Setari Cookie-uri

"relatiile: pe net

De la: roxirose, la data 2009-06-22 13:25:13
De la: Buttefflypink, la data 2009-06-22 13:11:48
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 22:37:13
De la: Kathara, la data 2009-06-11 21:33:51
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


Uau, doi ani. Ce naiba, sunteti din aceeasi tatra, trezirea! La mine a venit cineva din partea cealalta a lumii dupa vreo 4 luni, parerea mea e sa pui mana sa te duci sa il vezi macar sa iti satisfaci curiozitatea.



nu am mers la el,pentru ca imi spunea ca vine el...doar sa se stabilizeze cumva financiar....
bine ca noi am programat multe intalniri,ca vin eu..apoi ma apuca panica...fiindca nu vreau o intalnire,sex and stuff si apoi adios....
ca acuma sa-mi spuna ca ..ce rost are sa ne intalnim acum,fiindca nu are ce sa-mi ofere momentan.....e taur...vesnica problema a banilor....
si asa de 2 ani tot o tzinem..in timpul anului eram foarte ocupata cu facultatea(arhitectura) ,iar el cu serviciul...si tot am amanat..doar ca deja e prea mult.....intalnirea trebuia sa aiba loc deja


e clar ca e o mare labareala... daca e un pärlit la ce ai tu nevoie de un barbat libidnos si falit? s-au dus vremurile de telenovela cu ipoteza: conteaza ca ne iubim. daca te dorea alaturi facea pe dracu in 4 sa vina sa te vada (chiar si in gara).... la patea cu mutatul am avut un oarecare deja vu..trebuie sa caut in arhiva sa vad de unde l-am cules....
dar si eu sunt o zdreamta intretinuta....de catre Dontty


pe mine nu vrea nimeni sa ma intretina?sunt mica si nu ocup mult spatiu, mananc putin ca-s la dieta,imi fac treburile la baie nu murdaresc covoare, si stau cuminte daca-mi dai o jucarie.....


depinde la cat de bine sti sa "vrajesti"se pare ca in asta sta totul
donttouch
Postat pe 22 Iunie 2009 13:28
BUNA!!!!!Reluand subiectul si io am avut o relatie pe mess timp de 3 luni am vb cu el pe mess deoarece eram in italia dar la o saptamana dupa ce am venit in romania a venit de la piatra neamt la bacau bine nu e un capat de lume dar a contat gestul.ne era foarte bine impreuna dar relatia nu a tinut decat 6 luni deoarece el sia gasit pe cineva din orasul lui si multe alte motive care nu mai au rost sa le mai zic dar eu zic ca daca ar vrea ar veni chiar daca sunteti departe;) incearca sa ii spui ca daca nu vine cat de curand mai degraba o lasati balta ca nu are nici un rost si vei vedea ce iti raspunde;) ast raspuns daca vrei sa mai vb .poop si succes
deaa90
Postat pe 22 Iunie 2009 13:47
pt ca relatile la distanta nu tin...si nici decum cele de pe net...este aiure
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 15:40
blue07scorpion
Postat pe 22 Iunie 2009 16:57
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 17:04
yumi
blue07scorpion
Postat pe 22 Iunie 2009 17:22
blue am terminat cu sesiunea cu brio
yumy
Postat pe 22 Iunie 2009 17:25
doar vorbind cu cineva pe net nu e relatie...ce naiba...in schimb dak cei doi ajung sa se cunoasca si in realitate,se schimba datele problemei.imp e sa fie vointa si sinceritate si atunci sunt sanse bune sa se transforme o simpla comunicare pe net intr-o relatie in realitate.
razz
Postat pe 22 Iunie 2009 17:31
razz
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 22:16
merci pt gestul aprobator
razz
Postat pe 23 Iunie 2009 20:24
De la: deeaz18, la data 2009-06-11 20:29:34ce parere aveti despre persoanele care vb pe messenger cu necunoscuti si isi declara iubirea si cred ca au dat de persoana cu care isi vor petrece restul vietii. Si nici nu iasa cu altcineva, stau toata ziua pe net in asteptarea celuilalt. Si asta desi nu se cunosc unul pe celalalt.


naivitatea te face sa crezi orice....lipsa de afectiune .......comunicarea............
heaven_2906
Postat pe 24 Iunie 2009 18:16
bai sa stii ca si eu am o relatie.. de cateva luni.. si am inceput pe mess.. si acuma ne si vedem in ciuda faptului ca el e din bucuresti si eu din targoviste...dar ne cunoastem destul d bine si putem s avem incredere unul intr-altul...dak noi chiar vrem s fim impreuna...si el vrea s fie cu mine..si nu am nicio problema....sa stii in faptu ca vb cu el p mess... sau ca l-am cunoscut p net...chiar imi pare bine .. ca l-am cunoscut..
pappy
Postat pe 24 Iunie 2009 18:19
si eu am o relatie pe mess si la tel...cu sotul meu doar asa ne mai vedem si noi,atunci cand e plecat
R_F
Postat pe 24 Iunie 2009 18:30
si eu pastrez leg cu prietenul pe mess si la telefonul ca de nu stam asa aproape dar astea sunt mijloace de comunicare nu si de mentinere a unei relatii
yumy
Postat pe 24 Iunie 2009 18:40
Au fost destule,nu multe,cazuri in care asa s-au cunoscut,s-au placut si s-au indragostit,dar cu poze bineinteles,cica s-au atras si s-au inteles bine,apoi s-au casatorit la prima vedere.Exista! Nu se stie niciodata!
De preferat este contactul viu de la inceput,dar......cand lumea e asa de ciudata si inchisa, poate sa-ti ajunga cineva la inima pe mai multe alte cai.......

Postat pe 25 Iunie 2009 10:43
SE POATE INSA CELE DE LA DISTANTA EU CRED CA NU TIN....
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 11:30
De la: pamela_1, la data 2009-06-25 11:30:10SE POATE INSA CELE DE LA DISTANTA EU CRED CA NU TIN....

pamy pe unde tot zburzi ca mi-ai promis o sesiune de cumparaturi si m-ai lasat cu ochii in soare
yumy
Postat pe 25 Iunie 2009 13:18
sunt aici..invirt inelul...sunt in ibizza putin la soare hihi
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 15:37
De la: cleoafrica, la data 2009-06-25 10:43:36Au fost destule,nu multe,cazuri in care asa s-au cunoscut,s-au placut si s-au indragostit,dar cu poze bineinteles,cica s-au atras si s-au inteles bine,apoi s-au casatorit la prima vedere.Exista! Nu se stie niciodata!
De preferat este contactul viu de la inceput,dar......cand lumea e asa de ciudata si inchisa, poate sa-ti ajunga cineva la inima pe mai multe alte cai.......


Subscriu. Nu se stie niciodata.Asa s-a intamplat in cazul meu ,suntem impreuna de 5 ani dupa 1 an de vorbit pe net ( da,pe net m-am indragostit, si inca lulea:) fara poze ,web etc.A contat persoana.Pot sa spun ca in realitate e mult mai intens sentimentul, si eram cea mai sceptica in ceea ce priveste internetul.:
M1dnight
Postat pe 26 Iunie 2009 12:48
am trecut si eu printr-o relatie din asta dar de vre-o 8luni pana mi-am dat seama ca totul a fost la caterinka.
nu mai cred in relatiile astea pe net de atunci
seso1sss
Postat pe 1 Iulie 2009 13:59
De la: Dan_aida, la data 2009-06-12 12:49:35
De la: monaram, la data 2009-06-12 10:42:46
De la: Dan_aida, la data 2009-06-11 21:31:31aaa ..referitor la acest subiect...eu vorbesc de 2 ani cu un tip,pe mess,mail,telefon..zilnic vreau sa zic...insa nu ne-am vazut real niciodata...am facut planuri,ca ne casatorim....etc...dar el nu e in stare nici macar sa vina sa ma vada...el e in bucuresti,eu in timisoara....acuma ne-am spus adio..pentru a mia oara....sunt curioasa ce parere aveti....nu e greu de ghicit....prostie cat casa....dar nu-mi dau seama de ce imi e atat de greu sa ii dau drumul....n-am ochi pentru nici un alt barbat....


:O:O:O:O:O:O:O cum e posibil asa ceva/??????????si tu sperai in a te marita cu un individ virtual???????oi doamne.......cum poti fi atat de credula?????????



speram ca o sa ne intalnim...si ca o sa fie bine..n-am visat niciodata la casatorie..el era cel care vorbea despre subiectul asta....si nu stiu consider ca fiecare om are dreptul la o sansa..si de aia am continuat totul


ai grija sa nu aiba nevasta si vre-o 2 copii pe acasa!!!!
asta ar fi un motiv ca sa nu vina sa te vada,nu crezi?
seso1sss
Postat pe 1 Iulie 2009 14:04
pai nici nu-l cunosti.Cum poti sa spui ca nu mai ai ochi pentru alt barbat?cred ca va omarati timpul liber amandoi,nimic mai mult
kudika039595
Postat pe 1 Iulie 2009 14:10
nui kiar asha..personal sunt dsin vaslui sh prietenul meu din iasi miwe cel putin varsta!16) numi permite sa fac multe vizite in iasi dar el vine km l o sapt..ii greu.. dar.. il iubesc . parintii mei evident nus deacord sa doarma l mn.. ptr cacik is prea mik.. dar totusi is 7 luni..;)
(neam cunoscut pe mess):P
adintz
Postat pe 1 Iulie 2009 14:35
salut! cunosc atat de bine acest subiect incat as putea sa va povestesc zile intregi experienta mea....eu sunt un caz fericit, cel putin pana acum..sunt cu prietenul meu de 9 luni, dupa o relatie virtuala de 6 ani! nu doar net..ci si tel, vorbit f mult(by the way, mai exista cosmote cu 2000 min?ne-a fost de un real folos acum vreo 3 ani) apoi mesaje f multe cat timp el a fost plecat din tara(2 ani) pentru ca intr-un final sa ne vedem si sa ne fie f bine impreuna..ajungi sa cunosti omul din spatele monitorului extrem de bine, orice replica e previzibila, sunt putine lucruri noi care sa te surprinda...si sunt norocoasa pt ca este exact cum a fost si inainte, nu ne-am "aburit" cu texte sa aratam ce tari suntem noi...se poate, nu e cel mai fericit caz de a cunoaste o persoana..fiecare a avut alte relatii in acest timp,relatii la care am fost partasi..ce-i drept doar prin cuvintele celuilalt, dar cum acum un an nu credeam ca o sa ne cunoastem vreodata, devenisem f buni prieteni...iar uneori e mult mai usor sa te descarci unui necunoscut(nu unuia pe care il cun de 2 luni, nu zic asta...vorbesc doar din proprie experienta)...se poate..va doresc sa fiti fericite, in orice mod v-ati intalni fericirea...
greys_addicted
Postat pe 1 Iulie 2009 15:48
De la: greys_addicted, la data 2009-07-01 15:48:25salut! cunosc atat de bine acest subiect incat as putea sa va povestesc zile intregi experienta mea....eu sunt un caz fericit, cel putin pana acum..sunt cu prietenul meu de 9 luni, dupa o relatie virtuala de 6 ani! nu doar net..ci si tel, vorbit f mult(by the way, mai exista cosmote cu 2000 min?ne-a fost de un real folos acum vreo 3 ani) apoi mesaje f multe cat timp el a fost plecat din tara(2 ani) pentru ca intr-un final sa ne vedem si sa ne fie f bine impreuna..ajungi sa cunosti omul din spatele monitorului extrem de bine, orice replica e previzibila, sunt putine lucruri noi care sa te surprinda...si sunt norocoasa pt ca este exact cum a fost si inainte, nu ne-am "aburit" cu texte sa aratam ce tari suntem noi...se poate, nu e cel mai fericit caz de a cunoaste o persoana..fiecare a avut alte relatii in acest timp,relatii la care am fost partasi..ce-i drept doar prin cuvintele celuilalt, dar cum acum un an nu credeam ca o sa ne cunoastem vreodata, devenisem f buni prieteni...iar uneori e mult mai usor sa te descarci unui necunoscut(nu unuia pe care il cun de 2 luni, nu zic asta...vorbesc doar din proprie experienta)...se poate..va doresc sa fiti fericite, in orice mod v-ati intalni fericirea...


Relatie virtuala de 6 ani? Uau, nu as fi rezistat.
Kathara
Postat pe 1 Iulie 2009 15:53
multi inainte
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 15:54
De la: pamela_1, la data 2009-07-01 15:54:44multi inainte


multumesc mult
am rezistat tocmai pt ca am avut relatii reale in tot acest timp..dar cum amandoi am vrut pana la urma sa ne vedem(nici unu nu se gandea ca o sa si ramanem impreuna)...why not?nu aveam de ce sa renunt la atatia ani..in cel mai rau caz as fi ramas cu un prieten f bun....e perfect insa ca m-am ales cu cel mai fericit caz:)
greys_addicted
Postat pe 1 Iulie 2009 15:59
rar asa ceva multi ani de acum inainte
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 16:04
sincer iti spun ca inteleg perfect situatia.eu am avut o relatie bazata mai mult pe lumea virtuala care a durat 8 luni.Insa ne-am despartit deoarece avea o relatie cu o alta tipa,o relatie de 2 ani,despre care eu am aflat de la o pers necunoscuta .Credeam ca ma va afecta lipsa lui,insa la scurt timp am intalnit un tip super,care ma face cu adevarat fericita prin fiecare gest,fiecare zambet,fiecare privire.
emma_lee
Postat pe 1 Iulie 2009 16:09
sunt cazuri si cazuri..nu mereu se termina cu happyend
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat,parere personala :) 2 De la: kudika_992011 28 August 2015 21:21
Sechestrata in casa de parintii mei !!! 21 De la: kudika_16468 30 Octombrie 2012 21:31
Razboi vs Dragoste 20 De la: simonycik 6 Octombrie 2009 15:21
need help :D 11 De la: Shhh 28 Ianuarie 2010 09:15
Violenta fizica si verbala-pentru toate fetele forumului care traiesc asa ceva 8 De la: heaven2007 19 Septembrie 2009 09:18