Setari Cookie-uri

intalnirea cu un necunoscut poate avea succes?!

buna...nu de mult m-am despartit de prietenul meu ...cu care am fost 4 ani si jumatate...imediat dupa am inceput sa mi caut pe altcineva ...m-am intalnit un timp cu un coleg de munca, mai in varsta decat mine cu 12 ani, divortat...mi.am dat seama ca nu e pentru mine ..adica nu era ceea ce asteptam...intre timp am intrat pe un site de matrimoniale si am cunoscut un tip...e foarte dragut ..si manierat ...am acceptat invitatia de a ne intalni si de a ne cunoaste, inclusiv de a merge la el acasa la un film...totul a fost perfect ...desi nu am acceptat niciodata sa ma mai intalnesc cu un necunoscut ..nu mi a fost teama aproape deloc...simteam ca o sa fie ok ...am continuat sa ne vedem dar ....parca nu stiu ce sa cred .....pana acum nu a dat nici un semna ca am fi impreuna ...ma gandesc ..ca poate se intalneste cu mine doar pt un anumit lucru ...sau poate sufera inca ..pt ca si el s-a despartit de curand ...nu stiu daca ar trebui sa i arat ca mi place de el mi e frica sa nu fiu dezamagita sau sa-l pierd ca amic ....voi ce credeti?
antutza88
Postat pe 28 Iunie 2009 15:25
hmmmmm faci cum crezi
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 16:27
De fapt tu ce vrei de la el? Ca la cum "suni" aproape ca tu asteptai ca atunci cand te-a invitat la el... sa se petreaca altceva... si uite asa, ii confuzam pe barbati, pentru ca mai sunt si cele ca mine, care accepta doar cafeaua, nu cafeaua ca scuza a "una scurta"...
Pe de alta parte, eu cred ca barbatul e cel care trebuie sa faca primul pas... Dar noi doua s-ar putea sa fim foarte diferite si deci raspunsul si parerea mea sa nu insemne nimic pentru tine...
Dor_a
Postat pe 28 Iunie 2009 16:47
nu stiu daca vreau ceva de la el ..oricum si eu sunt confuza ....ideea e ca m/am intalnit cu un necunoscut pt prima oara ...si mai am si un alt defect cred ...ca ma atasez foarte repede de o persoana ...acum incerc sa nu ajung sa-l plac si el sa zica k a fost doar o aventura...as vrea sa stiu cum gandeste ...si ce gandeste
antutza88
Postat pe 28 Iunie 2009 18:31
in acest caz e nevoie de multa stapanire de sine
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 18:31
toti sunt necunoscuti pana ajungi sa-i cunosti, si ajungi sa-ti dai seama dupa o viata impreuna ca tot necunoscuti sunt asa ca nu ai decat sa incepi prin a-i acorda incredere si pe parcurs vezi tu daca renunti, daca merita sau nu nu poti judeca un om dupa aparente sau dupa ce iti trece tie prin cap
un sfat: nu mai gandi atata! mai bine observa, analizeaza si apoi action
no_more
Postat pe 28 Iunie 2009 19:12
iar daca vrei sa stii ce gandeste nu vei afla niciodata pt ca barbatii nu gandesc, ei se arunca
no_more
Postat pe 28 Iunie 2009 19:14
eeeeeeeeeee ai ca ai zis-o ba gandesc da mai mult cu creierul iar noi cu sufletul
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 19:15
pai incerci..si vezi ce iasa..ce daca l-ai cunoscut la matrimoniale...daca il cunosteai la cafeneaua de la coltul strazii krezi ka era mai credibil?...nu risti nu castigi..
kudika009316
Postat pe 29 Iunie 2009 19:57
hmmm...cam in situatia asta sunt si eu...am term o rel de 4 ani...si parca mi e aiurea sa ma apropii de orice baiat...ca simt k nu vrea decat un sg lucru...si la fel am cunoscut un tip care e in anglia...si ar vrea sa ne vedem...da eu nu stiu daca se merita sau nu.
honeyca
Postat pe 29 Iunie 2009 20:01
incearca pentru ca nu pierzi nimic..poate in timp va fi ceva frumos intre voi
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 20:11
nu stiu...sunt dezamagita de baieti..barbati...si mi e frica ca nu merita niciunul :(
honeyca
Postat pe 29 Iunie 2009 20:13
da asa i daca nu risti nu castigi cam asa am inceput sa fac acum ...sa risc ...dar o sa vad daca o sa am ceva de castigat ...sincer acum nici nu stiu cum sa ma comport cu el sa i arat ca as vrea sa fie ceva intre noi sau doar sa astept ce vrea el...
antutza88
Postat pe 30 Iunie 2009 17:48
De la: antutza88, la data 2009-06-30 17:48:21da asa i daca nu risti nu castigi cam asa am inceput sa fac acum ...sa risc ...dar o sa vad daca o sa am ceva de castigat ...sincer acum nici nu stiu cum sa ma comport cu el sa i arat ca as vrea sa fie ceva intre noi sau doar sa astept ce vrea el...


traiesteti clipa !!!!!!!.Cu un cunoscut sau necunoscut ce conteaza......................acum e cunoscut nu?
Nu depinde de asta !

si nu inteleg faza cu castigul ? se cat timp va cunoasteti?
BBFluturas
Postat pe 12 Iulie 2009 15:35
De la: antutza88, la data 2009-06-28 18:31:12nu stiu daca vreau ceva de la el ..oricum si eu sunt confuza ....ideea e ca m/am intalnit cu un necunoscut pt prima oara ...si mai am si un alt defect cred ...ca ma atasez foarte repede de o persoana ...acum incerc sa nu ajung sa-l plac si el sa zica k a fost doar o aventura...as vrea sa stiu cum gandeste ...si ce gandeste[/quote
Daca-l intrebi pe el cred ca iti spune Si nu uita sa-i spui ca nu vrei sa ajungi sa-l placi
wanda_love_you
Postat pe 16 Iulie 2009 08:33
De la: antutza88, la data 2009-06-28 15:25:23buna...nu de mult m-am despartit de prietenul meu ...cu care am fost 4 ani si jumatate...imediat dupa am inceput sa mi caut pe altcineva ...m-am intalnit un timp cu un coleg de munca, mai in varsta decat mine cu 12 ani, divortat...mi.am dat seama ca nu e pentru mine ..adica nu era ceea ce asteptam...intre timp am intrat pe un site de matrimoniale si am cunoscut un tip...e foarte dragut ..si manierat ...am acceptat invitatia de a ne intalni si de a ne cunoaste, inclusiv de a merge la el acasa la un film...totul a fost perfect ...desi nu am acceptat niciodata sa ma mai intalnesc cu un necunoscut ..nu mi a fost teama aproape deloc...simteam ca o sa fie ok ...am continuat sa ne vedem dar ....parca nu stiu ce sa cred .....pana acum nu a dat nici un semna ca am fi impreuna ...ma gandesc ..ca poate se intalneste cu mine doar pt un anumit lucru ...sau poate sufera inca ..pt ca si el s-a despartit de curand ...nu stiu daca ar trebui sa i arat ca mi place de el mi e frica sa nu fiu dezamagita sau sa-l pierd ca amic ....voi ce credeti?


Eu cred ca ar trebui sa va bagati mintile-n cap si sa va stapaniti disperarea de a va cupla cu barbati de pe net inainte sa ajungeti in vreun bordel din Italia sau mai stiu eu unde. Nu inteleg cum s-a ajuns la asa hal de disperare din partea femeilor. Nu mai stiu cum sa agate ele barbatii, cum sa strice relatia uneia sau alteia... Wooow! beti mai putina cafea poate mai aveti o sansa sa judecati normal, echilibrat si fara crize de disperare ca X nu va baga in seama..
Diannnnnnna
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:26
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-03 09:26:20
De la: antutza88, la data 2009-06-28 15:25:23buna...nu de mult m-am despartit de prietenul meu ...cu care am fost 4 ani si jumatate...imediat dupa am inceput sa mi caut pe altcineva ...m-am intalnit un timp cu un coleg de munca, mai in varsta decat mine cu 12 ani, divortat...mi.am dat seama ca nu e pentru mine ..adica nu era ceea ce asteptam...intre timp am intrat pe un site de matrimoniale si am cunoscut un tip...e foarte dragut ..si manierat ...am acceptat invitatia de a ne intalni si de a ne cunoaste, inclusiv de a merge la el acasa la un film...totul a fost perfect ...desi nu am acceptat niciodata sa ma mai intalnesc cu un necunoscut ..nu mi a fost teama aproape deloc...simteam ca o sa fie ok ...am continuat sa ne vedem dar ....parca nu stiu ce sa cred .....pana acum nu a dat nici un semna ca am fi impreuna ...ma gandesc ..ca poate se intalneste cu mine doar pt un anumit lucru ...sau poate sufera inca ..pt ca si el s-a despartit de curand ...nu stiu daca ar trebui sa i arat ca mi place de el mi e frica sa nu fiu dezamagita sau sa-l pierd ca amic ....voi ce credeti?


Eu cred ca ar trebui sa va bagati mintile-n cap si sa va stapaniti disperarea de a va cupla cu barbati de pe net inainte sa ajungeti in vreun bordel din Italia sau mai stiu eu unde. Nu inteleg cum s-a ajuns la asa hal de disperare din partea femeilor. Nu mai stiu cum sa agate ele barbatii, cum sa strice relatia uneia sau alteia... Wooow! beti mai putina cafea poate mai aveti o sansa sa judecati normal, echilibrat si fara crize de disperare ca X nu va baga in seama..




Postat pe 3 Septembrie 2009 09:27
De la: honeyca, la data 2009-06-29 20:13:46nu stiu...sunt dezamagita de baieti..barbati...si mi e frica ca nu merita niciunul :(

Ar trebui sa fi dezamagita de tine insati! Nu toti barbatii sant porci, TU ii atragi pe aceia! Arunca o privire in oglinda si incearca sa iti dai seama ce fel de relatie iti atragi prin felul tau de a fi, de a te aranja, de a te imbraca. Daca oferi o marfa spre vanzare nu te astepta sa dureze la nesfarsit. Daca ati invata voi sa va respectati ar fi extraordinar. Si n-ati mai fi dezamagite de barbati caci barbatul il ai asa cum il cresti! Unele ca voi i-au invatat cu naravuri proaste cand au inceput sa concureze cu prostituatele declarate!
Diannnnnnna
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:33
Uite sa-ti dau un exemplu din viata mea nu tocmai fericit.Am intalnit pe net un turc si am inceput sa vorbim pana knd el mi-a propus sa ne intalnim,toate bune si frumoase ne-am inatlnit in parc.Apoi m-a rugat sa merg cu el acasa sa se schimbe sa mergem la meci,eu in naivitatea varstei mai ales k eram noua intr-un oras mare am acceptat.Urmarile nu au fost tocmai ok,pt k a incercat sa ma cam forteze sa am relatii intime cu el,aproape a venit gol la mn unde ma lasase si a incercat sa ma sarute,knd am vazut cum stau lucrurile intr-un moment de neatentie al lui am luat-o la sanatoasa am coborat 8 etaje de nu stiam pe unde cobor si niciodata nu l-am mai vazut,nu s-a intamplat nimk dar putea sa fie mai grav pt mn si dak ma viola n-aveam cu ce demonstra ma dusesem la el din proprie initiativa si de stunci nu m-am mai inatlnit cu nimeni de pe net a fost primul si ultimul.Asa k de atunci am lasat-o mai slabut cu netul si am cunoscut alt baiat pe care prietenii mi l-au prezentat.Asa k netul e cam periculos poti gasi tot felul de obsedati,dar si oameni cumsecade.Dak tii la el incearca sa-l cunosti mai bn,pe el parintii lui,prietenii lui iti pot ofei informatii despre cum e el si dak e asa cum ti-l imaginezi.Si numai u sti ce-ti dorsti
capriciosa
Postat pe 3 Septembrie 2009 09:42
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-03 09:33:23
De la: honeyca, la data 2009-06-29 20:13:46nu stiu...sunt dezamagita de baieti..barbati...si mi e frica ca nu merita niciunul :(

Ar trebui sa fi dezamagita de tine insati! Nu toti barbatii sant porci, TU ii atragi pe aceia! Arunca o privire in oglinda si incearca sa iti dai seama ce fel de relatie iti atragi prin felul tau de a fi, de a te aranja, de a te imbraca. Daca oferi o marfa spre vanzare nu te astepta sa dureze la nesfarsit. Daca ati invata voi sa va respectati ar fi extraordinar. Si n-ati mai fi dezamagite de barbati caci barbatul il ai asa cum il cresti! Unele ca voi i-au invatat cu naravuri proaste cand au inceput sa concureze cu prostituatele declarate!


prin faptul ca te-a dezamagit unul nu inseamna ca toti o pot face.. mai sunt si baieti seriosi
_dulcik_
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:02
De la: _dulcik_, la data 2009-09-03 10:02:56
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-03 09:33:23
De la: honeyca, la data 2009-06-29 20:13:46nu stiu...sunt dezamagita de baieti..barbati...si mi e frica ca nu merita niciunul :(

Ar trebui sa fi dezamagita de tine insati! Nu toti barbatii sant porci, TU ii atragi pe aceia! Arunca o privire in oglinda si incearca sa iti dai seama ce fel de relatie iti atragi prin felul tau de a fi, de a te aranja, de a te imbraca. Daca oferi o marfa spre vanzare nu te astepta sa dureze la nesfarsit. Daca ati invata voi sa va respectati ar fi extraordinar. Si n-ati mai fi dezamagite de barbati caci barbatul il ai asa cum il cresti! Unele ca voi i-au invatat cu naravuri proaste cand au inceput sa concureze cu prostituatele declarate!


prin faptul ca te-a dezamagit unul nu inseamna ca toti o pot face.. mai sunt si baieti seriosi


toate padurile au uscaturile lor cum este la barbati asa este si la femei nu toti sau toate sunt sfinti asa ca nu ecsagera
DON_LUCIANO
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:09

buna...nu de mult m-am despartit de prietenul meu ...cu care am fost 4 ani si jumatate...imediat dupa am inceput sa mi caut pe altcineva ...m-am intalnit un timp cu un coleg de munca, mai in varsta decat mine cu 12 ani, divortat...mi.am dat seama ca nu e pentru mine ..adica nu era ceea ce asteptam...intre timp am intrat pe un site de matrimoniale si am cunoscut un tip...e foarte dragut ..si manierat ...am acceptat invitatia de a ne intalni si de a ne cunoaste, inclusiv de a merge la el acasa la un film...totul a fost perfect ...desi nu am acceptat niciodata sa ma mai intalnesc cu un necunoscut ..nu mi a fost teama aproape deloc...simteam ca o sa fie ok ...am continuat sa ne vedem dar ....parca nu stiu ce sa cred .....pana acum nu a dat nici un semna ca am fi impreuna ...ma gandesc ..ca poate se intalneste cu mine doar pt un anumit lucru ...sau poate sufera inca ..pt ca si el s-a despartit de curand ...nu stiu daca ar trebui sa i arat ca mi place de el mi e frica sa nu fiu dezamagita sau sa-l pierd ca amic ....voi ce credeti?

de ce nu vorbesti deschis cu el?vad ca iti pui multe intrebari,intreaba-l pe el toate astea si vezi ce zice,atunci poate vei avea raspunsuri la intrebari,altfel... mult succes!
angel_05
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:27
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-03 09:33:23
De la: honeyca, la data 2009-06-29 20:13:46nu stiu...sunt dezamagita de baieti..barbati...si mi e frica ca nu merita niciunul :(

Ar trebui sa fi dezamagita de tine insati! Nu toti barbatii sant porci, TU ii atragi pe aceia! Arunca o privire in oglinda si incearca sa iti dai seama ce fel de relatie iti atragi prin felul tau de a fi, de a te aranja, de a te imbraca. Daca oferi o marfa spre vanzare nu te astepta sa dureze la nesfarsit. Daca ati invata voi sa va respectati ar fi extraordinar. Si n-ati mai fi dezamagite de barbati caci barbatul il ai asa cum il cresti! Unele ca voi i-au invatat cu naravuri proaste cand au inceput sa concureze cu prostituatele declarate!


cam rautacios comentariu. fata spunea e dezamagita nu spunea ca toti barbatii sunt porci..........
si la faza cu "marfa" si cu "concurenta cu prostitoatele de" unde mai ai ajuns?????? parerea mea e ca nu esti chiar doamna STIE TOT si nici o parere asa de buna despre tine ai cum vrei sa arati. scuze dar chiar ma enervez cand se trezeste cate unul aruncand cu pietre doar asa ca sa arate ca e CINEVA.
elenytza21
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:31
De la: antutza88, la data 2009-06-28 15:25:23buna...nu de mult m-am despartit de prietenul meu ...cu care am fost 4 ani si jumatate...imediat dupa am inceput sa mi caut pe altcineva ...m-am intalnit un timp cu un coleg de munca, mai in varsta decat mine cu 12 ani, divortat...mi.am dat seama ca nu e pentru mine ..adica nu era ceea ce asteptam...intre timp am intrat pe un site de matrimoniale si am cunoscut un tip...e foarte dragut ..si manierat ...am acceptat invitatia de a ne intalni si de a ne cunoaste, inclusiv de a merge la el acasa la un film...totul a fost perfect ...desi nu am acceptat niciodata sa ma mai intalnesc cu un necunoscut ..nu mi a fost teama aproape deloc...simteam ca o sa fie ok ...am continuat sa ne vedem dar ....parca nu stiu ce sa cred .....pana acum nu a dat nici un semna ca am fi impreuna ...ma gandesc ..ca poate se intalneste cu mine doar pt un anumit lucru ...sau poate sufera inca ..pt ca si el s-a despartit de curand ...nu stiu daca ar trebui sa i arat ca mi place de el mi e frica sa nu fiu dezamagita sau sa-l pierd ca amic ....voi ce credeti?

sfatul meu e sa-i spui ce simti sau macar sa-i dai de inteles ca-ti place de el, banuiesc ca si lui ii place de tine odata ce te-a invitat la el acasa. poate e mai timid. oricum nu ai ce sa pierzi ,dak e ok nu o sa o ia la goana cand ai sa-i spui ca-ti place de el. mult succes.
elenytza21
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:38
el este in anglia si tu in romania? iti dau un sfat daca vrea sa va vedeti mai bine sa vina el in tara ta sa nu te duci tu...proprie experienta
pisoi_mic
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:23
De la: Diannnnnnna, la data 2009-09-03 09:26:20
De la: antutza88, la data 2009-06-28 15:25:23buna...nu de mult m-am despartit de prietenul meu ...cu care am fost 4 ani si jumatate...imediat dupa am inceput sa mi caut pe altcineva ...m-am intalnit un timp cu un coleg de munca, mai in varsta decat mine cu 12 ani, divortat...mi.am dat seama ca nu e pentru mine ..adica nu era ceea ce asteptam...intre timp am intrat pe un site de matrimoniale si am cunoscut un tip...e foarte dragut ..si manierat ...am acceptat invitatia de a ne intalni si de a ne cunoaste, inclusiv de a merge la el acasa la un film...totul a fost perfect ...desi nu am acceptat niciodata sa ma mai intalnesc cu un necunoscut ..nu mi a fost teama aproape deloc...simteam ca o sa fie ok ...am continuat sa ne vedem dar ....parca nu stiu ce sa cred .....pana acum nu a dat nici un semna ca am fi impreuna ...ma gandesc ..ca poate se intalneste cu mine doar pt un anumit lucru ...sau poate sufera inca ..pt ca si el s-a despartit de curand ...nu stiu daca ar trebui sa i arat ca mi place de el mi e frica sa nu fiu dezamagita sau sa-l pierd ca amic ....voi ce credeti?


Eu cred ca ar trebui sa va bagati mintile-n cap si sa va stapaniti disperarea de a va cupla cu barbati de pe net inainte sa ajungeti in vreun bordel din Italia sau mai stiu eu unde. Nu inteleg cum s-a ajuns la asa hal de disperare din partea femeilor. Nu mai stiu cum sa agate ele barbatii, cum sa strice relatia uneia sau alteia... Wooow! beti mai putina cafea poate mai aveti o sansa sa judecati normal, echilibrat si fara crize de disperare ca X nu va baga in seama..


Eu cred ca"dracul nu e asa de negru"...Acum 1 an eu am terminat o relatie de 2 ani si credeam ca nu o sa mai iubesc vreodata,pentru ca am suferit enorm dupa acel tip.La scurt timp am inceput sa vb pe net cu un tip dupa un site de matrimoniale.Amandoi ne facusem mai mult in gluma profil acolo..La inceput am vb ca niste buni prieteni.Era genul de om cu care puteam vorbi orice si care ma facea mereu sa rad.El era in Germania de vreo 14 ani,eu in Romania.Eu 22 ani,el 34....Dupa un timp m-am hotarat sa ne vedem insa imi propusesem sa fie o intalnire amicala si atat.Dar,a fost dragoste la prima vedere si pot sa spun ca a fost prima data in viata mea cand am simtit cu adevarat"fluturasi in stomac"cand mi-a dat primul sarut.Acum locuim impreuna in Germania cam de 7 luni si suntem foarte fericiti.I-am cunoscut parintii de Paste si acum vin pentru 2 saptamani in tara eu singura(pentru ca el lucreaza destul de mult)si merg sa ii vizitez iar parintii.Totul merge foarte bine si ne facem deja planuri de viitor!
Asa ca eu zic sa iti asculti inima...si multa bafta! Daca ai nevoie de nasi anunta-ma:D
Kittty_kat
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:40
De la: yumalai, la data 2009-06-28 19:15:42eeeeeeeeeee ai ca ai zis-o ba gandesc da mai mult cu creierul iar noi cu sufletul


cand zici suflet te referi la sanii aia din avatar????

e greu sa gandesti cand te uiti la asa ceva,intr-adevar

de unde naiba sa stim noi daca are sau nu sanse o astfel de relatie....adica depinde 100 la suta de voi...si intrebarea era retorica oricum,nu?
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:29
buna! faci ce-ti spune inima! si daca tot n-ai avut teama aa....ce rost are sa te indoiesti acum, odata ce totul merge bine? investeste putina incredere! ce ai de pierdut?
trenul_vietii
Postat pe 4 Ianuarie 2011 09:44
vezi la fata locului1!
trenul_vietii
Postat pe 4 Ianuarie 2011 09:53
Relatiile de pe site-urile de matrimoniale si cuplarile pe internet nu sunt facute ptr oricine , cand eram mai junior umblam des in cluburile de net , ma puneam pe statiile care inca nu erau inchise si intram in vorba cu fetele din listele acelor utilizatori , le explicamde un prieten ranit , care acum s-a despartit de iubita lui si le rugam sa discute cu el ... apoi intram pe ID-ul meu si vorbeam cu ele ... sunt porc ? nu sunt porc ? sunt porc ptr felul cum le-am abordat , nu sun tporc prin felul cum m-am purtat cu ele dupa acea , respectul si admiratia mea le-a lkasat multe amintiri placute . Unde sa ma duc sa gasesc o relatie in " real life " daca lucrez mult eore pe zi si nu am timp de umblat prin oras ...
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 00:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
decizie grea in viata mea 96 De la: faith742011 11 Decembrie 2011 22:08
o telenovela 24 De la: anaraoul 27 Februarie 2009 14:49
Relatie de durata sau aventura? 41 De la: arhanghel 1 Iulie 2010 11:06
devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet 9 De la: animallover 6 Iulie 2011 18:16
TIMPUL SFARSITULUI 20 De la: nicossia 23 Februarie 2011 18:20