Setari Cookie-uri

Brabatii sunt slabi....... pe bune !

Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !
o_mica_raza
Postat pe 15 Iunie 2009 09:21
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !



si pe nebune cum sunt barbatzi?
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 09:25
tot asa
o_mica_raza
Postat pe 15 Iunie 2009 09:29
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !


slabi unde?
ce tot va bateti capul "cum ar trebui sa fie sotia?"
sa fie ea si atat ,nu cicalitoare ,nu vulgara.......ci iubitoare ,increzatoare in fortele proprii etc.....
si sa nu stea cu teama ca maine va fi inselata
si daca ar afla ,exista o noua zi...............
cata bataie de cap............
heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 09:29
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:29:14 tot asa



iar femeia perfecta unde ziceai ca exista?adica la ce muzeu sa-mi iau si eu belet
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 09:31
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18CE CALITATI SA AIBA SOTIA?


sa fie frumoasa..dasteapta..devreme acasa..sa fie cu.r.va 'n pat..doamna pe strada...sa fie mama perfecta pt copii...sa spele..sa calce....sa gateasca... sa nu indrazneasca sa schimbe postul tv daca-i meci..sa-i aduca berica si samnatza fara sa mai ceara el ..sa stea cracanata ori de cate ori i se cere...
sau varianta b sa fie a d.ra.cu..si sa vezi ce se mai inverseaza rolurile
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 09:35
Nu exista femei perfecte, dar ele sunt mult mai puternice si hotarate la capitolul inselat. Si eu mi-am inselat sotul (cand inca nu eram casatoriti). Credeam ca oricum nu-l mai interesez ca se tot dadea la altele. Culmea.... cand a aflat a fost o tragedie. In doua zile am incheiat orice "afacere" cu celalalt si m-am intors hotarata la el gandindu-ma ca i-a venit mintea la cap si ce sa vezi? M-a cerut de nevasta (sa fie sigur ca de data asta scap mai greu) si el "umbla in comtinuare cand cu una, cand cu alta. Si mai cunosc cazuri de genul...... Plus ca se lasa influentat de fiecare data si de parerile celorlalte rf. la familie. cazurile pe c. le mai cunosc sunt asemanatoare. Simt ei nevoia de autocompatimire si sfaturi de la altele. De aici si consider ca sunt slabi..... Eu cand m-am hotarat sa merg cu el..... nu m-am mai uitat la altii
o_mica_raza
Postat pe 15 Iunie 2009 09:53
asa sunt barbatzi din pacate rar mai gasesti in ziua de azi un barbat care sa merite sa-i fi fidela
desteapta_si_frumoasa
Postat pe 15 Iunie 2009 09:56
in primul rand ce sunt "brabati" de zice tipa de a deschis topicul ca au nevoie de femei???? vreun in inlocuitor al barbatilor?????
yumy
Postat pe 15 Iunie 2009 09:58
sorry... greseala No, se mai intampla. Sunt si la munca
o_mica_raza
Postat pe 15 Iunie 2009 10:00
De la: desteapta_si_frumoasa, la data 2009-06-15 09:56:34asa sunt barbatzi din pacate rar mai gasesti in ziua de azi un barbat care sa merite sa-i fi fidela


Iote frate una pe gustul multora....si desteapta si frumoasa....! Cosanzoanooooo!!!!
bl_de
Postat pe 15 Iunie 2009 10:56
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !

un barbat nu ar fi "slab"daca ar avea o femeie puternica langa el!!!
o_inima_pustie
Postat pe 15 Iunie 2009 11:55
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:53:47Nu exista femei perfecte, dar ele sunt mult mai puternice si hotarate la capitolul inselat. Si eu mi-am inselat sotul (cand inca nu eram casatoriti). Credeam ca oricum nu-l mai interesez ca se tot dadea la altele. Culmea.... cand a aflat a fost o tragedie. In doua zile am incheiat orice "afacere" cu celalalt si m-am intors hotarata la el gandindu-ma ca i-a venit mintea la cap si ce sa vezi? M-a cerut de nevasta (sa fie sigur ca de data asta scap mai greu) si el "umbla in comtinuare cand cu una, cand cu alta. Si mai cunosc cazuri de genul...... Plus ca se lasa influentat de fiecare data si de parerile celorlalte rf. la familie. cazurile pe c. le mai cunosc sunt asemanatoare. Simt ei nevoia de autocompatimire si sfaturi de la altele. De aici si consider ca sunt slabi..... Eu cand m-am hotarat sa merg cu el..... nu m-am mai uitat la altii

daca ai fi fost o femeie puternica el nu ar mai fi umblat cand cu una cand cu alta,cum susti!!!! oricum nu am inteles prea multe,el umbla dar si tu l-ai inselat innainte de nunta???de slabiciunea cui este vorba pana la urma???
o_inima_pustie
Postat pe 15 Iunie 2009 12:01
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-15 12:01:38
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:53:47Nu exista femei perfecte, dar ele sunt mult mai puternice si hotarate la capitolul inselat. Si eu mi-am inselat sotul (cand inca nu eram casatoriti). Credeam ca oricum nu-l mai interesez ca se tot dadea la altele. Culmea.... cand a aflat a fost o tragedie. In doua zile am incheiat orice "afacere" cu celalalt si m-am intors hotarata la el gandindu-ma ca i-a venit mintea la cap si ce sa vezi? M-a cerut de nevasta (sa fie sigur ca de data asta scap mai greu) si el "umbla in comtinuare cand cu una, cand cu alta. Si mai cunosc cazuri de genul...... Plus ca se lasa influentat de fiecare data si de parerile celorlalte rf. la familie. cazurile pe c. le mai cunosc sunt asemanatoare. Simt ei nevoia de autocompatimire si sfaturi de la altele. De aici si consider ca sunt slabi..... Eu cand m-am hotarat sa merg cu el..... nu m-am mai uitat la altii

daca ai fi fost o femeie puternica el nu ar mai fi umblat cand cu una cand cu alta,cum susti!!!! oricum nu am inteles prea multe,el umbla dar si tu l-ai inselat innainte de nunta???de slabiciunea cui este vorba pana la urma???



Daca te referi LA A FI PUTERNICA = AL CONTROLA ??!!! Nu e ceea ce-mi doresc.
El trebuie sa stie ce vrea. I-am acordat mereu libertate pt. ca asa este normal. Nu vreau sa am langa mine o marioneta.
o_mica_raza
Postat pe 16 Iunie 2009 15:48
Si...... nu l-am inselat inainte de nunta. Era cu capul in nori, mi-a cerut o pauza....i-am acordat-o. Ulterior mi-am gasit pe altcineva.... a inceput drama ca ma vrea inapoi si la scurt timp m-a cerut in casatorie.
o_mica_raza
Postat pe 16 Iunie 2009 15:50
Mare greseala sa crezi ca se va schimba ceva.
Odata ce v-ati inselat intre voi...mai ales inainte ,cum credeai ca se va schimba situatia?
Barbatii sunt exact ca noi.Inseala atunci cand nu iubesc , nu ca sunt slabi.
Imi spui mie ca tu il iubeai maxim si l-ai inselat "inainte" de casatorie?Si el... "barbat adevarat" , te-a iertat si te-a mai luat si de nevasta ...bonus!
Asa ceva se iarta, dar nu se uita ...parerea mea!
ella_c
Postat pe 16 Iunie 2009 16:32
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !


Ca sa vezi ce judecata de valoare!!!!
Si, ma rog, femeia perfecta pe care o putem avea noi, barbatii, esti cumva tu? Pacat! Inseamna ca si eu sunt slab...pe bune! Ca nici eu nu vreau sa te am alaturi!
Erebus
Postat pe 17 Iunie 2009 12:40
De la: Erebus, la data 2009-06-17 12:40:25
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !


Ca sa vezi ce judecata de valoare!!!!
Si, ma rog, femeia perfecta pe care o putem avea noi, barbatii, esti cumva tu? Pacat! Inseamna ca si eu sunt slab...pe bune! Ca nici eu nu vreau sa te am alaturi!


Am mentionat cumva ca ma consider perfecta?! Nicidecum! Si pana la urma e un forum pentru femei si poate vrem si noi sa mai bafim barbatii..... Nu inteleg de ce se pune accentul pe faptul ca am fost si cu altcineva la un moment dat. Hello! Am mentionat! El a cerut pauza... Ma dezamagise... Inca il mai iubeam, dar m-am refugiat in bratele altcuiva. Cand insa s-a intors plangand normal ca l-am iertat... pt ca-l iubeam. Am incheiat orice legatura cu celalalt chiar in acel moment.... SI ORICUM...... NU DESPRE ASTA SE DISCUTA !!!!! Vroiam sa barfim si noi barbatii ca intre femei. Eh...
o_mica_raza
Postat pe 17 Iunie 2009 15:41
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-17 15:41:35
De la: Erebus, la data 2009-06-17 12:40:25
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !


Ca sa vezi ce judecata de valoare!!!!
Si, ma rog, femeia perfecta pe care o putem avea noi, barbatii, esti cumva tu? Pacat! Inseamna ca si eu sunt slab...pe bune! Ca nici eu nu vreau sa te am alaturi!


Am mentionat cumva ca ma consider perfecta?! Nicidecum! Si pana la urma e un forum pentru femei si poate vrem si noi sa mai bafim barbatii..... Nu inteleg de ce se pune accentul pe faptul ca am fost si cu altcineva la un moment dat. Hello! Am mentionat! El a cerut pauza... Ma dezamagise... Inca il mai iubeam, dar m-am refugiat in bratele altcuiva. Cand insa s-a intors plangand normal ca l-am iertat... pt ca-l iubeam. Am incheiat orice legatura cu celalalt chiar in acel moment.... SI ORICUM...... NU DESPRE ASTA SE DISCUTA !!!!! Vroiam sa barfim si noi barbatii ca intre femei. Eh...



Pot sa-ti spun ceva?Esti slaba,rau!!! Degeaba vrei sa pari ceea ce detesti mai mult ca nu tzine...se vede...e evident!!!
bl_de
Postat pe 17 Iunie 2009 15:50
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-15 09:21:18Brabatii sunt slabi....... Pot avea femeia perfecta langa ei si tot pe alaturi calca daca vor....... cu riscul de a distruge persoana de langa ei, o persoana la care poate tin cu adevarat si le poate oferi fericirea..... Se gadesc numai cum sa se dea mari si tari cu faptul ca au amante..... Defapt demonstreaza ca sunt slabi ! CE CALITATI SA AIBA SOTIA? E vorba de barbat! Acolo e problema !


ce te face sa crezi,ca barbati care are amanta,sunt slabi???
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 15:54
daca un barbat insala, eu cred ca undeva este si vina femeii... si iti spun si de ce, pentru ca el e prea sigur ca ea e 100% la dispozitia lui si incepe sa se plictiseasca, si atunci... mai cauta si prin alte ograzi, asa de plictiseala cu baietii...
pisicuta_trista
Postat pe 17 Iunie 2009 15:56
Mamaaaaaa.... Da' ce s-au luat barbatii de mine !
o_mica_raza
Postat pe 17 Iunie 2009 15:57
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-17 15:57:54Mamaaaaaa.... Da' ce s-au luat barbatii de mine !


Esti tare al naibii si ni s-a facut pofta de o "bunaciune"!!!
bl_de
Postat pe 17 Iunie 2009 15:59
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-17 15:57:54Mamaaaaaa.... Da' ce s-au luat barbatii de mine !


yo nu m'am luat de u,doar am intrebat,daca ai un raspuns astept,daca nu
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 16:00
De la: scorpyoW, la data 2009-06-17 15:54:45
ce te face sa crezi,ca barbati care are amanta,sunt slabi???


In general..... in cazurile pe care le cunosc eu , s-au lasat influentati de amante. Acestea le-au dat tot felul de sfaturi "utile" legate de familie. Ok, ele si-au vazut un interes majoritatea mentionand initial ca nu vor sa distruga familiile, ca vor doar binele tuturor... bla bla.... La capitolul asta femeile le-am vazut mai sirete si respectiv mai puternice ....... iar barbatii ...... spera ca au gasit amanta perfecta care nu vrea sa-l desparta de nevasta si-i mai si sfaturi utile
o_mica_raza
Postat pe 17 Iunie 2009 16:04
De la: bl_de, la data 2009-06-17 15:59:04
De la: o_mica_raza, la data 2009-06-17 15:57:54Mamaaaaaa.... Da' ce s-au luat barbatii de mine !


Esti tare al naibii si ni s-a facut pofta de o "bunaciune"!!!


De unde stii dc sunt sau nu bunaciune sau dc vreau sa fiu sau nu bunaciune?
o_mica_raza
Postat pe 17 Iunie 2009 16:09
De la: pisicuta_trista, la data 2009-06-17 15:56:53daca un barbat insala, eu cred ca undeva este si vina femeii... si iti spun si de ce, pentru ca el e prea sigur ca ea e 100% la dispozitia lui si incepe sa se plictiseasca, si atunci... mai cauta si prin alte ograzi, asa de plictiseala cu baietii...


Mda... asta ma gandeam si eu.
o_mica_raza
Postat pe 17 Iunie 2009 16:16
Fratilor nu va mai certati!!! Ce-i atat de greu:nu-ti pasa de persoana "iubita" inseli,indiferent daca esti fata sau baiat.Iar daca te-a inselat o data,te insala din nou, "lupul schimba parul dar naravul ba"(valabil la ambele sexe).Deci aveti grija cu cine umblati .Si daca nu-ti place sa fi inselat...nu insela nici tu!!!.Have a nice day!
Roxana_Dudas
Postat pe 17 Iunie 2009 16:17
Ideea e urmatoare: sunt femeie si recunosc ca tot femeile sunt alea diabolice si PUTERNICE atunci cand isi propun ceva. Ei, cam acum un an a inceput cineva sa ma sacaie cu mesaje... apoi cu telefoane, beep-uri cu numere ascunse ( unele numere care apareau si in telefonul sotului )... in fine ... m-au adus intr-o situatie de nedescris de nebunie aproape totala, aproape de sinucidere pana n-am mai rezistat si am inceput sa verific sursele si unele m-au dus la o colega de-a sotului meu pe care el o aprecia nespus de mult si tocmai o avansase .... cu ea iesea la bere, la masa etc....... se intelegeau "frateste" . Acum... dupa jumatate de an de la primele mele crize, este alaturi de mine .... Ii sunt recunocatoare, dar totusi cum de a lasat sa se intample aceste lucruri. Oamenii mai si inseala. OK! Dar tocmai el trebuia sa dea peste una atat de diabolica. DA! EA A FOST CEA PUTERNICA IN ACEST CONTEXT ! M-a nenorocit pe mine de cap si lui relatia cu mine. Eu am fost cea oarba ... Ar fi trebuit sa merg de la bun inceput la politie. El a fost cel slab... a vazut in ea o prietena (probabil).
o_mica_raza
Postat pe 17 Iunie 2009 16:34
Si de ce mai stai langa ala, ca sa inteleg?
Roxana_Dudas
Postat pe 17 Iunie 2009 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O decizie foarte grea... 28 De la: my_chocolat 15 Februarie 2009 14:31
nu ma mai vrea in viata lui...de ce?va rog ajutati-ma!!:( 47 De la: alyn27 6 Iunie 2010 12:38
Am fost înºelat/distrus de cãtre soþie. 31 De la: kudika_980264 2 Februarie 2015 12:46
L-am inselat desi il iubesc... 157 De la: Eu93llr 8 Noiembrie 2013 12:35
Yahoo Messenger 8 De la: yumy 8 Iulie 2011 12:14