Setari Cookie-uri

esenta tare

De la: Summer_, la data 2009-08-22 09:44:15Stati sa va zic o poveste interesanta...Ati vazut vreunul dintre filmele Final destination ? Eh...poate stiti ideea filmului, cu moartea care te cauta, si daca te rateaza, tot te prinde ea cumva :D
Astfel eu trebuia sa fiu intr-o masina, care a avut un accident, daca eram in acea masina...eram cam dusa :) cam foarte dusa...dupa vreo 2 saptamani, eram cu niste prieteni in masina si a intrat un dobitoc cretin in noi...eh, 2 dintre ei s-au dus...iar mie cat pe ce sa imi treaca o ramura prin gusha ! M-a scapat un prieten...Deci cand m-am vazut eu asa aproape de sfarsit, m-am tot gandit legat de esenta asta in viata...m-am gandit la o sg persoana, care nu a crezut in mine si m-a lasat de izbeliste, deci....acea persoana a reprezentat esenta pt mine...

da de pers care a reprezentat esenta nu mai zic de lucrurile cred ca mai trebuie sa caut adevarata esenta in viata pt ca prea s-a dus asa repede consider ca adevarata esenta rezista in timp si nu se duce ca o apa curgatoare
yumy
Postat pe 22 August 2009 09:47
doamne si acum ma intreb unde am gasit un asemenea baiat care aseara a inceput sa zica ca vrea sa ne impacam si dupa aia ca nu a reusit sa ma debusoleze iar cat de multa profita de faptul k l-am iubit singur a ucis aseara tot ce simteam pt el nu mai exista sanse sa fim impreuna din nou decat sanse de a ne vedea pt ultima oara asta daca are curajul sa spuna lucrurilor pe nume si nu sa spuna aberatii doar pe mess
yumy
Postat pe 24 August 2009 07:42
De la: yumalai, la data 2009-08-24 07:42:44doamne si acum ma intreb unde am gasit un asemenea baiat care aseara a inceput sa zica ca vrea sa ne impacam si dupa aia ca nu a reusit sa ma debusoleze iar cat de multa profita de faptul k l-am iubit singur a ucis aseara tot ce simteam pt el nu mai exista sanse sa fim impreuna din nou decat sanse de a ne vedea pt ultima oara asta daca are curajul sa spuna lucrurilor pe nume si nu sa spuna aberatii doar pe mess



Stai tu chill ca din astia sunt peste tot...si mai ales care se dau domni si nu sunt in stare sa lamureasca lucrurile, care se dau loviti ca niste domnishoare si nici macar sa aiba dreptate, care prefera sa te acuze pe tine de tot felul de aberatii numai sa nu se deranjeze ei...
Nu are rost sa iti bati capul, sau oricine este intr-o situatie asemanatoare...am ajuns la concluzia ca nu se merita....exista atat de multa rautate in lumea asta, indiferenta, nepasare, egoism, ca imi vine sa o iau razna...

Mi-am pus si eu multe intrebari si inca imi mai pun, dar nu am cu cine sa discut...asa ca ma refugiez in activitati utile pt mine !
Summer_
Postat pe 24 August 2009 10:09
De la: Summer_, la data 2009-08-24 10:09:35
De la: yumalai, la data 2009-08-24 07:42:44doamne si acum ma intreb unde am gasit un asemenea baiat care aseara a inceput sa zica ca vrea sa ne impacam si dupa aia ca nu a reusit sa ma debusoleze iar cat de multa profita de faptul k l-am iubit singur a ucis aseara tot ce simteam pt el nu mai exista sanse sa fim impreuna din nou decat sanse de a ne vedea pt ultima oara asta daca are curajul sa spuna lucrurilor pe nume si nu sa spuna aberatii doar pe mess



Stai tu chill ca din astia sunt peste tot...si mai ales care se dau domni si nu sunt in stare sa lamureasca lucrurile, care se dau loviti ca niste domnishoare si nici macar sa aiba dreptate, care prefera sa te acuze pe tine de tot felul de aberatii numai sa nu se deranjeze ei...
Nu are rost sa iti bati capul, sau oricine este intr-o situatie asemanatoare...am ajuns la concluzia ca nu se merita....exista atat de multa rautate in lumea asta, indiferenta, nepasare, egoism, ca imi vine sa o iau razna...

Mi-am pus si eu multe intrebari si inca imi mai pun, dar nu am cu cine sa discut...asa ca ma refugiez in activitati utile pt mine !
asa e si eu mi-am dat seama abia acum am varsat multe lacrimi degeaba pt ca am crezut ca merita sa sufar pt toate momentele frumoase, dar au fost doar niste momente si atata pt ca la sfarsit a venit el cu acuzele pe care nici macar nu a avut curajul sa mi le spuna in fatza sau la telefon ci pe mess, am gresit si eu nu pot sa neg, dar nu am fost eu intru totul vinovata ca totul s-a terminat, lui i s-a parut foarte deplasat ca eu nu am acceptat sa ma mut cu el atunci cand eu m-am certat cu ai mei ba mi-a mai zis ca daca ascultam de el era foarte bine, dar e mai bine ca am vorbit pe mess am arhiva asa cum mereu a regretat sunt convinsa ca va regreta si ce a zis pe mess dar deja e tarziu nu mai am e gand sa ii tolerez copilaria sa ramana cu ma-sa si sa se intalneasca si cu madonna daca vrea chiar nu mai imi pasa l-am iubit poate inca mai tin la el dar nu asteptam sa ma acuze de lucruri neadevarate si prin tot ceea ce a zis pe mess a reusit sa distruga tot ce simteam pt el
yumy
Postat pe 26 August 2009 09:51
anamaria_brunetik
Postat pe 26 August 2009 09:55
hmmmmmmmmmmm figurina imi duce aminte de el
yumy
Postat pe 26 August 2009 09:57
aseara iar m-a cautat si cum altfel decat pe mess cica sa se vada azi cu mn dar saracul e dus chiar nu si-a dat seama ca m-a pierdut de tot in tot acest timp, oricum eu nu i-am raspuns macar daca avea curajul sa ma sune sau sa imi dea un sms dar tot pe mess m-am saturat de el si mess-ul lui
yumy
Postat pe 29 August 2009 08:05
De la: yumalai, la data 2009-08-29 08:05:29aseara iar m-a cautat si cum altfel decat pe mess cica sa se vada azi cu mn dar saracul e dus chiar nu si-a dat seama ca m-a pierdut de tot in tot acest timp, oricum eu nu i-am raspuns macar daca avea curajul sa ma sune sau sa imi dea un sms dar tot pe mess m-am saturat de el si mess-ul lui

'Neatza Yumy!Parca n-ati fi fost iubiti,ce copil e-de ce sa nu te sune?Ii e frica de vreun refuz oare?
Esti sigura de ceea ce spui sau esti inca suparata pt ca a disparut?Daca simti ca ai trecut peste,atunci ingnora-l in continuare,dar nu inteleg de ce atatea reprosuri si sa incerci sa dai vina doar pe partener pt esecul relatiei!El nu-si asuma nicio vina!
luyyzz
Postat pe 29 August 2009 08:48
De la: luyyzz, la data 2009-08-29 08:48:55
De la: yumalai, la data 2009-08-29 08:05:29aseara iar m-a cautat si cum altfel decat pe mess cica sa se vada azi cu mn dar saracul e dus chiar nu si-a dat seama ca m-a pierdut de tot in tot acest timp, oricum eu nu i-am raspuns macar daca avea curajul sa ma sune sau sa imi dea un sms dar tot pe mess m-am saturat de el si mess-ul lui

'Neatza Yumy!Parca n-ati fi fost iubiti,ce copil e-de ce sa nu te sune?Ii e frica de vreun refuz oare?
Esti sigura de ceea ce spui sau esti inca suparata pt ca a disparut?Daca simti ca ai trecut peste,atunci ingnora-l in continuare,dar nu inteleg de ce atatea reprosuri si sa incerci sa dai vina doar pe partener pt esecul relatiei!El nu-si asuma nicio vina!

neatza da e mai mare decat mine dar mai copil nu m-a sunat niciodata de cand ne-am desp si m-a stresat doar pe mess da el e un ingeras iar eu sunt dracusorul vinovat de toate nenorocirile lui si certurile cu mamica lui e mai bine acum ma simt asa bine ca nu am vb cu el pt ca daca i-as fii raspuns cine stie ce mai abera i-am dat ignore si la cel id ma simt libera am scapat de cel care imi scotea ochii
yumy
Postat pe 29 August 2009 10:15
yumi
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 10:17
De la: greierash, la data 2009-08-29 10:17:32yumi

greierashul meu mic ce mai faci cat ma bucur sa te vad mi-a fost dor de tine pe unde ai tzopait?
yumy
Postat pe 29 August 2009 10:20
pi ici, pi colo si dincolo. intr-o vacanta prelungita prin cateva tari. i missed u2. si buburuza....discutiile aprinse si topicurile jnb. but i'm back!
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 10:23
aaaa....si am vazut ca am tot primit niste cafele in mesaje. care-i treaba?
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 10:23
ma bucu ca te-ai intors ca eu sunt tot trista knd tocmai credeam ca l-am uitat iar m-a cautat si cum altfel de cat pe emss e dus rau ca m-a mai si acuzat ca eu sunt de vina ca nu mai sutn cu el doamne baietii astia sunt cam dusi a fost iubire acum din partea mea numai e nimic din partea lui e doar sex cred asta e esenta care a ramas
yumy
Postat pe 29 August 2009 10:25
De la: greierash, la data 2009-08-29 10:23:59aaaa....si am vazut ca am tot primit niste cafele in mesaje. care-i treaba?

se serveste mai nou pe kudikutza cafelutze aburinde
yumy
Postat pe 29 August 2009 10:26
De la: yumalai, la data 2009-08-29 10:25:35ma bucu ca te-ai intors ca eu sunt tot trista knd tocmai credeam ca l-am uitat iar m-a cautat si cum altfel de cat pe emss e dus rau ca m-a mai si acuzat ca eu sunt de vina ca nu mai sutn cu el doamne baietii astia sunt cam dusi a fost iubire acum din partea mea numai e nimic din partea lui e doar sex cred asta e esenta care a ramas


aide ma....imi pare rau sa vad ca esti tristuta....stiu cand citeam pe la "ce faci acum" ca asteptai sa te sune.....pareai totusi fericita.... sa te inveselesti (sau de la ce actor hot hot hot vrei tu).
greierash_is_back
Postat pe 29 August 2009 10:33
De la: greierash, la data 2009-08-29 10:33:16
De la: yumalai, la data 2009-08-29 10:25:35ma bucu ca te-ai intors ca eu sunt tot trista knd tocmai credeam ca l-am uitat iar m-a cautat si cum altfel de cat pe emss e dus rau ca m-a mai si acuzat ca eu sunt de vina ca nu mai sutn cu el doamne baietii astia sunt cam dusi a fost iubire acum din partea mea numai e nimic din partea lui e doar sex cred asta e esenta care a ramas


aide ma....imi pare rau sa vad ca esti tristuta....stiu cand citeam pe la "ce faci acum" ca asteptai sa te sune.....pareai totusi fericita.... sa te inveselesti (sau de la ce actor hot hot hot vrei tu).

da ce pot sa zic da eram happy inainte acum nu mai sunt si nu mai astept sa ma sune pt ca nu mai are rost a distrus tot ce a fost frumos cu reprosuri aiurea e si cat de pupici sunt buni daca sunt veniti de la tn
yumy
Postat pe 29 August 2009 10:37
si acum stau si ma intreb care esenta si daca ea a existat oare s-a consumat asa repede:-? ?
yumy
Postat pe 29 August 2009 13:02
credeam ca odata cu trecerea zilelor am sa descopar un raspuns la toata intrebarile mele din pacate nu totul e la fel , in ceata si eu ma simt obosita de cautarea unor raspunsuri pe care nu le mai gasesc.....
yumy
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:16
au trecut cateva luni bune:-)
mi-am dat seama ca oricat as vrea sa pot schimba la cei din cu atat e mai imposibil, pt ca ei au o mentalitate care nu accepta ca au gresit de si ei isi dau seama ca au gresit
inca mai sper sa fie bine
daca ma gandesc bine in fiecare zi e tot mai bine, cu toata ca sufletul mai doare, el e puternica sa treaca mai deparet e curios ce va urma
yumy
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:19
De la: yumalai, la data 2009-09-30 08:19:45au trecut cateva luni bune:-)
mi-am dat seama ca oricat as vrea sa pot schimba la cei din cu atat e mai imposibil, pt ca ei au o mentalitate care nu accepta ca au gresit de si ei isi dau seama ca au gresit
inca mai sper sa fie bine
daca ma gandesc bine in fiecare zi e tot mai bine, cu toata ca sufletul mai doare, el e puternica sa treaca mai deparet e curios ce va urma

atunci sa fie la fel de bine in continuare...fara lacrimi si regrete,doar treci mai departe!
luyyzz
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:39
De la: luyyzz, la data 2009-09-30 12:39:06
De la: yumalai, la data 2009-09-30 08:19:45au trecut cateva luni bune:-)
mi-am dat seama ca oricat as vrea sa pot schimba la cei din cu atat e mai imposibil, pt ca ei au o mentalitate care nu accepta ca au gresit de si ei isi dau seama ca au gresit
inca mai sper sa fie bine
daca ma gandesc bine in fiecare zi e tot mai bine, cu toata ca sufletul mai doare, el e puternica sa treaca mai deparet e curios ce va urma

atunci sa fie la fel de bine in continuare...fara lacrimi si regrete,doar treci mai departe!

ms pt incurajari, uneori insa sunt atat de derutata si de obosita incat nici nu stiu incotro sa o iau, as vrea ca lucrurile sa fii decurs altfel... sa fiu altfel sa am o alta viata dar din pacate nu se poate :-)oricum e bine si atat cat am
yumy
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:06
Buna Yumalai,ti-am trimis o cerere de prietenie,sper s-o semnezi ,dar n-am putut trimite si un msj pt ca asa ai setat profilul tu!Pupici!
luyyzz
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:21
De la: luyyzz, la data 2009-09-30 21:21:27Buna Yumalai,ti-am trimis o cerere de prietenie,sper s-o semnezi ,dar n-am putut trimite si un msj pt ca asa ai setat profilul tu!Pupici!

normal ca am semnat-o se putea doar te-am comentat poti sa ma comentezi si tu asta da esenta ;)):D comentarii hi hi hi ma simt ca un copil mic
yumy
Postat pe 1 Octombrie 2009 09:52
De la: yumalai, la data 2009-10-01 09:52:50
De la: luyyzz, la data 2009-09-30 21:21:27Buna Yumalai,ti-am trimis o cerere de prietenie,sper s-o semnezi ,dar n-am putut trimite si un msj pt ca asa ai setat profilul tu!Pupici!

normal ca am semnat-o se putea doar te-am comentat poti sa ma comentezi si tu asta da esenta ;)):D comentarii hi hi hi ma simt ca un copil mic

Pai chiar esti un copil mic, la 20 de ani, eu am 26 si tot copil mic sunt, chiar i-am spus sotului meu intr-o zi "cand o sa avem un copil, tu o sa ai de fapt 2 copii" .Cred ca o sa ma bat cu brotacel pe dulciuri si masinute sau papusele, depinde, ce fun o sa fie
badprincess
Postat pe 1 Octombrie 2009 10:12
De la: badprincess, la data 2009-10-01 10:12:17
De la: yumalai, la data 2009-10-01 09:52:50
De la: luyyzz, la data 2009-09-30 21:21:27Buna Yumalai,ti-am trimis o cerere de prietenie,sper s-o semnezi ,dar n-am putut trimite si un msj pt ca asa ai setat profilul tu!Pupici!

normal ca am semnat-o se putea doar te-am comentat poti sa ma comentezi si tu asta da esenta ;)):D comentarii hi hi hi ma simt ca un copil mic

Pai chiar esti un copil mic, la 20 de ani, eu am 26 si tot copil mic sunt, chiar i-am spus sotului meu intr-o zi "cand o sa avem un copil, tu o sa ai de fapt 2 copii" .Cred ca o sa ma bat cu brotacel pe dulciuri si masinute sau papusele, depinde, ce fun o sa fie
e eu zic ca e bine cu cat esti mai copil cu atat te intelegi mai bine cu copii eu am atractie la copii ca uneori si eu fug de ei:)):))toti picii trag la mn mai acum cateva zile un pici a venit la mn si m-a tras de pantalonii si mi-a zis ca el se numeste robert si are 4 ani=))=))
yumy
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:47
ce topic ce vremuri ar fii un exemplu pt tinerii care cauta discutii sa mai citeasca un rand doua pe aici
yumy
Postat pe 15 Iunie 2011 13:58
De la: yumy, la data 2011-06-15 13:58:18ce topic ce vremuri ar fii un exemplu pt tinerii care cauta discutii sa mai citeasca un rand doua pe aici



bag de seama ca esti nostalgica ....
contesina
Postat pe 15 Iunie 2011 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Realitate cruda!31 mai,cea mai nefericita zi din viata mea! 5 De la: ela_ella 29 August 2011 18:28
Pro sau contra ? 15 De la: lexxya88 28 Iulie 2014 22:28
saraca sau bogata? 96 De la: heaven2007 24 Noiembrie 2009 08:33
Divorturi 7 De la: kudika451092 22 Februarie 2012 03:33
Un sfat va rog 5 De la: brunette_barbie 8 Ianuarie 2011 22:23