Setari Cookie-uri

ma dispera!!!!!!!!!!!


mai bine de mine ca nu raspund la numere necunoscute??de cele private nu-ti mai spun....
roscatika23
Postat pe 6 Iunie 2009 04:18
eu am 2 telefoane si pe cel pe care eram sunata l'am inchis o perioada, dar anuntasem toata lumea sa ma sune pe celalalt numar dar e o varianta sa schimbi numarul, sa'l dai numai cunostintelor apropiate, si dupa o perioada sa revii la cel vechi :D
inna_1688
Postat pe 6 Iunie 2009 10:19
daca iti schimbi numarul nu inseamna ca esti slaba ci ca vrei sa nu te mai sune.ti-l vei relua dupa un anumit timp si totul o sa fie ok.
oga_RUL
Postat pe 6 Iunie 2009 13:09
aceeasi poveste o am sh eu la fel ca a ta dar ai sa vezi k o sa se sature de cautat sh sunat dai id sa vb mai muhttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/25242.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/25242.html#lte dak vrei?astept al meu e ankutzza_girl sau dami u add t rog

Postat pe 6 Iunie 2009 15:58
Am fost si io in ipostaze de astea si la inceput eram stresata ca si tine..sincer inteleg ce se intampla cu tine..insa..cel mai bine ar fi sa te dezbraci de caracter si sa-i spui k este un barbat fara caracter din moment ce insist atat dupa atatea refuzuri din partea ta...iar daca tot nu intelege..cel mai bine ar fi sa-ti schimbi nr de telefon pt ca sa nu mai fii deranjata de astfel de imbecili ca altfel nu am cum sa ii spun..viata merge inainte si fara nr tau de tel...:)vezi-ti de viata ta si incearca sa uiti trecutul si sa depasesti situatia:)bafta!!!
RhoXXana
Postat pe 6 Iunie 2009 17:42
iti spun eu ce-i de facut: de cate ori suna de pe un numar ce il cunosti sau de pe un numar necunoscut ASCULTA in liniste, NU VORBI SI NU INCHIDE TU PRIMA! este un joc psihologic, cel mai enervant lucru pe care il poti face, in plus il consumi si minutele, lucru care il va lecui definitiv... va repeta de cateva ori, apoi isi va pune intrebarea daca tu il auzi sau nu, daca mai ai acest numar sau nu etc.apoi renunta sigur.
kudika034765
Postat pe 7 Iunie 2009 21:07
Nu am mai avut rabdare sa citesc toate raspunsurile, dar iti pot spune ce fac eu cand ma suna cretinei din astia. Eu le raspund. Las telefonul deoparte si n-au decat sa isi raceasca gura de poamana, ca oricum nu ii aud si, prin urmare, nu ma enervez de pomana. Daca vei incerca sa le explici sau sa ii rogi te vor suna in continuare. Cel mai bine e sa le raspunzi si sa-i lasi sa vb singuri. Se vor plictisi, mai ales cand vine factura de telefon si nu mai au nici satisfactia ca te-au scos din sarite. Iar daca ai cartela, poate mai faci si niste credit in plus (daca mai sunt valabile ofertele)
Ashera
Postat pe 7 Iunie 2009 22:26
da raspune i si lasa telefonul p masa sa vb singur :-??
o data si o data o sa se plictiseasca sa sune....sau o sa il arda factura :)
multa bafta
cata_mica
Postat pe 8 Iunie 2009 10:29
Nu esti slaba daca iti schimbi numarul de telefon.Asa poate se prinde si el in sfarsit sa te lase in pace...si gata
joey84
Postat pe 8 Iunie 2009 10:32
stii ce? ia-ti un fluier, sau orice scoate sunete puternice si ascutite si ori de cate ori te suna baga-i sunetul astfel incat poate ii zboara creerii si isi vede de treaba
suzanaesqu
Postat pe 8 Iunie 2009 10:39
De la: suzanaesqu, la data 2009-06-08 10:39:26stii ce? ia-ti un fluier, sau orice scoate sunete puternice si ascutite si ori de cate ori te suna baga-i sunetul astfel incat poate ii zboara creerii si isi vede de treaba


buna idee...asta l-ar lecui definitiv
kittyutza
Postat pe 8 Iunie 2009 11:05
Am avut si eu o problema de genul acesta... imi suna telefonul la orice ora din zi si din noapte , a sunat si prietenul meu de pe telefonul meu sa vorbeasca cu el sa-i spuna sa nu mai sune... nici o sansa. Apoi am sunat la firma de telefonie mobila si am intrebat daca pot bloca apelurile primite de la acest individ. Raspunsul a fost negativ, m-au indrumat catre politie... Atunci mi-a venit ideea... i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca am vorbit cu sectoristul iar a doua zi voi merge sa depun plangere la politie. In minutul urmator am primit un apel de la acelasi numar si...era foarte spasit ba chiar si-a cerut si scuze, a spus ca nu ma va mai deranja si asa a fost.
alyce_nataly
Postat pe 8 Iunie 2009 11:41
De la: bebitza_nastrushik, la data 2009-05-14 16:30:15
De la: valita76, la data 2009-05-14 16:20:52
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 16:16:11atunci daca nu te suna mereu ce te consumi atat???


Chiar asa, de ce te dispera?


pentru ca reactionez urat de tot.
prima data cand m-a sunat a fost dupa ce ma despartisem de fostul si nu mai doream eu sa mai aud de el. si m-a invitat la o cafea. eu l-am refuzat frumos si el atunci m-a amenintat ca are nu stiu ce material cu mine de pus pe net. si ca sa ma gandesc bine ca nu e bine sa il refuz. evident ca m-am panicat pentru ca una din certurile care au dus la despartire a fost o faza de acest gen. fostul imi daduse de inteles ca filmase una din partidele noastre de sex, apoi a zis ca nu a facut asa ceva. eu mereu il intrebam pentru ca nu mai aveam incredere in el. si in momentul in care prietenul lui m-a amenintat normal ca m-am panicat. colegul meu atunci m-a ajutat foarte mult. cand ma suna individul ii raspundea el si ii zicea sa ma lase in pace si il ameninta si ii vorbea urat. mult timp am stat cu frica in san ca o sa apar pe cine stie ce site cretin. plus ca l-am sunat pe fostul meu si l-am amenintat ca il dau in judecata, dar el se jura ca nu exista un asemenea filmulet si ca el nu mai vorbeste cu respectivul si ca sunt nebuna. bineinteles ca mintea. erau mereu impreuna peste tot!
in ziua aia cand am primit primul telefon am facut o cadere nervoasa. si de fiecare data cand suna am aceeasi reactie incontrolabila: incep sa tremur si imediat ce inchhid telefonul plang. e o reactie pe care nu reusesc sa o controlez oricat de tare ma cred ca sunt. si crede-ma ca nu sunt asa usor de speriat! dar cand suna asta parca lumea mea se duce la vale!
si nu are un tipar. ca am inceput sa insemnez pe calendar cand suna ca sa nu ma mai ia prin surprindere! deci sunt disperata!

Eu as zice sa-l reclami la politie ,pt ca asta se numeste hartuire.....sau inregistreaza-l daca te ameninta sau incearca vreun mic santaj.Sa nu cazi in plasa lui si sa accepti vreo intalnire cu el....chiar daca ar avea vreun filmuletz....stai linistita,ce castiga daca-l face public.Next time,ai grija cu cine te insotesti si nu te expune!Bafta!
luyyzz
Postat pe 8 Iunie 2009 16:06
solutie simpla: nu iti schimbi nr de tel,avand in vedere ca esti sunata de pe diverse numere este foarte greu sa faci restrictie.ideea mea este simpla... atunci cand esti sunata si realizezi ca este tot din partea exului.. lasa tel deschis dar pune-l undeva... cand respectivul va realiza ca de fapt face monolog...nu te va mai suna. iar daca esti pe cartela reincarcabila...e super! acumulezi si minute...
vaiana
Postat pe 8 Iunie 2009 16:27
si eu am patit la fel si nu am vrut sa imi schimb nr de tel
eu ii raspundeam si lasam telefonul pe masa sa vb singur sau ascultam muzica si asa sa plictisit si nu a mai sunat
bafta
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 8 Iunie 2009 22:50
e atat de greu sa l iei si tu la misto? ce trebuie sa tremuri si sa te sperii, ce poate sa ti faca? ia l la misto...
oana123
Postat pe 8 Iunie 2009 23:12
De la: oana123, la data 2009-06-08 23:12:20e atat de greu sa l iei si tu la misto? ce trebuie sa tremuri si sa te sperii, ce poate sa ti faca? ia l la misto...


hmm...dak l-ar lua la misto...nu ar face decat sa ii dea si mai multa satisfactie...pentru ca ar insemna sa intre in jocul lui...dar eu tot nu inteleg de ce nu vrei sa iti schimbi numarul de telefon ...ajung sa fiu de acord cu Diavolyta....iti place sa te sune pnm...pana acum ti s-au dat atatea sfaturi..chiar n-ai tinut cont d niciunu?
kittyutza
Postat pe 9 Iunie 2009 17:13
De la: kittyutza, la data 2009-06-09 17:13:09
De la: oana123, la data 2009-06-08 23:12:20e atat de greu sa l iei si tu la misto? ce trebuie sa tremuri si sa te sperii, ce poate sa ti faca? ia l la misto...


hmm...dak l-ar lua la misto...nu ar face decat sa ii dea si mai multa satisfactie...pentru ca ar insemna sa intre in jocul lui...dar eu tot nu inteleg de ce nu vrei sa iti schimbi numarul de telefon ...ajung sa fiu de acord cu Diavolyta....iti place sa te sune pnm...pana acum ti s-au dat atatea sfaturi..chiar n-ai tinut cont d niciunu?


nu, nu imi place sa fiu sunata!
si din acea zi pana in prezent nu am mai fost sunata ceea ce ma bucura enorm!
si nu o sa imi schimb numarul de telefon!
si da, am evitat pe cat posibil sa il iau la misto pt ca nu mi se pare o o solutie indicata la problema mea!
bebitza_nastrushik
Postat pe 9 Iunie 2009 18:38
Mi-am facut cont pe siteu asta numai si numai sa iti raspund tie cu solutia mea :D
Am citit numai prima pagina, nu stiu daca a mai postat cineva aceiasi idee dar o sa citesc mai in colo si restul.

Daca nu ai un telefon vechi, cel mai probabil ai functia de redirectionare apel, si daca esti femeie cel mai probabil ai si o revista pe aproape. Dai tu frumusel la ultima pagina, si sunt acolo promouri la fetite care iti golesc buzunarele cu 1.19$/minut, pui numarul la redirectionare si astepti.

Desigur e si un risc in asta, daca setezi redirectionarea la un numar de secunde, nu trebuie sa lasi pe ceilalti sa astepte ca sa nu aiba surprize, dsu fsvs il setezi sa directioneze la respingere, nu mai poti sa respingi nimanui din prima, va trebui sa raspunzi prima oara, orice-ar fi, oriunde te-ai afla si in orice circumstanta, ca sa nu intri intr-un rahat mai mare decat cel in care te-ai baga daca ai raspunde+inchide... la serviciu stand de vorba cu seful de exemplu...

Daca te suna de atata vreme probabil ca apreciezi si tu cam cand ar fi urmatoarea data cand te va suna, si ii faci o supriza mare, intr-o secunda pierde cat pierdea in 10 minute :)
AlinValentin
Postat pe 25 August 2010 08:29
tocmai am observat ca treaba asta e veche de 2 ani DAMN >.
AlinValentin
Postat pe 25 August 2010 08:51
De la: AlinValentin, la data 2010-08-25 08:51:40tocmai am observat ca treaba asta e veche de 2 ani DAMN >.

Bine ca ai observat, cred ca d'soara s-a maritat intre timp.
stem_29
Postat pe 25 August 2010 08:55
greu si cu tehnologia asta...
pysykutz
Postat pe 25 August 2010 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S-a despartit de mine, au trecut 2 luni insa as vrea sa ne mai acordam o sansa P.S. Are cineva ghidul lui Alex David- Cum sa-ti recastigi iubita ? 9 De la: Matei_910 5 Iulie 2015 22:46
Simt ca nu mai rezist... 12 De la: rashela 30 Iunie 2010 04:15
sa ma despart inainte de nunta? 35 De la: pinguina 21 Noiembrie 2010 22:17
despartire... impacare? 6 De la: geo_reincarcat_iara 11 August 2010 20:38
Buna seara .. 32 De la: error20 18 Noiembrie 2010 09:06