Setari Cookie-uri

"relatiile: pe net

De la: deeaz18, la data 2009-06-11 20:29:34ce parere aveti despre persoanele care vb pe messenger cu necunoscuti si isi declara iubirea si cred ca au dat de persoana cu care isi vor petrece restul vietii. Si nici nu iasa cu altcineva, stau toata ziua pe net in asteptarea celuilalt. Si asta desi nu se cunosc unul pe celalalt.




Eu una, cred ca daca vrei, se poate !! Eu vb cu un tip pe net de vreo 4 luni.tipu din bucuresti, iar eu in italia...Luna viitoare o sa vina la mine, sa ne cunoastem PERSONAL, si nu doar pe net..pana acum am reusit sa cunosc numai ceea ce a vrut sa imi arate, sau ce am reusit sa remarc... Calmitate, suflet bun, inima mare, glumet, "plin de viata"...mi-a spus si defectele lui: gelozie, incapatnare, NON-punctual, naivitate cateodata...Dar nu cred eu ca e "compus" numai din ceea ce mi-a spus, sau ce am reusit eu sa remarc...Fizic...Suntem compatibil...sufleteste, asa pare...dar aparentele inseala :) ... Poate si faptul ca e mai mare ca mine mi-a dat o anumita siguranta, incredere, deci pana acum "NO REASON TO CRY"....Eu sper in bine ... Sa vedem ce-o iesi
P.S. : nu stam toata ziua LIPITI de computer, vorbim la 2-3 zile pe net ( fiecare are si altceva de facut asa ca vb si noi cand avem timp), cate-o ora, doua sau daca trec astea 2-3 zile, ne auzim la tel...
lusha_ubitik
Postat pe 1 Iulie 2009 17:24
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


mai ziceam daca era din papua guineea , dar isi face planuri de casatorie pe net si nu-i in stare sa isi miste dosul la o aruncatura de bat , pana la TM ori e diliu ori e insurat omu' , nu m-ar mira nimic pe internet
Lorena26
Postat pe 1 Iulie 2009 17:40
De la: geo_x, la data 2009-06-11 22:44:20ai facut sex prin posta?
valeu maica, cred ca a carat postasu' saci de scrisori!

postasu` aduce avizul la usa ...daca vrei coletu` te deplasezi la posta...la oficiu mai exact
mitura
Postat pe 1 Iulie 2009 22:34
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-01 22:34:22
De la: geo_x, la data 2009-06-11 22:44:20ai facut sex prin posta?
valeu maica, cred ca a carat postasu' saci de scrisori!

postasu` aduce avizul la usa ...daca vrei coletu` te deplasezi la posta...la oficiu mai exact

Si postasu transmite mesaju
lonely_soul
Postat pe 1 Iulie 2009 22:36
sunt multi care vb p net..........ajung sa se cunoasca poate chiar sa se placa..........dar un lucru e clar:relati p net nu exista.....chiar si eu am vb cu cineva p mess in exces..find baiat discutile au luato razna si cel putin eu am considerat k e mai ok so lasam balta.......poate dak ne cunosteam personal iesea si scantei dar............
kudika001830
Postat pe 2 Iulie 2009 04:12
O MARE EROARE
bazgodia
Postat pe 2 Iulie 2009 09:33
nici eu nu eram de acord cu relatiile construite pe net dar culmea viata m-a facut sa ajung sa am o astfel de relatie....am vorbit cu respectivul pe net timp de 1 an si jumatate,ii cunoscusem virtual si familia,apoi a venit in tara(mexican locuind in america)ne-am vazut,ne-am placut numai ca ptr mine a ramas doar placutul...vroiam altceva ... vroiam o cariera,bani....iar el vroia o familie.... s-a intors inapoi si am mai vorbit un timp continuand sa ne facem planuri,casatorie....
iar eu ... i-am dat cu flit cum s-ar spune si hop il vad plangand ca un nebun si hop surpriza - inelul de logodna ....
acum regret... puteam sa am parte de tot ce vroiam defapt dar aveam frica aceea de a pleca intr-o alta tara inconjurata numai de straini...


viata...
lovehurts
Postat pe 2 Iulie 2009 10:25
faza cu casatoria e penibila
kudika001830
Postat pe 2 Iulie 2009 17:03
si eu am avut o relatie de lunga durata pe net ... am ajuns sa ne cunoastem destul de bine si intr-un final ne-am si intalnit deci am o parere destul de buna
urockmyworld
Postat pe 1 Septembrie 2009 03:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou de Valentine's Day :) 38 De la: Monyk44- 14 Februarie 2014 15:43
un sfat... 21 De la: kudika059077 14 August 2009 11:56
Relatia perfecta se destrama.. 18 De la: cucuruz 11 Septembrie 2012 11:36
Posesivitate sau obsesie 35 De la: pupaciosul 30 Septembrie 2012 15:53
Cum putem iesi cu capul sus dintr-o relatie? 28 De la: 18 Iunie 2013 09:58