Setari Cookie-uri

femeia isterica si actul sexual

am citit foarte multe pe acest forum si majoritatea celor scrise fac referire la comportamentul barbatilor intr-o relatie.de data asta voi aborda un subiect care face referire la femeia isterica!m-am intrebat de multe ori cum,unele dintre noi,se pot comporta absolut mizerabil si totusi barbatii de linga pot accepta asta.stiu ca boala isterica a fost si este inca o boala considerata a fi provocata de dragoste dar nu stiu daca, nu cumva ,are si partile ei bune!se comporta oare,femeile isterice in viata de zi cu zi,in acelasi mod si in pat?sa compenseze oare actul sexual tipetele,reprosurile si multe alte lucruri care ne uimesc la aceste femei?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 14:21
io cred ca o femeie isterica e rece doar la inceput. o data ce ciucurelul a ajuns la intretaierea picioarele si si-a facut cuib acolo, isteria ei se transforma in pasiune. cu tipete si zbierete pe masura. pe masura ce ciucurelu' se impunge! la fiecare impunsatura, urechile barbatului au parte de sunete si exclamatii de-a dreptu' ....incendiare!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 14:32
bineinteles geo ca de obicei pune punctul pe i

Postat pe 13 Septembrie 2008 15:19
in antichitate , femeile , numite fiinte cu uter , erau considerate isterice..iar pt tratarea acestei boli medicii dina cele vremuri au facut un fel de vibratoare pt a le calma :D

Postat pe 13 Septembrie 2008 15:51
Eu una nu cred ca am cunoscut pana acum o femeie isterica ....am cautat chiar cuvantul in dex sa vad ...poate nu cunosteam semnificatia cuvantului dar nope , nu m-am inselat deloc .

Isteria este o boala nervoasa .....un tip care este legat de o femeie isterica si nu divorteaza de ea are o singura explicatie : o iubeste asa cum este , la bine si la rau .

Desi ...probabil nu am inteles eu mesajul intial ca pe al lui geo sigur l-am priceput
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 15:53
Eu vreau exemplu de femeie isterica !!!!!
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:03
Eu cred ca isteria e totusi prea putin studiata si nu e o demarcatie clara intre o femeie normala si una isterica,in anumite situatii orice femeie "normala" ar putea reactiona ca o isterica,cu toate manifestarile pe care le presupune isteria.
damadefrunza
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:10
ISTERÍE, isterii, s.f. Boalã nervoasã caracterizatã prin apariþia unor simptome neurologice foarte variate, nejustificate de existenþa unor leziuni ºi declanºate prin ºocuri emotive (accese de râs sau de plâns, convulsii, sufocãri

as putea-o da exemplu pe mama prietenului meu nu pot sa zic ca sufera d eo boala, dar zbiara femeia aia, si in culcare si in sculare, de f multe ori fara motiv...zbiara atat de tare incat ma trezeste dimineata, iar ei stau in ap de 4 camere f mare, cu ditamai holul, iar camera prietenului este in partea opusa de dormitorul parintilor :D

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:14
De la: geo32, la data 2008-09-13 14:32:44io cred ca o femeie isterica e rece doar la inceput. o data ce ciucurelul a ajuns la intretaierea picioarele si si-a facut cuib acolo, isteria ei se transforma in pasiune. cu tipete si zbierete pe masura. pe masura ce ciucurelu' se impunge! la fiecare impunsatura, urechile barbatului au parte de sunete si exclamatii de-a dreptu' ....incendiare!!

o.k.asta am inteles!dar cum ramine cu restul timpului petrecut cu isterica?banuiesc ca nu este asa comfortabil sa ai o asemenea femeie linga tine...
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:16
....si uite asa iau nastere amantele...
damadefrunza
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:24
De la: Georgia99, la data 2008-09-13 16:14:49ISTERÍE, isterii, s.f. Boalã nervoasã caracterizatã prin apariþia unor simptome neurologice foarte variate, nejustificate de existenþa unor leziuni ºi declanºate prin ºocuri emotive (accese de râs sau de plâns, convulsii, sufocãri

as putea-o da exemplu pe mama prietenului meu nu pot sa zic ca sufera d eo boala, dar zbiara femeia aia, si in culcare si in sculare, de f multe ori fara motiv...zbiara atat de tare incat ma trezeste dimineata, iar ei stau in ap de 4 camere f mare, cu ditamai holul, iar camera prietenului este in partea opusa de dormitorul parintilor :D


Bun , inseamna ca ramane sa-l mai intrebi pe tata socru daca femeia asta e buna sau nu la pat
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:27
De la: damadefrunza, la data 2008-09-13 16:10:02Eu cred ca isteria e totusi prea putin studiata si nu e o demarcatie clara intre o femeie normala si una isterica,in anumite situatii orice femeie "normala" ar putea reactiona ca o isterica,cu toate manifestarile pe care le presupune isteria.


Adevarul este ca o criza de isterie am avut si eu intr-o zi cand m-am trezit cu ditamai sarpele langa mine adus de catre un coleg la scoala cu lacrimi siroaie si tipete cat sa treazeasca tot liceul

Ma mai isterizez si atunci cand al meu suna si spune ca ajunge in 5 minute acasa dar vine dupa o ora de stat in fata blocului ca s-a intalnit cu nu stiu ce amic si avea el de discutat nu stiu ce problema

Cu toate astea ...ma consider o femeie normala
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:30
De la: damadefrunza, la data 2008-09-13 16:24:35....si uite asa iau nastere amantele...
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:35
ia si el multe calmante .... :)
morticia_adams
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:36
Concluzia:serpii si barbatii isterizeaza femeile!
damadefrunza
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:36
Oameni buni , ma lumineaza si pe mine ce pana mea legatura are boala in sine cu sexul ?

Ca eu asta nu pricep deloc
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:38
pai se spune ca femeia isterica(sau istorica, cum bine spunea o amica) se excita greu. se perpeleste foarte tare atunci cand o atingi, reactioneaza foarte violent la sarutari si la mangaieri asupra trupului ei. devine ca o fiara atunci cand incerci sa-i mangaii sani.
chestia e ca o data ajunsa sa se ude, lucrurile devin vulcanice in sensul bun al cuvantului. e vai s-amar de respectivu' daca nu reuseste sa-i intretina arderea interioara. e in stare sa te calareasca, ca barbat, pana cand devii doar o umbra, o palida fantoma a trufasului barbat ce erai , la inceputul vietii sexuale alaturi de ea.
plus ca in timpu' actului sexual, scoate sunete de felina in calduri!!

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:44
Jaleeee!
damadefrunza
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:47
geo,sunt curioasa de unde ai tu atatea informatii despre femeia isterica?

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:48
boala a fost asociata de-a lungul timpului cu dragostea si implicit cu femeia.se pare ca ea se manifesta foarte rar la barbati.persoanele isterice au un comportament anume.ce legatura are cu actul sexual?!pai tocmai asta am intrebat si eu!daca in pat se comporta in acelasi mod isteric!pt ca in pat e o.k sa o faca,doar ti-a spus geo!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:48
am o librarie virtuala si acolo scrie

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:49
De la: geo32, la data 2008-09-13 16:49:00am o librarie virtuala si acolo scrie
scrie acolo si de ce, aceasta boala, a luat amploare?!cind merg la job si vad atitea femei isterizate ma intreb daca asa s-au nascut sau daca le lipseste ceva anume !sint foarte greu de suportat si tocmai in ideea asta am intrebat ce compenseaza comportamentul lor?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:57
roberta, nu scrie , da' dupa umila mea parere, as zice ca stresu' putternic te face sa devii isterica! tonele de probleme si de stari te aduc in stare asta si cum femeia e mai sensibila, capoteaza!

Postat pe 13 Septembrie 2008 17:02
De fapt isteria chiar este o boala dar azi se foloseste des in sens peiorativ:"esti isteric/a",cu sensul de nervos,speriat,agitat.Tratamentul specific din cite stiu eu inca nu este cunoscut,eventual o pereche de palme sau o micuta injectie cu ser fiziologic,asa se calmau sau inca se mai calmeaza si azi crizele de isterie in clinici.A,si cu electrosocuri.
Dpdv sexual la modul peiorativ bineinteles,cred ca nu ar deranja pe nimeni sa aiba o partenera "isterica",poate doar vecinii,inteleg de la geo ca e mult mai excitanta o partenera isterica.
damadefrunza
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:03
De la: damadefrunza, la data 2008-09-13 17:03:33De fapt isteria chiar este o boala dar azi se foloseste des in sens peiorativ:"esti isteric/a",cu sensul de nervos,speriat,agitat.Tratamentul specific din cite stiu eu inca nu este cunoscut,eventual o pereche de palme sau o micuta injectie cu ser fiziologic,asa se calmau sau inca se mai calmeaza si azi crizele de isterie in clinici.A,si cu electrosocuri.
Dpdv sexual la modul peiorativ bineinteles,cred ca nu ar deranja pe nimeni sa aiba o partenera "isterica",poate doar vecinii,inteleg de la geo ca e mult mai excitanta o partenera isterica.
eu am un job nu stresant ci peste limitele normalului de stresant!sint deseori nervoasa dar am invatat sa am autocontrol!majoritatea sintem stresati azi dar asta nu inseamna ca am devenit isterici!asta chiar este o boala!si una destul de nasoala din cite am citit!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:12
De la: geo32, la data 2008-09-13 17:02:57roberta, nu scrie , da' dupa umila mea parere, as zice ca stresu' putternic te face sa devii isterica! tonele de probleme si de stari te aduc in stare asta si cum femeia e mai sensibila, capoteaza!
si culmea este cele citeva isterice din firma,nu muncesc mai mult de 8ore!pai ce sa zic eu dupa 12-13-14ore?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:15
Multam de lamuriri
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:17
Legatura dintre isterie si activitatea sexuala a fost enuntata pt prima data de Freud ...insa aceste teorii ale lui au fost mai tarziu foarte combatute...Eu nu cred ca sexul are legatura cu trasaturile unei femei : impulsivitate , agresivitate ... Cu siguranta exista femei care in viata de zi cu zi sunt foarte calme , iar in pat devin 'isterice' si viceversa ..asa ca..
Kittynelle
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:24
In ziua de azi ce nu-i stresant????? Si eu am muncit intr-o meserie superstresanta,nu asa,(sa ma fi vazut atunci,caz tipic de isterie eram),dar ideea e ca una e boala in sine si alta manifestarile isterice(nervi,stres).Esti nervos,dar nu bolnav,nu asta-i fondul tau normal,ci manifestarea a luat nastere in conditii anormale,la stres.
Iar in zilele noastre din pacate sint din ce in ce mai multe persoane care sufera de boli psihice printre care si isteria-secolul vitezei,ce vrei? A,sau a fost sec.vitezei,acum e..xxl.
damadefrunza
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:29
da,ai dreptate.este o diferenta intre boala in sine si nervozitatea accentuata pe care o avem toti datorita stresului zilnic.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frica de sex 34 De la: kudika178100 11 Iunie 2010 12:33
Help 9 De la: kudika_980094 26 Ianuarie 2015 13:46
o fata pentru sex in 3. 241 De la: diana_alberta 1 Martie 2015 08:27
incep sa ma indragostesc de seful meu 21 De la: berbecuta22 26 Martie 2012 10:18
Tocmai am fost refuzata de partener 20 De la: nadia_i 13 Martie 2009 16:06