Setari Cookie-uri

Relatiile la distanta!!!

De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:04:20daca te iubeste cu adevarat nu te uita dupa o luna si jumatate si eu am o relatie la distantza de aproape 2 ani si lucrurile sunt asa cum vrei tu sa fie daca vrei sa lupti sa fie bine lupatate dar nu vad de ce ai faceo cand spui ca sa aprins o scanteie pt cealalalt daca crezi ca ai putea trece usor peste actuala relatie de ce nu esti cu cel care este la aceasi fac
sunt destui care sunt intelegatori si te bazezi dar sa stii ca oameni se schimba eu dypa 2 ani de relatie si vad ca pe zi ce trece il cunosc mai putin sa fiu in locul tau las lasa si as incepe o relatie cu cel de la facultate

esti sigura ca nu esti proasta care sta si asteapta in timp ce el isi face de cap cu alta?
adardna
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:06
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:04:20daca te iubeste cu adevarat nu te uita dupa o luna si jumatate si eu am o relatie la distantza de aproape 2 ani si lucrurile sunt asa cum vrei tu sa fie daca vrei sa lupti sa fie bine lupatate dar nu vad de ce ai faceo cand spui ca sa aprins o scanteie pt cealalalt daca crezi ca ai putea trece usor peste actuala relatie de ce nu esti cu cel care este la aceasi fac
sunt destui care sunt intelegatori si te bazezi dar sa stii ca oameni se schimba eu dypa 2 ani de relatie si vad ca pe zi ce trece il cunosc mai putin sa fiu in locul tau las lasa si as incepe o relatie cu cel de la facultate



stii acum eu sunt departe de amandoi....stii asta d la fac...se intereseaza de mine ma cauta mereu...pe cand prietenul meu imi scoate mereu ochii cu cate o chestie...si ne certam mereu knd vorbim la tel...il vad stresat vad ca nici lui nu ii este bine...as vrea sa pun capat relatiei si cred ca asa am sa fac...probabil acum e cu nervii la pamant pt ca ii lipseste si sexul....in rom...locuiam impreuna...si ofaceam ft des....si acum de o luna jumate...cred:))):))) a innebunit...bn ca nici u pot sa ii zic la tel...ca nu vreau sa mai continuam.....oricum sapt viitoare ajung acsa si va pov cum au decurs lucrurile
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:10
exact de ASTA imi este frik....ca m-ar putea insela....si eu mi-am tocit creerii aici si am plans incercand sa ma gandesc cum s-o scot la capat...si nici tipului d la fac nu i-am dat un rasp...adik mereu i-am zis ajung acasa si discutam face to face...nu vreau sa ma grabesc
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:13
De la: dara_andrada, la data 2009-09-06 14:06:34
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:04:20daca te iubeste cu adevarat nu te uita dupa o luna si jumatate si eu am o relatie la distantza de aproape 2 ani si lucrurile sunt asa cum vrei tu sa fie daca vrei sa lupti sa fie bine lupatate dar nu vad de ce ai faceo cand spui ca sa aprins o scanteie pt cealalalt daca crezi ca ai putea trece usor peste actuala relatie de ce nu esti cu cel care este la aceasi fac
sunt destui care sunt intelegatori si te bazezi dar sa stii ca oameni se schimba eu dypa 2 ani de relatie si vad ca pe zi ce trece il cunosc mai putin sa fiu in locul tau las lasa si as incepe o relatie cu cel de la facultate

esti sigura ca nu esti proasta care sta si asteapta in timp ce el isi face de cap cu alta?

da sunt foarte sigura relatia noasta de la inceput sa bazat pe incredere niciodata nu sa pus problema de inselat defapt chiar acum sunt la el de 2 saptamani am stat aici in vacantza aproape o luna
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:28
De la: kudikana, la data 2009-09-06 14:13:29exact de ASTA imi este frik....ca m-ar putea insela....si eu mi-am tocit creerii aici si am plans incercand sa ma gandesc cum s-o scot la capat...si nici tipului d la fac nu i-am dat un rasp...adik mereu i-am zis ajung acasa si discutam face to face...nu vreau sa ma grabesc

parerea mea este ca daca crezi ca cel cu care ai relatia de un an nu mai poate dupa sex inseamna ca poate si a gasit alta daca spui ca era asa disperat dupa sex
eu una am stat despartita si o luna de el si nu a cautat alta si sincer daca ar faceo nici nu ias mai da cu buna oricat de tare mar durea recunosc ca il iubesc si am facut poate mult prea multe pt relatia asta dar macar din cand in cand a stiut sa aprecieze sa straduieste ..
asa ca daca si pe tine te iubeste sau tu il iubesti lupti sa aveti o relatie la distanta eu cred ca cel mai bine il lasi in pace o perioada si astfel vei vedea cat de tare tine defap la tine(scuze daca am mai pocit cuvinte dar nu sunt obijnuita cu tastatura) :)
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:32
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:32:55
De la: kudikana, la data 2009-09-06 14:13:29exact de ASTA imi este frik....ca m-ar putea insela....si eu mi-am tocit creerii aici si am plans incercand sa ma gandesc cum s-o scot la capat...si nici tipului d la fac nu i-am dat un rasp...adik mereu i-am zis ajung acasa si discutam face to face...nu vreau sa ma grabesc

parerea mea este ca daca crezi ca cel cu care ai relatia de un an nu mai poate dupa sex inseamna ca poate si a gasit alta daca spui ca era asa disperat dupa sex
eu una am stat despartita si o luna de el si nu a cautat alta si sincer daca ar faceo nici nu ias mai da cu buna oricat de tare mar durea recunosc ca il iubesc si am facut poate mult prea multe pt relatia asta dar macar din cand in cand a stiut sa aprecieze sa straduieste ..
asa ca daca si pe tine te iubeste sau tu il iubesti lupti sa aveti o relatie la distanta eu cred ca cel mai bine il lasi in pace o perioada si astfel vei vedea cat de tare tine defap la tine(scuze daca am mai pocit cuvinte dar nu sunt obijnuita cu tastatura) :)



uite de ex acum nu l-am mai sunat de 3 zile si azi dim mi-a dat mesaj k nu-mi pasa ca asa il iubesc eu pe el...ca nici nu mai are nev sa il sun si alte alea...daca il las in pace o perioada exact asa o sa faca...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:36
De la: kudikana, la data 2009-09-06 14:36:36
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:32:55
De la: kudikana, la data 2009-09-06 14:13:29exact de ASTA imi este frik....ca m-ar putea insela....si eu mi-am tocit creerii aici si am plans incercand sa ma gandesc cum s-o scot la capat...si nici tipului d la fac nu i-am dat un rasp...adik mereu i-am zis ajung acasa si discutam face to face...nu vreau sa ma grabesc

parerea mea este ca daca crezi ca cel cu care ai relatia de un an nu mai poate dupa sex inseamna ca poate si a gasit alta daca spui ca era asa disperat dupa sex
eu una am stat despartita si o luna de el si nu a cautat alta si sincer daca ar faceo nici nu ias mai da cu buna oricat de tare mar durea recunosc ca il iubesc si am facut poate mult prea multe pt relatia asta dar macar din cand in cand a stiut sa aprecieze sa straduieste ..
asa ca daca si pe tine te iubeste sau tu il iubesti lupti sa aveti o relatie la distanta eu cred ca cel mai bine il lasi in pace o perioada si astfel vei vedea cat de tare tine defap la tine(scuze daca am mai pocit cuvinte dar nu sunt obijnuita cu tastatura) :)



uite de ex acum nu l-am mai sunat de 3 zile si azi dim mi-a dat mesaj k nu-mi pasa ca asa il iubesc eu pe el...ca nici nu mai are nev sa il sun si alte alea...daca il las in pace o perioada exact asa o sa faca...

atunci ce nu este clar acum sincer chiar nu vezi ca nu ii pasa de tine iti da mesaje dupa 3 zule doar ca sa te faca sa te simiti vinovata ca defapt pe el il doare in spate ori este el prea orgolios ca sa te sune ori are deja pe alta si cauta motive :)
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:41
si eu in cazul asta ce ar trebui sa fac???nu-l mai caut sa vad chiar o sa continuie asa??si knd ajung acsa...o sa aflu cu sigurata daca a avut sau nu p alta...pt ca anul trecut knd am fst plecat lafel in it....s-a iimpacat cu fosta prietena si mi-a recunoscut el...deci in prima zi cand am ajuns acasa mi-a zis .... si l-am iertat am zis ca bai poate nah...cine stie...acum sunt curioasa sa vad ce mai face...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:52
parca v-ati juca ca soarecele si pisica nu trebuia sa il ierti nici prima data deaia i sau urcat lui gargauni la cap lasal in pace daca atat il duce capul aia sa faca
si prietenul meu vorbea cu o fosta doar ca sa se razbune pe ea si am aflat eu si crede-ma nu ia placut deloc reactia mea iam dat o palma de iam intors capul si multe alte chesti si sa lecuit mai nou imi bat eu asa putin joc de el cand ii arat poze cu aia care e wai de ea
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:05
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 15:05:30parca v-ati juca ca soarecele si pisica nu trebuia sa il ierti nici prima data deaia i sau urcat lui gargauni la cap lasal in pace daca atat il duce capul aia sa faca
si prietenul meu vorbea cu o fosta doar ca sa se razbune pe ea si am aflat eu si crede-ma nu ia placut deloc reactia mea iam dat o palma de iam intors capul si multe alte chesti si sa lecuit mai nou imi bat eu asa putin joc de el cand ii arat poze cu aia care e wai de ea



daca ajung acasa si aflu ca iar a fst cu aia....mi-am facut bagajelul si direct la fac am plecat...nici macar nu mai am ce discuta cu el....si chiar daca nici cu ala d la fac nu merge macar stiu ca am scapat de un ....
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:21
da gandesti prea bine sper sa pui in practica cea ce ai spus dar in locul tau daca as afla ca ma inselat i-as da si putina bataie
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:28
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 15:28:13da gandesti prea bine sper sa pui in practica cea ce ai spus dar in locul tau daca as afla ca ma inselat i-as da si putina bataie



daca mai intri p aici intr-o sapt ai sa afli ce s-a int...o sa mai am nev de ajutorul vostru:*
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:47
momentan nu sunt acasa cum am spus sunt la prietenul meu acasa am sa plec miercuri acasa am pc ul stricat dar ar trebui sa mi-l fac cat de curand .....am sa intru si am sa vad ce ai facut :) bafta
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:07
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 16:07:20momentan nu sunt acasa cum am spus sunt la prietenul meu acasa am sa plec miercuri acasa am pc ul stricat dar ar trebui sa mi-l fac cat de curand .....am sa intru si am sa vad ce ai facut :) bafta


ms mult...eu duminica viitoare cred ca ajung in tara...sper sa iasa bine...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:10
coiac peste pupaza tipul asta de la fac e despartit de prietena de 2 sap....si acum are la sts... miss my girl...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:22
De la: kudikana, la data 2009-09-06 16:22:16coiac peste pupaza tipul asta de la fac e despartit de prietena de 2 sap....si acum are la sts... miss my girl...


interesant...

parerea mea este ca nu are rost sa iti faci tot felul de ganduri negre ca te-a inselat si ce si cum o sa-i faci... stii, de multe ori ni se intampla ce meritam, pentru ca noi singure atragem raul prin atitudinea negativa si prin neincredere. Poate tipul chiar nu agresit cu nimic si tu, pentru ca gandesti asa ai putea strica o relatie numai pt ca iti alimentezi mintea cu tot felul de tampenii.
Trebuie sa fii realista, sa-i dai sansa, sa astepti sa ajungi si sa vezi ce o sa fie. Daca tu din start o sa mergi acasa cu gandul ca te-a inselat (si poate el nu te-a inselat), avand tot timpul asta in minte, orice iti va spune si va face ti se va parea suspect si il va incrimina, pentru ca totul e de fapt in mintea ta.

stiu ca e greu sa fii la distanta, pt ca nu poti controla totul, dar tre sa ai incredere in celalat, altfel strici toata relatia.
pisicuta_trista
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:50
e super naspa s afii departe....si exact asa ma gandec k o sa fie si la fac...sunt sigura ca toate o sa se rezolve d la sine....dar stii kteodata simti nevoie sa te destainui sa pov tit ceea ce te macina...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:56
De la: kudikana, la data 2009-09-05 22:25:48mersi mult ft sfat:)


nu ai pt ce....asa sunt baietii sa nu te mai miri k renuntza asa usor la orice:)) nu numai la o relatzie:P....
geo150291
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:59
De la: kudikana, la data 2009-09-06 16:56:38e super naspa s afii departe....si exact asa ma gandec k o sa fie si la fac...sunt sigura ca toate o sa se rezolve d la sine....dar stii kteodata simti nevoie sa te destainui sa pov tit ceea ce te macina...




e mai bn sa ai cu cn vb dekt sa tii in tn;)) si oriqm uneori baietii sunt kiar nesimtiti ( kiar putin spus) si desi il iubesc p al meu,tot asa ii vad p baietzi....oriqm mai bn lasa timpu sa hotarasca ce o sa fie....nu sta p o idee fixa si cel mai bn e sa vb cu el knd ajungi aks....asteptam sa ne povestesti cum si ce s-a intamplat:D bafta multa si daca s-a intamplat sa te fi inselat din nou cel mai bn e sa nu il mai ierti pt k nu ar fi nici prima data si plus k cn face o data,face de doua ori si tot asa.....bafta multa:*
geo150291
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:14
duminica viitoare sunt deja acasa....si peste vreo 2 sapt tresa plec si la fac....or sa se intample multe....:D:D:D:D mersi din suflet pt tot...si daca vreodata te pot ajuta cu cv o fac cu cea mai mare placere
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:20
De la: kudikana, la data 2009-09-06 17:20:26duminica viitoare sunt deja acasa....si peste vreo 2 sapt tresa plec si la fac....or sa se intample multe....:D:D:D:D mersi din suflet pt tot...si daca vreodata te pot ajuta cu cv o fac cu cea mai mare placere


mc frumos:*
geo150291
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:22
daca tipul de la facultate isi pune statusuri de genul acela inseamna ca este o persoana care nu stie ce vrea sau poate doar experimenteaza vorbind cu tine
pana la urma fa ce crezi ca te va face pe tine sa te simti bine
nu sunt de acord cu chestia daca te a inselat prietenu cat ai fost plecata sa il ierti dar ce naiba esti tu carpa ...
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:44
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:32:55
De la: kudikana, la data 2009-09-06 14:13:29exact de ASTA imi este frik....ca m-ar putea insela....si eu mi-am tocit creerii aici si am plans incercand sa ma gandesc cum s-o scot la capat...si nici tipului d la fac nu i-am dat un rasp...adik mereu i-am zis ajung acasa si discutam face to face...nu vreau sa ma grabesc

parerea mea este ca daca crezi ca cel cu care ai relatia de un an nu mai poate dupa sex inseamna ca poate si a gasit alta daca spui ca era asa disperat dupa sex
eu una am stat despartita si o luna de el si nu a cautat alta si sincer daca ar faceo nici nu ias mai da cu buna oricat de tare mar durea recunosc ca il iubesc si am facut poate mult prea multe pt relatia asta dar macar din cand in cand a stiut sa aprecieze sa straduieste ..
asa ca daca si pe tine te iubeste sau tu il iubesti lupti sa aveti o relatie la distanta eu cred ca cel mai bine il lasi in pace o perioada si astfel vei vedea cat de tare tine defap la tine(scuze daca am mai pocit cuvinte dar nu sunt obijnuita cu tastatura) :)

ei da si cand ai sa afli multe ai sa dai cu capul de pereti, cand o relatie merge fara cearta sa stii ca e o problema undeva rumega chestia asta
adardna
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:01
stii cum e....knd iubesti...faci tot posibilul sa fie bine... asta am incercat sa fac si eu!!!


Nah...nuj ce sa zic..d.e aici d departe nu prea pot face multe ...trebuie sa astept sa ajung acsa:D
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:12
Acum sunt undeva la mijloc...intre doua relatii care probabil nu vor avea viitor...trebuie sa aleg intre 2 chestii care probabil imi vor face rau....sincerara sa fiu nici la fac nu as vrea sa ma duc si sa stau 24/24 in casa ca vezi doamne se supara prietenul meu...pt ca asta nu mai e viatza(tin sa mentionez ca e ft gelos si ft posesiv)...eu in tot timpul asta am devenit o fata care nu mai are prietene....care iese din cand in cand la un suc....nu am dc sa mint dar am avut si bacul si a tb sa invat dar in mare parte el m-a schimbat asa...intr-adevar ne-am si inteles bine in tot timpul asta(lasam si ft mult de la mine)mai mult de frik sa nu raman singura....de singuratate am fugit mereu ....nu imi place sa fiu singura si asta de cand ai mei au plecat si m-au lasat singura acsa...eu nici de majorat nu iam avut langa mine...nici cand am avut pb sau nah...eram intr-o situatie naspa nu ma bazam pe ei pt ca una e sa vb fata in fata si alta e sa vb la tel....si asta e...nuj daca il iubesc sau il tineam langa mine doar sa nu fiu singura...
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:19
sa stii ca intrun fel te inteleg si mie mi-a murit tatal iar in clipele alea singurul care mia suportat crizele si nebuniiile a fost el prietenul meu dar pt nimic in lume nu as ramane legata de el doar pt ca mia fost alaturi in clipele grele asa cum el ti a faost alaturi cand nu iti aveai parintii langa tine tu lai rasplatit la randul tau prin acel "lasat de la tine" :)
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:26
De la: dara_andrada, la data 2009-09-07 13:01:06
De la: pisibroasca, la data 2009-09-06 14:32:55
De la: kudikana, la data 2009-09-06 14:13:29exact de ASTA imi este frik....ca m-ar putea insela....si eu mi-am tocit creerii aici si am plans incercand sa ma gandesc cum s-o scot la capat...si nici tipului d la fac nu i-am dat un rasp...adik mereu i-am zis ajung acasa si discutam face to face...nu vreau sa ma grabesc

parerea mea este ca daca crezi ca cel cu care ai relatia de un an nu mai poate dupa sex inseamna ca poate si a gasit alta daca spui ca era asa disperat dupa sex
eu una am stat despartita si o luna de el si nu a cautat alta si sincer daca ar faceo nici nu ias mai da cu buna oricat de tare mar durea recunosc ca il iubesc si am facut poate mult prea multe pt relatia asta dar macar din cand in cand a stiut sa aprecieze sa straduieste ..
asa ca daca si pe tine te iubeste sau tu il iubesti lupti sa aveti o relatie la distanta eu cred ca cel mai bine il lasi in pace o perioada si astfel vei vedea cat de tare tine defap la tine(scuze daca am mai pocit cuvinte dar nu sunt obijnuita cu tastatura) :)

ei da si cand ai sa afli multe ai sa dai cu capul de pereti, cand o relatie merge fara cearta sa stii ca e o problema undeva rumega chestia asta

personal nu cred ca exista relatie fara certuri :)
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:27
normal ca nu exista relatie fara certuri ...si noi ne mai certam...dar nu era ca in celelalte relatii era ceva frumos...locuaim impreuna...stateam ap tot timpul impreuna..era frumos.. si m-am atasat mult de el...



stii cum e cand te vezi singura intr-o lume atat de rea...te agati de cineva atat de tare incat daca pleaca iti frange inima in 10 bucatele
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:33
adevarat dar asta nu inseamna ca trebuie sa te inchizi in tine e plina lumea de baieti
nu stiu sa fiu in locul tau acceptam orice mai putin 3 lucruri care i le am zis si prietenului meu sa ma insele ,sa nu ma respecte si sa nu dea in mine simplu daca incalca unu din ele adio o sa sufar eu ca o catea dar stiu ca am scapat de un nenorocit
Nu trebuia sa il ierti cand te-a inselat:)
sdadsadsa
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:45
Stiu ca am gresit...acum daca ma v-a insela din nou...nu-l voi mai ierta...pt ca deja devine obijnuinta....exact pe chestia asta am sa merg...mai sunt baieti....si nu trb sa mai investesc atatea sentimente...pt ca singura fii pot fi predispusa mult mai usor la dezamagiri...
kudikana
Postat pe 7 Septembrie 2009 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...in cautarea pasaricii perfecte 106 De la: maimai_no1 28 Octombrie 2011 02:05
nu vrea sa se culce cu mine 118 De la: mickyyo_parintele 19 Mai 2009 23:27
Violarea. 28 De la: Ensomhet_ 17 Noiembrie 2010 20:47
sex in 3. 64 De la: ionut_tudor 23 Martie 2010 16:16
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar?? 1 De la: omenie 24 Iunie 2010 21:30