Setari Cookie-uri

Prietena si fostul meu, eu si...un copli!!!

Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul...

















iLLuzive
Postat pe 20 Mai 2009 13:11
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul...



















Deja nu mai e vb doar de voi, ci de un copil!
Daca veti gandi putin, va veti lasa orgoliile si toate tampeniile si veti pune copilul pe primul loc!
El nu are nicio vina pt greselile voastre!
kudikaroxi
Postat pe 20 Mai 2009 13:26
pastreaza copilul,cat despre el...e mai vinovat decat prietena ta,sa iti demonstreze ca a gresit ca regreta si renunta la ea.daca nu nu te merita,si atunci lasal sa ramana doar tatal copilului,iar acea fiinta nu ti.a fost niciodata prietena,puneti intrebara ce fel de om este fostul tau daca a facut asa, si daca o sa mai faca gandestete daca vrei sa iti petreci viata alaturi de un asfel de om.
kudika027963
Postat pe 20 Mai 2009 13:35
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul...


bagi tu mana in foc ca ea era virgina?? esti tu sigura ca acel copil e al lui??
si daca e asa de unde stii tu ca ei nu au mai avut relatii si atunci cand el era cu tine?
si cum vine asta "amandoi ne dorim copilul" ? doar nu e al tau si a lui.....
cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta si sa incerci sa'l uiti... oricat de greu ti'ar fi......
Diavolyta_
Postat pe 20 Mai 2009 13:55
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-20 13:55:08
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul...


bagi tu mana in foc ca ea era virgina?? esti tu sigura ca acel copil e al lui??
si daca e asa de unde stii tu ca ei nu au mai avut relatii si atunci cand el era cu tine?
si cum vine asta "amandoi ne dorim copilul" ? doar nu e al tau si a lui.....
cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta si sa incerci sa'l uiti... oricat de greu ti'ar fi......


diavolitooooooooooooo, vz dc io s busy p aci cu jobu... nu apuc sa te corectez la tp.....
ea e cea care a ramas insarcinata, nu "prietena" ei....

io cred k esti indragostitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!

uite niste pupicei de la mn pt tn!

shi acu on topic.... sa vdm..... va iubiti.... el te a inselat cu o pritetena visrgina... nu conteaza k a fost sau nu virgina. conteaza k el te a inselat cu o prietena... shi ea a tradat prietenia ta...
acu tu afli k esti insarcinata... plus k aveati planuri de nunta....

inca va iubiti!

deci? sa fii fost o ratacire de moment?

ai avea incredere in el mai departe? gandeste te la copil, mai ales k am inteles k vrei sa pastrezi sarcina. gandeste te pe viitor.. gandeste te bine....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 20 Mai 2009 18:08
pentru Diavolyta: eu sunt isarxinata nu ea!!
asa...mai deprarte...de inselat nu m-a inselat penntru ca nu mai eram impreuna...fiecare e in viata lui|! ea nu imi mai e prietena de mult:P incredere am in el,,,stiu ca ii pare rau si a fost o ratacire...dar e "prietena"la mijloc care nu il lasa...si nu intelege|!
iLLuzive
Postat pe 20 Mai 2009 22:48
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 22:48:04pentru Diavolyta: eu sunt isarxinata nu ea!!
asa...mai deprarte...de inselat nu m-a inselat penntru ca nu mai eram impreuna...fiecare e in viata lui|! ea nu imi mai e prietena de mult:P incredere am in el,,,stiu ca ii pare rau si a fost o ratacire...dar e "prietena"la mijloc care nu il lasa...si nu intelege|!



Daca nu mai e prietena de mult inseamna ca te cam doare undeva de ce se intampla cu ea de vreme ce oricum ea nu a stat sa se intrebe daca sa se lase sau nu calarita de iubitul prietenei sale ( vai , ce urat m-am exprimat )

Asa ca ...pana mea , daca crezi ca poti trece peste faptul ca iubi a nimerit sa si-o traga tocmai cu una din prietenele tale ...da-i drumu , marita-te , fa copilul si dumnezeu cu mila

Nu stiu de ce v-ati certat dar in pana mea , odata ce ai planuri de casatorie cu cineva si te desparti de persoana respectiva incepi sa-i iei prietenele la rand sa vezi care pica mai repede ?

SI a picat tocmai una virgina ?
Pai al tau daca si-a inceput viata sexuala mai demult ar fi trebuit sa stie ca ,cu virginele nu-i de glumit ceea ce inseamna ca atunci cand totusi s-a hotarat sa-i faca felul virginei nu prea se mai gandea la cea cu care trebuia sa se casatoreasca

Suna dur si sunt convinsa ca nu asta doresti sa auzi dar daca as fi locul tau m-as gandi de jde mii de ori inainte sa fac un copil cu un asemenea tip.
Zici ca ai incredere in el .....mda , suna frumos cum o zici acum dar totusi .......daca nu erai gravida mai vroia sa-i dea papucii virginei ?
iris_4_ever
Postat pe 21 Mai 2009 05:06
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate!


Motivele alea intemeiete de care vorbesti ar trebui sa fie din cauza ta ca sa poti trece peste deflorarea prietenei .....nu tre sa le scrii aci ca nu e viata noastra , trebuie sa le analizezi tu bine si sa iei o hotarare care sa te avantajeze pe tine si sufletul nevinovat care e pe cale sa apara
iris_4_ever
Postat pe 21 Mai 2009 05:08
cam ciudata alegere de cuvinte ai...fostul,dar nu e fostul, prietena ta, dar nu e prietena ta. am si eu o intrebare? cum o mai poti numi asa? dar in fine asta imi miroare a caterinca. daca nu e..atunci nu face un copil cu un barbat de teapa lui.
cristi_nne
Postat pe 21 Mai 2009 08:59
Nu e caterinca...pur si simplu nu stiam ce titlu sa ii pun! multumesc la toti pentru sfaturi!
iLLuzive
Postat pe 21 Mai 2009 09:09
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul.

Si dupa cate ti s-au intamplat tie iti mai pasa de prietena ta?...mi se pare totusi ca el si-a revenit cam repede dupa o relatie si pregatirile de nunta...el deja s-a refugiat in bratele alteia?culmea si o prietena.
a trecut ceva timp de cand ai scris topicul...dar acum l-am gasit...sa auzim numai de bine!
omidutu
Postat pe 2 August 2009 19:33
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul...























... Indiferent de situatie AI G|RIJA DE COPILUL TAU ... cu taica-su ori fara ESTE AL TAU ... apoi se pot schimba multe ... nu iti incepe viata cu schilodindu-te si exterminind un propriul copil ... iubirea ta sau a lui nu trebuie sa fie motivul pentru care un copil sa isi piarda viata ... fii demna, repsecta-te si lucrurile se vor rezolva singure in timp ... AI INCREDERE IN TINE ... numai intreba ce trebuie sa faci ... PENTRU D-ZEU, NU HOTAR CU ORICE STRAIN SOARTA COPILULUI TAU ...
... indiferent de situatie ai dreptul legal la 25% din veniturile tatalui ... eu te-as mai sfatui sa vorbesti cu parintii tai si ai lui si sa le prezinti situatia ASA CUM ESTE ... fii sigura pe tine si spune-le ca COPILUL ARE NEVOIE DE TATAL LUI, CA SI TINE DE ALTFEL ... CLAR, CONCIS SI FARA INDOIALA ... inceteaza sa ceri sfaturi pe internet ... FA CEEA CE TREBUIE FACUT ... numai asa reusesti in viata fara sa te lasi calcata in picioare ... nu uita un lucru, iubirea ta fata de ex-ul sau fostul nu trebuie sa interfereze asupra copilului ... ESTE COPILUL TAU SI NU ARE NICI O VINA ...

... MULTA SANATATE SI TOATE CELE BUNE ...
marco918
Postat pe 3 August 2009 12:23
illuzive nu te mai lua dupa unul shi altul...daca tu cu fostul vretzi sa fitzi iarashi impreuna nu numai pt copil fitzi shi gata.iar fata aia obsedata ishi va da seama ca nu este pt ea shi va va lasa in pace o datra pt totdeauna!!!!
dulce_giulya
Postat pe 14 August 2009 14:30
De la: iLLuzive, la data 2009-05-20 13:11:32Am sa scriu pe scurt ce s-a intamplat! Am fost impreuna 3 ani si acum aproape 2 luni ne-am despartit din motive intemeiate! Bun...de o luna cam asa fostul meu e cu o prietena de a mea! care era virgina pana sa fie cu el|!
Acum o saptamana am aflat ca sunt insarcinata cu el! Inainte sa ne despartim aveam planuri de nunta si toate alea...inchiriasem restaurant pt septembrie...:(
I-am spus si lui si a ramas surprins si spre mirarea mea s-a bucurat! Noi inca ne iubim dar e prietena mea la mijloc...care a facut un soi de obsesie pt el....
acum intrebarea mea e...cum ar trebui sa procedez? sau sa procedam? amandoi ne dorim copilul...


1 la mana sa NU cumva sa avortezi ca te ia mama dracu
2 la mana dai niste pumni la "prietena" aia a ta ( care numai prietena nu se poate numi)
3 casatoreste-te cu el, daca totusi va iubiti si laso naibi pe idioata aia, ete fleoshk a facut o pasiune, E UN COPIL LA MIJLOC , nu o virgina proasta!

Scz ca am fost asa directa, dar nu care cumva sa iti distrugi singua viata pt o idioata!

nastere usoaraa!!!!
ralukutzza
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:23
Mama, ce categorica esti! Din cate-am priceput, fata nu mai e virgina (doar a rezolvat-o tipul din poveste, nu? bravo, armasarule!) iar el mi se pare un smecheras. Daca la nici o luna de la despartire si-o pune cu o prietena de-a ta, bine ti l-ai ales, fata!
Kathara
Postat pe 26 Septembrie 2009 14:56
de ce nu incerci sa lasi orgoliul la o parte si sa va impacati si sa incercati sa puneti copilul pe primul loc.
asta daca aveti varsta ,experientasi pregatirea necesara pt a convietui impreuna.
marinelastanescum
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Plang si sunt trista ! Mi-e dor de ea ! 31 De la: Sarikiz 3 Martie 2013 05:57
Am luptat 4 ani sa fim inpreuna! 32 De la: kudika409507 11 August 2011 07:41
Prima iubire... 73 De la: Denver 7 Octombrie 2009 11:10
stiu ca ma iubeste... dar nu mai vrea sa fim impreuna:( 22 De la: mayta 2 Martie 2012 23:21
Dupa ce mi-a zis ca i-as fi buna de sotie, vrea sa ne despartim 5 De la: onuta81 31 Ianuarie 2009 22:14