Setari Cookie-uri

De Ce cand iubesti inseli?

Dpdv personal, pot insela ( daca mi se va da ocazia ) din 2 motive : razbunare sau ca nu iubesc persoana respectiva ! Stiu ca razbunarea este arma prostului si ca daca voi opta pentru aceasta varianta, totul se va duce de rapa si sper sa nu am ocazia ! Unii, si nu-i inteleg, o fac din pura curiozitate sau mai nou, pentru divertisment...o fi bine, o fi rau....!!!!
Casttelana
Postat pe 7 Iulie 2009 16:25
inseli persoana pe care inca o iubesti cand totul se duce de rapa, sau e obisnuinta si nostalgie nu iubire :-??
impartasesc si eu idee ca daca iubesti nu inseli.
felixcat
Postat pe 7 Iulie 2009 17:43
Poate nu primesti atentia necesara din partea celui iubit si o cauti in alta parte
Iron_angel
Postat pe 11 Iulie 2009 04:56
Cand inseli, nu ai cum sa iubesti.
Frankie_Zuzu
Postat pe 26 August 2009 16:16
c-asa-i modelu'!...ASTA K SA FIU REA....
dar,mai simplu...nu stiu....sau era o intrebare retorik?
PANFLUTE
Postat pe 31 August 2009 15:20
ai perfecta dreptate....nu e dulce razbunarea....e gargara
PANFLUTE
Postat pe 31 August 2009 15:22
E o intrebare idioata.Cand iubesti nu inseli.

Postat pe 3 Septembrie 2009 09:25
De la: luyyzz, la data 2009-05-13 21:40:51
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 17:58:15Cand iubesti NU inseli !

Cu sigurantza atunci cand iubesti cu adevarat nu inseli!!!
Sunt atat de indragostita de 2 ani aproape ,incat sincer nici macar nu "admir' barbatzi pe strada sau nu imi trec prin cap lucruri de genul ...cum ar fi cu altcineva,pt ca sunt happy si nu-mi lipseste atentia persoanei iubite!
Deci nu merge "a insela"...cu "a iubi"!

deacord , sunt de aceeasi parere , daca te gandesti sa inseli..inseamna ca nu-l iubesti cu adevarat.
toti sunt de aceeasi parere aici....asa ca verdictul e dat
cand iubesti nu inseli!
cantafabule
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:36
De la: cantafabule, la data 2009-09-03 09:36:28
De la: luyyzz, la data 2009-05-13 21:40:51
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 17:58:15Cand iubesti NU inseli !

Cu sigurantza atunci cand iubesti cu adevarat nu inseli!!!
Sunt atat de indragostita de 2 ani aproape ,incat sincer nici macar nu "admir' barbatzi pe strada sau nu imi trec prin cap lucruri de genul ...cum ar fi cu altcineva,pt ca sunt happy si nu-mi lipseste atentia persoanei iubite!
Deci nu merge "a insela"...cu "a iubi"!

deacord , sunt de aceeasi parere , daca te gandesti sa inseli..inseamna ca nu-l iubesti cu adevarat.
toti sunt de aceeasi parere aici....asa ca verdictul e dat
cand iubesti nu inseli!


Ma alatur gastii de romantice incurabile!
Morisette
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:40
asa'i!!!de ex eu cu prietenul meu avem o relatie la distanta,el e plecat din tara,dar nu l-as putea insela!deci, cand iubesti nu inseli!!!
me_you
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:53
De la: me_you, la data 2011-01-25 13:53:02asa'i!!!de ex eu cu prietenul meu avem o relatie la distanta,el e plecat din tara,dar nu l-as putea insela!deci, cand iubesti nu inseli!!!


Asta pt ca n-ai alternativa sigura...pt ca daca ai avea,probabil tot n-ai insela,dar ai pune capat relatiei la distanta,nu te-ai compace!
AdrianaR
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:55
la un moment dat intervine monotoni in cuplu si atunci esti interesat sa cunosti persoane noi indiferent cat de mult iti iubesti partenerul...si s`ar mai putea sa fie tentatia si curiozitatea....eu asa am dedus k din motivele acestea se inseala intr`o relatie unde exista dragoste
andlavinia07
Postat pe 25 Ianuarie 2011 16:19
Eu n-o sa insel niciodata, n-am inselat niciodata, daca iubesti nu inseli...bla bla bla....numa` treburi d`astea aud si citesc...da` de unde stiti voi fratilor ce-o sa faceti peste un an,doi sau noua??? ha? ghiciti viitorul...ia, care-mi ghicesti si mie... imi insel sau nu barbatu`? el pe mine? deci nu ne iubim daca ne inselam,nu? daca nu ne iubim de ce mai stam unul langa celalalt?
Fratilor,sunt mii de motive care ne imping sa-i ranim pe cei de langa noi,cu voia sau fara voia noastra...si cand spun asta nu ma refer numai la infidelitati, ma refer la tot ce inseamna sa ranesti pe cineva,poti face foarte mult rau si fara sa inseli...
Cred ca nimeni nu are raspuns la aceasta intrebare.. Ne dam si noi cu parerea
Traiti fiecare clipa ca si cum ar fi ultima, viatza e atat de frumoasa si din pacate atat de scurta...
Peace and love!!!
Kavasaki
Postat pe 25 Ianuarie 2011 22:28
De la: Kavasaki, la data 2011-01-25 22:28:33
Fratilor,sunt mii de motive care ne imping sa-i ranim pe cei de langa noi,cu voia sau fara voia noastra...

e doar "unu"
i se zice "Mr. Ego"
battleofwits
Postat pe 25 Ianuarie 2011 22:33
off am citit tot.adevaru e cand iubesti da nu inseli.eu n am inselat .dar cate ati stat cu partenerii la discutii dupa ce ati fost inselate si l `ati intrebat de ce a facuto?sau cate nu v ati intrebat macar amicii care si au inselat partenerele de ce au facuto?...e posibil oricat de mult iubesti o pers din vina ei ..da stiu poate suna absurd dar din vina ei pt k te neglijeaza,te sufoca,te streseaza,nu iti mai ofera atentie,afectiune,numai este alaturi de tine,nu se mai gandeste si la ce doresti tu ...atunci cauta in alta paresoana aceea mica libertate ,un mic refugiu in care sa "viseze"ce tu ai uitat sa`i oferi.asa ca atunci cand veti fi inselate sau inselati,dupa crizele de nervi stati si vb cu partenera sau parteneru de ce au facuto,nu l mai faceti nenorocit sau femeie usoara...poate vina o aveti tot voi.si cand iubesti poti insela...judecati ma acum cum vreti dar ganditi va k oarecum asa e..repet nu am inselat..dar am stat de vb cu fff multi prieteni pe tema asta ..si am si un frate de la care am invatat ff multe...asa cum intr o relatie sunt 2 ..asa tot amandoi gresesc intr o oarecare masura
kudika074064
Postat pe 26 Ianuarie 2011 00:25
De la: kudika074064, la data 2011-01-26 00:25:57off am citit tot.adevaru e cand iubesti da nu inseli.eu n am inselat .dar cate ati stat cu partenerii la discutii dupa ce ati fost inselate si l `ati intrebat de ce a facuto?sau cate nu v ati intrebat macar amicii care si au inselat partenerele de ce au facuto?...e posibil oricat de mult iubesti o pers din vina ei ..da stiu poate suna absurd dar din vina ei pt k te neglijeaza,te sufoca,te streseaza,nu iti mai ofera atentie,afectiune,numai este alaturi de tine,nu se mai gandeste si la ce doresti tu ...atunci cauta in alta paresoana aceea mica libertate ,un mic refugiu in care sa "viseze"ce tu ai uitat sa`i oferi.asa ca atunci cand veti fi inselate sau inselati,dupa crizele de nervi stati si vb cu partenera sau parteneru de ce au facuto,nu l mai faceti nenorocit sau femeie usoara...poate vina o aveti tot voi.si cand iubesti poti insela...judecati ma acum cum vreti dar ganditi va k oarecum asa e..repet nu am inselat..dar am stat de vb cu fff multi prieteni pe tema asta ..si am si un frate de la care am invatat ff multe...asa cum intr o relatie sunt 2 ..asa tot amandoi gresesc intr o oarecare masura

...pretexte(scuza-ma)
kudika195501
Postat pe 26 Ianuarie 2011 00:28
crd k din cauza k se simtea dat la o parte
nuj...
simtea k nu o mai iubeste la fel d mult probabil
BeByNa
Postat pe 26 Ianuarie 2011 00:29
De la: kudika195501, la data 2011-01-26 00:28:14
De la: kudika074064, la data 2011-01-26 00:25:57off am citit tot.adevaru e cand iubesti da nu inseli.eu n am inselat .dar cate ati stat cu partenerii la discutii dupa ce ati fost inselate si l `ati intrebat de ce a facuto?sau cate nu v ati intrebat macar amicii care si au inselat partenerele de ce au facuto?...e posibil oricat de mult iubesti o pers din vina ei ..da stiu poate suna absurd dar din vina ei pt k te neglijeaza,te sufoca,te streseaza,nu iti mai ofera atentie,afectiune,numai este alaturi de tine,nu se mai gandeste si la ce doresti tu ...atunci cauta in alta paresoana aceea mica libertate ,un mic refugiu in care sa "viseze"ce tu ai uitat sa`i oferi.asa ca atunci cand veti fi inselate sau inselati,dupa crizele de nervi stati si vb cu partenera sau parteneru de ce au facuto,nu l mai faceti nenorocit sau femeie usoara...poate vina o aveti tot voi.si cand iubesti poti insela...judecati ma acum cum vreti dar ganditi va k oarecum asa e..repet nu am inselat..dar am stat de vb cu fff multi prieteni pe tema asta ..si am si un frate de la care am invatat ff multe...asa cum intr o relatie sunt 2 ..asa tot amandoi gresesc intr o oarecare masura

...pretexte(scuza-ma)


" din cauza ca...asa si pe dincolo"...sunt doar pretexte ale lasitatii noastre de a ne recunoaste slabiciunile, de a ne recunoste noua insine ca nu suntem perfecti, a faptului ca si noi ca oricine altul suntem supusi ispitelor, pentru ca ne credem mai buni decat altii...eu zic ca cel mai bine e ca fiecare sa-si asume greseala, ca e de-o parte, ca e de cealalta...ca e de ambele parti...poate doar atunci vom fii in masura sa vorbim si de dragoste...sa fiti iubiti...si noapte buna!
kudika195501
Postat pe 26 Ianuarie 2011 00:41
eu cred k tu m ai inteles prost.si te crezi prea perfecta sau perfect si nu accepti k poate uneori din cauza unui lucru foarte marunt esti inselat;)..nimeni nu inseala k asa vrea...mereu exista un motiv oricat de miiiiiiiic este ...repede voi dati vina pe partener"dar cum k eu i am oferit toata iubirea mea..dar cum sunt mult mai frumoasa ca ea...dar cum eu i am oferit ajutor iubire neconditionata"si chestii de genu "vai ce las este k mi a facut asta..ce nenorocit...ce etc"dar voi niciodata nu sunteti vinovate sau vinovati...asa ca ce am spus eu m ai sus unde mi s a spus k sunt pretexte afla k nu sunt;)...astept alte criticii...k sunt convinsa k voi mai fi criticata de cei care vad totu roz8->si care nu accepta realitatea...asta e viata cu bune cu rele sunt experiente de viata din care trebuie sa inveti sa devii mai puternic,sa inveti cum sa numai gresesti pe viitor..nu sa stai sa te plangi
kudika074064
Postat pe 26 Ianuarie 2011 21:51
kudika019823
Postat pe 28 Ianuarie 2011 09:03
De la: kudika019823, la data 2011-01-28 09:03:24

MERGETI MA LA CULCARE , CA NUMAI POVESTITI AIUREA . CRED CA DE LA FOAME VI SE TRAGE
kudika019823
Postat pe 28 Ianuarie 2011 09:06
inseli pt ca nu o iubesti pe persoana de langa tine, pentru ca nu-ti pasa de ea si vrei sa te distrezi sa iti traiesti viata la maxim sa iti satisfaci toate fanteziile
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Ianuarie 2011 09:08
din prea multa dragoste
cum mama draq poti iubi dar in acelasi timp sa si inseli???
zdup
Postat pe 28 Ianuarie 2011 14:48
Pt Adriana R.nu e vorba aici de alternative,pt am avut multe ocazii sa stii,dar nu la toata lumea le sta in fire sa insele,sa stii!poate multe pers nu ar rezista,dar nu si eu!
me_you
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:13
De la: , la data 2009-05-13 17:16:55Astept raspunsuri...


Pentru ca defapt nu iubesti. Atunci cand iubesti nu mai ai ochi pt altcineva , decat pt persoana de langa tine. Poate te-ai obisnuit, te-ai atasat, il/o respecti...dar nu iubesti.
greierash_is_back
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:28
Da cand iubesti poti sa si inseli.Dar nu si atunci cant e totul ok.Ajungi sa inseli atunci cand partenerul nuti mai acorda atentie ,practic cand mai mereu ramai pe ultimul loc,atunci apar nemultumirile si tot atunci incepi sa-ti doresti sa vezi cum se comporta alte persoane,sa cauti refugiu in altu ,intelegere,sprijin etc.Asa cum poti parasi o persoana pe care desi o iubesti din atunci cand remarci ca nu este ceea ce vrei pt tine si din multe alte motive ...si o iubesti...dar o lasi ca nu este buna pntru tine...asa poti si insela din aceleasi motive .Parerea mea .
deni_justme
Postat pe 7 Februarie 2011 20:35
De la: , la data 2009-05-13 17:16:55Astept raspunsuri...


e o gluma, nu?
contesina
Postat pe 9 Februarie 2011 18:40
deci nu era gluma...

daca atunci cand iubesti inseli, ce faci atunci cand nu iubesti ???
contesina
Postat pe 10 Februarie 2011 14:20
Buna,
am mai multe prietene si 2 dintre ele divorteaza anul acesta.Daca ma puteti ajuta cu o parere, un sfat va multumesc
Problema uneia dintre ele:
un exemplu :il suna pe sotul ei de ziua lui o fosta colega de liceu.Il suna si a 2a zi,mai il sunase de cateva ori, mereu fara a comunica ceva doar discutii sa pierzi timpul generalitati si pisaceala ei.
Cand a sunat ultima data a intrecut masura a vorbit cu ea peste 20minute pana cand nu a inceput ea(nu a fost frumos dar nu a stiut ce altceva sa faca, el stand bine mersi si discutand si razand in bataie de joc fata de ea) sa faca comentarii cu voce tare sotul ei facea pe preotul iar fosta colega se pisicea si scheuna ca se plictiseste acasa cu 2 copii.Intr-un final sotul ei incheie conversatia si spune ca ar trebui sa-i dea tel sa-i ceara scuze ca a terminat asa repede cu ea.Ea ii spune care sunt bunele maniere si ca ea ar trebui sa ceara scuze unui barbat insurat care era cu nevasta lui si el trebuia sa stea sa o consoleze si inteleaga(ceea ce cu prietena mea nu facea).In fine spune ca da are drepatate , dar a2a zi trimite mesaj pe care apoi il sterge fostei colege.Cum sa mai creada in el?,la 2 luni de la nunta a facut acelasi lucru isi cerea scuze unei foste de pe site-urile de socializare,matrimoniale ca nu mai e singur de la nunta si ca nu poate vorbi cu ea cand nu e singur.....adica prietena mea ii incurca.
Si multe alte gesturi si cuvinte de care ea avea nevoie, i le spunea, dar spunea ca nu stia ca trebuie asa pentru ca nu a fost insurat, dar le facea usor si foarte frumos catre altele.E permis ca sa pui mainile pe umerii unei femei, prietena unui prieten?.......si multe multe altele
Ce i-am spus eu de la inceput lui :sotia ta nu e tipa gen club, are principii si tu cred ca nu agreezi genul acesta.A luptat mult pana a acceptat sa se casatoreasca cu el...nu stiu de ce a facut-o.Oare un barbat se poate casatori doar sa fie in randul lumii?si sa-si traiasca separat viata lui de burlac?
Dar de ce tocmai pe ea?E frumoasa ok, dar de ce nu si-a luat genul care ii place?sau sotia e femeia cu principii de casa si restul cate s=or prinde?de ce unbarbat inca dupa ce cere ceva ospatarului dupa aceea mai vrea parca si din farfuria vecinului?
kudika069968
Postat pe 11 Februarie 2011 13:27
De la: contesina, la data 2011-02-10 14:20:47deci nu era gluma...

daca atunci cand iubesti inseli, ce faci atunci cand nu iubesti ???

nu poti insela...
BEL_AMY1
Postat pe 11 Februarie 2011 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand afli ca e insurat 39 De la: luiza_dulce 10 Iulie 2013 06:20
casatorie esuata ? din cauza infidelitatii FEMEII ! 530 De la: maimai_no1 19 Octombrie 2011 17:18
sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard??? 24 De la: MiaMz 6 Septembrie 2009 19:58
am ajuns amanta 35 De la: kudika330764 29 Noiembrie 2010 11:39
Cum sa-mi uit sotul infidel dupa divort 76 De la: jasmine_94 12 Ianuarie 2012 22:35