Setari Cookie-uri

nu stiu cum sa ma despart de el...

sunt cu un tip de 2 ani si am aflat de curand ca m-a mintit in legatura cu unele lucruri referitoare la ocupatia lui. acum relatia nu prea mai merge, ne certam mereu din diferite motive. vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum sa o fac. voi ce credeti?
diamond_shadow
Postat pe 28 Iulie 2009 11:09
De la: diamond_shadow, la data 2009-07-28 11:09:28sunt cu un tip de 2 ani si am aflat de curand ca m-a mintit in legatura cu unele lucruri referitoare la ocupatia lui. acum relatia nu prea mai merge, ne certam mereu din diferite motive. vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum sa o fac. voi ce credeti?


simplu..........................sa ai o discutzie cu el in care sa-i expui toate motivele tale si sa-i si argumentezi de ce nu vrei sa mai continui relatzia cu el(parca as fi cheisii)
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 11:12
foarte simplu ii spui k sentimentele tale pt el nu sunt cele pe care le credeai si k e mai bine sa nu va mintiti singuri
next
bestiutza_relouded
Postat pe 28 Iulie 2009 11:12
poate ca nu ceea ce ii spui e problema ci cum o faci sau daca poti sa o faci...dupa 2 ani...nu e chiar asa usor...cred
damalina2008
Postat pe 28 Iulie 2009 11:20
poate ca asta e problema si la mine.... cred....
diamond_shadow
Postat pe 28 Iulie 2009 16:20
ii spui pa asa cum se spune simplu si la obiect...
yumy
Postat pe 28 Iulie 2009 16:22
Vorbeste cu el, spune-i motivele, fa-l sa inteleaga. Nu e greu
Prozac
Postat pe 28 Iulie 2009 16:24
dupa ce ca te-a mintit, tot tu iti faci griji?!
spune-i ca te desparti de el ca nu vrei sa te minta o viata..........clar nu e persoana care a vrut sa para........altfel nu ar fi mintit...........
...................................................................................................................................................................
noul look www.exposhop.ro
danatisianu
Postat pe 28 Iulie 2009 16:31
De la: danatisianu, la data 2009-07-28 16:31:02dupa ce ca te-a mintit, tot tu iti faci griji?!
spune-i ca te desparti de el ca nu vrei sa te minta o viata..........clar nu e persoana care a vrut sa para........altfel nu ar fi mintit...........
...................................................................................................................................................................
noul look www.exposhop.ro

ai dreptate... doar ca imi vine greu mie... a vrut sa para altfel... problema e ca eu de la inceput stiam cine e cu adevarat, si am asteptat atat sa imi zica si el.... adevarul e ca este si vina mea...
diamond_shadow
Postat pe 28 Iulie 2009 17:10
De la: diamond_shadow, la data 2009-07-28 17:10:31
De la: danatisianu, la data 2009-07-28 16:31:02dupa ce ca te-a mintit, tot tu iti faci griji?!
spune-i ca te desparti de el ca nu vrei sa te minta o viata..........clar nu e persoana care a vrut sa para........altfel nu ar fi mintit...........
...................................................................................................................................................................
noul look www.exposhop.ro

ai dreptate... doar ca imi vine greu mie... a vrut sa para altfel... problema e ca eu de la inceput stiam cine e cu adevarat, si am asteptat atat sa imi zica si el.... adevarul e ca este si vina mea...


si daca e si vina ta accepti sa te mai minta ?? reactioneaza....lasa-l si atat ...dak nu intelege zii adevaru ...
lilutza09
Postat pe 28 Iulie 2009 17:13
problema la tine nu este k nu stii cum sa o faci...problema la tine este k inca nu ti dai seama dak poti sa o faci!!dak inca ai sentimente profunde pt el eu zic sa l provoci la o discutie intre patru ochi..fa l sa ti spuna totul..absolut totul..dupa care debia at vei vedea dak mai poti continua!
analizeaza f bine situatia inainte sa faci acest pas..s ar putea sa iti para rau...dak recunoaste si dak il iubesti eu zic k nu merita sa te desparti de el!!
dar decizia finala o iei doar TU,eu doar mi am dat cu parerea!
MULTA BAFTA DRAGUTA!
partagas
Postat pe 28 Iulie 2009 19:42
spui ca vrei sa te desparti de el pt ca te-a mintit in legatura cu ocupatia lui. apoi spui ca tu stiai de la inceput cu ce se ocupa, dar ai asteptat sa iti spuna el. sa inteleg ca ai fost cu el doar ca sa astepti clipa in care te vei desparti de el ? nu te deranjeaza ocupatia lui, ca altfel nu ai mai fi fost cu el de la inceput, si nu te-a deranjat ca nu ti-a spus cu ce se ocupa timp de 2 ani, cat ati fost impreuna. apai, dc mama dracu vrei sa te descparti de el ?
presupunand ca esti doar comfuza, iti sugerez sa analizezi bine situatia si sa te gandesti bine daca vrei sa te desparti de el si daca intr-adevar vrei, da-ti seama care e adevaratul motiv.

p.s. ori esti comfuza, ori nebuna, ori n-am inteles eu prea bn ce ai vrut sa spui.
baiat_anonim
Postat pe 29 Iulie 2009 12:03
Eu sunt tare curioasa care e ocupatia lui,de ti-a ascuns-o??un om care sta 2 ani cu tine orice ar fi cred ca tot ar putea sa`ti spuna.Sau poate o lucra la SRI...
damalina2008
Postat pe 29 Iulie 2009 17:04
ok, o sa incerc sa raspund la 2 intrebari. in primul rand nu am stat cu el doar sa astept momentul despartirii si chiar il iubesc. in al doilea rand ocupatia lui nu era tocmai legala.... asta m-a deranjat cel mai mult si cu cat incerc sa ii explic ca nu e bine el spune ca se castiga multi bani, de parca banii ma intereseaza pe mine. acum am reusit in sfarsit sa il conving sa se lase... poate ca asta ma face sa raman langa el, speranta ca poate sub invelisul de dur este un om bun.eu stiu ca are un suflet mare dar cred ca sunt singura care stie asta... si vreau sa vada toti ca este un om bun...
diamond_shadow
Postat pe 29 Iulie 2009 21:50
De la: damalina2008, la data 2009-07-29 17:04:09Eu sunt tare curioasa care e ocupatia lui,de ti-a ascuns-o??un om care sta 2 ani cu tine orice ar fi cred ca tot ar putea sa`ti spuna.Sau poate o lucra la SRI...


nu cred ca cei de la SRI duc o viata secreta, cel putin nu fata de familiile lor... dar daca era vb de un film cu VanDame...
baiat_anonim
Postat pe 30 Iulie 2009 13:13
cand cineva spune ca tine la tine dar are secrete,e cazul sa-l lasi cu secretele lui sa nu ai alte surprize si mai si...chiar vrei sa ai surprize?
dalimi
Postat pe 30 Iulie 2009 13:19
De la: baiat_anonim, la data 2009-07-30 13:13:03
De la: damalina2008, la data 2009-07-29 17:04:09Eu sunt tare curioasa care e ocupatia lui,de ti-a ascuns-o??un om care sta 2 ani cu tine orice ar fi cred ca tot ar putea sa`ti spuna.Sau poate o lucra la SRI...


nu cred ca cei de la SRI duc o viata secreta, cel putin nu fata de familiile lor... dar daca era vb de un film cu VanDame...

nu este de la SRI desi as fi preferat decat ceea ce este...
diamond_shadow
Postat pe 30 Iulie 2009 17:19
De la: baiat_anonim, la data 2009-07-30 13:13:03
De la: damalina2008, la data 2009-07-29 17:04:09Eu sunt tare curioasa care e ocupatia lui,de ti-a ascuns-o??un om care sta 2 ani cu tine orice ar fi cred ca tot ar putea sa`ti spuna.Sau poate o lucra la SRI...


nu cred ca cei de la SRI duc o viata secreta, cel putin nu fata de familiile lor... dar daca era vb de un film cu VanDame...

nu nu astia de la SRI cred ca au secrete legate de ocupatie si in ceea ce priveste familia...nu`si compromit ei munca...
damalina2008
Postat pe 30 Iulie 2009 17:48
poate e ceva interlop etc etc...
felixcat
Postat pe 30 Iulie 2009 17:48
De la: felixcat, la data 2009-07-30 17:48:42poate e ceva interlop etc etc...

pai pe astia interlopi oricum ii shtie toata lumea si toata politia...deci nu avea de ce sa fie un secret .Oricum ideea e ca facea ceva ilegal,acum nu mai face si e totul bine...deci poti sa ramai cu el.Nu vad dc ai mai vrea sa te desparti...
damalina2008
Postat pe 30 Iulie 2009 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-a parasit iubita 1 De la: kudika404106 23 Mai 2011 13:44
despartire 10 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 19:46
Simt ca vreau sa ne impacam dar sunt prea orgolioasa! 10 De la: danut_lucian 13 Iunie 2009 11:52
Vreau o pauza 39 De la: rvnlv 13 Martie 2012 14:13
Confuzie.. 2 De la: 21 Aprilie 2015 07:23