Setari Cookie-uri

cum sa o fac sa ma ierte ???

De la: MissRainbow, la data 2012-08-09 14:15:32
De la: kudika_13909, la data 2012-08-09 13:43:28Buna , ma numesc iustin am 19 ani si m-am despartit de ce aveam mai scump pe lumea asta am stai cu ea 1 an si 8 luni pentru si ne-am desp ca a a fost gresala mea pt ca intr-o mi-am pierdut mintile si i-am dedicat o melodie foarte urata dar care nu o ascultasem nici macar eu toata si imi recunosc vina ,............................................


Singura etapa repetitiva,din viata unui om,este adolescenta,pe care,fiecare dintre noi,am trait-o in mod asemanator,cu furii si iubiri ravasitoare!!!

Tinere,nu poti iubi pana la cer si inapoi,si,in acelasi timp,sa faci greseli copilaresti,,oricat ai incerca sa ne convingi de acest lucru!!Acea iubire pana la cer,,este nesfarsita,cosmica,deci nu este compatibila cu greseala,eroarea strecurate in relatie!!!Ti-ai luat in deradere iubita,,acum,,,nu mai are rost sa insisti in recuperarea ei,odata raul facut,,greu se vor vindeca ranile sau chiar deloc!!!!Din esecuri,,se dobandeste experienta,nu din victorii,,ele,doar o infrumuseteaza!!!

Sfat---Incearca sa nu mai disimulezi iubirea,caci,atunci,cand iubesti,eviti sa iti "lovesti" partenera!!!Singurul lucru,pe care il apreciez la tine,,este faptul ca nu ai batut-o niciodata,,eii,asta da,comportament matur,,,poate fi un criteriu de selectie a barbatilor!!!Domnisoara in cauza,nici nu stie ce a pierdut!!!!!!
kudika_13909
Postat pe 9 August 2012 23:31
Miss Rainbow - din cauza oamenilor ca tine m-am despartit de ea , de unde stii tu ca eu nu o iubesc pana la cer si inapoi ? pentru simplu fapt ca am gresit ? nu este adevarat ce spui deoarece o greseala poate fii iertata treci si peste asta , dar ceea ce simti in sufletul tau pentru perosana iubita nu iti ia nimeni niciodata si asta nu se poate schimba prea curand asa ca daca vrei sa dai un sfat bun si intelept da-l dar nu asa sa te aflii in treaba !
kudika_13909
Postat pe 9 August 2012 23:36
mai curcubeu
kudika_13909
Postat pe 9 August 2012 23:37
De la: kudika_13909, la data 2012-08-09 23:36:08Miss Rainbow - din cauza oamenilor ca tine m-am despartit de ea , de unde stii tu ca eu nu o iubesc pana la cer si inapoi ? pentru simplu fapt ca am gresit ? nu este adevarat ce spui deoarece o greseala poate fii iertata treci si peste asta , dar ceea ce simti in sufletul tau pentru perosana iubita nu iti ia nimeni niciodata si asta nu se poate schimba prea curand asa ca daca vrei sa dai un sfat bun si intelept da-l dar nu asa sa te aflii in treaba !



"Mai",tinere,nu fi acid in exprimare,caci,se pare,ca si fata de iubita ta,la fel te-ai comportat si acum,culegi roadele!!!Nu este frumos si nu esti manierat!!Nu ai inteles nimic din ceea ce am postat mai sus!!!Sa te lamuresc!!!

In primul rand,,sunt de acord cu ceea ce spui ca simti fata de fosta iubita,este normal sa fie astfel atunci cand vorbim de varsta adolescentina,dar la fel de adevarat este faptul ca ai fost necuviincios fata de ea,prin dedicarea acelei melodii insipide,care a pus-o in situatia de a se desparti de tine!!!
Remarcandu-ti furia in limbaj,presupun ca si acest stil de conversare ,nu i-a fost strain domnisoarei,si iata cum reusesti sa te autocaracterizezi!! Ai gresit fata de ea,,presimt ca nu numai gestul copilaresc,la care ai facut referire, a stat la baza despartirii voastre,nu cred ca numai acesta este morivul!!!Ea,probabil,este o fire hotarata,care nu vrea sa tolereze anumite atitudini ,neplacute pentru ea,si care a luat decizia sa nu mai fie cu tine,,unde am gresit in spusele mele?Da,dragostea ta este pana la cer si inapoi,dar supararea ei ,este la fel de mare,,caci nu se astepta la asa ceva,ca venind din partea ta!!!

Dorinta -ti de a o readuce in viata ta ,este fireasca,in conditiile in care iubirea pentru ea este nealterata,dar pentru ca aceasta sa se intample,este necesar acceptul domnisoarei respective,,,refuzul ei,,te nemultumeste,dar trebuie sa intelegi ,ca nu toate femeile suporta comportamentul neavenit!!Poti insista in actiunea de a reinnoda relatia,,dar fa-o cu rabdare si calm,nu cu nervi si posesivitate,,iubirea este rabdatoare si toleranta!!!Nu mai fi disperat,fata respectiva ,,nu are nevoie de persoane tragice ,in viata sa,,fii ponderat in manifestari,acorda-i putin timp,,faptul ca esti incisiv,,fata de mine,,este mai putin important,dar daca uzitezi acelasi stil si fata de ea,,nu iti dau nici minimul de sanse de refacere a legaturii voastre!!Arunci vorbe fara a avea cunostinta,in totalitate ,de semnificatia si greutatea lor,fii foarte atent pe viitor!!!


Esti un tanar aflat la inceput de drum,,foarte frumos ca stii sa iubesti profund,dar acea intelepciune ,la care faci referire raportandu-te la mine,fii rezonabil si insusesteti-o in relatia cu fosta iubita,nu prin vorbe urate ,ci prin reactii normale,firesti unui tanar aflat la varsta iubirii de debut!!!Ai gresit,se pare,remediabil,in fata domnisoarei,si drept consecinta,,te mai accepta ,doar ca pe un bun prieten,,fa in asa fel incat sa-i schimbi hotararea,daca se va putea acest lucru!!!O greseala poate fi uitata,este adevarat,dar ma indoiesc ca a fost numai una,,nicio femeie nu este atta de radicala,atunci cand iubeste,dar poate fi astfel,in cazul in care se insista in greseli!!

Sfat final--schimba modul de abordare a relatiei,,fii calm,nu rautacios,,iubeste ,dar fara acte insotite de violenta verbala,,,si ,poate,,vei avea succes !!Poate!!!Nimeni nu o poate obliga pe fosta iubita,sa se intoarca la tine,daca nu isi doreste acest lucru,,cred ca ar trebui sa iei si acest aspect in calcul,,poate fi un sfarsit ,deloc romantios!!!

Din cauza oamenilor ca mine ,te-ai despartit de ea?????? Iar ai facut o afirmatie gratuita!!!Persoanele ,asemenea mie,,au trecut prin astfel de treburi si stiu cum decurg lucrurile,ce pot sa-ti spun este faptul ca mai ai foarte multe lucruri de invatat,si,eu,ca si ceilalti,,mi le-am insusit la timpul potrivit!!!Este randul tau acum!!! Hm,o intrebare,,,dar de unde ma cunosti,incat sa faci astfel de afirmatii?Esti in stare sa inveti sa cunosti oamenii?????
MissRainbow
Postat pe 10 August 2012 07:48
Ai mare dreptate in legatura cu comportamentul tocmai de aia m-am hotarat odata pt totdeauna sa fiu acel baiat care am fost odata pt iubita mea ... tandru , romantic , fara cuvinte vulgare si nervi . Stiu sa cunos un om ca sa iti raspund si la intrebarea ta ! Am invatat sa pretuiesc mai mult ca niciodata deoarece cand un om drag tie iti moare poti face orice ca din groapa nu-l ma poti scoate sa il readuci la viatza ... asa s-a intamplat si la mn daca intelegi , numai ca pe plan sufleteste si sentimental pt ca i-am pierdut sufletul si acum am incercat sa il readuc inapoi , acest incident pentru mine a fost o ADEVARATA lectie de viata mi-am deschis ochii si am realizat cu ADEVARAT ca trebuie sa pretuiesti la maxim cat ai langa tn ceea ce vrei ! Cu toate ca am 19 ani dar treapta mea de maturitate am satit-o de la varsta de 16 ani daca vrei sa ma intrelegi si cu toate acestea eu iti dau dreptate la faza care ai zis-o ca am facut un gest copilaresc si PROSTESC pot spune ( de adolescent ) eu nu sunt asa , doar a fost o clipa de tulburare si razboi infern in sufletul meu si presupun ca din acest motiv m-am comportat asa cu persoana pe care o iubesc ! REGRET enorm si m-am schimbat TOTAL din orice punct de vedere si ma refer si la viata de zi cu zi nu neaparat viatza de relatie , trebuie sa gandesc limpede si clar cand fac ceva , pt ca la nervi niciodata dar NICIODATA sa nu iei decizii asta este valabil pt toti oamenii .... voi spune o chestie care sunt sigur ca a fost spus si de alti baieti ... dar eu cum o iubest pe aceasta fata nu am iubit pe nimeni in viatza mea .... si pentru mine este cea mai frumoasa fiintza posibila si o IUBESC ! .......... iti multumesc pentru sfatele pe care mi le-ai dat dar sincer sa fiu le-am aplicat inainte sa le citesc pe ale tale deoarece nu am mai intrat asa des pe acest site .... o intrebare am daca nu e cu suparare .... cati ani ai ca dai impresia ca ai trecut prin viata cum ai specificat si u mai sus si ca ai avut multe relatii !
kudika_13909
Postat pe 10 August 2012 21:55
teoretic,privind in viitor , ar fi meritat mai multe(prietenii stiu de ce)
kudika_14006
Postat pe 11 August 2012 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOE DE MAI MULTE PARERI !!!!! 9 De la: kudika414141 25 Iulie 2011 12:27
Mintea vs. inima 48 De la: sunshine04 18 Iunie 2012 20:48
Inca il iubesc desi nu ne-am luat adio oficial? Ce sa fac? 20 De la: sweetadryana 31 Iulie 2009 22:16
ajutati`ma cu sfaturi va rog mult! 8 De la: mara211978 12 Aprilie 2010 18:42
poti sa te indragostesti de pe internen 33 De la: fanamylee 3 Octombrie 2011 00:06