Setari Cookie-uri

eu sunt romanca iar el musulman...ne iubim foarte mult...insa nu stiu daca este posibila casatoria dintre noi...

buna andreea...nu asculta ce spun fetele astea..nu am vazut atata rautate in viata mea... musulmanii respecta femeia..pentru ca vad in fiecare femeie o mama... daca el a fost de acord ca tu sa iti pastrezi religia r bine, ei isi respecta cuvantul intotdeauna..cununia se poate face si acasa. casatoria dintre crestina si musulman este permisa de ambele religii...doar ca va trebuii sa renunti definitiv la carnea de porc. nu asculta rautatiile celorlalte fete pentru ca daca ai castigat iubirea sincera a unui musulman poti fii sigura ca o vei avea toata viata... bafta si sa fiti ferititi INSHALAH..
kudika163212
Postat pe 15 Aprilie 2011 00:51
kudika226898
Postat pe 15 Aprilie 2011 14:55
De la: kudika163212, la data 2011-04-15 00:51:08buna andreea...nu asculta ce spun fetele astea..nu am vazut atata rautate in viata mea... musulmanii respecta femeia..pentru ca vad in fiecare femeie o mama... daca el a fost de acord ca tu sa iti pastrezi religia r bine, ei isi respecta cuvantul intotdeauna..cununia se poate face si acasa. casatoria dintre crestina si musulman este permisa de ambele religii...doar ca va trebuii sa renunti definitiv la carnea de porc. nu asculta rautatiile celorlalte fete pentru ca daca ai castigat iubirea sincera a unui musulman poti fii sigura ca o vei avea toata viata... bafta si sa fiti ferititi INSHALAH..


N-am inteles de ca sa renunte la carnea de porc daca ramane crestina?
Spanish_Dancer
Postat pe 16 Aprilie 2011 18:29
Buna seara. Nu inteleg de unde atatea idei preconcepute si cuvinte jugnitoare la adresa musulmanilor. Nu ma intereseaza parerea nimanui si nici nu sunt usor influentabila. Tocmai de aceea acum, in momentul de fata sunt casatorita de 3 ani cu un musulman, avem impreuna un baietel de 5 luni si jumatate si vreau sa va spun ca suntem foarte fericiti. Viata mea nu s-a schimbat cu absolut nimic (bineinteles exista o diferenta deoarece acum am alt statut, sunt casatorita, dar acestea sunt modificari normale oricarei femei maritate), insa in alt sens nu s-a produs nicio schimbare. Am aceiasi prieteni, merg la salon si la sala tot la fel ca si inainte (cu ajutorul mamei mele care sta cu baietelul meu),am un job in continuare (sunt contabila si asta imi permite sa continui serviciul chiar daca am nascut de curand), masterul l-am facut in perioada in care eram casatorita cu el, deci nu mi-a interzis accesul la educatie (asa cum am auzit diferite comentarii), familia mi-o vizitez la fel, religia imi este aceeasi, felul de a ma imbraca nu s-a schimbat nici el...si lista poate continua.
Diferenta majora constituie in caracterul si educatia unui om si nu in alte considerente citite aici.
Va doresc fericire tuturor, si sa va gasiti linistea sufleteasca asa cum mi-am gasit-o eu casatorindu-ma si facand un copilas minunat cu acest om.
erikaada
Postat pe 30 Noiembrie 2011 18:14
Felicitari pentru raspuns,aici gasim tot felul de persoane care nu fac altceva decat sa arunce cu noroi in oameni.
c807
Postat pe 9 Decembrie 2011 13:38
pt elychaker :


e frumos ce vorbesti si cred ca e si adevarat daca spui ca traiesti intr-o tara de a lor si ai reusit sa te ridici la nivelul de a preda intr-o universitate.

as vrea sa stiu in ce tara esti .

eu sunt de 15 ani cu un sirian am trait in ro ca in paradis in schimb cand am ajuns in tara lui am simtit rasism in adevaratul sens incat si pe copil incearca sa l educe cu atata rasisim de nu mi vine sa cred.

tot ce se spunea mai sus sunt lucruri adevarate care se intampla in secolul nostru .
la ei in tara copii sunt doar ai tatalui femeile au mai multe obligatii decat drepturi si trebuie sa fie cat de supuse indiferent de nivelul de pregatire sau de mediul din care provine.
kudika483639
Postat pe 10 Decembrie 2011 02:43
De la: erikaada, la data 2011-11-30 18:14:46Buna seara. Nu inteleg de unde atatea idei preconcepute si cuvinte jugnitoare la adresa musulmanilor. Nu ma intereseaza parerea nimanui si nici nu sunt usor influentabila. Tocmai de aceea acum, in momentul de fata sunt casatorita de 3 ani cu un musulman, avem impreuna un baietel de 5 luni si jumatate si vreau sa va spun ca suntem foarte fericiti. Viata mea nu s-a schimbat cu absolut nimic (bineinteles exista o diferenta deoarece acum am alt statut, sunt casatorita, dar acestea sunt modificari normale oricarei femei maritate), insa in alt sens nu s-a produs nicio schimbare. Am aceiasi prieteni, merg la salon si la sala tot la fel ca si inainte (cu ajutorul mamei mele care sta cu baietelul meu),am un job in continuare (sunt contabila si asta imi permite sa continui serviciul chiar daca am nascut de curand), masterul l-am facut in perioada in care eram casatorita cu el, deci nu mi-a interzis accesul la educatie (asa cum am auzit diferite comentarii), familia mi-o vizitez la fel, religia imi este aceeasi, felul de a ma imbraca nu s-a schimbat nici el...si lista poate continua.
Diferenta majora constituie in caracterul si educatia unui om si nu in alte considerente citite aici.
Va doresc fericire tuturor, si sa va gasiti linistea sufleteasca asa cum mi-am gasit-o eu casatorindu-ma si facand un copilas minunat cu acest om.



Ei, taci...sa ne scrii dupa ce te-o duce la el in tara...
kudika226898
Postat pe 13 Decembrie 2011 17:21
Tu chiar crezi ca si la noi circula informatiile ca la ei acolo...numai ce vor ei .Vezi o declaratie data zilele astea de un mare Imum sau Imam...(nu stiu sigur cum se numeste asta la ei) care a cerut interzicerea ca femeile sa nu mai cumpere sau sa consume legume care au forma organelor sexuale masculine.(banane,morcovi,castraveti...etc)
Asa ca lasaneeeee lasaneeee!!!!
MAMAITA
Postat pe 13 Decembrie 2011 17:40
da este posibil ,, si eu sunt casatorita cu un musulman ,este posibil pt important este cand faci nica ,,fiind nunta religioasa pt ei ,,

kudika515606
Postat pe 18 Martie 2012 05:32
si apropo nu e asa dupa cum se spune despre musulmani ,,sunt oameni la fel ca noi toti alti mai buni sau mai putini buni ,,eu traiescu cu musulman in casa de 2 ani de zile si totul este la fel ,,nimic nu e schimbat am fost si in la parinti lui acasa 1 an de zile am locuit acolo ,,nu mai aberati ,,pt ca daca e sa luam in considerare ce e la noi in romania ,,nu prea cred ca suntem mai inteligenti ,,ba mai degraba uni stiu sa pretuiasca sa respecte si multe altele ce la noi nu prea vezi ,,e acuma fiecare cu ideeile lor dar in cazul meu si multumesc lui dumnezeu ca sunt casatorita cu cine sunt ,,fiecare e bine sa isi urmeze inima ,daca e sa gresesti aste e viata inveti din probriile greseli
kudika515606
Postat pe 18 Martie 2012 05:39
De la: kudika515606, la data 2012-03-18 05:39:20si apropo nu e asa dupa cum se spune despre musulmani ,,sunt oameni la fel ca noi toti alti mai buni sau mai putini buni ,,eu traiescu cu musulman in casa de 2 ani de zile si totul este la fel ,,nimic nu e schimbat am fost si in la parinti lui acasa 1 an de zile am locuit acolo ,,nu mai aberati ,,pt ca daca e sa luam in considerare ce e la noi in romania ,,nu prea cred ca suntem mai inteligenti ,,ba mai degraba uni stiu sa pretuiasca sa respecte si multe altele ce la noi nu prea vezi ,,e acuma fiecare cu ideeile lor dar in cazul meu si multumesc lui dumnezeu ca sunt casatorita cu cine sunt ,,fiecare e bine sa isi urmeze inima ,daca e sa gresesti aste e viata inveti din probriile greseli


Probabil pe aici era vai de k...ul tau, de ti s-a parut asa bine la ei... ...si la cat de prost scrii, vai mama ta, nu te mai da sfatoasa...
kudika226898
Postat pe 18 Martie 2012 18:30
Eu am fost in aceeasi situatie cu tine. A inceput acum 3 ani. Ne-am intalnit, a fost totul ok,Urma k el sa termine facultatea si sa ne casatorim. El e din Dubai. Ideea e ca acum un an ,cand am inceput sa planuim detalii despre nunta si asa mai departe ne-am despartit din cauza conditiilor. Decizia a fost mai mult a lui. Nu am vorbit aprooape un an ,pana acum o luna. In tot acest timp nici el si nici eu nu am fost in stare sa uitam sau sa incteam sa ne iubim,cu atat mai mult sa ne facem fiecar o alta relatie. Chiar sunt intr-o situatie fara iesire, pt ca nu stiu cum sa il uit, mai ales cand stiu ca si el simte acelasi lucru ca si mine. A fost un an in care am incercat sa il uit, fara nici un rezultat, iar acum simt ca il iubesc mai mult ca niciodata.
Idrissou
Postat pe 28 Martie 2012 14:02
Si eu am un copil cu un musulman si ne iubim ff mult. E din Pakistan. Am trecut impreuna peste toate obstacolele impuse de culturi si religii. Stam impreuna de 4 ani si ne gandim la nunta. Ne-am cunoscut in Italia si el e aici de cand avea 8 ani. Ce comentarii aiurea!!
Ioana_Irimia_1
Postat pe 25 Aprilie 2012 21:29
De la: Ioana_Irimia_1, la data 2012-04-25 21:29:49Si eu am un copil cu un musulman si ne iubim ff mult. E din Pakistan. Am trecut impreuna peste toate obstacolele impuse de culturi si religii. Stam impreuna de 4 ani si ne gandim la nunta. Ne-am cunoscut in Italia si el e aici de cand avea 8 ani. Ce comentarii aiurea!!



Poate tu te gandesti la nunta, ca el, daca te voia, te lua de 4 ani...
kudika226898
Postat pe 26 Aprilie 2012 21:46
Buna fetelor
Vad ca a trecut mult timp de cand nu s-a mai postat nimic si...chiar as vrea sa-mi povestiti in ce relatii mai sunteti cu prietenul musulman.
Eu am simtit nevoia sa intervin pentru ca si eu am avut o experienta de genul asta pana nu de mult, si m-a ajutat sa vad povestile voastre si poate si a mea ar putea ajuta pe cineva.
O sa las la o parte povestile reale si verificate ale altor persoane pe care le cunoaste familia/ prietenii, dar daca cineva e interesant, pot sa va povestesc ce am auzit.
Totusi, o sa ma rezum la faptele de care sunt complet sigura ca au existat.
Am fost intr-o relatie cu un pakistanez aproape 2 ani. Am avut extrem de multe probleme. Parintii mei au reactionat ca si cum le-as fi dat foc cand au aflat, deci treaba asta a aruncat o indoiala care m-a chinuit pe toata perioada asta. Datorita cursurilor pe care le studiem la facultate, amandoi am fost plecati in tari diferite, in momente diferie (el 7 luni), apoi eu jumate de an. Ne-am vazut in secret de cateva ori. Nici familia lui nu era de acord cu o crestina, deci sacrificii au fost facute de ambele parti.
In toata perioada asta, eu nestiind multe despre islam, aveam de multe ori discutii cu el pe tema asta. Ii placea foarte mult subictul si stia multe despre crestinism, si mi-a spus chiar ca ar fi vrut sa se converteasca in adolescenta (nu stiu cat e de adevarat). Si asa am aflat ca ei le respecta pe femei foarte mult, ca au o igiena iesita din comun, ca ce spune familia e litera de lege. Dar ce e interesant este ca el nu prea practica tot ce zicea (imi spunea mereu ca nu e un musulman bun). Era deci cu o crestina, bea alcool la petreceri, fuma. Mi-a devenit cel mai bun prieten si vorbeam adesea de cum se comporta alti musulmani cu straincele, de faptul ca au pe cineva acasa si vin aici si isi fac de cap, mi-a povestit enorm de multe experiente despre dusul la prostituate si multe altele. Cu toate astea, imi spunea mereu ca el condemna atitudinea asta. Eu i-am adus la cunostinta proverbul romanesc cum ca "Cin' se-aseamana se'aduna" si i-am explicat de multe ori si foarte detaliat cum pentru mine minciuna si inselatul este cel mai grav lucru posibil. La vremea aia nu aveam atata incredere in mine cat ar fi trebuit. Cel mai bun prieten al lui, de asemenea, era un tip fara incredere in el, iar o anume fata care ii era "prietena" era si ea la fel. El era o personalitate care deborda de incredere in sine, foarte fermecator si manipulator.
Eu fiind inca in facultate, avand problemele cu parintii, avand conceptiile mele despre varsta la care ar trebui sa ma marit, ce ar trebui sa realizez inainte, etc. i-am spus ca daca vom ajunge sa ne casatorim va fi in cativa ani. El inneabunea de fiecare data cand vorbeam de asta, aveam certuri, iar pana la urma ajunsese sa imi propuna sa semnam un contract pe ascuns, fara sa stie ai mei. Mi s-a parut revoltator, dar tot nu a fost un semn suficient de alarma pentru mine (expresia "dragoste oarba" nu este doar o expresie...). L-a scapat sa-mi spuna la un moment dat ca nu ma va iubi ca si cum ar face-o daca ne-am casatori si ca asta o sa-l faca sa fie cu alte persoane (tin sa precizez ca inca de la inceputul relatiei era un tip "cool" inconjurat mereu de fete si de petreceri). Ei, vorba asta a venit ca un ciocan in cap, dar a reusit cumva sa ma convinga ca a fost o vorba spusa aiurea.
Am continuat relatia cu greu la distanta de el, fiindu-i mereu fidela si dedicandu-i multe ore pe net, zilnic.
Am avut diverse discutii in care si-a exprimat dorinta sa locuim in Pakistan dupa casatorie, iar dupa ce m-am opus cu vehementa si cateva zile de cearta, a acceptat ideea de a trai intr-o tara europeana, dar nu se impaca cu faptul ca nu sunt o persoana prea religioasa si tot incerca sa imi arate video-uri cu personalitati care s-au convertit la islam si incerca sa-mi starneascfa mereu interesul, desi insista ca el nu o sa-mi ceara sa ma convertesc. Pana a venit vorba de ce religie vor avea copiii (ca sa nu mai zic ca el voia 4, pentru ca ei erau 4 frati). Si atunci mi-a spus ca el nu ar vrea ca ei sa fie derutati si ca daca eu ii arat ca crestinismul e mai bun decat islamul, el se va converti, iar daca nu ar prefera ca si eu sa trec la islam...imi spunea ca nu va suporta ca fiica sa ii aduca un baiat acasa si ca va trebui sa se marite, fara sa aiba prieten, pentru ca toti barbatii sunt niste nenorociti...I-am spus ca este un ipocrit pentru ca el are prietena, dar nu as vrea sa-si lase fata sa acumuleze experienta in loc sa se arunce in bratele necunoscutului.
Pana la urma certurile din cauza diferentelor de mentalitate, dar si a stresului parintilor (care isi impuneau de fiecare data, in cel mai negativ mod, punctul de vedere), au facut ca sa luam decizia sa ne despartim. La cateva ore dupa aia am primit un mesaj de la o tanti care era cu mine la facultate, facea facultatea a doua, o tanti foarte simpatica de 50 ani. Mi-a spus ca e mai bine ca ne-am despartit pt ca altfel as fi ramas cu semne de intrebare daca intr-adevar m-a inselat vreodata si ca am toata viata inainte. Eu, surprinsa, i-am spus ca nu m-am indoit niciodata de el, si am intrebat-o la ce se refera. Apoi mi-a scris niste randuri care mi-au dat impresia ca provin dintr-un grotesc roman horror si in urma caruia am inceput sa tremur ca varga. Am crezut-o pentru ca mi-a impartit nenumarate detalii despre viata lui intima pe care le stiam deja, dar doar pe jumate, nicidecum in adevarata lor oribilitate. Ceea ce e relevant pt poveste e doar ca in tara lui elevele se culca cu baieti, el se culcase si cu o profesoara, si ca de fapt sunt niste dezmatati in spatele perdelelor. Am contactat-o imediat pe fata de care spusesem ca ii era prietena ca s-o intreb daca s-a culcat cu el, desi el mi-a spus ca nu mai vorbea cu ea de luni de zile (problema cu ea fusese ca cica ar fi vrut sa se culce cu el cand eram la inceputul relatiei). A negat, dar unde credeti ca era iubitul meu? La ea acasa! Apoi a fost innebunit de faptul ca ii trimisesem mesaj si ei si altor 2 fete si ca il fac de rusine asa si ca trebuia sa il contactez pe el, si vroia sa afle mai mult decat orice CINE imi spusese asta. Nu a negat, nu m-a intrebat cum ma simt, ci voia doar sa stie cine a fost. Probabil mai mult eu imploram din tonul vocii sa imi spuna ca nu e adevarat si asa a si facut. (El era obsedat sa nu ne certam in strada sau sa nu ne comportam ca si cum am fi suparati daca ne intalneam cu cineva, asta cand eram impreuna fizic) - am uitat csa precizez ca eram in tari diferite cand s-a petrecut scandalul. Cum a fost, cum n-a fost, acuzatiile mi s-au parut atata de grave si faptul ca tipa adaugase un detaliu cum ca ar fi stat 3 zile inchis cu mine in casa ca sa...ma rog, incat dupa vreo 2 zile de agonie si intunecime am decis ca nu se poate ca ea sa aiba dreptate. Am vorbit cu el si din nou a negat totul, si mi-a spus ca detaliile intime le stia de la un prieten de al lui cu care se culca. Cateva luni mai tarziu de la episodul asta, cuprinsa de indoieli inca, i-a ramas parola de pe facebook in laptopul meu si mi-a spus ca pot sa-i verific contul. Ce credeti ca am gasit acolo? Sex chaturi cu "doamna" de 50 ani, presiuni ca prietena cu lipsa de incredere sa ii fie sex buddy, diverse
kudika_32076
Postat pe 20 Martie 2013 01:24
mesaje in care flirta cu tipe din tara in care a fost sau in care vorbea cu tipa in varsta...si o conversatie foarte clara su prietena fara incredere in sine, in care ii zicea ca se distreaza cu o tipa mai in varsta, ca pe el tipele astea il atrag sexual si ii place ca isi cheltuie banii pe el, dar ca pt o relatie vrea o fata draguta si cu conditie fizica. A recunoscut ca el in fiecare relatie inseala si multe, multe lucruri inimaginabile.
Eu nu am ascultat pe nimeni si credeam ca el e exceptia de la regula...si m-am ars rau de tot, de 2 ori, dat fiind faptul ca prima data m-a mintit ca lucrurile astea nu sunt adevarate si eu, vulnerabila si ametita de vorbele lui, am crezut.
Imi cer scuze ca am scris atat de mult si poate multe lucruri irelevante, dar intamplarea e foarte recenta si nu mi-am revenit inca.
Vreau sa fiti precaute, pentru ca el insusi mi-a dat exemplu atatia musulmani care se casatoresc doar pt cetatenie, sau care inseala in cele mai jegoase moduri...dar nu stiam ca in unele din cazurile astea probabil vorbea chiar despre el insusi.
Aveti mare grija.
kudika_32076
Postat pe 20 Martie 2013 01:30
Am uitat sa va spun ca in afara certurilor legate de viitor, se purta cu mine mai bine decat oricine. Imi vorbea mai frumos decat oricine. Ma facea sa simt cat ma iubeste, m-a si cerut in casatorie, chit ca stia ca nu voi zice da (la momentul ala cel putin). Daca nu am iubit niciodata pana sa il intalnesc, va puteti da seama cum m-a fermecat. Dar avea o viata dubla :)
kudika_32076
Postat pe 20 Martie 2013 01:37
deci iti dau eu un sfat..cum tiam mai scris cineva daca vrei bataie si batic pe cap atunci pregatirea...nu vb in vant vb d experienta am 2 copii si tot acolo ajungem la tribunal la judecata ..ptr ca atunci cnd neam luat erau alte voprbe si acum sau ajuns la altele si la faptul sa devin musulmanca ca asa e bn ptr copii si etc ..nu iti priva viata d libertate nu vb aiureli ca cei care nu stiu e ceva viata prorie...
Melysa_Rebeka_1
Postat pe 27 Aprilie 2013 01:53
De la: Melysa_Rebeka_1, la data 2013-04-27 01:53:20deci iti dau eu un sfat....
nu vb in vant vb d experienta am 2 copii si tot acolo ajungem la tribunal la judecata ..ptr ca atunci cand ne-am luat erau alte vorbe si acum s-a ajuns la altele si la faptul sa devin musulmanca ca asa e bn ptr copii si etc ..nu iti priva viata d libertate nu vb aiureli ca cei care nu stiu e ceva viata prorie...

La amandoua ... cat si tuturor , va recomand un film extraordinar .
http://www.youtube.com/watch?v=IWQ9phw1C9w
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:31
multumim...
Melysa_Rebeka_1
Postat pe 29 Aprilie 2013 03:17
spunene ceva despre frumoasa ta viata poate o luminezi pe a noastra=))=))
Melysa_Rebeka_1
Postat pe 29 Aprilie 2013 03:23
De la: Melysa_Rebeka_1, la data 2013-04-27 01:53:20deci iti dau eu un sfat..cum tiam mai scris cineva daca vrei bataie si batic pe cap atunci pregatirea...nu vb in vant vb d experienta am 2 copii si tot acolo ajungem la tribunal la judecata ..ptr ca atunci cnd neam luat erau alte voprbe si acum sau ajuns la altele si la faptul sa devin musulmanca ca asa e bn ptr copii si etc ..nu iti priva viata d libertate nu vb aiureli ca cei care nu stiu e ceva viata prorie...


Din cate stiam, e destul de greu sa divortezi la musulmani. Nu ti-e teama ca judecatorul o sa incredinteze copiii fostului sot?
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 07:03
Sunt oameni intre oameni .Eu sunt casatorita de 4 ani cu un musulman din Iraq dar locuim in Anglia .Eu cred ca in primul rand conteaza tara in care locuiesti si caracterul omului.Nu port batic nu mi-a cerut asta niciodata si pot sa spun cu mana pe inima ca este singurul barbat din viata mea care niciodata nu mi-a comentat hainele sau felul in care ma imbrac , nu avem discutii in privinta religiei ,el isi tine ramadamul eu posturile mele .acum doi ani stiu ca m-am oferit sa tin si eu ramadamul cu el si mi-a spus zambind ca ar fi greu ptr mine si mai bine nu.Am botezat cativa copii aici e drept nu a intrat in biserica insa m-a insotit pana la biserica cu masina lumanari copii si m-a si asteptat in conditiile in care la el era ultima zi de post si bairamul , ma duce la inviere chiar intra si el.El nu bea deloc insa eu sunt fana bere .Acum sa incep si cu punctele minus da au o parere proasta despre europence ooo cate discutii am avut ca da ai gura mare ca sunt europeanca ca nu fac curat ca la el in tara femeile sunt asa si asa etc.Raspunsul meu frumos si sec ia-ti mami una de a ta si lasa-ma .Au lipsuri mari de educatie , de multe ori eu cu sacosile in mana si el in fata mea doar cu cheile de la masina , dar usor ironic si nu prin cearta a inteles ii spuneam doar atat de asta te iubesc eu pe tine ca esti un gentelman.Si cunosc zeci de prieteni de ai lui tot cu europence si cazuri fericite si nefericite .Mi-a spus mama o vorba "cum inveti un barbat asa il ai" depinde cat accepti la inceput pentru ca daca ii merge sa te manipuleze o sa incerce din ce in ce mai mult.Si am un caz contrar la ce scrieti aici langa mine vecina mea thailandeza casatorita tot cu un musulman au cred 15 ani de casatorie si ce frica are el de ea ce ma mai amuz ...spun vecinii cand o iau crizele il mai si bate si ea nici macar nu e crestina crede in ale ei zei nu stiu exact.
d333a
Postat pe 2 Mai 2013 06:54
De la: d333a, la data 2013-05-02 06:54:46Sunt oameni intre oameni .Eu sunt casatorita de 4 ani cu un musulman din Iraq dar locuim in Anglia .Eu cred ca in primul rand conteaza tara in care locuiesti si caracterul omului.Nu port batic nu mi-a cerut asta niciodata si pot sa spun cu mana pe inima ca este singurul barbat din viata mea care niciodata nu mi-a comentat hainele sau felul in care ma imbrac , nu avem discutii in privinta religiei ,el isi tine ramadamul eu posturile mele .acum doi ani stiu ca m-am oferit sa tin si eu ramadamul cu el si mi-a spus zambind ca ar fi greu ptr mine si mai bine nu.Am botezat cativa copii aici e drept nu a intrat in biserica insa m-a insotit pana la biserica cu masina lumanari copii si m-a si asteptat in conditiile in care la el era ultima zi de post si bairamul , ma duce la inviere chiar intra si el.El nu bea deloc insa eu sunt fana bere .Acum sa incep si cu punctele minus da au o parere proasta despre europence ooo cate discutii am avut ca da ai gura mare ca sunt europeanca ca nu fac curat ca la el in tara femeile sunt asa si asa etc.Raspunsul meu frumos si sec ia-ti mami una de a ta si lasa-ma .Au lipsuri mari de educatie , de multe ori eu cu sacosile in mana si el in fata mea doar cu cheile de la masina , dar usor ironic si nu prin cearta a inteles ii spuneam doar atat de asta te iubesc eu pe tine ca esti un gentelman.Si cunosc zeci de prieteni de ai lui tot cu europence si cazuri fericite si nefericite .Mi-a spus mama o vorba "cum inveti un barbat asa il ai" depinde cat accepti la inceput pentru ca daca ii merge sa te manipuleze o sa incerce din ce in ce mai mult.Si am un caz contrar la ce scrieti aici langa mine vecina mea thailandeza casatorita tot cu un musulman au cred 15 ani de casatorie si ce frica are el de ea ce ma mai amuz ...spun vecinii cand o iau crizele il mai si bate si ea nici macar nu e crestina crede in ale ei zei nu stiu exact.



Tie iti place doar sa vorbesti, de plictiseala...habar n-ai de subiect...
kudika226898
Postat pe 3 Mai 2013 08:08
daca spui tu
d333a
Postat pe 4 Mai 2013 01:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
To be or not to be virgin 24 De la: Eva32 31 Iulie 2011 00:19
sunt gravida cu nepotul meu de gradul 3 176 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
mam indragostit de priietenul sotului meu 5 De la: ioana-3 7 Februarie 2016 05:07
Diferenta de varsta 11 De la: Valentina90 6 Iulie 2011 15:44
only hope... 43 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 14:02