Setari Cookie-uri

De Ce cand iubesti inseli?

Astept raspunsuri...

Postat pe 13 Mai 2009 17:16
Din plictiseala
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 17:18
De la: terorista27, la data 2009-05-13 17:16:55Astept raspunsuri...

tu de ce nu raspunzi???
ralu_zar
Postat pe 13 Mai 2009 17:20
pai nici ea nu stie din ce cauza a inselat... de asta o intrebat sa vada ce scuza gaseste sa'i spuna iubitului
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 17:24
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 17:24:36pai nici ea nu stie din ce cauza a inselat... de asta o intrebat sa vada ce scuza gaseste sa'i spuna iubitului




on topic: cand iubesti, mai ai timp sa inseli?
_fantoma_
Postat pe 13 Mai 2009 17:26
Cand iubesti NU inseli !
iris_4_ever
Postat pe 13 Mai 2009 17:58
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 17:58:15Cand iubesti NU inseli !

Cu sigurantza atunci cand iubesti cu adevarat nu inseli!!!
Sunt atat de indragostita de 2 ani aproape ,incat sincer nici macar nu "admir' barbatzi pe strada sau nu imi trec prin cap lucruri de genul ...cum ar fi cu altcineva,pt ca sunt happy si nu-mi lipseste atentia persoanei iubite!
Deci nu merge "a insela"...cu "a iubi"!
luyyzz
Postat pe 13 Mai 2009 21:40


Pentru ca nu stii ce inseamna sa iubesti.
valita76
Postat pe 14 Mai 2009 12:39
De la: terorista27, la data 2009-05-13 17:16:55Astept raspunsuri...


poate doar crezi k iubesti... sau ti se pare... sau te amagesti... sa minti k iubesti... k altfel n ai insela..nici cu gandu, draga mea
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 12:42
fals! daca iubesti nu inseli , poate doar cand ai impresia ca iubesti
Peony
Postat pe 14 Mai 2009 22:09
se pare ca toti au zis acelasi lucru si nu cred ca vreo pers care sa nu iti zica acelasi lucru!
anca0704
Postat pe 14 Mai 2009 22:12
pai depinde pe cine iubesti....pe inselat sau pe amant?!

Postat pe 14 Mai 2009 22:27
pt ca dorinta a fost creata ca sa te faca sa-ti pierzi mintile...
anette2983
Postat pe 17 Mai 2009 13:58
Cand iubesti si esti constient ca iubesti nu inseli...never...
camelusha83
Postat pe 19 Mai 2009 10:43
nu se stie de ce....de cind lumea si pamintul asta..................
pamela_1
Postat pe 19 Mai 2009 14:47
De la: camelusha83, la data 2009-05-19 10:43:43Cand iubesti si esti constient ca iubesti nu inseli...never...



nici macar nu trebuie sa fi constient ca iubesti. daca iubesti, nu te gandesti la altul, pur si simplu.
_diana_
Postat pe 19 Mai 2009 15:15
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 17:58:15Cand iubesti NU inseli !


Daca se iubesc cu adevarat nu insala.
Daca nu mai iubesti persoana cu care esti, si nu mai este cum a fost, atunci cauti in alta parte ceva ce nu mai gasesti la prietenul sau prietena ta, si traiesti cu impresia ca este mult mai bun decat ce ai acum..
Aici se face o alta greseala, cand ne indragostim de cineva il vedem perfect, sau perfecta, si cu timpul asta se schimba, si iti dai seama ca omul de care te-ai indragostit nu mai este acelasi cu cel de acum.
Asta este trist, din pacate si nu sunt deloc deacord cu cei care insala.
Ce rost mai are sa ai pe cineva daca tu inseli si nu te intereseaza o relatie serioasa?
Este problema lor daca insala, mergi mai departe sau daca vrei si crezi ca se poate schimba atunci mai dai o sansa, dar numai una,nu mai multe pt ca apoi devine obisnuinta...
Floare_de_castan
Postat pe 19 Mai 2009 15:33
asa e..cand iubesti nu inseli.Iubirea e fidela

Postat pe 19 Mai 2009 16:00
pentru ca atunci knd inseli nu mai iubesti
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 16:02
De la: _diana_, la data 2009-05-19 15:15:10
De la: camelusha83, la data 2009-05-19 10:43:43Cand iubesti si esti constient ca iubesti nu inseli...never...



nici macar nu trebuie sa fi constient ca iubesti. daca iubesti, nu te gandesti la altul, pur si simplu.


Poti sa nu fii asa constient ca iubesti...sunt destule exemple...si atunci te inseli, de fapt ,mai mult pe tine Nu stiu...nu prea am de gand sa filozofez prea mult...Iubirea e foarte complicata...dar daca iubesti cu adevarat nu inseli...
camelusha83
Postat pe 19 Mai 2009 16:13
O intrebare foarte grea, cel putin ptr mine. " De ce cand iubesti, inseli ?" Trec prin asa ceva. Sunt cu prietenul meu de 8 ani, il iubesc nespus de mult, daca nu as fii cu el, as innebuni, am trecut impreuna peste multe, tine enorm de mult la mine, si eu la fel, tin la el enorm. Facem totul impreuna. Dar, aici exista un mare DAR , acum 2 ani a mai aparut cineva in viatza mea. Acel cineva e ce mi-as fii dorit eu ptr mine, adica e exact ca mine : temperament, ambitie, corectitudine, aspiratii, hobby. Am zis destule.
Deci desi avem relatii stabile si ne iubim partenerii, ne mai intalnim, uneori. ASTA E, NIMENI NU-I PERFECT!!!
The_one_47
Postat pe 19 Mai 2009 20:01
Ramonica28s
Dragostea e sasie ,(nu mai spun oarba )si cand e sa te loveasca, te plezneste cu forta indiferent de situatie....
Nimeni nu cred ca-si propune neaparat sa intre intr-o relatie complicata,dar inima de multe ori te impinge sa faci lucruri cu care multa vreme nu ai fost de acord ...
Spui : " sunt cu prietenul meu de 8 ani, il iubesc nespus de mult, daca nu as fii cu el, as innebuni, am trecut impreuna peste multe, tine enorm de mult la mine, si eu la fel, tin la el enorm. Facem totul impreuna"......
8 ani inseamna si mult si putin in viata unui om....
Cat de oarba sau sasie e dragostea ta pt acel cineva,tine minte un lucru : Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul !!!!!
Insa am o propunere,incearca si te pune in pielea prietenului tau !!!
Ai o relatie cu cineva de 8 ani batuti pe muchie,si buni si rai,si cu bucurii si cu greutati,pt ca asa e viata,si la un moment dat afli ca persoana cu care esti,pe care o iubesti si care sustine ca te iubeste,te foloseste ca surogat pt ca a remarcat dupa atata amar de vreme ca nu mai corespunzi ca temperament, ambitie, corectitudine, aspiratii, hobby....
Iarta-ma,nu vreau sa fiu dura,nu te cunosc insa trebuie sa iei o hotarare !!!!
Inteleg ca si persoana respectiva are o relatie stabila...
Crezi ca se merita ???
Daca isi inseala partenera,bagi mana in foc ca nu o va mai face daka va fi cu tine??
P.S. Naravul din fire nu are lecuire...
Floare_de_castan
Postat pe 20 Mai 2009 11:20
cand iubesti cu adevarat nu inseli
andapui
Postat pe 20 Mai 2009 11:49
da, dar vad ca multi isi dau seama dupa ce inseala :))
morticia_adams
Postat pe 22 Mai 2009 16:24
De la: terorista27, la data 2009-05-13 17:16:55Astept raspunsuri...


Când iubești nu ai ochi decât pentru persoana iubita. nu înșeli. înșeli când nu ești sigur/a de sentimentele tale pentru el/ea.
cathysailor
Postat pe 23 Mai 2009 00:12
De la: ramonica28s, la data 2009-05-19 20:01:34O intrebare foarte grea, cel putin ptr mine. " De ce cand iubesti, inseli ?" Trec prin asa ceva. Sunt cu prietenul meu de 8 ani, il iubesc nespus de mult, daca nu as fii cu el, as innebuni, am trecut impreuna peste multe, tine enorm de mult la mine, si eu la fel, tin la el enorm. Facem totul impreuna. Dar, aici exista un mare DAR , acum 2 ani a mai aparut cineva in viatza mea. Acel cineva e ce mi-as fii dorit eu ptr mine, adica e exact ca mine : temperament, ambitie, corectitudine, aspiratii, hobby. Am zis destule.
Deci desi avem relatii stabile si ne iubim partenerii, ne mai intalnim, uneori. ASTA E, NIMENI NU-I PERFECT!!!


Ramonica mama ,am avut si eu scapari de astea cu ii ,,iubesc'' pe amandoi si pana la urma ma hotaram la unul sau le dadeam papucii la amandoi ca imi trecea iubirea

Fara suparare ,dar nu exista ,,il iubesc dar il insel '' si crede-ma ca stiu exact ce spun pentru ca pana la urma am fost norocoasa si am descoperit ce inseamna sa iubesti cu adevarat !

Ca din pacate iubirea nu tine pana la adanci batraneti asa cum credem si speram cu totii ...asta e cu totul mancare de peste
iris_4_ever
Postat pe 23 Mai 2009 05:45
De la: morticia_adams, la data 2009-05-22 16:24:34da, dar vad ca multi isi dau seama dupa ce inseala :))


Sa stii ca ai dreptate
Problema e ca nu-si dau seama ca iubesc in momentul cand inseala ci in 99% din cazuri atunci cand sunt prinsi cu matza in sac si risca sa-si piarda partenerul

Nu degeaba se spune ca de abia atunci cand pierzi pe cineva incepi sa-l/ o apreciezi la justa valoare !

Ramona ....imagineaza-ti ca afla sotul de existena amantului !
1. Il iubesti = nu vrei sa-l faci sa sufere

2.Afla de amant = automat sufera

3.Afla de amant = divort

3.Afla de amant = va impusca pe amandoi = intra saracu om la puscarie din cauza ta = prizonier din dragoste

4.Ma opresc aici ca dupa crezi ca fac misto de tine si crede=ma ca nu e cazul !
Nu azi si nu aici
iris_4_ever
Postat pe 23 Mai 2009 05:52
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-23 05:52:27
De la: morticia_adams, la data 2009-05-22 16:24:34da, dar vad ca multi isi dau seama dupa ce inseala :))


Sa stii ca ai dreptate
Problema e ca nu-si dau seama ca iubesc in momentul cand inseala ci in 99% din cazuri atunci cand sunt prinsi cu matza in sac si risca sa-si piarda partenerul

Nu degeaba se spune ca de abia atunci cand pierzi pe cineva incepi sa-l/ o apreciezi la justa valoare !

Ramona ....imagineaza-ti ca afla sotul de existena amantului !
1. Il iubesti = nu vrei sa-l faci sa sufere

2.Afla de amant = automat sufera

3.Afla de amant = divort

3.Afla de amant = va impusca pe amandoi = intra saracu om la puscarie din cauza ta = prizonier din dragoste

4.Ma opresc aici ca dupa crezi ca fac misto de tine si crede=ma ca nu e cazul !
Nu azi si nu aici


Intr-adevar a pus punctul pe I
Are foarte mare dreptate...
Floare_de_castan
Postat pe 23 Mai 2009 09:20
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 17:58:15Cand iubesti NU inseli !


De la: iris_4_ever, la data 2009-05-23 05:52:27
De la: morticia_adams, la data 2009-05-22 16:24:34da, dar vad ca multi isi dau seama dupa ce inseala :))


Sa stii ca ai dreptate
Problema e ca nu-si dau seama ca iubesc in momentul cand inseala ci in 99% din cazuri atunci cand sunt prinsi cu matza in sac si risca sa-si piarda partenerul

Nu degeaba se spune ca de abia atunci cand pierzi pe cineva incepi sa-l/ o apreciezi la justa valoare !

Ramona ....imagineaza-ti ca afla sotul de existena amantului !
1. Il iubesti = nu vrei sa-l faci sa sufere

2.Afla de amant = automat sufera

3.Afla de amant = divort

3.Afla de amant = va impusca pe amandoi = intra saracu om la puscarie din cauza ta = prizonier din dragoste

4.Ma opresc aici ca dupa crezi ca fac misto de tine si crede=ma ca nu e cazul !
Nu azi si nu aici


Subscriu! Cand celalalt e universul tau, e greu sa vezi dincolo de el/ea.

Iris, nu te-am mai "vazut" de secole
Dor_a
Postat pe 23 Mai 2009 11:46
voi numiti inselat si daca esti la un suc cu o persona de sex opus???
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Mai 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat...... 6 De la: MotanulDanila 16 Noiembrie 2009 19:26
Ati flirtat vreodata si apoi ati ramas cu ochii-n soare umiliti 69 De la: scorpio67 10 Iulie 2009 11:22
M-am indragostit de cine nu trebuie 28 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 01:43
Ati inselat vreodata iubita/iubitul ,si daca DA ati regretat vreodata?? 143 De la: dragon_fly88 4 August 2014 11:28
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41