Setari Cookie-uri

iubitul si prietenele lui

De la: lory24hdbh, la data 2009-07-09 10:59:32
De la: bruneagra25, la data 2009-07-09 10:52:43
De la: Dor_a, la data 2009-07-09 10:48:22
De la: bruneagra25, la data 2009-07-09 10:45:16lunga prea lunga..... boring

Lunga si cu faiantza neagra, "ca sufletele lor" ( adica ale nenorocitelor alora, crapar-ar fierea-n ele )

Bai, asta e nivelul educatorilor din Romania?? In fiecare zi mi se mai rastoarna un idol... Doar ce-i spuneam acum cateva zile unui amic ca nivelul de educatie in Romania e foarte ridicat... Acu' mi-e si jena, zau!

asta este...eu cred k oricum e ceva mai ridicat decat dincolo....dar de cand cu mesengeru...lasa mult de dorit, chiar inteleg unele prescurtari dar cand se incepe cu mn,tn,j etc ma apuca groaza!!!


Cine ne da voi sa judecam???Cine e perfect??Stai calma ca nu sunt educatoare!Sunt profesoara!Acum nici nu mai predau,pentru ca mi-am dat demisia,pentru ca mi-am deschis propia afacere!In viata particulara pot scrie cu cate prescurtari vreau,atata timp cat atunci cand sunt la catedra ma ridic la nivelul asteptarilor,iar elevii mei au rezultate foarte bune!!!!!!!!!Fiecare are dreptul si libertatea sa actioneze/sa scrie cum vrea in viata particulara..



ete rezulttatele elevilor :http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/18892/Perle-la-examene.html

sa fi de ras toapooooooooo. o profesoara adevarata,cu o anumita integritate morala ,nu ar sta aici sa se balacareasca cu lumea. esti l carlanaca in egala masura cu acei profesori care stau in clasa si mananca fulgi de porumb cu iaurt in ore si raspund cu gura plina.

lasane drecu in pace si in prostia noastra aici pe forum
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 9 Iulie 2009 11:50
Nu te nevroza Pisi, stai linistita cu coditza pe faiantza....

Radem si noi de tine, ce sa facem? Eu personal am vazut ceva prosti pe forumul asta, dar tu pari prea perfecta sa fii adevarata... Am ras de m-am cocoshat. Ce rost are sa te bashici, zau? Ca noua ne-ai adus numai amuzament...
Acum ca-mi dau seama ca NU esti profesoara chiar imi placi. Ma amuzi mai ceva ca acei curcani carora li se da alcool...

Ia mai impartaseste-ne din intelepciunea ta. Poti s-o faci in oricare din cele patru limbi straine...
Dor_a
Postat pe 9 Iulie 2009 12:09
De la: lory24hdbh, la data 2009-07-09 10:46:49
De la: Dor_a, la data 2009-07-09 10:42:34Mie-mi spui?
Auzi, dragutza, sper ca in alea patru limbi straine despre care ne vorbesti numeri si romana. Ca tare ti-e straina, zau!


De ce vb asa???Eu vb de femei prefacute..nu ma laudam...apropo...chiar cunosc limba romana pt ca sunt profesoara de romana...culmea..am titularizarea pe Bucuresti!Oricum merci pt comentariu....vroiam numai sa atrag atentia asupra prefacatoriei unora..


mai bine taci!!! nu mai zice ca esti profa de romana mergi pe burta...ca daca te ridici ar iese la iveala lipsa de inteligenta!
redline
Postat pe 9 Iulie 2009 13:28
De la: lory24hdbh, la data 2009-07-09 10:32:08BUNA!Am si eu o probl...ce pot fc???Sunt de un 1 an cu iubitul meu,iar de ceva vreme ne-am mutat impreuna.El are o firma de amenajari interioare si cu ocazia asta are de a face cu tot felul de oameni care isi renoveaza apartamentul etc...
Una din fostele colege de facultate,care se da cea mai buna prietena vine cu tot felu de invitatii(la plaja mai ales,sau pe la ea ca i s-sa stricat ceva..).Ne iubim f mult si am incredere in el ..numai ca asa zisa prietena deja m-a disperat...tot mai suna,mai trimite un mesaj,o invitatie,stie ca el are iubita si chiar e invidioasa pe me.Nu mi-a placut aceasta tipa de la inceput...am o presimtire urata despre ea...ca nu e un om bun..aveam presimtirea asta.dar acum stiu sigur....El zicea despre ea ca e simpatica si ca trebuie sa ma imprietenesc cu ea..eu ziceam ca nu vreau sa o mai aud nici la tel,...e o fire mataita..pisicoasa,,,nu pot sa suport oamenii astia care sun prefacuti...!!!Culmea e ca de o saptamana ii renoveaza chiar ei baia..eu nu prea am fost de acord...numai ca inainte cu cateva zile sa inceapa lucrarea am vb cu ea la el...nici eu nu mai sportam...m-am cetat cu iubitu din cauza ei atunci..numai ca i-am zis ce gandem..ce nu imi convenea...I-a zis chiar el la tel ca sa nu ii mai trimita mesaje cu apelative :dragutule,iubire,si cu pusy si hai la plaja etc..ca eu m-am saturat...cand i-a zis el asta..de fata cu me...ea m-a cerut la tel ..sa imi zica ca ea nu are nici o treaba cu el,,,ca sunt prieteni,ca asa zice la toata lumea dragutule etc..si ca ea e maritata..(nu mai e..a fost...are 29 ani..a fost maritata cu un arab si s-au despartit..ea e cam prostuta rau..lucreaza la un magazin de bijuteri ,chiar daca a terminat o facultate,nu stie nici o limba straina,cu calculatorul nu se descurca,sta si se uita cu mama ei in fiecare seara la OTV...ETC..).Cand a auzit ca eu sunt profesoara si ca stiu vreo patru lilmbi staine..ca stiu sa gatesc.iar ea deloc...va dati seama ce complexe a avut...Iubitu meu i-a zis ca e cam prostuta..dar asta nu e treaba mea...ca a ajuns la aproape 30 ani si e singura...de multa vreme.Am vb cu ea la tel,,chiar ea a insistat sa-mi zica ca nu are niimic cu el,ca sunt doar prieteni..numai ca m-a mintit din prima..mi-a zis ca e maritata..si nu mai e ..apoi i-am zis eu sa temrine chestiile astea ,sa nu sune ca diperata in fiecare zi..sa nu mai foloseasca apelative pt iubitu meu si am anuntat-o ca ne-am mutat iimpreuna si ca daca vrea sa invite pe cineva ...ne invita pe amandoi la plaja...inteleg ca au fost prieteni /dar acum mai incet cu astea ca el mai are si o iubita si doar nu e el singurul care sa poata iesi undeva...oricum am pus-o la punct..dar a inceut sa se razbune...iubitu i-a inceput lucrarea si ea a profitat de asta ca cica nu sstie ce sa-si cumpere si sa mearga impreuna cu el si fratele lui la cumparaturi...in fiecare zi...si nu cumpara nimic..maram nu gasea ce vroia ..iar cand gasea,,mergea fara bani la ea...aaaaaaa..si o ducea si pe mama ei..o baba..sensila care ia distonocalm de 5 ori pe zi...culmea e ca acum dupa ce nu mai sunt inscrieri pt titularizare...vrea si ea sa fie profesoara..de istorie..D-zeule....ce nebuna...vrea sa fie ca me....(sunt mandra ca ma invidiaza///sau sunt un model pt ea.Au inceput sa-i faca viata un calvar iubitului meu ,pt ca mama ei si cu ea..,vroiau sa lungeasca el lulcrarea vreo 2 saptamani..ca poate iese ceva intre ei.....si sa nu mai mearga nimeni cu iubitu...numai el singur sa munceasca...ioi....doua nebune..se dau si foarte credincioase ..incat il injura pe tatal ei mort....ca nu le-a fc vila si au numai un apartament...apoi se roaga si dau de poamana la tigani pt iertarea pacatelor.....apropo...in baie...si=a cumparat gresie neagra..si faianta albastru spalacit....cu rosturi negre peste tot....ce gusturi are...in rest toata casa.pe hol la intrare are gresie si faianta negre///ca sufletu lor..La sfarsitu lucrari iubutu le va spune cca stie ce au avut ele in plan....si va termina prietenia cu aia,numai ca abia acum cand a calcat in casa lor a vazut cat sunt de rele si razbunatoare pt ca nu se uita la ea,si are o iubita pe care o iubeste!mai sunt o groaza de lucruri de zis...ideea e ca e plina lumea de prefacuti..si de oameni care incearca prin a se da prieteni sa ajunga in patul tau......sau al iubitului..o zi buna...scz greselile de ortografie si punctuatie...numai ca am scris condusa de un impuls...sunt cam agitata...


1.Il plateste pentru serviciile prestate?
2.Stii patru limbi straine?Numele lor,te rog!

bl_de
Postat pe 9 Iulie 2009 14:07
degeaba esti profesoara.....ca tot ai creierul low;)!!!!!!!
maddy0606
Postat pe 23 Iulie 2009 22:47
1.impusc-o! dar ,bineinteles,glumesc...2.cred k depinde d el si d kt d mult t iubeste..dovedind asta tinand cont d linistea ta...din mom c vezi k ceva il deranjeaza p cel d lg tine...nu faci nimic..?nu trebuie dekt sa ''indepartezi'' ceva inutil...lasa k nu e barbatul sau singurul om kre s-o ajute..!s-o fak si singura,draga..! imi mentin ideea..fetelor,importante nu-s ispitele..ci modul in kre rectionezi la un prim impact cu ele..in rest..dragoste,spor si .Doamne ajuta1
luminita_i
Postat pe 23 Iulie 2009 23:31
Nu-i mai baga in seama pe toti, comentariile lor sunt deplasate. Concentreza-te pe problema ta. Incearca sa nu te mai certi cu iubitul tau pt. acea idioata. cauta si tu sa-i faci un program, sa mearga cu tine la cumparaturi sau sa mergi si tu cu el, mai ales la acele cumparaturi pe care le face cu EA. Nu te lasa pacalita de "cel cu cornite" pt. ca el e barbat si prin natura lor sunt in stare sa ne insele. Fii tare si cauta o solutie. Si sa stii ca nu o vei gasi pe forum. Tu te cunosti mai bine ca oricine si vei reusi sa rezolvi situatia. Bafta!
cristina_brindescu
Postat pe 24 Iulie 2009 10:01
lory....eu cred ce spui..stiu e nasol...insa se pare ca iubitul tau este cu capul pe umeri...nu tre sa iti faci griji....ma bucur ca esti o luptatoare...asa trebuie sa o pui la punct ...daca insista...bagai si una in freza...pare ca o vrajitoare...se pare oricum ca iubitului tau nu ai place de ea...insa fi cu ochii in patru p scorpie
cristiana_cris
Postat pe 24 Iulie 2009 10:55
Hei...,fetelor...are si ea nevoie de un fel de ajutor, de aceea a scris aici,incercati sa o intelegeti sa o sfatuiti...si sa luati lucrurile asa cum sunt.....
Lory24,...parerea mea e ca esti ...cam geloasa.Trebuie sa ai incredere in prietenul tau...daca ai inceput o relatie...sa nu te mai macine atatea amanunte(inclusiv aspectul legat de culoarea neagra a faiantei din baia ei si treaba cu distonocalmul)...Ai cam dat-o in barfa ...si forumistele sunt observatoare fine!Probabil ca n-o prea inghiti pe respectiva...dar nu asta e problema!Incercati sa o eliminati din viata voastra...ca probabil nu aveti nevoie de ea...pt a fi fericiti...si daca "iubitul" e de acord totul e OK!succes!
stmaria
Postat pe 28 Iulie 2009 14:02
Daca esti diplomata si nu mai lasi gelozia sa izbucneasca il indepartezi usor de "prietena".azi il iei la cumparaturi,maine te doare capul si in loc sa vorbeasca cu ea la telefon sa zicem il rogi sa-ti faca un masaj.Cu cat nu impui reguli cu atat e mai usor sa le aplici.

Postat pe 28 Iulie 2009 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu mai mare decat el 42 De la: marco918 31 Decembrie 2010 01:57
NE-AM CERTAT SI AM PLECAT 8 De la: cristiana84 17 August 2011 18:15
ce ma fac cu MAMA LUI??:((( 11 De la: Lorena26 12 August 2009 15:08
OARE FEMEIA SI BARBATUL SE VOR INTELEGE VREODATA? 9 De la: dyia 1 Ianuarie 2009 10:52
BANCURI DE SPUS 125 De la: kudikaroxi 26 Mai 2009 18:04