutul se iarta dar nimic nu se uita...si cand te gandesti ca am crezut ca ne iubeste,dar a renuntat intr-o secunda la noi....mi-a dat ocazia sa stiu cum este sa fii iubita si respectata de un alt barbat ,ca la cat de prosta eram nu l-as fi inselat vreodata ,credeam ca asa sufera toate ,,,,traiam intr-un glob de sticla ....si ce bine ca s-a spart....NU MAI PIERDE TIMPUL..NU SE V-A SCHIMBA NICICAND....TU TREBUIE SA HOTARASTI ......ALUNGA-L DIN VIATA VOASTRA...E INUTIL..... BAFTA !!!!......astept vesti bune ...
kudika018167
Postat pe 17 Mai 2009 13:21
Fetita....pune-ti-o in draci cu cine iti place! Ce nu vrea el, da altora! E simplu.
cristinarudi
Postat pe 17 Mai 2009 13:44
vreau si io , vreau si io!!!
geo_x
Postat pe 17 Mai 2009 13:56
nu e normal sa-i spuneti sa se duca cu altii daca barbatul ei nu se culca cu ea. trebuie gindit mai mult decit asa simplu.
in primul rind e normal sa faca un drum cu el la psiholog, consilier familial...sa discute. daca nu vrea, normal ar fi sa divorteze. nu stiu daca nu cumva e dependenta financiar de el. daca el are pe altcineva nu e firesc sa-si gaseasca si ea!!! daca ar fi singura ar fi normal , daca e casatorita e imoral si de neconceput. au o fetita...ce exemplu i-ar da? si copilul va suferii foarte mult...oricum.
daca el e vinovat de ceva asta nu ar scuza-o pe ea cu nimic daca ar face si ea la fel. pentru ca sa spunem ca un alt barbat o place, daca ea ar deveni o femeie care se duce cu cine apuca...nu s-ar mai uita nimeni la ea. si e destul de greu sa gasesti un barbat dispus sa te ia cu copil, daramite sa mai ai si niscai aventuri...
kica
Postat pe 17 Mai 2009 14:16
Poate are pe alta !! Te-ai gandit la asta? si de aceea nu mai vrea sex cu tine...pt k face cu cealalata!
yubytzyk_05
Postat pe 17 Mai 2009 14:16
Draga Elena, nu este homosexual, este pocait! Acestia nu fac sex des... imi pare rau pentru tine. Asta este problema, nu ca ar avea el pe alta sau ca ar fi gay. Bineinteles, totul se datoreaza influentei mamei. Sa stii ca acesti pocaiti sunt foarte periculosi. Sfatul meu ar fi sa incerci sa vorbesti cu un preot ortodox... v-ar ajuta foarte mult daca v-ati casatori la biserica. Evident, la asta ar trebui sa consimta si el.Gandeste-te foarte bine ce faci!Solutia cea mai simpla si cea mai la indemana ar fi sa va despartiti, insa daca esti dispusa sa lupti sa iti salvezi casnicia, sa stii ca nu iti va fio foarte usor!Stai de vorba cu un preot bun si explica-i problema! Sa auzim vesti bune!
kudika019401
Postat pe 17 Mai 2009 14:57
De la: kudika019401, la data 2009-05-17 14:57:24Draga Elena, nu este homosexual, este pocait! Acestia nu fac sex des... imi pare rau pentru tine. Asta este problema, nu ca ar avea el pe alta sau ca ar fi gay. Bineinteles, totul se datoreaza influentei mamei. Sa stii ca acesti pocaiti sunt foarte periculosi. Sfatul meu ar fi sa incerci sa vorbesti cu un preot ortodox... v-ar ajuta foarte mult daca v-ati casatori la biserica. Evident, la asta ar trebui sa consimta si el.Gandeste-te foarte bine ce faci!Solutia cea mai simpla si cea mai la indemana ar fi sa va despartiti, insa daca esti dispusa sa lupti sa iti salvezi casnicia, sa stii ca nu iti va fio foarte usor!Stai de vorba cu un preot bun si explica-i problema! Sa auzim vesti bune!



Pocaitii sunt periculosi??? ma indoiesc....or fi si persoane periculoase,dar nu toti...depinde si de secta..zic eu... si oricum in toate religiile sunt oameni rai si buni...asa ca nu am nimnic cu pocaitii,mai ales ca si al meu tot pocait e iar in ceea ce priveste sexul,are un apetit si uite ca mi-am amintit si vorba unei femei mai in varsta,pocaita de altfel,:"Sfanta Noapte Le Impaca Pe Toate"
Donna22
Postat pe 17 Mai 2009 15:48
mmmm......da parerea mea este ca inca esti tanara si ai tot timpul din lume la dispozitie sa te gandesti la tine si la ce ai de facut dar copilul nu poate sa astepte el va ramane in suflet k aceste chestii si va creste k ele si in viitor va face ce a vazut in familia lui asa e normal toti facem la fel si at draga mea iti vei da k pumnii in cap pt k va suferi iar tu vei suferi dublu k nu ai luat decizia corecta sfatul meu gandeste-te numai la binele copilului si atat ea este cea care conteaza cel mai mult stiu k e greu dar asa este viata mai bine plangi acum decat o viata pupici bafta multa meriti mul mai mult in viata si ea este frumoasa merita traita bye:)))))
olaramona
Postat pe 17 Mai 2009 15:50
Sfaturi nu stiu sa dau, nu ma simt in stare... Pot doar sa spun ca si eu am trecut si trec inca prin asta.. Ne-am casatorit acum 4 ani, eu indragostita foc, abia terminasem liceul, am lasat facultatea de dragul lui si am plecat din tara. Eu nu am pe nimeni aii decat cativa prieteni si un bebel frumos de 2 ani. El are toata familia aici.. mama si sora lui s-au bagat intotdeauna intre noi. Exact asa cum ai zis si tu, eu niciodata nu am stiut secretele lor, nu am stiut ce face, cati bani are, unde e, cu cine umbla...ei stiu absolut tot. Ca sa puna capac de o bucata buna de vreme ma injura mereu, mergea la ai lui si venea noaptea tarziu, nu manca niciodata din mancare facuta de mine si mergea la ma-sa sa manance, imi zicea ca nu sunt in stare de nimic desi am un job destul de bun si sunt singura care are grija de copil... Au fost extrem de multe.. In ce priveste sexul.. nu pot sa spun ca nu ii placea dar prefera sa stea cu ai lui, sa mearga cu ei la cinema, la restaurant, sa stea de vb cu ma-sa decat sa stea cu mine sau cu copilul. Cand eram insarcinata munceam ca o proasta toata ziua, era curat luna peste tot, 3 feluri de mancare in fiecare zi si tot nu eram buna. De ex de Craciun am curatat toata casa, eram in luna a 8a, am gatit 4 feluri de mancare si prajituri, etc. In seara de ajun s-a urcat pe un scaun sa ia un bax cu bere pe care il pusesem pe frigider.. si incepe sa tipe la mine ca nu am sters praful de acolo. Sincer, era singurul loc unde uitasem sa sterg (ai lui erau toti de fata). L-am auzi pe frate-su spunandu-i ca eu sunt fraiera si el radea.
Trecand peste toate, in vinerea floriilor a venit acasa de la lucru pe la 11, nu stiam ca o sa ajunga asa ca nu gatisem nimic. Cum a intrat pe usa l-am intrebat daca vrea sa manance a zis ca nu vrea si apoi a urcat sa faca dus. Cand a coborat s-a uitat in frigider si incepe sa izbeasca usa pana a rupt-o apoi a inceput sa ma injure si sa spuna ca sunt o lenesa si nu ii fac mancare si ca i-am aruncat niste mici pe care ii adusese de la ma-sa cu o aptamana in urma. A plecat apoi la ea si s-a intors la 2 dimineata. A doua zi a venit dumneaei si cu fica-sa la noi si i-am auzit vb despre mine in sufragerie.. eu eram sus, in dormitor si m-am dus la ei sa ii rog sa vb despre mine in prezenta mea. Maica-sa a inceput sa tipe la mine, el la fel si printre multe altele ea mi-a zis sa plec de acolo ca ii distrug viata lui si ca eu incerc sa ii despart pe ei. Au plecat dupa vreo 2 ore de scandal dupa care sotul meu s-a imbracat si a plecat cu ai lui la cinema. mie mi-a venit rau si a treb sa merg la spital, aveam tensiunea f ridicata apoi am mers la o colega si am dormit acolo cu copilul. Nici macar nu m-a sunat sa vada ce fac, daca mai traiesc... A doua zi se comporta de parca nu s-ar fi intamplat nimic si de parca as fi fost toata noaptea acasa. Am mers apoi in Italia de Pasti, la sora mea. Cand ne-am intors aveam musafiri niste rude care venisera aici de Pasti si au stat in casa noastra sa u mai plateasca hotel. Am vrut sa gatesc ceva sa mancam si o salata de fructe.. doar ca el a vrut sa plece la maica-sa. S-a intors dupa o ora si ceva, noi nu am mai mancat in seara aia... Inainte sa ne culcam a inceput iar sa tipe la mine ca sunt o lenesa si imputita ca nu sunt in stare sa ii fac mancae si el trebuie sa mearga la ma-sa sa manance. A doua zi a plecat la lucru, era ultime mea zi libera asa ca am mers la medic de dimineata apoi am mers in parc cu copilul. Ne-am intors obositi pe la 4,am mancat si acum stateam la tv... Nu spalasem inca vasele si erau 2 genti cu hainele pe care le-am avut in Italia care asteptau sa le pun la spalat. A venit la 4.30 acasa si a inceput sa faca poze in casa... apoi m-a batut de m-a invinetit, a speriat copilul cu tipetele lui si a plecat iar. Noi ne-am mutat in aceeasi seara, era miercuri... nu ne-a sunat o saptamana.
danna_danutza
Postat pe 17 Mai 2009 18:23
Am mers sa iau cateva lucruri din casa dar schimbase deja yala. Motivul?? Ca i-am trimis cateva mesaje in care i-am spus tot ce aveam pe suflet si i-am zis ca maica-sa se face ca e bolnava ca sa ii manipuleze si ca sa ii desparta pe toti trei de sot/sotii... Acum ne vedem din cand i cand, pare schimbat, nu mai vb urat, nu se mai comporta urat. A mers chiar cu mine la medic zilele trecute. Numai ca e tot timpul la ai lui cand nu e cu noi. Nu cred ca o sa mearga, sincer... Simt ca ai lui fac tot posibilul sa il tina departe de mine si de copil si am obosit sa lupt cu ei. Nu stiu ca sfat sa iti dau tie. Eu stiu ca nu vreau sa ii mi vad niciodata pe ai lui iar daca mai vrea sa mai fim impreuna de aici incolo trebuie sa lupte pentru asta. Iar "mami o sa plateasca cu vf si indesat pt tot raul pe care l-a facut pt ca Dumnezeu e sus si vede tot. Ah, apropos, amandoi am fost crescuti in fam "pocaite" dar asta nu are nici o legatura cu ce se intampla. E pur si simplu mentalitatea ma-sii si a familiei i care a fost crescut care l-a stricat. All the best si sper ca o sa gasesti o solutie... numai ca e tare dificil sa te hotarasti sa o iei de la capat, stiu...
danna_danutza
Postat pe 17 Mai 2009 18:32
divorteaza , daca nu esti fericita ... elibereaza-te, totul depinde numai de tine... barbati gasesti oricind...nu esti prima si nici ultima care face lucrul acesta ... decizia este a ta... succes
lidioi
Postat pe 17 Mai 2009 19:37
e chiar ciudat comportamentul lui.dar oricum nu se merita sa stai cu el.la mine sotu face,,scandal,,daca nu facem dragoste 3 zile.paraseste l.si tu meriti sa fii fericita.vezi cum reactioneza dupa ce pleci de la el.poate atunci isi da seama ce a pirdut si daca nu si da seama ghinionul lui.gasesteti si tu pe cineva cu care sa fii fericita.sa vezi ce bine e cand iubesti si esti iubita sau cand doresti si esti dorita in orice moment.si fetita ta merita un alt mediu.ce o sa se intampe cand o sa vina in clasa 1 cu coronita si tatal ei sa nu o bage in seama?gandestete si la ea.
thhheuta
Postat pe 17 Mai 2009 20:13
e usor sa primesti sfaturi cu ce sa faci si ce sa nu faci, dar e dificil sa le si aplici. din experienta iti spun ca a schimba mentalitatea unui barbat, e foarte greu si de cele mai multe ori nu faci nimik doar iti tocesti nervii. gandeste-te la fetita ta: in ce mediu creste, ce exemplu are, copii au tendinta de a se comporat cand cresc dupa modelul pe care l-au avut in familie.
eu am o vorba sa sti "decat cu unul ca asta mai bine singura si linistita la mama in batatura".
parintii tai stiu situatia si te sustin vorbeste cu ei si ia o decizie. fetita va creste si fara tata mai ales ca in prezent oricum nu este langa voi. sa nu te intereseze "ce va zice lumea" pentru ca NU lumea traieste viata ta.
multa bafta si putere sa duci la capat orice hotarare ai lua.
vyrgy
Postat pe 17 Mai 2009 21:25
Scumpete asta e culmea ca sa stai sa te rogi de sotul tau sa face-ti dragoste, eu unul mi-as trage-o toata ziua,asa ca sfatul meu e sa-ti vezi de viata dar fara el, barbati sunt f multi care te vor accepta cu un copil. Multa bafta
flory2074
Postat pe 17 Mai 2009 23:08


De la: elenaionita2005, la data 2009-04-29 16:17:06

AR FI BINE DACA AM AVEA PROBLEME DE GENUL ASTA...darr...nu nu avem credit decat la un logan,pe care l-a cumparat cu banii daruiti de socrul meu din vanzarea unui teren,(lucru pe care a preferat sa il faca in loc sa facem o mica nunta,noi nu aveam decat cunuia civila,si asta ,a cumparat loganul ca sa ce?)sa o vada pe mami,care sta in afara bucurestiului......si acum sa imi spui tu daca e o faza trecatoare?cand tu nu iesi niciodata in parc cu sotia si copilul si nici macar nu arati interes pentru cele 2 femei din viata ta....familia ta, d,a acum...nu mama si sora...ele vor fi mereu .asta o stiu,dar familia ta cu care ar trebui sa iti imparti zilele sunt langa tine ,cand iti e rau,cand iti e bine......si care sunt mereu mai aproape dar,tu le refuzi din start,doar cand iti aduci aminte ca de niste papusi.....pe care la lasi pana iti aduci aminte...eu una nu am amintiri cu sotul meu ,prin parc,sa facem baia fetii cand era mica....nu am asa ceva...amintiri comune...doar secrete si lucruri separate,dar care ne leaga doar pt.ca impartim acelasi apartament...atat....stiai ca din cauza lui eu nu mai vreau sa fac alt copil,desi iubesc la nebunie copiii?asta pentru ca imi zicea cand eram gravida in luna a 7 a sa ii car cutiile de guma pe care le avea de la munk...si ii ziceam k nu pot k imi e rau...iar spunea"k esti si tu mare doamna ,ce suferi de tine...."asta este barbatul cu care imi impart eu zilele...deci?ce ,faza trecatoare?

Se pare ca ai o casatorie "normala", asa cum au majoritatea romanilor si romancelor, adica aflata sub pragul minim al decentei in care primeaza foarte tare in primul rand asigurarea confortului fizic iar mai apoi, daca mai este loc, al celui psihic. Acest tip de casatorie functioneaza atat timp cat ambii parteneri au aceleasi expectante, au aceleasi obiceiuri de petrecere a timpului, atentie, acest lucru neimplicandd faptul ca, se iubesc.
Probleme apar in momentul in care unul dintre ei isi doreste si altceva, indiferent din ce motiv. In multe casnicii, aceste probleme se rezolva prin controverse intens disputate, uneori violenta, iar de cele mai multe ori rezulta indobitocirea femeii, supunerea acesteia, crearea unei dependente.
Tu, se pare, esti in stadiul in care constientizezi problemele si cauti solutii. Nu ai precizat ce s-a intamplat in situatia in care v-ati confruntat intr-un mod direct...ce reactii ati avut.
Oricum ar fi, orice ai face, trebuie sa faci destul de repede pentru ca evident, timpul trece, iar problemele pe care le ai acum se pot croniciza, iar tu transforma intr-o biata aducere aminte....a ceea ce ai fost odata.
baiete opreste-te in a da sfaturi ca te contrazici singur,o data zici sa astepte alta data sa ia masuri repede,si apropo copii nu sint progenituri sint bucurie, fericire, sint motivul pentru care vrei sa te trezesti dimineata, da daca nu ai copii nu ai de unde sa sti, si daca e sa se desparta nu moare lumea ca are ea copil si eu am o fetita minunata,si eu sint divortata da acum am un barbat minunat linga mine e total opusul fostului sot si ne iubeste pe amindoua, nu l-as schimba cu nimik in lume,deci in concluzie poate sa o faca altul fericita.
apropo mesjul asta era pentru jenesaispas

klaudia_32
Postat pe 17 Mai 2009 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgasm - am nevoie de parerea voastra 47 De la: cristiana_cris 24 Iulie 2009 11:13
Dirty talk !!! 51 De la: Apocalipse 27 Iulie 2009 19:43
dragostea adevarata exista? 37 De la: irina27 31 Mai 2009 11:30
Am nevoie urgent de sfaturi, please! 11 De la: iulia069834 14 Decembrie 2009 13:41
masturbare........ 52 De la: kudika029282 30 August 2010 21:09