Setari Cookie-uri

PANA UNDE POATE DUCE TICALOSIA UNEI FEMEI?

Se da una bucata barbat si una bucata femeie. Barbatul in cauza are o relatie cu femeia respectiva foarte putin timp. Ea pleaca foarte departe sustinand sus si tare ca revine in trei zile, evident minciuna, o minciuna care a tinut 1 an si jumatate timp in care respectivul barbat a trimis bani la cererile ei pline de: ma intorc acasa, mi-e rau nu mai pot ajuta-ma si inca mai continua dar de data aceasta fara rezultat.

Sincera sa fiu nu am vazut atata inconstienta , iresponsabilitate, lipsa de bun simt , ticalosie la maximum intr-o femeie, m-a socat si m-a revoltat in acelasi timp deoarece are in continuare un tupeu fantastic sa ceara bani.

Voi ce parere aveti? Astept pareri si de la barbati
alexia30
Postat pe 8 August 2009 12:31
Eu zic ca tupeul acestei femei a fost intretinut.
Daca acel barbat ar fi incetat sa ii mai dea bani, ea ar fi cerut dar la un moment dat tot s-ar fi oprit. Si nu s-ar fi ajuns la un an si ceva...
Barbatul respectiv tre sa puna piciorul in prag si sa zica HO... ca daca nu, femeia o sa profite in continuare
pisicuta_trista
Postat pe 8 August 2009 12:38
Daca el a pus botu,a fost foarte buna... Mai bine am lua si noi de invatat,decat sa ne plangem de mila.
kudika019386
Postat pe 8 August 2009 12:47
Mah....sunt trei chestii care nu o sa se termine niciodata.....apa,aerul si fraierul
andreea1976
Postat pe 8 August 2009 13:03
De un an de zile el refuza sa ii mai trimita bani si sa vorbeasca cu ea la telefon si ea suna si scrie intruna, injosindu-se in ultimul hal, cerand bani.
Ea este mereu bolnava, vrea acasa, moare, i s-a propus de familie si nu numai sa i se trimita bilet de avion dar a spus ca nu are nevoie ca vrea bani.
In continuare cere bani dar vorbeste singura.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 13:06
De la: alexia30, la data 2009-08-08 13:06:33De un an de zile el refuza sa ii mai trimita bani si sa vorbeasca cu ea la telefon si ea suna si scrie intruna, injosindu-se in ultimul hal, cerand bani.
Ea este mereu bolnava, vrea acasa, moare, i s-a propus de familie si nu numai sa i se trimita bilet de avion dar a spus ca nu are nevoie ca vrea bani.
In continuare cere bani dar vorbeste singura.
si el o mai crede?
andapui
Postat pe 8 August 2009 13:20
NU, demult, i-ar rupe capul.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 13:25
De la: alexia30, la data 2009-08-08 13:25:06NU, demult, i-ar rupe capul.

atunce e bine si mai ales daca nu da niciodata inapoi
andapui
Postat pe 8 August 2009 13:27
Pai nu da nici in momentul de fata inapoi, i se rupe de ea. Dar ea in continuare insista.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 13:30
sti cum se zice indiferenta doare cel mai tare platestei si u cu aceasi moneda ca daca o sa te lasi atuncea ea va face la fel
andapui
Postat pe 8 August 2009 13:32
In subconstient ma deranjeaza tupeista asta, dar nu o bag in seama, o las sa ii scrie pana crapa.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 13:36
De la: alexia30, la data 2009-08-08 13:36:46In subconstient ma deranjeaza tupeista asta, dar nu o bag in seama, o las sa ii scrie pana crapa.

asa sa faci ca nu merita
andapui
Postat pe 8 August 2009 13:40
Pai, iti dai seama, ca nu stau eu sa imi cheltui 45 cnti pe un sms ca sa fac ce? O las sa ceara pana crapa ca oricum el nu o baga in seama.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 14:51
Topicul trebuia denumit :Pana unde poate duce prostia unui barbat pentru ca femeia daca a vazut ca are de unde mulge continua sa incerce

iris_4_ever
Postat pe 8 August 2009 16:50
el cine este?si tu cine esti?....ceva imi scapa....
Mela
Postat pe 8 August 2009 17:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-08 16:50:44Topicul trebuia denumit :Pana unde poate duce prostia unui barbat pentru ca femeia daca a vazut ca are de unde mulge continua sa incerce



Ete si tu acum daca un barbat e prea bun e cotat prost, daca isi bate joc e porc

Stii care e vina noastra? catalogam barbatii in functie de cat beau, cum ne bat si cat inseala. Aia sunt intr-adevar BARBATI.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 17:38
De la: Mela, la data 2009-08-08 17:22:17el cine este?si tu cine esti?....ceva imi scapa....

pai ea e prietena lu acel baiat care sponsoria fata aceaia micuta si neajutorata
bestiutza_relouded
Postat pe 8 August 2009 17:40
De la: alexia30, la data 2009-08-08 17:38:11
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-08 16:50:44Topicul trebuia denumit :Pana unde poate duce prostia unui barbat pentru ca femeia daca a vazut ca are de unde mulge continua sa incerce



Ete si tu acum daca un barbat e prea bun e cotat prost, daca isi bate joc e porc

Stii care e vina noastra? catalogam barbatii in functie de cat beau, cum ne bat si cat inseala. Aia sunt intr-adevar BARBATI.

nu generaliza
nu toate gandim ca tine
bestiutza_relouded
Postat pe 8 August 2009 17:41
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-08 17:40:00
De la: Mela, la data 2009-08-08 17:22:17el cine este?si tu cine esti?....ceva imi scapa....

pai ea e prietena lu acel baiat care sponsoria fata aceaia micuta si neajutorata


Exact
alexia30
Postat pe 8 August 2009 17:42
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-08 17:41:35
De la: alexia30, la data 2009-08-08 17:38:11
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-08 16:50:44Topicul trebuia denumit :Pana unde poate duce prostia unui barbat pentru ca femeia daca a vazut ca are de unde mulge continua sa incerce



Ete si tu acum daca un barbat e prea bun e cotat prost, daca isi bate joc e porc

Stii care e vina noastra? catalogam barbatii in functie de cat beau, cum ne bat si cat inseala. Aia sunt intr-adevar BARBATI.

nu generaliza
nu toate gandim ca tine


Pai din cauza asta nu suntem capabile sa vedem barbatii adevarati
alexia30
Postat pe 8 August 2009 17:45
De la: alexia30, la data 2009-08-08 17:45:40
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-08-08 17:41:35
De la: alexia30, la data 2009-08-08 17:38:11
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-08 16:50:44Topicul trebuia denumit :Pana unde poate duce prostia unui barbat pentru ca femeia daca a vazut ca are de unde mulge continua sa incerce



Ete si tu acum daca un barbat e prea bun e cotat prost, daca isi bate joc e porc

Stii care e vina noastra? catalogam barbatii in functie de cat beau, cum ne bat si cat inseala. Aia sunt intr-adevar BARBATI.

nu generaliza
nu toate gandim ca tine


Pai din cauza asta nu suntem capabile sa vedem barbatii adevarati

adica
bestiutza_relouded
Postat pe 8 August 2009 17:50
Pentru ca cei buni sunt luati de prosti.
alexia30
Postat pe 8 August 2009 17:54
Tu esti mama sau sotia acestui baiat?
kudika019386
Postat pe 8 August 2009 18:54
De la: alexia30, la data 2009-08-08 17:38:11
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-08 16:50:44Topicul trebuia denumit :Pana unde poate duce prostia unui barbat pentru ca femeia daca a vazut ca are de unde mulge continua sa incerce



Ete si tu acum daca un barbat e prea bun e cotat prost, daca isi bate joc e porc

Stii care e vina noastra? catalogam barbatii in functie de cat beau, cum ne bat si cat inseala. Aia sunt intr-adevar BARBATI.


Io-te si eu acum de unde am tras asa concluzie , in general ma abtin de la a trage concluzii pripite dar in condtiile in care tu spui :

De la: alexia30, la data 2009-08-08 12:31:27. Ea pleaca foarte departe sustinand sus si tare ca revine in trei zile, evident minciuna, o minciuna care a tinut 1 an si jumatate timp in care respectivul barbat a trimis bani la cererile ei pline de: ma intorc acasa, mi-e rau nu mai pot ajuta-ma si inca mai continua dar de data aceasta fara rezultat.


Sau vrei sa te laud ca ai langa tine un om cu suflet mare care si-a ajutat prietena/iubita timp de un an jumate ca prostul ?

Imi pare rau dar ....imi sustin opinia !

Daca vrei sa scapati de mesajele fetei scriei un mesaj in care ii spui sa-si caute un alt fraier ca asta e deja luat si nu are sens sa mai cheltuie banutii care nu-i are pe alte sms-uri
iris_4_ever
Postat pe 8 August 2009 22:31
Banii sunt ceruti doar prin sms? Banuiesc ca nu trimite scrisori clasice, prin posta.
Un an jumate de sms-uri.. si tu spui ca ea e ticaloasa? Si el.. doar un baiat bun?
Si ce usor rezolvi asmenea probleme DACA VREI cu adevarat...
rashela
Postat pe 9 August 2009 01:14
E foarte usor sa judecam noi ca femei pentru ca din punctul nostru de vedere numai barbatii sunt de vina, noi suntem niste nevinovate, da da cum sa nu.
alexia30
Postat pe 9 August 2009 11:12
Pai, draga alexia.. mergand pana la absurd.. care ar fi vina acestei femei? Ca cere bani si i se dau? Ca spune minciuni si este crezuta? E posibil sa fi fost bolnava, e posibil sa fi avut o perioada cand avea nevoie urgenta de ajutor... E posibil ca acum sa minta cu nerusinare. Cam asta e vina ei...?
Dincolo ce avem? Un cuplu in care el nu reuseste sa se rupa de trecut.. si care alimeneteaza orice cerere venita din partea fostei.
Spune-mi ce ai face tu daca fostul ti-ar cere timp de un an de zile sa-i trimiti bani... in conditiile in care SE PRESUPUNE ca nu mai simti nimic pentru el ci doar pentru noua pereche.
rashela
Postat pe 9 August 2009 18:51
De la: alexia30, la data 2009-08-09 11:12:10E foarte usor sa judecam noi ca femei pentru ca din punctul nostru de vedere numai barbatii sunt de vina, noi suntem niste nevinovate, da da cum sa nu.


Ai tendinta sa generalizezi si nu vad rostul pentru ca tu esti cea care a expus o problema reala pe baza careia se discuta aici.
Daca te refereai la modul general intelegeam de ce incerci sa ne incadrezi pe toate in aceasi categorie de femei nevinovate dar aici nu e cazul .

Nu a zis nimeni ca BARBATII sunt de vina ci ca barbatul tau a procedat gresit alimentand financiar o persoana care profita de ,,bunatatea'' lui .

iris_4_ever
Postat pe 9 August 2009 19:16
De la: rashela, la data 2009-08-09 18:51:11Pai, draga alexia.. mergand pana la absurd.. care ar fi vina acestei femei? Ca cere bani si i se dau? Ca spune minciuni si este crezuta? E posibil sa fi fost bolnava, e posibil sa fi avut o perioada cand avea nevoie urgenta de ajutor... E posibil ca acum sa minta cu nerusinare. Cam asta e vina ei...?
Dincolo ce avem? Un cuplu in care el nu reuseste sa se rupa de trecut.. si care alimeneteaza orice cerere venita din partea fostei.
Spune-mi ce ai face tu daca fostul ti-ar cere timp de un an de zile sa-i trimiti bani... in conditiile in care SE PRESUPUNE ca nu mai simti nimic pentru el ci doar pentru noua pereche.


Am omis sa dau un detaliu destul d eimportant, zic eu: eu sunt impreuna cu el de numai doua luni.
Toata chestia asta cu trimisul banilor sa intampla cu mult timp inainte, el nu ii mai trimite bani de anul trecut fapt confirmat si de mama lui. Tipa continua sa ii trimita mesaje cu un tupeu fantastic. Si azi a trimis sms la care el a facut o micutza criza de nervi si a aruncat cartela din telefon.

Normal ar fi ca aceasta problema pe mine sa nu ma intereseze in cazul in care eu nu as fi stat cu el, dar eu stau cu el si vad tot ce se intampla.

Tipa are 40 ani , dar o minte de 20, pur si simplu nu vrea sa inteleaga ca ea pentru el nu mai exista si ca nu ii va mai da bani.

Ce as face eu? In nici un caz nu i-as trimite bani pana nu imi confirma clar de ce si pentru ce si nu asa de mult timp. De fapt cred ca nu as trimite deloc.

alexia30
Postat pe 9 August 2009 22:05
De la: alexia30, la data 2009-08-09 22:05:57
De la: rashela, la data 2009-08-09 18:51:11Pai, draga alexia.. mergand pana la absurd.. care ar fi vina acestei femei? Ca cere bani si i se dau? Ca spune minciuni si este crezuta? E posibil sa fi fost bolnava, e posibil sa fi avut o perioada cand avea nevoie urgenta de ajutor... E posibil ca acum sa minta cu nerusinare. Cam asta e vina ei...?
Dincolo ce avem? Un cuplu in care el nu reuseste sa se rupa de trecut.. si care alimeneteaza orice cerere venita din partea fostei.
Spune-mi ce ai face tu daca fostul ti-ar cere timp de un an de zile sa-i trimiti bani... in conditiile in care SE PRESUPUNE ca nu mai simti nimic pentru el ci doar pentru noua pereche.


Am omis sa dau un detaliu destul d eimportant, zic eu: eu sunt impreuna cu el de numai doua luni.
Toata chestia asta cu trimisul banilor sa intampla cu mult timp inainte, el nu ii mai trimite bani de anul trecut fapt confirmat si de mama lui. Tipa continua sa ii trimita mesaje cu un tupeu fantastic. Si azi a trimis sms la care el a facut o micutza criza de nervi si a aruncat cartela din telefon.

Normal ar fi ca aceasta problema pe mine sa nu ma intereseze in cazul in care eu nu as fi stat cu el, dar eu stau cu el si vad tot ce se intampla.

Tipa are 40 ani , dar o minte de 20, pur si simplu nu vrea sa inteleaga ca ea pentru el nu mai exista si ca nu ii va mai da bani.

Ce as face eu? In nici un caz nu i-as trimite bani pana nu imi confirma clar de ce si pentru ce si nu asa de mult timp. De fapt cred ca nu as trimite deloc.

pai vezi ?daca a aruncat cartela se termina cu mesajele! dar ma indoiesc ca o va arunca.........iar tu esti o naiva si crezi istoriile lui!
FRANNNCE
Postat pe 9 August 2009 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
virginitatea 15 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 13:38
help me :( 10 De la: anageo25 4 Octombrie 2011 17:48
parul 2 De la: kudika311399_silvia 12 Noiembrie 2010 16:38
strigat de ajutor!! 18 De la: kudika_13773 13 August 2012 10:10
m`a inselat.....oare sa`l insel si eu? 26 De la: papusik_bad 2 Iulie 2009 22:34