Setari Cookie-uri

Regret

Deci tine la tine,daca vrei sa-l pastrezi nu tb sa mai repeti greseala.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:41
Eu nu cred ca dragostea adevarata inceteaza de la o aventura,greseala.Si nu ar trebui.Exista multe alte feluri de greseli care se fac intr-o relatie,de catre ambii.

Postat pe 25 Iunie 2009 11:45
a vrut sa se razbune omul...
kudika009316
Postat pe 29 Iunie 2009 19:29
pt k nu ai stiut de la bun inceput ceea ce vrei ,iar el sia dat seama k poate o sai faci la fel si nesuportand ti-a dat papucii...parerea mea e k ai put sai mai dai niste semne de viatza din kand in kand....nai nimik d pierdut...totusi 4 ani e ceva...
kudika046425
Postat pe 1 Iulie 2009 14:16
pt k nu ai stiut de la bun inceput ceea ce vrei ,iar el sia dat seama k poate o sai faci la fel si nesuportand ti-a dat papucii...parerea mea e k ai put sai mai dai niste semne de viatza din kand in kand....nai nimik d pierdut...totusi 4 ani e ceva...
kudika046425
Postat pe 1 Iulie 2009 14:16
Nu ti-a dat cu sutul in fund pentru ca, asa cum au zis si altii, a crezut pur si simplu ca poate trece peste ceea ce ai facut. In tot acest timp a incercat dar probabil avea mult prea intiparite in minte imaginile respective si nu a putut face fata la asemenea intamplari, care deopotriva nu e ceva de genu`"hai treaca de la mine". Sincer, daca aveati vreo problema, trebuia sa discuti cu el nu sa ajungi la inselat.Eu am o vorba.."Inselatul e inceputul sfarsitului".Bafta si nu mai repeta aceeasi greseala, pentru ca, vezi tu, se plateste scump :|
adinutsa2
Postat pe 1 Iulie 2009 22:51
Regreti sau te simti vinovata? eu zic sa clarifici ce sentimente nu-ti dau pace, pentruca toate cauzele au un efect. putina detasare si o analiza la rece te-ar ajuta ca, daca nu mai poti repara nimic sa inveti tot ce se poate din aceasta situatie pe care tu ai creat-o. iti va folosi mai tarziu cand vei avea un angajament serios, pentru toata viata. unele provocari ale vietii le ''cerem'' noi, constient sau inconstient pt a evolua...invatand ceva.
kudika046888
Postat pe 2 Iulie 2009 10:55
De la: Marius4u, la data 2009-06-25 09:31:25Fara suparare!! Oare ce a fost in capul tau? Daca ai simtit ca nu mai e ok si ca de fapt doresti altceva , de ce nu ai vorbit cu el ? Ok mergi inainte si ai grija ca in viitor sa nu mai repeti aceeasi greseala......Invata ca sentimentele se cistiga greu si ca nu merita nici o clipa sa ne batem joc de ele mai ales daca sunt ale partenerului...Si in final te intreb! Ce ai castigat?? Vrei un raspuns?..E simplu ,ai reusit sa il faci sa te urasca dind satisfactia celuilalt ca ia mai traso lu una.......Dezgustator!!!!!!!!!!!!!! si in final esti fara niciunu.




.... si crede-l pe cuvant, pt ca parerea unui barbat conteaza intotdeauna ... cum gandeste el ... gandesc toti ceilalti ( fara sa jignesc pe cineva, toti barbatii au aceleasi pareri cand vine vb de femei si actiunile lor, indiferent de ce fel sunt )

Vina lui a fost ca era obsedat de gandul ca te poate pierde , si de aceea iti interzicea sa faci chestii care noua ne par banale, si vina ta a fost ca nu ti-ai impus pc de vedere si sa-i aduci la cunostinta ce te deranjaza la relatia voastra.
Ai vrut sa evadezi, te cred, dar mai bine ieseai frumos pe usa, dar cu capul sus ca o doamna, decat pe furis pe geam ( adica inselandu-l ) si ai ajuns in ochii lui ... nimic mai mult decat o ... persoana de domeniul trecutului. ( ca sa nu fiu rea(lista) )
bibita
Postat pe 2 Iulie 2009 12:50
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(


A vrut sa se convinga daca poate sau nu sa reinvie legatura dintre voi.Apropo ,de ce l-ai inselat, daca se poate spune?Intreb pentru ca toti batem campii pe tema asta dar numeni nu da motive concrete.

Postat pe 2 Iulie 2009 13:37
wow....interesant si mie mi e frica de lucrul asta , nu stiu daca m iubeste sau asa e el ciudat sau sta cu mine din obisnuinta
bella28
Postat pe 6 Iulie 2009 09:32
De la: lovehurts, la data 2009-06-25 11:11:42chiar vrei sa stii raspunsul?ti-l spun eu ....
am avut si eu o relatie de 4 ani si ceva... eu nu l-am inselat dar numai ca lui ii trecuse iubirea asta daca m-a iubit vreodata si ... am inceput cu timpul sa ne certam.
Ne-am certat,ne-am impacat,ne-am certat,ne-am impacat ... mama disperase deja de cate ori imi caram eu bagajele dintr-o parte in alta .... si toata cearta era din cauza mea ca eu ii scoteam ochii ca nu imi da atentie...iar la un moment dat ma cert cu el si ma suna sa ne impacam..... si iar ne certam si il intreb ... l ace naiba te-ai mai impacat cu mine daca stiai deja cum sunt si ce iti cer si nu poti oferii? si stii ce mi-a raspuns???


Mi-e frica de singuratate,asa macar pe tine te stiu...cu alta trebuie sa imi bat capul,sa imi cheltui banii,si poate ca imi pierd timpul


wow....si mie mi e frica de asta , nu stiu daca m iubeste sau sta cu mine din obisnuinta...sunt confuza si in privinta sentimentelor mele ptr el
bella28
Postat pe 6 Iulie 2009 09:37
Daca a devenit obisnuinta din partea lui,in ce te priveste,ai pus-o,nu mai scapi de el....
Caliope
Postat pe 1 August 2009 05:31
De la: angelfire004, la data 2009-06-17 04:26:57Am citit multe mesaje din acest forum despre infidelitate si ... am si eu povestea mea!

Daca mai ramaneam impreuna faceam 4 ani, insa l-am inselat timp de 3 zile cu altul si m-a urmarit si m-a prins. Primul impuls din partea lui a fost ca el e singurul vinovat, ca m-a tinut prea mult din scurt si ca din cauza asta am facut ce am facut. Ne-am impacat, eu ma simteam si ma simt in continuare oribil, a mers totul binisor timp de inca 4 luni, (el isi mai amintea din cand in cand , sau asa ma facea pe mine sa cred, ca zice ca de fapt nu a uitat si nu va uita niciodata) , pana cand mi-a spus scurt si la obiect ca relatia noastra s-a terminat si ca nu mai vrea sa auda de mine , ca ii este scarba de mine. Eu totusi nu pot sa inteleg : de ce a acceptat sa mai stea cu mine dupa ce m-a prins? De ce nu a putut sa imi dea cu sutu'n fund de atunci si gata? :(


Pai ce,voiai sa ramai cu ala cu care l-ai inselat? Trebuia sa se razbune...si asa s-a gandit el ca e mai bine...Pentru el nu a fost decat o razbunare ...de asta nu ti-a dat cu sutul in fund de atunci...ca sa vezi si tu cum e sa fii singura...
camelusha83
Postat pe 1 August 2009 18:26
dragostea cu nabadai dureaza maxim un an si jumatate, dupa care creierul se opreste, pt ca aceste comportamente cateodata irationale dauneaza organismului, mai pe scurt, te aclimatizezi cu situatia, e pana la urma si normal, doar nu o sa te certi ca in primele luni de relatie pt tot restul vietii.
felixcat
Postat pe 2 August 2009 13:17
tipul a vrut sa isi dea seama daca te poate ierta sau nu, concluzie: nu te ierta, nu o sa uita, si ii scarba si de tine...
Aphrodite
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Am luat totul in gluma dar tu esti totul pentru mine"...patetic 21 De la: anissya 21 Noiembrie 2009 12:03
Exista dragoste la distanta? 35 De la: contesina 8 Februarie 2011 19:54
Pentru iubitorii de animale 23 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:57
Credeti in fidelitate? 254 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 14:33
Am nev de parerea voastra fetelor!!!! 16 De la: valy90 21 Octombrie 2010 20:01