Setari Cookie-uri

De ce nu mai pot avea orgasm?

De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-25 22:12:10
De la: kudika021112, la data 2009-06-15 14:06:03De ce nu mai pot avea orgasm? Pot spune ca am ajuns deja la o maturitate sexuala,desi nu am o varsta foarte inaintata. Am o relatie de aproape 2 ani,cu un barbat cu 15 ani mai in varsta decat mine,un adevarat seducator,acum nu va ganditit ca are 60 de ani si nu mi s-a intamplat niciodata,ca la orice contact sexual, sa nu am cel putin, un orgasm intravaginal( PS,sunt zile cand am orgasme multiple,deci nu sunt frigida) .Insa,de 3 saptamani,nu mai pot avea avea orgasm nici prin sex normal, oral,sau prin stimulare manuala. Nu avem o relatie intima monotona,suntem foarte liberi in exprimarea dorintelor si a fanteziilor sexuale si de asemenea, punerea acestora in practica.Am icercat si un "threesome" cu inca o fata si nimic!!!!!Avem contact de 3,4 ori pe saptamana Ba chiar m-am vazut si cu un fost iubit,binenteles cu permisiunea actualului iubit,si rezultatul nu a fost cel asteptat,desigur am simit o placere intensa,dar tot nu s-a intamplat minunea!!! "My lover",ca sa nu ma repet, isi da toata silinta posibila,si deja a inceput sa devina frustrat de aceasta problema. Nu cred ca este doar un blocaj la nivel mental,fiindca am avut o perioada foarte"chill" ,chiar si din punct de vedere al sanatatii stau bine.......Eu am inceput deja sa intru in PANICA!!!! Ce solutie vedeti la aceasta problema???

desparte-te de prieten o perioada de timp si nu mai intretine deloc relatii sexuale cu altcineva o perioada mai lunga de timp..... a fi matur sexual inseamna a stii sa dozezi energia sexuala astfel incat sa nici nu duci lipsa de relatii intime dar nici sa nu te saturi in aface sex adica sa faci risipa de energie sexuala....... in extreme este foarte usor sa ajungi mai greu este insa sa pastrezi calea de mijloc......


reze...nici o limba?...nimic nimic???
aish
Postat pe 26 Iunie 2009 15:04
pamela_1
Postat pe 26 Iunie 2009 15:38
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-06-25 22:12:10
De la: kudika021112, la data 2009-06-15 14:06:03De ce nu mai pot avea orgasm? Pot spune ca am ajuns deja la o maturitate sexuala,desi nu am o varsta foarte inaintata. Am o relatie de aproape 2 ani,cu un barbat cu 15 ani mai in varsta decat mine,un adevarat seducator,acum nu va ganditit ca are 60 de ani si nu mi s-a intamplat niciodata,ca la orice contact sexual, sa nu am cel putin, un orgasm intravaginal( PS,sunt zile cand am orgasme multiple,deci nu sunt frigida) .Insa,de 3 saptamani,nu mai pot avea avea orgasm nici prin sex normal, oral,sau prin stimulare manuala. Nu avem o relatie intima monotona,suntem foarte liberi in exprimarea dorintelor si a fanteziilor sexuale si de asemenea, punerea acestora in practica.Am icercat si un "threesome" cu inca o fata si nimic!!!!!Avem contact de 3,4 ori pe saptamana Ba chiar m-am vazut si cu un fost iubit,binenteles cu permisiunea actualului iubit,si rezultatul nu a fost cel asteptat,desigur am simit o placere intensa,dar tot nu s-a intamplat minunea!!! "My lover",ca sa nu ma repet, isi da toata silinta posibila,si deja a inceput sa devina frustrat de aceasta problema. Nu cred ca este doar un blocaj la nivel mental,fiindca am avut o perioada foarte"chill" ,chiar si din punct de vedere al sanatatii stau bine.......Eu am inceput deja sa intru in PANICA!!!! Ce solutie vedeti la aceasta problema???

desparte-te de prieten o perioada de timp si nu mai intretine deloc relatii sexuale cu altcineva o
perioada mai lunga de timp..... a fi matur sexual inseamna a stii sa dozezi energia sexuala astfel incat sa nici nu duci lipsa de relatii intime dar nici sa nu te saturi in aface sex adica sa faci risipa de energie sexuala....... in extreme este foarte usor sa ajungi mai greu este insa sa pastrezi calea de mijloc......


BINE SPUS
danyela_angela
Postat pe 26 Iunie 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Al doilea blister Yasmin... 160 De la: hilde31 1 Aprilie 2013 05:53
ma poate ajuta cineva?? 8 De la: kudika074808 15 Octombrie 2009 20:10
sexul in 3/grup ,Romania si Franta :) 9 De la: _calandrinon_ 18 Septembrie 2010 11:21
Nu stiu ce sa ma fac 18 De la: felixcat 24 Septembrie 2009 09:24
cunnilingus 3 De la: kudika_11232 4 Iulie 2012 11:13