Setari Cookie-uri

sufar in tacere..

De la: agora, la data 2009-09-22 17:20:50
De la: gya01, la data 2009-08-16 10:41:11sunt cu el de 1 an...in primele luni a fost ca un vis din care speram sa nu ma trezesc niciodata...nu putea sa stea o zi fara sa ma vada, vbeam despre orice, ba chiar m-a ajutat in anumite privinte...insa cam de 3 luni s-a schimbat complet...nu mai are entuziasmul de la inceput...ne vedem o data pe luna (desi ne despart numai 20 km), vbim mai rar si la telefon....de iubit stiu ca ma iubeste, simt asta! insa nu inteleg de ce s-a indepartat atat de mult :( il iubesc prea mult si nu pot accepta ideea de a nu mai fi cu el...asa ca va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa fie cum era...m-am saturat sa adorm plangand in fiecare noapte, fara ca el sa stie..help me :(


Dooooooamneeeeee cati ani ai?Normal ca nu mai e la fel...nici cu amantul nu mai e la fel desi el e un zeu in materie de simtit bine,dar sa plang dupa vreunul dintre ei in perna...mai greu si mai rarut ca n-au intrat zilele in sac....sunt tanara,frumoasa,desteapta...exista multi barbati...

chiar....sufar in tacere dupa amantul meu care are si el o sotie si care bla bla....bla...sfaturi pe forrum nu prea exista...

Iesi in lume si bucura-te de ea in masura in care poti,fii fericita sau incearca sa fii,desavarseste-te asa cum simti,vrei si poti!Astea-s sfaturile!


De ce spui ca este normal sa nu fie la fel? Consider ca pe masura ce trece o perioada mai mare de timp, sentimentele a 2 parteneri implicati intr`o relatie ar trebui sa se fortifice, nu sa se diminueze... Sunt persoane care privesc acest aspect cu nepasare, dar din pacate nu pot fi una dintre acele persoane..
Iar referitor la sfaturi...iti multumesc din suflet pentru ele!
gya01
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:15
Maine se face un an de cand suntem impreuna !! A zis ca poate vine pe la mine mai pe seara, ce sa fac, sa incerc iar sa`i spun ca as vrea sa ne vedem mai des? Ca i`am zis asta de 7000 de ori pana acum si degeaba...
Va pupa gya, astept sfaturi Multumesc!
kudika000
Postat pe 24 Septembrie 2009 13:37
clar Gya...spune-ti dorintele si temerile sa inteleaga si el odata pt totdeauna
ionelaela
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:00
De la: kudika000, la data 2009-09-24 13:37:08Maine se face un an de cand suntem impreuna !! A zis ca poate vine pe la mine mai pe seara, ce sa fac, sa incerc iar sa`i spun ca as vrea sa ne vedem mai des? Ca i`am zis asta de 7000 de ori pana acum si degeaba...
Va pupa gya, astept sfaturi Multumesc!




in nici un caz nu e momentul cel mai bun...
amondineeee
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:35
De la: ionelaela, la data 2009-09-24 18:00:59clar Gya...spune-ti dorintele si temerile sa inteleaga si el odata pt totdeauna


De mult incerc sa`l fac sa inteleaga insa fara niciun rezultat..
Sper ca maine sa fie cu noroc! Imi fac eu planuri dar ar fi ceva sa nu vina...
Mersi pentru sfat Ionelaela
kudika000
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:46
De la: geanina1309, la data 2009-09-24 18:35:51
De la: kudika000, la data 2009-09-24 13:37:08Maine se face un an de cand suntem impreuna !! A zis ca poate vine pe la mine mai pe seara, ce sa fac, sa incerc iar sa`i spun ca as vrea sa ne vedem mai des? Ca i`am zis asta de 7000 de ori pana acum si degeaba...
Va pupa gya, astept sfaturi Multumesc!




in nici un caz nu e momentul cel mai bun...


Nu stiu, incercarea moarte n`are... Incep discutia si daca vad ca deviaza urat, incerc sa aplanez totul
kudika000
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:48
Discutie fara niciun rezultat... macar tot e bine ca a venit...
kudika000
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:19

dar cum oate sa lase lucrurile asa cand vede ca tu suferi,nu pot sa-l inteleg..ce o mai taraie asa..daca nici macar un raspuns nu poate sa-ti dea

gya incearca macar sa te indepartzi de el..pana ce vei suferii mult prea mult..sfat sincer
ionelaela
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:06
De la: ionelaela, la data 2009-09-28 15:06:43
dar cum oate sa lase lucrurile asa cand vede ca tu suferi,nu pot sa-l inteleg..ce o mai taraie asa..daca nici macar un raspuns nu poate sa-ti dea

gya incearca macar sa te indepartzi de el..pana ce vei suferii mult prea mult..sfat sincer


A venit si sambata si duminica sa ma vada... Fara sa`i zic eu sa ne intalnim... M`a bucurat asta... Si duminica, adica ieri, imi spunea sa`l pup pentru ultima data (ca maine plec in alt oras la facultate si o sa ne vedem doar in weekend`uri)... O sa`mi fie asa de greu acolo, fara el Nu vreau sa plec..
kudika000
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:12
inseamna ca aici e raspunsul tuturor intrebarilor:el a decis
ionelaela
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:40
De la: ionelaela, la data 2009-10-02 00:40:15inseamna ca aici e raspunsul tuturor intrebarilor:el a decis


Nuu... A zis sa`l pup pentru ultima data pana plec... Duminica s`ar putea sa ne vedem... ca luni plec iar...

Toata lumea imi spune ca distanta nu ar trebui sa ne desparta daca ne iubim... Eu stiu sigur ca il iubesc ca pe nimeni altul, ramane de vazut doar cat ma iubeste el... Sincer mi`e frica sa nu fiu dezamagita, mai ales in perioada asta atat de grea pentru mine... E primul an de facultate, merg intr`un oras in care nu cunosc pe nimeni, mi se pare extrem de greu si chiar am nevoie sa fie alaturi de mine

O sa va tin la curent indata ce va aparea vreo schimbare (fie ea in rau sau in bine)...
kudika000
Postat pe 2 Octombrie 2009 08:36
sa te bucuri ca relatia asta a aparut in aceasta perioada din viata ta
acum tu nu vezi decat pe el..dar distanta,interesele si noutatile ce vor aparea in viata ta nu ar trebui sa te nemultumeasca ci sa te bucuri....
si inca o chestie CUI PE CUI SCOATE asa ca ...
ionelaela
Postat pe 4 Octombrie 2009 23:50
De la: ionelaela, la data 2009-10-04 23:50:28sa te bucuri ca relatia asta a aparut in aceasta perioada din viata ta
acum tu nu vezi decat pe el..dar distanta,interesele si noutatile ce vor aparea in viata ta nu ar trebui sa te nemultumeasca ci sa te bucuri....
si inca o chestie CUI PE CUI SCOATE asa ca ...


Nu`mi place la Craiova iar in ceea ce priveste relatia...nu`i nicio schimbare momentan! maine ma vad cu el (de data asta a fost propunerea lui, nu a mea ) si abia astept... Din pacate luni dimineata trebuie sa plec din nou la Craiova Asa ca te pup ionelaela si ne auzim weekend`ul viitor
kudika000
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:07
De la: kudika000, la data 2009-10-10 22:07:25
De la: ionelaela, la data 2009-10-04 23:50:28sa te bucuri ca relatia asta a aparut in aceasta perioada din viata ta
acum tu nu vezi decat pe el..dar distanta,interesele si noutatile ce vor aparea in viata ta nu ar trebui sa te nemultumeasca ci sa te bucuri....
si inca o chestie CUI PE CUI SCOATE asa ca ...


Nu`mi place la Craiova iar in ceea ce priveste relatia...nu`i nicio schimbare momentan! maine ma vad cu el (de data asta a fost propunerea lui, nu a mea ) si abia astept... Din pacate luni dimineata trebuie sa plec din nou la Craiova Asa ca te pup ionelaela si ne auzim weekend`ul viitor


off GYA....hard..nici nu mai stiu ce sa te sfatuiesc,eu de exemplu m-am reintalnit cu fostul prieten cu care nu am incetat sa vb (3 luni am stat despartiti) ,dar la noi niciodata nu s-a ajuns chiar asa la raceala asta ....si acum o luam usor..
dar pasiune exista intre voi?
ionelaela
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:34
De la: ionelaela, la data 2009-10-13 21:34:58
De la: kudika000, la data 2009-10-10 22:07:25
De la: ionelaela, la data 2009-10-04 23:50:28sa te bucuri ca relatia asta a aparut in aceasta perioada din viata ta
acum tu nu vezi decat pe el..dar distanta,interesele si noutatile ce vor aparea in viata ta nu ar trebui sa te nemultumeasca ci sa te bucuri....
si inca o chestie CUI PE CUI SCOATE asa ca ...


Nu`mi place la Craiova iar in ceea ce priveste relatia...nu`i nicio schimbare momentan! maine ma vad cu el (de data asta a fost propunerea lui, nu a mea ) si abia astept... Din pacate luni dimineata trebuie sa plec din nou la Craiova Asa ca te pup ionelaela si ne auzim weekend`ul viitor


off GYA....hard..nici nu mai stiu ce sa te sfatuiesc,eu de exemplu m-am reintalnit cu fostul prieten cu care nu am incetat sa vb (3 luni am stat despartiti) ,dar la noi niciodata nu s-a ajuns chiar asa la raceala asta ....si acum o luam usor..
dar pasiune exista intre voi?


Exista pasiune intre noi atunci cand ne intalnim. Numai ca ne vedem prea rar...si cred ca daca ar vrea ar putea sa`si faca mai mult timp pentru asta... uite de exemplu... saptamana viitoare l`a invitat un prieten la Bucuresti...si era foarte incantat ca se duce...Bineinteles ca i`am zis sa vina si pe la mine pe la Craiova si a zis ca mai vorbim despre asta... M`ar deranja sa se duca la amicul lui si la mine nu (sa zica ca nu are timp sa vina sau mai stiu eu ce)... Poate exagerez nu stiu...
Ma uit la unii ca fac tot ce pot sa`si impresioneze partenera, in timp ce EL (Ady) asteapta doar sa fie impresionat...

Poi si de ce te despartisei de fostul? E foarte greu sa refaci ceva insa sper ca de data asta sa va fie bine, indiferent care au fost motivele separarii...
kudika000
Postat pe 14 Octombrie 2009 15:19
orgoliile..desi niciodata nu ne-am certat,ne asemanam f mult..si niciodata nu am incetat savbm ,sa ne cautam cand simteam nevoia..insa acum 2 sapt a facut el pasul care sa ne aduca "impreauna" ...desi nu suntem impreuna acum,
si eu simt cateodata ca vreau sa renunta ,dar e greu cu sentimentele ...el mereu imi spune ca vrea fapte nu vorbe,insa eu simt cateodata ca as vrea sa vbm despre ce simte el pt mine

e greu sa mergi asa intr-o relatie,d-asta mi-e frica ca atunci cand el va decide sa recunoasca sufletul meu sa fie deja stins de atata asteptare.....intelegi ce vreau sa spun?
cat mai putem continua asa?la fel ma gandesc si eu ,cand simt ceva puternic pt cineva nu mai conteaza restul...faci posibilul pt a fii langa ..eu o sa-l as putin sa vad daca si el stie sa lupte pt mine pt ca nu pot accepta agoonia asta..ce zici incerci si tu?
ionelaela
Postat pe 14 Octombrie 2009 23:55
De la: ionelaela, la data 2009-10-14 23:55:30orgoliile..desi niciodata nu ne-am certat,ne asemanam f mult..si niciodata nu am incetat savbm ,sa ne cautam cand simteam nevoia..insa acum 2 sapt a facut el pasul care sa ne aduca "impreauna" ...desi nu suntem impreuna acum,
si eu simt cateodata ca vreau sa renunta ,dar e greu cu sentimentele ...el mereu imi spune ca vrea fapte nu vorbe,insa eu simt cateodata ca as vrea sa vbm despre ce simte el pt mine

e greu sa mergi asa intr-o relatie,d-asta mi-e frica ca atunci cand el va decide sa recunoasca sufletul meu sa fie deja stins de atata asteptare.....intelegi ce vreau sa spun?
cat mai putem continua asa?la fel ma gandesc si eu ,cand simt ceva puternic pt cineva nu mai conteaza restul...faci posibilul pt a fii langa ..eu o sa-l as putin sa vad daca si el stie sa lupte pt mine pt ca nu pot accepta agoonia asta..ce zici incerci si tu?


Asa e firea noastra, a fetelor/femeilor...dam sanse, toleram si luptam... Astepti, astepti...dar pana la urma te saturi sa tot astepti, oricat de mult ai iubi... Insa situatiile noastre difera, spui ca el a facut un prim pas (in ciuda orgoliului nemasurat pe care il are) asa ca la tine este posibil ca asteptarea asta indelungata sa nu fie in zadar... In schimb la mine e cam ciudat si de multe ori imi zic in gand: ,,Don`t wait for something you will never find.." Si desi imi tot repet asta, nu sunt suficient de puternica incat sa renunt...
Si app...ai scris mai sus ca el iti zice mereu ca vrea fapte nu vorbe... La ce se refera?! Ca presupun ca deja i`ai aratat ca il iubesti...
kudika000
Postat pe 17 Octombrie 2009 00:16
De la: kudika000, la data 2009-10-17 00:16:47
De la: ionelaela, la data 2009-10-14 23:55:30orgoliile..desi niciodata nu ne-am certat,ne asemanam f mult..si niciodata nu am incetat savbm ,sa ne cautam cand simteam nevoia..insa acum 2 sapt a facut el pasul care sa ne aduca "impreauna" ...desi nu suntem impreuna acum,
si eu simt cateodata ca vreau sa renunta ,dar e greu cu sentimentele ...el mereu imi spune ca vrea fapte nu vorbe,insa eu simt cateodata ca as vrea sa vbm despre ce simte el pt mine

e greu sa mergi asa intr-o relatie,d-asta mi-e frica ca atunci cand el va decide sa recunoasca sufletul meu sa fie deja stins de atata asteptare.....intelegi ce vreau sa spun?
cat mai putem continua asa?la fel ma gandesc si eu ,cand simt ceva puternic pt cineva nu mai conteaza restul...faci posibilul pt a fii langa ..eu o sa-l as putin sa vad daca si el stie sa lupte pt mine pt ca nu pot accepta agoonia asta..ce zici incerci si tu?


Asa e firea noastra, a fetelor/femeilor...dam sanse, toleram si luptam... Astepti, astepti...dar pana la urma te saturi sa tot astepti, oricat de mult ai iubi... Insa situatiile noastre difera, spui ca el a facut un prim pas (in ciuda orgoliului nemasurat pe care il are) asa ca la tine este posibil ca asteptarea asta indelungata sa nu fie in zadar... In schimb la mine e cam ciudat si de multe ori imi zic in gand: ,,Don`t wait for something you will never find.." Si desi imi tot repet asta, nu sunt suficient de puternica incat sa renunt...
Si app...ai scris mai sus ca el iti zice mereu ca vrea fapte nu vorbe... La ce se refera?! Ca presupun ca deja i`ai aratat ca il iubesti...



si cu primul pas..si cu orgoliu..si cu ..nu mai conteaza ,el a ales cluburile ,distractiile si bautura...viata asta ne-a despartit si la inceput si o face din nou (desi si mie imi plac iesirile eu l-am ales pe el )...si acum pentru ca stiu ca-mi doresc mai mult...nu sunt dispusa sa accept amagirile ,ca poate intr-o zi..
ia gandeste-te! tu vrei sa alergi tot timpul dupa el ,chiar daca el isi va alege prietenii ssi distractiile?

eu una raman cu gandul impacat ca sunt femeia pe care o va regreta ,insa nu pot sa fiu pentru el pe planul 2,3 samd...
ionelaela
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:29
fapte nu vorbe...adica nu ii place sa vorbeasca despre relatia nostra si sentimentele lui pt mine..adica sa astept fapte ...adica de fiecare data cand ma cauta astea sunt fapte ,sau nevoi ale lui,dar cred ca el niciodata nu se intreaba de ce mereu eu...de ce nu ma uita si el? daca alegi distractiile pe primul plan..eu ce sunt umplutura?
ionelaela
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:34
este greu sa traiesti alaturi de un aventurier... In felul lui, el vrea sa te pastreze si pe tine, dar si distractiile... Si daca nu ii place sa vorbeasca despre sentimentele lui, cu atat mai rau... Poate ca daca te`ar fi iubit foarte mult, ar fi renuntat la aceste iesiri pentru ca o iubire adevarata cere si sacrificii uneori...sau poate pur si simplu asa percepe el iubirea...o fi adeptul relatiilor nonconformiste...
Si oricat ai vrea sa nu accepti amagirile, e greu sa te ,,desprinzi" de tot ceea ce te leaga de el...
Este usor sa ajungi sa iubesti pe cineva dar e atat de greu sa uiti persoana respectiva...
kudika000
Postat pe 17 Octombrie 2009 21:04
asa este...vezi acum de ce eu te inteleg?
.....insa eu m-am atasat f greu de el,s-a tinut mult dupa mine pana sa ajunga la sufletul meu....la inceput la fel a fost relatia perfecta ,ieseam amandoi ,ne distram, insa el a vrut mai mult ,clar se distreaza mai mult singur, se simte fara responsabilitati
.
da este greu,dar pana la urma tot noi alegem ce facem pe mai departe ,de ce sa ne amagim,de ce sa profite ei ,amagirile si suferintele de timpul nostru......puterea trebuie sa fie la tine,sa poti spune NU !

stiu ca la tine e mai greu pt ca inca mai incerci sa salvezi ceva ....dar fiind atat de nemultumita ,cat o sa mai poti sa o tii asa?sunt sigura ca exista cineva mai pretios pt tine
ionelaela
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:14
De la: ionelaela, la data 2009-10-17 23:14:49asa este...vezi acum de ce eu te inteleg?
.....insa eu m-am atasat f greu de el,s-a tinut mult dupa mine pana sa ajunga la sufletul meu....la inceput la fel a fost relatia perfecta ,ieseam amandoi ,ne distram, insa el a vrut mai mult ,clar se distreaza mai mult singur, se simte fara responsabilitati
.
da este greu,dar pana la urma tot noi alegem ce facem pe mai departe ,de ce sa ne amagim,de ce sa profite ei ,amagirile si suferintele de timpul nostru......puterea trebuie sa fie la tine,sa poti spune NU !

stiu ca la tine e mai greu pt ca inca mai incerci sa salvezi ceva ....dar fiind atat de nemultumita ,cat o sa mai poti sa o tii asa?sunt sigura ca exista cineva mai pretios pt tine


Inca incerc sa salvez ceva deoarece sunt momente in care ma face sa simt ca ma iubeste, sunt clipe in care se poarta exact ca la inceput... din nefericire exista si zile in care nu il recunosc si in care este usor indiferent... insa il iubesc prea mult si nu`mi vad viata fara el, nu sunt suficient de puternica incat sa renunt si sa merg mai departe...
ar fi multe de zis...dar cel mai mult apreciez la el faptul ca nu m`a inselat pana acum, nu mi`a ascuns nimic niciodata...
De multe ori se intampla asa, ajungi sa iubesti exact persoanele pe care la inceput le ignori... nici eu nu am vrut la inceput sa fiu iubita lui, dar si`a facut loc in inima mea intr`un mod uluitor... cine a zis ca roata se invarte, a avut mare dreptate!
totusi incearca sa mai faci ceva pentru voi, nu renunta inca...poate mai tarziu o sa`ti para rau si va fii prea tarziu...
kudika000
Postat pe 18 Octombrie 2009 15:34
draguta mea, asculta-ma pe mine ca si eu am trecut princ e treci tu.. eu am fost nevoita sa renunt la o relatie de 5 ani... care tot asa... am plans si spuneam mereu ca va fi bine.. pana la un sfarsit in care mi-am dat seama ca .. SUFAR SINGURA,,... si nu merita.... sufar si acum dar sunt foarte mandra ca am pus punct unei relatii care urma sa se finalizeze cu o casatorie in urmatoarele 2 luni.Mi-am dat seama ca e f important sa fi iubita, respectata, inteleasa si am pus punct relatiei....o relatie frumaosa de 5 ai, si cu bune si cu rele... invata de la mine... cine te iubeste te accepta asa cum esti.,.. si cu bune si cu rele si iti accepta toate conditiile... baieti sunt in tara asta.. care sa te merite.... trebuie sa ai taria sa recunosti ca ceva nu merge si sa pui punct unei relatii mai devreme decat mai tarziu.,.. ca tu esti cea care va suferi mult mai rau.. iti spun eu.. baieti trec mult mai repede peste o despartire decat noi femeile.. noi punem mult suflet...daca te iubeste te va cauta sigur... LASA-L SA TE CAUTE EL, SA FIE EL CARE OBSERVA CA TIE NU TI-E BINE.... comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie... te pup! BAFTA
kudika068049
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:07
pot sa iti spun ca am trecut si eu prin asta.... de fiecare data cand il sunam ii spuneam.. ce se intampla? si imi spunea nimik.... a mers relatia noastra timp de 5 ani, ne-am mutat impreuna in speranta ca vom comunica mai mult, ca vom fi o familie in viitorul apropiat si uite ca n-a mers.. in 3 luni de zile ne-am despartit.... nu incerca sa faci sa para ca totul e in regula cand tu sti ff bn ca nu e... dc nu exista COMUNICARE SI IUBIRE relatia se va sfarsi mai devreme sau mai tarziu... la mine s-a sfarsit dupa 5 ani si a fost dureros... si acum sufar si stiu ca nu il voi uita niciodata.. dar degeaba iubirea mea era ff fmare pt el.. ca el asculta familia, parintii,.... si am fost nevoita sa ma dau la o parte...
kudika068049
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:10
gya ai puteri magice?
tu imi spui sa lupt eu pt el ...si vine el si ma cauta si spune ca nu poate fara sa ma vada...asa functioneaza la al meu ,cand nu il mai bag eu in sema vine el...offff numai,las lucrurile sa vina asa cum sunt,daca e sa fie o sa realizeze si el,cert e ca eu am lupatat destul sa mai puna si el osul la treaba

tu cand nu il mai cauti la fel si al tau parca are o revelatie?
ionelaela
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:13
De la: ionelaela, la data 2009-10-18 23:13:32gya ai puteri magice?
tu imi spui sa lupt eu pt el ...si vine el si ma cauta si spune ca nu poate fara sa ma vada...asa functioneaza la al meu ,cand nu il mai bag eu in sema vine el...offff numai,las lucrurile sa vina asa cum sunt,daca e sa fie o sa realizeze si el,cert e ca eu am lupatat destul sa mai puna si el osul la treaba

tu cand nu il mai cauti la fel si al tau parca are o revelatie?


Vad ca de cand s`a intors de la tara vorbim mai des, ma cauta si el, il caut si eu... Sambata am fost pe la el si totul a fost perfect, nici nu se putea mai bine! Ma tinea in brate si singurul lucru la care ma gandeam era ca nu as vrea sa`mi dea drumul niciodata, ca il iubesc din tot sufletul...
Se pare ca tu ai puteri magice ionelaela, daca rezisti tentatiei de a nu`l cauta felicitari

kudika000
Postat pe 19 Octombrie 2009 12:53
De la: kudika068049, la data 2009-10-18 20:07:39draguta mea, asculta-ma pe mine ca si eu am trecut princ e treci tu.. eu am fost nevoita sa renunt la o relatie de 5 ani... care tot asa... am plans si spuneam mereu ca va fi bine.. pana la un sfarsit in care mi-am dat seama ca .. SUFAR SINGURA,,... si nu merita.... sufar si acum dar sunt foarte mandra ca am pus punct unei relatii care urma sa se finalizeze cu o casatorie in urmatoarele 2 luni.Mi-am dat seama ca e f important sa fi iubita, respectata, inteleasa si am pus punct relatiei....o relatie frumaosa de 5 ai, si cu bune si cu rele... invata de la mine... cine te iubeste te accepta asa cum esti.,.. si cu bune si cu rele si iti accepta toate conditiile... baieti sunt in tara asta.. care sa te merite.... trebuie sa ai taria sa recunosti ca ceva nu merge si sa pui punct unei relatii mai devreme decat mai tarziu.,.. ca tu esti cea care va suferi mult mai rau.. iti spun eu.. baieti trec mult mai repede peste o despartire decat noi femeile.. noi punem mult suflet...daca te iubeste te va cauta sigur... LASA-L SA TE CAUTE EL, SA FIE EL CARE OBSERVA CA TIE NU TI-E BINE.... comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie... te pup! BAFTA


Imi pare rau pentru ce ti s`a intamplat, cred ca e foarte dureros...
Nu e genul de om caruia sa`i placa sa se destainuie, din pacate nu prea vorbeste despre sentimentele lui
Acum vad ca e ceva mai bine de cand a venit de la tara, bineinteles cu mici nemultumiri dar....
kudika000
Postat pe 19 Octombrie 2009 12:59
De la: kudika000, la data 2009-10-19 12:53:44
De la: ionelaela, la data 2009-10-18 23:13:32gya ai puteri magice?
tu imi spui sa lupt eu pt el ...si vine el si ma cauta si spune ca nu poate fara sa ma vada...asa functioneaza la al meu ,cand nu il mai bag eu in sema vine el...offff numai,las lucrurile sa vina asa cum sunt,daca e sa fie o sa realizeze si el,cert e ca eu am lupatat destul sa mai puna si el osul la treaba

tu cand nu il mai cauti la fel si al tau parca are o revelatie?


Vad ca de cand s`a intors de la tara vorbim mai des, ma cauta si el, il caut si eu... Sambata am fost pe la el si totul a fost perfect, nici nu se putea mai bine! Ma tinea in brate si singurul lucru la care ma gandeam era ca nu as vrea sa`mi dea drumul niciodata, ca il iubesc din tot sufletul...
Se pare ca tu ai puteri magice ionelaela, daca rezisti tentatiei de a nu`l cauta felicitari



rezist? cateodata nu...dar stiu ca doar asa imi pot da seama daca insemn ceva pt el...oricum nu voi mai rezista mult asa..daca ne apropiem pun totul pe fata sa vad ce simte si el...daca nu tre sa-l uit
ionelaela
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:48
De la: ionelaela, la data 2009-10-20 17:48:36
De la: kudika000, la data 2009-10-19 12:53:44
De la: ionelaela, la data 2009-10-18 23:13:32gya ai puteri magice?
tu imi spui sa lupt eu pt el ...si vine el si ma cauta si spune ca nu poate fara sa ma vada...asa functioneaza la al meu ,cand nu il mai bag eu in sema vine el...offff numai,las lucrurile sa vina asa cum sunt,daca e sa fie o sa realizeze si el,cert e ca eu am lupatat destul sa mai puna si el osul la treaba

tu cand nu il mai cauti la fel si al tau parca are o revelatie?


Vad ca de cand s`a intors de la tara vorbim mai des, ma cauta si el, il caut si eu... Sambata am fost pe la el si totul a fost perfect, nici nu se putea mai bine! Ma tinea in brate si singurul lucru la care ma gandeam era ca nu as vrea sa`mi dea drumul niciodata, ca il iubesc din tot sufletul...
Se pare ca tu ai puteri magice ionelaela, daca rezisti tentatiei de a nu`l cauta felicitari



rezist? cateodata nu...dar stiu ca doar asa imi pot da seama daca insemn ceva pt el...oricum nu voi mai rezista mult asa..daca ne apropiem pun totul pe fata sa vad ce simte si el...daca nu tre sa-l uit


Corect! Cine te iubeste, te cauta...iar cine nu, nu... Insa daca rasp este negativ, esti pregatita sa infrunti adevarul? Mie mi`e greu!
kudika000
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:34
De la: kudika000, la data 2009-10-21 19:34:11
De la: ionelaela, la data 2009-10-20 17:48:36
De la: kudika000, la data 2009-10-19 12:53:44
De la: ionelaela, la data 2009-10-18 23:13:32gya ai puteri magice?
tu imi spui sa lupt eu pt el ...si vine el si ma cauta si spune ca nu poate fara sa ma vada...asa functioneaza la al meu ,cand nu il mai bag eu in sema vine el...offff numai,las lucrurile sa vina asa cum sunt,daca e sa fie o sa realizeze si el,cert e ca eu am lupatat destul sa mai puna si el osul la treaba

tu cand nu il mai cauti la fel si al tau parca are o revelatie?


Vad ca de cand s`a intors de la tara vorbim mai des, ma cauta si el, il caut si eu... Sambata am fost pe la el si totul a fost perfect, nici nu se putea mai bine! Ma tinea in brate si singurul lucru la care ma gandeam era ca nu as vrea sa`mi dea drumul niciodata, ca il iubesc din tot sufletul...
Se pare ca tu ai puteri magice ionelaela, daca rezisti tentatiei de a nu`l cauta felicitari



rezist? cateodata nu...dar stiu ca doar asa imi pot da seama daca insemn ceva pt el...oricum nu voi mai rezista mult asa..daca ne apropiem pun totul pe fata sa vad ce simte si el...daca nu tre sa-l uit


Corect! Cine te iubeste, te cauta...iar cine nu, nu... Insa daca rasp este negativ, esti pregatita sa infrunti adevarul? Mie mi`e greu!


dap ..l-am mai infruntata odata prima oara ..s-a rupt pe neasteptate ..acum macar stiu cum e...sunt calita,cum se zice

la tine cum mai e? dar chiar asa nu te lasa sa vb cand vrei sa afli ce insemni tu pt el?nu te cauta sau ce te deranjeaza cel mai mult?ai impresia ca nu sunteti intr-o relatie?
ionelaela
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ai grija ce-ti doresti . . . 29 De la: kudika461833 28 Octombrie 2011 21:37
Iubire de adolescent. Ce sa fac? 7 De la: sirenasyr 22 Ianuarie 2010 00:14
"Kudika.ro-Feel Sexy" 33 De la: kudika029886 3 Iunie 2009 20:16
Iubitul Nebun sau Iubitul Bun... 5 De la: mada_iuby 6 Septembrie 2009 16:25
anew clinical body contouring 1 De la: cozy 22 Iulie 2010 09:27