Setari Cookie-uri

avortul este o crima groaznica

De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-03 13:18:12
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:15:42
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:09:49
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 12:59:26
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:53:50
De la: lourdess, la data 2009-05-03 12:51:14
esti un pic rea,incearca sa intelegi ca nimeni nu incearca sa se dea vreo Sfanta ci doar sa incerce sa arate si sa faca lumea sa inteleaga ca mai bine aduci un copil pe lume decat sa il lasi pe un doctor sa il omoare mai bine te bucutri de acel copilas care poate ar fi ajund,un medic renumit un presedinte sau un preot clarvazator care ar fi salvat multe suflete,s-ar fi casatorit ar fi avut copii copii lui copii etc


Si daca ajungea un violator/criminal in serie? Sau un alt Stalin? Un monstru?


In afara de cei care intr-adevar au o predispozitie genetica pentru comiterea de atrocitati, majoritatea monstrilor sunt creati de societate, de anturaj, de traumele suferite de-a lungul vietii. Si anomaliile genetice nu sunt atat de frecvente fata de monstrii pe care ii cream noi, in societate.


Din cate stiam eu sociopatii se nasc asa, nu sunt creati.

Si chiar de-ar fi vina societatii (pentru ca nu ii poti schimba influenta), asta tot nu schimba lucrurile: copilul tau e un criminal in serie.


sociopatul, asa cum spune si denumirea, e creat de cresterea intr-un mediu social nefavorabil...

cu alte cuvinte nu face copil daca nu-l doresti si n-ai cu ce sa-l cresti, pentru ca va trai intr-un mediu nefavorabil


Daca ar fi exact asa, am si o lume strict de sociopati... Sa ne gandim numai la cei nascuti in perioada in care avortul era ilegal in Romania...ar fi trebui t sa devenim o tara de sociopati din cauza ca procentul copiilor nedoriti si care au crescut in conditii grele a fost foarte mare...

Factorii care duc la dezvoltarea sociopatilor sunt totusi ceva mai multi, nu doar lipsurile si faptul ca acel copil nu a fost dorit la momentul respectiv... Legatura materna se formeaza chiar daca in primele 2 luni nu ai vrut copilul...
JulliannaM
Postat pe 3 Mai 2009 13:25
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 13:23:59
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:19:04eu daca as avea o putere as infia toti copii,dar daca am infia toate cate un copil nu ar mai exista copii abandonati pt ca deocamdata ei sunt o minoritate , dar sunt impacata sufleteste in fata lui Dumnezeu ca nu am ucis nici unul,deocamdata am 24 ani si am un copil voi face atati cati imi da Dumnezeu imi da 20 atatia voi face,ma voi bucura de fiecare copil al meu in parte


Sa fii sanatoasa!

Dar daca tot esti credincioasa nu uita ca Dumnezeu a spus sa nu arunce nimeni cu pietre, iar tu poate nu ai facut avort, dar ai si tu pacatele tale, si in al doilea rand, e si mai mare pacat sa iti faci chip cioplit si sa te pui in locul lui Dumnezeu si sa judeci tu pe ceilalti.


Pai da, a facut sex inaintea casatoriei ... in cate luni erai la nunta Lourdess?
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 13:25
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:25:40
Daca ar fi exact asa, am si o lume strict de sociopati... Sa ne gandim numai la cei nascuti in perioada in care avortul era ilegal in Romania...ar fi trebui t sa devenim o tara de sociopati din cauza ca procentul copiilor nedoriti si care au crescut in conditii grele a fost foarte mare...

Factorii care duc la dezvoltarea sociopatilor sunt totusi ceva mai multi, nu doar lipsurile si faptul ca acel copil nu a fost dorit la momentul respectiv... Legatura materna se formeaza chiar daca in primele 2 luni nu ai vrut copilul...


Si crezi ca nu suntem?1 din 4 romani sufera de o boala psihica.
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 13:26
De la: lourdess, la data 2009-05-03 11:44:33N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME




pt toate fetele care au scris impotriva acestei persoane care a publicat poezia,va intreb,aveti copii?daca da ,uitativa in ochii lui sau ai ei si ganditiva ca poate ea sau el nu ar fi existat daca ati fi facut avort.ca din cate am citit aici sunteti foarte impotriva doamnei care a publicat poezia.eu am un copil,o fetita.am facut-o la 19 ani,si da nu eram pregatita sa o am,dar cand ma gandeam ca as fi putut sa fac o crima sa ii sfasii trupul in bucatii,cred ca nu as mai fi putut trai.si 2,de ce sunteti asa inversunate,ca si cum avortul este doar o alta metoda de a scapa de problema.eu am considerat ca oamenii nu sunt animale,si inainte sa se...... stiti voi ar trebui sa se gandeasca de 2 ori.sa nu fie ca niste animale si sa isi urmareasca doar satisfactia personala.nu suntem animale,suntem oameni cu suflet,asta sper si cred despre toti,desi cateodata poate nu e chiar asa.,,
nefertitiafrodita
Postat pe 3 Mai 2009 13:28
Si cei din alte tari, mai avansate... sa spunem, crezi ca stau mai bine? Traim intr-o era care ne consuma psihic, nu numai noi, romanii, ci toata lumea.
JulliannaM
Postat pe 3 Mai 2009 13:28
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:19:04 voi face atati cati imi da Dumnezeu imi da 20 atatia voi face,ma voi bucura de fiecare copil al meu in parte

sa inteleg ca tu nu te protejezi?
ca doar e pacat, caci daca vrea Dzeu sa ai copii, cine esti tu sa te pui contra?
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2009 13:28
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:26:46
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:25:40
Daca ar fi exact asa, am si o lume strict de sociopati... Sa ne gandim numai la cei nascuti in perioada in care avortul era ilegal in Romania...ar fi trebui t sa devenim o tara de sociopati din cauza ca procentul copiilor nedoriti si care au crescut in conditii grele a fost foarte mare...

Factorii care duc la dezvoltarea sociopatilor sunt totusi ceva mai multi, nu doar lipsurile si faptul ca acel copil nu a fost dorit la momentul respectiv... Legatura materna se formeaza chiar daca in primele 2 luni nu ai vrut copilul...


Si crezi ca nu suntem?1 din 4 romani sufera de o boala psihica.



Eu nu ma simt asa
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 13:29
COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 13:30
Tu oi fii una din aia trei.
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 13:30
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:25:40Sa ne gandim numai la cei nascuti in perioada in care avortul era ilegal in Romania...ar fi trebui t sa devenim o tara de sociopati din cauza ca procentul copiilor nedoriti si care au crescut in conditii grele a fost foarte mare..

Sorry, dar sunt foarte multi inadaptati social in tara asta. Observi usor uitandu-te doar in jur.
sau tu confunzi sociopatul cu psihopatul? Ca sunt doua lucruri diferite ca de la cer la pamant
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2009 13:31
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-05-03 13:28:06
De la: lourdess, la data 2009-05-03 11:44:33N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME




pt toate fetele care au scris impotriva acestei persoane care a publicat poezia,va intreb,aveti copii?daca da ,uitativa in ochii lui sau ai ei si ganditiva ca poate ea sau el nu ar fi existat daca ati fi facut avort.ca din cate am citit aici sunteti foarte impotriva doamnei care a publicat poezia.eu am un copil,o fetita.am facut-o la 19 ani,si da nu eram pregatita sa o am,dar cand ma gandeam ca as fi putut sa fac o crima sa ii sfasii trupul in bucatii,cred ca nu as mai fi putut trai.si 2,de ce sunteti asa inversunate,ca si cum avortul este doar o alta metoda de a scapa de problema.eu am considerat ca oamenii nu sunt animale,si inainte sa se...... stiti voi ar trebui sa se gandeasca de 2 ori.sa nu fie ca niste animale si sa isi urmareasca doar satisfactia personala.nu suntem animale,suntem oameni cu suflet,asta sper si cred despre toti,desi cateodata poate nu e chiar asa.,,



Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 13:31
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:30:42COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea


Spune drept, ai vazut "The Omen"? Cate aberatii... auzi ... eu am citi ca si himenul te bantuie daca ai facut sex inainte de mariaj.
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 13:31
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:26:46
Si crezi ca nu suntem?1 din 4 romani sufera de o boala psihica.

de acord
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2009 13:32
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)


Aiurea, sa vezi cum isi rodea iepuroaica mea puii (vii!)
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 13:32
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)

doar si-i mananca
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2009 13:33
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:32:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)


Aiurea, sa vezi cum isi rodea iepuroaica mea puii (vii!)


Tu de obicei vezi aiurea tot ce spun altii si nu sunt de acord cu tine dar....exista si exceptii care confirma regula.
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 13:35
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:35:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:32:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)


Aiurea, sa vezi cum isi rodea iepuroaica mea puii (vii!)


Tu de obicei vezi aiurea tot ce spun altii si nu sunt de acord cu tine dar....exista si exceptii care confirma regula.

sorry dar aici chiar n-ai dreptate
ca sa nu mai spun ca exista si relatii homosexuale la unele specii de animale (stiu ca n-are legatura cu avortul, dar apropo de lumea animala si ce exemplu e ea)
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2009 13:38
inainte de a va satisface poftele sexuale ganditiva de 2 ori,repet nu suntem animale.poate nu stiti ce inseamna sa dai viata unui copil,sa il simti in brate,sa il simti cum il hranesti din propiul tau corp.si pt acele fete care spun ,ca au facut avort,ca au considerat ca nu vor avea posibilitatea cu ce sa il creasca,de ce nu s-au gandit inainte de a se .... stiti voi,sau 2,ok ,ai un copil ,ti-e greu sa il cresti nu ai posibilitati,dar de ce nu lupti sa ii oferi tot?.eu as face orice,si zic orice,pt ca si copilul meu sa nu sufere,si sa aibe de toate.femeile acelea care fac avort ,pt ca se gandesc ca nu au cu ce il creste sunt niste femei slabe,care nu se pot descurca,nici macar pt ele,dar sa amia aibe un copil.se gandesc doar la bunastarea lor sufleteasca,materiala si asa mai departe.si va rog sa nu imi aduceti argumete despre femeile acelea din medii sarace,pt ca la acele femei nu ai ce sa le ceri,mintea lor e cat a unei gainii.eu pot sa le consider doar niste catele,care fac s...x,si mai apoi copii,care nu le pasa de ei.pt acele femei nu am nici o consideratie,de fapt pt toate acelea care nu se lupta pt copii lor.
nefertitiafrodita
Postat pe 3 Mai 2009 13:38
draga Kathara eu am facut nunta in 23 august 2008 desi trebuia sa o fac anul aceste in 2009 , am anulat toate planurile pt 2009 desi nu mi-am dorit niciodata sa fiu mireasa gravida am pastrat bebelusul pe care oricum l-as fi pastrat si m-am cununat in fata lui Dumnezeu inainte ca el sa se nasca , sa stii ca am primit si eu propuneri sa il avortez sa nu imi stric planurile pt 2009 etc,dar cum sa ma gandesc numai la mine?pt asta ar fi trebuit sa iau o viata cea ce nu este omeneste asa ceva,nu mi-a pasat de mine ci pentru copil am facut totul acum am un copil minunat , toata lumea il iubeste , daca i-as fi luat viata el acum unde era?in vreo prapstie sau un ghiol aruncat in bucati , crezi ca m-as fi simntit mai bine daca as fi gandit ca trebuie sa il omor doar ca sa imi vad eu interesele,asa a vrut Dumnezeu sa imi schimbe planurile vietii iar cine sunt eu sa il contrazic?eu sunt o muritoare de rand rolul meu in viata este sa fac voia Domnului iar voia Domnului nu este sa fac avortui ci sa aduc pe pamant atati copii cati imi da
Daca nu ar fi existat crima(avortul) nu ar mai fi existat nebuni,hoti,criminali,etc dar toate acestea exista datorita pacatelor noastre nu dati vina pe nimic altceva
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 13:42
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-05-03 13:38:45inainte de a va satisface poftele sexuale ganditiva de 2 ori,repet nu suntem animale.poate nu stiti ce inseamna sa dai viata unui copil,sa il simti in brate,sa il simti cum il hranesti din propiul tau corp.si pt acele fete care spun ,ca au facut avort,ca au considerat ca nu vor avea posibilitatea cu ce sa il creasca,de ce nu s-au gandit inainte de a se .... stiti voi,sau 2,ok ,ai un copil ,ti-e greu sa il cresti nu ai posibilitati,dar de ce nu lupti sa ii oferi tot?.eu as face orice,si zic orice,pt ca si copilul meu sa nu sufere,si sa aibe de toate.femeile acelea care fac avort ,pt ca se gandesc ca nu au cu ce il creste sunt niste femei slabe,care nu se pot descurca,nici macar pt ele,dar sa amia aibe un copil.se gandesc doar la bunastarea lor sufleteasca,materiala si asa mai departe.si va rog sa nu imi aduceti argumete despre femeile acelea din medii sarace,pt ca la acele femei nu ai ce sa le ceri,mintea lor e cat a unei gainii.eu pot sa le consider doar niste catele,care fac s...x,si mai apoi copii,care nu le pasa de ei.pt acele femei nu am nici o consideratie,de fapt pt toate acelea care nu se lupta pt copii lor.



Nimeni nu traieste pt consideratia ta, nu iti mai da atata importantza
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 13:42
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-03 13:38:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:35:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:32:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)


Aiurea, sa vezi cum isi rodea iepuroaica mea puii (vii!)


Tu de obicei vezi aiurea tot ce spun altii si nu sunt de acord cu tine dar....exista si exceptii care confirma regula.

sorry dar aici chiar n-ai dreptate
ca sa nu mai spun ca exista si relatii homosexuale la unele specii de animale (stiu ca n-are legatura cu avortul, dar apropo de lumea animala si ce exemplu e ea)



Si pisicile isi mananca uneori puii, asta este stiut
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 13:43
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 13:42:39
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-05-03 13:38:45inainte de a va satisface poftele sexuale ganditiva de 2 ori,repet nu suntem animale.poate nu stiti ce inseamna sa dai viata unui copil,sa il simti in brate,sa il simti cum il hranesti din propiul tau corp.si pt acele fete care spun ,ca au facut avort,ca au considerat ca nu vor avea posibilitatea cu ce sa il creasca,de ce nu s-au gandit inainte de a se .... stiti voi,sau 2,ok ,ai un copil ,ti-e greu sa il cresti nu ai posibilitati,dar de ce nu lupti sa ii oferi tot?.eu as face orice,si zic orice,pt ca si copilul meu sa nu sufere,si sa aibe de toate.femeile acelea care fac avort ,pt ca se gandesc ca nu au cu ce il creste sunt niste femei slabe,care nu se pot descurca,nici macar pt ele,dar sa amia aibe un copil.se gandesc doar la bunastarea lor sufleteasca,materiala si asa mai departe.si va rog sa nu imi aduceti argumete despre femeile acelea din medii sarace,pt ca la acele femei nu ai ce sa le ceri,mintea lor e cat a unei gainii.eu pot sa le consider doar niste catele,care fac s...x,si mai apoi copii,care nu le pasa de ei.pt acele femei nu am nici o consideratie,de fapt pt toate acelea care nu se lupta pt copii lor.



Nimeni nu traieste pt consideratia ta, nu iti mai da atata importantza

asa ai sa spui si in fata lui Dumnezeu?ca ce a zis aceasta fata iti va spune si Dumnezeu tie la timpul potrivit , nu incearca nimeni sa isi dea importanta , sa stii ca prin gandirea ta il faci foarte fericit pe diavol rade cat poate el de tare de tine
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 13:45
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:32:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)


Aiurea, sa vezi cum isi rodea iepuroaica mea puii (vii!)


Ok Kathara,dar sper ca stii de ce iepuroiaca facea acel lucru.cred ca nu trebuie sa iti explic.sper ca stii,nu cred ca nu stii.
nefertitiafrodita
Postat pe 3 Mai 2009 13:45
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-03 13:38:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:35:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:32:37
De la: ionia, la data 2009-05-03 13:31:49
Apropo de animale ....nici alea nu-si abandoneaza puii si uneori sunt mai atente cu puii lor decat muuuulte dintre mamicile (umane)


Aiurea, sa vezi cum isi rodea iepuroaica mea puii (vii!)


Tu de obicei vezi aiurea tot ce spun altii si nu sunt de acord cu tine dar....exista si exceptii care confirma regula.

sorry dar aici chiar n-ai dreptate
ca sa nu mai spun ca exista si relatii homosexuale la unele specii de animale (stiu ca n-are legatura cu avortul, dar apropo de lumea animala si ce exemplu e ea)



Este cumva lumea perfecta ? Spun doar ca ne deosebim de animale prin a gandi (pardon a spus-o stiinta).
Daca animalele sunt condamnate ca isi mananca puii (nu toate fac asta si nu mereu ) au scuza ca nu pot gandi .
Noi suntem oameni .Vroiam sa spun ca ne deosebim , multe dintre animale se poarta mai frumos cu pui lor (nu vroiam sa ma intind atata cu explicatiile ,dar se pare ca nu m-ai inteles )
PS am avut si eu iepuri si nu si-a mancat puii...
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 13:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:30:42COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea


tu esti unealta lui Dumnezeu, lourdess? Esti vreo sfanta? Am zis eu bine ca asta te crezi...Vorbesti de parca ai fi arhanghelul Gabriel coborat din ceruri, detinator al adevarului suprem, salvatorul omenirii...In afara faptului ca doar iti dezvolti un orgoliu peste masura, imbracat cu haina umilintei, asha cum umbla lupul imbracat in oaie, nu stiu ce altceva rezolvi/....
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 13:47
De la: Kathara, la data 2009-05-03 13:31:54
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:30:42COPII NENASCU-TI II STRICA PE CEI NASCUTI
de aceea ne miram oare de ce avem un copil bolnav grav?
ne miram ca este cum a zis cineva criminal?dar mama lui ca a luat vietile copiilor ei nu e criminala?Dumnezeu ii da un copil care sa o faca sa sufere daca ea nu ia vrut pe TOTI macar sa se chinuie cu cel care la vrut
intreba-ti preotul COPII NENASCUTI SE RAZBUNA PE CEI NASCUTI deci noi mamele trebuie sa ne gandim ca degeaba fugim de un copil si il omoram ,ca acel copil nu ne va lasa in veci in pace aici pe pamant iar pe lumea cealalta isi va cere dreptatea


Spune drept, ai vazut "The Omen"? Cate aberatii... auzi ... eu am citi ca si himenul te bantuie daca ai facut sex inainte de mariaj.

intradevar ai facut ceva bun m-ai facut sa rad cu lacrimi , dar nu lua totul ca pe o gluma un copil nu e o gluma gandestete ca un copil omorat s-ar fi casatorit ar fi avut copii, copii lui copii,etc de fapt o femeie ucide un neam intreg
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 13:48
De la: lourdess, la data 2009-05-03 13:45:08
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 13:42:39
De la: nefertitiafrodita, la data 2009-05-03 13:38:45inainte de a va satisface poftele sexuale ganditiva de 2 ori,repet nu suntem animale.poate nu stiti ce inseamna sa dai viata unui copil,sa il simti in brate,sa il simti cum il hranesti din propiul tau corp.si pt acele fete care spun ,ca au facut avort,ca au considerat ca nu vor avea posibilitatea cu ce sa il creasca,de ce nu s-au gandit inainte de a se .... stiti voi,sau 2,ok ,ai un copil ,ti-e greu sa il cresti nu ai posibilitati,dar de ce nu lupti sa ii oferi tot?.eu as face orice,si zic orice,pt ca si copilul meu sa nu sufere,si sa aibe de toate.femeile acelea care fac avort ,pt ca se gandesc ca nu au cu ce il creste sunt niste femei slabe,care nu se pot descurca,nici macar pt ele,dar sa amia aibe un copil.se gandesc doar la bunastarea lor sufleteasca,materiala si asa mai departe.si va rog sa nu imi aduceti argumete despre femeile acelea din medii sarace,pt ca la acele femei nu ai ce sa le ceri,mintea lor e cat a unei gainii.eu pot sa le consider doar niste catele,care fac s...x,si mai apoi copii,care nu le pasa de ei.pt acele femei nu am nici o consideratie,de fapt pt toate acelea care nu se lupta pt copii lor.



Nimeni nu traieste pt consideratia ta, nu iti mai da atata importantza

asa ai sa spui si in fata lui Dumnezeu?ca ce a zis aceasta fata iti va spune si Dumnezeu tie la timpul potrivit , nu incearca nimeni sa isi dea importanta , sa stii ca prin gandirea ta il faci foarte fericit pe diavol rade cat poate el de tare de tine


Fetitzo, tu realizezi cat orgoliu imens ai? Ca te crezi deja intrata in raiul tau , ca te vezi superioara tuturor? Nu imi vorbi mie de Diavol, cand tu nu ai de fapt pic de modestie
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 13:49
Sa inteleg ca daca sunt saraca, nu am minte si ma pot considera deja un animal...halal civilizatie, daca scolile prin care ai trecut tu te-au facut sa gandesti lucrurile astea.
JulliannaM
Postat pe 3 Mai 2009 13:49
"sorry dar aici chiar n-ai dreptate
ca sa nu mai spun ca exista si relatii homosexuale la unele specii de animale (stiu ca n-are legatura cu avortul, dar apropo de lumea animala si ce exemplu e ea) "

Nu e vorba ca lumea animala este un exemplu..pentru ca nu este ....dar macar animalele nu au ratiune,ele fac totul din instinct...ce sa le ceri...? sa fie exemplu..? In schimb,oamenii...chiar daca sunt si ei animale mai evoluate...detin gandirea..pot distinge binele de rau..pot reflecta in viitor pentru a observa posibilele urmari bune sau rele ale actiunilor lor....E trist sa vezi ca un om nu gandeste,nu se pune in locul altuia si face totul cum il taie capul..fie bine fie rau....
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 13:49
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:49:26Sa inteleg ca daca sunt saraca, nu am minte si ma pot considera deja un animal...halal civilizatie, daca scolile prin care ai trecut tu te-au facut sa gandesti lucrurile astea.
haiiiiiii mancatasssssssssss sa ne yubimmmmmmmmm si noiiiiiii
thadoog
Postat pe 3 Mai 2009 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test PAPANICOLAU 14 De la: kudika374877 8 Martie 2011 20:08
Am iubit pe cine nu trebuia 79 De la: kudika_26099 11 Mai 2013 03:41
vreau sa aflu daca o sa am un frate de 17 ani 13 De la: Barbie30_ 24 Martie 2011 20:10
avortul.care ar fi decizia ta? 533 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:38
cum pot infrunta o asemenea tagedie??? 12 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:24