Setari Cookie-uri

povestea mea

Parerea mea e ca nu este pt tine, mai clar, ca nu merita sa-ti incurci viata cu el, deja ai facut-o destul.

Postat pe 2 Iulie 2009 11:20
E un vagabond nesimtit!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 2 Iulie 2009 11:22
dupa toate astea ii mai rasp la tel???
bruneagra25
Postat pe 2 Iulie 2009 11:26
Am trecut si eu printr-o relatie similara... e foarte simplu sa dai sfaturi, cand nu esti in situatia aia... au trecut 2 ani, adevarul e ca nu mai simt nimic pt respectivul, doar ca regret ca am fost atat de proasta sa cred ca s-ar mai putea indragosti de mine dupa ce ii faceam toate poftele... dar sa nu te amagesti ca restul is mai buni... am avut relatii destule sa cred ca barbatii nu apreciaza nimic la o femeie, decat daca femeia are bani, sau arata foarte bine, intotdeauna va exista un interes... si acum sunt cu unul, care poate e cu 10-15% mai bun decat restul, desi mereu aud numai reprosuri... poate eu sunt de vina, poate ei... am o varsta la care nu mai cred ca exista ceva mai bun...
kudika014999
Postat pe 2 Iulie 2009 11:48
Cred ca ti-ai dat si tu seama ca te foloseste in cel mai josnic mod-esti " buna "doar sa-i suporti mofturile lui si sa te umileasca doar pt ca poate.
Nu-l mai baga in seama deloc,ignora-l total,evita-l si cauta-ti pe cineva care sa te pretuiasca.
Nu ai nevoie de un asa "prieten",asta se crede Dzeul tau ,iar tu i-ai dat apa la moara de nu se poate!
Poate ne spui ca te-ai detasat de el si ca i-ai pierdut urma-nu te mai lasa afectata de persoana sa-NU MERITA!
luyyzz
Postat pe 2 Iulie 2009 21:01
De la: yumalai, la data 2009-07-01 07:58:40
De la: greierash, la data 2009-06-30 23:48:00ati vazut ca am avut dreptate???iar a cautat-o!!! nu te mai stresa fata mea!!!! ca nu ai pt cine!



greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 21:04
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-07-01 22:45:02
De la: kudika037483, la data 2009-06-15 11:12:10Totul a inceput acum un an , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .

Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.

Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.

A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..

M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.

Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .

Nu inteleg de ce ma minte pt ca nu mai e nimic intre noi .

Dupa cateva zile m-a suna sa-mi spuna ca noi nu putem fi impreuna ca avem alta viata .


imi face si mie careva un rezumat va rog eu ca dupa prima fraza m-am pierdut in explicatii....pls pls pls


el gasit fraiera cu bani si timp liber fara pic de respect de sine.
greierash_is_back
Postat pe 2 Iulie 2009 21:05
Singura problema care e in povestea ta e ca nu iti dai seama ca tu esti proasta din relatie. Si vei continua sa fii pana iti deschizi ochii. Tu chiar nu vezi ce e in fata ta? Tu chiar nu vezi ca ala isi bate joc de tine si umbla dupa banii tai? si mai rau, nu vezi ca ii cazi in plasa de fiecare data? Sau iti place sa fii folosita?...... Insa doar tu esti de vina. Tu ii permiti sa te trateze asa. Tu ii dai bani de bunavoie. Tu il accepti cand vine inapoi.
Da' ce mai? nu mai sunt baieti pe lume? Sau asa e la moda acum? In orice parte ma uit, este una care se plange de mama focului ca nu e iubita, ca ea face orice pentru el, dar ca el nu-i raspunde la sentimente.....sau mai rau.

Sa-mi trag palme de nu sunteti proaste rau!

Sa stii ca....unii chiar au probleme serioase si nu se plang .... Si tu esti trista ca nu te iubeste un profitor.

nu suport prostia de genu' de aceea am lasat acest mesaj. Si nu ma cred cine stie ce desteapta, dar nu-mi bat joc de mine. Pentru nici un baiat.

cris_b_
Postat pe 4 Iulie 2009 17:56
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 17:57
De la: cris_b_, la data 2009-07-04 17:56:13Singura problema care e in povestea ta e ca nu iti dai seama ca tu esti proasta din relatie. Si vei continua sa fii pana iti deschizi ochii. Tu chiar nu vezi ce e in fata ta? Tu chiar nu vezi ca ala isi bate joc de tine si umbla dupa banii tai? si mai rau, nu vezi ca ii cazi in plasa de fiecare data? Sau iti place sa fii folosita?...... Insa doar tu esti de vina. Tu ii permiti sa te trateze asa. Tu ii dai bani de bunavoie. Tu il accepti cand vine inapoi.
Da' ce mai? nu mai sunt baieti pe lume? Sau asa e la moda acum? In orice parte ma uit, este una care se plange de mama focului ca nu e iubita, ca ea face orice pentru el, dar ca el nu-i raspunde la sentimente.....sau mai rau.

Sa-mi trag palme de nu sunteti proaste rau!

Sa stii ca....unii chiar au probleme serioase si nu se plang .... Si tu esti trista ca nu te iubeste un profitor.

nu suport prostia de genu' de aceea am lasat acest mesaj. Si nu ma cred cine stie ce desteapta, dar nu-mi bat joc de mine. Pentru nici un baiat. bravo un sfat bun si ii super ca gandesti asa,dar ca nu sunt multe ca tn bafta

kudika030058
Postat pe 4 Iulie 2009 18:19
De la: greierash, la data 2009-07-02 21:05:20confused0010:


el gasit fraiera cu bani si timp liber fara pic de respect de sine.[/quote]

aaaahhhhaaaaammmmm

si acu plange ca nu stie de ce se poarta asa cu ea, nu-i asa?????

pai daca-i taie craca sa vezi cum schimba domnul comportamentul... dar tre sa fii putin fraier sa stiu cu unul care te manaca de bani... sunt zgarcita rau....
dandanaua_reloaded
Postat pe 4 Iulie 2009 18:51
De la: kudika030058, la data 2009-07-04 18:19:17
De la: cris_b_, la data 2009-07-04 17:56:13Singura problema care e in povestea ta e ca nu iti dai seama ca tu esti proasta din relatie. Si vei continua sa fii pana iti deschizi ochii. Tu chiar nu vezi ce e in fata ta? Tu chiar nu vezi ca ala isi bate joc de tine si umbla dupa banii tai? si mai rau, nu vezi ca ii cazi in plasa de fiecare data? Sau iti place sa fii folosita?...... Insa doar tu esti de vina. Tu ii permiti sa te trateze asa. Tu ii dai bani de bunavoie. Tu il accepti cand vine inapoi.
Da' ce mai? nu mai sunt baieti pe lume? Sau asa e la moda acum? In orice parte ma uit, este una care se plange de mama focului ca nu e iubita, ca ea face orice pentru el, dar ca el nu-i raspunde la sentimente.....sau mai rau.

Sa-mi trag palme de nu sunteti proaste rau!

Sa stii ca....unii chiar au probleme serioase si nu se plang .... Si tu esti trista ca nu te iubeste un profitor.

nu suport prostia de genu' de aceea am lasat acest mesaj. Si nu ma cred cine stie ce desteapta, dar nu-mi bat joc de mine. Pentru nici un baiat. bravo un sfat bun si ii super ca gandesti asa,dar ca nu sunt multe ca tn bafta




Cred ca modul de gandire depinde de caracterul fiecareia din noi...si mai ales de experientele traite.
Am fost si eu indragostita...si oarba....si imi venea sa ma dau cu capul de pereti cand mi-am dat deschis ochii...bine...situatia mea era total diferita. Dar avand in vedere ca eu eram pe punctul de a-mi incalca principiile, m-am urat pe moment si m-am mustrat singura. Cu toate ca l-am iubit si am suferit mult, am stiut clar ce aveam de facut.Nu am vrut sa ma mint singura sau sa-mi caut scuze.
Si am reactionat. I-am aratat ca nu sunt obiectul lui si ca nu am de gand sa fiu carpa nimanui oricat de mare ar fi iubirea. L-am tratat cu indiferenta. Chiar daca incepuse sa se schimbe, stiam ca o sfoara cu multe noduri nu rezista.
Am facut asta pentru mine. Pentru ca nu vroiam sa fac parte din femeile in locul carora gandesc barbatii. Nu vroiam sa fiu supusa. Obsesia asta o am din copilarie, deoarece de mica am fost invatata cu suferinta si instruita ca rolul femeii e de a se supune barbatilor.(am o familie nebuna). Nu stiu cum m-as fi simtit in pielea mea daca as fi ajuns una din ele. Nu stiu ce parere as fi avut despre mine. Si asta ma afecteaza mult mai mult decat parerea altora.

Problema mea cu cele care sufera din motive de genul celui de mai sus, e ca accepta situatia, dar mai ales isi cauta scuze pentru a nu fi nevoite sa dea piept cu realitatea. Realitate in care ele sunt niste lase care nu reactioneaza de frica sa nu fie parasite....realitate in care va mintiti pentru ca nu sunteti in stare sa suportati adevarul..
Iar adevarul e ca nu aveti nici o scuza!

Sfatul meu.....stati putin de vorba cu voi insiva. Analizati-va. Mustrati-va daca este nevoie. Dar fiti sincere. Ganditi-va la greselile voastre. Vedeti ce puteti invata din ele.
Fiti puternice. Nu va lasati doborate. Dupa fiecare esec ridicati-va, zambiti si mergeti mai departe!
Respectati-va, iubiti-va si nu va bateti joc de voi insiva. Indiferent cat de crud e adevarul, e mai bun decat minciuna. Asa ca sus moralul!
Cu putere si increderea in sine reusita e aproape. Si veti fi mandre de voi. :)
Bafta tuturor si sa ne auzim cu bine

cris_b_
Postat pe 5 Iulie 2009 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nodul la san 21 De la: kudika002139 6 Iulie 2009 22:33
all about me...help 50 De la: clau19 26 Iulie 2010 18:09
dati-mi un sfat cum pot sa procedez cu iubitul meu 6 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:08
ma iubeste dar nu mai poate fi cu mine... 123 De la: franziska_eu 9 Ianuarie 2012 10:39
m-a parasit iubita 39 De la: kudika404106 30 Martie 2014 14:40