Setari Cookie-uri

Care e sensul vietii? De ce fugim...si spre ce ne indreptam?!

De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:08:25
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:34:12
Cat despre umor , am umor, eu consider carcoteriile expirate, e mai usor sa faci haz de cineva decat sa scoti ceva cu bun simt pe gura! Macar am invata ceva din toata mizeria asta!


Ah, si cand ti s-a intamplat tie chestia asta ultima oara?




oricum , era noapte, ca era cam negru' umoru'!!
geo_x
Postat pe 11 August 2009 12:12
De la: yza79, la data 2009-08-11 12:09:30
De la: yza79, la data 2009-08-11 11:54:44
De la: yza79, la data 2009-08-11 11:36:02Si de ce ma rog ai deschis acest topic la rubrica infidelitati????eu nu am IQ prea dezvoltat dar......totusi nu ne insulta inteligenta,cu aburelile tale,si daca ai o impresie asa proasta despre cei de aici de pe acest forum,ce cauti printre ei?????

nu mi-ai raspuns la nici-o intrebare

sunt nesimtita si insist(de... eu nu am facultate)

nu-i timpu trecut! dar...chiar ca devii obraznica!
nu te poti abtine?
redline
Postat pe 11 August 2009 12:13
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:08:13NU rezolv nimic daca ne tot muscam unii pe altii, ar fi o prostie sa insist cu acuze, si sa nu imi recunosc neajunsurile...
in viata toti jucam roluri, exista cei care sunt agresori, exista victime si salvatori....eu nu mai sunt in ipostaza de a juca rolul de agresor, eu sunt cea ce am intrat in "terenul vostru"


Si ne-ai amuzat teribil.

PS: Daca cand ti-ai testat IQ-ul a iesit mai mult de 90, inseamna ca s-a-ntors lumea cu fundu'n sus (asta ca TU ai adus vorba despre susnumitul subiect).
PPS: Sfat fara cea mai mica intentie de malitzie: Stai foaarte prost cu gramatica, si daca tot aduci vorba de IQ, incerca sa te gandesti bine unde "vin" doi "i" si unde "vine" unu' ... Asa, ca sa nu dai - vorba romanului - cu cei muci in fasole...
Numai bine
Dor_a
Postat pe 11 August 2009 12:13
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:13:47
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:08:13NU rezolv nimic daca ne tot muscam unii pe altii, ar fi o prostie sa insist cu acuze, si sa nu imi recunosc neajunsurile...
in viata toti jucam roluri, exista cei care sunt agresori, exista victime si salvatori....eu nu mai sunt in ipostaza de a juca rolul de agresor, eu sunt cea ce am intrat in "terenul vostru"


Si ne-ai amuzat teribil.

PS: Daca cand ti-ai testat IQ-ul a iesit mai mult de 90, inseamna ca s-a-ntors lumea cu fundu'n sus (asta ca TU ai adus vorba despre susnumitul subiect).
PPS: Sfat fara cea mai mica intentie de malitzie: Stai foaarte prost cu gramatica, cand aduci vorba de IQ, incerca sa te gandesti bine unde "vin" doi "i" si unde "vine" unu' ... Asa, ca sa nu dai - vorba romanului - cu cei muci in fasole...
Numai bine

uoff pai spuse fata ca ea fu' la liceu cu profil real!
redline
Postat pe 11 August 2009 12:15
lasati-o sa respire oameni buni.....................mai da-ti o pauza deja a obosit
anybody
Postat pe 11 August 2009 12:15
De la: geo_x, la data 2009-08-11 12:12:15
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:08:25
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:34:12
Cat despre umor , am umor, eu consider carcoteriile expirate, e mai usor sa faci haz de cineva decat sa scoti ceva cu bun simt pe gura! Macar am invata ceva din toata mizeria asta!


Ah, si cand ti s-a intamplat tie chestia asta ultima oara?




oricum , era noapte, ca era cam negru' umoru'!!




Uff! alt fariseu! Tztztz!!
Dor_a
Postat pe 11 August 2009 12:17
De la: anybody, la data 2009-08-11 12:15:56 lasati-o sa respire oameni buni.....................mai da-ti o pauza deja a obosit


las' ca as se caleste in cautarea sensului vietii
ca doar e metal!!
!
geo_x
Postat pe 11 August 2009 12:17
Ok hai sa ti spun eu crisitinica noastra ce rol au glandele endocrine in aceasta discutie , buunn
epifiza iti regleaza starea de veghe-somn de unde si anumite tulburari in glanda rezulta si in tulburari de stare veghe-somn
si hipotalmusul se ocupa cu controlul si integrarea functiilor vegetative si muult mai important regleza comportamnetul afectivo-emotional cat si sexual , tu pesemne ca daca ai asemena intrebari ai gereglari la hipotalamus
p.s hipotalamusul este situat in diencefal care are rol de releu pt traseul cailor senzitive si senzoriale (se poate spune ca si subconstient are rol )
asa ca asta are legatura cu discutia , daca nu ai citit printre randuri ghinionul tau
blue07scorpion
Postat pe 11 August 2009 12:19
De la: geo_x, la data 2009-08-11 12:17:13
De la: anybody, la data 2009-08-11 12:15:56 lasati-o sa respire oameni buni.....................mai da-ti o pauza deja a obosit


las' ca as se caleste in cautarea sensului vietii
ca doar e metal!!
!

o integram in diagrama Fier-Carbon!
redline
Postat pe 11 August 2009 12:19
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:17:01
De la: geo_x, la data 2009-08-11 12:12:15
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:08:25
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 09:34:12
Cat despre umor , am umor, eu consider carcoteriile expirate, e mai usor sa faci haz de cineva decat sa scoti ceva cu bun simt pe gura! Macar am invata ceva din toata mizeria asta!


Ah, si cand ti s-a intamplat tie chestia asta ultima oara?




oricum , era noapte, ca era cam negru' umoru'!!




Uff! alt fariseu! Tztztz!!



cine?? io!!?
geo_x
Postat pe 11 August 2009 12:20
De la: redline, la data 2009-08-11 12:13:13
De la: yza79, la data 2009-08-11 12:09:30
De la: yza79, la data 2009-08-11 11:54:44
De la: yza79, la data 2009-08-11 11:36:02Si de ce ma rog ai deschis acest topic la rubrica infidelitati????eu nu am IQ prea dezvoltat dar......totusi nu ne insulta inteligenta,cu aburelile tale,si daca ai o impresie asa proasta despre cei de aici de pe acest forum,ce cauti printre ei?????

nu mi-ai raspuns la nici-o intrebare

sunt nesimtita si insist(de... eu nu am facultate)

nu-i timpu trecut! dar...chiar ca devii obraznica!
nu te poti abtine?

: ma rod curiozitatile ce vrei?????
yza79
Postat pe 11 August 2009 12:20
NU am vrut sa postez tema asta in aceasta rubrica in mod special, daca te multumeste cu ceva, a fost pagina deschisa, si am postat fara sa imi pese in mod special unde e atat timp cat voi primii raspunsuri, gresim, invatam din greseli...
cat despre oamneii de pe forum, poate ar trebuii sa urmaresti discutiel sa vezi cum s-a ajuns aici, nu ma am bagat pe toata lumea intr-o oala, deci nu inteleg de ce anute simti-ti ca v-am jignit inteligenta din moment ce nu ma adresam tuturor...nu inteleg de ce v-ati simtit vizati cu toti!
Am intat aici sa obtin raspunsuri la nelamuriri..acest subiect poate fi relaxant si tonic, atata timp cat nu e gresit inteles.
cantafabule
Postat pe 11 August 2009 12:20
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-11 12:19:42Ok hai sa ti spun eu crisitinica noastra ce rol au glandele endocrine in aceasta discutie , buunn
epifiza iti regleaza starea de veghe-somn de unde si anumite tulburari in glanda rezulta si in tulburari de stare veghe-somn
si hipotalmusul se ocupa cu controlul si integrarea functiilor vegetative si muult mai important regleza comportamnetul afectivo-emotional cat si sexual , tu pesemne ca daca ai asemena intrebari ai gereglari la hipotalamus
p.s hipotalamusul este situat in diencefal care are rol de releu pt traseul cailor senzitive si senzoriale (se poate spune ca si subconstient are rol )
asa ca asta are legatura cu discutia , daca nu ai citit printre randuri ghinionul tau

si de ce vrei sa o doara capul acum? nu crezi cam grei termeni pt o persoana care a facut liceu cu profil real?!
redline
Postat pe 11 August 2009 12:21
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:20:50NU am vrut sa postez tema asta in aceasta rubrica in mod special, daca te multumeste cu ceva, a fost pagina deschisa, si am postat fara sa imi pese in mod special unde e atat timp cat voi primii raspunsuri, gresim, invatam din greseli...
cat despre oamneii de pe forum, poate ar trebuii sa urmaresti discutiel sa vezi cum s-a ajuns aici, nu ma am bagat pe toata lumea intr-o oala, deci nu inteleg de ce anute simti-ti ca v-am jignit inteligenta din moment ce nu ma adresam tuturor...nu inteleg de ce v-ati simtit vizati cu toti!
Am intat aici sa obtin raspunsuri la nelamuriri..acest subiect poate fi relaxant si tonic, atata timp cat nu e gresit inteles.


Ce pot eu intelelege din ce ai scris tu aici?
bl_de
Postat pe 11 August 2009 12:22
De la: redline, la data 2009-08-11 12:19:54
De la: geo_x, la data 2009-08-11 12:17:13
De la: anybody, la data 2009-08-11 12:15:56 lasati-o sa respire oameni buni.....................mai da-ti o pauza deja a obosit


las' ca as se caleste in cautarea sensului vietii
ca doar e metal!!
!

o integram in diagrama Fier-Carbon!



cu un usor adaos de caterinca, saga si snoave populare!
geo_x
Postat pe 11 August 2009 12:23
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:20:50NU am vrut sa postez tema asta in aceasta rubrica in mod special, daca te multumeste cu ceva, a fost pagina deschisa, si am postat fara sa imi pese in mod special unde e atat timp cat voi primii raspunsuri, gresim, invatam din greseli...
cat despre oamneii de pe forum, poate ar trebuii sa urmaresti discutiel sa vezi cum s-a ajuns aici, nu ma am bagat pe toata lumea intr-o oala, deci nu inteleg de ce anute simti-ti ca v-am jignit inteligenta din moment ce nu ma adresam tuturor...nu inteleg de ce v-ati simtit vizati cu toti!
Am intat aici sa obtin raspunsuri la nelamuriri..acest subiect poate fi relaxant si tonic, atata timp cat nu e gresit inteles.

pisi nu ne-am simtit vizati nici unu...doar ca te-am adus in punctul in care doream noi..desi IQ-ul nostru de manelisti si de betivani ratati de bere nu depaseste 50 ca n-avem asemenea intrebari existentiale...sau in cel mai rau caz le-am avut candva de mult! la asta nu te-ai gandit!
redline
Postat pe 11 August 2009 12:23
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:20:50NU am vrut sa postez tema asta in aceasta rubrica in mod special, daca te multumeste cu ceva, a fost pagina deschisa, si am postat fara sa imi pese in mod special unde e atat timp cat voi primii raspunsuri, gresim, invatam din greseli...
cat despre oamneii de pe forum, poate ar trebuii sa urmaresti discutiel sa vezi cum s-a ajuns aici, nu ma am bagat pe toata lumea intr-o oala, deci nu inteleg de ce anute simti-ti ca v-am jignit inteligenta din moment ce nu ma adresam tuturor...nu inteleg de ce v-ati simtit vizati cu toti!
Am intat aici sa obtin raspunsuri la nelamuriri..acest subiect poate fi relaxant si tonic, atata timp cat nu e gresit inteles.


Don'shoara IQ, foloseste dom'le, botonu' "Citeaza" ca sa ne dumirim si noi cui naibii raspunzi. Fara, raspunsurile tale sunt asa de abracadabrante ca-mi vine sa te intrebi ce fumezi, exact.
Dor_a
Postat pe 11 August 2009 12:25
De la: geo_x, la data 2009-08-11 12:23:16
De la: redline, la data 2009-08-11 12:19:54
De la: geo_x, la data 2009-08-11 12:17:13
De la: anybody, la data 2009-08-11 12:15:56 lasati-o sa respire oameni buni.....................mai da-ti o pauza deja a obosit


las' ca as se caleste in cautarea sensului vietii
ca doar e metal!!
!

o integram in diagrama Fier-Carbon!



cu un usor adaos de caterinca, saga si snoave populare!


Hip-hip-ura!
Pupaceli la toata lumea, acu'mi dau seama ca mi-ati lipsit.
Dor_a
Postat pe 11 August 2009 12:27
Dora missed u to
blue07scorpion
Postat pe 11 August 2009 12:31
De la: cristina_sava, la data 2009-08-10 14:03:41 De cativa ani buni imi tot pun o intrebare...Care e scopul nostru pe pamant? De ce ne nastem, de ce murim? de ce ne chinuim zilnic pt niste instrumente de plata, de care nu mai avem nici un folos cand vom parasii pamantul? Suntem doar animale, simple mamifere ce poseda inteligenta...insa acest "atu" al nostru este cel care ne face sa suferim, este care ne va distruge planeta, pt ca am creat fabrici si uzine...

Suntem in varful piramidei trofice..si neavand un dusman natural...suntem proprii nostri dusmani!

Intr-un final..putini dintre noi au contat cu adevarat in istorie, care au facut vreo diferenta, si acesti oameni luminati sunt din ce in ce mai rari..si cei care ar poseda inteligenta necesara sa ne salveze de noi insine , si-o folosesc pt a obtine profit de pe urma prostiei majoritatii oamenilor..

De ce ne stresam zilnic sa facem pe plac sefului, sau sa obtinem profit...sau unii muncesc pe rupte sa-si creasca copii, care la randul lor vor da de aceleasi probleme ca noi...pt ce?..care e scopul nostru? ...am senzatia de multe ori ca majoritatea populatiei s-a nascut doar sa faca umbra pamantului...si printre ei...ma regasesc si eu uneori...doar o pietricica intr-un desert de nisip...


de mute ori ma intreb si io aceleasi lucruri..... ce drecu facem aici? ne nastem,mancam,consuma,muncim ca sclavii i viata intreag,facem cat de cat ceva acol..lasam ceva pe lume ca sa aibe copii nostri pentru ce se certa si ce trage pe nas.........

cateodata mi se pare trista si superficiala existenta noastra pe lumea asta.

cateodata ma intreb asa: cat la suta din viata muncim?( vreo 50%) cat mai dormim?(vreo 40%) cat stam prin trafic,cat stam la masa,cat mai stam pe toaleta.....(.sunt uni care citesc romane acolo)

daca avem noroc,ne bucuram cu adevarat de vreo 2 la suta.

atunci vin si spun.. trebuie sa ne concentram pe cele mai mari placeri ale vietii si sa mai furam din timpul de muncit ,stat in trafic,sta pe toaleta

ca sa avem timp de adevaratele bucurii ca acele momete petrecute cu o mandra buuuuna

in cearsafuri

trebuia sa bag si un spirit de gluma ca sa nu sune chiar a provocare la suicidiu in masa .

pe bune chiar te inteleg,inteleg ce te intrebi tu acolo. banuiesc ca asa se ajunge sa ne vedem fiecare de vietile noastre,ne ingropam in egoism si cautam sa facem tot ce e mai bine pentru noi.

solutia ideala ar fi sa castigam la loto si sa stam cu burta in sus prin caraibe facand ce vrem,cand vrem,unde vrem,cu cine vrem .

asa se pacaleste acea parte de 50% la suta din viata petrecuta muncind

daca e sa ne consideram chiar animale,atunci nu are rost sa condamnam jidanii care au pus stapanire pe toata planeta ,toate industriile si toate magariile.

e oarecum legea junglei acolo afara ,unde caine mananca caine,cei slabi sunt devorati de cei puternici,iar la in timp de criza,cei din urma vor ajunge primii din pacate acum jidanii cumpara tot la bani putini

crizele economice,razboaiele,marile cataclisme,au si ele rostul lor. rearanjeaza sedimentele de parveniti din societati,reordoneaza lucrurile,schimba datele problemelor.
mai egaleaza situatia intre diferitele paturi sociale.

nu e totul asa plictisitor si banal pana la urma.
referitor la cazniciile in care ne ingropam,unde ne alegem cu neveste grase si barbati puturosi si copii mai rau ca parazitii.....asta e cruda realitate si nu ne ramane dacat divortul sau suicidiul


sau ne mai complacem cautand intelegere in alte parti( amante si amanti).

in concluzie viata e infecta si ne ramane numai sa ne mintim singuri ca e fantastica
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 August 2009 12:32
Micule si Uratule, ce te framanta, de le iei asa in berna? Probleme?
Dor_a
Postat pe 11 August 2009 12:38
De la: bl_de, la data 2009-08-11 12:22:45
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:20:50NU am vrut sa postez tema asta in aceasta rubrica in mod special, daca te multumeste cu ceva, a fost pagina deschisa, si am postat fara sa imi pese in mod special unde e atat timp cat voi primii raspunsuri, gresim, invatam din greseli...
cat despre oamneii de pe forum, poate ar trebuii sa urmaresti discutiel sa vezi cum s-a ajuns aici, nu ma am bagat pe toata lumea intr-o oala, deci nu inteleg de ce anute simti-ti ca v-am jignit inteligenta din moment ce nu ma adresam tuturor...nu inteleg de ce v-ati simtit vizati cu toti!
Am intat aici sa obtin raspunsuri la nelamuriri..acest subiect poate fi relaxant si tonic, atata timp cat nu e gresit inteles.


Ce pot eu intelelege din ce ai scris tu aici?


absolut nimic, nada era tot un gand exprimat cu voce tare adica transpus in scris penca o mancau destele iar gandul desigur este legat de marea si neantzeleasa drama existentziala adica cine suntem si incotro ne indreptam .............. plecccccccccccc la munte oameni buni oare asta inseamna ca mi-am descoperit sensul vietzii?
anybody
Postat pe 11 August 2009 12:38
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-11 12:31:22Dora


Blue, right back at ya!
Dor_a
Postat pe 11 August 2009 12:39
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:39:28
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-11 12:31:22Dora


Blue, right back at ya!


Doraaa...nu am reusit sa te impresionez,ca d-aia sunt pe un site pentru fomei...sa le impresionez.... !
bl_de
Postat pe 11 August 2009 12:44
sensul vietii este iubirea fata de partener, familie, prieteni si persoanele nevoiase.
diana3289
Postat pe 11 August 2009 12:45
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:25:28
De la: cristina_sava, la data 2009-08-11 12:20:50NU am vrut sa postez tema asta in aceasta rubrica in mod special, daca te multumeste cu ceva, a fost pagina deschisa, si am postat fara sa imi pese in mod special unde e atat timp cat voi primii raspunsuri, gresim, invatam din greseli...
cat despre oamneii de pe forum, poate ar trebuii sa urmaresti discutiel sa vezi cum s-a ajuns aici, nu ma am bagat pe toata lumea intr-o oala, deci nu inteleg de ce anute simti-ti ca v-am jignit inteligenta din moment ce nu ma adresam tuturor...nu inteleg de ce v-ati simtit vizati cu toti!
Am intat aici sa obtin raspunsuri la nelamuriri..acest subiect poate fi relaxant si tonic, atata timp cat nu e gresit inteles.


Don'shoara IQ, foloseste dom'le, botonu' "Citeaza" ca sa ne dumirim si noi cui naibii raspunzi. Fara, raspunsurile tale sunt asa de abracadabrante ca-mi vine sa te intrebi ce fumezi, exact.


nu mai fiti ma rautaciosi

si io mai fumez ciudatenii dar nu de performanta

ce aveti cu fata? e si ea speriata de cea ce se petrece in jurul nostru.

a fost atacata de la prima postare ....trebuia sa reactioneze si ea cumva.

mai bine o bagam in cafenele undeva sa bea si ea ce bem noi,sa fumam si noi ce fumeaza ea si sa ne mintim impreuna ca ce viata fantastica traim,ca gropile din asfalt sunt de fapt piscine,ca pomii care cad pe masini sunt palmieri din caraibe,ca nu avem nevoie de salarii mari deoarece ne ajunge juma de cartof pe zi

sa ne mintim ca politicienii nostri nu dorm noaptea de dragul nostru si ca se framanta ce bagam noi in oala.saracii poate si ei sunt datori la intretinere....:)):)):)):))
sa fim fericiti ,sa ne bucuram de taxele pe care le platim considerand ca ne facem pomana cu amantele smecherilor care au fost fete amarate

si acum conduc x 6


ia sa vedem si noi totul mai pozitiv si sa ne mintim singuri un pic mai mult

uite ca las si un pupic pentru bunaciunea din tine draga dor
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 August 2009 12:46
De la: diana_franch, la data 2009-08-11 12:45:20sensul vietii este iubirea fata de partener, familie, prieteni si persoanele nevoiase.


si pentru noi insine unde mai este loc?
anybody
Postat pe 11 August 2009 12:46
De la: diana_franch, la data 2009-08-11 12:45:20sensul vietii este iubirea fata de partener, familie, prieteni si persoanele nevoiase.


De ce esti asa evaziva...fii mai profunda ca asa se poarta!
bl_de
Postat pe 11 August 2009 12:46
Profuzenia spiritului liber de contemplare a sufletului este ca..... caaaa..... caaaaaaa....... Hapciu (dar-ar draci in ea de raceala )

blue07scorpion
Postat pe 11 August 2009 12:49
De la: Dor_a, la data 2009-08-11 12:38:22Micule si Uratule, ce te framanta, de le iei asa in berna? Probleme?


draga mea atata timp cat am ce baga in burta si am ce trage in pp....parcare

ma consider ok

dupa fericirea suprema nu mai alerg ca parca se ascunde de noi cand o cautam.

adrecu fericire tot in burta unei femei trebuia sa se ascunda

si alergand dupa avere si mai stiu io ce drecu ne scapa viata intre degete si tot 4 scanduri luam cu noi.


asa ca in pp....parcare si la mai mareee
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 August 2009 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa afc 10 De la: dandanaua_reloaded 19 Septembrie 2009 21:39
ne-am certat si am plecat 3 De la: adytza_adytza 20 August 2011 05:42
Sfaturi 7 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:13
dati-mi va rog niste sfaturi!!! 28 De la: dusmanu_lu_Celina 11 Ianuarie 2011 10:04
Femeia unui singur barbat sau variatiuni pe tema? 79 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:32