Setari Cookie-uri

Care e sensul vietii? De ce fugim...si spre ce ne indreptam?!

De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...
cantafabule
Postat pe 10 August 2009 14:03
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...


Da,ai dreptate...si apa calda nu o mai putem reinventa,la fel si roata...ce mahnire si deznadejde...!!!
bl_de
Postat pe 10 August 2009 14:55
De la: bl_de, la data 2009-08-10 14:55:50
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...


Da,ai dreptate...si apa calda nu o mai putem reinventa,la fel si roata...ce mahnire si deznadejde...!!!


ce bine ca am dat de tine .......................imi faci si mie un rezumat?
anybody
Postat pe 10 August 2009 14:57
De la: anybody, la data 2009-08-10 14:57:09
De la: bl_de, la data 2009-08-10 14:55:50
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...


Da,ai dreptate...si apa calda nu o mai putem reinventa,la fel si roata...ce mahnire si deznadejde...!!!


ce bine ca am dat de tine .......................imi faci si mie un rezumat?


Tipa vrea o lama si o cameara de baie cu gresie si faiantza sa fie usor de strans si sa nu faca mizerie prea multa cand se zbate! Doamne iart-o,dar pune-i macar Tokyo Hotel
bl_de
Postat pe 10 August 2009 15:04
De-a dreptul amuzant! Aveti o maturitate demna de invidiat! Dar defapt..oamneii cu IQ mai mic de 50 nu-si pun vreodata intrebari existentiale..pt ca existenta lor e simpla...nu fac nimic important in viata niciodata. si daca mai au ocazia sa vada pe cineva care pricepe ca viata e mai mult decat berea zilnica, sau slujba de rahat, copilul care-ti cere masini de lux la 18 ani si vrea numai haine de firma pt ca tot prietenii lui au, fac misto de el...pt ca atat stiu ei...sa judece!

Faza cu "lama"...acestea nu sunt ganduri sinucigase, nici depresie, doar o nedumerire de descoperii sensul lucrurilor cand TOTI suntem manipulati de granzii planetei...cum poti FACE O DIFERENTA IN LUME..DAR VOI TOT CE STITI E SA BETI BERE LA IARBA VERDE SI SA ARUNCETI FLACOANELE IN IARBA UNDESA NU SE VADA CHIAR DACA E COSUL DE GUNOI LA 5 METRI..., SI SA VA INDOPATI DE MICI SI SA ASCULTATI MANELE.

NU SUNT EMO...SUNT METAL...DAR VOI NICI ASA NU ATI PRICEPE DIFERENTA!
daca nu aveti nimic inteligent de zis..mai bine nu ziceti nimic!
cantafabule
Postat pe 10 August 2009 21:08
Sensul vietii?
Sa o traiesti cat mai frumos si sa te bucuri de ea zilnic.Fiindca viata e frumoasa, de cele mai multe ori.
Cand eram de varsta ta imi puneam si eu aceleasi intrebari si, tin minte ca intr o noapte am visat MARELE ADEVAR adica sensul a tot si toate si stiu senzatia din vis....era o senzatie de implinire si fericire...
Dar cand m am trezit uitasem despre ce era vorba si oricat m am chinuit nu am reusit sa imi aduc aminte...
Acum la 36 de ani as spune ca sensul vietii, unul dintre ele, este sa dai viata si sa ocrotesti viata.
Batranii spuneau: sa sadesti un pom, sa faci o casa , sa cresti un copil...
kudika023365
Postat pe 10 August 2009 21:40
Cred ca atunci cand am scris acest topic, la un astfel de raspuns ma asteptam , voiam sa aud cum gandeste o persoana multumita de viata.

pt persoanele care si-au gasit sensul vietii, care au reusit sa treaca peste mizeriile cotidiene, sa gaseasca liniste in atata galagie...
cantafabule
Postat pe 10 August 2009 22:53
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 21:08:48De-a dreptul amuzant! Aveti o maturitate demna de invidiat! Dar defapt..oamneii cu IQ mai mic de 50 nu-si pun vreodata intrebari existentiale..pt ca existenta lor e simpla...nu fac nimic important in viata niciodata. si daca mai au ocazia sa vada pe cineva care pricepe ca viata e mai mult decat berea zilnica, sau slujba de rahat, copilul care-ti cere masini de lux la 18 ani si vrea numai haine de firma pt ca tot prietenii lui au, fac misto de el...pt ca atat stiu ei...sa judece!

Faza cu "lama"...acestea nu sunt ganduri sinucigase, nici depresie, doar o nedumerire de descoperii sensul lucrurilor cand TOTI suntem manipulati de granzii planetei...cum poti FACE O DIFERENTA IN LUME..DAR VOI TOT CE STITI E SA BETI BERE LA IARBA VERDE SI SA ARUNCETI FLACOANELE IN IARBA UNDESA NU SE VADA CHIAR DACA E COSUL DE GUNOI LA 5 METRI..., SI SA VA INDOPATI DE MICI SI SA ASCULTATI MANELE.

NU SUNT EMO...SUNT METAL...DAR VOI NICI ASA NU ATI PRICEPE DIFERENTA!
daca nu aveti nimic inteligent de zis..mai bine nu ziceti nimic!


Pasarica neinteleasa si profunda,de unde stii tu ca eu ascult manele si beau bere la iarba verde?Ai fi surprinsa sa vezi cum sunt si cat de profund gandesc ,dar nu o fac de ochii lumii scriind pe forum.Tine de valoarea intrinseca a fiecaruia.Crede-ma ca,desi te-am luat mai la misto,am nimerit un dram de adevar...iar tu ai fost mult pe alaturi cu berea si manelele tale!Have a good life!!!
bl_de
Postat pe 11 August 2009 08:43
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...

asa si?!
nimic nou sub soare!
redline
Postat pe 11 August 2009 08:54
De la: redline, la data 2009-08-11 08:54:13
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...

asa si?!
nimic nou sub soare!


Buna Red,asa e...nimic nou sub soare...dar unii vor sa para mai altfel! Se gandesc mereu la "inaltimile de nepatruns ale Inaltului" ,se gandesc la cum ar fi Lumea daca ....samd!E dreptul lor,numai sa spuna ceva,nu doar filozofii ieftine!
bl_de
Postat pe 11 August 2009 09:00
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 21:08:48De-a dreptul amuzant! Aveti o maturitate demna de invidiat! Dar defapt..oamneii cu IQ mai mic de 50 nu-si pun vreodata intrebari existentiale..pt ca existenta lor e simpla...nu fac nimic important in viata niciodata. si daca mai au ocazia sa vada pe cineva care pricepe ca viata e mai mult decat berea zilnica, sau slujba de rahat, copilul care-ti cere masini de lux la 18 ani si vrea numai haine de firma pt ca tot prietenii lui au, fac misto de el...pt ca atat stiu ei...sa judece!

Faza cu "lama"...acestea nu sunt ganduri sinucigase, nici depresie, doar o nedumerire de descoperii sensul lucrurilor cand TOTI suntem manipulati de granzii planetei...cum poti FACE O DIFERENTA IN LUME..DAR VOI TOT CE STITI E SA BETI BERE LA IARBA VERDE SI SA ARUNCETI FLACOANELE IN IARBA UNDESA NU SE VADA CHIAR DACA E COSUL DE GUNOI LA 5 METRI..., SI SA VA INDOPATI DE MICI SI SA ASCULTATI MANELE.

NU SUNT EMO...SUNT METAL...DAR VOI NICI ASA NU ATI PRICEPE DIFERENTA!
daca nu aveti nimic inteligent de zis..mai bine nu ziceti nimic!


doamne ..cata inteligenta..cata stralucire...cat bun simt!...dar destul am vb despre mine..spune-mi ceva si despre tine!

auzi pisi crezi ca daca deschizi un topic in care vrei sa pari inteligenta...caci crede-ma nu esti..doar vrei sa pari! ii bagi pe toti in aceeasi oala?
aaa si noi cand mergem la padure ascultam mozart!

si a avea simtul umorului este o calitate..dar este mai greu pt tine sa pricepi...si de ce crezi ca IQ-ul tau este mai mare cu atat te pierzi in cuvinte si cu atat nu intelegi o gluma!hai emou mic ce esti cautati lama linistita...NOBODY LOVE'S YOU!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:03
De la: bl_de, la data 2009-08-11 09:00:01
De la: redline, la data 2009-08-11 08:54:13
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...

asa si?!
nimic nou sub soare!


Buna Red,asa e...nimic nou sub soare...dar unii vor sa para mai altfel! Se gandesc mereu la "inaltimile de nepatruns ale Inaltului" ,se gandesc la cum ar fi Lumea daca ....samd!E dreptul lor,numai sa spuna ceva,nu doar filozofii ieftine!

neatza!
domle ce mai vor unii sa para inteligenti!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:05
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 21:08:48
NU SUNT EMO...SUNT METAL...!


metaloemo!!?


era o melodie a lu' angela similea:
nu e birja nici tramvai
da' ma poarta in zbor mai repede ca gaaanduuuu'!
geo_x
Postat pe 11 August 2009 09:08
[quote name='cristina_sava' date='2009-08-10 14:03:De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...
[/quote]

Totul tine de conceptia fiecaruia despre viata ! Uite eu de ex nu imi pun astfel de intrebari pt ca viata e scurta, timpul trece repede si incerc sa ma simt ca la clasa business trecand prin viata !
Fii mai optimista ! ;)

Postat pe 11 August 2009 09:19
Sa sti ca am o viata extraordinara, am un iubit cu care sunt de 4 ani si urmeaza sa ne casatorim, in pofida varstei noastre fragede avem deja un apartament al nostru,2 masini( parinti nu au avut decat o contributie infima) am tot ce imi doresc, sunt studenta si lucrez in domeniul contabilitati... asa ca sa va faceti o impresie, sunt departe de viata unui EMO!

Domnul meu...imi cer scuze pt partea cu manele si berea, dar si asa nu am o parere prea buna despre barbatii de peste 30 de ani care citeaza din melodii de la parazitii. eu ascultam asa ceva la 16 ani, si in ceea ce priveste partea cu forumul...sincer..este o parere pesonala, dar cred ca singurul motiv pt care un barbat se inscrie pe un site dedicat femeilor , si posteaza pe forum ca sa atraga si el atentia, este acela de a face impresie doamnelor , mai cunsoc astfel de cazuri.

Stiu ca este greu, dar va recomand ca sa cititi tot ce scrie cineva pe forum, nu doar inceputul si sfarsitul! NU judecati inainte de a cunoaste..pt ca ati vazut cat e de naplacut atunci cand si eu v-am facut manelist!, chiar daca nu a fost adevarat!

Sa aveti o zi perfecta!

cantafabule
Postat pe 11 August 2009 09:20
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 21:08:48
NU SUNT EMO...SUNT METAL...DAR VOI NICI ASA NU ATI PRICEPE DIFERENTA!


da ia vezi cat de corect este ceea ce ai scris tu aici!mai asta cu IQ crescut!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:21
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:20:50 Sa sti ca am o viata extraordinara, am un iubit cu care sunt de 4 ani si urmeaza sa ne casatorim, in pofida varstei noastre fragede avem deja un apartament al nostru,2 masini( parinti nu au avut decat o contributie infima) am tot ce imi doresc, sunt studenta si lucrez in domeniul contabilitati... asa ca sa va faceti o impresie, sunt departe de viata unui EMO!


si pt ca ai toate astea vrei cumva vreo medalie? sau voiai sa te lauzi ca nu pricep!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:21
De ce n-a fost deschis subiectul asta aseara? Ca aveam un chef de caterinca... Acuma doar citesc si ma imprastiu de ras. Da' musai sa zic ce-mi trece prin minte ca ma manca deshtele, vorba unui prieten...
Cristina draga, daca pentru tine a avea o casa, doua masini si planuri de casatorie inseamna descoperirea sensului vietii, eu zic sa te duci sa te impusti. Sau sa-ti tai venele, whatever...
Lucia38
Postat pe 11 August 2009 09:25
De la: redline, la data 2009-08-11 09:21:17
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:20:50 Sa sti ca am o viata extraordinara, am un iubit cu care sunt de 4 ani si urmeaza sa ne casatorim, in pofida varstei noastre fragede avem deja un apartament al nostru,2 masini( parinti nu au avut decat o contributie infima) am tot ce imi doresc, sunt studenta si lucrez in domeniul contabilitati... asa ca sa va faceti o impresie, sunt departe de viata unui EMO!


si pt ca ai toate astea vrei cumva vreo medalie? sau voiai sa te lauzi ca nu pricep!


mai era cineva p-aci care se lauda ca la 19 ani are doua facultati, jeep la scara si vreo nustiu cate firme producatoare de bani!
vezi, o viata implinita!!
geo_x
Postat pe 11 August 2009 09:26
De la: geo_x, la data 2009-08-11 09:26:52
De la: redline, la data 2009-08-11 09:21:17
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:20:50 Sa sti ca am o viata extraordinara, am un iubit cu care sunt de 4 ani si urmeaza sa ne casatorim, in pofida varstei noastre fragede avem deja un apartament al nostru,2 masini( parinti nu au avut decat o contributie infima) am tot ce imi doresc, sunt studenta si lucrez in domeniul contabilitati... asa ca sa va faceti o impresie, sunt departe de viata unui EMO!


si pt ca ai toate astea vrei cumva vreo medalie? sau voiai sa te lauzi ca nu pricep!


mai era cineva p-aci care se lauda ca la 19 ani are doua facultati, jeep la scara si vreo nustiu cate firme producatoare de bani!
vezi, o viata implinita!!


da da si marmota....
redline
Postat pe 11 August 2009 09:29
Intradevar! ma orbesti de atat bun simt si inteligenta cata ai!
Sa sti ca s-au inventat teste IQ, si sa sti ca eu chiar am facut cateva !..suna socant?
Cat despre umor , am umor, eu consider carcoteriile expirate, e mai usor sa faci haz de cineva decat sa scoti ceva cu bun simt pe gura! Dar de fapt..nici nu stiu la ce trebuia sa ma astept din partea utilizatorilor acestui site, probabil ca as fi cautat putina compasiune si maturitate, imi pare rau ca am deschis tema de discutie, nu am aflat nimic nou si interesant..se pare ca nu stiti discuta nimic altceva decat baliverne zilnice lipsite de importanta...

Imi cer scuze pt ca am deschis topicul...in fine, ce nu te omoara te face mai puternic. Macar am invata ceva din toata mizeria asta!
cantafabule
Postat pe 11 August 2009 09:34
De la: Lucia38, la data 2009-08-11 09:25:44De ce n-a fost deschis subiectul asta aseara? Ca aveam un chef de caterinca... Acuma doar citesc si ma imprastiu de ras. Da' musai sa zic ce-mi trece prin minte ca ma manca deshtele, vorba unui prieten...
Cristina draga, daca pentru tine a avea o casa, doua masini si planuri de casatorie inseamna descoperirea sensului vietii, eu zic sa te duci sa te impusti. Sau sa-ti tai venele, whatever...


ai dreptate Lucia.................cat de mici si neamplinitzi suntem noi ceilaltzi care ne dorim si altceva de la viatza decat o casa vreo nus cate masini ..........................pfuaiiiiiiiiiiii ce ciuda imi este ca nu mi-am dat seama ca de atata amar de timp mi-am descoperit sensul vietzii iar eu in loc sa fiu multzumita nemernica de mine vrea si mai mult
anybody
Postat pe 11 August 2009 09:36
NU am stat ca alti prin disciteci si baruri! si nu am zis ca am facultatea terminata!
cantafabule
Postat pe 11 August 2009 09:36
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:34:12 Intradevar! ma orbesti de atat bun simt si inteligenta cata ai!
Sa sti ca s-au inventat teste IQ, si sa sti ca eu chiar am facut cateva !..suna socant?
Cat despre umor , am umor, eu consider carcoteriile expirate, e mai usor sa faci haz de cineva decat sa scoti ceva cu bun simt pe gura! Dar de fapt..nici nu stiu la ce trebuia sa ma astept din partea utilizatorilor acestui site, probabil ca as fi cautat putina compasiune si maturitate, imi pare rau ca am deschis tema de discutie, nu am aflat nimic nou si interesant..se pare ca nu stiti discuta nimic altceva decat baliverne zilnice lipsite de importanta...

Imi cer scuze pt ca am deschis topicul...in fine, ce nu te omoara te face mai puternic. Macar am invata ceva din toata mizeria asta!


asa-i ai dreptate!
ia mergi cauta cartea de romana in special aia de gramatica si invata sa scrii corect si apoi mai vb!

mai "sti" ..hai sa vb despre gramatica daca vrei!
ai pretentia sa vb despre lucruri profunde si sa te dai hinteligenta dar la gramatica esti varza cu V mare!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:37
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:36:53NU am stat ca alti prin disciteci si baruri! si nu am zis ca am facultatea terminata!


nu mai zice ca esti si scolita ca, o sa rada si curcile de tine! mergi pe burta!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:38
Ca sa vezi unde dai si unde crapa..ce zic eu si ce se intelege!?
cantafabule
Postat pe 11 August 2009 09:41
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:34:12 Intradevar! ma orbesti de atat bun simt si inteligenta cata ai!
Sa sti ca s-au inventat teste IQ, si sa sti ca eu chiar am facut cateva !..suna socant?
Cat despre umor , am umor, eu consider carcoteriile expirate, e mai usor sa faci haz de cineva decat sa scoti ceva cu bun simt pe gura! Dar de fapt..nici nu stiu la ce trebuia sa ma astept din partea utilizatorilor acestui site, probabil ca as fi cautat putina compasiune si maturitate, imi pare rau ca am deschis tema de discutie, nu am aflat nimic nou si interesant..se pare ca nu stiti discuta nimic altceva decat baliverne zilnice lipsite de importanta...

Imi cer scuze pt ca am deschis topicul...in fine, ce nu te omoara te face mai puternic. Macar am invata ceva din toata mizeria asta!



fara sa vrei, ai dat definitia sensului vietii!
geo_x
Postat pe 11 August 2009 09:42
Ok ,am inteles...hai ca va las in pace sa faceti ce va place voua mai mult...caterinca...vad ca doar atata stiti
cantafabule
Postat pe 11 August 2009 09:45
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:45:05Ok ,am inteles...hai ca va las in pace sa faceti ce va place voua mai mult...caterinca...vad ca doar atata stiti


caterinca?! asa se numeste cand cineva iti atrage atentia ca nu stii sa scrii corect in limba romana?!
redline
Postat pe 11 August 2009 09:48
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:45:05Ok ,am inteles...hai ca va las in pace sa faceti ce va place voua mai mult...caterinca...vad ca doar atata stiti


DA facem caterinca pentru ca ne-am saturat de cei ca voi..........................o sa-ti explic ce vreau sa spun prin "cei ca voi"venitzi aici pe forum nu avetzi nicio o zi si incepetzi sa postatzi aiurea nici macar nu incercatzi sa cititzi sa va facetzi o idee despre ce se intampla pe forum deja imi vine sa vars cand va aud pe totzi cu aceeasi fraza plina de inteligentza "va las in pace sa facetzi caterinca.........caterinca voastra ieftina"nici macar nu va datzi seama ca va jicnitzi singuri spunand asta..................da facem caterinca ieftina cu oameni ieftini(acum sa nu saritzi in sus cum ca v-am facut nu stiu cum eu doar am tras concluzia ce rezulta din postarile voastre) daca intradevar ai fi vrut sa te consider o persoana cu IQ mare asa cum sustzi nici macar nu ai fi luat in seama acele remarci rautacioase si ti-ai fi vazut in continuare de bunul mers al topicului .................dar nu ai crezut ca aruncand cu noroi in stanga si in dreapta te vei dovedi net superioara noua .................atat am avut de spus sa ai o viatza frumoasa si sa-ti descoperi adevaratul sens al vietzi asta iti doresc
anybody
Postat pe 11 August 2009 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai poate continua relatia?? 27 De la: miki000 13 Septembrie 2011 16:42
Am nevoie de ajutor! 4 De la: addicted_95 12 Februarie 2011 21:24
Inselata, tradata , jignita si umilita 92 De la: curcubeu0 23 Mai 2011 20:02
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41
Ce doare mai tare: minciuna sau infidelitatea ??? 63 De la: kudika_20431 8 Noiembrie 2012 13:11