Setari Cookie-uri

avortul este o crima groaznica

De la: marco918, la data 2009-07-29 13:41:41… ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi controleze VICIILE si TRAIRILE si sa se adapteze secolului in care traim … le mai aduc aminte ca nu SEXUL ne diferentiaza de animale … iar dupa atitudinea dinselor si ‘’moda’’ pe care o apara se poate intelege clar ca sint inca ungeva foarte diparte p escara evolutiva … ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi revizuiasca putin ‘’educatia’’ si ‘’filozofia de viata’’ (ceea ce nu cred ca mai este posibil) si sa se aplece putin asupra unor cuvinte pe care poate nu le pot intelege – DEMNITATE, RESPECT, ONOARE, FIDELITATE, VALORI, CARACTER, REALISM … si sa incerce sa nu le mai confunde cu CURVARASIA, LENEA, COMPROMISURILE, VISELE, NON-VALORILE, MINCIUNA … e adevarat ca in Dex se da uniste definitii dar niciodata nu vor gasi si ‘’normele de aplicare’’ … asa e ‘’doamnilor’’ ??? … cum au fost ultimele scobeli ??? …


ce-ar fi sa-ti urmezi propriile sfaturi. dute-n.....inteligenta ta si lasa-ne pe noi ignorantii in visele noastre...cosmarule
ScorpiutsA
Postat pe 29 Iulie 2009 13:47
De la: marco918, la data 2009-07-29 13:41:41… oooooppppssss … ‘’doamnili’’ ataca … coffeta, frannce, aladiah, dey 22, monaram, andreioana, redline, blue07scorpion … adica ‘’crema doamnilor’’ din romanica … ‘’doamne’’ care cica inteleg (???) faptul ca prin avort orice femeie isi SCHILODESTE CORPUL, MINTEA SI PSIHICUL … inteleg (???) ca prin avort femeile isi EXTERMINA PROPRII COPII … ca sint folosite exclusiv SEXUAL si ca devin tot mai incapabile de reactii umane … culmea, ele declara ca chiar inteleg (???) … DAAAAAAAARRRR …

… de ce fac reclama si indeamna tinerii (ca ele am inteles ca sint matracuce batrine) sa MINIMALIZEZE toate aceste pericole si compromisuri ?
… de ce indeamna la CURVASARIE prin MINIMALIZAREA acestora ?
… de ce JIGNESC pe oricine care spune lucrurilor pe nume ?

… ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi controleze VICIILE si TRAIRILE si sa se adapteze secolului in care traim … le mai aduc aminte ca nu SEXUL ne diferentiaza de animale … iar dupa atitudinea dinselor si ‘’moda’’ pe care o apara se poate intelege clar ca sint inca ungeva foarte diparte p escara evolutiva … ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi revizuiasca putin ‘’educatia’’ si ‘’filozofia de viata’’ (ceea ce nu cred ca mai este posibil) si sa se aplece putin asupra unor cuvinte pe care poate nu le pot intelege – DEMNITATE, RESPECT, ONOARE, FIDELITATE, VALORI, CARACTER, REALISM … si sa incerce sa nu le mai confunde cu CURVARASIA, LENEA, COMPROMISURILE, VISELE, NON-VALORILE, MINCIUNA … e adevarat ca in Dex se da uniste definitii dar niciodata nu vor gasi si ‘’normele de aplicare’’ … asa e ‘’doamnilor’’ ??? … cum au fost ultimele scobeli ??? …

auzi
cand ai sa intelegi ca nici una dintre cele mai sus amintite nu sustin avortul!
crezi ca daca doamna ma-ta te-a avortat cu mintea-n-colturi avortam si noi cum faci tu?sau a facut ma-ta?
a tunat si v-a adunat pe kudika!
aa si sa nu uit noroc cu ideea asta pe care o ai in cap ca altfel erai pa de mult..ca doar atat te duce mintea!
redline
Postat pe 29 Iulie 2009 13:47
iar au scapat animalele in porumb! pfaiii
redline
Postat pe 29 Iulie 2009 13:51
De la: redline, la data 2009-07-27 12:46:15
De la: Tazmanian, la data 2009-07-27 00:02:11
De la: agoldfish, la data 2009-07-26 23:53:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 11:44:33N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME



Foarte reusita poezia, ''lourdess'' - foarte bine ai pus problema.

Ar fi un MIRACOL intradevar sa vezi ca TOATE FEMEILE DE PE PAMANT sunt CONSTIENTE de PUTEREA ce O AU de a spune ''NU!'', si de a actiona in consecinta:
''NU!'' avortului !
''NU!'' relatiilor sexuale aleatoare !
''NU!'' relatiilor sexuale inainte de vreme, si neprotejate !
''NU!'' relatiilor in afara casniciei !

Ei? Ce le-ar mai ramane barbatilor? CU CINE ar mai pacatui ei? ???

Respactandu-ne pe NOI INSINE, vom fi respectate si de ceilalti!
Este suficienta O SINGURA GRESEALA (!), si de acolo vor decurge un sir intreg de nestavilit de alte erori, si uite asa se ajunge la DEPENDENTA DE DROGURI, DE TIGARI, DE ALCOOL, LA ADULTERE, LA AVORTURI, LA CRIME, LA FURTURI, ... la TOATE RELELE.



esti virgina

gresit! este o frustrata care nu a avut decat o partida de secs...si aia cu lumina stinsa... si evident dupa ce s-a maritat




... oooopssss ... mai fetitza poti sa imi spui TU ce ai ''cistigat'' daca a i facut secs (!!!) de rigii ? ... ce inaltatoare sentimente ti-au produs ? ... in afara ca te-ai USCAT si te-ai GOLIT interior ? ... poate ne spui si noua cu ce te-a ajutat secsul (!!!) sa depasesti FRUSTRAREA ? ... sau ti-a accentuat-o fe fapt dupa citeva ''experiente'' care nu ti-au indeplinit VISURILE ....
... o persoana care incearca sa te UMANIZEZE nu cred ca o poti jigni cu povestile tale referitoare la ''exeperienta'' adunata facind secs (!!!) oricind, oriunde, cu oricine (pina la urma asa se intelege din moment ce nu ati reusit sa formati un CUPLU) ... ce importanta mai are ''experienta'' ta daca ti-a adus doar AMINTIRI ? ... ce importanta are faptul ca ai facut secs (!!!) cu cine ai apucat ? ... cu ce te-a ajutat acest lucru ? ... cum ai ''evoluat'' ? ....
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 14:28
De la: redline, la data 2009-07-29 13:51:15iar au scapat animalele in porumb! pfaiii




... parca e mai bine decit la scobeala ... porumbul e un aliment important ... .... nu se compara cu anticonceptionalele dar ... fiecare cu nivelul lui de ''evolutie'' ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 14:42
De la: marco918, la data 2009-07-29 14:28:18
De la: redline, la data 2009-07-27 12:46:15
De la: Tazmanian, la data 2009-07-27 00:02:11
De la: agoldfish, la data 2009-07-26 23:53:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 11:44:33N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME



Foarte reusita poezia, ''lourdess'' - foarte bine ai pus problema.

Ar fi un MIRACOL intradevar sa vezi ca TOATE FEMEILE DE PE PAMANT sunt CONSTIENTE de PUTEREA ce O AU de a spune ''NU!'', si de a actiona in consecinta:
''NU!'' avortului !
''NU!'' relatiilor sexuale aleatoare !
''NU!'' relatiilor sexuale inainte de vreme, si neprotejate !
''NU!'' relatiilor in afara casniciei !

Ei? Ce le-ar mai ramane barbatilor? CU CINE ar mai pacatui ei? ???

Respactandu-ne pe NOI INSINE, vom fi respectate si de ceilalti!
Este suficienta O SINGURA GRESEALA (!), si de acolo vor decurge un sir intreg de nestavilit de alte erori, si uite asa se ajunge la DEPENDENTA DE DROGURI, DE TIGARI, DE ALCOOL, LA ADULTERE, LA AVORTURI, LA CRIME, LA FURTURI, ... la TOATE RELELE.



esti virgina

gresit! este o frustrata care nu a avut decat o partida de secs...si aia cu lumina stinsa... si evident dupa ce s-a maritat




... oooopssss ... mai fetitza poti sa imi spui TU ce ai ''cistigat'' daca a i facut secs (!!!) de rigii ? ... ce inaltatoare sentimente ti-au produs ? ... in afara ca te-ai USCAT si te-ai GOLIT interior ? ... poate ne spui si noua cu ce te-a ajutat secsul (!!!) sa depasesti FRUSTRAREA ? ... sau ti-a accentuat-o fe fapt dupa citeva ''experiente'' care nu ti-au indeplinit VISURILE ....
... o persoana care incearca sa te UMANIZEZE nu cred ca o poti jigni cu povestile tale referitoare la ''exeperienta'' adunata facind secs (!!!) oricind, oriunde, cu oricine (pina la urma asa se intelege din moment ce nu ati reusit sa formati un CUPLU) ... ce importanta mai are ''experienta'' ta daca ti-a adus doar AMINTIRI ? ... ce importanta are faptul ca ai facut secs (!!!) cu cine ai apucat ? ... cu ce te-a ajutat acest lucru ? ... cum ai ''evoluat'' ? ....

mai frustrata mica era vb de tine!
experienta mea si viata mea personala ma privesc doar pe mine!
asa ca...
redline
Postat pe 29 Iulie 2009 14:59
scaaaaartz...scaaartz.........
un scripcar isi drege corzile!
geo_x
Postat pe 29 Iulie 2009 15:00
De la: marco918, la data 2009-07-29 14:40:31
De la: redline, la data 2009-07-29 13:47:49
De la: marco918, la data 2009-07-29 13:41:41… oooooppppssss … ‘’doamnili’’ ataca … coffeta, frannce, aladiah, dey 22, monaram, andreioana, redline, blue07scorpion … adica ‘’crema doamnilor’’ din romanica … ‘’doamne’’ care cica inteleg (???) faptul ca prin avort orice femeie isi SCHILODESTE CORPUL, MINTEA SI PSIHICUL … inteleg (???) ca prin avort femeile isi EXTERMINA PROPRII COPII … ca sint folosite exclusiv SEXUAL si ca devin tot mai incapabile de reactii umane … culmea, ele declara ca chiar inteleg (???) … DAAAAAAAARRRR …

… de ce fac reclama si indeamna tinerii (ca ele am inteles ca sint matracuce batrine) sa MINIMALIZEZE toate aceste pericole si compromisuri ?
… de ce indeamna la CURVASARIE prin MINIMALIZAREA acestora ?
… de ce JIGNESC pe oricine care spune lucrurilor pe nume ?

… ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi controleze VICIILE si TRAIRILE si sa se adapteze secolului in care traim … le mai aduc aminte ca nu SEXUL ne diferentiaza de animale … iar dupa atitudinea dinselor si ‘’moda’’ pe care o apara se poate intelege clar ca sint inca ungeva foarte diparte p escara evolutiva … ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi revizuiasca putin ‘’educatia’’ si ‘’filozofia de viata’’ (ceea ce nu cred ca mai este posibil) si sa se aplece putin asupra unor cuvinte pe care poate nu le pot intelege – DEMNITATE, RESPECT, ONOARE, FIDELITATE, VALORI, CARACTER, REALISM … si sa incerce sa nu le mai confunde cu CURVARASIA, LENEA, COMPROMISURILE, VISELE, NON-VALORILE, MINCIUNA … e adevarat ca in Dex se da uniste definitii dar niciodata nu vor gasi si ‘’normele de aplicare’’ … asa e ‘’doamnilor’’ ??? … cum au fost ultimele scobeli ??? …

auzi
cand ai sa intelegi ca nici una dintre cele mai sus amintite nu sustin avortul!
crezi ca daca doamna ma-ta te-a avortat cu mintea-n-colturi avortam si noi cum faci tu?sau a facut ma-ta?
a tunat si v-a adunat pe kudika!
aa si sa nu uit noroc cu ideea asta pe care o ai in cap ca altfel erai pa de mult..ca doar atat te duce mintea!




... dudaaaaa ... mai regleaza-ti logica ''blonda'' ... pe centura nu se prea baga de seama dar eu chiar incerc sa va inteleg ... .... poate imi spui si mie, cum functioneaza logicutza aia a ta sau e vorba doar de MIZERII pe care le spui ori de cite ori esti aproape de lucrurile pe care le credeai uitate ??? ... se vede foarte bine acum MENTALITATEA de gaina secsoasa pe care ti-ai intiparit-o in cap de ani de zile ... cu parere de rau pe nimeni nu ma interesezi deloc ca femeie !!! ...cu atit mai mult cu cit te exprimi ca un BIRJAR de cea mai joasa speta ... dar probabil asta e fata ta reala nicidecum cea pe care ai creat-o pe baza sfaturilor din reviste ...


dragutza vad ca stii cum se vorbeste pe centra...dar de unde?
stiu ai facut practica pe acolo..mititica de tine si acum vrei sa devii lupul moralist!
aaa si tanti bre ia vezi ca in globul ala in care te uiti matalutza te vezi pe tine nu pe mine! asa ca nu mai confunda lucrurile!
si cred ca or sa imi trebuiasca 1000 de ani sa ajung macar 0,0000001 din gradul tau de nesimtire!
si la revedere!
deja te crezi prea importanta sa discut cu tine!
redline
Postat pe 29 Iulie 2009 15:03
De la: redline, la data 2009-07-29 14:59:24
De la: marco918, la data 2009-07-29 14:28:18
De la: redline, la data 2009-07-27 12:46:15
De la: Tazmanian, la data 2009-07-27 00:02:11
De la: agoldfish, la data 2009-07-26 23:53:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 11:44:33N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME



Foarte reusita poezia, ''lourdess'' - foarte bine ai pus problema.

Ar fi un MIRACOL intradevar sa vezi ca TOATE FEMEILE DE PE PAMANT sunt CONSTIENTE de PUTEREA ce O AU de a spune ''NU!'', si de a actiona in consecinta:
''NU!'' avortului !
''NU!'' relatiilor sexuale aleatoare !
''NU!'' relatiilor sexuale inainte de vreme, si neprotejate !
''NU!'' relatiilor in afara casniciei !

Ei? Ce le-ar mai ramane barbatilor? CU CINE ar mai pacatui ei? ???

Respactandu-ne pe NOI INSINE, vom fi respectate si de ceilalti!
Este suficienta O SINGURA GRESEALA (!), si de acolo vor decurge un sir intreg de nestavilit de alte erori, si uite asa se ajunge la DEPENDENTA DE DROGURI, DE TIGARI, DE ALCOOL, LA ADULTERE, LA AVORTURI, LA CRIME, LA FURTURI, ... la TOATE RELELE.



esti virgina

gresit! este o frustrata care nu a avut decat o partida de secs...si aia cu lumina stinsa... si evident dupa ce s-a maritat




... oooopssss ... mai fetitza poti sa imi spui TU ce ai ''cistigat'' daca a i facut secs (!!!) de rigii ? ... ce inaltatoare sentimente ti-au produs ? ... in afara ca te-ai USCAT si te-ai GOLIT interior ? ... poate ne spui si noua cu ce te-a ajutat secsul (!!!) sa depasesti FRUSTRAREA ? ... sau ti-a accentuat-o fe fapt dupa citeva ''experiente'' care nu ti-au indeplinit VISURILE ....
... o persoana care incearca sa te UMANIZEZE nu cred ca o poti jigni cu povestile tale referitoare la ''exeperienta'' adunata facind secs (!!!) oricind, oriunde, cu oricine (pina la urma asa se intelege din moment ce nu ati reusit sa formati un CUPLU) ... ce importanta mai are ''experienta'' ta daca ti-a adus doar AMINTIRI ? ... ce importanta are faptul ca ai facut secs (!!!) cu cine ai apucat ? ... cu ce te-a ajutat acest lucru ? ... cum ai ''evoluat'' ? ....

mai frustrata mica era vb de tine!
experienta mea si viata mea personala ma privesc doar pe mine!
asa ca...




... dar te-ai uitat vreodata in urma sa vezi ce ai lasat in urma dupa ce ai ''acumulat experienta'' ???? .... ... bine ca parintii tai au apucat sa ''acumuleze experienta'' inainte sa te nasti ... ... m-am fi pierdut ocazia sa aflam niste ''secrete'' ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:20
De la: redline, la data 2009-07-29 15:03:37
De la: marco918, la data 2009-07-29 14:40:31
De la: redline, la data 2009-07-29 13:47:49
De la: marco918, la data 2009-07-29 13:41:41… oooooppppssss … ‘’doamnili’’ ataca … coffeta, frannce, aladiah, dey 22, monaram, andreioana, redline, blue07scorpion … adica ‘’crema doamnilor’’ din romanica … ‘’doamne’’ care cica inteleg (???) faptul ca prin avort orice femeie isi SCHILODESTE CORPUL, MINTEA SI PSIHICUL … inteleg (???) ca prin avort femeile isi EXTERMINA PROPRII COPII … ca sint folosite exclusiv SEXUAL si ca devin tot mai incapabile de reactii umane … culmea, ele declara ca chiar inteleg (???) … DAAAAAAAARRRR …

… de ce fac reclama si indeamna tinerii (ca ele am inteles ca sint matracuce batrine) sa MINIMALIZEZE toate aceste pericole si compromisuri ?
… de ce indeamna la CURVASARIE prin MINIMALIZAREA acestora ?
… de ce JIGNESC pe oricine care spune lucrurilor pe nume ?

… ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi controleze VICIILE si TRAIRILE si sa se adapteze secolului in care traim … le mai aduc aminte ca nu SEXUL ne diferentiaza de animale … iar dupa atitudinea dinselor si ‘’moda’’ pe care o apara se poate intelege clar ca sint inca ungeva foarte diparte p escara evolutiva … ‘’doamnili’’ sint rugate sa isi revizuiasca putin ‘’educatia’’ si ‘’filozofia de viata’’ (ceea ce nu cred ca mai este posibil) si sa se aplece putin asupra unor cuvinte pe care poate nu le pot intelege – DEMNITATE, RESPECT, ONOARE, FIDELITATE, VALORI, CARACTER, REALISM … si sa incerce sa nu le mai confunde cu CURVARASIA, LENEA, COMPROMISURILE, VISELE, NON-VALORILE, MINCIUNA … e adevarat ca in Dex se da uniste definitii dar niciodata nu vor gasi si ‘’normele de aplicare’’ … asa e ‘’doamnilor’’ ??? … cum au fost ultimele scobeli ??? …

auzi
cand ai sa intelegi ca nici una dintre cele mai sus amintite nu sustin avortul!
crezi ca daca doamna ma-ta te-a avortat cu mintea-n-colturi avortam si noi cum faci tu?sau a facut ma-ta?
a tunat si v-a adunat pe kudika!
aa si sa nu uit noroc cu ideea asta pe care o ai in cap ca altfel erai pa de mult..ca doar atat te duce mintea!




... dudaaaaa ... mai regleaza-ti logica ''blonda'' ... pe centura nu se prea baga de seama dar eu chiar incerc sa va inteleg ... .... poate imi spui si mie, cum functioneaza logicutza aia a ta sau e vorba doar de MIZERII pe care le spui ori de cite ori esti aproape de lucrurile pe care le credeai uitate ??? ... se vede foarte bine acum MENTALITATEA de gaina secsoasa pe care ti-ai intiparit-o in cap de ani de zile ... cu parere de rau pe nimeni nu ma interesezi deloc ca femeie !!! ...cu atit mai mult cu cit te exprimi ca un BIRJAR de cea mai joasa speta ... dar probabil asta e fata ta reala nicidecum cea pe care ai creat-o pe baza sfaturilor din reviste ...


dragutza vad ca stii cum se vorbeste pe centra...dar de unde?
stiu ai facut practica pe acolo..mititica de tine si acum vrei sa devii lupul moralist!
aaa si tanti bre ia vezi ca in globul ala in care te uiti matalutza te vezi pe tine nu pe mine! asa ca nu mai confunda lucrurile!
si cred ca or sa imi trebuiasca 1000 de ani sa ajung macar 0,0000001 din gradul tau de nesimtire!
si la revedere!
deja te crezi prea importanta sa discut cu tine!




... .... ouuuupssss, ti-ai pus iar masca de craciun ? ... de oita cumintica si linistita ? ... de ''crestina'' de romanica !!! ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:23
De la: redline, la data 2009-07-27 12:46:15
De la: Tazmanian, la data 2009-07-27 00:02:11
De la: agoldfish, la data 2009-07-26 23:53:45
De la: lourdess, la data 2009-05-03 11:44:33N-AI VRUT SA FI MAMA




esti virgina

gresit! este o frustrata care nu a avut decat o partida de secs...si aia cu lumina stinsa... si evident dupa ce s-a maritat




... pepushica ... parca tu scriai aici ? ... nu erai tu cea cu secsul (!!!) pe lumina si cu n-spemii de parteneri ? ... nu erai tu ceea care preferi putina CURVARASIE inainte de maritat ? sa nu cumva sa fii acuzata de ''inapoiere'' ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:29
De la: dey22, la data 2009-05-28 12:56:15 Cata dreptate poti avea Aladiah...cu asta te poti lauda nu cu STOP avorturilor!!! Sau sa sari la gat la femeiile care au facut si vor mai face!! Fiecare are dreptul sa faca ce vrea si cum vrea...

O zi buna fetelor!




... alooooo, papushica (redline sau cum si-o mai spune) ... si asta e o femeie anti-avort ? .... ... care e disperata ca, poate, vreodata ii va ''interzice'' cineva, nicidecum MORALA si DEMNITATEA ei, sa isi schilodeasca corpul, sufletul si proprii copii ... care STIE ca exista femeie (ca si ea) care vor sa aiba DREPTUL de a se schilodi si a isi ascunde faptele sub covor ... care nici in vis nu se pot gindi sa isi creasca copii ... decit daca sint PLATITE ... ... hai spune-mi ce atitudine anti-avort vezi aici ? ... e ceva identic cu ''rugaciunile'' multora pe la diverse biserici ... iarta-ma pentru ce am facut ca sa o pot lua de la capat ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:43
De la: blue07scorpion, la data 2009-07-27 13:05:18Doamne alt topic , Sfanta Fecioara , incredibil
lourdess e virgina , mamaaaaa asta da news flash




... sau ... ''doamna'' de mai sus ... cu glumitzele ei de gradinita ... basca si un ''sfinta feciaora'' ... ce sa spunem, show penibil demn de niste papushele carora le-a mers si, probabil, le merg in cercul de cunostinte si prieteni acest gen de ''flash news'' ... fetelor ... MATURIZATI-VA ... lasati gramezi de cadavre in urma ''copilariilor'' voastre ... si un gust amar oricaruia va priveste ... foarte amar ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:47
De la: andra_05, la data 2009-05-26 09:53:48fetelor nu va suparati pe mine dar eu nu inteleg de ce trebuie sa va jigniti,pana la urma aici are oricine voie sa deschida ce subiect vrea si daca il si deschide asculta si parerile celorlalti chiar daca sunt sau nu bune...nu e nimeni perfect,cu totii avem greseli,de ce trebuie sa ii judecam pe ceilalti?in legatura cu avortul nici eu nu st de acord pt ca st o gramada de metode prin care poti sa previi o sarcina dar...exista un dar! exista si posibilitatea prin toate acele metode totusi sa ramai insarcinata si atunci daca viitoarea mama nu-si permite sa-i ofere un viitor acelui suflet,de ce sa-l chinuiasca?nu poti sti la ce anume se gandeste acea femeie in momentul cand decide sa faca un avort,nu stiu eu prea multe...dar trebuie sa privim din toate partile,este adevarat ca este pacat dar cine este fara de pacat?sper ca nu am suparat pe nimeni k punctul meu de vedere.numai bine!




... alta femeie ''anti-avort'' ... cuvinte frumoase pina cind exprima cel mai curat JEG din mentalitatea romaneasca ... DACA RAMINE INSARCINATA O FEMEIE, SI NU ARE CINE STIE CE CONDITII (ca in filme) DE CE SA IL MAI CHINUIASCA ? ... dar ma intreb cine sint aceste femei care isi vad viitorul asa de sumbru ? ... de ce nu il omoara dupa ce se naste ? ... de ce complac in CURVASARIE daca nu sint capabile ? ... de ce se incurca cu PAPA-LAPTE ? ... de ce JUDECA SI EXTERMINA pe cineva care nu se poate apara ? ... de ce EXAGEREAZA continuu ? ... de ce ... de ce ... de ce ... poti sa imi raspunzi redline DE CE ... ? ... unde este atitudinea ''anti-avort'' ??? ... sau macar cea crestina ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:53
De la: Aladiah, la data 2009-05-06 18:26:50
De la: alicsandra21, la data 2009-05-06 18:24:09
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 13:28:41Si cei din alte tari, mai avansate... sa spunem, crezi ca stau mai bine? Traim intr-o era care ne consuma psihic, nu numai noi, romanii, ci toata lumea.



sa sti ca stam mai bine. suntem pe primul loc in Europa la capitolul avorturi, nu ne intrece nimeni
credeti ca acesta e un lucru cu care sa ne mandrim?


Alicsandra, aici nu se vorbeste despre faptul ca avotul este ceva ce trebuie evitat, ambele tabere care s-au format sunt de acord a trebuie evitat, ci daca cele care au facut un avort trebuie tratate ca niste criminale, sau acest lucru ramane la alegerea femeii




... dar de aceasta atitudine ''anti-avort'' ? ... ''toti'' sint de acord ca avortul este de evitat .... dar se intreaba ''doamna'', disperata as zice eu, este RESPONSABILITATEA FEMEII DE AL FACE !!! ... ADICA ARE O PROBLEMA, I SE PARE CA CINEVA O SA O IA LA BATAIE CIND SE ASEAZA LA COADA LA SCOBIT ... ... inconstient, asta vrea sa fie clar cunoscut ... ca EA vrea sa faca oricind un avort ... fara sa i se reproseze niciodata nimic, ba chiar sa fie plinsa (fals bineinteles, dar ce mai este natural in romania ???), cainata si ''ajutata'' ... daca nu il poate ''evita'' ... si nu il va evita NICIODATA ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 15:59
turturico!
geo_x
Postat pe 29 Iulie 2009 16:09
De la: geo_x, la data 2009-07-29 16:09:00turturico!




... aparusi MILOGULE ... ... se vede ca incepi sa imbatrinesti ... ... DEGEABA ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 16:16
coropisnita!
geo_x
Postat pe 29 Iulie 2009 16:18
De la: geo_x, la data 2009-07-29 16:18:00coropisnita!






... ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 16:25
rama taratoare.
geo_x
Postat pe 29 Iulie 2009 16:27
De la: geo_x, la data 2009-07-29 16:27:32rama taratoare.





... ...
marco918
Postat pe 29 Iulie 2009 16:40
pupaza
geo_x
Postat pe 29 Iulie 2009 17:00
... se simte virsta jeolino ... cu copil mic acasa inca mai speri la vreo cucerire pe internet ... ... saraca nevasta-ta cite eforturi nu a facut pentru tine ... e bine totusi ca traiti intr-o dulce ignoranta ... nici ea nu isi da seama ce facut pentru tine si nici tu nu apreciezi nimic ... standard de romanica ... traieste-ti viata ...
marco918
Postat pe 2 August 2009 10:36

astia doi sunt obsedati frate
au deschis o gramada de topicuri
cred ca sunt poca(n)iti
marina_pascu
Postat pe 14 August 2009 09:50
De la: marina_pascu, la data 2009-08-14 09:50:02
astia doi sunt obsedati frate
au deschis o gramada de topicuri
cred ca sunt poca(n)iti

de ce fa zdrentoi imputit,daca nu suntem de acord cu crima suntem neaparat "pocaiti" jeg imputit ,nebuna curveta bine ca voi ucigasele de copii sunte-ti tare ortodoxe , si daca chiar te F_ _ E grija afla FA ca sunt 100% ortodoxa , a nu fi deacord cu omuciderile si cu crimele nu trebuie sa ai o religie anume ci trebuie sa fii OM cu suflet lucru nestiut de o ucigasa ca tine pana acum ,una din cele 10 porunci este sa nu ucizi ,nu stia crimoaso???????
lourdess
Postat pe 15 August 2009 08:54
De la: lourdess, la data 2009-08-15 08:54:20
De la: marina_pascu, la data 2009-08-14 09:50:02
astia doi sunt obsedati frate
au deschis o gramada de topicuri
cred ca sunt poca(n)iti

de ce fa zdrentoi imputit,daca nu suntem de acord cu crima suntem neaparat "pocaiti" jeg imputit ,nebuna curveta bine ca voi ucigasele de copii sunte-ti tare ortodoxe , si daca chiar te F_ _ E grija afla FA ca sunt 100% ortodoxa , a nu fi deacord cu omuciderile si cu crimele nu trebuie sa ai o religie anume ci trebuie sa fii OM cu suflet lucru nestiut de o ucigasa ca tine pana acum ,una din cele 10 porunci este sa nu ucizi ,nu stia crimoaso???????




ce limbaj frumos



vai de educatia copilului tau
cu asa mama nebuna....
Andre_Ioana
Postat pe 15 August 2009 11:53
asta era buna pe vremea lu ceasca la seuritate
sa la dea in gat pe cele care vroiau sa faca avort
Andre_Ioana
Postat pe 15 August 2009 11:54
hai mars
marina_pascu
Postat pe 15 August 2009 12:21
De la: lourdess, la data 2009-08-15 08:54:20
De la: marina_pascu, la data 2009-08-14 09:50:02
astia doi sunt obsedati frate
au deschis o gramada de topicuri
cred ca sunt poca(n)iti

de ce fa zdrentoi imputit,daca nu suntem de acord cu crima suntem neaparat "pocaiti" jeg imputit ,nebuna curveta bine ca voi ucigasele de copii sunte-ti tare ortodoxe , si daca chiar te F_ _ E grija afla FA ca sunt 100% ortodoxa , a nu fi deacord cu omuciderile si cu crimele nu trebuie sa ai o religie anume ci trebuie sa fii OM cu suflet lucru nestiut de o ucigasa ca tine pana acum ,una din cele 10 porunci este sa nu ucizi ,nu stia crimoaso???????


vai dar ce frumos te-ai caracterizat....
mars in m.o.r.t.i.i. m.a.t-i.i
marina_pascu
Postat pe 15 August 2009 12:24
De la: marina_pascu, la data 2009-08-15 12:24:17
De la: lourdess, la data 2009-08-15 08:54:20
De la: marina_pascu, la data 2009-08-14 09:50:02
astia doi sunt obsedati frate
au deschis o gramada de topicuri
cred ca sunt poca(n)iti

de ce fa zdrentoi imputit,daca nu suntem de acord cu crima suntem neaparat "pocaiti" jeg imputit ,nebuna curveta bine ca voi ucigasele de copii sunte-ti tare ortodoxe , si daca chiar te F_ _ E grija afla FA ca sunt 100% ortodoxa , a nu fi deacord cu omuciderile si cu crimele nu trebuie sa ai o religie anume ci trebuie sa fii OM cu suflet lucru nestiut de o ucigasa ca tine pana acum ,una din cele 10 porunci este sa nu ucizi ,nu stia crimoaso???????


vai dar ce frumos te-ai caracterizat....
mars in m.o.r.t.i.i. m.a.t-i.i


zdentoi imputit sa-i zici lu m.a.t.a jartea penala ce esti
marina_pascu
Postat pe 15 August 2009 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e mai bine...avort sau abandonul copilului 314 De la: kudika403171 18 Mai 2011 15:37
Caut catel Beagle :x 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:24
Rana pe col de la avort 8 De la: Ancaaaaaa 1 Februarie 2015 23:39
Intrerupere de sarcina cu un singur comprimat 72 De la: 27 Octombrie 2016 14:26
Nu vreau sa deranjez....va invit sa va spuneti parerea 200 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:22