Setari Cookie-uri

"relatiile: pe net

De la: deeaz18, la data 2009-06-11 20:29:34ce parere aveti despre persoanele care vb pe messenger cu necunoscuti si isi declara iubirea si cred ca au dat de persoana cu care isi vor petrece restul vietii. Si nici nu iasa cu altcineva, stau toata ziua pe net in asteptarea celuilalt. Si asta desi nu se cunosc unul pe celalalt.
daaaaaaa e ceva beneficcc,,,,ce id aiii
thadoog
Postat pe 12 Iunie 2009 11:10

zapa...mincatias.....
pamela_1
Postat pe 12 Iunie 2009 12:12
De la: monaram, la data 2009-06-12 10:42:46
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


:O:O:O:O:O:O:O cum e posibil asa ceva/??????????si tu sperai in a te marita cu un individ virtual???????oi doamne.......cum poti fi atat de credula?????????



speram ca o sa ne intalnim...si ca o sa fie bine..n-am visat niciodata la casatorie..el era cel care vorbea despre subiectul asta....si nu stiu consider ca fiecare om are dreptul la o sansa..si de aia am continuat totul
Dan_aida
Postat pe 12 Iunie 2009 12:49
De la: monaram, la data 2009-06-12 10:42:46
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


:O:O:O:O:O:O:O cum e posibil asa ceva/??????????si tu sperai in a te marita cu un individ virtual???????oi doamne.......cum poti fi atat de credula?????????



si inca un lucru...totul a decurs foarte incet...in primele 4 luni..nici macar n-am vorbit cu el....apoi am inceput sa ne spunem problemele....treceam printr-o perioada destul de dificila,vroiam sa ma las de faculta..si el a fost acolo sa ma asculte....apoi dintr-un nimic m-am suparat pe el..si n-am mai vorbit vreo3 luni....intr-un final am reinceput conversatiile,doar ca vroia oarecum sa se razbune pt papucii 'internauti' si a mai durat...dupa 6 luni de conversatii in care faceam misto unu de altu..mi-am dat seama ca vreau sa ma intalnesc cu el...el imi zicea ca tot degeaba pt ca sunt ca toate si-l voi dezamagi intr-un final...au urmat planuri esuate de intalniri...in vara trecuta nici nu mai vorbeam...si apoi a reinceput totul..am inceput sa vorbim la telefon...dar cu portia..adica cam o data pe saptamana...ca sa ajungem in stadiul sa vorbim zilnic...si inainte de culcare si cand se trezea...de cate ori n-a adormit la tel.......sau mieunam amandoi ca nu suntem unu langa altul..macar in brate sa ne luam.....si stiu ca toate lucrurile astea par niste nimicuri...poate chiar sunt
Dan_aida
Postat pe 12 Iunie 2009 13:20
De la: pamela_1, la data 2009-06-12 11:08:48nu cred ca se numeste relatie asta.....nus de acord...acum fiecare crede ce vrea..face cum vrea...



nu e o relatie...cu toate ca ma simt de parca as avea o relatie
Dan_aida
Postat pe 12 Iunie 2009 14:00
bun te intilnesti...daca nu va placeti?....ce faci?....in primul rind tre sa cunosti persoana sa vb de relatie....
pamela_1
Postat pe 12 Iunie 2009 14:25
nici macar nu stii sigur ca el nu are deja o relatie stabile...nu ai de unde sa stii ca nu o fi si insurat...trezeste-te...poate veni la tine..faci greseala de a te culca cu el...si dupa pleaca si nu mai auzi de el..in veci si pururi....iesi din casa mergi la distractie pe undeva...iesi la o terasa ...SIGUUUUUR ai sa intalnesti un baiat REAL care sa te placa si sa-l placi....PAREREA MEA...
monaq
Postat pe 12 Iunie 2009 23:08
dupa parerea mea, nu are rost sa vb pe mess cu necunoscuti. fiindca nu duce niciunde. te amegeste ca vine, si apoi intervine ceva. si o sa o tina tot asa. am vazut atatea fete care au facut asa. si lui nici nu ii pasa. doar tu iti pierzi o perioada buna din viata asteptand ca el sa vina si sa fiti impreuna pt totdeauna si fericiti. te auto-amagesti. nu zic, poate exista si cazuri fericite. dar daca vb cu un tip pe mess, nu trebuie sa renunti la tot ceea ce faceai inainte de a vb cu el.
deeaz18
Postat pe 13 Iunie 2009 12:42
sau sa incetezi sa cauti pe cineva in realitate, cum au spus cateva pers pana acum.
deeaz18
Postat pe 13 Iunie 2009 12:43
De la: deeaz18, la data 2009-06-13 12:42:23dupa parerea mea, nu are rost sa vb pe mess cu necunoscuti. fiindca nu duce niciunde. te amegeste ca vine, si apoi intervine ceva. si o sa o tina tot asa. am vazut atatea fete care au facut asa. si lui nici nu ii pasa. doar tu iti pierzi o perioada buna din viata asteptand ca el sa vina si sa fiti impreuna pt totdeauna si fericiti. te auto-amagesti. nu zic, poate exista si cazuri fericite. dar daca vb cu un tip pe mess, nu trebuie sa renunti la tot ceea ce faceai inainte de a vb cu el.


Uite, eu nu sunt de acord. Eu am vorbit pe net le un moment dau cu cineva care tot zicea ca vine, vine. Asa ca la un moment dat am suspendat toate relatiile. Cam la jumatate de an, am inceput sa "vorbesc" cu altcineva absolut din greseala, dar am refuzat net sa ma implic in ceva internautic. Asa ca barbatul a venit, cam peste 3-4 luni sa ma vada (si a venit din AMmrica, nu de la Timisoara), a stat aici cam 6 saptamani, timp in care nu am facut amor cu el (because I can), dupa care s-a dus acasa, dupa care a venit din nou in iarna asta, dupa care a hotarat sa se mute in Bucuresti difinitiv.

Asa ca se poate, depinde de noroc.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 12:50
Ce-mi place subiectul Am avut si eu 2 relatii dinastea Si... Ambii au venit in orasul meu dupa numai cateva luni Deci daca iti plac relatiile de genul asta, mai sunt multi altii care nu isi gasesc o persoana pe placul lor in orasul lor La inceput vad poze si le place, apoi observa ce suflet ai si bla bla... 2 ani trec usor intr-o asemenea relatie
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 12:54
De la: Kathara, la data 2009-06-13 12:50:23
De la: deeaz18, la data 2009-06-13 12:42:23dupa parerea mea, nu are rost sa vb pe mess cu necunoscuti. fiindca nu duce niciunde. te amegeste ca vine, si apoi intervine ceva. si o sa o tina tot asa. am vazut atatea fete care au facut asa. si lui nici nu ii pasa. doar tu iti pierzi o perioada buna din viata asteptand ca el sa vina si sa fiti impreuna pt totdeauna si fericiti. te auto-amagesti. nu zic, poate exista si cazuri fericite. dar daca vb cu un tip pe mess, nu trebuie sa renunti la tot ceea ce faceai inainte de a vb cu el.


Uite, eu nu sunt de acord. Eu am vorbit pe net le un moment dau cu cineva care tot zicea ca vine, vine. Asa ca la un moment dat am suspendat toate relatiile. Cam la jumatate de an, am inceput sa "vorbesc" cu altcineva absolut din greseala, dar am refuzat net sa ma implic in ceva internautic. Asa ca barbatul a venit, cam peste 3-4 luni sa ma vada (si a venit din AMmrica, nu de la Timisoara), a stat aici cam 6 saptamani, timp in care nu am facut amor cu el (because I can), dupa care s-a dus acasa, dupa care a venit din nou in iarna asta, dupa care a hotarat sa se mute in Bucuresti difinitiv.

Asa ca se poate, depinde de noroc.

Ce frumos Bravo voua, sa fiti fericiti
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 12:55
Multam fain, mult spor si tie!
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 12:58
De la: Kathara, la data 2009-06-13 12:58:15Multam fain, mult spor si tie!

Sper... este posibil sa vin la facultate in Bucuresti si sper sa reziste relatia actuala ( cu un baiat din orasul meu )
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 13:17
pamela_1
Postat pe 15 Iunie 2009 15:23
Foarte multe perechi s-au cunoscut pe net....dar nu toate au fost un succes....
Maddallena
Postat pe 17 Iunie 2009 19:22
Eu cred ca relatiile astea pe net sant ptr pusti nicidecum ptr persoane mature.Trebuie sa fi prea credul si naiv sa crezi tot ce-ti indruga ...verzi si uscate!Iar ca sa te m-ai si indragostesti si sa astepti sa "apara"holbandu-te la calculator....e jale!
kudika020172
Postat pe 21 Iunie 2009 18:00
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 10:20
De la: pamela_1, la data 2009-06-22 10:20:03
pamy
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 10:24
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 10:28
sdunt asa bine dispusa ABIA AST SA PLEC LA EXAMEN
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 10:29
daaa? e bine ca ai luat-o de luni vesela...eu
sunt cam obosita
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 10:31
o da e asa bine nici nu-mi dau seama ca e luni
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 10:34
De la: yumalai, la data 2009-06-22 10:29:59 sdunt asa bine dispusa ABIA AST SA PLEC LA EXAMEN



succes....data asta ai sa iei nota maxima.....
monaq
Postat pe 22 Iunie 2009 10:36
De la: monaram, la data 2009-06-22 10:36:18
De la: yumalai, la data 2009-06-22 10:29:59 sdunt asa bine dispusa ABIA AST SA PLEC LA EXAMEN



succes....data asta ai sa iei nota maxima.....

ms cred e si ultimul examen
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 10:37
De la: yumalai, la data 2009-06-22 10:37:10
De la: monaram, la data 2009-06-22 10:36:18
De la: yumalai, la data 2009-06-22 10:29:59 sdunt asa bine dispusa ABIA AST SA PLEC LA EXAMEN



succes....data asta ai sa iei nota maxima.....

ms cred e si ultimul examen


sa fie intr-un ceas bun....tre sa bem diseara....
monaq
Postat pe 22 Iunie 2009 10:42
da m-am aprovizionat va fac cinste
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 10:43
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 22:37:13
De la: Kathara, la data 2009-06-11 21:33:51
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


Uau, doi ani. Ce naiba, sunteti din aceeasi tatra, trezirea! La mine a venit cineva din partea cealalta a lumii dupa vreo 4 luni, parerea mea e sa pui mana sa te duci sa il vezi macar sa iti satisfaci curiozitatea.



nu am mers la el,pentru ca imi spunea ca vine el...doar sa se stabilizeze cumva financiar....
bine ca noi am programat multe intalniri,ca vin eu..apoi ma apuca panica...fiindca nu vreau o intalnire,sex and stuff si apoi adios....
ca acuma sa-mi spuna ca ..ce rost are sa ne intalnim acum,fiindca nu are ce sa-mi ofere momentan.....e taur...vesnica problema a banilor....
si asa de 2 ani tot o tzinem..in timpul anului eram foarte ocupata cu facultatea(arhitectura) ,iar el cu serviciul...si tot am amanat..doar ca deja e prea mult.....intalnirea trebuia sa aiba loc deja


e clar ca e o mare labareala... daca e un pärlit la ce ai tu nevoie de un barbat libidnos si falit? s-au dus vremurile de telenovela cu ipoteza: conteaza ca ne iubim. daca te dorea alaturi facea pe dracu in 4 sa vina sa te vada (chiar si in gara).... la patea cu mutatul am avut un oarecare deja vu..trebuie sa caut in arhiva sa vad de unde l-am cules....
dar si eu sunt o zdreamta intretinuta....de catre Dontty
Buttefflypink
Postat pe 22 Iunie 2009 13:11
De la: Buttefflypink, la data 2009-06-22 13:11:48
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 22:37:13
De la: Kathara, la data 2009-06-11 21:33:51
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


Uau, doi ani. Ce naiba, sunteti din aceeasi tatra, trezirea! La mine a venit cineva din partea cealalta a lumii dupa vreo 4 luni, parerea mea e sa pui mana sa te duci sa il vezi macar sa iti satisfaci curiozitatea.



nu am mers la el,pentru ca imi spunea ca vine el...doar sa se stabilizeze cumva financiar....
bine ca noi am programat multe intalniri,ca vin eu..apoi ma apuca panica...fiindca nu vreau o intalnire,sex and stuff si apoi adios....
ca acuma sa-mi spuna ca ..ce rost are sa ne intalnim acum,fiindca nu are ce sa-mi ofere momentan.....e taur...vesnica problema a banilor....
si asa de 2 ani tot o tzinem..in timpul anului eram foarte ocupata cu facultatea(arhitectura) ,iar el cu serviciul...si tot am amanat..doar ca deja e prea mult.....intalnirea trebuia sa aiba loc deja


e clar ca e o mare labareala... daca e un pärlit la ce ai tu nevoie de un barbat libidnos si falit? s-au dus vremurile de telenovela cu ipoteza: conteaza ca ne iubim. daca te dorea alaturi facea pe dracu in 4 sa vina sa te vada (chiar si in gara).... la patea cu mutatul am avut un oarecare deja vu..trebuie sa caut in arhiva sa vad de unde l-am cules....
dar si eu sunt o zdreamta intretinuta....de catre Dontty


fluturasul ai perfecta dreptate..................se pare ca se practica destul de des chestia asta cu vrajeala pe net acum depinde de fiecare in parte adica la cat de mult isi doreste sa pice in plasa asa zisului cuceritor cu toate ca textele lui sunt de cele mai multe ori atat de"rasuflate"si cam aceleasi pentru toate asta este fiecare cu ce isi doreste
donttouch
Postat pe 22 Iunie 2009 13:24
De la: Buttefflypink, la data 2009-06-22 13:11:48
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 22:37:13
De la: Kathara, la data 2009-06-11 21:33:51
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


Uau, doi ani. Ce naiba, sunteti din aceeasi tatra, trezirea! La mine a venit cineva din partea cealalta a lumii dupa vreo 4 luni, parerea mea e sa pui mana sa te duci sa il vezi macar sa iti satisfaci curiozitatea.



nu am mers la el,pentru ca imi spunea ca vine el...doar sa se stabilizeze cumva financiar....
bine ca noi am programat multe intalniri,ca vin eu..apoi ma apuca panica...fiindca nu vreau o intalnire,sex and stuff si apoi adios....
ca acuma sa-mi spuna ca ..ce rost are sa ne intalnim acum,fiindca nu are ce sa-mi ofere momentan.....e taur...vesnica problema a banilor....
si asa de 2 ani tot o tzinem..in timpul anului eram foarte ocupata cu facultatea(arhitectura) ,iar el cu serviciul...si tot am amanat..doar ca deja e prea mult.....intalnirea trebuia sa aiba loc deja


e clar ca e o mare labareala... daca e un pärlit la ce ai tu nevoie de un barbat libidnos si falit? s-au dus vremurile de telenovela cu ipoteza: conteaza ca ne iubim. daca te dorea alaturi facea pe dracu in 4 sa vina sa te vada (chiar si in gara).... la patea cu mutatul am avut un oarecare deja vu..trebuie sa caut in arhiva sa vad de unde l-am cules....
dar si eu sunt o zdreamta intretinuta....de catre Dontty


pe mine nu vrea nimeni sa ma intretina?sunt mica si nu ocup mult spatiu, mananc putin ca-s la dieta,imi fac treburile la baie nu murdaresc covoare, si stau cuminte daca-mi dai o jucarie.....
roxirose
Postat pe 22 Iunie 2009 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Omul care te iubește... 42 De la: fantasie 11 Noiembrie 2011 22:53
buna 9 De la: kudika_982577 15 Martie 2015 12:25
Colon Help! 3 De la: healthy009442 1 August 2010 18:37
Long love story 15 De la: 17 Noiembrie 2012 19:04
Sechestrata in casa de parintii mei !!! 21 De la: kudika_16468 30 Octombrie 2012 21:31