Setari Cookie-uri

sufar in tacere..

De la: ionelaela, la data 2009-10-21 20:09:17
De la: kudika000, la data 2009-10-21 19:34:11
De la: ionelaela, la data 2009-10-20 17:48:36
De la: kudika000, la data 2009-10-19 12:53:44
De la: ionelaela, la data 2009-10-18 23:13:32gya ai puteri magice?
tu imi spui sa lupt eu pt el ...si vine el si ma cauta si spune ca nu poate fara sa ma vada...asa functioneaza la al meu ,cand nu il mai bag eu in sema vine el...offff numai,las lucrurile sa vina asa cum sunt,daca e sa fie o sa realizeze si el,cert e ca eu am lupatat destul sa mai puna si el osul la treaba

tu cand nu il mai cauti la fel si al tau parca are o revelatie?


Vad ca de cand s`a intors de la tara vorbim mai des, ma cauta si el, il caut si eu... Sambata am fost pe la el si totul a fost perfect, nici nu se putea mai bine! Ma tinea in brate si singurul lucru la care ma gandeam era ca nu as vrea sa`mi dea drumul niciodata, ca il iubesc din tot sufletul...
Se pare ca tu ai puteri magice ionelaela, daca rezisti tentatiei de a nu`l cauta felicitari



rezist? cateodata nu...dar stiu ca doar asa imi pot da seama daca insemn ceva pt el...oricum nu voi mai rezista mult asa..daca ne apropiem pun totul pe fata sa vad ce simte si el...daca nu tre sa-l uit


Corect! Cine te iubeste, te cauta...iar cine nu, nu... Insa daca rasp este negativ, esti pregatita sa infrunti adevarul? Mie mi`e greu!


dap ..l-am mai infruntata odata prima oara ..s-a rupt pe neasteptate ..acum macar stiu cum e...sunt calita,cum se zice

la tine cum mai e? dar chiar asa nu te lasa sa vb cand vrei sa afli ce insemni tu pt el?nu te cauta sau ce te deranjeaza cel mai mult?ai impresia ca nu sunteti intr-o relatie?


Cateodata am impresia ca sunt singura intr`o relatie de doi... Nu`i place sa vbesc despre viitor si asta imi da un sentiment de nesiguranta... Oare nu vrea ceva serios? Nu ma gandesc la casatorie pt ca sunt prea tanara, insa daca e sa stam ceva timp impreuna as incepe sa ma gandesc, e normal nu?
kudika000
Postat pe 21 Octombrie 2009 21:33
da e normal..dar tot normal e ca baietii sa nu vorbeasca despre asta in general,nu cumva tu singura te stresezi pe nesiguranta asta?
el practic iti greseste cu ceva? ca asta ar trebui sa te indeparteze de el ,insa daca totul e ok,de ce te stresezi ce va fii peste un 1 sau 10 pentru ca viitorul ala il cladesti in clipa asat ,si daca nu-ti traiesti prezentul..de unde viitor...
nu te mai stresa cu analize inutile ,arata-i ce simti..fiti fericiti impreuna ,fa-i surprize ca indragostiti si asa il vei readuce pe el zambitor intr-o relatie frumoasa,daca intr-adevar si el simte la fel...
ok...traieste momentul,traieste iubirea voastra acum
ionelaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:39
De la: ionelaela, la data 2009-10-21 23:39:22da e normal..dar tot normal e ca baietii sa nu vorbeasca despre asta in general,nu cumva tu singura te stresezi pe nesiguranta asta?
el practic iti greseste cu ceva? ca asta ar trebui sa te indeparteze de el ,insa daca totul e ok,de ce te stresezi ce va fii peste un 1 sau 10 pentru ca viitorul ala il cladesti in clipa asat ,si daca nu-ti traiesti prezentul..de unde viitor...
nu te mai stresa cu analize inutile ,arata-i ce simti..fiti fericiti impreuna ,fa-i surprize ca indragostiti si asa il vei readuce pe el zambitor intr-o relatie frumoasa,daca intr-adevar si el simte la fel...
ok...traieste momentul,traieste iubirea voastra acum


Da...poate aici gresesc...ca ma gandesc mereu: ,,Daca azi e bine, maine ce va fii?"
Astazi am venit de la Craiova ca am avut treaba in oras...El este tot in oras acum, nu mai este la tara....Si stiind ca vin, putea sa zica sa ne intalnim, sa isi dea interesul....dar nu...M`a ,,programat" pentru sambata...
kudika000
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:06
foarte bine...verifica-ti si tu agenda poate ai ceva de facut sambata si ,dupa tine poate va vedeti duminica..ia tu controlul
nush..al meu de ex de atunci de cand a preferat sa se distreze in noaptea in care eu am zis ca renunt,s-au schimbat multe adica el.ma cauta ,e foarte interesat de mine ,iubaret ..si suntem din ce in ce mai apropiati.vreau sa-i pregatesc o surpriza si dupa voi vedea unde duce relatia
surprinde-l si tu pe al tau,cu ceva ....
ionelaela
Postat pe 23 Octombrie 2009 00:41
De la: ionelaela, la data 2009-10-23 00:41:19foarte bine...verifica-ti si tu agenda poate ai ceva de facut sambata si ,dupa tine poate va vedeti duminica..ia tu controlul
nush..al meu de ex de atunci de cand a preferat sa se distreze in noaptea in care eu am zis ca renunt,s-au schimbat multe adica el.ma cauta ,e foarte interesat de mine ,iubaret ..si suntem din ce in ce mai apropiati.vreau sa-i pregatesc o surpriza si dupa voi vedea unde duce relatia
surprinde-l si tu pe al tau,cu ceva ....


Ce surpriza ii faci?
Ma bucur mult pentru voi, daca chiar s`a schimbat, inseamna ca insemni mult pentru el Dar tot meritul este al tau deoarece tu esti cea care a facut compromisuri, avand atat de multa rabdare...
Te felicit!
kudika000
Postat pe 23 Octombrie 2009 19:02
De la: kudika000, la data 2009-10-23 19:02:18
De la: ionelaela, la data 2009-10-23 00:41:19foarte bine...verifica-ti si tu agenda poate ai ceva de facut sambata si ,dupa tine poate va vedeti duminica..ia tu controlul
nush..al meu de ex de atunci de cand a preferat sa se distreze in noaptea in care eu am zis ca renunt,s-au schimbat multe adica el.ma cauta ,e foarte interesat de mine ,iubaret ..si suntem din ce in ce mai apropiati.vreau sa-i pregatesc o surpriza si dupa voi vedea unde duce relatia
surprinde-l si tu pe al tau,cu ceva ....


Ce surpriza ii faci?
Ma bucur mult pentru voi, daca chiar s`a schimbat, inseamna ca insemni mult pentru el Dar tot meritul este al tau deoarece tu esti cea care a facut compromisuri, avand atat de multa rabdare...
Te felicit!



exact cuvantul ...rabdare ..nush acum stii nu ma mai stresez,daca e sa fie este
nu pot controla lucrurile sau sentimentele decat daca reactionez si actionez dupa cum simt
stii cine te place te place pt cione esti ,si sa zic asa am facut relatia mai palpitanta ,pt ca am impresia ca intr-adevar intraese in rutina ,dar din vina la amandoi
nu-l pot invinui doar pe el
ionelaela
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:06
De la: ionelaela, la data 2009-10-23 21:06:59
De la: kudika000, la data 2009-10-23 19:02:18
De la: ionelaela, la data 2009-10-23 00:41:19foarte bine...verifica-ti si tu agenda poate ai ceva de facut sambata si ,dupa tine poate va vedeti duminica..ia tu controlul
nush..al meu de ex de atunci de cand a preferat sa se distreze in noaptea in care eu am zis ca renunt,s-au schimbat multe adica el.ma cauta ,e foarte interesat de mine ,iubaret ..si suntem din ce in ce mai apropiati.vreau sa-i pregatesc o surpriza si dupa voi vedea unde duce relatia
surprinde-l si tu pe al tau,cu ceva ....


Ce surpriza ii faci?
Ma bucur mult pentru voi, daca chiar s`a schimbat, inseamna ca insemni mult pentru el Dar tot meritul este al tau deoarece tu esti cea care a facut compromisuri, avand atat de multa rabdare...
Te felicit!



exact cuvantul ...rabdare ..nush acum stii nu ma mai stresez,daca e sa fie este
nu pot controla lucrurile sau sentimentele decat daca reactionez si actionez dupa cum simt
stii cine te place te place pt cione esti ,si sa zic asa am facut relatia mai palpitanta ,pt ca am impresia ca intr-adevar intraese in rutina ,dar din vina la amandoi
nu-l pot invinui doar pe el


Te cred ca din vina amandurora aparuse rutina in relatie, insa trebuie sa admitem faptul ca tu esti cea care a schimbat situatia la 180 grade, tu esti cea care a constatat ca ceva trebuie facut in acest sens si drept urmare tu esti cea care a avut initiativa... acum important e sa ramana totul asa.. Dar tot nu ai zis nimic in legatura cu surpriza aceea si tare curioasa m`ai facut
kudika000
Postat pe 24 Octombrie 2009 21:18
aah...schimbareaia la 180 de grade,el a facut-o pt ca el m-a cautat primul si m-a invitat si a spus ca nu stie clar ce simte ,dar ca ma vrea langa el
a spus ca nu stie cum am facut sa reinviu relatia noastra ,dar ca acum sunt totul

i-am pregatit o seara dedicata numai lui..asta a fost surpriza
ionelaela
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:35
De la: ionelaela, la data 2009-10-25 13:35:20aah...schimbareaia la 180 de grade,el a facut-o pt ca el m-a cautat primul si m-a invitat si a spus ca nu stie clar ce simte ,dar ca ma vrea langa el
a spus ca nu stie cum am facut sa reinviu relatia noastra ,dar ca acum sunt totul

i-am pregatit o seara dedicata numai lui..asta a fost surpriza


Frumoasa surpriza...
Deci pana la urma a sesizat ca nu poate sta fara tine si asta este minunat! E cel mai frumos sa iubesti si sa fii iubita..
kudika000
Postat pe 25 Octombrie 2009 16:10
eeh..nush daca e atat ,cel putin din partea lui...in sfarsit daca nici dupa asta nu se trezeste nu mai stiu,ce greu este sa tot astepti ceva ..sau sa fii nesigur,chiar daca nesigurantele nu sunt fondate
oricum am realizat oricat de bine ar merge relatia nu poate fii pe roze tot timpul....
acum o sa-i dau timp timpului sa vedem ce decurge mai departe..mai mult de atat
ionelaela
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:48
De la: ionelaela, la data 2009-10-25 21:48:00eeh..nush daca e atat ,cel putin din partea lui...in sfarsit daca nici dupa asta nu se trezeste nu mai stiu,ce greu este sa tot astepti ceva ..sau sa fii nesigur,chiar daca nesigurantele nu sunt fondate
oricum am realizat oricat de bine ar merge relatia nu poate fii pe roze tot timpul....
acum o sa-i dau timp timpului sa vedem ce decurge mai departe..mai mult de atat


Ma cam regasesc in cuvintele tale... Intr`adevar este foarte greu sa tot astepti dupa ceva (ce uneori ai impresia ca nu o sa vina niciodata), sa fii nesigur chiar daca nesigurantele nu sunt fondate intotdeauna... Da. Ai dreptate... Parca intr`un fel sau altul, mi`ai citit gandurile.
Oricat de bine ar merge relatia, nu poate fi pe roze tot timpul deoarece in cadrul acesteia unul iubeste mai mult, iar altul se lasa iubit dar iubeste mai putin...zic eu.
Si inca o data da, tot ce putem face este sa lasam timpul sa decida mai departe pentru noi.... Dar nu e buna nici prea multa asteptare caci pana la urma timpul irosit pe ceva ce nu duce nicaieri nu ni`l da nimeni inapoi...
kudika000
Postat pe 25 Octombrie 2009 23:47
asteptare ..asteptare ,dar cum poti defini timpul ideal de a astepta..nu suntem cumva prea slabi sa-l delimitam ,mai ales ca nu putem fii obiectivi,eu l-am lasat o zi ...si am primit doar mail la munca cu ce mai fac... dar nu e destul...oricum parca am incredere ca va veni (mai sigur,sa zic asa)
de ce nu incerci si tu sa schimbi foaia ..sa fii mai indrazneata ,sa te impui mai mult cand vrei sa-l vezi inseamna ca acum,crede-ma chiar daca va fii uimit o sa-i placa
...voi sunteti oficial impreuna ,deci nu trev=buie sa te scuzi ca vrei sa-l vezi pur si simplu trebuie sa se intample..adica eu in cazul meu,si cand vreau sa-l vad pai el e acolo(si la noi sunt orase diferite distanta nu e mare )...impune-te Gya asta e cel mai bun sfat care pot sa ti-l dau
ionelaela
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:43
De la: ionelaela, la data 2009-10-26 22:43:14asteptare ..asteptare ,dar cum poti defini timpul ideal de a astepta..nu suntem cumva prea slabi sa-l delimitam ,mai ales ca nu putem fii obiectivi,eu l-am lasat o zi ...si am primit doar mail la munca cu ce mai fac... dar nu e destul...oricum parca am incredere ca va veni (mai sigur,sa zic asa)
de ce nu incerci si tu sa schimbi foaia ..sa fii mai indrazneata ,sa te impui mai mult cand vrei sa-l vezi inseamna ca acum,crede-ma chiar daca va fii uimit o sa-i placa
...voi sunteti oficial impreuna ,deci nu trev=buie sa te scuzi ca vrei sa-l vezi pur si simplu trebuie sa se intample..adica eu in cazul meu,si cand vreau sa-l vad pai el e acolo(si la noi sunt orase diferite distanta nu e mare )...impune-te Gya asta e cel mai bun sfat care pot sa ti-l dau


Tocmai asta e...ca lui nu`i place sa i se impuna ceva... Din ce incerc sa`i impun niste lucruri, din ce se ambitioneaza si nu le face.
De cand este la Valcea este mai degajat, vorbim des, ma cauta, il caut. In schimb, am hotarat sa nu mai fiu eu cea care propune mereu sa ne intalnim, sa las totul la initiativa lui. Sa vad si eu pana la urma, cand ii e dor sa ma vada!
Tu te`ai mai intalnit cu al tau?
kudika000
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cer ajutorul vostru..................... 17 De la: Roco 31 Iulie 2009 00:54
Pe cine e mai bine sa aleg? 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
just a game...sau... 6 De la: fluturel 25 Iunie 2009 05:41
dragoste neconsumata 78 De la: DeeaCatalina 29 Ianuarie 2011 15:44
Vreau un sfat...!!! 19 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 22:19