Setari Cookie-uri

Misoginism ...

De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:26:15Pot sa zic rece?
:))
Da hai sa nu fiu misogin .. un pic caldut .. :))
Da mare !
Intotdeauna mare ! Contul in banca ..

si uite asa te-ai dat in fapt.....urasti femeile ...sa sti tu ca nu toate femeile sunt dupa conturi....sa nu uitam ca sunt si barbati care stau cu femei din interes....sau gresesc ..............
cristiana_cris
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:36
Deci se poate ... Uoff mama lui de orgoliu si de polemici ...

Agree cu tine .. apropo de individ si nu de specie .. dar se fac unele cercetari..
Si vorbim asa in general .. la nivel de specie umana .. voiam sa aflu parerea ... femeilor indeosebi .. intr-un mod mai .. elevat nu prin topicuri de genul "Sunt barbatii porci ?"
Totusi IQ-ul unora nu poate mai mult asta e .. trebuie sa stim sa alunecam usor printre ei ..

Un pic mai cald acum ..
KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:41
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-16 16:36:51
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:26:15Pot sa zic rece?
:))
Da hai sa nu fiu misogin .. un pic caldut .. :))
Da mare !
Intotdeauna mare ! Contul in banca ..

si uite asa te-ai dat in fapt.....urasti femeile ...sa sti tu ca nu toate femeile sunt dupa conturi....sa nu uitam ca sunt si barbati care stau cu femei din interes....sau gresesc ..............


nup....numa' ca noi putem sta pana murim ....pentru contu' lor.....da' eiiiiiiiiiiiiii....au perioada LIMITATA!!!....in functie de ..CUM SE SCOALA DIMINEATA !!!...........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:42
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:41:53Deci se poate ... Uoff mama lui de orgoliu si de polemici ...

Agree cu tine .. apropo de individ si nu de specie .. dar se fac unele cercetari..
Si vorbim asa in general .. la nivel de specie umana .. voiam sa aflu parerea ... femeilor indeosebi .. intr-un mod mai .. elevat nu prin topicuri de genul "Sunt barbatii porci ?"
Totusi IQ-ul unora nu poate mai mult asta e .. trebuie sa stim sa alunecam usor printre ei ..

Un pic mai cald acum ..


da' daca nu inveti sa citezi.......ca sa stiu ca pe mine ma aplauzi .........ma fac misandra.......si-apoiiiiiiiiiiiiiiii....poa' sa fie si in clocot ,ca degeaba !!..........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:44
Nu-mi spune ca iar ai presupus ?

Hai mai Etta .. sa nu le spunem barbati ... totusi .. eu un om .. deh toti suntem oameni ..
Cu astfel de preocupari ... hmmm sa zic ... don't agree ..;)

Ce intelegi tu prin "mare" ca si adjectiv nu ca substantiv .
KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:45
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:41:53Deci se poate ... Uoff mama lui de orgoliu si de polemici ...

Agree cu tine .. apropo de individ si nu de specie .. dar se fac unele cercetari..
Si vorbim asa in general .. la nivel de specie umana .. voiam sa aflu parerea ... femeilor indeosebi .. intr-un mod mai .. elevat nu prin topicuri de genul "Sunt barbatii porci ?"
Totusi IQ-ul unora nu poate mai mult asta e .. trebuie sa stim sa alunecam usor printre ei ..

Un pic mai cald acum ..

eh pe scurt si la obiect...da...sunt si barbati porci....si misogini..... si barbati buni....si tot ce vrei
cristiana_cris
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:45
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:45:02Nu-mi spune ca iar ai presupus ?

Hai mai Etta .. sa nu le spunem barbati ... totusi .. eu un om .. deh toti suntem oameni ..
Cu astfel de preocupari ... hmmm sa zic ... don't agree ..;)

Ce intelegi tu prin "mare" ca si adjectiv nu ca substantiv .

aici se joaca ..adevar si provocare deja
cristiana_cris
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:46
Am tot incercat sa citez .. da nu merge ..
Nu stiu care e faza ..
O sa mai incerc ..
Pai deocamdata cu tine dicutam .. ceva ceva ...
KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:46
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 13:11:11Dupa parerea voastra care parte a barierie e mai misogina ?
Si de ce ?
Normal ca fiind un forum predestinat femeilor .. vor incepe sa improaste cu noroi in barbati ..
Dar incercati sa vedeti un pic peste orgoliu si sa priviti lucrurile de undeva de sus .. sa puneti in balanta tot ceea ce spun barbatii de femei si femeile de barbati .

Eu cred oricum ca balanta e in echilibru ... desi tind sa cred ca femeile sunt un pic mai orgolioase si se iubesc mai mult decat barbatii pe sine .. ( logic sunt un barbat cu o oarecare doza de "aparare" a partii barierei)
E ceva ca rasismul la negrii .. ei urasc rasistii dar de fapt ei sunt cei mai mari rasisti ...
Ori daca problemele au fost altele in trecut .. ma gandesc totusi nu ar trebui sa depasim momentul .. sa incercam sa ne bazam pe situatia actuala ?

Si am postat aici pentru ca sunt cele mai multe subiecte pe "Sex" in care misoginismul incolteste de ambele parti.

So .. argumente pro si contra ..

cum ziceai balanta este in echilibru......bun..mai mult ce vrei sa stii?......
cristiana_cris
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:48
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:45:02Nu-mi spune ca iar ai presupus ?

Hai mai Etta .. sa nu le spunem barbati ... totusi .. eu un om .. deh toti suntem oameni ..
Cu astfel de preocupari ... hmmm sa zic ... don't agree ..;)

Ce intelegi tu prin "mare" ca si adjectiv nu ca substantiv .


Mare - adj.care exprima dimensiuni....in sens pozitiv !!..........adicaaaaaaaaaa.......lunga,tare si neagra......... ..........pardon ,asta e cafelutza !!.........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:48
De la: etta, la data 2009-09-16 16:48:40
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:45:02Nu-mi spune ca iar ai presupus ?

Hai mai Etta .. sa nu le spunem barbati ... totusi .. eu un om .. deh toti suntem oameni ..
Cu astfel de preocupari ... hmmm sa zic ... don't agree ..;)

Ce intelegi tu prin "mare" ca si adjectiv nu ca substantiv .


Mare - adj.care exprima dimensiuni....in sens pozitiv !!..........adicaaaaaaaaaa.......lunga,tare si neagra......... ..........pardon ,asta e cafelutza !!.........

etta
cristiana_cris
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:49
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:46:42Am tot incercat sa citez .. da nu merge ..
Nu stiu care e faza ..
O sa mai incerc ..
Pai deocamdata cu tine dicutam .. ceva ceva ...


cica se ezista un buton pe care scrie "citeaza".....si cand vrei sa "vorbesti" cu cineva anume.....faci..poc cu "soricelu' pe el....in dreptul persoanei respective !!!.......ia sa te vad !!!........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:50
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-16 16:49:37
De la: etta, la data 2009-09-16 16:48:40
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:45:02Nu-mi spune ca iar ai presupus ?

Hai mai Etta .. sa nu le spunem barbati ... totusi .. eu un om .. deh toti suntem oameni ..
Cu astfel de preocupari ... hmmm sa zic ... don't agree ..;)

Ce intelegi tu prin "mare" ca si adjectiv nu ca substantiv .


Mare - adj.care exprima dimensiuni....in sens pozitiv !!..........adicaaaaaaaaaa.......lunga,tare si neagra......... ..........pardon ,asta e cafelutza !!.........

etta


vrei si tu o cafelutza de-asta ????..........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:51
Pai .. daca tot insisti cu acest subiect "mare" hai sa vdm ce poti .. nu ?

Nu cred ca a existat un barbat care macar o data in viata lui sa nu fi fost misogin ...
Pana si religia e misogina ... inca din vechiul testament .. din geneza .. ;)
Dar ... ma rog .. ma repet ... nu vorbesc de indivizi ... separati ci de intregul grup ...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..
KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:51
De la: etta, la data 2009-09-16 16:50:13
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:46:42Am tot incercat sa citez .. da nu merge ..
Nu stiu care e faza ..
O sa mai incerc ..
Pai deocamdata cu tine dicutam .. ceva ceva ...


cica se ezista un buton pe care scrie "citeaza".....si cand vrei sa "vorbesti" cu cineva anume.....faci..poc cu "soricelu' pe el....in dreptul persoanei respective !!!.......ia sa te vad !!!........


Dap a mers ... acum .. cred ca facem poc pe raspunde ..



KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:53
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:53:43
De la: etta, la data 2009-09-16 16:50:13
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:46:42Am tot incercat sa citez .. da nu merge ..
Nu stiu care e faza ..
O sa mai incerc ..
Pai deocamdata cu tine dicutam .. ceva ceva ...


cica se ezista un buton pe care scrie "citeaza".....si cand vrei sa "vorbesti" cu cineva anume.....faci..poc cu "soricelu' pe el....in dreptul persoanei respective !!!.......ia sa te vad !!!........


Dap a mers ... acum .. cred ca facem poc pe raspunde ..





nup...tot pe "citeaza"...... .......pe "raspunde"faci poc....doar cand vrei sa dai un raspuns ...general......sa nu te adresezi nimanui....ci tuturor !!!............
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:57
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25Pai .. daca tot insisti cu acest subiect "mare" hai sa vdm ce poti .. nu ?

Nu cred ca a existat un barbat care macar o data in viata lui sa nu fi fost misogin ...
Pana si religia e misogina ... inca din vechiul testament .. din geneza .. ;)
Dar ... ma rog .. ma repet ... nu vorbesc de indivizi ... separati ci de intregul grup ...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..


scurt si la obiect !!...Fii'nca-ca......femeia e mai iubareata....mai sufletista....mai iertatoare......mai emotionala......mai capabile sa dea sanse si sa nu bage "la comun" !!........ .........bineinteles ,cu exceptiile"negative"existente in orice domeniu .........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 16:59
Baga la "comun" decat daca e "lunga,tare si neagra" nu ?
:))
asta pentru ca ...
"femeia e mai iubareata....mai sufletista....mai iertatoare......mai emotionala......mai capabile sa dea sanse"
misto !

KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 17:12
eee...pe criza...se accepta ....si un "comun" asa !!!........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 17:21
Comun .. like ... give me a number .. :))
KuKuDiKu
Postat pe 16 Septembrie 2009 17:29
stii tu vorba aia.....sper-mata`...da' speri degeaba ???........... ........si ma refeream la....phone number !!.........
etta
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:04
Ma gandeam la 2 cifre .. nu la un nr de telefon :))
Dar ma rog .. nu insist .. ;)
Nu am postat aici pentru a-mi umple agenda de telefon ;)
KuKuDiKu
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:34
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25Pai .. daca tot insisti cu acest subiect "mare" hai sa vdm ce poti .. nu ?

Nu cred ca a existat un barbat care macar o data in viata lui sa nu fi fost misogin ...
Pana si religia e misogina ... inca din vechiul testament .. din geneza .. ;)
Dar ... ma rog .. ma repet ... nu vorbesc de indivizi ... separati ci de intregul grup ...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..

dragul meu uite ca exista si barbat care nu a fost si nu este misogin....sotul meu.....deci....mai mult de atit nu exista explicatie
cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:38
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25
...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..


Probabil femeile "nu stiu" in ce directie sa-si imparta "ura" In directia celorlalte femei ["proasta, catea, t*, c*"- citate nu iti caut;-) ] sau sa urasca mana care le da paine;-) sau le satisface... ... sau societatea misogina in care traiesc...si se complac...
Lasand gluma la o parte, marea majoritate a citatelor virtuale despre care scriai inainte sunt provocari si mentin clikurile pe kudika...Sau crezi ca ar mai scrie cineva aici daca ar fi "Love-and-Peace-Kudika"?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Septembrie 2009 12:16
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-09-17 12:16:19
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25
...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..


Probabil femeile "nu stiu" in ce directie sa-si imparta "ura" In directia celorlalte femei ["proasta, catea, t*, c*"- citate nu iti caut;-) ] sau sa urasca mana care le da paine;-) sau le satisface... ... sau societatea misogina in care traiesc...si se complac...
Lasand gluma la o parte, marea majoritate a citatelor virtuale despre care scriai inainte sunt provocari si mentin clikurile pe kudika...Sau crezi ca ar mai scrie cineva aici daca ar fi "Love-and-Peace-Kudika"?

lasind gluma la o parte singur a dovedit ca este un misogin dupa toate postarile da sa o lasam asa...........
cristiana_cris
Postat pe 17 Septembrie 2009 13:18
se mai primesc ceva comentarii? macar sa stiu, daca se merita.
abdi
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:06
oricum, pana imi raspunde si mie cineva, daca mai este cineva interesat, imi exprim si eu, femeie, opinia.
Interesant subiect, mai ales venit din partea unui barbat. De ce atata curiozitate, de unde? se folosesc anumiti termeni mai mult sau mai putin in viata noastra sociala din prezent?
abdi
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:21
De la: abdi, la data 2009-09-17 14:06:19se mai primesc ceva comentarii? macar sa stiu, daca se merita.

Desigur! Este un forum public unde fiecare poate sa scrie ce, cat si unde vrea;-) in limita bunului simt..sa nu mai scriu in limita conditiilor de intrebuintare a forumului;-) ....
Si asta este "marea problema"...Limita bunului e un termen intins ca guma de mestecat...

De la: abdi, la data 2009-09-17 14:21:47oricum, pana imi raspunde si mie cineva, daca mai este cineva interesat, imi exprim si eu, femeie, opinia.

Interesant subiect, mai ales venit din partea unui barbat. De ce atata curiozitate, de unde? se folosesc anumiti termeni mai mult sau mai putin in viata noastra sociala din prezent?


Nu cred ca se folosesc anumiti termeni si argumente obiective;-) ...Mai degraba incearca fiecare dupa capacitate sa poarte o conversatie mai mult sau mai putin cultivata ...

Nu stiu daca ai citit idea initiatorului de topic Cam asta era idea

De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 13:11:11Dupa parerea voastra care parte a barierie e mai misogina ?
Si de ce ?
Normal ca fiind un forum predestinat femeilor .. vor incepe sa improaste cu noroi in barbati ..
Dar incercati sa vedeti un pic peste orgoliu si sa priviti lucrurile de undeva de sus .. sa puneti in balanta tot ceea ce spun barbatii de femei si femeile de barbati .

Eu cred oricum ca balanta e in echilibru ... desi tind sa cred ca femeile sunt un pic mai orgolioase si se iubesc mai mult decat barbatii pe sine .. ( logic sunt un barbat cu o oarecare doza de "aparare" a partii barierei)
E ceva ca rasismul la negrii .. ei urasc rasistii dar de fapt ei sunt cei mai mari rasisti ...
Ori daca problemele au fost altele in trecut .. ma gandesc totusi nu ar trebui sa depasim momentul .. sa incercam sa ne bazam pe situatia actuala ?

Si am postat aici pentru ca sunt cele mai multe subiecte pe "Sex" in care misoginismul incolteste de ambele parti.

So .. argumente pro si contra ..




Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:45
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-17 13:18:07
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-09-17 12:16:19
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25
...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..


Probabil femeile "nu stiu" in ce directie sa-si imparta "ura" In directia celorlalte femei ["proasta, catea, t*, c*"- citate nu iti caut;-) ] sau sa urasca mana care le da paine;-) sau le satisface... ... sau societatea misogina in care traiesc...si se complac...
Lasand gluma la o parte, marea majoritate a citatelor virtuale despre care scriai inainte sunt provocari si mentin clikurile pe kudika...Sau crezi ca ar mai scrie cineva aici daca ar fi "Love-and-Peace-Kudika"?

lasind gluma la o parte singur a dovedit ca este un misogin dupa toate postarile da sa o lasam asa...........

Dar vad ca nu mai sta pe baricade si nu apara bariera aia nenorocita despre care scria la inceput
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:47
De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25Pai .. daca tot insisti cu acest subiect "mare" hai sa vdm ce poti .. nu ?

Nu cred ca a existat un barbat care macar o data in viata lui sa nu fi fost misogin ...
Pana si religia e misogina ... inca din vechiul testament .. din geneza ..


Logic. Religiile au fost create de barbati.


De la: KuKuDiKu, la data 2009-09-16 16:51:25Dar ... ma rog .. ma repet ... nu vorbesc de indivizi ... separati ci de intregul grup ...
Ma rog .. de ce ziceti ca barbatii sunt mai misogini decat sunt misandre femeile ...
NU stiu daca e corect cum am formulat dar ... intelegeti voi ..


Barbatii sunt misogini fiindca asa sunt invatati sa gandeasca din familie. Si fiindca exista femei suficient de proaste incat sa le pastreze privilegiile.
beyonce_indragostita
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 19 De la: rosemery 17 Februarie 2009 16:24
Patima masturbarii - o abordare ortodoxa --- Daca mâna ta te sminteste 28 De la: sthefi 27 Martie 2009 16:19
niciodata nu ejaculeaza :| de ce ? 41 De la: adina_black 9 Octombrie 2009 23:08
Care este limita intre TABU si FANTEZIE EROTICA pe un forum numit "SEX" 356 De la: roxana_marius 14 August 2009 02:06
Trebuie neaparat sa ii spun ca sunt virgina? 23 De la: justforfun84 30 Mai 2011 10:16