Setari Cookie-uri

Noi prietenii de la o varsta in sus

Prietenia este un sentiment nobil! Nu prea reusim nici noi sa fim prieteni adevarati, dar le cerem altora sa fie. Dupa o varsta este greu sa mai ai relatiile de prietenie din trecut. Mai grav este atunci cand cel cu care iti imparti viata nu reuseste sa-ti fie si prieten in acelasi timp
eurodan
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:10
scrie cineva aici foarte frumos despre prietenie , cum ar vrea sa fie cu prietena ei, mmmmm, daca poti fi asa devotata, pot fi eu prietena ta
eurodan
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:15
chiar daca nu reusim intotdeauna, altfel vedem lucrurile. si le tratam diferit. si le percepem diferit(na, ca ma repet). poate ca nu incercam sa ne batem joc de alte persoane, la fel cum faceam, poate inconstient, cand eram foarte tineri. Apreciem mult mai mult prietenia, decat o relatie care nu are nici un viitor, si chiar daca toate se intampla intr-o singura directie, intelegem pentru ca stim.
abdi
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:22
in vremurile noastre ,greu mai gasesti o prietena adevarata................
geuta
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:08
salut toate fetele frumoase .care vrea sa vb cu mine?
kudika051525
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:44
Valoarea mea, valoarea mea, nu o are nimenea ...
___LL___
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:49
prieteni poti sa-ti faci la orice varsta si de orice varsta; trebuie doar sa ai inima si mintea deschisa
kitty_krieger
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:54
numai ca trebuie sa fii si putin pregatit, nu te poti arunca asa intr-o relatie de prietenie. si trebuie sa deschizi ochii, sa sortezi putin oamenii, deoarece si tu esti verificat, la randul tau. sau nu? iti vei da seama. sunt putini cei care accepta ce li se ofera si se bucura de moment.
abdi
Postat pe 17 Septembrie 2009 08:43
sal
colombo4ever2006
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:23
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-23 06:32:43Eu una nu sunt de acord cu tine, nu cred ca daca imi fac o prietena noua sucks pentru ca asta ar insemna ca eu ca persoana sa ,,put'' pentru ca nu sunt in stare sa-mi aleg prietenii.

Ca sa fii prieten cu cineva este necesar sa te simti bine in prezenta lui/ei , sa aveti interese comune ,sa va intelegeti reciproc si evident , sa comunicati .

Varsta mea e destul de ,,in sus '' si sunt plecata din tara ceea ce inseamna ca intru in contact cu prietenii mei destul de rar si oricum , nu se poate compara o discutie telefonica sau messengeristica cu una face to face .
In general sunt o persoana foarte comunicativa si atat ....imi rezerv dreptul de a-mi alege prietenii pe care ii vreau eu si nu ma las tarata intr-o prietenie doar pentru ca x ma considera cool si ma vrea in agenda ei telefonica .

Incepusem sa-mi fac griji in privinta asta pentru ca ma gandeam ca voi fi nevoita sa sun un prieten din Ro de fiecare data cand simt nevoia sa am un prieten langa mine asta pentru ca incepusem sa gandesc oarecum ca tine .





sunt perfect de acord cu tine/......
Din fericire , m-am inselat .Acum 2 luni mi-am cunoscut noua prietena si sunt absolut convinsa ca nu gresesc cand spun ca e prietena mea.
eu imi fac prieteni pe unde ma duc.....nu conteaza orasul ,tara ....sau locul.....sunt f sociabil....si mi gasesc repede noi prieteni....dar nici pe cei veki nu i uit.....
gratuit89
Postat pe 30 Octombrie 2009 17:43
eu , deºi am împlinit vârsta frumoasã de 40 de ani(sâc, sâc ºi nu mã dau pe una de 20!!!!)nu am avut noroc de prieteni prea mulþi(de familie). aº vrea sã vã spun cã TOÞI au fost prieteni doar cu numele ºi doar din interes. când ºi+au vãzut sacii în cãruþã au început sã umble cu nasul pe sus , faþã de noi care, cicã, le eram prieteni. eu personal simt când cineva se schimbã ca, comportament. E FOARTE DUREROS sã vezi un prieten care ar trebui sã fie acelaºi mereu, cã devine un îngâmfat ºi te jicneºte farã motiv, chiar atunci când eºti fericit sau bucuros de ceva. DECI , chiar daca te enervez cu ,,nu am prieteni prea mulþi,, sã ºtii cã eu ºi familia mea CHIAR NU AVEM PRIETENI PREA MULÞI.suntem prieteni noi între noi ºi ...ATÂT....vã spun eu cã e foarte sãnãtos aºa ceva ºi fãrã dureri de cap inutile. cine a spus cã BANUL TRANSFORMÃ OMUL DIN OM ÎN DRAC a spus un adevãr.
ºi.....au trãit fericiþi pânã la adânci bãtrâneþi!!!!.....nu-i aºa?
GABYTA13
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietena mea... sau umbra mea? 15 De la: rashela 27 Februarie 2009 22:23
aceeasi problema cu anaphielle 3 De la: turbo_flory 11 Noiembrie 2008 19:06
prietena mea flirt cu iubitul meu 77 De la: ramonaaa7 27 Martie 2014 11:33
oare e gay ? ajutati-ma 13 De la: rolly17 18 Ianuarie 2010 20:15
compatibilitate zodiacala/ varsator....? 33 De la: Barbie30_ 5 Ianuarie 2011 09:23