Setari Cookie-uri

Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale!

La o iesire cu prietenele as purta o pereche de pantaloni de in 3 sferturi,albi, cu o bluzita lejera de culoarea albastru turcoaza iar in picioare mi-as pune niste balerini cu buline albe si albastre.ca accesoriu as alege o geanta alba.

Iar la o iesire cu iubitul mi-as lua pe mine o rochita trendy , de culoare galbena cu paiete sclipitoare, in picioare pantofi cu toc negri si o gentuta neagra cu paete scipitoare.

Postat pe 4 Mai 2009 13:14
Seara cu fetele...hm...nu trebuie sa catadicsesc sa imi imaginez ce as purta...Martea asta, la fel ca in majoritatea celorlalte zile de marti mergem la Ladies Night! Party sa fie! Deci, pe langa buna dispozitie, un tonic intovarasit de o felie de lamaie, o sumedenie de tipi hot pe care doar ii provocam, insa ii si ignoram in acelasi timp, trebuie sa aratam impecabil. Si cand spun asta ma refer la adevaratul sens al cuvantului. Ca in cele mai multe dintre noptile de clubbing, voi purta o rochie care imi permite sa-mi etalez feminitatea, senzualitatea, dar si sexualitatea in cel mai rafinat si decent mod. Un albastru turcoaz cred ca ma va avantaja saptamana aceasta, iar noile lotiuni de corp Nivea ma vor ajuta sa fiu catifelata si mandra de pielea mea. Increderea in sine iti da atitudine! Asadar, Nivea este pentru mine atitudine! Daca ma simt bine in pielea mea, voi avea o superseara.Deci, turcoazul in combinatie cu niste sandale cu barete negre, o poseta stylish, mini, cu o toarta lunga vor face din mine...doar o fata cu ceva special.

Pentru ca nu mai am iubit de ceva timp, imaginatia mea lucreaza in permanenta. Ma intreb cum ar decurge o cina romantica, o seara jucausa pe covorul din sufragerie sau o iesire in parc cu rolele. Deci, pentru fiecare dintre situatiile expuse as alege ceva special. Cina aceea care de obicei se termina asa cun vor ei, barbatii ma va face sa stralucesc. Un "little black dress", o pereche de sandale cu toc de 10 cm de culoare rosie, un colier algintiu la baza gatului si un inel cu pietre pretioase cred ca l-ar impresiona. Pentru ceva "subtire", si anume o vizita de-a lui pe la mine...as opta pentru pijamalele mele preferate. Un tricou rozaliu, cu fata unei girafe si pantaloni albastri cu continuarea trupului ei...super hazliu dar si incitant datorita faptului ca se muleaza perfect pe corp. Rolele...pfff...rolele...imi iau energie numai din gandul ca a venit caldura iar parcurile vor arhipline. Totusi, seara, cand se mai elibereaza "ringul", eu si iubitul meu ne-am plimba romantic. Ceva simplu , dar de efect cu siguranta imi va veni ok. O pereche de jeans si un mayou alb, o sumedenie de bratari de juvenil razvratit sunt sarea si piperul. In toate aceste situatii pielea mea trabuie sa fie catifelata, fina si gata de atingerile unui print...ma rog...print al secolului al XXI-lea.

De aceea, poate daca primesc premiul de la voi, o sa imi gasesc si un iubit.

Va pup si sa stiti ca sunt un super consumator.
mihai_yoana
Postat pe 4 Mai 2009 13:22
buna
Consider ca pentru o iesire cu prietenele trebuie sa fii cat mai comoda deoarece nu stii niciodata unde te opresti la o pizza, la shopping poate chiar la un club etc deci consider k o pereche de jeansi skiny sunt potriviti, o bluza cat mai lejera de ex o ie ca se poarta foarte mult anul acesta sau ceva funny, intr-o culoare placuta, o geanta maricica, culoarea depinde de ce porti pe tine in aceea zi, iar in picioare o pereche de balerini daca vrei sa fii comoda sau chiar niste sandalute de toata ziua cu o talpa comoda.
eu asa m-as imbraca la o plimbare cu prietenele.

In ceea ce priveste iubitul desigur o rochita sexy sa fie mandru si el cu ce are langa el si o pereche de sandalute sic cu toc. depinde si unde petreci cu el la un restaurant sau in fata semineului. si un plic negru.
RALLUKAM
Postat pe 4 Mai 2009 13:31
1 La o iesire cu prietenele ma imbrac cum ma simt bine(sport/casual).
2 La o iesire cu iubitul ma imbrac in functie de locul in care mergem, dar incerc sa fiu cat mai feminina. as purta o rochie decoltata, dar cu o esarfa transparenta. Obligatoriu pantofi cu toc inalt si o palarie adecvata.
aidelifro
Postat pe 4 Mai 2009 13:32
cand ies cu pritenii ma imbrac in ceva sport, iar cand ies cu iubitul ma imbrac in ceva mai sexi
kudika008479
Postat pe 4 Mai 2009 13:35
pt o seara in oras cu fetele neaparat trebuie ceva super sexy ca sa ne simtim tinere din nou ,mie imi plac blugi cu talie super joasa si o bluza cu decolteu nu conteaza culoarea important este sa stea bine pe mine.
pt o seara cu iubitul as prefera o fustita si o bluza ca sa fie usor de dat jos.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 4 Mai 2009 13:38
Pentru o iesire cu prietenele, o rochie bej, petrecuta in talie cu o curea si purtata cu pantofi argintii si o geanta mare pentru a avea loc toate lucrurile pe care vrei sa le iei cu tine.

Pentru o intalnire cu el, poarta o rochie gri dintr-un material lejer cu brau negru la care nu uita sa asortezi o pereche de pantofi gri metalizat cu fundita neagra la spate. Si pentru ca o tinuta all gray este destul de banala, alege o geanta grena crosetata, cu combinatie de piele, pentru a da tinutei un plus de culoare.
bebit
Postat pe 4 Mai 2009 13:53
P entru o iesire cu prietenele, iti propunem o rochie bej, petrecuta in talie cu o curea si purtata cu pantofi argintii si o geanta mare pentru a avea loc toate lucrurile pe care vrei sa le iei cu tine.

Pentru o intalnire cu el, poarta o rochie gri dintr-un material lejer cu brau negru la care nu uita sa asortezi o pereche de pantofi gri metalizat cu fundita neagra la spate. Si pentru ca o tinuta all gray este destul de banala, alege o geanta grena crosetata, cu combinatie de piele, pentru a da tinutei un plus de culoare.
bebit
Postat pe 4 Mai 2009 13:59
entru o iesire cu prietenele, iti propunem o rochie bej, petrecuta in talie cu o curea si purtata cu pantofi argintii si o geanta mare pentru a avea loc toate lucrurile pe care vrei sa le iei cu tine.

Pentru o intalnire cu el, poarta o rochie gri dintr-un material lejer cu brau negru la care nu uita sa asortezi o pereche de pantofi gri metalizat cu fundita neagra la spate. Si pentru ca o tinuta all gray este destul de banala, alege o geanta grena crosetata, cu combinatie de piele, pentru a da tinutei un plus de culoare.
bebit
Postat pe 4 Mai 2009 14:00
Pentru o iesire cu prietenele as opta pentru o tinuta casual formata dintr-o rochie lejera din bumbac cu imprimeu floral ,careia i-as ajusta o pereche de sandale ortopedice si o geanta in acelasi ton cu tinuta.Iar pentru o seara cu iubitul as indrazni sa-l surprind prezentandu-ma la intalnire imbracata cu o rochie rosie lunga care sa atinga tocul inalt si subtire al sandalelor rosii combinate cu cateva linii aurii.Pe mana as lasa sa iasa in evidenta o frumoasa gentuta aurie.Nici accesoriile nu ar fi ignorate acestea fiind potrivite cu intreaga tinuta.
yoana_yd
Postat pe 4 Mai 2009 14:07
Pentru o iesire cu iubitul,oriunde ar fi,ma imbrac sport,in treining,pentru ca asa ne simtim cel mai bine impreuna,suntem comozi,si nu trebuia sa aratam eu stiu ce cand suntem cu persoana iubita,pentru ca te iubeste asa cum esti.Iar pentru iesirea cu prietenle,intotdeauna ceva sexi...ce doar de aia se zice ca iesim cu fetele sa agatam toate privirile baietilor...deci o pereche de pantalonasi stramti negri,un tricou mai decoltat,sau o bluzita transparenta,tocuri,poseta,ochelari...cat mai sic...


Astea ar fii alegerile mele:)
No_StresS
Postat pe 4 Mai 2009 14:09
cu prietenele ma imbrac lejer dar in acelasi timp sexy iar cu iubitul in functie de eveniment:daca iesim in oras intr-o rochita cat mai sexy iar daca suntem numai noi doi intr-o lenjerie cat mai atragatoare si cat mai minuscula ca sa-mi poata atinge pielea delicata datorita cremei NIVEA
caty_micutza18
Postat pe 4 Mai 2009 14:12
pai la intlnirea cu fetele in oras as opta pentru o pereche de blugi si un top lenjer dar cu decolteu generos, poate asa schimb iubitul: :)
iar la seara petrecuta cu iubitul meu nu prea as lua mare lucru pe mine poate un set de lenjerie albastru, culoarea lui preferata
BUCAOANA
Postat pe 4 Mai 2009 14:32
Tinand cont ca nu iesim foarte des doar noi fetele in oras si atunci cand iesim mergem la o cafea nu ma imbrac nici foarte elegant dar nici sport , casual , cu pantofi,pantaloni sau fusta si o camasa
Dar daca sunt cu iubitul meu ma imbrac cat mai elegant cu ttoate ca iubitul e si sotul meu daca iesim ma imbrac elegant daca stam in casa pun ceva cat mai sexi si cat mai putine lucruri
dinastie
Postat pe 4 Mai 2009 14:34
de obicei imi place sa adopt un look cat mai original care sa atraga multe priviri de admiratie din partea celorlalti...la o iesire cu prietenele, m-as imbraca cat mai funky,colorat pt a exprima spiritul meu de viata si optimismul de care incerc sa dau dovada mai tot timpul...la o iesire cu iubitul mi-ar placea sa adopt o tinuta retro,dar in acelasi timp si noncomformista...in general iubesc aceste doua stiluri vestimentare pt faptul ca ne scoate in evidenta trasaturile copilaroase pe care ,din pacate, unele le pierdem mult prea devreme
kudika018014
Postat pe 4 Mai 2009 14:34
1.daca as iesi cu prietenele mele cred k mas imbraca intro tinuta lejera dar in acelasi timp sa imi pun in valoare feminitatea si pentru a ne distra :jeans.pantofi negri care este arma femeii ,un top care sa imi puna in evidenta formele si ,o gentuta,si totodata sa transmit celor din jur k lotiunea de corp pe care o folosesc ma face sa ma simt lipsita de prejudecati si sigura pe mine ceea ce este foarte important pentru noi femeile ,
2,iar la o seara cu iubitul meu cred k as opta pentru o tinuta sexi,feminina,iar aceasta este trebiue sa fie compusa dintr-o rochita neagra usor cambrata pt a defini formele,dress negru,pantofi negri din lac cu platforma si inevitabilul plic roz pt a pune o pata de culoare tinutei,cu siguranta te va mangaia pe maini si te va intreba care e secretul pentru o piele atat de fina.

laura_diana
Postat pe 4 Mai 2009 14:35
Intr-adevar, depinde unde as iesi cu prietenele/iubitul insa, indiferent de locatie, m-as imbraca in haine in care sa ma simt bine, si care sa imi scoata in evidente partile cele mai frumoase ale corpului. Eu, cu prietenele de obicei merg la o cafenea...aproape de zona in care locuiesc. Cunosc pe mai toti de acolo, asa ca nu prea ma straduiesc sa mai impresionez pe cineva, caci m-au vazut si in cele mai proaste si in cele mai bune zile ale mele. Intr-o pereche de skinny jeans inchisi la culoare, un tricou dragut si balerini ma simt cel mai bine si mai comod - pentru o intalnire cu prietenele - . Cat despre o intalnire cu iubitul?! Aici e putin mai dificil! Chiar depinde foarte mult locul unde mergem. Dar, pentru o seara petrecuta intr-un restaurant mai elegant, sa zicem, little black dress ma scoate cu siguranta din incurcatura, plus niste pantofi superbi, cu platforme, de preferinta rosii, un ruj rosu si cu siguranta il pun pe jar pe iubit!!
irina02
Postat pe 4 Mai 2009 14:44
o seara cu fetele.....super.......pantaloni scurti negri eleganti, o perche de sandale cu platforma cu toc asortate cu pantaloni negri, o gentutza plic de culoare crem si o camasa fara maneci alba sau in nunate deschise cu o bratzara lata crem
seara cu iubitul...depinde unde.....oricum ceva provocator...probabil o rochie bandaj fara umeri de culoare gri , bej sau roz murdar cu talie marcata de culoare neagra..........................asortata cu o perche de pantofi cu platforma negri si o gentutza plic in nuanta rochitei sau de ce nu neagra cu un accesoriu asortat rochitei
roxy_02
Postat pe 4 Mai 2009 14:50
iesire cu prietenele:avand in vedere ca e o iesire alaturi de prietenele mele as adopta o tinuta lejera si anume:o pereche de jeansi,un tricou/maieu care sa imi etaleze feminitatea...in picioare as purta o pereche de pantofi cu toc nu foarte inalt(avand 1.56 m este necesar:)...si avand in vedere ca ador accesoriile as adauga si niste margelute colorate ca doar e primavara....si trebuie sa fim vesele atat prin starea noastra de spirit cat si prin felul in care aratam.Parul mi l-as face intr-un mod mai nonconformist si anume...cateva agrafe prin el....si restul lasat in voia lui...:D

iesire cu iubitul:atunci cand amintim de o iesire cu iubitul,ne gandim si la momentele de dupa... :P...asa ca voi purta o rochita draguta...nu foarte eleganta....si foarte sexy in acelasi timpiar in picioare o pereche de sandalute comode si nu foarte inalte...ca sa putem sa ne si plimbam putin.....asta dupa ce vom merge sa mancam ceva intr-un restaurant nu foarte populat....ca sa ne simtim bine si in largul nostru...

va pup si sper sa ma numar printre fericitele castigatoare
kitty_pui
Postat pe 4 Mai 2009 14:51
iesire cu prietenele:avand in vedere ca e o iesire alaturi de prietenele mele as adopta o tinuta lejera si anume:o pereche de jeansi,un tricou/maieu care sa imi etaleze feminitatea
iesirea cu iubitul:o tinuta eleganta
kudika020232
Postat pe 4 Mai 2009 14:54
pentru iesirea cu prietenele as prefera o tinuta sport ,o pereche ginsi ,un tricou in doua culori (una similara cu a ginsilor) ,o pereche adidas ,iar pentru seara cu iubitul as prefera o lenjerie intima de la Mely - Melo ,din doua piese partea de sus foarte transparenta ,peste sini cu broderie care sa ascunda partial sinii pentru a deveni mai incitanti ,iar partea de jos din dantela ,culori p[referabile galbe lamii , vernil , negru .


mota aurelia

e-mai relimota@yahoo.com.
kudika014678
Postat pe 4 Mai 2009 14:55
Pentru o iesire cu prietenele m-as imbraca intr-o rochita in culori pastelate (in special roz ca sa le oftic :P), cu balerini, cu o geanta mare si cu putine accesorii (doar o bratara sau doar cercei). Evident ma refer la o iesire in timpul zilei. La o iesire cu iubitul la un restaurant mi-as lua o rochie neagra pe umeri, pana la genunchi accesorii rosii, o geanta plic neagra, sandale negre. Parul l-as lasa desfacut si as adopta un machiaj discret.
Mona_Justine
Postat pe 4 Mai 2009 15:12
1. Pentru iesirea cu bombonicile mele aleg un maieut alb dantelat, o fustita deasura genuchiului gri-mahon si o pereche de pantofi albi sparti in fata. Accentuez cu o pereche de ochelari negri, o gentuta plic, cercelusi micuti si un ceas casual.

2. Seara petrecuta cu iubitul meu in incinta unui local .. Rochita decoltata gri deschis cu dantela neagra la baza umerilor, pieptului, soldurilor si o pereche de pantofi pe model rotund, cu toc gros si inalt...Finalizez cu bijuterii finute cu pietre negre and GO!
crzy_gurll_22
Postat pe 4 Mai 2009 15:38
Pentru o iesire cu prietenele as opta pentru tinuta urmatoare : jeans negru, sandale maro/crem , un maieu negru simplu (eventual pe gat) , geanta de culoarea sandalelor si o geaca neagra de piele scurta . .Pentru o iesire cu iubitul as opta pentru tinua urmatoare : rochie glamour alba , in talie o curea mare neagra , sandale negre nu ft inalte , geanta plic , negru cu alb ,( un bolero alb/negru pentur ca rochia este cu corset ) iar parul lasat pe spate , eventual niste bucle rebele .
georgydinu
Postat pe 4 Mai 2009 15:51
;)) sunt intr-adevar 2 momente speciale, fiecare in felul sau, desigur. tinutele la care m-am gandit ar fi foarte potrivite pt o iesire in parc la o plimbare sau la o terasa, ca tot sunt afara zilele astea asa frumoase si insorite, asa ca trebuie profitat de ele cat se poate de mult.
pai, la numarul 1 raspunsul ar fi ceva comod si chic totodata. o pereche de jeans inchisi la culoare, o bluzita uni, culoare bej sau crem, balerini colorati si o asarfa care sa dea culoare intregii tinute. eventual o geanta care sa nu iasa insa prea mult pentru ca in general optez pt accesorii colorate. aaa! & sunglasses! must have! :D
iar la intalnirea cu iubitul as opta pentru o rochita deasupra genunchilor, cu manecuta foarte scurta vernil, marcata cu o palarie sau o curea de o culoare pamantie, ca tot se poate combinatiile de culori feminine cu cele pamantii. alte accesorii as lua o bratara tot intr-un ton pamantiu. incaltari - platforme :)
cred ca aceste tinute sunt perfecte pentru plimbari luuuungi cu mult fun si multa dragoste prin soarele prezent pe cer zilele astea. bucurati-va si voi :)
AAnnDDrrAA_Maria
Postat pe 4 Mai 2009 15:55
cu prietenele neaparat elegant,ele sunt cele mai critice,au un ochi....cu prietenul(sotul)si mai elegant deoarece este extrem de pretentios.Tinuta nr1-pantalon negru,bluza matase naturala,balerini lac,geanta lac,esarfa cu model floral.Tinuta nr2-fusta scurta neagra,bluza matase rosu aprins,ciorapi negri,pantofi cu toc f f inalt,geanta mica(barbatii fac alergie la gentile tip sacosa),accesorii elegante,coafura impecabila,
cozmacarmen_yahoo_com
Postat pe 4 Mai 2009 16:00
Inainte sa ies cu fetele fac un dus si apoi....lotiunea de corp Nivea Happy Time imi spune cu ce sa ma imbrac: o rochita subtire de matase, caci oricum simt ca plutesc.
Iar pentru o seara alaturi de iubitul meu ma hotarasc sa nu ies in oras ci sa imbrac camasa lui alba si sa stam in fata semineului. E mult mai romantic
rusanalina
Postat pe 4 Mai 2009 16:00
hmm cu prietenele m-as imbraca mai lejer cu o bluza mai lunga si vaporoasa sau cu o camasa lunga cu o centura,pantaloni scurti din denim,o gentuta intr-o parte si niste sandale gladiator ,iar cu iubitul m-as imbraca putin mai sexi cu o rochie lunga,vaporoasa ,care accentueaza bustul,in bretele ,putin decoltata, de culoare turcoaz:X , niste cercei lungi,o poseta plic si niste sandale in multe bretele.
kudika016362
Postat pe 4 Mai 2009 16:06
la intalnirea cu prietenele mi as lua o rochita foarte colorata in tonuri de primavara -vara si niste sandalute asortateiar parul lasat pe spate si in par o agrafa finuta.
iar la intalnirea cu iubitul mi as lua o rochita neagra little black dress pana deasupra genunchilor cu o fundita foarte mica sub piept , de culoare argintie,iar in picioare mi as lua niste pantofi decupati arginti cu negru , parul prins intr o coada de cal, foarte simplu si machiata smokey ice.
crystynabyanca
Postat pe 4 Mai 2009 16:08
pt o seara cu fetele as opta pt o rochie mulata in care sa ma simt foarte comoda si chiar daca am tocuri sa nu se simta acest lucru pe ringul de dans, sa ma pot misca in voie iar pt o seara cu iubitul meu cred ca as alege sa port camasa lui, incheiata la un singur nasture si in rest nimic si asa sa petrecem seara respectiva relaxandu-ne cu un masaj si un pahar de vin.
mirela03
Postat pe 4 Mai 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Silan - 3-30 septembrie 1784 De la: nika_anca 25 Noiembrie 2009 17:08
Castiga o invitatie dubla la deschiderea stagiunii 2011-201 a Operei Nationale Bucuresti! 69 De la: concursKudika 14 Octombrie 2011 15:11
Castiga unul din cele 15 premii parfumate oferite de Silan! 327 De la: simop 20 Iulie 2011 17:33
Concurs Pantene saptamana 2 399 De la: concursKudika 4 Octombrie 2010 11:36
Concurs: Papucei.ro te incalta pentru vara 533 De la: concursKudika 22 Mai 2009 15:49