Setari Cookie-uri

cred ca nu stie ce vrea acum...

Buna ziua prietenele mele...
Asa va consider chiar daca raspunsurile voastre nu sunt pe gustul meu uneori...Am o nelamurire in felul cum gandeste iubita mea...Nu stiu daca ati citit subiectul scris acum cateva saptamani de mine in care descriam prin ce telenovela am trecut pana acum...I n fine..
Iubita mea s-a mutat acum de la mine...Are doua luni de cand a plecat,dar eu ma mai duc pe la ea pe la job,i-am dus un cos mare de trandafiri rosii,ii mai scriu mesaje de iubire si de intemeiere a unei familii.Daca ati citit povestea mea stiti despre ce vorbesc asa ca n-am sa mai intru in detalii.Cred ca nu stie ce vrea acum...ori sa se intoarca la mine,ori sa termine de tot.Eu stiu ca o femeie care vrea cu tot sufletul sa termine o relatie iti spune direct.La inceput dupa ce a plecat mi-a spus de cateva ori asta,dar in ultimul timp,dupa ce i-am spus de sute de ori sa ne casatorim si sa fim o familie,sa avem un copil nu mai spune sa o las in pace,ba chiar mi-a spus adevaratul motiv pt care a plecat...copilul nostru nenascut,avortat si ca are nevoie sa-si puna ordine in ganduri.Dar dupa 2 luni n-a avut timp sa-si puna ordine in ganduri?Eu cred ca totusi vrea sa se intoarca dar nu stie deocamdata pe ce drum s-o apuce.Voi ca femei ce credeti ca este in mintea ei acum?Sa cred ca se va intoarce?
wizz
Postat pe 15 Aprilie 2010 17:54
Din moment ce nu iti mai spune s-o lasi in pace inseamna ca mai exista sanse sa se intoarca la tine, este afectata si din cauza avortului, tu trebuie s-o intelegi si sa continui mai departe cu tot felul de gesturi frumoase, crede-ma ca in general noi femeile adoram sa ni se spuna cuvinte frumoase.Succes si numai bine!!
rahela11
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:46
nu te supara dar vreau sa te intreb cine a decis faza cu avortul?sau a fost o problema de sanatate?
kudika172057
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:56
De la: kudika172057, la data 2010-04-24 10:56:50nu te supara dar vreau sa te intreb cine a decis faza cu avortul?sau a fost o problema de sanatate?


Sustin curiozitatea.
anissya
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:34
ea probabil se simte confuza inca,se incadreaza intr-una din categoriile de femei nehotarate, ii place si sa se joace si ii este frica pentru o relatie mai restransa, castoria, parere mea: incearca sa fi mai rece sa nu-i mai dai atata satisfactie, sa vezi,ea te va cauta ?
creatza_cory
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:31
De la: creatza_cory, la data 2010-04-27 17:31:26 ea probabil se simte confuza inca,se incadreaza intr-una din categoriile de femei nehotarate, ii place si sa se joace si ii este frica pentru o relatie mai restransa, castoria, parere mea: incearca sa fi mai rece sa nu-i mai dai atata satisfactie, sa vezi,ea te va cauta ?

asta este un fapt real poate se simte bine in situatia de a fi curtata asa cum spune si prietena noastra incearca sa pari mai indiferent in aparenta si sa vezi daca te va cauta ca femeie iti spun ca atunci cand vad ca persoana care ma cauta si ii arata sentimentele este indiferenta si nu ma mai cauta inseamna ca e ceva .
kudika172057
Postat pe 28 Aprilie 2010 09:00
eu nu am citit povestea ta dar de ce ati facut acel avort?de ce acuma dupa ce ati omorat un mic sufletel iti doresti din tot sufletul sa fie a ta?gandeste-te ca pe langa dezamagirile sentimentale pe care le are legate de acel avort, mai sunt si dezamagirile pe care le are legate de tine deoarece nu ai vrut atunci cand sa intamplat si a trebuit sa face-ti avortul si abia acuma sa realizezi ca ea e defapt ceea ce iti doresti, trebea sa faci toate gesturile aste inainte nu acuma, acuma este umpic cam tarziu, vorba accea "dupa ce ai omorat omul iti ceri scuze", dar exista intotdeauna o speranta deoarece noi femeile suntem mai "masochiste" si daca iubim iubim nebuneste,are si ea nevoie de o pauza este normal deoarce sunt multe razboiae in sufletul ei in momentul de fata, dar nu uita ca ea e cea care are nevoie de o pauza, nu tu, deci insista pt ca daca te iubeste si nu sa stins totul se va intoarce la tine....take care
deniysika
Postat pe 5 Mai 2010 14:40
De la: wizz, la data 2010-04-15 17:54:49Buna ziua prietenele mele...
Asa va consider chiar daca raspunsurile voastre nu sunt pe gustul meu uneori...Am o nelamurire in felul cum gandeste iubita mea...Nu stiu daca ati citit subiectul scris acum cateva saptamani de mine in care descriam prin ce telenovela am trecut pana acum...I n fine..
Iubita mea s-a mutat acum de la mine...Are doua luni de cand a plecat,dar eu ma mai duc pe la ea pe la job,i-am dus un cos mare de trandafiri rosii,ii mai scriu mesaje de iubire si de intemeiere a unei familii.Daca ati citit povestea mea stiti despre ce vorbesc asa ca n-am sa mai intru in detalii.Cred ca nu stie ce vrea acum...ori sa se intoarca la mine,ori sa termine de tot.Eu stiu ca o femeie care vrea cu tot sufletul sa termine o relatie iti spune direct.La inceput dupa ce a plecat mi-a spus de cateva ori asta,dar in ultimul timp,dupa ce i-am spus de sute de ori sa ne casatorim si sa fim o familie,sa avem un copil nu mai spune sa o las in pace,ba chiar mi-a spus adevaratul motiv pt care a plecat...copilul nostru nenascut,avortat si ca are nevoie sa-si puna ordine in ganduri.Dar dupa 2 luni n-a avut timp sa-si puna ordine in ganduri?Eu cred ca totusi vrea sa se intoarca dar nu stie deocamdata pe ce drum s-o apuce.Voi ca femei ce credeti ca este in mintea ei acum?Sa cred ca se va intoarce?


Parerea mea e ca i ai facut ceva destul de serios ,(poate nu esti constient sau poate nu crezi cand iti spune ce o deranjeaza la tine ) daca dupa ce -i trimiti atatea dovezi de dragoste tot mai are nevoie de timp pentru clarificarea sentimentelor ..
Caz concret: m-am despariit de tip ( care era OK, dragut, politicos si destept, tinea la mine , etc..) pentru ca avea un tic nervos care ma scotea din pepeni ( isi sugea un dinte cu zgomot si nu era constient ca face asa ceva , si cand ii ziceam nu recunostea, ( desi l am filmat cu telefonul ca sa se vada si el cum face ) dar nu se putea controla , nu-si dadea seama si dupa o vreme era enervat cand ii ziceam iar de chestia asta. Asa ca ne-am despartit si el nu intelegea pt ce ne-am despartit , si cred ca nici acum nu crede ca asta era motivul ( pentru ca in final a trebuit sa -i zic alt motiv ca nu mai scapam de el cerandu-mi explicatii pentru despartire si motivul cu suptul dintelui nu l credea real; ) in final i-am zis si eu ceva ca .. am nevoie de timp sa mai clarific, ca mai sunt legata de fostul si etc,,.. si nu vreau sa l tin agatat de mine ,etc.." ca sa l fac sa inteleaga sa ma lase in pace . :)

kudika052198
Postat pe 6 Mai 2010 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dar fata, domnisoara, femeia geaman?? 2 De la: sandrone 11 Iunie 2009 10:28
Ma iubeste sau nu? Nu mai stiu ce sa cred. 4 De la: ella_c 25 August 2010 09:30
ce sa fac sa ma impac cu ea??? ajutati-ma va rog sun disperat! 18 De la: kudika_9803 2 Iulie 2012 11:22
El, iubirea mea sau copii mei? 1 De la: 21 Iunie 2018 19:31
ciudat... 16 De la: AndreiD 26 Iulie 2009 00:20