Setari Cookie-uri

Habar n-am!!!!

Si totusi eu nu uit ce mi-a spus cineva acum ceva timp si anume ca orice, oriunde se afla acum sau mai tarziu ...ca tot veni vorba eu chiari azi am aflat ca prietenul meu m-a inselat acum fix 4 ani...deci dupa 4 ani de zile am aflat chestia asta si chiar cred cu tarie ca orice se afla...dupa cum vad ai si tu ceva "antecedente"..nu te judeca nimeni aici,sau cel putin eu nu, dar vezi tu ca se poate sa se traga si de la chestiile alea neincrederea ei..chiar daca sunt de demult..pot fi si de 10 ani dar sa-i ramana in minte chiar daca te-a "iertat" si sa nu poata uita si sa se comporte ca atare. Mie cel putin asa mi se intampla...
Giulia84
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:30
De la: Giulia84, la data 2009-09-29 17:30:30Si totusi eu nu uit ce mi-a spus cineva acum ceva timp si anume ca orice, oriunde se afla acum sau mai tarziu ...ca tot veni vorba eu chiari azi am aflat ca prietenul meu m-a inselat acum fix 4 ani...deci dupa 4 ani de zile am aflat chestia asta si chiar cred cu tarie ca orice se afla...dupa cum vad ai si tu ceva "antecedente"..nu te judeca nimeni aici,sau cel putin eu nu, dar vezi tu ca se poate sa se traga si de la chestiile alea neincrederea ei..chiar daca sunt de demult..pot fi si de 10 ani dar sa-i ramana in minte chiar daca te-a "iertat" si sa nu poata uita si sa se comporte ca atare. Mie cel putin asa mi se intampla...


Nush ce sa zic, idea e ca atunci cand ne-am cuplat ea stia ca sunt un pik mai mult decat fustangiu. Ne-am combinat mai mult de hai sa vedem ce-o sa iasa, eu unu fara sa ma gandesc la vreo relatie de lunga durata. Dar cu timpu m-am atasat de ea si am inceput sa o iubesc. In acel moment am renuntat la tot ce tinea de viata anterioara (sa zic asa) m-am schimbat radical. M-am lasat de golaneala, de stat cu prietenii la bautura, etc. M-am dedicat cu totul ei. Acu ma rog, probabil, poate ai dreptate dar totusi nu in halu asta .
keracunan_hati
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:06
io zic sa mai faci cateva exercitii de genu "plec la terasa! nu-ti raspund la tel!" numai sa te tii mai tare.
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 00:16
Ce ai mai facut? Mai ai ceva noutati?
Asteptam vesti....
kudika062019
Postat pe 28 Octombrie 2009 13:50
De la: keracunan_hati, la data 2009-09-11 02:25:14Nu sunt un fan al forumurilor. Habar nu am de ce scriu acum, nu stiu ce sa sper, intreb sau ce vreau.
Idea e urmatoarea, am o relatie de ceva mai multa vreme, mai precis de 5 ani, am momente din ce in ce mai dese in care simt ca nu mai suport, ca vreau sa pun punct acestei relatii. De ce?
Din punctul meu de vedere simplu: e prea geloasa, posesiva, egoista si ii place sa-mi programeze timpul liber. De ce nu ma despart de ea: o iubesc. Probabil in toti acesti ani am petrecut atata timp impreuna incat mi-e indinspensabila,am trecut prin multe impreuna, mi-a fost alaturi cand mi-a fost greu, m-a ajutat de fiecare data din orice punct de vedere. De fiecare data cand ne certam incerc sa-mi pun ambitia si sa uit ca o iubesc, ca fara ea mi-as rupe inima . Dar nu mai suport nu pot iesi nicaieri cu prietenii,ca orice barbat, oriunde ii spun ca ies se indoieste si practic eu trebuie de fiecare data cand sunt undeva sa-i aduc o dovada ca am fost chiar acolo unde am zis.
Sa nu mai zic de controlul de rutina al telefonului, messului etc. Imi da impresia cateodata ca ea chiar isi doreste sa gaseasca ceva. Nu stiu ce sa mai cred.
Nu zic ca nu ma iubeste ,sunt sigur ca da, deja vorbeste de casatorie de mutat impreuna, copii, etc.
Am incercat sa-i explic ca inca nu imi doresc asta, dar parca vorbesc singur.
Sunt eu de vina, sunt eu nebun? Sunt atat de imatur pe cat zice ea?

Cum am zis si mai sus, nu stiu de ce am scris toata povestea asta, dar vreau sa stiu si eu ce parere aveti, daca eu sunt de vina? Sau ce trebuie sa fac!

Va multumesc anticipat tuturor chiar si criticilor!

daca ai 23 ani...pot sa iti zic..ca da esti destul de tinar pt casatorie inca...
fata te iubeste mult este normal sa fie asa...nebun nu esti nici tu nici ea.....insa trebuie sa te lase sa respiri...si totul se bazeAza pe incredere...vb cu ea........intrebare?ea nu iese cu fetele singura niciodata?.....
cristiana_cris
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:31
dragul meu...inainte sa imi cunosc sotul si eu eram disperata....2 ani am tinut disperarea...sa stiu unde este ,ce face....
..nu este bine asa...trebuie sa avem libertate...sa avem incredere in noi...increderea mentine o relatie...degeaba iubim daca suntem in dubii.....
...ea trebuie sa mai iasa cu fetele...sa iasa la cumparaturi singura....tu la fel....si daca nu te streseaza sa vezi cum tu o suni sa o intrebi ce face...si sunteti mai relaxati...
...eu cu sotul meu ne sunam zilnic de ani de zile......doar sa ne spunem cuvinte frumoase...daca suntem bine..asa ne-am obisnuit..insa daca stiu ca este cu colegii de munca nu il sun niciodata...ma suna el..sa imi zica ca mai sta...ca intirzie...insa nu este problema... ai zic cind vrea el..este ok...pt ca am incredere...altfel il glumeam
...si eu la fel merg la cumparaturi cu prietenele...chiar ma simt mai bine singura ca el nu are rabdare ...nu ne stresam unde esti...de ce nu vii....de ce ai plecat sau pleci...si avem o casnicie foarte frumoasa....si inca ne spunem ca in prima zi te iubesc...si ne alintam la fel....
...sa mentii o casnicie trebuie sa ai incredere...si totul este minunat
la fel si o prietenie...chiar daca nu stati impreuna...la fel trebuie sa fie...
cristiana_cris
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot fi indiferenta? 37 De la: simonica_yo 5 August 2009 18:03
divort 21 De la: love_strike 6 Martie 2010 13:36
as putea sa mai fac ceva? 17 De la: speranta18 14 Martie 2009 01:10
Mi-ar prinde bine un sfat . Ce ati face daca fosta nu vrea sa iasa din peisaj? 20 De la: ilovethisgame 10 Iulie 2010 20:57
pls ajutati-ma!!!!! 25 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:20