Setari Cookie-uri

Relatiile la distanta!!!

mda dar nu te gandii ca daca spui ca nu mai te implici sentimental asa va fi nu e chiar asa usor
cel putin asta este opinia mea
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:57
De la: pisibroasca, la data 2009-09-07 13:57:30mda dar nu te gandii ca daca spui ca nu mai te implici sentimental asa va fi nu e chiar asa usor
cel putin asta este opinia mea


daca vrei asta cu adevarat reusesti dar lucrurile nu vor fi asa cum ti-ai fi imaginat
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:00
eu inca nu pot vb in cunostintza de cauza stiu doar ca oricat de tare am avut unele principi mi le am incalcat in picioare deci ...nu stiu a iubi nu mi se pare sinonim cu a te implica sentimental caci a iubi nu este egal cu a tine la cineva
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:17
De la: pisibroasca, la data 2009-09-07 14:17:09eu inca nu pot vb in cunostintza de cauza stiu doar ca oricat de tare am avut unele principi mi le am incalcat in picioare deci ...nu stiu a iubi nu mi se pare sinonim cu a te implica sentimental caci a iubi nu este egal cu a tine la cineva



o sa vina in curand momentul sa infrunt situatia asta...sa vad cum ii fac fata...am hotarat sa nu ii spun ziua in care vin acasa....sa ii fac o surpriza
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:28
buna decizie ai mai vb cu el de cand ti a dat mesajul ala ieri?
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:44
De la: kudikana, la data 2009-09-05 22:21:42pai am discutat...si s-a mai int o chestie asemanmatoare...knd eu a trebuit sa plec la ai mei in italia pt o luna in vacanta....practic am hotarat sa ne despartim...pt ca urmeaza sa plec la fac ...si relatia nu mai are rost...dar asta e problema...ca el renunta fara sa lupte...ii este mult mai usor sa zica gata...decat sa rezolve problema....


Las si comod ca majoritatea barbatilor.

Postat pe 7 Septembrie 2009 14:49
De la: pisibroasca, la data 2009-09-07 14:44:58buna decizie ai mai vb cu el de cand ti a dat mesajul ala ieri?

am vb azi cu el si neam certat
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 19:16
De la: kudikana, la data 2009-09-07 19:16:08
De la: pisibroasca, la data 2009-09-07 14:44:58buna decizie ai mai vb cu el de cand ti a dat mesajul ala ieri?

am vb azi cu el si neam certat



fetelooooooooooooor sunteti??????
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:49
Am si eu o curioazitate...caci urmeaza sa am o relatie la distanta pentru ca eu voi pleca la facultate in alt oras si o sa ne vedem doar in weekend. Pana acuma nu am mai avut o relatie la distanta. Banuiesc ca usor nu e...dar cum e? E foarte dificil? Adica tine o relatie la distanta?
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 21:54
De la: byannca, la data 2009-09-07 21:54:27Am si eu o curioazitate...caci urmeaza sa am o relatie la distanta pentru ca eu voi pleca la facultate in alt oras si o sa ne vedem doar in weekend. Pana acuma nu am mai avut o relatie la distanta. Banuiesc ca usor nu e...dar cum e? E foarte dificil? Adica tine o relatie la distanta?[/quote



si eu sunt in aceeasi situatie si scum sunt departe de el...si crede-ma ca imi vine ft greu....si ma lupt cu morile de vandt sa fac rel asta sa mearga...dar adca pe el il doare in fund....eu o las balta pt ca de una singura nu mai pot....si crede-ma cca nu are rost sa pierdem ani din voiatza aiurea....in speranta ca o sa mearga sau ca o sa fie bine...dar u c ai vrea sa faci??sa continui sau s te desp de el?
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:03
De la: byannca, la data 2009-09-07 21:54:27Am si eu o curioazitate...caci urmeaza sa am o relatie la distanta pentru ca eu voi pleca la facultate in alt oras si o sa ne vedem doar in weekend. Pana acuma nu am mai avut o relatie la distanta. Banuiesc ca usor nu e...dar cum e? E foarte dificil? Adica tine o relatie la distanta?

totul tine de voi daca va iubiti va tine
sdadsadsa
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:45
Sa va pov...aseara am primit un mesaj...cum ca am inteles eu gresit...ca nu a zis ca vrea sa ne despartim....dar daca eu am inteles asta inseamna ca asta vreau...deci concluzia tot eu eram vinovata... ....apoi m-am enervat si l-am sunat...si l-am intrebat...daca cumva joaca bambilici cu mine...si mi-a zis ca nu dar ii pare rau...ca abia asteapta sa ma vada...ca mai e putin pana vin acsa...si sa il inteleg ca are pb si ca sufera si el... ....boooon...deci eu nici la ora actuala nu stiu ce sa cred.....dar cu siguranta el nu stie ce vrea...
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:30
De la: kudikana, la data 2009-09-07 22:03:35
De la: byannca, la data 2009-09-07 21:54:27Am si eu o curioazitate...caci urmeaza sa am o relatie la distanta pentru ca eu voi pleca la facultate in alt oras si o sa ne vedem doar in weekend. Pana acuma nu am mai avut o relatie la distanta. Banuiesc ca usor nu e...dar cum e? E foarte dificil? Adica tine o relatie la distanta?[/quote



si eu sunt in aceeasi situatie si scum sunt departe de el...si crede-ma ca imi vine ft greu....si ma lupt cu morile de vandt sa fac rel asta sa mearga...dar adca pe el il doare in fund....eu o las balta pt ca de una singura nu mai pot....si crede-ma cca nu are rost sa pierdem ani din voiatza aiurea....in speranta ca o sa mearga sau ca o sa fie bine...dar u c ai vrea sa faci??sa continui sau s te desp de el?


Eu il iubesc enorm de mult. Si pot sa afirm ca amandoi ne iubim. Insa pana acuma am fost toata ziua impreuna. Daca nu ne vedeam doua zile din nu stiu ce motive ne era f greu. Faza cu nevazutul o sapt o sa devina rutina. Vreau din tot sufletul sa mearga relatia asta. Doar ca mi-e frica ca noi amandoi inainte sa fim impreuna am fost genul care zboara din floare in floare. Si cum in timpul saptamanii nu o sa ne vedem obiceiurile pot reaparea...cam de asta mi-e frica...si in special mi-e teama sa nu ma reapuce pe mine exerimentatul caci nu merita sa stic o astfel de relatie pt o aventura
byannca
Postat pe 9 Septembrie 2009 23:48
De la: byannca, la data 2009-09-09 23:48:40
De la: kudikana, la data 2009-09-07 22:03:35
De la: byannca, la data 2009-09-07 21:54:27Am si eu o curioazitate...caci urmeaza sa am o relatie la distanta pentru ca eu voi pleca la facultate in alt oras si o sa ne vedem doar in weekend. Pana acuma nu am mai avut o relatie la distanta. Banuiesc ca usor nu e...dar cum e? E foarte dificil? Adica tine o relatie la distanta?[/quote



si eu sunt in aceeasi situatie si scum sunt departe de el...si crede-ma ca imi vine ft greu....si ma lupt cu morile de vandt sa fac rel asta sa mearga...dar adca pe el il doare in fund....eu o las balta pt ca de una singura nu mai pot....si crede-ma cca nu are rost sa pierdem ani din voiatza aiurea....in speranta ca o sa mearga sau ca o sa fie bine...dar u c ai vrea sa faci??sa continui sau s te desp de el?


Eu il iubesc enorm de mult. Si pot sa afirm ca amandoi ne iubim. Insa pana acuma am fost toata ziua impreuna. Daca nu ne vedeam doua zile din nu stiu ce motive ne era f greu. Faza cu nevazutul o sapt o sa devina rutina. Vreau din tot sufletul sa mearga relatia asta. Doar ca mi-e frica ca noi amandoi inainte sa fim impreuna am fost genul care zboara din floare in floare. Si cum in timpul saptamanii nu o sa ne vedem obiceiurile pot reaparea...cam de asta mi-e frica...si in special mi-e teama sa nu ma reapuce pe mine exerimentatul caci nu merita sa stic o astfel de relatie pt o aventura


si eu sunt exact lafel...eu sunt sigura ca asa v-a faci....in cazul asta nu stiu ce trebuie facut....daca e bine sa ai o aventura...daca e bine sa stai inchiisa in casa doar ca sa nu te apuce experimentatu...pt ca vezi tot felul de frumuseti:P
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 23:55
De la: kudikana, la data 2009-09-09 23:55:54
De la: byannca, la data 2009-09-09 23:48:40
De la: kudikana, la data 2009-09-07 22:03:35
De la: byannca, la data 2009-09-07 21:54:27Am si eu o curioazitate...caci urmeaza sa am o relatie la distanta pentru ca eu voi pleca la facultate in alt oras si o sa ne vedem doar in weekend. Pana acuma nu am mai avut o relatie la distanta. Banuiesc ca usor nu e...dar cum e? E foarte dificil? Adica tine o relatie la distanta?[/quote



si eu sunt in aceeasi situatie si scum sunt departe de el...si crede-ma ca imi vine ft greu....si ma lupt cu morile de vandt sa fac rel asta sa mearga...dar adca pe el il doare in fund....eu o las balta pt ca de una singura nu mai pot....si crede-ma cca nu are rost sa pierdem ani din voiatza aiurea....in speranta ca o sa mearga sau ca o sa fie bine...dar u c ai vrea sa faci??sa continui sau s te desp de el?


Eu il iubesc enorm de mult. Si pot sa afirm ca amandoi ne iubim. Insa pana acuma am fost toata ziua impreuna. Daca nu ne vedeam doua zile din nu stiu ce motive ne era f greu. Faza cu nevazutul o sapt o sa devina rutina. Vreau din tot sufletul sa mearga relatia asta. Doar ca mi-e frica ca noi amandoi inainte sa fim impreuna am fost genul care zboara din floare in floare. Si cum in timpul saptamanii nu o sa ne vedem obiceiurile pot reaparea...cam de asta mi-e frica...si in special mi-e teama sa nu ma reapuce pe mine exerimentatul caci nu merita sa stic o astfel de relatie pt o aventura


si eu sunt exact lafel...eu sunt sigura ca asa v-a faci....in cazul asta nu stiu ce trebuie facut....daca e bine sa ai o aventura...daca e bine sa stai inchiisa in casa doar ca sa nu te apuce experimentatu...pt ca vezi tot felul de frumuseti:P


Dupa frumuseti ne uitam amandoi tot timpu nu e vreo problema. Nu dar chiar daca se va intampla vreodata ca relatia noastra sa nu mai mearga nu as vrea sa il insel. Pt tot ce a fost intre noi si pt toate cate m-a invatat. Cel mai importat m-a invatat sa am incredere in mine si sa ma iubesc asa cum sunt. Si pt asta nu imi dau dreptul sa il insel vreodata
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:08
poti alege sa ii spui adevarul...in cazul in care vreodata o sa se int ceva...trebuie sa existe comunicare...si in felul asta nu ai sal inseli:P
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:11
da...deci sa inteleg ca nu e prea usor o rel la distanta...numai bine am timp sa imi incarc bateriile pana la 1 oct...nici nu o sa stiu cum sa ma impart cand o sa vin in weekend ca nah mai trebuie sa dau si pe acasa nu doar sa ma intl cu el :P. Deci sa inteleg ca imi spui ca nu va fi prea usor...
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:17
De la: byannca, la data 2009-09-10 00:17:35da...deci sa inteleg ca nu e prea usor o rel la distanta...numai bine am timp sa imi incarc bateriile pana la 1 oct...nici nu o sa stiu cum sa ma impart cand o sa vin in weekend ca nah mai trebuie sa dau si pe acasa nu doar sa ma intl cu el :P. Deci sa inteleg ca imi spui ca nu va fi prea usor...


nu v-a fi deloc usor....eu acsa o sa vin doar pt el...voi avea tot timpul doar pt el...sper din tot sufletul sa mearga...pt ca il iubesc...si cu siguranta o sa fie bn...or sa mai fie si certuri dar nah...merita sa incercam macar....dar unde mergi la fac?
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:35
Eu o sa incerc. Si am vorbit despre asta. Vom incerca...sper sa fie bine caci mie cel putin in prima luna stiu ca imi va fi foarte greu. Sper sa reusesc sa imi stea capul la sc...chiar vreau sa si invat la faculta. La timisoara. Tu?
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:39
De la: byannca, la data 2009-09-10 00:39:25Eu o sa incerc. Si am vorbit despre asta. Vom incerca...sper sa fie bine caci mie cel putin in prima luna stiu ca imi va fi foarte greu. Sper sa reusesc sa imi stea capul la sc...chiar vreau sa si invat la faculta. La timisoara. Tu?

brasov...sunt la vreo 175 km distanta de orasul in care stau eu...nu e chiar asa departe...daca ma supar am si plecat acasa...:D
numai ca eu si acum sunt departe de el...k sunt la ai mei in it...si sapt viitoare ma duc acasa... ...ce naspa......:((((


ce fac faci?
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:42
numai la scoala n-o sa ne stea noua capu
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:46
Eu chiar vreau sa fac scoala...nu asa ca ultimul tocilar dar nici sa trec prin faculta ca gasca prin apa...dar vorba ta numai la scoala nu o sa ne stea gandul...Apropo eu am terminat lic si acuma urmeaza primul an de faculta...tu? Nu stiu de ce am senzatia ca experimentezi chestia asta de cel putin un an...
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:49
De la: byannca, la data 2009-09-10 00:49:05Eu chiar vreau sa fac scoala...nu asa ca ultimul tocilar dar nici sa trec prin faculta ca gasca prin apa...dar vorba ta numai la scoala nu o sa ne stea gandul...Apropo eu am terminat lic si acuma urmeaza primul an de faculta...tu? Nu stiu de ce am senzatia ca experimentezi chestia asta de cel putin un an...


primul an de facultate sunt si eu...dar am mai tot plecat la ai mei...si am mai stat despartii...dar de vreo cateva luni....pana in august...am stat impreuna...si normal ca ieri am avut o luna d cand nu neam mai vazut...e normal ca mor cate putin de dorul lui...si sunt si departe...si nu pot pleca oricand acasa sa il vad....eu am incepul la litere la bv anul asta...si sper sa reusesc sa fac si eu cv...ca se zice ca primul sem e cel mai greu...:))) u c facultate faci?
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:53
Nici eu nu sunt asa departe de casa si de el...dar nu este ca si cum iesi pe usa si in 5 min ai ajuns...
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:53
De la: byannca, la data 2009-09-10 00:53:32Nici eu nu sunt asa departe de casa si de el...dar nu este ca si cum iesi pe usa si in 5 min ai ajuns...



e normal...dar totusi...stii ca nu e langa tine...asta e chestia...tu intr-o parte el in alta...hmm...ceva nu e bn..:(
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:55
automatica si calculatoare....poli:)
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:55
Noi o singura data am fost despartit o sapt...si atunci la 1000 km distanta...in noaptea de dinainte sa plec am plans intr-una nu am inchis un ochi...dimineata o tineam tot asa...dupa vreo 3 zile am inceput sa imi revin numarand zilele pe care le mai am pana ma intorc...si el era la fel de disperat ca mine vorbeam la tel...dar nah...
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:57
De la: byannca, la data 2009-09-10 00:55:27automatica si calculatoare....poli:)



tu chiar ca ai de invatat....eu in schimb de citit o groaza....ca fac lb si lit rom cu lb si lit engleza...:D:D:D....si noi ce facem acum...in lo sa ne bucuram ca mergem la fac....stam si ne plangem una alteia....ce ne facem ce ne facem???
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:58
eu am o luna...si tiam zis mor cate putin...nici somn noaptea nu am...mananc intruna ca sunt stresata...ca uite ca si el e terminat ca nu mai vin odata acasa...si uite asa ne certam...e greu tara:((
kudikana
Postat pe 10 Septembrie 2009 01:00
Mie sincer mi-e frica de ce urmeaza...caci nu o sa il am acolo langa mine...pai cam asta fac femeile:)) apropo de cat timp esti cu prietenu? eu am 2 ani
byannca
Postat pe 10 Septembrie 2009 01:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care o fi cauza? 15 De la: andra_05 3 August 2009 17:26
ati facut-o vreodata in prezenta altor persoane? 95 De la: 18 Martie 2014 02:45
SEXUL CONDUCE OMUL? 12 De la: Cristinakitty 5 Februarie 2010 16:51
preludiu (pt fete) 2 De la: lloremmy 9 Octombrie 2011 05:01
ce se intampla?? 27 De la: BombonicaAmaruie 24 Iulie 2008 17:51