Setari Cookie-uri

De Ce cand iubesti inseli?

De treci codrii de arama....
De departe vezi aproape
Diavolyta_
Postat pe 23 Mai 2009 11:53
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-23 11:53:18De treci codrii de arama....
De departe vezi aproape


Rautate!
Dor_a
Postat pe 23 Mai 2009 11:59
raspuns: ....
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Mai 2009 12:01
Mie mi se pare o intrebare lipsita de logica... Daca il iubesti si il inseli inseamna ca nu se descurca deloc in intimitate...
e_v_a
Postat pe 23 Mai 2009 12:03
De la: Dor_a, la data 2009-05-23 11:59:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-23 11:53:18De treci codrii de arama....
De departe vezi aproape


Rautate!


Ba nu's rautate



Diavolyta_
Postat pe 23 Mai 2009 12:55
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-05-23 12:03:54Mie mi se pare o intrebare lipsita de logica... Daca il iubesti si il inseli inseamna ca nu se descurca deloc in intimitate...

stii ... nu e tot timpu vb de intimitate...
morticia_adams
Postat pe 23 Mai 2009 20:37
[quote name='Dor_a' date='2009-05-23 11:46:17] Iris, nu te-am mai "vazut" de secole [/quote]

Sunt prin zona baby doar ca in afara de cafenea nu prea mai am pe unde posta ca de...

Dorule ....aveai dreptate cu alea 2 pedale sunt as deja , desi al meu moare de frica cand vede ca opresc masina la semafor in fundul masinii din fata mea in rest alte comentarii nu are
iris_4_ever
Postat pe 24 Mai 2009 05:46
Aveti perfecta dreptate, ideea e ca eu nu sunt indragostita nebuneste dupa tipul cu care mai vorbesc, insa mi-e greu sa zic si STOP. Pe de alta parte el se insoara, si cu toate astea el zice sa mai vorbim.Cred ca in general se inseala de prea mult bine. Eu una aveam o relatie perfecta, si incerc sa o fac din nou cum era, ptr ca tinem mult unul la altul si ptr ca la anul vreau sa ma casatoresc, cu prietenul meu, desigur.Va multumesc tuturor.
The_one_47
Postat pe 25 Mai 2009 18:40
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 17:58:15Cand iubesti NU inseli !
not true !
alina_luminita
Postat pe 25 Mai 2009 18:42
daca iubesti nu inseli...............daca iubesti te gandesti ca nu vrei sa iti imparti uibitu/a cu nimeni,atata timp cat eu insel si el are dreptul,iar cum eu nu il pot imparti cu nimeni NU INSEL

vezi...logica asta
EndlessBleu
Postat pe 25 Mai 2009 18:45
Eiiiiiii, da de unde .......nu inselli cand iubesti , sau da?
ionia
Postat pe 25 Mai 2009 18:50
in principiu, cand iubesti nu inseli, dar...

daca cel pe care il iubesti pur si simplu nu-ti da atentia de care ai nevoie si apare vreun individ care atunci iti promite marea cu sarea, s-ar putea sa pici in capcana... o vreme cel putin, pana descoperi ca oricat ar incerca altul, tu de fapt pe al tau il iubesti, cu iubitul tau ai probleme, pe alea tre sa le remediezi si rezolvarea nu e sa sari in bratele altuia... asa ca te opresti, te intorci la al tau, ii spui sau nu adevarul, si vezi ce mai e de carpit, reparat, si vorbesti cu el in sfarsit, si ii povestesti ce-ti doresti de fapt de la el. s-ar putea sa mearga ca ei nu ghicesc ce vrem, tre sa le scoatem ochii cu dorintele noastre ca sa se prinda

apoi, mai sunt unii care inseala pt ca asa zic ei ca se razbuna pe partenerul care a facut acelasi lucru si il iubesc, vorbesc serios... bine mie asta mi se pare o prostie: sa inseli ca sa fiti chit

apoi poti sa inseli cand iubesti, dar te simti singur - gen relatii la distanta sau cand partenerul e plecat prin alte parti la master / cu burse / la munca etc.

oricum zic sa fim mai fexibili in gandire, doar iubirea e o chestie complicata, in alb, negru, gri, gri deschis, gri inchis... :D :
rodicapisica
Postat pe 11 Iunie 2009 10:36
De la: ramonica28s, la data 2009-05-25 18:40:00Aveti perfecta dreptate, ideea e ca eu nu sunt indragostita nebuneste dupa tipul cu care mai vorbesc, insa mi-e greu sa zic si STOP. Pe de alta parte el se insoara, si cu toate astea el zice sa mai vorbim.Cred ca in general se inseala de prea mult bine. Eu una aveam o relatie perfecta, si incerc sa o fac din nou cum era, ptr ca tinem mult unul la altul si ptr ca la anul vreau sa ma casatoresc, cu prietenul meu, desigur.Va multumesc tuturor.




Hm...da..si cand veti fi casatoriti o sa insele si el...atunci o sa vii si vei posta..."ce parere aveti despre amante"....?? DAR...nu sunteti casatoriti inca...aveti de ales..
lizzy74
Postat pe 30 Iunie 2009 13:16
nu...daca iubesti pe cineva din toata inima nu exista faza cu inselatul...nu..imposibil...ha si cand va mai aud pe unii/unele "vai urmeaza sa ma casatoresc sau vreau sa ma casatoresc dar totusi insel acea persoana" chiar nu va inteleg nu sunteti cu capul pe umeri...de ce sa chinui un om...? decat sa il / o inseli da-i tata papucii...poate o sa aiba norocul sa intalneasca pe cineva care sa aiba ce sa-i ofere...eu carea veam impresia ca numai baietii inseala...si uite ca in ultima vreme vad ca fetele-s neserioase...
mady_puppy
Postat pe 1 Iulie 2009 16:15
Eu una nu am inselat pana acum, dar nu bag mana ain foc ca nu voi insela niciodata..Poate motivele ar fi plictiseala, sau dorinta de a-mi implini unele fantezii( si care cel de alaturi nu ar vrea)

Postat pe 3 Iulie 2009 09:57
nu insel....si nu iubesc.... dar...am fost iubita....si inselata....si nu am inteles niciodata de ce....
monaq
Postat pe 3 Iulie 2009 10:00
poate ca sa platesti vreo politza????
matracucu
Postat pe 3 Iulie 2009 10:13
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-23 11:51:06voi numiti inselat si daca esti la un suc cu o persona de sex opus???


Depinde de varsta, depinde ce-ti doreai de fapt cand ai invitat persoana la suc, depinde ce ai face daca persoana invitata la suc ar cere mai mult decat un suc. Sau ai iesit cu ea la suc pentru ca-ti era sete?
Alandana
Postat pe 3 Iulie 2009 10:15
daca iubesti cu adevarat nu inseli.
SunShadow
Postat pe 5 Iulie 2009 17:28
De la: terorista27, la data 2009-05-13 17:16:55Astept raspunsuri...


cred ca le-ai primit pana acu!| sa mai zic si eu?
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 17:36
Daca esti femeie poti sa iubesti pe cineva si sa te implici sentimental (si/sau sexual) cu alt barbat pentru ca el iti ofera alte emotii, in afara de iubire. Pentru ca femeile sunt conduse de emotii.

Daca esti barbat poti sa o inseli pe cea care o iubesti, dar sa o faci strict sexual, pentru ca la un barbat atractia sexuala si sentimentele nu sunt asociate.
Din pacate, la femeie de multe ori sunt, asa ca e mai dificil pentru partenerul care o asteapta acasa.

Eu sunt de parere ca daca te implici si emotional cu un alt barbat ar trebui sa il lasi pe primul.
Dar cate dintre voi ar face asa?
AndreiD
Postat pe 5 Iulie 2009 19:15
nu draga...n-ai dreptate....n-a fost cu emotie. a fost doar cu sex. ti-am zis io cu diploma aia!
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 19:16
Mai sa stii ca am citit ce a scris terorista asta mica, dar nu am gasit pe nicaieri o referire cum ca ar fi facut doar sex...
AndreiD
Postat pe 5 Iulie 2009 19:18
io credeam ca vorbesti la general si am raspuns pt mine.
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 19:20
Si daca doresti un raspuns mai nuantat, atunci iti pot spune ca nici o persoana nu este feminina sau masculina 100% ci au diferite procente din caracteristicile atribuite normal fiecarui sex. De aia sunt femei care se comporta ca barbatii sau invers.

Asa ca daca donsoara s-a implicat in respectiva inselaciune, a facut-o intr-un stil feminin, pentru ca i-a oferit niste sentimente diferite.

Daca a facut doar sex, atunci este mai masculina din punctul asta de vedere si nu ar trebui sa isi faca prea multe griji.
AndreiD
Postat pe 5 Iulie 2009 19:22
atunci io zic sa-ti deschizi topic....si sa te "viziteze" problematicele...si-asa nu le pasa lor de diplome, viata , responsabilitati etc...
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 19:24
Poate nu sunt la varsta la care sa le pese de responsabilitati...

Am ajuns sa le iau apararea tipelor care inseala...
AndreiD
Postat pe 5 Iulie 2009 19:26
irelevant. bye!
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 19:27
De la: greierash, la data 2009-07-05 19:24:35atunci io zic sa-ti deschizi topic....si sa te "viziteze" problematicele...si-asa nu le pasa lor de diplome, viata , responsabilitati etc...

Ca Cafeneaua lui Cheisi,nu?
mitura
Postat pe 5 Iulie 2009 19:28
ADEVARUL ESTE CA ATUNCI CAND IUBESTI NU INSELI!
UN EX......am iubit 16 ani si nu am inselat niciodata,,,de doi ani datorita faptului ca nu am mai suportat ca am fost inselata si multele altele......nu am mai iubit ,ca nu am mai putut...................DAR AM INSELAT,acum nu stiu daca am inselat sau mi-am cautat de sentimentele mele!
kudika048077
Postat pe 7 Iulie 2009 15:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 62 De la: franziska_eu 23 Decembrie 2011 13:30
Sa iubesti un barbat casatorit... 359 De la: 11 August 2012 02:45
Sunt confuza nu mai stiu ce sa fac... Vreau doar un ajutor!! 4 De la: kudika_1005267 3 Aprilie 2016 10:04
need an advice :( 42 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:50
fapt divers, vorba poetului... 29 De la: kudika318477 11 Decembrie 2010 18:08