Setari Cookie-uri

am fost inselat de sotia mea cu care am o fetita de 3 ani

am fost inselat de sotia mea cu care am o fetita de 3 ani (o printesa) si nu stiu cum sa procedez , i-am gasit o gramada de mesaje in telefon care confirma acest lucru , ma inseala cu un coleg de servici care culmea urmeaza sa se casatoreasca curand . Tot imi repeta ca fizic nu s-a intamplat nimic , ce credeti , ce este mai important inselatul fizic sau cel sufleteste . Daca credeti ca este posibil , am fost la o nunta unde si-au dat mesaje toata noapte , am aflat ulterior .Credeti ca se mai poate face ceva sa salvam casnicia , mie chiar imi pasa .
kudika045961
Postat pe 29 Iunie 2009 19:28
cred ca cel mai grav este sa fi inselat sufleteste,dar si inselatul fizic are importanta lui. probabi ca se mai poate salva casnicia voastra dar asta va insemna ca ea sa isi dea interesul fata de tine si ar trebui sa se gandeasca ca are o fetita
steffy91
Postat pe 29 Iunie 2009 19:31
D.p.m.d.v inselatul fizic precum si cel psihic este la fel de grav si ar trebui sanctionat, mi sa spus mai demult sa dau o sansa celei care merita, am dat am gresit, nu iti sugerez sa faci aceeasi greseala, situatia e forate complicata dar nu ar trebui sa te sacrifici pe tine si casnicia doar din cauza ca ai o fetita cu o femeie josnica.
felixcat
Postat pe 29 Iunie 2009 19:44
trebuie sa stim si sa iertam....macar pentru printesa aia mica...poate a avut doar un moment de ratacire.....
kudika009316
Postat pe 29 Iunie 2009 20:01
De la: kudika009316, la data 2009-06-29 20:01:09trebuie sa stim si sa iertam....macar pentru printesa aia mica...poate a avut doar un moment de ratacire.....

asta da moment de ratacire sa stai la nunta cu barbatul tau si sa ii dai mesaje la amant, faina treaba si dupa cum reiese din spusele sale e posibil sa dureze de ceva vreme.
nu este corect fata de tine sa ramai intr'o relatie doar de dragul unui copil, nu este corect fata de copil sa fie el motivul unui astfel de chin, eu unul nu as vrea sa traiesc cu o astfel de povara pe umeri.
nu este moral sa traiesti cu aceasta povara pe umeri si poate sa ajungi in momente de suferinta ca sa iti acuzi copilul pt faptul ca ai ramas, pt ca nu sti ce o sa fie de acum incolo, nu sti cum o sa reactioneze sau cat o sa durereze smerenia ei daca o sa o aiba cel putin o urma din ea.
mai da detalii, ca e prea vag ce spui tu.
felixcat
Postat pe 29 Iunie 2009 20:10
Este o situatie destul de ciudata aceasta prin care treci! Sfaturi se pot da cu sutele insa tu esti singurul care va trebui " sa stai stramb si sa cugeti drept'. In primul rand cred ca ar trebui inainte de toate sa discuti cu sotia ta despre aceasta problema si sa afli parerea ei! Este ceva serios sau un simplu flirt/ Probabil nu-ti va spune tot ce are pe suflet dar iti vei da seama din atitudinea ei ce concluzii sa tragi! Nu cred ca o casnicie din care a rezultat si un copil sa se destrame atat de usor pe baza unor banuieli....nu pe baza unor fapte greu de trecut cu vederea! Cred ca o comunicare intre voi doi va rezolva multe! Nu-ti pierde speranta!
rha_sheen
Postat pe 29 Iunie 2009 20:22
daca tu ai puterea sa treci peste chestia asta fao, de la sms-uri la ceva mai mult nu e decat un pas.. tu o cunosti mai bine ca noi si sti daca a fost in stare de ceva mai mult sau nu..si daca a facut-o o data o sa-o faca din nou..gandeste-te la tine si apoi la fetita ta
rahella
Postat pe 29 Iunie 2009 20:29
De la: kudika045961, la data 2009-06-29 19:28:07.Credeti ca se mai poate face ceva sa salvam casnicia , mie chiar imi pasa .


Dar ea , sotia ce zice? Vrea sa va salvati casnicia?
Zici ca urmeaza sa se casatoreasca cu colegu'...Ceea ce ,dupa parerea mea ,inseamna ca nu doreste sa o ierti
ella_c
Postat pe 29 Iunie 2009 20:57
da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune
kudika045961
Postat pe 1 Iulie 2009 16:13


Aveti grija de voi si de casnicia voastra !!
Buburuzel
Postat pe 1 Iulie 2009 16:46
De la: kudika045961, la data 2009-07-01 16:13:02da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune

Ce chestie....pana la urma ai ajuns la concluzia ca tot tu esti vinovat ca nu te-ai implicat suficient si ca te-ai pierdut prin paienjenisul problemelor cotidiene.Sincer,nu stiu daca sa te felicit sau sa-ti spun ca-mi pare rau.Stiu placa asta cu mesajele si intalniri pe ascuns de la amice maritate-care se plictisesc acs cat stau cu bebeii si isi mai condimenteaza viatza anosta si nefericita cu sotii care sunt "neglijenti"(pt ca stii si tu-sunt la servici-pt ca cineva trebuie sa plateasca si facturile).Nu le pot intelege pe sotiile astea,cu copil acasa,cu un sot ce le iubeste-si-si cauta doza de adrenalina prin alte locuri-hmmm.....
luyyzz
Postat pe 2 Iulie 2009 21:38
De la: luyyzz, la data 2009-07-02 21:38:15
De la: kudika045961, la data 2009-07-01 16:13:02da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune

Ce chestie....pana la urma ai ajuns la concluzia ca tot tu esti vinovat ca nu te-ai implicat suficient si ca te-ai pierdut prin paienjenisul problemelor cotidiene.Sincer,nu stiu daca sa te felicit sau sa-ti spun ca-mi pare rau.Stiu placa asta cu mesajele si intalniri pe ascuns de la amice maritate-care se plictisesc acs cat stau cu bebeii si isi mai condimenteaza viatza anosta si nefericita cu sotii care sunt "neglijenti"(pt ca stii si tu-sunt la servici-pt ca cineva trebuie sa plateasca si facturile).Nu le pot intelege pe sotiile astea,cu copil acasa,cu un sot ce le iubeste-si-si cauta doza de adrenalina prin alte locuri-hmmm.....

P S-nu vreau sa te descurajez-dar unul dintre amicii mei-sot iubitor -a prins-o pe a lui cu niste mesaje si mailuri,apoi s-a gandit el ca mai bine ii face un bebe (ca sa-si salveze casnicia) si sa ii umple viatza si ce crezi-pai lupul isi schimba parul.....dar naravul-si acum au un bebe si nevasta tot viseaza la intalniri adolescentine si sms pe furis si o iubire pasionala(are timp-cand bebe doarme sau se joaca prin parc-are tot timpul sa viseze)-cand sotul vine acs-il baga si pe el in seama formal-si iar se pierde in lumea viselor-.....mie chiar imi pare rau de nefericirea unora dar si de lasitatea lor!
luyyzz
Postat pe 2 Iulie 2009 21:44
De la: kudika045961, la data 2009-06-29 19:28:07am fost inselat de sotia mea cu care am o fetita de 3 ani (o printesa) si nu stiu cum sa procedez , i-am gasit o gramada de mesaje in telefon care confirma acest lucru , ma inseala cu un coleg de servici care culmea urmeaza sa se casatoreasca curand . Tot imi repeta ca fizic nu s-a intamplat nimic , ce credeti , ce este mai important inselatul fizic sau cel sufleteste . Daca credeti ca este posibil , am fost la o nunta unde si-au dat mesaje toata noapte , am aflat ulterior .Credeti ca se mai poate face ceva sa salvam casnicia , mie chiar imi pasa .

hehe..tie iti pasa.Daca iti pasa asa de mult spera ca te-a inselat fizic si nu sufleteste ca daca a inselat cu sufletul,singurul lucru pe care il mai poti salva e inbox-ul de pe telefon,ca dovada la proces.
mitura
Postat pe 5 Iulie 2009 17:57
De la: kudika045961, la data 2009-07-01 16:13:02da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune

pentru ca in viitor sa puteti avea mai mult timp la dispozitie si banii necesari sa va puteti trai viata sa cum o doriti puteti face asta :
O prezentare generalã a sistemului Marketing în reþea, MLM, Multi-Level Marketing sau Network Marketing, este o afacere în care companiile plãtesc pentru reclamã numai dupã ce produsele lor sunt vândute. Prin aceastã strategie originalã, extraordinara putere a reclamei prin viu grai este pusã la lucru în mod sistematic ºi profitabil pentru toþi participanþii la afacere.
Deoarece nu se cheltuie milioane de dolari pe reclame riscante în presã, radio, televiziune, companiile îºi folosesc bugetul de publicitate pe retribuirea unei reþele de distribuitori independenþi. Aceºti distribuitori provin din toate mediile de viaþã: profesori, ingineri, muncitori, avocaþi, mecanici, doctori, casnice, ºomeri, etc. Ei îºi întregesc veniturile printr-o afacere de marketing în reþea.
MLM sau Network Marketing înseamnã construirea unei reþele personale de parteneri, care consumã produsele firmei la care colaboreazã ºi care recomandã aceste produse altor oameni prin viu grai. Aceºti parteneri se numesc distribuitori MLM.
Comisioanele, bonusurile, în general câºtigurile, provin din recompensarea distribuitorilor MLM, de cãtre firmã, pe baza volumului vânzãrilor. Dacã produsele nu se miºcã de la furnizor la consumatori, nimeni nu câºtigã!
Atenþie! În MLM, Nu se atribuie niciun comision pentru recrutarea oamenilor!
Dar, se câºtigã foarte mult, dacã se construieºte o reþea personalã de parteneri de afaceri.

Cum se face acest lucru?

continuarea pe : http://4life-romania.blogspot.com
silviu_m74
Postat pe 5 Iulie 2009 18:07
cine inseala o data o va face si a doua oara...e crudul adevar. Ne place sau nu, sunt momente in care trebuie sa luam decizii cruciale, decizii de care depinde nu doar soarta noastra. Tot aud oameni spunand ca indura diverse in casnicie de dragul copiilor, dar oare copiii nu isi dau seama la un momendat de tot ce se intampla? ce ar fi mai rau pt ei, sa aiba parintii despartiti sau sa ii vada comportandu-se ca doi straini, sau mai rau sa ia parte la discutii si certuri care ii vor marca poate pe viata. decizia iti apartine cu siguranta, dar daca esti sigur ca te inseala ...gandeste-te bine, ascult-o, cantareste tot ce are sa-ti spuna, gandeste-te la copil, dar mai ales la tine.
liliana_ivascu
Postat pe 5 Iulie 2009 18:10
De la: luyyzz, la data 2009-07-02 21:38:15
De la: kudika045961, la data 2009-07-01 16:13:02da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune

Ce chestie....pana la urma ai ajuns la concluzia ca tot tu esti vinovat ca nu te-ai implicat suficient si ca te-ai pierdut prin paienjenisul problemelor cotidiene.Sincer,nu stiu daca sa te felicit sau sa-ti spun ca-mi pare rau.Stiu placa asta cu mesajele si intalniri pe ascuns de la amice maritate-care se plictisesc acs cat stau cu bebeii si isi mai condimenteaza viatza anosta si nefericita cu sotii care sunt "neglijenti"(pt ca stii si tu-sunt la servici-pt ca cineva trebuie sa plateasca si facturile).Nu le pot intelege pe sotiile astea,cu copil acasa,cu un sot ce le iubeste-si-si cauta doza de adrenalina prin alte locuri-hmmm.....


E un proverb: "Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me!" care suna cam asa: "Înșealã-mã o datã rusine sã-ți fie ție, înșealã-mã a 2-a oarã, rușine sã-mi fie mie!"

Și în cazul meu, eu sunt cel "vinovat", am învãțat lecția (sper), da', din pãcate, pentru altã relație și/sau familie!
Iar în cazul meu sunt 2-a fetițe de 4 și 6 ani.
Și la mine, am devenit "rãu" de cãnd lucrez din greu la o mare firmã pe un post foarte bun dar stresant!
Și asta deoarece nu prea mai aveam timp de ea și, mea culpa, și de copii!

Cât stateam acasã "parazit" pe banii ei (și, întâmplãtor, dãdeam bine și la "buci" cã doar m-ã plictiseam de atãta stat degeaba) eram bun!

Cuidat mod de a gândi au femeile!

Dar, ținând cont cã am fetițe, eu nu le-aș da exemplu prost, o femeie când înșealã (și m-am prins indirect din comportamentul ei de acasã de asta, deci a înșelat cu sufletul!) devine curvã!
Iar asta se întâmplã doar o datã, cã o datã curvã, așa rãmâne pe viațã!
Sã se învețe minte de la "mama" și sã nu facã și ele așa!

Și mai rãmâne și aspectul numit "încredere"!
Care se pierde doar o datã!

Nu sunt defel gelos din fire (paradoxal deși sunt berbec ca zodie) dar trebuie sã pot avea încredere totalã în partenerã/soție.

Deci, sfatul meu, uit-o!

Și nu uita, cel ce iubește e vulnerabil!
Tu se pare c-o iubești.
Iar, dacã iubești, nu ți-o tragi cu altul!
Ea se pare cã NU te iubește.
ceacu
Postat pe 10 Iulie 2009 11:46
Parerea mea e ca:
1. Nu exista nici un fel de diferenta intre inselatul fizic si cel sufletesc. TREZITI-VA !!! ... Chiar trebe sa si-o traga cu cineva ca sa te insele in totalitate ?????? Si pana la urma cat este de la vorbarie in vant despre sex pana la sex ? Vorbaria a fost facuta tocmai pentru a ajunge mai usor la sex ...
2. Femeie fiind ... daca as fi vreodata prinsa ca am inselat, crezi ca am sa recunosc ? NU ! Iti scoti scutul de aparare, ceea ce a facut si sotia ta ... din al doilea tau post am vazut asta. Ai discutat cu ea si nu ai ajuns decat la o concluzie fff. stupida: Ca tu esti devina ! NU ESTE ADEVARAT ! Ce ti-a spus ? "Ca nu esti acasa"- (normal ca nu esti ca daca ai fi de unde ati mai avea bani pentru fetita); "Ca nu-i mai dai atentie"-(normal ca nu-i mai dai atentie daca ea e ocupata sa trimita sms-uri sau se uita la tine platonic); "ca nu mai esti la fel in pat" - (LOGIC, ca vrea ca-i zice ala ca-i poate da, sau vrea sa o faci cum o face ala cu ea) si tot asa ... mai am exemple de dat daca vrei ....
Barbati ... nu uitati niciodata ca darul femeii e acela de a face pe altul vinovat de deea ce se intampla. iar tot voi sunteti naivii care plecati capul si aprobati.

Postat pe 10 Iulie 2009 12:06
De la: ceacu, la data 2009-07-10 11:46:20
De la: luyyzz, la data 2009-07-02 21:38:15
De la: kudika045961, la data 2009-07-01 16:13:02da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune

Ce chestie....pana la urma ai ajuns la concluzia ca tot tu esti vinovat ca nu te-ai implicat suficient si ca te-ai pierdut prin paienjenisul problemelor cotidiene.Sincer,nu stiu daca sa te felicit sau sa-ti spun ca-mi pare rau.Stiu placa asta cu mesajele si intalniri pe ascuns de la amice maritate-care se plictisesc acs cat stau cu bebeii si isi mai condimenteaza viatza anosta si nefericita cu sotii care sunt "neglijenti"(pt ca stii si tu-sunt la servici-pt ca cineva trebuie sa plateasca si facturile).Nu le pot intelege pe sotiile astea,cu copil acasa,cu un sot ce le iubeste-si-si cauta doza de adrenalina prin alte locuri-hmmm.....


E un proverb: "Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me!" care suna cam asa: "Înșealã-mã o datã rusine sã-ți fie ție, înșealã-mã a 2-a oarã, rușine sã-mi fie mie!"

Și în cazul meu, eu sunt cel "vinovat", am învãțat lecția (sper), da', din pãcate, pentru altã relație și/sau familie!
Iar în cazul meu sunt 2-a fetițe de 4 și 6 ani.
Și la mine, am devenit "rãu" de cãnd lucrez din greu la o mare firmã pe un post foarte bun dar stresant!
Și asta deoarece nu prea mai aveam timp de ea și, mea culpa, și de copii!

Cât stateam acasã "parazit" pe banii ei (și, întâmplãtor, dãdeam bine și la "buci" cã doar m-ã plictiseam de atãta stat degeaba) eram bun!

Cuidat mod de a gândi au femeile!

Dar, ținând cont cã am fetițe, eu nu le-aș da exemplu prost, o femeie când înșealã (și m-am prins indirect din comportamentul ei de acasã de asta, deci a înșelat cu sufletul!) devine curvã!
Iar asta se întâmplã doar o datã, cã o datã curvã, așa rãmâne pe viațã!
Sã se învețe minte de la "mama" și sã nu facã și ele așa!

Și mai rãmâne și aspectul numit "încredere"!
Care se pierde doar o datã!

Nu sunt defel gelos din fire (paradoxal deși sunt berbec ca zodie) dar trebuie sã pot avea încredere totalã în partenerã/soție.

Deci, sfatul meu, uit-o!

Și nu uita, cel ce iubește e vulnerabil!
Tu se pare c-o iubești.
Iar, dacã iubești, nu ți-o tragi cu altul!
Ea se pare cã NU te iubește.

Nu toate femeile gandesc la fel.Daca ai vzt ce am scris mai sus pt cel care a deschis topicul,mai degraba eram mirata de faptul ca a ajuns la concluzia complet gresita ca el ar fi de vina-de fapt asta e realitatea celor care sunt complet indragostiti si orbi-in loc sa vada crudul advar ,gasesc scuze ,scuze si iar scuze.Eu nu sunt casatorita inca,dar cand nu e al meu acasa,in afara de slujba pe care o am si toate cele casnice pe care le fac cu drag,ma gandesc cu drag la mom cand el o sa vina acasa,ma gandesc la el cat de mult il iubesc si cat de fericita sunt cu el-nu-mi dau msj ,nu ma sun si nu dau din gene altor barbati casatoriti sau nu.
Iubirea inseamna si fidelitate,incredere,respect-indiferent daca esti femeie sau barbat!
luyyzz
Postat pe 10 Iulie 2009 12:47
De la gand la fapta e doar un pas,dar cel mai bine,pentru linistea ta trebuie sa discuti cu e si sa lamuriti situatia si cu mult calm sa o intrebi ce nu-i convine la tine si in casnicia voastra.Nu te pripi sa iei o hotarare decat atunci cand esti convins ca s-a sfarsit.Totusi e bine sa vezi daca nu ai gresit tu undeva si acel ceva a determinat-o sa greseasca.Trebuie sa fie corecta fata de ea,de tine si mai ales fata de copil si sa lamureasca totul pentru ca sunteti prea multi care aveti de suferit.
dalimi
Postat pe 10 Iulie 2009 13:39
Inteleg perfect prin ce treci, pentru ca am patit acelasi lucru. Intotdeauna vei avea un ghimpe in inima si nu vei putea uita niciodata asta atat timp cat veti sta impreuna. A fost doar un flirt ??? Poate, dar mereu vei avea indoiala in suflet. Daca s-a intamplat o data, In cele mai multe cazuri va exista, mai devreme sau mai tarziu, si o "a 2-a oara".
Din pacate nu exista o reteta pentru depasirea momentului. Esti singurul care te poate ajuta. Atunci cand mi s-a intamplat si mie asta, am avut discutii interminabile si totul parea ca va fi bine mai departe, insa, dupa cca 3 luni a inceput sa-mi rada ironic in nas spunandu-mi ca "ma roade ca unele lucruri n-am sa le aflu niciodata" si ca nu regreta nimic din ceea ce a facut. Atunci am hotarat sa las totul balta si s-o iau de la cap cu altcineva. N-am avut noroc, n-a fost o persoana cu care sa ma potrivesc.
Concluzia e ca oricum o dai e nashpa iar singurul care poate sa decida esti tu.

sylurus
Postat pe 10 Iulie 2009 14:07
Dupa parerea mea, cel mai bine ar fi sa discutati serios si sa hotarati impreuna ce si cum. Dar NICIOADATA sa nu uiti ca un copil are nevoie de ambii parinti; numai asa acesta se poate dezvolta normal si poate fi echilibrat. De ce spun asta? Gasca noastra de prieteni este destul de mare si iti spun sincer ca cei care au crescut cu un singur parinte sunt instabili d.p.d.v.d. emotional... Asta nu inseamna ca nu sunt oameni normali, insa au cateva.. sa le spunem... "slabiciuni". Sper sa intelegi ce vreau sa spun...
alinacptn
Postat pe 14 Iulie 2009 18:27
lasa tu copilul in pace si cum sunt altii din gasca, ei de ce nu ii spune nimeni acest lucru?!
te'a jucat pe degete foarte frumos, e vina ta ca nu esti acasa, o solutie ar fi sa devii mai pragmatic si sa vezi in ea o femeie care e mama copilului tau si stai cu ea ca sa cresteti acel copil, din pacate nu te vad pe tine in stare de asa ceva la cat de mult o iubesti.
si faza cu ghimpele in inima e cam adevarata, mereu o sa ai indoiala sau o sa ajungi pur si simplu sa te desensibilizezi incat nimic nu te'ar mai putea mira la comportamentul ei.
felixcat
Postat pe 14 Iulie 2009 18:42
eu cred ca oricine are dreptul la o a doua sansa,mai ales cand exista un copil la mijloc.....dar trebuie sa iti ipui punctele de vedere.....va impacati,da sa ii pui niste conditii.parerea mea.....se poate sa fi fost cu adevarat un moment de slabiciune....iar inselatoria sufleteasca este mai rea decat cea fizica....eu va doresc sa va impacati si sa aveti o casnicie placuta impreuna sa va cresteti printesa....
doareu85
Postat pe 19 Iulie 2009 01:02
dragul meu...un copil...fie chiar si o printesa....nu merita sa stai impreuna cu o persoana care TI-A INSELAT DRAGOSTEA....!PAREREA MEA...E SA RUPI TOTUL....SI SA INCERCI UN NOU INCEPUT....
PRINTESA VA CRESTE...ISI VA GASI PRINTUL EI...IAR TU....VEI RAMNE SINGUR....si cu regretul ca AI LASAT VIATA SA TREACA ...PE LANGA TINE...! ITI DORESC PUTERE....SI...UN DRAM DE NOROC...SE PARE CA TI-A LIPSIT PANA ACUM...
SI...INCA CEVA...sa stii ca DRAGOSTEA...NU EXISTA DECAT IN POVESTI....CU PRINTI SI PRINTESE....TI-O SPUN DIN PROPRIE EXPERIENTA.....
ccarmenk
Postat pe 19 Iulie 2009 16:01
Daca ai vorbit cu ea, si a-ti analizat toate intamplarile, cred ca ti-ai dat seama daca sotia ta are vreo parere de rau, vreo remuscare, sau daca nu, daca merita sa o ierti si sa treci peste. Trebuie sa merite si sa VREA EA cu adevarat.Nu puteti sa treceti peste asta cu efort doar din partea ta. Oricum...pacat....foarte urat din partea ei...
MarseVintila
Postat pe 19 Iulie 2009 16:36
dragule ,eu am fost inselata de sotul meu cu care am fata de 16 ani ,(acum ,cand am aflat avea 12) si de dragul ei suntem impreuna si acum ,dar incredrea a disparut cu timpul ,iar nepasrea la ce face acum a luat locul increderii , ptr copii suntem in stare de orice compromis
trandafir36
Postat pe 19 Iulie 2009 20:10
S-ar putea sa fiti dv. gelos,si sa interpretati niste mesaje ca fiind compromitatoare! Atat timp cat banuitul se casatoreste... ,nu cred ca aveti dreptate. S-ar putea sa fie doar relatii colegiale mai apropiate , si atat! Copii sunt victimele infidelitatii,daca ar fi adevarat ca sotia va inseala. Urmariti-o, filmati-o, si daca se confirma nu aveti decat trei variante:1)sa divortati,si fetita ramane la dv.,2)sa nu divortati,si sa asteptati s-i treaca sotiei nebuneala,3) sa fiti impreuna si totusi separati adica fiecare cu amanta(ul)lui! Dar ,parerea mea este ca exagerati dv.Sa fiti sanatosi si sa aud de bine!
kudika008125
Postat pe 19 Iulie 2009 21:20
De la: kudika045961, la data 2009-06-29 19:28:07am fost inselat de sotia mea cu care am o fetita de 3 ani (o printesa) si nu stiu cum sa procedez , i-am gasit o gramada de mesaje in telefon care confirma acest lucru , ma inseala cu un coleg de servici care culmea urmeaza sa se casatoreasca curand . Tot imi repeta ca fizic nu s-a intamplat nimic , ce credeti , ce este mai important inselatul fizic sau cel sufleteste . Daca credeti ca este posibil , am fost la o nunta unde si-au dat mesaje toata noapte , am aflat ulterior .Credeti ca se mai poate face ceva sa salvam casnicia , mie chiar imi pasa .


uffff imi pare rau pt tine.......dar doar de tine depinde daca poti trece peste sau nu ........daca poti ierta...
si daca ai putea accepta faptul ca s-ar mai putea intampla asta.......
morticia_adams
Postat pe 19 Iulie 2009 21:32
De la: kudika045961, la data 2009-07-01 16:13:02da, ai multa dreptate , ce inseamna sa privesti lucrurile din exterior , la rece si fara sa fii implicata emotional . Am iubit-o mereu , si o iubesc in continuare .Stam si dicutam pe margine problemei de cateva zile si am ajuns la concluzia fericita ca a fost un simplu flirt . Imi este ciuda ca nu am fost in stare sa-i tin sufletul aproape ,din cauza rutinei zilnice , a problemelor si nu in ultimul rand a efortului de a creste singuri copilul fara sa apelam la nimeni am uitat complet de noi .Paradoxal imi dau seama ca a fost necesar sa traim acest moment ca sa ne regasim , nu-mi va fi usor dar vreau , vrem sa mergem mai departe , in momentul asta sincer cred ca ce nu ne omoara ne face mai puternici .
iti multumesc pentru gandurile bune

bv esti tare ca barbat ......mai rar gasesti asa barbat ,inselat si sa ierte usor ........
te admir!!!!!
gongonica
Postat pe 20 Iulie 2009 09:47
insalo si tu,cui pe cui se scoate,fao sa simta si ea ce ai simtit si tu.platestei cu aceias moneda.da rezultate.o zi placuta.de iertat o iertit,dar de uitat nu vei uita niciodata.pa pa
kudika018801
Postat pe 20 Iulie 2009 14:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna am nevoie de niste sfaturi 18 De la: rudi36 27 Aprilie 2011 13:35
cum sa nu cadem in ridicol 18 De la: Balerinna 18 Octombrie 2010 23:22
Regret 45 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 19:10
nu reusesc sa ma inteleg!!! 59 De la: Miss_Stardust 3 Aprilie 2010 18:07
Buna....... 7 De la: GODZILA 15 Noiembrie 2011 19:49