Setari Cookie-uri

ce inseamna o pauza intr`o relatie?

De la: bommbonikk, la data 2009-07-14 00:49:13
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-14 00:47:21du-te cu rolele prin parc,du-te la piscina..citeste-o carte?

asta fac deja..numai ca nu stiu daca ar mai trebui sau nu sa vorbesc cu el adica sa-l mai bag eu pe el in seama cum o faceam mai inainte..


Ufff..Bombonico,mi-e somn.
Nu mai vorbi cu el pentru ca el asta vrea.
Ti-a spus ca vrea o pauza pentru ca nu a avut curajul sa iti spuna ca vrea sa va despartiti.
Ce-o sa mai razi de intamplarile astea cand o sa mai cresti!!
mitura
Postat pe 14 Iulie 2009 00:53

Pai...depinde ! De ce te-a pus sa alegi intre pauza si despartire ? Mi se pare putin infantila propunerea lui ! Celmai bine sa sa vb cu el si sa lamuriti in ce stadiu al relatiei sunteti ! [/quote]
nu stiu parca nu as mai vorbi cu el.. poate ca e mai bine sa-o las asa..nu stiu c sa fac
bommbonikk
Postat pe 14 Iulie 2009 01:05
De la: bommbonikk, la data 2009-07-14 01:05:34
Pai...depinde ! De ce te-a pus sa alegi intre pauza si despartire ? Mi se pare putin infantila propunerea lui ! Celmai bine sa sa vb cu el si sa lamuriti in ce stadiu al relatiei sunteti !

nu stiu parca nu as mai vorbi cu el.. poate ca e mai bine sa-o las asa..nu stiu c sa fac [/quote]


Iti spun din proprie experienta ca pauza nu e ceva bun. Am cerut si eu pauza candva si....de fapt vroiam sa ma despart de el. Prietenul tau probabil vrea sa va despartiti, nu este multumit de relatie. Incearca sa il uiti...

Postat pe 14 Iulie 2009 01:07
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-14 00:53:50
De la: bommbonikk, la data 2009-07-14 00:49:13
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-14 00:47:21du-te cu rolele prin parc,du-te la piscina..citeste-o carte?

asta fac deja..numai ca nu stiu daca ar mai trebui sau nu sa vorbesc cu el adica sa-l mai bag eu pe el in seama cum o faceam mai inainte..


Ufff..Bombonico,mi-e somn.
Nu mai vorbi cu el pentru ca el asta vrea.
Ti-a spus ca vrea o pauza pentru ca nu a avut curajul sa iti spuna ca vrea sa va despartiti.
Ce-o sa mai razi de intamplarile astea cand o sa mai cresti!!

da..stiu..;)) deja imi amintesc catev alucruri din trecut de care ma amuz la fel..numai ca nimeni nu mi-a mai zis de pauza pana akum si de asta nu stiu eu c sa fac..
bommbonikk
Postat pe 14 Iulie 2009 01:07
De la: Lilith123, la data 2009-07-14 01:07:41
De la: bommbonikk, la data 2009-07-14 01:05:34
Pai...depinde ! De ce te-a pus sa alegi intre pauza si despartire ? Mi se pare putin infantila propunerea lui ! Celmai bine sa sa vb cu el si sa lamuriti in ce stadiu al relatiei sunteti !

nu stiu parca nu as mai vorbi cu el.. poate ca e mai bine sa-o las asa..nu stiu c sa fac



Iti spun din proprie experienta ca pauza nu e ceva bun. Am cerut si eu pauza candva si....de fapt vroiam sa ma despart de el. Prietenul tau probabil vrea sa va despartiti, nu este multumit de relatie. Incearca sa il uiti...[/quote]



pai uite asta nu inteleg de ce n`a zis direct despatire cand i-am zis eu sa facem ceva...mai ales daca e acelasi lucru dar spus altfel...
bommbonikk
Postat pe 14 Iulie 2009 01:13
Cred ca cel mai frumos ar fi sa te duci la el si sa-i spui: "Dragule, cred ca nu mai am nevoie de nicio pauza pentru a lua o hotarare... in privinta noastra. Ne despartim ACUM." Daca iti dau lacrimile.. fa in asa fel sa nu le vada...
Categoric.. pauza va insemna despartirea... macar nu mai prelungi agonia.
rashela
Postat pe 14 Iulie 2009 01:59
De la: bommbonikk, la data 2009-07-13 23:38:54Am doar 16 ani...Si ieri m-am certat cu prietenul meu...si m-a pus sa aleg intre o pauza ce dureaza pana la sfrasitul lunii sau o despartire completa...si eu am ales pauza..mai ales ca la sfarsitul lunii este si ziua mea...si tin foarte mult la el si am zis ca decat sa ne despartim mai bn mai astept inca un pic poate o sa ne impacam...Numai ca acum am o mare problema nu stiu ce inseamna o pauza...adica nu stiu la ce se refera...ce pot face eu in acest timp..sau ce face el..si nu am mai avut curajul sa-l intreb pe el..eram prea nelinistita si parca acum nu l-as intreba...de aceea v-as ruga pe voi sa-mi spuneti ce ar trebui sa cred si sa fac...

pauza::
1-nu ti-ai tras-o cu el
2-sa plictisit
3-a gasit pe alta
......
R_F
Postat pe 14 Iulie 2009 02:06

pauza::
1-nu ti-ai tras-o cu el
2-sa plictisit
3-a gasit pe alta
...... [/quote]


si daca nu e niciuna din astea..?
bommbonikk
Postat pe 14 Iulie 2009 02:10
De la: bommbonikk, la data 2009-07-14 01:13:56
De la: Lilith123, la data 2009-07-14 01:07:41
De la: bommbonikk, la data 2009-07-14 01:05:34
Pai...depinde ! De ce te-a pus sa alegi intre pauza si despartire ? Mi se pare putin infantila propunerea lui ! Celmai bine sa sa vb cu el si sa lamuriti in ce stadiu al relatiei sunteti !

nu stiu parca nu as mai vorbi cu el.. poate ca e mai bine sa-o las asa..nu stiu c sa fac



Iti spun din proprie experienta ca pauza nu e ceva bun. Am cerut si eu pauza candva si....de fapt vroiam sa ma despart de el. Prietenul tau probabil vrea sa va despartiti, nu este multumit de relatie. Incearca sa il uiti...




pai uite asta nu inteleg de ce n`a zis direct despatire cand i-am zis eu sa facem ceva...mai ales daca e acelasi lucru dar spus altfel... [/quote]


Pt ca unora li se pare mai usor sa zica ,,pauza'', in timpul pauzei partenerii se indeparteaza, iar in cele din urma se ajunge la despartire. Insa exista si exceptii, exista persoane care se apropie mai mult dupa o pauza, pt ca in acea pauza poti sa constientizezi cat de mult a insemnat celalalt pt tine.

Tu trebuie sa afli de unde si pana unde i-a venit ideea cu pauza pt a sti ce pasi trebuie sa urmezi. Daca nu vrei sa ii vorbesti, sa il intrebi de ce a luat aceasta decizie, poti sa faci o recapitulare a evenimentelor, vezi cum a fost in relatie in ultima vreme...


Postat pe 14 Iulie 2009 04:17
Mi-e greu sa cred ca o pauza reapropie partenerii (nu spun ca ar fi imposibil). Cand ceri o pauza e clar ca ceva nu mai functioneaza. Fie nu te mai simti implicat in relatie 100%, fie ochii tai au zarit altceva si vrei sa testezi, fie te simti sufocat, depasit de cursul pe care l-a luat relatia s.a.m.d. Intr-un cuvant nu e ok. Pauza nu inseamna rezolvarea problemei ci doar constientizarea si, eventual, amplificarea ei. Comunicarea ar fi solutia buna.. nicidecum pauza. Si cu cat e mai lunga. cu atat e moarte sigura.
rashela
Postat pe 14 Iulie 2009 04:58
De la: bommbonikk, la data 2009-07-13 23:38:54Am doar 16 ani...Si ieri m-am certat cu prietenul meu...si m-a pus sa aleg intre o pauza ce dureaza pana la sfrasitul lunii sau o despartire completa...si eu am ales pauza..mai ales ca la sfarsitul lunii este si ziua mea...si tin foarte mult la el si am zis ca decat sa ne despartim mai bn mai astept inca un pic poate o sa ne impacam...Numai ca acum am o mare problema nu stiu ce inseamna o pauza...adica nu stiu la ce se refera...ce pot face eu in acest timp..sau ce face el..si nu am mai avut curajul sa-l intreb pe el..eram prea nelinistita si parca acum nu l-as intreba...de aceea v-as ruga pe voi sa-mi spuneti ce ar trebui sa cred si sa fac...


Pauza insemna ca s-a dus totul pe apa sambetei si ciorba reincalzita nu mai are nici un gust.

Postat pe 14 Iulie 2009 13:55
eu cred ca nu a vrut sa te faca sa suferi prea mult deodata,asa ca a decis sa iti spuna de o pauza,dar de fapt inseamna o despartire un pic mai lenta...poate sa isi fi gasit pe alta,sau poate nu,dar un lucru e sigur nu vrea sa mai stea cu tine...imi pare rau,dar nu e cazul sa disperi caci ai toata viata innainte.asa ca succes si pe viitor,joac-te tu cu ei,nu ii lasa sa faca ce vor ei.daca nu le convine,"oftand altul la rand"dar de sigur si toate astea cu o limita.bafta
doareu85
Postat pe 17 Iulie 2009 00:11
Pauza! Adica: acum ne despartim si vedem noi ce mai facem dupa aia. Poate ne impacam,poate nu.
eka
Postat pe 17 Iulie 2009 16:21
Draga Bombonik,

vor fi multe si triste despartirile din viata ta, ai doar 16 ani asa ca nu dispera
nu trebuie sa te mariti cu el si nici sa te gindesti la viitor, mai ai pina vei fi MAMA, BUNICA, ETC...

ascult-o pe una mai mare si mai batrina....
barbatii sunt in general lasi, dar cind o relatie nu mai merge, nu e doar vina lor
probabil ca amindoi aveti ceva care nu va mai convine si probabil ca ati gasit o solutie temporara CA SA NU SPUNETI LA REVEDERE

din experienta iti spun ca nu exista PAUZA, exista ON si OFF in toate relatiile
si o data luata decizia e bine sa mergi pina la capat, oricit de mult doare, caci INTOARCEREA nu e o solutie, e doar o noua perioada de a te chinui singura si a gasi solutii absurdecare vor sfirsi la fel
RELATIILE UMANE sunt ca MASINA DE SCRIS, o data stricata, nu se mai repara....


in viata oamenii se intilnesc , se cupleaza si se despart, e ceva inevitabil
si crede-ma, e mai bine acum decit mai tirziu

in cazul vostru, incearca sa te obisnuiesti cu gindul ca RELATIA VOASTRA S/A TERMINAT si nu se termina lumea sau viata cu ea ! Nu o lua in tragic.... Viata e prea scurta sa facem tragedii din iubire

CIND NU MAI MERGE , oamenii, IAU O PAUZA.... dar nu inseamna nimic
o sa te maturizezi si o sa vezi lucrurile mai simplu, peste citiva ani

iesi cu prietenele la film, sau o masa in familie, pleaca in vacanta la mare cu gasca, si LASA/L pe prietenul tau

VEI INTILNI PE CINEVA MAI BUN , MAI COMPATIBIL, VA IESI SOARELE DIN NOU PE STRADA TA

Hai, fetita, fii tare si mergi mai departe, capul sus, esti tinara si frumoasa....
URMATORUL VA FI MAI BUN, si fara pauze....

te pup
anka77
Postat pe 22 Iulie 2009 04:52
La 16 ani, cand am dat o pauza unui baiat inseamna ca nu puteam sa ma hotarasc intre 2 baieti.
Nu aveam curajul sa ii spun gata la fostul si eram la inceput relatiei cu celalalt care si el statea dupa alta. Si uite asa jucam o hora :fostul dupa mine,eu dupa celalalt si el dupa alta si toti eram in standby.
Daca situatia ta se potriveste cu povestea mea e dureros e ca DUPA TINE NU STA NIMENI !
Gandeste-te

Sa fii iubita!
Shelly11
Postat pe 22 Iulie 2009 11:17
draga mea, ai doar 16 ani! ai toata viata in fata! nu merita sa te injosesti in fata unui barbat pt k iti simte slabiciunea si apoi face ce vrea din tine. si dc va impacati, cand are chef sa plece la alta sau sa fie liber sa faca ce vrea iti va da "pauza" again.sfatul meu e sa nu il mai cauti, sa il lasi in pace. dc chiar te iubeste...mai ales k urmeaza ziua ta, te va cauta el! asa macar iti dai seama de ceea ce simte el pt tine!dc n te mai cauta....mai bine sa se termine acu decat sa o lungesti cu el si tot la despartire ajungi doar k atunci vei suferi mai mult si poate va fi intr-un mod mai urat. respecta-te si nu lasa pe nimeni sa te controleze sau sa iti controleze viata si deciziile. meriti mai mult! multa bafta si tine-ne la curent....pupici
carmy_pop
Postat pe 22 Iulie 2009 18:34
nu tot timpu din pauza se ajunge la desprtire. ti`o spun din proprie experienta. pe noi pauza nea facut sa fim mai apropiati. chiar daca eram in pauza. vorbeam o data pe zi. (in timpul relatiei "normale" de vreo 3 si p messz.) a durat cam 1 saptamana. dupa care am discutat fata in fata si am ajuns la concluzia ca neam face rau daca am suferi. pauza am propuso aman2. in a 2=a luna de relatie. si uite ca akum avem 9:).deci. orice e posibil. parerea mea e ca ar trebui doar sa vbesti cu el
diidi
Postat pe 24 Iulie 2009 18:12
BOMBONICO ...... tu in adancul sufletului sti ca sa TERMINAT ,.....insa incerci sa te pacalesti singura ca NU .............. o PAUZA INSEAMNA CA SA TERMINAT DAR TE LASA SA TE OBISNUIESTI SINGURICA ....INTELEGI?.........AI 16 ANI O SA MAI IUBESTI AI SA VEZI........ASA CA DESCHIDE BINE OKI , INVATA CEVA DIN ASTA SI DATA VIITOARE DA TU O PAUZA DACA ESTE CAZUL.....TE PUP
ferero
Postat pe 31 Iulie 2009 15:46
o pauza nu inseamna neaparat despartire si am patiro la fel cu fostu meu tov am luat o mik pauza si dp neam impakt k si cum nu am fi fc nici o pauza si dk el tine la tn dp aceasta pauza se va intoarece la tn poate e confuz de sentimentele pe kre le are si cum sp ceilalti o pauza inseamna molte sau uneori inseamna despartire si iti sp hai sa luam o pauza k poate nu are curaj sati sp in fata k vrea sa va desp
kudika056574
Postat pe 2 August 2009 15:04
Vreau sa va spun ca de o luna de zile tot vreau sa scriu din nou..numai ca nu stiu de ce nu am facut acest lucru pana acum...am si vesti noi.. am terminat orice relatie cu fostul meu prieten cel cu pauza..am fost fata buna si am asteptat o perioada de timp dupa care i-am zis ca trebuie sa facem ceva, a auzit ji pana la urma am lasat totul cum era inainte...nimic nu s-a schimbat in acea perioada..si totu din cauza lui. Am aflat la cateva zile dupa ziua mea ca el era cu mai multe fete in acelasi timp. Am trecut peste toate astea pentru ca mai tarziu sa fiu cu un baiat pe care il cunosteam de 2 ani dezile si care era la curent cu toate noutatile despre cazul pauza sa`i spun asa...
bommbonikk
Postat pe 18 Septembrie 2009 23:43
A vrut sa te pregateasca pentru o despartire pe bune.
Maddy_moo
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am dubii 31 De la: kudika196009 11 August 2012 01:07
incepu bun...... 7 De la: roz5bule6lila7 29 Mai 2009 10:17
Ce intelegeti prin dovezi de iubire?? 6 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:57
Cum reusiti sa va reinventati relatia? 16 De la: simonycik 28 Septembrie 2009 12:17
Ma ameninta cu lucruri de care stie ca imi e frica... 9 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 20:30