Setari Cookie-uri

Ce pot face sa ma ingras?

De la: iulia069834, la data 2010-02-22 21:17:11
De la: Masarion, la data 2010-02-22 21:13:01baga in tine fast food ca scroafa si o sa te ingrasi " nitel "


nu ca o ,,scroafa'' ....o data pe sapt sau chiar pe luna...bere multa...si sport....fara sport o sa vrei sa slabesti....o salata nu strica cu apa minerala(desi se recomanda plata pentru slabit)..fructe dar si ciocolata ....ai grija sa nu cazi din lac in put

Eu zic nici macar atunci sa nu manance de acolo am vorbit cu persoane care au lucrat intr-un KFC, intr-un MC...si efectiv reciclau mancarea...se recomanda apa plata oricum, este mult mai buna decat cea minerala. Parca tipa era minora...ii recomanzi alcool? Oricum mi se pare aiurea sa recomanzi alcool indiferent de varsta.
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Februarie 2010 16:44
De la: iulia069834, la data 2010-02-22 21:19:42
si fainoase...paste biscuiti ...te vor ajuta....daca nu merge niciun sfat..intreaba un nutritionist

De fapt pala nu il intreaba...ca nu il intreaba asa cum ne-a intrebat pe noi: 'ce sa fac' si apoi PA...merge la o consultatie, platita cu bani grei. Pastele fainoase sunt indicate, depinde in ce cantitate.
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Februarie 2010 16:47
De la: Masarion, la data 2010-02-22 21:27:53Eu am slabit in 4 zile 5 kg .... :| si nu sunt prea multumit de acest aspect :) dar eu sunt de parere ca un kg in minus oricand e binevenit :)

"Eu m am ingrasat cel mai rapid mancand zilnic kfc meniu maximizat de crispy strips plus inca 2 mese si pe langa acestea multa bere :)"

Omule...tu ai mancat de la fast food si ai bagat bere in tine ca apoi sa ai de unde sa slabesti? Nu vezi ca te cam contrazici in ceea ce spui...suna aiurea rau de tot...
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Februarie 2010 16:50
De la: lolrelai, la data 2009-06-07 05:26:18O sa sune stupid...dar mi-as dori extrem de mult macar vreo 5 kg in plus...de mancat mananc orice, poate chiar mai mult decat ar trebui...mc'donald's mananc cel putin o data pe zi(asta apropo de ceea ce se spune, ca mc-ul ingrasa)...mananc si exact inainte sa ma culc si dulciuri si si si...nimic...nu pun nici macar un kg pe mine :(. Am cautat retete de ingrasat, dar nu am gasit nimic care sa dea rezultate...am vizitat toate tipurile de medici si toti mi-au spus ca nu este o problema medicala...mi-am facut analizele la toate glandele,nu numai la cea tiroida pe care o banuiam si nici de aici nu e problema...Asa ca v-as fi recunoascatoare daca m-ati ajuta cu un sfat util :)

al nu stiu catelea comm viz avi de acest subiect-- te ai gandit ca dadaca ai avea 5 kg in plus si nu tiar placea deloc cum ai arata ai vrea sa fi ca ainainte si tiar fi f greusa slabesti? pt ca usor te ingrasi dar, greu slabesti, cat tine de mc`. frate e cel mai neigienic mod de mancare si de a manca , auzi pui mana pe bani pe etc si ieie cartofi cu mana, la ce brand are o furculita avea intr un fel sau altul farmecul ei, si multe alte moduri neigienice, ciocanele etc... oricum nu stiu cat ingrasa mancarea lor... asa ca nu casca urechea la ce se spune,. fiecare cu fizionomia sa.. eu zic ca e ok cum esti, in timp ce inaintezi in varsta sigur iei proporti as aca bucurate de silueta cat timp mai poti:), ciao
ionut_daniel
Postat pe 23 Februarie 2010 19:53
De la: butterflylili, la data 2009-11-17 08:59:06Si eu am aceeasi problema...sunt cam slabutza...am 1.70 si vreo 50 de kg...sincer pe mine nu ma deranjeaza atat de tare cat ii deranjeaza pe restul..."vai da ce slaba esti", "vai dar ce mananci", "te tine sotul cu foamea"...m-am saturat sa ii tot aud...oriunde ma duc aceleasi conversatii..."cand faci copil sa te ingrasi si tu putin?"etc,etc...oamenii astia sunt atat de rautaciosi.Va spun sincer ca sunt atat de suparata ca daca mai imi spune cineva azi ca sunt slaba cred ca o iau razna.Scuza-ti m-am descarcat si eu!



exact asa mi se spune si mie...k eu nu mananc????si zic nuuuu...traiesc cu aer....serios???:)) ideea e sa nu ii mai asculti.sincer eu de cate ori mi se spune asa ceva, mai ales la masa knd ma "obliga" sa mananc fac indigestie si mai dau vreo 2 kg jos.asa k nu mai tine cont de ce zice lumea.daca te ingrasi oricum o faci pentru tine k sa te simti bine in corpul tau.conteaza si starea ta psihica, pentru ca dak esti stresata sigur nu pui pe tine
Dy_Maria
Postat pe 28 Februarie 2010 22:07
akm kteva sapt aveam aceiasi problema dar akm vad k ambitia conteaza ....eu m-am ingrasat in 2 sapt 5 kg sa va spun km am inceput q peritol multi zic k nu e bun dar pe mine m-a ajutata mult iau si akm 3 pe zi dupa mese intre mese mananc dulciuri iar seara numai asa cartofi q pulpe sau cartofi q snitele sau cartofi cu carnaciori iar apoi imi fac un shake din 2 linguri lapte praf e sirop de ciocolata 1 lingura de miere si 2 linguri mari de inghetata si apoi completez q lapte intr-un pahar mai mare ....de knd ma stiu am luat vit si dejeaba akm ma uit si nu-mi vine sa cred incercati la mine a mers
byankbya
Postat pe 12 Martie 2010 14:33
De la: byankbya, la data 2010-03-12 14:33:32akm kteva sapt aveam aceiasi problema dar akm vad k ambitia conteaza ....eu m-am ingrasat in 2 sapt 5 kg sa va spun km am inceput q peritol multi zic k nu e bun dar pe mine m-a ajutata mult iau si akm 3 pe zi dupa mese intre mese mananc dulciuri iar seara numai asa cartofi q pulpe sau cartofi q snitele sau cartofi cu carnaciori iar apoi imi fac un shake din 2 linguri lapte praf e sirop de ciocolata 1 lingura de miere si 2 linguri mari de inghetata si apoi completez q lapte intr-un pahar mai mare ....de knd ma stiu am luat vit si dejeaba akm ma uit si nu-mi vine sa cred incercati la mine a mers

Este o idee buna shake-ul. :) Eu in schimb as incepe ziua cu el si nu as termina-o. Explicatia este destul de simpla: toate incredintele de acolo au concentratie mare de carbohidrati. Ei sunt principala sursa de energie. Si majoritatea carbo din ce bagi tu acolo sunt simpli, deci ajung repede in sange si dau repede o senzatie de"trezire" si energie.
Ronnie_Coleman
Postat pe 12 Martie 2010 16:51
sincer.. si eu sunt slaba.. la 1.70 ... 50 de kg.. shi ash dori sa pun un pic pe fund shi pe coapse... shi m`am gandit sa imi fac un program cu mancarea.. shi somnul e foarte important... shi am sa incep sa merg la sala... am vrut sa imi iau si proteine.. dar m`am razgandit... am auzit ca au unele efecte adverse... shi nu am nevoie de alte probleme.. shi asha sunt complexata ca sunt prea slaba... cred ca e cea mai sanatoasa metoda de ingrashare.. bineinteles ca consta in timp.. shi nu te ingrashi cu 10 kg.. dar incet incet pui un pic pe tine... musculatura.. nu shunci.. shi clise... shi voi incerca sa ma las de tigari.. deci asta e opinia mea acuma.... voi vedea ce va fi... incercarea moarte nu are!
FrumuShicka
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:43
Efectele adverse de la suplimente sunt aceleasi ca la mancare.
Ronnie_Coleman
Postat pe 23 Aprilie 2010 16:16
.....am o dieta pt tin......ia incearca ....cat mai mult sex....si dupa fiecare repriza....cate o pizza.... cu ton....si o ciocolata mare....daca se poate sa fie si de 200 grame..... ....si daca ma intrebi de ce cu ton....pt ca asa vreau eu...e mai sanatos....
gratuit89
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:09
Buna
se poate rezolva cu cele 5 kg pe care le doresti in plus
Intra pe www.slabesti-acum.ro
Avem solutia
Succes
1708
Postat pe 13 Iulie 2010 20:40
Nu riscam nimik cu mancarea din fast food, pt ca nu se pune nimik pe noi. Poate pe tine!(fund, solduri, coapse).
alina_tm
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:23
Am 30 de ani, 1.60 si 42 de kg. Am kg astea de la varsta de 16 ani. Deci nu e adevarat ca odata cu inaintarea in varsta iei in greutate!
alina_tm
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:26
De la: alina_tm, la data 2010-10-20 12:23:47Nu riscam nimik cu mancarea din fast food, pt ca nu se pune nimik pe noi. Poate pe tine!(fund, solduri, coapse).

da, chiar nu risti nimic. doar ca intr-un ziar de saptamana trecuta scria ca o tipa a facut un experiment: a luat un meniu de la MC si dupa 6 luni de zile, cartofii si carnea din hamburger erau intacti.
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Octombrie 2010 22:42
De la: alina_tm, la data 2010-10-20 12:26:56Am 30 de ani, 1.60 si 42 de kg. Am kg astea de la varsta de 16 ani. Deci nu e adevarat ca odata cu inaintarea in varsta iei in greutate!

sunt mai multe motive care duc la ingrasare odata cu inaintarea in varsta. daca tu nu te-ai ingrasat nu inseamna ca afirmatia este eronata. ca nu se faceau studii de caz doar cu tine ca si exemplu.
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Octombrie 2010 22:44
hey eu te pot ajuta sa te ingrasi masa musculara tu trebuie numai sa imi dai add pe nutritie.inteligenta@yahoo.com si te pot ajuta
desire21
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:03
buna...am si eu aceeasi problema..am 22 de ani,1,55 si 42kg...cum sa fac sa ma ingras?vitaminele nu ajuta cu nimik plssss..un rasp....ms
kudika351541
Postat pe 11 Ianuarie 2011 21:58
eu am 1,48 si 30 de kg................ce pot sa fac sa ma ingras>>>????????
kudika356217
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:48
esti mai slaba decat mi-am imaginat..............OMG!!!!!!!!!!!!!!!11111II O DIFERENTA DE 11-12 ANI SI DE 7 cm SI 12 kg
kudika356217
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:51
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-20 22:44:10
De la: alina_tm, la data 2010-10-20 12:26:56Am 30 de ani, 1.60 si 42 de kg. Am kg astea de la varsta de 16 ani. Deci nu e adevarat ca odata cu inaintarea in varsta iei in greutate!

sunt mai multe motive care duc la ingrasare odata cu inaintarea in varsta. daca tu nu te-ai ingrasat nu inseamna ca afirmatia este eronata. ca nu se faceau studii de caz doar cu tine ca si exemplu.



nu vreau sa fiu indiscreta dar:
esti casatorita?
copii ai?
e un mod sigur de a pune citeva kg pe solduri
MissRye
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:55
De la: eeuu, la data 2011-01-21 17:55:51
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-20 22:44:10
De la: alina_tm, la data 2010-10-20 12:26:56Am 30 de ani, 1.60 si 42 de kg. Am kg astea de la varsta de 16 ani. Deci nu e adevarat ca odata cu inaintarea in varsta iei in greutate!

sunt mai multe motive care duc la ingrasare odata cu inaintarea in varsta. daca tu nu te-ai ingrasat nu inseamna ca afirmatia este eronata. ca nu se faceau studii de caz doar cu tine ca si exemplu.



nu vreau sa fiu indiscreta dar:
esti casatorita?
copii ai?
e un mod sigur de a pune citeva kg pe solduri


Asaaaaaaaaaaa eeeeeeeeeee!
mimi_ca29
Postat pe 21 Ianuarie 2011 18:03
Si ca sa fiu on topic, si eu am fost slabuta; am facut un tratament injectabil cu vit. B. Sincer, nu stiu sa va spun daca m-am ingrasat de la vitamine sau pentru ca am ramas insarcinata. Imi aduc aminte doar ca, in luna a doua de sarcina, cantaream 56 kg ( inainte aveam 45kg). Partea nasoala a fost ca am luat mult in greutate in timpul sarcinii, ajungand la 72 kg; iar dupa ce am nascut, m-am chinuit ingrozitor sa slabesc( fiind o gurmanda). Dar, mi-am schimbat stilul de viata si am reusit in 6 luni sa ajung la greutatea de 53 kg.
mimi_ca29
Postat pe 21 Ianuarie 2011 18:09
as putea sa vorbesc personal cu tine despre problema cu ingrasatul?am mare nevoie de sfaturi...am incerkt si eu si vitamine si biomed 6....m-am ingrasat 1kg d la el si km atat,nu a mai dat roade....trec printr-o perioada grea din pct de vedere emotional si am neoie de ajutor dak esti dispusa,bineinteles, sa imi dai niste sfaturi....multumesc anticipat.....adresa mea de email este alinutza_e27@yahoo.com
alinuk27
Postat pe 15 Mai 2011 15:04
daca voua vi se pare ca sunteti slabe eu ce sa mai zic?am 22 de ani,un bebe de 9 luni am 1.67 m ialtime si 44 de kg..deci nu a functionat nici ca atunci and o sa am un copil o sa ma igras..nici vitamine nici nimic..pe toata perioada sarcinii m-am ingrasat 5 kg si am nascut o fetita la 3,320 si nimeni nu se astepta..pe mine ce sa sfatuti sa fac?
Adriana_Love_Nico_1
Postat pe 24 Iulie 2013 00:11
De la: Adriana_Love_Nico_1, la data 2013-07-24 00:11:54daca voua vi se pare ca sunteti slabe eu ce sa mai zic?am 22 de ani,un bebe de 9 luni am 1.67 m ialtime si 44 de kg..deci nu a functionat nici ca atunci and o sa am un copil o sa ma igras..nici vitamine nici nimic..pe toata perioada sarcinii m-am ingrasat 5 kg si am nascut o fetita la 3,320 si nimeni nu se astepta..pe mine ce sa sfatuti sa fac?


Nutritionistul e sfant, chiar si in curele de ingrasare. Fa-ti programare la nutritionist, sunt convinsa ca te va ajuta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 24 Iulie 2013 11:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreo cura de ingrasare? 4 De la: Ely80 28 Octombrie 2009 12:15
AM NEVOIE DE UN RASPUNS 24 De la: Ame_ly 30 Iunie 2011 09:15
vrea sa ma ingras.. 12 De la: ionut_daniel 23 Februarie 2010 19:47
diete d slabire.. vreau s slabesc.. toata lumea aceasi problema.. dar ce faci atunci knd vrei s t ingrasi ? .. :( 31 De la: lauradumitrana 13 Iulie 2009 17:11
Vreau sa ma ingras... 14 De la: desire21 9 Noiembrie 2010 20:01