Setari Cookie-uri

poti iubi doi barbati de odata?

Am prieten de 10 ani,nu am ce sa-i reprosez lui fiindca ma iubeste si se comporta fff bine cu mine dar..exista si un DAR ...intr-o zi de primavara,la servici (lucrez intr-un domeniu de vanzari in care am f multa legatura cu oamenii,in special cu barbatii-pe plan profesional) a venit un barbat la 30 si ceva de ani inalt,brunet, constitutie atletica,imbracaminte impecabila si manechiura ingrijita(remarc acest lucru la barbati) pt.niste informatii.......nu pot sa explic ce am simtit in acel moment...aveam acei fluturasi in stomac.......culmea ironiei este ca si EL a avut acel "clinc" la adresa mea...ne-am dat intalnire si sunte-m impreuna si la ora actuala,binenteles fara stirea prietenului meu.EL stie de prietenul meu si nu-l deranjeaza fiindca si EL inca mai sta cu fosta lui sotie(este divortat-pe dovedite)..deci ,sa nu o mai lungim....nu pot explica ce simt pt.amandoi dar nu-l pot lasa pe nici unul,fiecare completeaza ceea ce nu am de la celalalt.

Postat pe 28 Noiembrie 2007 21:11
tu ce simti...??
teya
Postat pe 29 Noiembrie 2007 12:44
din proprie experienta iti spun ca de fapt nu poti iubi 2 barbati odata...sentimentul de iubire ne face fara voia noastra fff egoisti si nu vrem sa-l impartim cu nimeni
dragostea ta ..cu siguranta se adreseaza numai unuia dintre ei ...ramane sa-ti dai seama pe cine iubesti si cu cine te amagesti...
crissblue
Postat pe 29 Noiembrie 2007 14:44
trebuie sa recunosc ca sunt o egoista ,fiindca nu vreau sa renunt la nici unul.sunt si constienta ca se va intampla,in cele din urma,sa renunt la unul dintre ei,dar o-m vedea ce se v-a intampla.

Postat pe 29 Noiembrie 2007 19:24
teya-cred ca am explicat destul de clar ce simt sau trebuie sa-ti desenez?

Postat pe 29 Noiembrie 2007 19:26
pai scumpa mea... eu cred k trebuie sa te hotarasti ce anume vrei de la fiecare cat inca mai ai timp. prietenul tau nu merita ceea ce ii faci, de aceea trebuie sa te gandesti foarte bine la ce alegere faci. insa garbeste-te, k nu cumva sa ramai fara nici unul. personal, cred k cel de-al 2lea nu e deloc portivit pt tine dat fiind faptul ca accepta situatia in care esti. daca te ar iubi, nu ar accepta sub nici un chip sa te imparta cu altul! eu cred k ce te leaga de al 2lea e mai mult pasiune decat iubire, si sa stii k o astfel de pasiune se stinge cu timpul. risti prea multe ramanad cu el! in schimb, o relatie de 10 ani(!!!) aduce o iubire adevarata, castigata in timp, nu poate fi ceva trecator, chiar daca uneori simti nevoia de nou. succes!
poison_love
Postat pe 29 Noiembrie 2007 23:41
...Citesc si ma amuza sa vad ca o femeie trece prin ce trec si eu..Bine o relatie de 10 ani ..eram in generala atunci :))
Haide sa gasim impreuna o explicatie..
Din moment ce iubesti o persoana ..si esti constient de asta. inima iti este intr-utotul daruita lui..tu esti intrutotul daruita lui..astfel incat altcineva nu isi poate face loc..Gandeste-te ca inima ta e a lui...Si atunci pe cel de-al 2 cu ce il iubesti ?.. Cu mintea..este chestie de atractie..pasiune..
Te inteleg..10 ani!!!..E mult..dar o relatie de 10 ani spune multe..Nu merita sa risti.. Crede-ma nu ai nimic de castigat..
Tentatii sunt la tot pasul..trebuie sa stii cum sa le faci fata..(In nici un caz cum le faci tu :p)
Stii de ex la barbatii cand au o iubita de ce timp si vad pe una fff buna..vor sa fie cu ea..ii promit toul..pana fac cu ea ceeaa ce multi dintre noi numim sex.. iar apoi tot la iubita lor se intorc..
Poate si in cazul tau este la fel ..culca-te cu el..fa ce vrei ..ce nu ai sperat vreodata dar incearca sa nu se afle..Si incearca sa pui punct cu cel de-al 2 barbat..
Stiu cum e..lucrez tot in vanzari..:))..
Inca un lucru..Daca il iubeai pe primul nu cedai in fata celui dea-l doilea..Faza cu "iubesc 2 barbati.." e doar de fantezie..ori iubesti unul..ori niciunul..Adica ori pe primul.ori pe niciunul..
Gandeste-te cum te-ai simti tu daca el ti-ar face asta.. pacat ..
spiydder
Postat pe 29 Noiembrie 2007 23:55
Eu am fost intr-o situatie asemanatoare.Acum 7 ani aveam prieten si m-am indragostit de altul.pentru catva timp i-am tinut pe amandoi dar am ales sa raman cu prietenul meu pt ca pe el il iubeam de celalalt eram doar indragostita (era senzatia de nou, fluturasi in stomac de fiecare data cand ma gandeam la el) si oricum imi era frica ca rup o relatie sigura pentru una nesigura.Adevarul este ca dupa 7 ani inca mai am goluri in stomac cand ma gandesc la el, cand ne auzim dar cand il vad nu simt absolut nimic.Voi cum va explicati?
kitty_
Postat pe 30 Noiembrie 2007 10:35
buna kitty.
danyela_c
Postat pe 3 Decembrie 2007 15:55
te-ai gandit vreodata ca exista obisnuinta, rutina, dar ca exista si pasiune?

Postat pe 4 Decembrie 2007 17:16
incearca sa afli daca in spatele obisnuintei mai exista ceva. si incearca, de asemenea, sa te gandesti ca pasiunea este, de cele mai multe ori trecatoare si ca si ea, la un moment dat, se va transforma in obisnuinta, asta in cazul cel mai fericit

Postat pe 4 Decembrie 2007 17:22
Da, poti iubi chiar toti oamenii cu care te intalnesti!

Iubirea inseamna sinceritate si comunicare...
Cat de mult poti comunica cu cei doi? Cum ar reactiona daca ar stii unul despre altul? Pe care dintre cei doi il iubesti intr-atat de mult incat sa fii sincera cu el si sa-i spui adevarul?
Se spune ca atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, te poti lipsi de el/ea...Tu de cine te poti lipsi?
Cum te-ai simti tu daca el ar fi "prins" intre doua iubiri?
Se mai spune ca cei care mint, vor fi mintiti...si cei care au fost mintiti vor minti.
Si mai are romanul o vorba: altuia nu face ce tie nu-ti place...

E un test important si e minunat ceea ce ti se intampla, mai ales daca inveti si lectia! Si e lectia ta si numai a ta, nu pleca urechea la ce spun cei din jur! Atunci cand te vei simti impacata cu tine insati - esti pe drumul cel bun - si la asta merita sa pleci urechea :)
Ai incredere in tine si iubeste din toata inima, cu sinceritate!

Postat pe 5 Decembrie 2007 09:08
am si eu o curiozitate fetelor...s-a facut mult tam-tam pe siteul acesta (poate e chiar subiectul favorit) pe tema amantei; cand vreo persoana de sex feminin afirma ca este amanta wow ce iesea din "madamele" de pe aici si acum...el e amantul, el de ce nu este criticat?!?! strica o relatie de 10 ani NU?! of...era mai mult retoric dar daca cineva e dispus sa dea un raspuns (pertinent!) il voi citi.:) Daca ar fi sa raspund singura la intrebarea mea as spune "pt ca nu exista egalitatea aceea barbat=femeie despre care se tot vocifereaza la fiecare pas; intr-o astfel de situatie, chiar daca este identica, suntem judecati diferit femeia=cocota & barbatul=versat"
BabyAnne
Postat pe 5 Decembrie 2007 23:43
in momentul in care te0a atras si barbatul celalat,inseamna ca primul nu te-a cucerit destul.trebuie sa alegi,intai pune in balanta ce iti ofera unu si altul.pe de-o parte al doilea cum te are pe tine mai poate avea 100.barbatii condamna,ce crezi ca are el in minte despre tine cand tu ai prieten dar te **** cu el?sincer....
degeratu_ilinca
Postat pe 7 Decembrie 2007 12:26
hm ... nu stiu , iubirea se poate stinge in timp ... pareera mea nu se impartaseste cu a vostra , adik nu cred ca ea il mai iubeste ... cel putin nu la fel de mult ... ca oadta ,... dc iubsti nu poti sa fii cu altcineva ... este numai obisnuinta cu primul , sunt totusi 10 ani , in care au fost la bine si la greu , el o cunoaste cel mai bine ... ea ii stie toate ... si bune si rele ..:(
din 10 ani raman totusi multe .. amintiri .. surasuri , lacrimi , multe ... am tercut prin asta demult ... eu insa nu am inselat .... doar el pe mine ... problema mea era ca nu acceptam realitatea : nu-l mai iubeam ... era doar ideea ca in bratele lui am fost cea mai fericita femeie candva ... imi era greu cand era departe de mine ,dar cand iol aveam langa mine numai era la fel ... doar o scurta ``pasiune`` ... apoi totul revenea la ``normal`` ...
deci : nu cred sa-l mai iubeasca , dar iubita , cred ca cel mai corect este sa termini cu el ...nu merita sa fie inselat .. poATE ,,,...
gandeste-te ca mai presus de toate esti tu .. ar fi pacat sa pierzi pe aman2 ... iar cel de al 2 lea , are dreptate cine a aizs ca nu te iubeste ... iti zik sigur asta .. este doar atractie ... pasiune nebuna , nuimik mai mult , altfel nu ar accepta situatia ...
nu este numai parerea mea , crede-ma , sunt barbati care mi-o vor impartasi mereu ..:p
kiar si exul meu mi-o spunea ... " nu ma intereseaza cum este alta , poate fi si maritata "

Postat pe 7 Decembrie 2007 22:38
Oau.....in cele mai multe cazuri sunt de acord cu barbatii care isi expun parerea!Ce bine ca existati!Tine cont de ce zice Spydder,e adevarat! Iti poti parasi iubitul doar daca nu il mai iubesti.Gandeste-te daca amantul ti-ar putea darui ce iti daruieste prietenul si apoi iei o decizie.
emyia
Postat pe 10 Ianuarie 2008 13:26
CATEGORIC NU poti sa iubesti sau sa te regasesti prin 2 barbati in acelasi timp. Asta dovedeste un singur lucru...Nu iubesti pe nici unul cu adevarat. E o iluzie ceea ce traiesti si fara sa iti dai seama de fapt esti in cautarea unei iubiri si asta iti spun pt ca atata timp cat te lesi sau inima ta lasa sa intre atat de usor altul asta inseamna ca primul nu ti-a umplut inima complet. Cand iubesti pe cineva iubesti TOTUL la el absolut totul...nu exista ceva de genul "fiecare are ceva ce nu are celalalt". In final vei ajunge sa alegi unul din ei si tot timpul vei dori cealalta jumatate pe care iti va lipsi, de aceea sfatul meu este sa cauti cu adevarat barbatul care iti poate "fullfil" viata si inima astfel incat sa nu mai ai nevoie de altcineva si cu care sa traiesti cu adevarat sentimente de dragoste.
Nu va amagiti singuri!
Farasa
Postat pe 10 Ianuarie 2008 18:30
mai pusik!! pot sa imi dau si eu cu parerea?eu cred ca iubesti pe primul iar la al doilea te atrage pur si simplu fizicul, sentimentul de nou, curiozitatea, poti sa fii si cu al doilea in paralel, faci sex cu el...la un moment dat te vei plictisi de el, asa ca ramai cu primul.pentru inceput...have fun.

Postat pe 10 Ianuarie 2008 20:17
pusik te inteleg ce simti dar esti confuza din moment ce te intrebi daca poti iubii 2 barbati deodata!nu e posibil.cert este ca iti iubesti prietenul dar trecand 10ani intre voi s-a stabilit o monotonia ca la oricine de altfel ei bun tu ai simtit ceva nou in momentulin care l-ai cunoscut pe celalt,ai simtit "pulsul" in momentul in care te-ai intalnit cu el stiind ca daca s-ar afla l-ai pierde pe celalalt!dar din cate ai spus despre celalalt observ ca este un barbat care "imbraca"bine rolul de amant.
Sfatul meu.....sincer in ziua de azi nu poti sa ai incredere in nimeni nici in iubitul tau pt ca ca la oricare exista riscul de a te fi inselat saude a te insela pe viitor.deci continua relatia cu amantul tau dar si cu iubitu doar tre sa fii foarte atenta la tot ce se invarte in jurul tau,si comporta-te cu iubitu exact ca inainte ca si cum nu s-ar fi schimbat nimic,si simte-te bine in anonimat cu celalat cat timp iti da o satisfactie interioara dar cu mare grija sa nu dai gres si sa-i faci pe cei din jurul tau sa sufere !in rest tu sa fii fericita si implinita .bine acum sigur ca o sa fii si putin stresata dar controleazate . bafta
WNY_NINI
Postat pe 11 Ianuarie 2008 11:45
vorbeste cu el despre situatia asta.poate si lui i s-a intamplat candva acelasi lucru,si te va intelege.Sunt sigura ca te va ajuta intr-un fel sau altul,sa intelegi si tu ce simti intr-adevar.
hellenne
Postat pe 11 Ianuarie 2008 13:04
btw,si eu am fost in aceeasi situatie.
akm ma gandesc ,ca relatia cu "celalt" mi-a facut un bine.am scapat de sentimentul de aventura,si datorita faptului ca stie,am scapat si de sentimentul de vinovatie.
hellenne
Postat pe 11 Ianuarie 2008 13:08
nu cred ca va intelege.....e cam nasol.

Postat pe 11 Ianuarie 2008 17:56
uite o parere de barbat -Me1985!!........nu pot sa-i explic prietenului meu situatzia fiindca sunt convinsa ca nu o sa intzeleaga dar,.......am sa incerc sa o rezolv cat de curand...........
Buna Me1985:)) mai esti suparat?

Postat pe 11 Ianuarie 2008 22:59
nu sunt si nici nu am fost, doar ca imi place sa te tachinez:)...ps: eu zic sa nu ii spui, distreaza-te cat poti si o sa te plictisesti de amant

Postat pe 12 Ianuarie 2008 00:38
Nu poti iubi doi barbati in acelasi timp."Celalalt" probabil ca te scoate din rutina zilnica insa daca gandesti putin la rece,iubirea este inclinata catre o singura persoana.
DanielaMelania
Postat pe 12 Ianuarie 2008 11:16
Me 1985 multzumesc pt sfat......doar viatza este destul de scurta...nu?

Postat pe 12 Ianuarie 2008 21:32
pusik cred ca incep sa te plac, heii nu intelege gresit, imi place cum gandesti....viata e foarte scurta si merita traita la maxim, cu urcusuri si coborasuri ..asa ca hai sa profitam de placerile vietii!

Postat pe 13 Ianuarie 2008 01:55
daca cel primu nu tea deranjat cu nimic si tu tei intalnit cu noul insemna ca nu simti nimic pentru primul

Postat pe 13 Ianuarie 2008 17:42
Cred ca este foarte usor de zis....nu pot sa spun si ca este greu de facut fiindca sincer... nu este.......la ora actuala cel mai usor este sa-tzi inseli partenerul fiindca la tot pasul sunt fete si baietzi care arata din ce in ce mai bine si pedegeaba i-tzi impui sa nu-l inseli fiind nu se stie ce se poate intampla...stitzi cum se zice: "TRECUTUL ESTE ISTORIE SI VIITORUL MISTER".

Postat pe 13 Ianuarie 2008 23:02
Pupici Me1985....tzine-o tot asa:))

Postat pe 13 Ianuarie 2008 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Greseli prin care iti pierzi feminitatea 40 De la: Tharr 18 Octombrie 2010 19:51
sotul meu ma inseala 107 De la: kudika_28853 18 Octombrie 2014 14:51
Eu sunt sagetator iar el este capricorn.... 4 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 01:34
infidelitate 39 De la: kudika499822 3 Iulie 2013 12:09
credeti ca exista asa ceva? 50 De la: caryna89 16 Noiembrie 2009 19:35