Setari Cookie-uri

sufar in tacere..

De la: ionelaela, la data 2009-09-19 01:35:08scuze ca nu am citit totul initial...dar nu pot sa cred cat suferi...daca ai putea sa fii putin obiectiva si ai citi toate comment-urile tale ,ai observa ce putem sa observam si noi:te consumi prea mult pt ceva ce pare fara rost

cred ca tu singura te complaci in situatie ,ti-ai creat in minte culcusul ideal,relatia alaturi de el.
se pare ca o duceti asa de mult timp
intrebarea pe care trebuie sa ti-o adresezi este:
VREAU SA CONTINUI ASA? poate ca asa se poarta el de fapt inr-o relatie .esti dispusa sa-l accepti asa...ca nu esti mama ranitilor sa-l poti tu vindeca(sorry ,dar se pare ca pana acum nu ai reusit asta)


O ducem asa cam de 3 luni... Inainte de astea 3 luni, totul a fost perfect, ma atragea felul lui de a fi (e un tip care pune mare pret pe sentimente - sau cel putin asa era!), intr`adevar se vedea ca se implica in relatia asta... Si nu incetez sa ma tot intreb de ce s`a ajuns aici... Si nu, nu vreau sa continui asa dar parca nici nu ma pot vedea fara el...
gya01
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:14
De la: kudika069521, la data 2009-09-18 22:10:40nu renunta asa usor si nu te lasa influentata unor baiety asa le place sa fii tu cea care insisti si sa faci intotdeauna tu primul pas . nu te da batuta vei vedea ca merita


Am incercat sa nu ii mai reprosez tot timpul cate ceva si intr`adevar e si el mai relaxat, e altfel... Dar tot ma doare faptul ca nu se implica cum as vrea sau macar cum o facea inainte...
gya01
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:19
toate raspunsurile la toate intrebarile astea sunt la el..noi doar putem sa-ti oferim supozitii cu ce s-a intamplat...dar vad cum te chiuni,si singurul lucru care pot sa ti-l spun este ca asta o sa te termine emotional putin cate putin
tot ce pot sa te sfatuiesc e ca si tu putin cate putin sa te detasezi de el ,de relatia asta...
stii cum

LASA-L SA PLECE ,DACA SE INTOARCE E AL TAU ,DACA NU,NICIODATA NU A FOST!

pune punctul pe I si spune-i lui tot ceea ce ne spui noua
ionelaela
Postat pe 20 Septembrie 2009 00:37
Buna..nu stiu care mai este situatia intre voi doi, dar sigur, in momentul in care vei pleca la facultate il vei uita...baieti sunt o gramada....parerea mea este ca nu te-a iubit, a asteptat sa fiti impreuna( dc ma intelegi),dupa care ai fost pa.....din pacate, foarte multi barbati privesc femeia ca un obiect sexual...crede-ma...iti vei reveni....si atunci toate lucrurile astea ti se vor parea o gluma....capul sus...
mikidutza_gabi
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:35
De la: mikidutza_gabi, la data 2009-09-20 08:35:35Buna..nu stiu care mai este situatia intre voi doi, dar sigur, in momentul in care vei pleca la facultate il vei uita...baieti sunt o gramada....parerea mea este ca nu te-a iubit, a asteptat sa fiti impreuna( dc ma intelegi),dupa care ai fost pa.....din pacate, foarte multi barbati privesc femeia ca un obiect sexual...crede-ma...iti vei reveni....si atunci toate lucrurile astea ti se vor parea o gluma....capul sus...


Poi si mai statea un an?
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:37
De la: ionelaela, la data 2009-09-20 00:37:54toate raspunsurile la toate intrebarile astea sunt la el..noi doar putem sa-ti oferim supozitii cu ce s-a intamplat...dar vad cum te chiuni,si singurul lucru care pot sa ti-l spun este ca asta o sa te termine emotional putin cate putin
tot ce pot sa te sfatuiesc e ca si tu putin cate putin sa te detasezi de el ,de relatia asta...
stii cum

LASA-L SA PLECE ,DACA SE INTOARCE E AL TAU ,DACA NU,NICIODATA NU A FOST!

pune punctul pe I si spune-i lui tot ceea ce ne spui noua


Ai dreptate, daca se intoarce e al meu, iar daca nu, niciodata nu a fost... Cred ca am facut tot ce mi`a stat in puteri ca sa mearga relatia asta si probabil a remarcat si el (sper)... Deocamdata astept sa se intoarca definitiv de la tara, mai este o saptamana jumatate pana atunci... Si daca tot nu se implica (ca practic atunci nu mai are scuza ca are nu stiu ce treaba de facut), eu o sa fiu cea care`i va spune ,,adio"... Desi stiu ca o sa`mi fie foarte greu ...
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:43
dar relatia s-a racit....exista un semn de intrebare.....crede-ma ca prin ce ai trecut tu...am trecut si eu...si nu odata....m-am ars de foarte multe ori....apropo..de unde esti??
mikidutza_gabi
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:43
De la: mikidutza_gabi, la data 2009-09-20 08:43:40dar relatia s-a racit....exista un semn de intrebare.....crede-ma ca prin ce ai trecut tu...am trecut si eu...si nu odata....m-am ars de foarte multe ori....apropo..de unde esti??


Sunt din Rm Valcea... Relatia s`a racit de vreo 3 luni, in primele 9 luni totul a fost mai mult decat perfect! Nici nu`mi venea sa cred ca ce mi se intampla era real...
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:46
in mod sigur un barbat care iubeste o femeie isi doreste sa fie cu ea , sa o vada .........de ce spui ca el te iubeste? din ce iti dai seama? te asigura el atunci cand va vedeti o data pe luna? sau cum? iubirea e ceva ce ar trebui sa o vezi zilnic la iubitul tau ....din moment ce el nu doreste sa te vada decat o data pe luna si nici macar nu are motive serioase sa nu o faca mai des este clar ca nu te iubeste si este foarte posibil sa fie implicat intr-o alta relatie .....poate si-a gasit una maritata pe la tara si de-aia nu ai aflat .............daca stai bine si gandesti limpede veicevdea caasta nu e o relatie , mai ales una in care spui ca el te iubeste....iubirea inseamna prezenta , sustinere , grija ........multe lucruri de care el nuda dovada , cel putin din ce povestesti tu..........lui probabil ca ii e greu sa recunoasca ,dar ce s-ar intampla daca tu nu l-ai cauta? si tu cum de te multumesti cu atat de putin din partea lui? mai binedeschide ochii si vezi sa nu pierzi vremea aiurea pe langa el!!! in mod sigur el nu tunde iarba in timpul asta
aanaxor
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:05
De la: aanaxor, la data 2009-09-20 10:05:47in mod sigur un barbat care iubeste o femeie isi doreste sa fie cu ea , sa o vada .........de ce spui ca el te iubeste? din ce iti dai seama? te asigura el atunci cand va vedeti o data pe luna? sau cum? iubirea e ceva ce ar trebui sa o vezi zilnic la iubitul tau ....din moment ce el nu doreste sa te vada decat o data pe luna si nici macar nu are motive serioase sa nu o faca mai des este clar ca nu te iubeste si este foarte posibil sa fie implicat intr-o alta relatie .....poate si-a gasit una maritata pe la tara si de-aia nu ai aflat .............daca stai bine si gandesti limpede veicevdea caasta nu e o relatie , mai ales una in care spui ca el te iubeste....iubirea inseamna prezenta , sustinere , grija ........multe lucruri de care el nuda dovada , cel putin din ce povestesti tu..........lui probabil ca ii e greu sa recunoasca ,dar ce s-ar intampla daca tu nu l-ai cauta? si tu cum de te multumesti cu atat de putin din partea lui? mai binedeschide ochii si vezi sa nu pierzi vremea aiurea pe langa el!!! in mod sigur el nu tunde iarba in timpul asta


Dar nu era asa... Cum poti sa iubesti o persoana si apoi dintr`o data sa nu mai simti nimic pt ea??
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:32
Sincer, desii stiu ca doare al naibii, cred cu certitudine , ca are pe altcineva.Pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, distanta doare, despartirea doare, nu stii cum sa faci sa ajungi mai repede la iubita.Daca ai incerca sa fii un pic mai detasata si mai relaxata , ai vedea clar cum stau lucrurile.Dar esti atat de absorbita de ceea ce simti, de durerea din sufletul tau, de teama nebuna ca te-ar putea parasii, incat nu mai vezi nimic clar.Te inteleg si stiu cat de greu e, atunci cand simti ca nimic nu mai e cum stiai, dar ia du-te la oglinda, si vezi cat de frumoasa si tanara esti, priveste-te cu ochi de invingatoare in lupta asta cu viata, priveste in jur, sa vezi cat de frumoasa e viata, zambeste, si vei avea si rezultatul pe masura, adica vei transmite tot ce simti tu bine pt. tine si se va minuna si el, si tu.Nu te transforma singura intr-o victima, ca nimeni nu iubeste pe cineva care se plange, fii puternica si infrunta viata pieptis, nu pe cai ocolite, si atunci vei fii o invingatoare.Abia atunci , cand tu te vei simtii puternica ,frumoasa si ceilalti te vor privii altfel. Lasa naibii plansul, si treci la lupta asta caci indiferent de rezultat , oricum vei fii o invigatoare.Tacerea si suferinta, nu aduc dupa ele, decat alte taceri si alte suferinte.LUPTA. Eviata ta.si de tine depinde totul.tepup, si iti doresc sa fii pputernica.
kudika022141
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:47
De la: kudika022141, la data 2009-09-20 11:47:23Sincer, desii stiu ca doare al naibii, cred cu certitudine , ca are pe altcineva.Pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, distanta doare, despartirea doare, nu stii cum sa faci sa ajungi mai repede la iubita.Daca ai incerca sa fii un pic mai detasata si mai relaxata , ai vedea clar cum stau lucrurile.Dar esti atat de absorbita de ceea ce simti, de durerea din sufletul tau, de teama nebuna ca te-ar putea parasii, incat nu mai vezi nimic clar.Te inteleg si stiu cat de greu e, atunci cand simti ca nimic nu mai e cum stiai, dar ia du-te la oglinda, si vezi cat de frumoasa si tanara esti, priveste-te cu ochi de invingatoare in lupta asta cu viata, priveste in jur, sa vezi cat de frumoasa e viata, zambeste, si vei avea si rezultatul pe masura, adica vei transmite tot ce simti tu bine pt. tine si se va minuna si el, si tu.Nu te transforma singura intr-o victima, ca nimeni nu iubeste pe cineva care se plange, fii puternica si infrunta viata pieptis, nu pe cai ocolite, si atunci vei fii o invingatoare.Abia atunci , cand tu te vei simtii puternica ,frumoasa si ceilalti te vor privii altfel. Lasa naibii plansul, si treci la lupta asta caci indiferent de rezultat , oricum vei fii o invigatoare.Tacerea si suferinta, nu aduc dupa ele, decat alte taceri si alte suferinte.LUPTA. Eviata ta.si de tine depinde totul.tepup, si iti doresc sa fii pputernica.


Multumesc din suflet pentru sfaturi De sunat ma suna in fiecare zi...insa de ce ne vedem asa rar? Mai am o ultima incercare, aceea de a astepta pana revine definitiv de la tara (adica peste o saptamana jumatate) si daca si atunci are acelasi comportament nu`mi mai ramane nimic de facut... Practic cand vine in oras, nu mai are nicio treaba de facut... Sper totusi ca atunci sa fie cum era
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:57
eu ma mir cum poate sta 2 saptamani fara sa faceti dragoste. asta e foarte dubios in orice caz....si eu zic ca are pe alta la tzara. poate nu serios, poate numai pentru distractie, si de aia te tine si pe tine in paralel.
DayC
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:22
dc nu comunicati mai mult si sa vedeti care e cauza raceli lui? bafta
angel_discount115_yahoo_com
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:09
Sincer, cred ca are pe altcineva...un barbat indragostit, care iubeste, nu se comporta asa.....el iti baga tot felul de pretexte ca sa te tina si pe tine drept paravan, in caz ca cealalta il paraseste..ai nevoie de ambitie multa pt a-i da papuceii...si in fond asta merita...va incerca sa te intoarca la el, dar nu ceda....in primul rand nu trebuie sa te iubeasca 5 luni sau 8 luni....stii....barbatii in zilele noastre nu mai stiu cum sa se comporte cu o femeie....nu a mers cu una...gata alta....si noi stam si suferim, cand ei sunt bine merci.....arata-i ca trebuie sa te merite si ca tu esti mai presus decat el.....asta trebuie sa-i demonstrezi.....
mikidutza_gabi
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:44
Eu ajung prin Ramnicu Valcea o data la 2 saptamani....poate cine stie..ne intalnim...si atunci o sa-ti povestesc mai multe, care o sa te faca in mod sigur sa-ti schimbi parerea...
mikidutza_gabi
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:46
ha..cum sa iubesti si dintr-o data numai?


nush dar se pare ca nu numai lor se intampla ci si noua...unul evolueaza ,isi schimba prioritatile,sau pur si simplu nu vrea sa se simta legat...si decide sa iasa,poate ca lui inca ii esti draga si ii este rusine sa-ti spuna in fata,parca ar astepta sa zici tu..pana la urma si asta il declara las
daca ai puterea sa-i spui ca vrei sa te desparti pt ca nici asa nu poti sa contiunui...vezi cum reactioneaza.dar trebuie sa fii dispusa sa renunti la el(oricum multe de pierdut nu ai,,pt ca nu oricum nu prea ai mai avut parte de el)
be strong...trebuie sa iei tu o decizie..pana la urma gandeste-te la tine ...doar la tine!!!
ionelaela
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:13
De la: angel_discount115_yahoo_com, la data 2009-09-20 15:09:06dc nu comunicati mai mult si sa vedeti care e cauza raceli lui? bafta


Nu e un tip foarte comunicativ... Nu spune ce are pe suflet nimanui,...nici mie, nici alor lui...
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:51
De la: mikidutza_gabi, la data 2009-09-20 16:46:44Eu ajung prin Ramnicu Valcea o data la 2 saptamani....poate cine stie..ne intalnim...si atunci o sa-ti povestesc mai multe, care o sa te faca in mod sigur sa-ti schimbi parerea...


Desigur, cu cea mai mare placere.... Ce te aduce prin Valcea? Lasa`mi un id de mess si vbim mai multe
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:52
De la: DayC, la data 2009-09-20 12:22:36eu ma mir cum poate sta 2 saptamani fara sa faceti dragoste. asta e foarte dubios in orice caz....si eu zic ca are pe alta la tzara. poate nu serios, poate numai pentru distractie, si de aia te tine si pe tine in paralel.


In ziua de azi nu ma mai mira nimic... Unii ajung sa`si cunoasca sotia/sotul abia dupa cativa ani... Si chiar si atunci au parte de surprize...
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:54
De la: ionelaela, la data 2009-09-20 18:13:17ha..cum sa iubesti si dintr-o data numai?


nush dar se pare ca nu numai lor se intampla ci si noua...unul evolueaza ,isi schimba prioritatile,sau pur si simplu nu vrea sa se simta legat...si decide sa iasa,poate ca lui inca ii esti draga si ii este rusine sa-ti spuna in fata,parca ar astepta sa zici tu..pana la urma si asta il declara las
daca ai puterea sa-i spui ca vrei sa te desparti pt ca nici asa nu poti sa contiunui...vezi cum reactioneaza.dar trebuie sa fii dispusa sa renunti la el(oricum multe de pierdut nu ai,,pt ca nu oricum nu prea ai mai avut parte de el)
be strong...trebuie sa iei tu o decizie..pana la urma gandeste-te la tine ...doar la tine!!!


E foarte adevarat ceea ce`mi spui... Eu intotdeauna am fost constanta in sentimente si de asta mi`e greu sa inteleg cum unii iubesc azi, iar maine nu mai iubesc... Si da, o sa iau o decizie peste o saptamana jumatate cand revine de la tara. Iti multumesc din suflet pentru sfaturi, nici nu ai idee cat de bine este cand ai cui sa`i povestesti ,,of`ul"..
gya01
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:58
buna. acelasi lucru mi se intampla si mie. insa eu am o relatie de aproape 3 ani...... totul e rutina... nici eu nu inteleg.
anamana
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:38
De la: anamana, la data 2009-09-21 09:38:19buna. acelasi lucru mi se intampla si mie. insa eu am o relatie de aproape 3 ani...... totul e rutina... nici eu nu inteleg.


Imi pare rau ca treci prin asta. Este cel mai urat mod in care se poate termina o relatie. Eu consider ca odata cu trecerea timpului, sentimentele dintre doi parteneri trebuie sa se fortifice... dar uite ca nu toti gandesc asa
gya01
Postat pe 21 Septembrie 2009 10:06
Te sfatuiesc sa citesti si sa recitesti cu atentie ce sta scris in "descrierea" ta, mai precis exprimarea cu USA.
De ce nu iti poti desprinde privirea de la usa inchisa? Sunt atatea altele deschise, iar ceea ce vei gasi in spatele lor, cu siguranta ca va fi ceea ce doresti. Peste un timp vei zambi cu siguranta de toata disponibilitatea acordata unui om care nu merita nici macar atentia ta! Mergi inainte si nu mai privi inapoi, cu atat mai mult, nu suferi pentru o cauza de mult pierduta!
pergolese
Postat pe 21 Septembrie 2009 15:50
[
E foarte adevarat ceea ce`mi spui... Eu intotdeauna am fost constanta in sentimente si de asta mi`e greu sa inteleg cum unii iubesc azi, iar maine nu mai iubesc... Si da, o sa iau o decizie peste o saptamana jumatate cand revine de la tara. Iti multumesc din suflet pentru sfaturi, nici nu ai idee cat de bine este cand ai cui sa`i povestesti ,,of`ul".. [/quote]

iti spun asta pt ca am avut o situatie intamplatoare ,insa am pus punctul pe I inainte sa-mi fac prea multe ganduri ,sau sa-l las sa ma raneasca..si el a fost ok....numai ca era o relatie de 3 luni
dar se pare ca multi am fost acolo...si suntem ok...si cand vine vorba de sentimente timpul nu este definit...sincer cred ca tu-i dai inimii tale un ragaz sa se obisnuiasca practic fara el,sau poate mai speri intr-un miracol cand se va intoarce,right?
incerca macar in timpul asta sa-ti distragi atentia cu ceva "egoist" ,doar pt tine..ca te-ai neglijat sufleteste
ionelaela
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:55
ahhh si poza era draguta...nu trebuia sa o schimbi ..
nu mai lasa pe altii sa te doboare asa usor,k?

take care!
ionelaela
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:56
De la: ionelaela, la data 2009-09-21 19:55:09[
E foarte adevarat ceea ce`mi spui... Eu intotdeauna am fost constanta in sentimente si de asta mi`e greu sa inteleg cum unii iubesc azi, iar maine nu mai iubesc... Si da, o sa iau o decizie peste o saptamana jumatate cand revine de la tara. Iti multumesc din suflet pentru sfaturi, nici nu ai idee cat de bine este cand ai cui sa`i povestesti ,,of`ul"..


iti spun asta pt ca am avut o situatie intamplatoare ,insa am pus punctul pe I inainte sa-mi fac prea multe ganduri ,sau sa-l las sa ma raneasca..si el a fost ok....numai ca era o relatie de 3 luni
dar se pare ca multi am fost acolo...si suntem ok...si cand vine vorba de sentimente timpul nu este definit...sincer cred ca tu-i dai inimii tale un ragaz sa se obisnuiasca practic fara el,sau poate mai speri intr-un miracol cand se va intoarce,right?
incerca macar in timpul asta sa-ti distragi atentia cu ceva "egoist" ,doar pt tine..ca te-ai neglijat sufleteste [/quote]

Este exact cum ai spus tu... pe de o parte ii dau inimii un ragaz sa se obisnuiasca fara el, iar pe de alta parte mai sper intr`un miracol ca se va intoarce... Oricum totul se va clarifica peste o saptamana jumatate (sau poate totul e clar pt altii, dar atunci reusesc sa ma conving eu)... Intre timp m`am axat pe cumparaturi si pe iesiri in oras cu fetele
gya01
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:22
De la: ionelaela, la data 2009-09-21 19:56:21ahhh si poza era draguta...nu trebuia sa o schimbi ..
nu mai lasa pe altii sa te doboare asa usor,k?

take care!


Multumesc ionelaela, esti o dulce!
gya01
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:23
Buna din nou....mikidutza_gabi...id-ul de mess....astept sa vb....lucrez in vanzari si merg in tara destul de des....vb mai multe pe mess...
mikidutza_gabi
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:16
De la: gya01, la data 2009-08-16 10:41:11sunt cu el de 1 an...in primele luni a fost ca un vis din care speram sa nu ma trezesc niciodata...nu putea sa stea o zi fara sa ma vada, vbeam despre orice, ba chiar m-a ajutat in anumite privinte...insa cam de 3 luni s-a schimbat complet...nu mai are entuziasmul de la inceput...ne vedem o data pe luna (desi ne despart numai 20 km), vbim mai rar si la telefon....de iubit stiu ca ma iubeste, simt asta! insa nu inteleg de ce s-a indepartat atat de mult :( il iubesc prea mult si nu pot accepta ideea de a nu mai fi cu el...asa ca va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa fie cum era...m-am saturat sa adorm plangand in fiecare noapte, fara ca el sa stie..help me :(


Dooooooamneeeeee cati ani ai?Normal ca nu mai e la fel...nici cu amantul nu mai e la fel desi el e un zeu in materie de simtit bine,dar sa plang dupa vreunul dintre ei in perna...mai greu si mai rarut ca n-au intrat zilele in sac....sunt tanara,frumoasa,desteapta...exista multi barbati...

chiar....sufar in tacere dupa amantul meu care are si el o sotie si care bla bla....bla...sfaturi pe forrum nu prea exista...

Iesi in lume si bucura-te de ea in masura in care poti,fii fericita sau incearca sa fii,desavarseste-te asa cum simti,vrei si poti!Astea-s sfaturile!
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai cred 31 De la: Cristina___ 23 Iulie 2009 20:16
BLESTEMUL IUBIRII 23 De la: stem_29 15 August 2010 23:31
ce sa fac? 13 De la: Iradiatu_ 2 Februarie 2010 20:53
ce sa fac? ajutor 5 De la: anastasia_m 11 August 2010 18:38
casatorii intre doi frati cu doua surori 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34