Setari Cookie-uri

eu sunt romanca iar el musulman...ne iubim foarte mult...insa nu stiu daca este posibila casatoria dintre noi...

Buna, Andreea ! Te felicit pentru curajul de a te destainui in fata lumii, cu atat mai mult cu cat nu putini sunt aceia care nu vad cu ochi buni relatia unei crestine cu un musulman. Incearca sa nu te lasi influentata de asa-zisii "binevoitori" care incearca sa te sperie cu tot felul de povesti despre cat de grea este viata alaturi de un musulman. Este foarte usor sa vorbesti vrute-nevrute in necunostinta de cauza, e si mai usor sa judeci fara sens . Parerea mea este ca cei care-si permit sa acuze asa ar trebui sa aduca si dovezi concludente in acest sens. Sau, daca noi auzim zilnic la stiri despre omoruri din gelozie sau vedem scene de violenta domestica de la noi, asta inseamna ca toti barbatii romani sunt niste criminali sau salbatici? ! Bineinteles , NU. Ei bine, draga mea, la fel sta treaba si cu musulmanii. Sunt OAMENI, in primul rand. Iar faptul ca il respecta pe Allah mai mult decat majoritatea crestinilor pe Dumnezeu, nu da dreptul la acuze impotriva lor.
Cat despre scarfe (val)... este mult mai feminina o doamna care-l poarta decat una care-si afiseaza buricul ... Daca mai esti interesata, ma poti intreba orice. Sunt in cunostinta de cauza, crede-ma. Relatia mea cu "musulmanul" meu dureaza de 2 ani si suntem fericiti cu adevarat. Fericire va doresc si voua!
Elychaker
Postat pe 17 August 2009 13:59
^ Evident, ea deja poarta hijabul de unde si fericirea deliranta. Lemme guess, esti mult mai misterioasa si feminina asa decat c'urvile alea cu bucili pi afara, chit ca s-ar culca si cu alia la o adicatelea.
Kathara
Postat pe 17 August 2009 14:41
Eu nu cred ca am folosit cuvinte obscene in mesajul postat. Tu de ce faci asta? Ce te-a deranjat atat de tare din ce-am scris ? Fericirea mea nu este deliranta , ci reala . Nu intentionez sa intru in polemica , nu-ti voi raspunde cu aceleasi cuvinte, in primul rand din respect de sine si apoi din respect fata de cei care citesc cele scrise de noi. Probabil esti frustrata sau ai avut vreo experienta neplacuta, iar acum vorbeste furia din tine. Din fericire, mai exista barbati pe lumea asta care nu sunt atrasi de doamnele care umbla despuiate, etalandu-si cele enuntate de tine. Iti doresc numai bine !
Elychaker
Postat pe 17 August 2009 18:39
^ Da, exista barbati care nu sunt atrasi de prea multa nuditate, dar respectivii in niciun caz nu sunt atrasi de o biata femeie infofolita pana-n gat la 40 de grade.

Iar celor care-si tin asa femeile - si de asta sunt cat se poate de sigura - li se scurg ochii dupa o pereche de picioare sau dupa un decolteu frumos. Esti naiva daca tu crezi altfel, DAR fiecare trebuie sa plateasca pentru propriile greseli. Inshallah!
Kathara
Postat pe 17 August 2009 18:54


Problema este diferenta de mentalitate...Cat despre mine, nu ma consider in niciun caz o " femeie infofolita", cu atat mai putin "biata". O femeie cu personalitate si caracter nu va ajunge niciodata "biata". Nu am fost obligata in vreun fel sa port valul, dar cand o fac, o fac cu placere si cu mandrie. De ce ti-e atat de greu sa crezi ca atunci cand dragostea e sincera si adevarata, toate barierele si prejudecatile pot fi depasite? Nu insinua ca as fi naiva, sunt o femeie respectata in ambele comunitati. Cat despre greseli, e absolut normal ca fiecare sa plateasca pentru ele .
Elychaker
Postat pe 17 August 2009 19:18
Nu mi se pare normal sa iti alterezi intr-atata personalitatea pentru un barbat. Mai ales cand el nu cred ca a facut la fel. Asta e, mereu femeile sunt cele slabe, se pare. Se ascund in spatele iubirii pentru a justifica lipsa de coloana vertebrala. Si eu am avut momentele mele de orbire, dar nciodata atat de grave si niciodata nu au tinut atat de mult.

Crezi ca esti respctata? Te inseli. crestinii pe care i-ai lepadat pentru primul purtator de nadragi te dispretuiesc, iar musulmanii te considera inferioara, femeie fiind. Si plecand capul nu faci decat sa le dovedesti asta.
Kathara
Postat pe 17 August 2009 19:24



Fiecare primeste ce merita . Se pare ca functioneaza .
De ce vorbesti asa? De ce insulti? Personalitate alterata...lipsa de coloana vertebrala... ce-i asta? Cine te crezi, totusi?
Ei bine, afla de la mine ca nu mi-am lepadat religia . Iar musulmanii printre care traiesc nu ma considera deloc inferioara, atata timp cat mi-au "permis" sa lucrez ca profesor la una din cele mai renumite universitati din tara lor. Stiu ca nu te intereseaza lucrurile acestea, te depasesc.
Elychaker
Postat pe 17 August 2009 19:42
Nu, nu ti-ai lepadat religia dar nici nu mai ai mult.

Ia spune, cati barbati ai in clasa? In ce tara predai?
Probabil ca ar fi trebuit sa fiu impresionata dar, asta e, la mine un Oxford, Duke sau Berkley functioneaza nu Sultan Qaboos University sau mai stiu eu ce nazdravenie.
Kathara
Postat pe 17 August 2009 19:45
Esti impresionanta !
Chiar vrei sa imbatranesti singura?
Nu-ti voi mai raspunde la provocari, nu e stilul meu.
Elychaker
Postat pe 17 August 2009 20:03
Aha, am perceput.

Fii linistita, s-o gasi unul sa ma placa asa, mai cu coloana vertebrala. Si n-ar indrazni nici intr-o mie de ani sa-mi sugereze sa trec la catolicism.
Kathara
Postat pe 17 August 2009 20:06
eu sunt crestit ea este zibabuianca din tribul masaimara din rezervatia botzuwnna si se ocupa cu vinatul de leoparzi si culesul dudelor din palmieri si venereaza pe zeul abudaby .... ...ce draq' mai femeilor voi nu stiti cu ce se maninca arabi? ...te duce cu presu si cu rapirea din serai pina ajungi la el acolo in tara si-ti pune sacu/broboada-n cap si nu mai valorezi nici cit o camila si daca nu te vinde pe un pumn de curmale si un ciur de malai atunci esti norocoasa ...oricum adio libertate ,adio civilizatie ..poate n-ati auzit ca in numele lui alah aia sunt in stare s-si imbrace familia in dinamita si sa o detoneze in mijlocul multimii ....chiar n-ati auzit atitea cazuri in care arabi cu studii in strainatate cu functii si titluiri deosebite prinUSA si alte tari dezvoltate cind aud de tara mama lasa dracu si familie si copil si pleaca de nebuni sa-si serveasca patria iar familiile cu neveste cu tot le folosesc pe post de bombe vii in diferitele lor actiuni sinucigase .....ce naiba mai va credeam femei destepte !...daca era un englez ,un francez un scandinav atunci era altceva ,jos palaria ...dar un beduin slbatic si habotnic cu traditia si fanatic cu religia .,..vai de sufletul celei ce se incumeta sa-i fie nevasta ...aicea mai poti sa-i lipesti o palma barbatului cind te supara sau sa pleci la parinti ,acolo daca faci asa ceva te face feliutze...acolo femeile nu sunt egala barbatilor sub nici un aspect ....din gelozie si imvidie aia le imbrobodesc ca pe sorcove si nici nu le lasa sa-si cistige singure un ban daca ele vor ....vai steaua lor!
Ned_Kelly
Postat pe 17 August 2009 20:34
Buna seara fetelor!
Imi pare rau ca intrati in polemica si ca sa destind atmosfera va cer si eu un sfat.
Traiesc si eu o poveste ,,de vis''si asa cum sunt toate povestile cu arabi,frumoase,pasionale,pline de dragoste ,cel putin la inceput(povestea mea dureaza de 9 luni)vreau sa stiu cat de departe imi pot permite sa merg ,pentru a evita suferinta.Vreau o explicatie din partea cuiva care stie pe ce se bazeaza exact religia si regulile lor.
E important sa stiti ca si eu si el suntem casatoriti ,fiecare in tara lui.In cazul unui divort din partea mea,eu nu sunt dispusa sub nici o forma sa ma convertesc si nici sa traiesc la el.El,locuieste destul de mult la noi(job)singur si a fost divortat o data dar a reluat relatia cu sotia.Mergand fff departe cu gandul ,ar fi posibil ca eu sa ma casatoresc numai aici cu el si el sa ramna insurat si acolo cu actuala???El daca ar divorta din nou,ar fi definitiv divortul lui?Cum e divortul la ei?si in urma casatoriei mele(ipotetice-va rog sa tineti seama)de aici din tara ,eu daca ma voi duce la el am drepturile unei femei crestine acolo sau voi fi tratata ca o musulmanca fiind sotia lui?Poate are importanta din ce tara araba e? sunt diferite regulile?
Va rog mult ,nu vreau observatii sau critici ,vreau daca puteti sa ma lamuriti in aspectele pe care le-am solicitat.
O seara binecuvantata!
zizoka
Postat pe 17 August 2009 20:44
Daca face asta, in Romania e bigam si intra la puscarie. La el acasa n-are nici pe dracu', mai poate sa-si mai ia doua pe langa tine si prima nevasta. Si da, conteaza de unde e,
Kathara
Postat pe 17 August 2009 21:04
De la: Kathara, la data 2009-08-17 21:04:14Daca face asta, in Romania e bigam si intra la puscarie. La el acasa n-are nici pe dracu', mai poate sa-si mai ia doua pe langa tine si prima nevasta. Si da, conteaza de unde e,


Bigam ??? de ce? ...s-ar casatori cu mine aici ca musulman,fi sigura ca nu s-ar converti el......
zizoka
Postat pe 17 August 2009 21:09
Pentru ca din cate stiu eu statul roman nu recunoaste sharia/ casatoriile multiple. Evident, vorbeam in cazul in care va duceti la starea civila. Asa religios, e usor sa te castoresti (si sa divortezi)
Kathara
Postat pe 17 August 2009 21:16
De la: zizoka, la data 2009-08-17 20:44:34Buna seara fetelor!
Imi pare rau ca intrati in polemica si ca sa destind atmosfera va cer si eu un sfat.
Traiesc si eu o poveste ,,de vis''si asa cum sunt toate povestile cu arabi,frumoase,pasionale,pline de dragoste ,cel putin la inceput(povestea mea dureaza de 9 luni)vreau sa stiu cat de departe imi pot permite sa merg ,pentru a evita suferinta.Vreau o explicatie din partea cuiva care stie pe ce se bazeaza exact religia si regulile lor.
E important sa stiti ca si eu si el suntem casatoriti ,fiecare in tara lui.In cazul unui divort din partea mea,eu nu sunt dispusa sub nici o forma sa ma convertesc si nici sa traiesc la el.El,locuieste destul de mult la noi(job)singur si a fost divortat o data dar a reluat relatia cu sotia.Mergand fff departe cu gandul ,ar fi posibil ca eu sa ma casatoresc numai aici cu el si el sa ramna insurat si acolo cu actuala???El daca ar divorta din nou,ar fi definitiv divortul lui?Cum e divortul la ei?si in urma casatoriei mele(ipotetice-va rog sa tineti seama)de aici din tara ,eu daca ma voi duce la el am drepturile unei femei crestine acolo sau voi fi tratata ca o musulmanca fiind sotia lui?Poate are importanta din ce tara araba e? sunt diferite regulile?
Va rog mult ,nu vreau observatii sau critici ,vreau daca puteti sa ma lamuriti in aspectele pe care le-am solicitat.
O seara binecuvantata!
...si este mai bine sa renunti la libertatea de aici de a fi cu adevarat femeie libera, puternica si stapina pe propria viata pentru a avea un sost/stapin bogat cu mertzan si multe camile dar care te va obliga sa mergi intotdeauna in urma lui cu broboada in cap si puradeii de aripa ....chiar si aici in Ro se pot vedea adesea romance casatorite cu arabi dar care le vezi imbrobodite din cap pina-n picioare cu 3-4 puradei dupa ea si care intotdeauna merge in spatele barbatului la 2-3 metrii ....sa-ti mai spun ce drepturi ai avea tu acolo in tara lui ?....practic niciuna decit aceea de a fi sluga indatorata tota viata ....oricum adevarul este ca intotdeauna o femeie slaba si lasa va cauta refugiu si siguranta in bratele oricui are 'malaiul' din abundenta acceptind orice umilinta si injosirea posibila ...pe cind o femeie puternica ,libera si stapina pe propria viata nu ar accepta asa ceva sub nici o forma....oare de ce mai auzim citeodata de rabufnirirle femeilor musulmane care au loc din cind in cind din dorinta de a se elibera de sclaviia la care sunt supuse de secolo dupa care dragii lor barbatei le mai taie pofta de libertate si egalitate cu mitraliera si prin torturi din cele mai crunte
Ned_Kelly
Postat pe 18 August 2009 11:02
OK..sunt de acord cu ceea ce spui ,chiar daca nu se potriveste deloc situatiei mele.Nu stiu ,nu conteaza si nu vreau sa stiu cate,,merzane'' sau camile are,nu asta conteaza.Numai cine a trait dragostea la nivel Universal si total poate intelege ce ma face sa stau in dilema.Suntem amandoi destul de maturi ,de inteligenti sa stim tot ce implica relatia noastra daca se legalizeaza cu sau fara voia lui Allah.Eu, fi convins ca nu pot fi altfel decat sunt ,independenta ,libera si puternica....(si stiu ca astea au fost parte din puterea ,,seductiei'' mele,daca pot sa ma exprim asa).dar de ce sa nu imi permit sa traiesc viata la toate nivelurile ei ,ca e una singura si oricum e plina de greutati .
Daca aveti informatii care ma pot ajuta in ceea ce am intrebat si ma intereseaza,e fff ok si va multumesc anticipat tuturor care posteaza pentru mine.
zizoka
Postat pe 18 August 2009 17:43
Sunt impreuna cu un musulman ,dar locuim in Anglia ,el are 12 ani de cand este aici...atata timp cat nu pleci la el in tara totul este bine. Eu sunt fericita cu el avem o relatie absolut normala, cunosc prieteni de ai lui casatoriti cu fete de alta religie si au o casatorie fericita..nu se pune problema de batic sau convertire ptr ca nu li s-a cerut asa ceva....dar este o alta situatie pentru ca ei acasa nu au de gand sa se mai intoarca au afaceri aici o casa , familie.. nu pun accent pe religie...dar stiu foarte multe de la prietenul meu despre traiul femeilor la ei in tara..nu muncesc trebuie sa stea doar in casa .. sa asculte de barbat si este o mare rusine divortul..cam greu sa scapi...tot ce se spune este adevarat si sfatul meu nu va lasati duse de val...o data ajunse in sanul familiei lor in tarile lor ,...unde cuvantul parintilor primeaza nu aveti nici o sansa...
d333a
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:57
am iubit musulman ....dar numai ca el locueste in Belgia de 15 ani el are 24 de ani ...si intr-o zi ia-m pus intrebarea ..Daca o sa ne casatorim ..o sa merg acoperita pe fata ...si El m-ia raspuns nu toti suntem la fel acum,,, nu stiu .....eu sunt Romanca .....dar tiganca ....dar nu cred cai merge cu mine
kudika082992
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:28
Buna. si eu am o relatie de 1 an cu un musulman si ne intelegem excelent kiar intentionam sa ne casatorim dupa ce termina el facultatea. nu trebuie sa-i criticam , toate astea nu tin de religie sau de tara de unde provin . si in Romania sunt barbati care isi inseala sotiile , le bat , dar asta nu inseamna ca sunt toti la fel. suntem oameni intre oameni si avem firi diferite , o religie nu ne poate influenta kiar atat de tare . el nu ma obligat sa trec la religia lui si nici sa port capul acoperit...ne iubim foarte mult si ne intelegem bn...in concluzie , daca unii fac lucrurile astea , nu trebuie sa generalizam , cva rau se poate intampla si in casatoria cu un roman...
kudika370242
Postat pe 22 Februarie 2011 12:16
De la: kudika052198, la data 2009-07-19 15:19:03Salutare!
teoretic se poate pentru ca ei recunosc o femeie care vine dintr o religie care are o carte sfanta ( Biblia e o carte sfanta, scrisa) , dar PRACTIC persoana in cauza si tot neamul lui o sa insiste sa te convertesti ( la inceput iti zic ca e doar de forma , acolo dar pe urma te pun sa participi vinerea la rugaciuni cu fundul in sus o ora si 45 minute minim ) sa tii Ramnadanul cu sotul si stapanul tau ( post negru toata ziua vreo 2 sapt sau ceva , mananci numai apusul soarelui ) , copii apartin tatalui( daca divortezi ramna la el si nu ai nici un drept sa i mai iei ) si vor fi educati in credinta lui , merg cu ei la rugaciuni , si etc.. si daca sunt fete vor avea basmale in cap ..
mai vrei ? aa minim 3 baieti , indiferent cate fete ies inainte de astia 3 ca sa inmultesti neamul lui mohamed.
ca bonus , nu poti sa divortezi de el , daca el nu si da acordul si nu prea l da, mai ales daca sunt si copii la mijloc.

plus faza cu a doua nevasta impusa de familie, ca la ei familia mai ales mama lor !! e respectata cel mai mult si ei sunt gata sa faca orice pentru a o multumi.

multa bafta (si minte ), cred ca vei avea nevoie !





Daca nu te convertesti nu ai de ce sa tii Ramadanul,si nu iti cere nimeni sa faci minim 5 baieti. Iubitul meu e singurul baiat din familie :) poti divorta si iti poti vedea copiii incontinuare chiar daca ei vor locui cu tatal lor. Ca sa isi ia o a doua sotie trebuie sa fie destul de bogat ca sa poata sa intretina 2 femei ,2 case ..va mai avea si copii cu ambele etc... iar daca are mai putin de 30 de ani nu mai gandeste ca ceilalti,e putin mai "deschis" la minte,nu-si va dori alta sotie,nu iti va cere sa porti val :) acum depinde cum e el.tu il cunosti mai bine.

Ai nevoie de foarte multa rabdare si calmitate sa te poti intelege cu el. gandeste-te bine inainte de a lua o decizie! Bafta
Lady_
Postat pe 26 Februarie 2011 22:33
minim 3 .
Lady_
Postat pe 26 Februarie 2011 22:35
De la: kudika082992, la data 2009-11-11 17:28:45am iubit musulman .....dar nu cred cai merge cu mine

...doi cai frumosi...maxam sasa
kudika195501
Postat pe 26 Februarie 2011 22:43
De la: kudika370242, la data 2011-02-22 12:16:20 nu trebuie sa-i criticam , toate astea nu tin de religie sau de tara de unde provin .
o religie nu ne poate influenta kiar atat de tare
cva rau se poate intampla si in casatoria cu un roman...


1. Nu tin de religie???? Nu conteaza tara din care provine un musulman????

2. E clar, habar nu ai pe cine iubesti si cu cine vrei sa te mariti.

3. Este adevarat ca si romanul te pocneste. Diferenta uirasa este ca-l poti pocni si tu dupa care-l dai pe usa afara. Fa asta unui musulman si, daca mai esti in viata, zi-ne ce a urmat dupa.
rashela
Postat pe 26 Februarie 2011 22:58
De la: Ned_Kelly, la data 2009-08-18 11:02:46
De la: zizoka, la data 2009-08-17 20:44:34Buna seara fetelor!
Imi pare rau ca intrati in polemica si ca sa destind atmosfera va cer si eu un sfat.
Traiesc si eu o poveste ,,de vis''si asa cum sunt toate povestile cu arabi,frumoase,pasionale,pline de dragoste ,cel putin la inceput(povestea mea dureaza de 9 luni)vreau sa stiu cat de departe imi pot permite sa merg ,pentru a evita suferinta.Vreau o explicatie din partea cuiva care stie pe ce se bazeaza exact religia si regulile lor.
E important sa stiti ca si eu si el suntem casatoriti ,fiecare in tara lui.In cazul unui divort din partea mea,eu nu sunt dispusa sub nici o forma sa ma convertesc si nici sa traiesc la el.El,locuieste destul de mult la noi(job)singur si a fost divortat o data dar a reluat relatia cu sotia.Mergand fff departe cu gandul ,ar fi posibil ca eu sa ma casatoresc numai aici cu el si el sa ramna insurat si acolo cu actuala???El daca ar divorta din nou,ar fi definitiv divortul lui?Cum e divortul la ei?si in urma casatoriei mele(ipotetice-va rog sa tineti seama)de aici din tara ,eu daca ma voi duce la el am drepturile unei femei crestine acolo sau voi fi tratata ca o musulmanca fiind sotia lui?Poate are importanta din ce tara araba e? sunt diferite regulile?
Va rog mult ,nu vreau observatii sau critici ,vreau daca puteti sa ma lamuriti in aspectele pe care le-am solicitat.
O seara binecuvantata!
...si este mai bine sa renunti la libertatea de aici de a fi cu adevarat femeie libera, puternica si stapina pe propria viata pentru a avea un sost/stapin bogat cu mertzan si multe camile dar care te va obliga sa mergi intotdeauna in urma lui cu broboada in cap si puradeii de aripa ....chiar si aici in Ro se pot vedea adesea romance casatorite cu arabi dar care le vezi imbrobodite din cap pina-n picioare cu 3-4 puradei dupa ea si care intotdeauna merge in spatele barbatului la 2-3 metrii ....sa-ti mai spun ce drepturi ai avea tu acolo in tara lui ?....practic niciuna decit aceea de a fi sluga indatorata tota viata ....oricum adevarul este ca intotdeauna o femeie slaba si lasa va cauta refugiu si siguranta in bratele oricui are 'malaiul' din abundenta acceptind orice umilinta si injosirea posibila ...pe cind o femeie puternica ,libera si stapina pe propria viata nu ar accepta asa ceva sub nici o forma....oare de ce mai auzim citeodata de rabufnirirle femeilor musulmane care au loc din cind in cind din dorinta de a se elibera de sclaviia la care sunt supuse de secolo dupa care dragii lor barbatei le mai taie pofta de libertate si egalitate cu mitraliera si prin torturi din cele mai crunte


Cred ca depinde din ce tara este respectivul...eu vorbesc in cunostinta de cauza,prietena mea cea mai buna e araboaica ,ii cunosc familia si nu am vazut un astfel de comportament la tatal ei. Iubitul meu arab,la fel,ii cunosc familia si sunt la fel ca si noi.normal deciziile nu pot fi luate doar de femeie dar nici doar de barbat,deciziile in familie sunt luate de amandoi.
Lady_
Postat pe 26 Februarie 2011 23:00
acuam depinde unde. ca la noi nici arabelul ala mic si barbos nu si permite sa ti faca prea multe, ca si o cam ia.

acolo la ei, probabil ca arabelul ala va lua o piatra, impreuna cu alti consateni si va arunca primul in tine.

jihad al akhbar sunt f simpatici. de abia astept sa faca americanii ordine in orient. sa continue de fapt.sa mai faca o mica china si acolo, oricum au inceput deja, libia, siria, etc.

oricum, si stiu ca par rasist, dar arabii, lumea araba , in marea majoritatea asia mi se par rupti din epoca de piatra, si ce i mai rau mai ales in gandire. sunt niste cai, vad doar in fata, indoctrinati , stupizi intr-un cuvant.

repet, majoritatea.
rockk
Postat pe 26 Februarie 2011 23:03
ba stiu destul de bn pe cine iubesc , crede-ma ca intr-un an am vazut cum e , nu ne-am certat deloc si stam destul de mult timp impreuna pentru ca este gelos si ma ia cu el peste tot , dar n-am avut deloc probleme cu el din cauza asta. cand am spus ca nu conteaza din ce tara provine sau ce religie are m-am referit la faptul ca daca e musulman nu inseamna ca religia ii obliga sa-si bata nevestele, prostia omului este ca generalizeaza , normal ca se fac publice doar lucrurile urate doar nu vreti sa dea la tv ca un musulman isi iubeste sotia :) sau alte lucruri de genul asta. conteaza si cum a crescut si ce a vazut acasa...
kudika370242
Postat pe 28 Februarie 2011 11:18
De la: kudika370242, la data 2011-02-28 11:18:27ba stiu destul de bn pe cine iubesc , crede-ma ca intr-un an am vazut cum e , nu ne-am certat deloc si stam destul de mult timp impreuna pentru ca este gelos si ma ia cu el peste tot , dar n-am avut deloc probleme cu el din cauza asta. cand am spus ca nu conteaza din ce tara provine sau ce religie are m-am referit la faptul ca daca e musulman nu inseamna ca religia ii obliga sa-si bata nevestele, prostia omului este ca generalizeaza , normal ca se fac publice doar lucrurile urate doar nu vreti sa dea la tv ca un musulman isi iubeste sotia :) sau alte lucruri de genul asta. conteaza si cum a crescut si ce a vazut acasa...


am vazut musulmani care si iubeau si caprele la stiri. la propriu. ce relevanta are?

normal ca se afla intai lucrurile negative. ideea e ca la noi, lucurile negative se cam pedepsesc, relativ, pe cand la ei sunt perfect normale si acceptate, si cresc avand asta n cap, deci li se pare normal.

oricum, nu conteaza, ca iubirea trece peste orice obstacole, si totul va fi bine.

se poate inchide topicul.
rockk
Postat pe 28 Februarie 2011 11:29
daca vrea sa aiba mai multe sotii nu neaparat trebuie sa o intrebe pe prima, pentru ca prima poate sa nu accepte si asa divorteaza de ea, iar ca sa ia a 2 sau a 3 sotie trebuie ca prima sotie sa nu faca copii sau sa aiba probele de sanatate, doar asa se ia alta sotie.... si ca sa isi mai ia inca o sotie trebuie sa fie foarte stabil financiar ca sa poate sa le intretina pe toate la fel.... deci mai greu ...
juwairiyah
Postat pe 28 Februarie 2011 21:52
Nu este obligatoriu sa faci 3 baieti , iubitul meu este singur la parinti , parinti lui sunt divortati , el a ramas cu mama lui iar tatal sa recasatorit. Stiu foarte bine langa cine traiesc si pe cine iubesc , el chiar se poarta frumos cu mn , cand sunt suparata stie sa ma nveseleasca . Nu mai generalizati . Eu l-am dat si afara din casa cand a venit la mn in vizita , eram foarte suparata , nu aveam chef sa vad pe nimeni , el incerca sa ma linisteasca , dar am simtit nevoia sa stau singura si i-am spus sa plece , nu s-a intamplat nimic , a plecat , mi-a trimis un mesaj si mi-a spus ca ma iubeste si sa-i dau un telefon cand ma linistesc . Daca unii sunt asa asta nu inseamna ca toate fetele care iubesc un musulman vor indura batai , sau sunt obligate sa faca anumite lucruri . Chiar stiu langa cine traiesc , suntem impreuna de 1 an si cva . Nu-i mai criticati pe toti , cunoasteti i mai intai si dupa vorbiti .
kudika370242
Postat pe 14 Aprilie 2011 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o sa fie ca inainte? :sml-confused0024: 28 De la: cristinarudi 22 Octombrie 2009 10:27
Am nevoie de un sfat si nu am la cine sa apelez... 19 De la: dyakarina 11 Februarie 2014 13:31
need help 2 De la: kalevalla 18 Februarie 2009 02:16
eu fecioara,el taur...avem oare ceva sanse? 6 De la: arahne 11 Mai 2010 00:01
tine legatura cu fosta! :0 13 De la: oana_petronia1 22 Mai 2013 00:22