Setari Cookie-uri

sufar in tacere..

De la: loveisblinde, la data 2009-08-18 11:03:33:( Imi pare rau pentru ce ti se intampla si inteleg alegerea de a ramane langa el. Cred ca cel mai bine ar fi sa pui problema altfel - sa incerci sa ii explici ca pe tine te doare schimbarea lui si ca ar trebui sa te inteleaga si ca ti-ar face bine sa discutati despre chestia asta. Aici nu mai poate sa spuna ca nu s-a schimbat nimic, caci vorbesti despre tine. Bafta! Daca simti ca tine la tine .. mai ai rabdare, cat mai poti. Daca nu vrei sa mai ai rabdare .. .strada-i plina. Dar nu sta in tot impul asta, caci o sa-ti para rau. Go out and have fun.


Ies mereu cu prietenele dar gandul imi zboara tot la el. Cred ca nu este minut in care sa nu ma gandesc ce face. Uneori simt ca am obosit sa lupt insa ma sperie gandul ca l`as putea pierde... Traiesc un sentiment mai presus de cuvinte, ce pot sa spun mai mult...
gya01
Postat pe 18 August 2009 11:13
Indiferenta doare!!
gya01
Postat pe 22 August 2009 00:05
cu revenitul e cel mai greu....

poate are un nou job care-l solicita mai mult ca timp- sta peste program etc;
poate e mai stresat, mai obosit. sau................poate s-a plictisit si are pe
altcineva "pe fir", iar nu renunta la nici una din voi, merge pe doua fronturi.
nu e hotarat pe care alege.
daca-l mai plictisesti mult s-ar putea sa nu fi tu cea aleasa.
l-ai intrebat si a zis nu? ha, ha
as vrea sa vad cine ar recunoste asta.
ca n-o fi fraier
doar ca nu stie pe cine sa aleaga, asa ca analizeaza.
nu mai poti? crezi ca-l intereseaza?
eu nu cred.
de ce plangi,i-ai spus si lui? daca da, bravo! Ai pierdut un punct.
barbatii nu suporta femeile dependente de iei sau care-i sufoca.
mai bine ai grija de tine si fa-l sa se simta bine cand e cu tine .
nu-l mai stresa, nu-l suna zilnic ci de 2-3 ori pe sapt, fi dulce dar nu prea mult sau...
mai bine fa-ti un prieten in paralel, mergi si tu pe doua fronturi si vezi ce iese.
dar.... sa-i spui adevarul celui de-a; doilea, sa nu-l faci sa sufere pt tine cum suferi tu pt primul.
ca pe urma e mai rau.
in rest cand nu esti cu nici unul du-te cu pritenele la terasa; la cumparaturi distreaza-te.
arata-i ca poti sa-l iubesti, dar ca poti sa fi fericita si fara el. atunci ori ii starnesti interesul ori se termina si totul devine clar.
de ce sa-ti inchizi viata pt un iubit?
cine stie? poate tot raul e spre bine. poate altul e de fapt pt tine. de unde sti ca nu? pe baza unui trecut frumos? gresesti. viitorul poate fi mai frumos cu sau fara el.
depinde si de tine. de ce stai legata de el? s-au terminat barbatii de pe pamant si n-am aflat? suferi? si ce daca . toti suferim. totul trece.
c_dana
Postat pe 22 August 2009 20:53
si inca o data...indiferentza doare!
gya01
Postat pe 24 August 2009 10:45
Nu stiu daca va mai amintiti de mine si de povestea mea... Vreau decat sa mentionez faptul ca am luat in calcul toate sfaturile voastre... Am incercat sa fiu mai indiferenta si nu l`am cautat deloc... M`a cautat el (la fel de rar ce`i drept, dar a facut`o..). Am incercat din nou sa discut cu el, sa`l intreb ce s`a intamplat cu noi, ba chiar l`am intrebat daca ma mai iubeste... Raspunsul lui? ,,Mai are rost intrebarea asta? Stii bine ca te iubesc. Cum ar fi daca te`as intreba mereu daca ma mai iubesti, dupa un an? Cum ar fi?" Acum poate va intrebati care a fost rezultatul discutiei... Nici unul, situatia este aceeasi... Mai e un pic si se face o luna de cand nu ne`am vazut...desi ne desparte o distanta asa de mica... Spuneti voi ce pot sa fac?!
gya01
Postat pe 28 August 2009 16:58
daca tot is pe aici, sa zic si eu ceva
lasa-l in pace........sa faca ce vrea, cand vrea, nu-l mai cauta (Deloc!!! ) ....lasa faza aia ca sa nu creada ca nu esti interesata. nu-l mai cauta.
simte te bine cu prietenii! ....iesi, sub nici o forma nu sta in casa!!! ....feel good~! ...
daca te suna, daca vrea sa se schimbe situatia, bravo lui! ins ca a inteles ce pierde.
daca nu, mai bine pui odata capat decat sa o lalaiesti la infinit...
(mai are sens sa zic ca esti tanara si vei gasi pe cineva mai iubitor ca el? )
morticia_adams
Postat pe 31 August 2009 00:27
nu e vba de nici un sufocattttttttt..
e vba ca i-a dat prea multa atentie si i s-a urcat individului la cap!
da-l in pisoiasii lui!
daca el nu-ti simte lipsa si nu-si deplaseaza fizicul sa te vada ce sens are sa meditezi tu pe tema asta?!
esti tanara, frumoasa!! .... (cred ca si desteapta) ...nu pierde clipe frumoase plangand dupa o persoana care nu-ti merita lacrimile. CU SIGURANTA VEI GASI CEVA MAI BUN. nu are sens sa stai cu unu pe care tu il suni sa vina sa te vada si el baga pretexte.
morticia_adams
Postat pe 31 August 2009 00:30
De la: morticia_adams, la data 2009-08-31 00:30:15nu e vba de nici un sufocattttttttt..
e vba ca i-a dat prea multa atentie si i s-a urcat individului la cap!
da-l in pisoiasii lui!
daca el nu-ti simte lipsa si nu-si deplaseaza fizicul sa te vada ce sens are sa meditezi tu pe tema asta?!
esti tanara, frumoasa!! .... (cred ca si desteapta) ...nu pierde clipe frumoase plangand dupa o persoana care nu-ti merita lacrimile. CU SIGURANTA VEI GASI CEVA MAI BUN. nu are sens sa stai cu unu pe care tu il suni sa vina sa te vada si el baga pretexte.


Cum sa fac asta daca il iubesc? As face orice ca sa mearga relatia asta, sa fie asa cum era candva...
gya01
Postat pe 31 August 2009 11:46
trebuie sa iti impui, degeaba dai tu tot daca el nu da nimic.
vb fffffffff serios, nu-l mai suna DELOC....lasa-l pe el sa vina daca e interesat..
daca nu, crede-ma ca sunt multi oameni interesanti inteligenti .......chiar si in Romania.
important e sa nu pierzi prea mult timp valoros dupa pers care nu merita atentia ta
morticia_adams
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:15
ce ai scris la status?!?!
degeaba stii teoria daca nu pui in practica!!!!
cine a zis aia n-a zis degeaba ....
morticia_adams
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:17
De la: morticia_adams, la data 2009-09-01 22:17:36ce ai scris la status?!?!
degeaba stii teoria daca nu pui in practica!!!!
cine a zis aia n-a zis degeaba ....


Acel status ma defineste.... Sunt cativa baieti care ar vrea sa fie cu mine insa nu le dau atentie... Eu il vreau pe EL
gya01
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:40
De la: morticia_adams, la data 2009-09-01 22:15:39trebuie sa iti impui, degeaba dai tu tot daca el nu da nimic.
vb fffffffff serios, nu-l mai suna DELOC....lasa-l pe el sa vina daca e interesat..
daca nu, crede-ma ca sunt multi oameni interesanti inteligenti .......chiar si in Romania.
important e sa nu pierzi prea mult timp valoros dupa pers care nu merita atentia ta


Apropo...in seara asta m`a sunat si...eram in parc cu niste prieteni... mi`a reprosat mai in gluma, mai in serios ca de ce nu l`am anuntat si pe el unde ma duc... Am simtit o mica satisfactie trebuie sa recunosc S`ar putea ca faza cu atentia mai putina sa functioneze
gya01
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:44
iti multumesc morticia_adams, multumesc tuturor celor ce si`au spus opinia in legatura cu ceea ce am postat... Va doresc o seara cat mai placuta si sper sa revin cu vesti bune
gya01
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:46
daca te-ar iubi cum spui....v-ati vedea ceva mai des nu o data pe saptamana 20 km sunt nuli in fata iubirii
priest
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:08
De la: gya01, la data 2009-09-02 21:40:27
De la: morticia_adams, la data 2009-09-01 22:17:36ce ai scris la status?!?!
degeaba stii teoria daca nu pui in practica!!!!
cine a zis aia n-a zis degeaba ....


Acel status ma defineste.... Sunt cativa baieti care ar vrea sa fie cu mine insa nu le dau atentie... Eu il vreau pe EL



daca te-ar defini .....ai trece peste EL ....si cu siguranta s-ar deschide o portita.
Alora de ce nu le dai atentie?
morticia_adams
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:54
De la: gya01, la data 2009-09-02 21:44:23
De la: morticia_adams, la data 2009-09-01 22:15:39trebuie sa iti impui, degeaba dai tu tot daca el nu da nimic.
vb fffffffff serios, nu-l mai suna DELOC....lasa-l pe el sa vina daca e interesat..
daca nu, crede-ma ca sunt multi oameni interesanti inteligenti .......chiar si in Romania.
important e sa nu pierzi prea mult timp valoros dupa pers care nu merita atentia ta


Apropo...in seara asta m`a sunat si...eram in parc cu niste prieteni... mi`a reprosat mai in gluma, mai in serios ca de ce nu l`am anuntat si pe el unde ma duc... Am simtit o mica satisfactie trebuie sa recunosc S`ar putea ca faza cu atentia mai putina sa functioneze


Functioneaza!!!
il "doare" la mandrie ....
morticia_adams
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:55
De la: priest, la data 2009-09-03 17:08:25daca te-ar iubi cum spui....v-ati vedea ceva mai des nu o data pe saptamana 20 km sunt nuli in fata iubirii


Nu stiu ce sa mai zic, nu stiu ce sa mai cred... Probabil sunt naiva si incerc sa`i justific mereu faptele astfel incat sa imi ,,demonstrez" mie insami ca ma iubeste... Ma intreb adesea ce ar avea de castigat daca m`ar minti?! Oricum speranta moare ultima!
gya01
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:34
De la: morticia_adams, la data 2009-09-03 17:54:29
De la: gya01, la data 2009-09-02 21:40:27
De la: morticia_adams, la data 2009-09-01 22:17:36ce ai scris la status?!?!
degeaba stii teoria daca nu pui in practica!!!!
cine a zis aia n-a zis degeaba ....


Acel status ma defineste.... Sunt cativa baieti care ar vrea sa fie cu mine insa nu le dau atentie... Eu il vreau pe EL



daca te-ar defini .....ai trece peste EL ....si cu siguranta s-ar deschide o portita.
Alora de ce nu le dai atentie?


Nu pot sa le dau atentie deoarece il iubesc pe EL iar singurul lucru pe care il doresc este sa ,,refac" ceea ce inseamna candva ,,totul"...
gya01
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:38
De la: gya01, la data 2009-09-05 00:34:19
De la: priest, la data 2009-09-03 17:08:25daca te-ar iubi cum spui....v-ati vedea ceva mai des nu o data pe saptamana 20 km sunt nuli in fata iubirii


Nu stiu ce sa mai zic, nu stiu ce sa mai cred... Probabil sunt naiva si incerc sa`i justific mereu faptele astfel incat sa imi ,,demonstrez" mie insami ca ma iubeste... Ma intreb adesea ce ar avea de castigat daca m`ar minti?! Oricum speranta moare ultima!


e vb de egoismul lui ....si nu mai incerca sa-i justifici faptele, e cea mai mare greseala pe care o poti face!
morticia_adams
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:28
De la: gya01, la data 2009-09-02 21:40:27
Nu pot sa le dau atentie deoarece il iubesc pe EL iar singurul lucru pe care il doresc este sa ,,refac" ceea ce inseamna candva ,,totul"...


trebuie sa intelegi ca unele lucruri se termina. exact ce ai zis si tu: unele usi se inchid, altele se deschid.
cu cat iti dai seama mai repede si inchizi usa aia, cu atat poti trece mai rpd peste si te bucura de noua usa deschisa.
nu merita lacrimile tale...
cam atat am avut de spus.....nu incerca sa-i justifici iar comportamentul ....ca eu iti tot zic ca gresesti si chiar nu ajungem nicaieri.....da-ti singura seama ca tu esti cea care greseste daca ramane cu el si mergi mai departe....
morticia_adams
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:31
De la: morticia_adams, la data 2009-09-06 20:31:46
De la: gya01, la data 2009-09-02 21:40:27
Nu pot sa le dau atentie deoarece il iubesc pe EL iar singurul lucru pe care il doresc este sa ,,refac" ceea ce inseamna candva ,,totul"...


trebuie sa intelegi ca unele lucruri se termina. exact ce ai zis si tu: unele usi se inchid, altele se deschid.
cu cat iti dai seama mai repede si inchizi usa aia, cu atat poti trece mai rpd peste si te bucura de noua usa deschisa.
nu merita lacrimile tale...
cam atat am avut de spus.....nu incerca sa-i justifici iar comportamentul ....ca eu iti tot zic ca gresesti si chiar nu ajungem nicaieri.....da-ti singura seama ca tu esti cea care greseste daca ramane cu el si mergi mai departe....


Ai dreptate dar e greu
gya01
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:29
Ecam ciudat ca nu gaseste timp pt o cina rapida macar de 3 ori pe saptamana. E posibil sa fie vorba si de altceva nu numai monotonia.
Ca sa iti dai seama ce se intampla de fapt, incearca sa iti amintesti daca nu cumva comportamentul lui fata de tine s-a mai schimbat si in alte feluri. E mai putin afectous? L ai prins vreodata mintind? E zgarcit cu detalii cand iti spune ce face? insista sa te sune el si incearca sa te convinga sa nu-l suni tu? Daca ai raspuns da macar la doua dintre intrebari s-ar putea sa aveti "probleme in paradis". In acest caz confrunta-l si si intreaba-l direct daca are vreo problema cu tine sau cu relatia voastra. Daca insa comportamneul lui in general este neschimbat crede-l ce zice si atat. Situatia e dificila pentru tine stiu, dar nici pentru el nu e floare la ureche. Mai bine sustine-l, ajuta-l sa se destreseze, asigura i ca esti alaturi. Ultimul lucru de care are nevoie acum este tensiune venita si dinspre tine. Ritmul lui se va regla in cele din urma, si veti fi ca inainte
Aphrodite
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:56
De la: MaraDonna, la data 2009-09-06 21:56:41Ecam ciudat ca nu gaseste timp pt o cina rapida macar de 3 ori pe saptamana. E posibil sa fie vorba si de altceva nu numai monotonia.
Ca sa iti dai seama ce se intampla de fapt, incearca sa iti amintesti daca nu cumva comportamentul lui fata de tine s-a mai schimbat si in alte feluri. E mai putin afectous? L ai prins vreodata mintind? E zgarcit cu detalii cand iti spune ce face? insista sa te sune el si incearca sa te convinga sa nu-l suni tu? Daca ai raspuns da macar la doua dintre intrebari s-ar putea sa aveti "probleme in paradis". In acest caz confrunta-l si si intreaba-l direct daca are vreo problema cu tine sau cu relatia voastra. Daca insa comportamneul lui in general este neschimbat crede-l ce zice si atat. Situatia e dificila pentru tine stiu, dar nici pentru el nu e floare la ureche. Mai bine sustine-l, ajuta-l sa se destreseze, asigura i ca esti alaturi. Ultimul lucru de care are nevoie acum este tensiune venita si dinspre tine. Ritmul lui se va regla in cele din urma, si veti fi ca inainte


Deocamdata nu l`am prins mintind niciodata si nici nu este zgarcit cu detalii cand imi spune ce face... Problema este ca ne intalnim mult prea rar deoarece atunci cand ii propun asta, imi spune ca are treaba pe la tzara...Ne vedem o data la 2 saptamani desi ne despart 20 de km. La telefon tot asa vorbim rar din acelasi motiv convocat de el.. Sa`l cred ca are treaba sau incearca sa se detaseze de mine treptat?
gya01
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:03
De la: gya01, la data 2009-09-06 22:03:26
De la: MaraDonna, la data 2009-09-06 21:56:41Ecam ciudat ca nu gaseste timp pt o cina rapida macar de 3 ori pe saptamana. E posibil sa fie vorba si de altceva nu numai monotonia.
Ca sa iti dai seama ce se intampla de fapt, incearca sa iti amintesti daca nu cumva comportamentul lui fata de tine s-a mai schimbat si in alte feluri. E mai putin afectous? L ai prins vreodata mintind? E zgarcit cu detalii cand iti spune ce face? insista sa te sune el si incearca sa te convinga sa nu-l suni tu? Daca ai raspuns da macar la doua dintre intrebari s-ar putea sa aveti "probleme in paradis". In acest caz confrunta-l si si intreaba-l direct daca are vreo problema cu tine sau cu relatia voastra. Daca insa comportamneul lui in general este neschimbat crede-l ce zice si atat. Situatia e dificila pentru tine stiu, dar nici pentru el nu e floare la ureche. Mai bine sustine-l, ajuta-l sa se destreseze, asigura i ca esti alaturi. Ultimul lucru de care are nevoie acum este tensiune venita si dinspre tine. Ritmul lui se va regla in cele din urma, si veti fi ca inainte


Deocamdata nu l`am prins mintind niciodata si nici nu este zgarcit cu detalii cand imi spune ce face... Problema este ca ne intalnim mult prea rar deoarece atunci cand ii propun asta, imi spune ca are treaba pe la tzara...Ne vedem o data la 2 saptamani desi ne despart 20 de km. La telefon tot asa vorbim rar din acelasi motiv convocat de el.. Sa`l cred ca are treaba sau incearca sa se detaseze de mine treptat?


Inainte de a pleca la tzara (acum vreo 2 luni) nu era asa... Ne intalneam in fiecare zi, venea la mine, ma duceam la el sau ieseam in oras. La sfarsitul lui septembrie se intoarce acasa de la tzara si lucrurile ar trebui sa revina la normal ...insa ma ingrijoreaza si faptul ca eu o sa plec la facultate in alt oras... Daca acum e asa, atunci cum va mai fii?
gya01
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:07
Ti am zis, CONFRUNTA-L, INTREABA-L DIRECT, care e problema? ce simte el? are vreo probleme cu tine sau cu relatia voastra? ai gresit tu cu ceva? daca da intreaba l cum sa faceti impreuna astfel incat sa fie bine. Daca nu vrea nici asta atuncea capul sus si ADIOS
Aphrodite
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:20
De la: MaraDonna, la data 2009-09-06 22:20:24Ti am zis, CONFRUNTA-L, INTREABA-L DIRECT, care e problema? ce simte el? are vreo probleme cu tine sau cu relatia voastra? ai gresit tu cu ceva? daca da intreaba l cum sa faceti impreuna astfel incat sa fie bine. Daca nu vrea nici asta atuncea capul sus si ADIOS


Tocmai am vorbit cu el la telefon... Mi`a povestit ca se muta fratele lui cu prietena si ca vorbeau de casatorie... Si zicea ca el nici nu vrea sa auda de asa ceva in urmatorii 7-8 ani... Sa inteleg ca nici macar nu isi doreste ceva serios? M`a intristat tare rau
gya01
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:24
Se pare ca tocmai ti a dat raspunsul. asa cum ti am mai zis, capul sus si mergi inainte, de ce sa astepti sa iti spune el adio, mai bine terminaa tu, oricum a fost un chin pt tine in ultima vreme
Aphrodite
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:38
De la: MaraDonna, la data 2009-09-06 22:38:47Se pare ca tocmai ti a dat raspunsul. asa cum ti am mai zis, capul sus si mergi inainte, de ce sa astepti sa iti spune el adio, mai bine terminaa tu, oricum a fost un chin pt tine in ultima vreme


Sunt prea multe la mijloc... Simt atata iubire pentru el, in plus e si putina teama de singuratate... Mi`e greu sa cred ca odata si odata se va produce inevitabilul, ba chiar sper in continuare ca va fii ceva serios si de lunga durata...
gya01
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:43
Atuncea stai si spera in continuare..ce faci tu este sa amani inevitabilul...o data si o data se va produce si ruptura si tot cineva va suferi din asta
Aphrodite
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:45
De la: MaraDonna, la data 2009-09-06 22:45:26Atuncea stai si spera in continuare..ce faci tu este sa amani inevitabilul...o data si o data se va produce si ruptura si tot cineva va suferi din asta


Nu stiu... M`am gandit sa astept pana plec la facultate si apoi vad care mai e situatia. Multumesc din suflet pentru sfaturi, conteaza mult sa te ,,asculte" cineva atunci cand esti trist
gya01
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea nu are varsta 5 De la: Barbie30_ 25 Septembrie 2011 09:16
Increderea si sacrificiu 37 De la: mapamond 5 Aprilie 2009 18:24
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34
o vacanta ratata... 31 De la: anastasia_m 22 August 2010 22:31