Setari Cookie-uri

avortul este o crima groaznica

De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:45:08
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 13:42:39
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-05-03 13:38:45inainte de a va satisface poftele sexuale ganditiva de 2 ori,repet nu suntem animale.poate nu stiti ce inseamna sa dai viata unui copil,sa il simti in brate,sa il simti cum il hranesti din propiul tau corp.si pt acele fete care spun ,ca au facut avort,ca au considerat ca nu vor avea posibilitatea cu ce sa il creasca,de ce nu s-au gandit inainte de a se .... stiti voi,sau 2,ok ,ai un copil ,ti-e greu sa il cresti nu ai posibilitati,dar de ce nu lupti sa ii oferi tot?.eu as face orice,si zic orice,pt ca si copilul meu sa nu sufere,si sa aibe de toate.femeile acelea care fac avort ,pt ca se gandesc ca nu au cu ce il creste sunt niste femei slabe,care nu se pot descurca,nici macar pt ele,dar sa amia aibe un copil.se gandesc doar la bunastarea lor sufleteasca,materiala si asa mai departe.si va rog sa nu imi aduceti argumete despre femeile acelea din medii sarace,pt ca la acele femei nu ai ce sa le ceri,mintea lor e cat a unei gainii.eu pot sa le consider doar niste catele,care fac s...x,si mai apoi copii,care nu le pasa de ei.pt acele femei nu am nici o consideratie,de fapt pt toate acelea care nu se lupta pt copii lor.



Nimeni nu traieste pt consideratia ta, nu iti mai da atata importantza

asa ai sa spui si in fata lui Dumnezeu?ca ce a zis aceasta fata iti va spune si Dumnezeu tie la timpul potrivit , nu incearca nimeni sa isi dea importanta , sa stii ca prin gandirea ta il faci foarte fericit pe diavol rade cat poate el de tare de tine




Chestia este ca eu citesc mult pe acest forum,dar niciodata nu m-am considerat in masura sa dau sfaturi,dar singurul lucru,care ma face sa vb si poate sa ma cert este subiectul depre copii.Cum am, spus,am facut un copil la 19,nu eram pregatita,dar nici nu eram pregatita sa faco crima,numai gandul ca doctorul o sa ii taie corpusorul in bucatii ma oripila.dupa ce am nascut,tot timpul imi repetam.eu am facut acest copil,este al meu,eu i-am dat viata,este viata mea,nici acuma cand fata mea are 6 ani,nu ma pot dezlipi de ea.e ca o haina pe mine.si cand aud de avort,ma uit la copilul meu si zic,cum poate cineva sa omoare,asa ceva,sa ii taie manutele acestea ,ochisorii acestia.doamne,nici nu vr sa ma gandesc.stiu ca e greu sa cresti un copil.eu sunt si divortata de cand avea fata mea avea 2 ani.dar nu m-am plans.eu l-am facut ,eu il cresc,indiferent ce sacrificiu ar trebui sa fac.si ok,e greu sa cresti un copil,ok.nu fa.abtine-te ca nu esti animal,te poti stapani.eu una am zis ca nu mai fac,un copil,doar cand o sa am posibilitatea sa ii ofer totul.dar nici avort nu fac ,orice s-ar intampla.prefer sa iau toate masurile de protectie,decat sa fac crima.
nefertitiafrodita
Postat pe 3 Mai 2009 13:53
De la: liza24_84, la data 2009-05-03 13:49:35"sorry dar aici chiar n-ai dreptate
ca sa nu mai spun ca exista si relatii homosexuale la unele specii de animale (stiu ca n-are legatura cu avortul, dar apropo de lumea animala si ce exemplu e ea) "

Nu e vorba ca lumea animala este un exemplu..pentru ca nu este ....dar macar animalele nu au ratiune,ele fac totul din instinct...ce sa le ceri...? sa fie exemplu..? In schimb,oamenii...chiar daca sunt si ei animale mai evoluate...detin gandirea..pot distinge binele de rau..pot reflecta in viitor pentru a observa posibilele urmari bune sau rele ale actiunilor lor....E trist sa vezi ca un om nu gandeste,nu se pune in locul altuia si face totul cum il taie capul..fie bine fie rau....

daduse cineva exemplu lumea animala, iar eu tocmai am demonstrat ca nu este....
asa ca oricum reconfirmi ce am spus eu
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2009 13:55
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-03 13:55:16
De la: liza24_84, la data 2009-05-03 13:49:35"sorry dar aici chiar n-ai dreptate
ca sa nu mai spun ca exista si relatii homosexuale la unele specii de animale (stiu ca n-are legatura cu avortul, dar apropo de lumea animala si ce exemplu e ea) "

Nu e vorba ca lumea animala este un exemplu..pentru ca nu este ....dar macar animalele nu au ratiune,ele fac totul din instinct...ce sa le ceri...? sa fie exemplu..? In schimb,oamenii...chiar daca sunt si ei animale mai evoluate...detin gandirea..pot distinge binele de rau..pot reflecta in viitor pentru a observa posibilele urmari bune sau rele ale actiunilor lor....E trist sa vezi ca un om nu gandeste,nu se pune in locul altuia si face totul cum il taie capul..fie bine fie rau....

daduse cineva exemplu lumea animala, iar eu tocmai am demonstrat ca nu este....
asa ca oricum reconfirmi ce am spus eu


:) Da,am comentat pe marginea subiectului ca atare,nu am replicat la ce ai spus tu.. :) Am luat total separat treaba asta
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 13:58
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:49:26Sa inteleg ca daca sunt saraca, nu am minte si ma pot considera deja un animal...halal civilizatie, daca scolile prin care ai trecut tu te-au facut sa gandesti lucrurile astea.


Sper ca nu vorbesti serios.eu sper ca stii despre ce fel de femei,vorbeam aici.nu inteleg de ce multe utilizatoare despica firul in patru,si nu inteleg esenta.oricum,ca sa ma intelegi,ma refeream la femeile acelea,betive,fara un dram de eduacatie,care provin din niste famili,doamne fereste.ce sa le ceri acelor femei,ca numai daca le intrebi cum le chema,nu stiu sa iti raspunda.deci,nu cred ca te incadrezi aici,si nu inteleg de ce am fost nevoita sa iti explic.te rog citeste printre randuri.si pt toate nu mai despicati firul in patru,discutati despre ce este esential.
nefertitiafrodita
Postat pe 3 Mai 2009 14:07
Rugaciunea unui copil nenascut

Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!
lourdess
Postat pe 5 Mai 2009 22:17
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!


ca sa ,,fatam precum catelele" trebuie sa te si comporti ca atare
alicsandra21
Postat pe 6 Mai 2009 18:14
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:28:41Si cei din alte tari, mai avansate... sa spunem, crezi ca stau mai bine? Traim intr-o era care ne consuma psihic, nu numai noi, romanii, ci toata lumea.



sa sti ca stam mai bine. suntem pe primul loc in Europa la capitolul avorturi, nu ne intrece nimeni
credeti ca acesta e un lucru cu care sa ne mandrim?
alicsandra21
Postat pe 6 Mai 2009 18:24
De la: alicsandra21, la data 2009-05-06 18:24:09
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:28:41Si cei din alte tari, mai avansate... sa spunem, crezi ca stau mai bine? Traim intr-o era care ne consuma psihic, nu numai noi, romanii, ci toata lumea.



sa sti ca stam mai bine. suntem pe primul loc in Europa la capitolul avorturi, nu ne intrece nimeni
credeti ca acesta e un lucru cu care sa ne mandrim?


Alicsandra, aici nu se vorbeste despre faptul ca avotul este ceva ce trebuie evitat, ambele tabere care s-au format sunt de acord a trebuie evitat, ci daca cele care au facut un avort trebuie tratate ca niste criminale, sau acest lucru ramane la alegerea femeii
Aladiah
Postat pe 6 Mai 2009 18:26
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:30:42COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea


Tu te duci prea des la biserica bre. Daca popa iti zice arunca-te de pe bloc, tu o faci? Sau stai si gandesti intai cu capsoru-ti propriu "ma o fi bine, n-o fi bine..." Te lasi indusa intr-o mare eroare. Biserica.
koph
Postat pe 8 Mai 2009 12:21
De la: koph, la data 2009-05-08 12:21:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:30:42COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea


Tu te duci prea des la biserica bre. Daca popa iti zice arunca-te de pe bloc, tu o faci? Sau stai si gandesti intai cu capsoru-ti propriu "ma o fi bine, n-o fi bine..." Te lasi indusa intr-o mare eroare. Biserica.


andreea1976
Postat pe 8 Mai 2009 12:24
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:53:50
De la: lourdess, la data 2009-05-03 12:51:14
esti un pic rea,incearca sa intelegi ca nimeni nu incearca sa se dea vreo Sfanta ci doar sa incerce sa arate si sa faca lumea sa inteleaga ca mai bine aduci un copil pe lume decat sa il lasi pe un doctor sa il omoare mai bine te bucutri de acel copilas care poate ar fi ajund,un medic renumit un presedinte sau un preot clarvazator care ar fi salvat multe suflete,s-ar fi casatorit ar fi avut copii copii lui copii etc


Si daca ajungea un violator/criminal in serie? Sau un alt Stalin? Un monstru?

pai daca iti ucizi copii nenescuti cand te vei hotara sa nu mai UCIZI vei face un Slatin Hitler
lourdess
Postat pe 14 Mai 2009 18:06
De la: koph, la data 2009-05-08 12:21:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:30:42COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea


Tu te duci prea des la biserica bre. Daca popa iti zice arunca-te de pe bloc, tu o faci? Sau stai si gandesti intai cu capsoru-ti propriu "ma o fi bine, n-o fi bine..." Te lasi indusa intr-o mare eroare. Biserica.

tu compari o CRIMA cu ce zice popa ?????????? asta este viata pt tine? Dumnezeu zice SA NU UCIZI bre
lourdess
Postat pe 14 Mai 2009 18:07
lourdess ce'ti face copilu'??
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 18:07
De la: ionia, la data 2009-05-03 12:43:18 Aici este vina medicilor sau a celor care sustin non avortul. Sa mearga , sa vorbeasca si sa informeze despre cum poate evita o sarcina nedorita . Nu spun se poate intampla sa ramai insarcinata fara sa doresti si sa nu ai de ales ,dar sunt multe ignorante care prefera avortul.
Sunt pentru prevenire si contra avortului ,dar nu ma dedclar pro in favoare procreerii doar de dragul sexului.


te contrazic...sunt multi doctori care s-au scarbit de femeile care merg si a 3 a 4 oara sa faca avort...
ei spun ca nu le pot intelege, mai ales ca se dau anticonceptionale gratis....
sau se pot pune serilete...
doctorii s-au scarbit de atatea avorturi!!!

Postat pe 14 Mai 2009 18:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??


e la bunica...
Aladiah
Postat pe 15 Mai 2009 12:33
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??
Aladiah
Postat pe 15 Mai 2009 12:33
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu
lourdess
Postat pe 15 Mai 2009 21:38
De la: Aladiah, la data 2009-05-15 12:33:12
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??


e la bunica...

e la mata
lourdess
Postat pe 15 Mai 2009 21:40
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu


fa da' proasta te'o mai facut ma.ta aia... creca acu' isi blesteama zilele ca o facut o idioata ca tine.... se gandeste ca mai bine avorta decat sa aiba un copil ca tine...
pur si simplu te'am intrebat ce face... nu i'am dat in cap
ti'am mai zis eu tie du'te la un control ca ai probleme cu capu'
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 21:42
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-15 21:42:02
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu


fa da' proasta te'o mai facut ma.ta aia... creca acu' isi blesteama zilele ca o facut o idioata ca tine.... se gandeste ca mai bine avorta decat sa aiba un copil ca tine...
pur si simplu te'am intrebat ce face... nu i'am dat in cap
ti'am mai zis eu tie du'te la un control ca ai probleme cu capu'

ai intrebat ironic ,pana acum mai jignit mereu si acum ma intrebi de copil? nu ti se pare ciudat
P.S imi cer mii de scuze daca nu ai facut-o doar ca sa ma enervezi,bebelusul meu are aproape 5 luni si ii iese un dintisor
lourdess
Postat pe 15 Mai 2009 21:44
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu
cine e infecta?????????, vrei sa fii injurata in limba ta? ca limba oamenilor civilizati nu o intelegi!........cu prima ocazie cind injuri una din fete te spurc de nu te spala nici Dunarea de nebuna ce esti!..........tradu si pentru mine ce inseamna in viziunea ta cuvintul fa???probabil ti-l administreaza sotul tau zilnic.........si jegoasa la fel!
FRANNNCE
Postat pe 15 Mai 2009 21:44
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu


auzi...dar ar trebui sa te premiem pt aceste cuvinte?sau nu pt ca esti mama,nu?
inceteaza sa mai faci pe inteligenta ...ca ..pe bune nu iti iese...si oi crede tu ca daca injuri si spurci pe toata lumea ...esti iertata ca ai dat nastere unui copil?
coffeeta
Postat pe 15 Mai 2009 21:53
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-15 21:44:11
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu
cine e infecta?????????, vrei sa fii injurata in limba ta? ca limba oamenilor civilizati nu o intelegi!........cu prima ocazie cind injuri una din fete te spurc de nu te spala nici Dunarea de nebuna ce esti!..........tradu si pentru mine ce inseamna in viziunea ta cuvintul fa???probabil ti-l administreaza sotul tau zilnic.........si jegoasa la fel!

nebuna esti tu,si cred ca te crezi AVOCATUL POPORULUI , mahala
lourdess
Postat pe 15 Mai 2009 21:55
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:55:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-15 21:44:11
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu
cine e infecta?????????, vrei sa fii injurata in limba ta? ca limba oamenilor civilizati nu o intelegi!........cu prima ocazie cind injuri una din fete te spurc de nu te spala nici Dunarea de nebuna ce esti!..........tradu si pentru mine ce inseamna in viziunea ta cuvintul fa???probabil ti-l administreaza sotul tau zilnic.........si jegoasa la fel!

nebuna esti tu,si cred ca te crezi AVOCATUL POPORULUI , mahala

decat liderul nebunilor de la 9 mai bine avocatul poporului
coffeeta
Postat pe 15 Mai 2009 21:57
De la: coffeeta, la data 2009-05-15 21:53:06
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu


auzi...dar ar trebui sa te premiem pt aceste cuvinte?sau nu pt ca esti mama,nu?
inceteaza sa mai faci pe inteligenta ...ca ..pe bune nu iti iese...si oi crede tu ca daca injuri si spurci pe toata lumea ...esti iertata ca ai dat nastere unui copil?

ok,mi-am iesit din fire , poti da nastere la 20 de copii asta nu iti da dreptul sa te porti aiurea si sa vb urat trebuie sa fii om indiferent de situatie ,ca esti bogat, sarac, nervos etc
lourdess
Postat pe 15 Mai 2009 21:57
nu ti se pare ca vorbesti aiurea?ma cunosti de undeva?
lourdess
Postat pe 15 Mai 2009 21:58
louedess mai frumos tu nu stii sa vorbesti?? vrei sa fii respectata de noi? da' tu de ce nu ne respecti?
stii tu e o vorba "Respecta si vei fi respectat"
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 21:58
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:55:58
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-15 21:44:11
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu
cine e infecta?????????, vrei sa fii injurata in limba ta? ca limba oamenilor civilizati nu o intelegi!........cu prima ocazie cind injuri una din fete te spurc de nu te spala nici Dunarea de nebuna ce esti!..........tradu si pentru mine ce inseamna in viziunea ta cuvintul fa???probabil ti-l administreaza sotul tau zilnic.........si jegoasa la fel!

nebuna esti tu,si cred ca te crezi AVOCATUL POPORULUI , mahala
nebunilor trebuie sa le spui ca au dreptate!..............;;mai vrei ceva? repede ca imi incepe filmul
FRANNNCE
Postat pe 15 Mai 2009 21:59
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:57:26
De la: coffeeta, la data 2009-05-15 21:53:06
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:38:25
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 18:07:52lourdess ce'ti face copilu'??

auzi fa jegoasa care esti inceteaza ca te ia dracu daca o infecta ca tine isi permite sa intrebe de copilul meu


auzi...dar ar trebui sa te premiem pt aceste cuvinte?sau nu pt ca esti mama,nu?
inceteaza sa mai faci pe inteligenta ...ca ..pe bune nu iti iese...si oi crede tu ca daca injuri si spurci pe toata lumea ...esti iertata ca ai dat nastere unui copil?

ok,mi-am iesit din fire , poti da nastere la 20 de copii asta nu iti da dreptul sa te porti aiurea si sa vb urat trebuie sa fii om indiferent de situatie ,ca esti bogat, sarac, nervos etc

pai atunci comportate ca atare..nu crezi ca asa ar fi normal?
coffeeta
Postat pe 15 Mai 2009 21:59
De la: lourdess, la data 2009-05-15 21:58:13nu ti se pare ca vorbesti aiurea?ma cunosti de undeva?


sa stii ca chiar te cunosc
coffeeta
Postat pe 15 Mai 2009 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CRESTERE IN INALTIME. TRATAMENT? ESTI MIC DE INALTIME? 13 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:14
Urgenta avort! 16 De la: kutzy 5 Iulie 2012 23:54
AJUTATI-MA, chiar am nevoie ... 30 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:02
Caut catel Beagle :x 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:24
Pacat de moarte si multa durere.... 230 De la: Sad_soul 31 Mai 2012 19:19