Setari Cookie-uri

merita sa ierti barbatul care inseala?


ai stat de vorba cu el?? care a fost explicatia lui??
e prea repede din august si pana acum , s-a reluat prea repede, esti sigura de el???
dani_pisi
Postat pe 29 Ianuarie 2010 18:05
este pur si simplu sedat...
nu vede,nu aude,nu vrea sa asculte de nimeni.
doar ea...atat,parca ea ar fi singura fiinta din viata lui.
Vorbesc cu el,imi vorbeste frumos dar nu recunoaste absolut nimic.
Spune ca este singur,ca e doar o colega.
Imi este foarte greu,credeti-ma.
Si nu exagerez,nu sunt deloc urata si am avut nenumarate ocazii sa ies cu alti barbati,dar nu pot sa ma atasez de nimeni.
Am un prieten foarte bun,care ma cearta mereu si-mi spune ca e pacat sa stau singura atata timp si ma taraste cu el prin cluburi sau diferite evenimente.
Si plec acasa de fiecare data singura... si cu gandul la el.
Imi doresc din suflet sa depasesc momentul,dar pur si simplu nu pot...
kudika_im
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:34
De la: kudika_im, la data 2010-01-30 13:34:23este pur si simplu sedat...
nu vede,nu aude,nu vrea sa asculte de nimeni.
doar ea...atat,parca ea ar fi singura fiinta din viata lui.
Vorbesc cu el,imi vorbeste frumos dar nu recunoaste absolut nimic.
Spune ca este singur,ca e doar o colega.
Imi este foarte greu,credeti-ma.
Si nu exagerez,nu sunt deloc urata si am avut nenumarate ocazii sa ies cu alti barbati,dar nu pot sa ma atasez de nimeni.
Am un prieten foarte bun,care ma cearta mereu si-mi spune ca e pacat sa stau singura atata timp si ma taraste cu el prin cluburi sau diferite evenimente.
Si plec acasa de fiecare data singura... si cu gandul la el.
Imi doresc din suflet sa depasesc momentul,dar pur si simplu nu pot...


sincer???....esti o mare fraiera, dar depaseste odata momentul, din moment ce ai cu cine iesi si ai un prieten alaturi care te sustine.....iubesti "raul", iti place sa suferi tot timpul??? nu te inteleg sincer.......rupe odata pisica in 2 si gata......asa te vei gandi mereu si vei suferi mereu...........de ce nu am eu un prieten de suflet ca tine??????
dani_pisi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:42
imi place cum te iubeste barbat'tu si meriti sa te iubeasca asa daca nu pui piciorul in prag.si se vede cum te respecta... dar MERITI pt ca esti o proasta si ii permiti.mai degraba spune-i sa le aduca acasa poate faceti un trio...
Shhh
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:49
nu...
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:42
Va multumesc mult...stiu ca aveti dreptate.
Chiar daca unii ati fost cam duri...
Va promit ca revin si o sa va scriu de bine.
Este o promisiune pe care mi-o fac mie,in primul rand...
kudika_im
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:16
De la: kudika_im, la data 2010-01-31 12:16:05Va multumesc mult...stiu ca aveti dreptate.
Chiar daca unii ati fost cam duri...
Va promit ca revin si o sa va scriu de bine.
Este o promisiune pe care mi-o fac mie,in primul rand...


bv...
dani_pisi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 20:52
nu merita!
clar!
crissyana
Postat pe 1 Februarie 2010 14:52
doamne fereste.. te-a inselat de cateva ori in 3 ani si tu spui ca te ...iubeste
mj300877
Postat pe 15 Februarie 2010 00:06
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 02:35:46am o relatie de 3 ani, l-am prins de 2 ori iar a treia ora abia o cunoscuse nu se intample inca nimic pana mi-am bagat eu coada:P. parerea mea este ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si cand ma refer ca l-am prins de 2 ori au fost aventuri nu relatii lungi, aventu ri cu fete proatse si usuratice nu cele de pe centura, cele proaste care se dau mari si defat stau azi cu unul si maine cu altul sunt doar folosite.deci sunt sigura ca din partea lui nu a fost vb de sentimente doar de o placere care multi barbati o au de a face niste chestii care cu sotiile nu si le permit. ma refer la o placere a unora de a umili in timp ce fac sex, care acasa nu ii ste acceptata si nici nu concepe el sa faca asa ceva cu femeia care o iubeste, pe partea asta l-am inteles, dar ce ma fac cu gandul ca nu pot accepta sa stiu ca oricand apare o usuratica de asta el nu o sa rateze ocazia, pt ca in alte privinte ne intelegem, si este un barbat care ma respecta, nu ma ignora, ma iubeste, imi arata lucrul asta, si are alte multle calitati as lungi prea mult sa vb despre toate lucrurile frumoase.
sunt eu deplasa ca l-am inteles teoretic pe partea cu placerea respectiva dar de fapt no pot trai cu gandul asta? astept pareri


eu nici nu te cunosc ºi te-aº înºela
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 11:57
De la: mj300877, la data 2010-02-15 00:06:46doamne fereste.. te-a inselat de cateva ori in 3 ani si tu spui ca te ...iubeste


invidioaso
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 11:58
De la: dani_pisi, la data 2010-01-30 16:42:56
De la: kudika_im, la data 2010-01-30 13:34:23este pur si simplu sedat...
nu vede,nu aude,nu vrea sa asculte de nimeni.
doar ea...atat,parca ea ar fi singura fiinta din viata lui.
Vorbesc cu el,imi vorbeste frumos dar nu recunoaste absolut nimic.
Spune ca este singur,ca e doar o colega.
Imi este foarte greu,credeti-ma.
Si nu exagerez,nu sunt deloc urata si am avut nenumarate ocazii sa ies cu alti barbati,dar nu pot sa ma atasez de nimeni.
Am un prieten foarte bun,care ma cearta mereu si-mi spune ca e pacat sa stau singura atata timp si ma taraste cu el prin cluburi sau diferite evenimente.
Si plec acasa de fiecare data singura... si cu gandul la el.
Imi doresc din suflet sa depasesc momentul,dar pur si simplu nu pot...


sincer???....esti o mare fraiera, dar depaseste odata momentul, din moment ce ai cu cine iesi si ai un prieten alaturi care te sustine.....iubesti "raul", iti place sa suferi tot timpul??? nu te inteleg sincer.......rupe odata pisica in 2 si gata......asa te vei gandi mereu si vei suferi mereu...........de ce nu am eu un prieten de suflet ca tine??????


dani vrei sa fi rupta in doua?
Dontyyy
Postat pe 15 Februarie 2010 12:20
De la: Dontyyy, la data 2010-02-15 12:20:36
De la: dani_pisi, la data 2010-01-30 16:42:56
De la: kudika_im, la data 2010-01-30 13:34:23este pur si simplu sedat...
nu vede,nu aude,nu vrea sa asculte de nimeni.
doar ea...atat,parca ea ar fi singura fiinta din viata lui.
Vorbesc cu el,imi vorbeste frumos dar nu recunoaste absolut nimic.
Spune ca este singur,ca e doar o colega.
Imi este foarte greu,credeti-ma.
Si nu exagerez,nu sunt deloc urata si am avut nenumarate ocazii sa ies cu alti barbati,dar nu pot sa ma atasez de nimeni.
Am un prieten foarte bun,care ma cearta mereu si-mi spune ca e pacat sa stau singura atata timp si ma taraste cu el prin cluburi sau diferite evenimente.
Si plec acasa de fiecare data singura... si cu gandul la el.
Imi doresc din suflet sa depasesc momentul,dar pur si simplu nu pot...


sincer???....esti o mare fraiera, dar depaseste odata momentul, din moment ce ai cu cine iesi si ai un prieten alaturi care te sustine.....iubesti "raul", iti place sa suferi tot timpul??? nu te inteleg sincer.......rupe odata pisica in 2 si gata......asa te vei gandi mereu si vei suferi mereu...........de ce nu am eu un prieten de suflet ca tine??????


dani vrei sa fi rupta in doua?


nu pe sot l-as rupe in doua!!!!!!!
dani_pisi
Postat pe 15 Februarie 2010 18:41
bai, hai sa ti zic o chestie.
tu, daca il iubesti, si el te inseala, tu NU il POTI ierta. Nu te LASA inima...pt ca esti distrusa si nu vrei sa-l mai vezi ever ! - asta daca il iubesti!
beyoance
Postat pe 19 Februarie 2010 10:18
eu daca as avea puterea in mainile mele cred k te-as pune la zid sa te impusc sau te-as tortura si pe tine si pe voi toti barbatii kre inselati. rusine.o sa putreziti in iad si femeile o sa se bucure din rai
luiza_georgiana
Postat pe 21 Februarie 2010 12:05
De la: luiza_georgiana, la data 2010-02-21 12:05:48 eu daca as avea puterea in mainile mele cred k te-as pune la zid sa te impusc sau te-as tortura si pe tine si pe voi toti barbatii kre inselati. rusine.o sa putreziti in iad si femeile o sa se bucure din rai


ma simt flatat
Tazmanian
Postat pe 21 Februarie 2010 12:07
De la: luiza_georgiana, la data 2010-02-21 12:05:48 eu daca as avea puterea in mainile mele cred k te-as pune la zid sa te impusc sau te-as tortura si pe tine si pe voi toti barbatii kre inselati. rusine.o sa putreziti in iad si femeile o sa se bucure din rai



defapt femeile care NU inseala o sa se bucure...ca de...curve sunt multe
luiza_georgiana
Postat pe 21 Februarie 2010 12:08
De la: blue_angel31, la data 2009-12-02 21:57:25
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-12-02 21:53:59eu nu iert nimic de genul asta,dak iert sigur ma ia drept proasta si face iar..........

cine e fara pacat sa arunce primul cu piatra



poate vrei sa arunc cu un bolovan,nu cu o piatra.nu toata lumea inseala ;)
luiza_georgiana
Postat pe 21 Februarie 2010 12:18
De la: elena2007s, la data 2009-07-27 10:52:35E in natura barbatului sa-si doreasca mereu ce e in ''curtea vecina' '(si noi femeile ne dorim, dar vointa e mai mare decat dorinta in cazul nostru - no offense boys :) ). Depinde in foarte mare masura de femeia de langa ( nu 100% ce-i e drept) el daca o sa ''sara'' vreodata gardul sau nu .

Umilinta in pat ? Dragii mei, tot ce va face placere amandorura acolo intre 4 pereti ( sau ma rog , pe oriunde se poate :) ), nu e considerata umilinta. Daca nu imi impartasiti parerea, i dont care , judge me for my open mind. Iubiti-va fratilor ca e sanatos si orgasmul e cel mai indicat mod de a elibera hormonii fericirii. Viata-i grea , de ce sa nu zambim si noi din cand in cand? . De ce sa fie oare doar barbatii blamati de instinct animalic? Femeile nu vin si ele din coasta lui Adam?

O femeie care e femeie ( cu cele 3 ''calitati''- o femeie adevarat la recunoaste - doamna in societate, bucatareasa buna si tarfa in pat - old but gold ) stie ca barbatul ei va incerca mereu sa-si gaseasca ''linistea'' oriunde in alta parte decat acasa , daca nu gaseste nicidecum ceva sa-i ''gadile'' orgoliul.

Intrebarea- cat de mult va doriti barbatul de langa voi sa raman langa voi si doar al vostru? Un sfat: char de aveti ceva sa-i reprosati, nu tipati isteric din momentul cand intra pe usa. O mancare calda , un ton al vocii calm , masatii muschii spatelui sa-l ''destindeti'' de stresul care ''pare '' ca planeaza asupra lui si atunci ''atacati'' subiectul, calm si cu tact .... de orice natura ar fi el. Nici un barbat nu va raspunde pozitiv la acuzatii si tot felul de istericale.

Si acum sa n u sariti pe mine, ca ''cine mai are rabdare de asa ceva''? ... sa va spun eu acum: daca ati sarit pasii astia si multi altii in relatia voastra, sa nu va fie cu mirare cand sunteti inselate, parasite , mintite. Daca i-ati facut si totusi omul a ''sarit gardul'' si inca de mai multe ori , atunci e clar ''move on!!!!''.


nu stiam ca trebuie sa "ma rog" de el sa nu ma insele ;) pana la urma suntem egali.am dreptul sa-mi spun parerea cum vreau eu daca e vinovat.auzi tu...masaaaaj!!!!!!! =))))))
luiza_georgiana
Postat pe 21 Februarie 2010 12:22
De la: luiza_georgiana, la data 2010-02-21 12:22:49
De la: elena2007s, la data 2009-07-27 10:52:35E in natura barbatului sa-si doreasca mereu ce e in ''curtea vecina' '(si noi femeile ne dorim, dar vointa e mai mare decat dorinta in cazul nostru - no offense boys :) ). Depinde in foarte mare masura de femeia de langa ( nu 100% ce-i e drept) el daca o sa ''sara'' vreodata gardul sau nu .

Umilinta in pat ? Dragii mei, tot ce va face placere amandorura acolo intre 4 pereti ( sau ma rog , pe oriunde se poate :) ), nu e considerata umilinta. Daca nu imi impartasiti parerea, i dont care , judge me for my open mind. Iubiti-va fratilor ca e sanatos si orgasmul e cel mai indicat mod de a elibera hormonii fericirii. Viata-i grea , de ce sa nu zambim si noi din cand in cand? . De ce sa fie oare doar barbatii blamati de instinct animalic? Femeile nu vin si ele din coasta lui Adam?

O femeie care e femeie ( cu cele 3 ''calitati''- o femeie adevarat la recunoaste - doamna in societate, bucatareasa buna si tarfa in pat - old but gold ) stie ca barbatul ei va incerca mereu sa-si gaseasca ''linistea'' oriunde in alta parte decat acasa , daca nu gaseste nicidecum ceva sa-i ''gadile'' orgoliul.

Intrebarea- cat de mult va doriti barbatul de langa voi sa raman langa voi si doar al vostru? Un sfat: char de aveti ceva sa-i reprosati, nu tipati isteric din momentul cand intra pe usa. O mancare calda , un ton al vocii calm , masatii muschii spatelui sa-l ''destindeti'' de stresul care ''pare '' ca planeaza asupra lui si atunci ''atacati'' subiectul, calm si cu tact .... de orice natura ar fi el. Nici un barbat nu va raspunde pozitiv la acuzatii si tot felul de istericale.

Si acum sa n u sariti pe mine, ca ''cine mai are rabdare de asa ceva''? ... sa va spun eu acum: daca ati sarit pasii astia si multi altii in relatia voastra, sa nu va fie cu mirare cand sunteti inselate, parasite , mintite. Daca i-ati facut si totusi omul a ''sarit gardul'' si inca de mai multe ori , atunci e clar ''move on!!!!''.


nu stiam ca trebuie sa "ma rog" de el sa nu ma insele ;) pana la urma suntem egali.am dreptul sa-mi spun parerea cum vreau eu daca e vinovat.auzi tu...masaaaaj!!!!!!! =))))))




... mda ... cea mai imbecila postare ... ''e in natura barbatului'' ... ''hormonii fericirii eliberati de sex'' ... '' O femeie care e femeie stie ca barbatul ei va incerca mereu sa-si gaseasca ''linistea'' oriunde in alta parte decat acasa'' ...

... finalul e grozav ... ca sa pastrezi papagalul trebuie sa faci pe gheisha ... ''O mancare calda , un ton al vocii calm , masatii muschii spatelui sa-l ''destindeti'' de stresul care ''pare '' ca planeaza asupra lui si atunci ''atacati'' subiectul, calm si cu tact''

... mamaita ori te-ai maritat numai pentru BANI, ori esti plecata rau cu sorcova ... CE BINE CA NU AM O NEVASTA PROASTA CA TINE ... pina acum as fi fost un obez, obsedat de toate femeile care trec pe strada ...
marco918
Postat pe 21 Februarie 2010 12:34
De la: scorpio67, la data 2009-07-30 15:32:10Ma tot chinui sa aflu care e mecanismuldin creerasul lor care ii determina sa insela si iata ce am aflat:

Ce determina barbatii sa ne insele? Celelalte femei atractive si disponibile din preajma lor? Sexul nesatisfacator? Fuga de insingurare, chiar in cuplu? Da, toate acestea, plus alte motive fac multi barbati sa fuga de langa iubitele lor spre alte pretendente. Va putem da o serie de exemple de motive ale inselarii partenerei.

# Din razbunare

Se poate intampla cand barbatul in cauza o suspecteaza sau chiar are certitudinea ca iubita lui flirteaza si cu alti barbati sau il inseala deja. Pana si pastrarea legaturii cu un fost iubit ii poate declansa o asemenea reactie.

# Cand atractia fizica inceteaza sa mai existe intre cei doi

Motiv primordial si in fata caruia nu exista antidot, cel mai des ducand la ruptura definitiva.

# Cand ea este mai mult absenta

Partenerul ei incepe sa se simta tot mai singur, si fizic si emotional, si se gandeste ca merita "o inlocuire temporara" a celei care-si lasa locul de langa el, mereu vacant. Aceste relatii cu lungi absente duc la despartire deseori.

# Cand el are impresia ca dedicandu-i ei tot pierde multe alte lucruri interesante din partea altor femei

Este cazul unor "relatii la distanta" sau, din contra, a celor sufocante, in care ea incearca sa-i acapareze tot timpul si energiile. Atunci lumea din jur devine brusc mai interesanta decat existenta proprie, prea previzibila si monotona. Tentatia de a gasi si alte aventuri este foarte mare si de multe ori satisfacuta.

# Cand cei doi sunt prea diferiti, emotional sau caracterial

Implicit vine si clipa cand apare o alta persoana feminina mult mai potrivita lui, langaea el sm tindu-se mai implinit. Chiar daca nu rupe relatia anterioara pe loc totusi ea are putine sanse de a supravietui in fata unei alteia noi, care-l implineste.

# Cand sunt prea multe contradictii si certuri intre parteneri

Este firesc ca amandoi sa oboseasca si sa se simta tensionati, nervosi si nemultumiti. Fiecare va fi mult mai fericit gasind pe cineva potrivit, cu care se va putea intelege mai bine.

# El simte nevoia sa fie apreciat si sa-i cresca stima de sine

Cand o femeie deosebita, inteligenta si sexy il abordeaza, orice barbat se simte nu doar flatat ci si atras de ea. In cazul in care "jocul" continua el devine mai sigur pe sine si reactioneaza pozitiv la semnalele ei de interes fata de el. E posibil sa nu fie deact un flirt fara urmari sau o aventura pasagera, totusi lui ii va da o deosebita satisfactie sa se vada apreciat.

# Pentru a-si trai fanteziile

Tentatia acestora e foarte mare, iar cand cineva pare persoana potrivita indeplinirii acestora, se poate ca el sa nu reziste si sa-si tradeze partenera fie si numai pentru o singura data doar cat sa experimenteze unele din dorintele ascunse.

Nu sunt acestea toate motivele pentru care barbatii isi inseala iubitele, sotiile sau partenerele mai mult sau mai putin stabile. Dar va puteti face o idee despre universul masculin si modul in care lucrurile actioneaza in el, citind cateva asemenea motive.

In aceasta situatie veti fi "puse in garda" si pregatite pentru a face fata sau a ocoli asemenea situatii care ne ranesc, si anume acelea in care suntem inselate.


ce zicetii par plauzibile motivele astea ?


nu exista scuza,NU EXISTA,termenul asta e inventat de cei care inseala.de ce oare?!pentru a avea o scapare...si daca ar fi sa ganditi macar o clipa logic si in credinta Dumnezeu accepta decat relatia dintre DOI oameni-barbat si femeie- ...de ce nu scrie in Biblie de asa zisele ëscapade? va spun eu:pentru ca reprezinta un pacat,ceva neomenesc ;) Si daca tentatia exista,iubirea pura sau pur si simplul legamantul pe care il faci fata de o femeie sau un barbat ar trebui sa te impiedice sa gresesti..asta doar daca ai principii morale si de credinta.Asadar nu mai cautati SCUZE pt care ar insela barbatii..ori femeile. si in fond,cei care inseala nu sunt decat TRADATORI NECREDINCIOSI
luiza_georgiana
Postat pe 21 Februarie 2010 12:37
De la: luiza_georgiana, la data 2010-02-21 12:05:48 eu daca as avea puterea in mainile mele cred k te-as pune la zid sa te impusc sau te-as tortura si pe tine si pe voi toti barbatii kre inselati. rusine.o sa putreziti in iad si femeile o sa se bucure din rai
Pai ..de'aia nu ai" puterea in maini" fiindca esti un nimic !!!
cristinxxx
Postat pe 21 Februarie 2010 12:47
Iar tu l-ai crezut?Peste ceva timp te va lasa pt "fata proasta ce-i ofera tot felul de chestii in pat", iar tu vei realiza ca nu ai facut nimik in privinta asta, ba dimpotriva l-ai impins sa faca asta.Chiar nu te inteleg...cum domne' sa fii de acord sa se duca la altele?Cum sa-l ierti de fiecare data?
Iarta-ma ..dar iti meriti soarta.Se pare ca nu esti prea departe de acele "fete proaste"
love_strike
Postat pe 21 Februarie 2010 16:04
Categoric NU! Te-a inselat de 2 ori pana acu si urma sa o faca si a 3-a oara. De ce? Pentru ca tu l-ai iertat de 2 ori si el... scuza-ma ca voi spune asta, dar nu vreau sa te jignesc...te-a luat de proasta... Ce a spus... a vazut ca i-a mers o data a mai incercat o data... si tot asa... Asa va face mereu! Pentru ca tu ii accepti astfel de chestii. Nu conteaza ca e aventura sau relatii mai lungi!! Atata timp cat el cauta satisfacere in alta parte
Tu de ce sa fii silly si sa ii accepti toate "poftele"? Pe lumea asta el nu e singurul???
De ce o gramada de femei se multumesc cu atata de putin??? La naiba nu suntem animale!! Nu NU!!! Ai cap! Foloseste-l! Nu te lasa calcata in picioare de un magar!!! Oricat de mult l-ai iubi!! Timpul cicatrizeaza toate ranile! Si mai ales dorinta de a arata ca nu el e singurul barbat din lume!
Curaj! Let it go!!! Nu te merita!
AdinaLu
Postat pe 21 Februarie 2010 17:17
cunosc un exemplar ca si domnisoara care a deschis topicul...si cele 7 pg de argumente pe care i l-ati adus nu o sa o ajute sa treaca peste realtie si sa nu il mai ierte ...din pacate, unele asa sunt si pace. n-ai c sa l faci..."exemplarului" meu i-au spus toti din jurul ei, ca nu se potrivesc, ca nu are rost sa il ierte, a recurs si la metoda intorsului metodei, il insela si ea ..au inceput sa se bata pe strada, era un show gratis c faceau ei..asa ca...a fost interesanta dezbaterea, dar...p domnisoarele de genul, nu le schimba nimeni si nimic.aaaaa mai este varianta, se desparte de el, ca zice lumea ca nu trebuie iertat, dar tot la el ajunge.trebuie sa simta ea ca nu e bine ;)
babe0623
Postat pe 21 Februarie 2010 17:42
De la: ral23, la data 2010-02-21 17:42:16cunosc un exemplar ca si domnisoara care a deschis topicul...si cele 7 pg de argumente pe care i l-ati adus nu o sa o ajute sa treaca peste realtie si sa nu il mai ierte ...din pacate, unele asa sunt si pace. n-ai c sa l faci..."exemplarului" meu i-au spus toti din jurul ei, ca nu se potrivesc, ca nu are rost sa il ierte, a recurs si la metoda intorsului metodei, il insela si ea ..au inceput sa se bata pe strada, era un show gratis c faceau ei..asa ca...a fost interesanta dezbaterea, dar...p domnisoarele de genul, nu le schimba nimeni si nimic.aaaaa mai este varianta, se desparte de el, ca zice lumea ca nu trebuie iertat, dar tot la el ajunge.trebuie sa simta ea ca nu e bine ;)[/quotenu toti barbatii insala asa ca va rog nu generalizati...si nu ii bagati pe toti in aceasi oala....
kudika029282
Postat pe 21 Februarie 2010 18:05
Buna seara...am si eu o problema asemanatoare si chiar nu am pe nimeni cu cine vb k sufar prea tare.sunt...d fapt am fost cu un baiat 2 ani si un an jumate am stat impreuna in bucuresti. era iubitul perfect, doar k foasta lui nu il lasa in pace. in vara el a pierdut licenta si el sa intors la el aksa si eu la mina-orase diferite.chestia este k sunt foarte geloasa si am impresia k ink se mai vede sau vb cu fosta lui...dar de fiecare data knd l am intrebat mi a zis clar k nu...insa i-am tot gasit apeluri de la ea si sms uri de genu "ce mai fc"...cert e k nu aveam nici o dovada concreta. imi vb frumos, se poarta exemplar insa knd suntem departe incep dubiile si mereu ma gandesc unde o fi dc este asa cum zice el sau nu. seara dupa ce ajunge aksa de la munk nu prea mai vb la tel k este foarte obosit si se pune la somn, insa pe timpul zileai vorbeam non stop. aseara am sunat o pe fosta lui cu necun sa vad dc cumva este cu el sau nu si imi rasp "ce ma enervezi knd faci d astea...." numele lui...in fine nu am zis nik si astazi i am zis lui si el mi a zis k m am convins k ce incredere ai tu in mine si cum ai putut sa faci una k asta...si k nu isi mai are rostul relatia asta (tinand cond k de knd suntem unu colo si unu colo ne certam tot mai des)...mi a zis clar k ne am despartit...cum sa accept asta sau ce sa fac k sufar tare si il iubesc de mor si stiu k si el ma iubeste...dar ceva nu ma lasa in pace...fosta lui mi a fct mult rau...ce ma sfatuiti sa fac????
yubytzyk_182004
Postat pe 21 Februarie 2010 18:30
nu vreau sa fiu foarte rea din motiv ca ziua in care ai scris este speciala pt mine. Dar ar terbui sa te intrebi ceva - din moment ce ai fost inselata in aceasta relatie (relatie nu tocmai corecta, este cu un barbat insurat)pt ca el a profitat pt "ceva anume in sex care nu i se oferea acasa" (banuiesc ca e vb de sex oral, oare nu si de tine profita in altceva ce nu i se ofera acasa sau nu neaparat - inlocuieste ceva ce nu are din alta parte - chiar crezi ca este in stare sa te iubeasca si sa te respecte asa mult precum o spune si arata din moment ce apeleaza la altele pt ceva anume?. Hai sa nu ne mai amagim este genul de barbat care ia de la fiecare amanta cate ceva de ce duce lipsa este un frustrat si va insela toata viata lui pt ca-i tine. Cu respectivele nu a facut sex "ciudat" ca sa le umileasca ci pt ca lui ii place - probabil ceva ce tu nu intelegi si-i este frica sa apeleze la tine ca pierde alte avantaje
Katty03
Postat pe 21 Februarie 2010 19:48
clar astfel de barbati nu merita iertati...sunt niste nenorociti kr nu merita nimik..cine se cred ei sa se joace cuy vietile noastre..cine le-a dat dreptul asta
dc iertam de cele mai multe ori ne e frik de singuratate si de a deschide ochii pt e vedea ceea ce este inca in jurul nostru si de a ne da ink o sansa
... cert este k sufar mult mult si as da orice sa fiu iarasi cu el...desi si eu imi pun unele semne de intrebare...voi ce ziceti...astept intrebari pt a ma putea intelege si ajuta...macar cu sfaturi...va pooop si o seara buna va doresc
yubytzyk_182004
Postat pe 21 Februarie 2010 20:52
Barbatul care a inselat odata ,o va face si a doua oara,...si asa mai departe. Nu va fi serios decat atunci cand n-o sa mai poata face nimic. NU MERITA IERTAT! AI DREPTUL LA VIATA CA SI EL! LASA-L, IN PLATA DOMNULUI ,SI CAUTA-TI UN OM, NU UN ANIMAL! Astapt vesti bune-aneta
kudika008125
Postat pe 21 Februarie 2010 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma mintit si nu stiu ce sa fac 15 De la: pope1882 2 Septembrie 2009 09:58
ce parere aveti? 4 De la: kudika_12474 20 Iulie 2012 12:45
NU A PUTUT SA MA INSELE.. 19 De la: kudika019015 22 August 2009 10:28
Un sfat, O parere, O opinie ceva... Se paote? 34 De la: Barbie30_ 4 Decembrie 2010 11:01
optica noua?! 8 De la: luyyzz 6 Iulie 2009 18:14